Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Most Krymski to projekt bez perspektyw”

Posted by Marucha w dniu 2017-08-05 (sobota)

Ukraina nie chce wierzyć, że Rosja wybuduje most na Krym.

Minister sprawiedliwości Ukrainy Pawło Petrenko nie wierzy, że Rosji uda się wybudować most na Krym przez Cieśninę Kerczeńską. Wypowiedział się na ten temat w wywiadzie dla portalu „Obozrevatel”.

Zdaniem ukraińskiego ministra Rosja nie jest w stanie wybudować mostu własnymi siłami, a firmy z innych państw nie przyłączą się do budowy z powodu możliwych sankcji.

„Ani jedna szanująca się firma międzynarodowa nie dostarczy tam nawet śrubki, ponieważ ryzykuje utratą swojego biznesu na terytorium Unii Europejskiej, USA czy Japonii” — powiedział Petrenko. Jego zdaniem „ten projekt nie ma żadnych perspektyw”.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 13 to “„Most Krymski to projekt bez perspektyw””

 1. Archer said

  Po co się ten Putas tak cacka z tą Upadliną. Powinien już dawno przyłączyć do Rosji samozwańcze republiki – Doniecką i Ługańską, bo tego chce ludność tam mieszkająca. A także wybrzeże Morza Czarnego z Odessą, żeby mieć połączenie lądowe z Krymem. Wtedy miałby rację niejaki Petrenko, że budowa mostu jest niepotrzebna.
  Węgry, Rumunia i Słowacja tylko czekają, aby odebrać swoje ziemie zabrane przez Stalina tym krajom i przyłączone do ukraińskiej republiki w ramach ZSRR. A głupie polaczki będą protestować na wszystkie możliwe sposoby, że te państwa dokonają rozbioru Upadliny. I będą dalej wspierać i futrować pieniędzmi polskiego podatnika to co zostanie, czyli banderowsko-żydowski twór.

 2. Boydar said

  Na szczęście Ruscy od pewnego czasu potrafią robić śrubki domowym sposobem. I już natłukli w piwnicy prawie sto dziesięć ton. Tych większych; ile mniejszych nie chcą się przyznać.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201708026007976-most-krymski-budowa/

 3. AlexSailor said

  Te idiotyczne sankcje sprawią, że Rosja już nigdy od nikogo nie kupi żadnej śrubki, a ewentualne braki pokryją tymczasowo Chińczycy.

 4. Rafal Cz. said

  Potrafia fabrykowac rakiety, potrafia i srubki.

 5. maasteer said

  Siemens: turbiny gazowe bezprawnie przerzucone na Krym

  Niemiecki Siemens poinformował w poniedziałek, że co najmniej dwie z czterech turbin gazowych, które dostarczył klientowi w Rosji zostały przerzucone na Krym, wbrew warunkom kontraktu i z naruszeniem unijnych sankcji nałożonych na Rosję za aneksję Krymu.

  Siemens podkreślił, że rosyjski klient wielokrotnie potwierdzał na piśmie, iż nie jest planowane wykorzystanie tych turbin na Krymie. Siemens zażądał obecnie przetransportowania dostarczonych na Krym turbin na Półwysep Tamański (w Kraju Krasnodarskim), dokąd miały trafić zgodnie z kontraktem, lub unieważnienia całego kontraktu.

  Przeciwko odpowiedzialnym za dostarczenie turbin na Krym Siemens zapowiedział kroki prawne.

  Rosyjski prezydent Władimir Putin obiecał zapewnić stabilne zaopatrzenie zajętego przez Rosję w 2014 r. Krymu w energię elektryczną. W reakcji na aneksję Krymu Unia Europejska nałożyła na Rosję sankcje, zabraniające osobom indywidualnym i firmom dostarczania takich urządzeń jak turbiny gazowe na zajęty bezprawnie półwysep.

  Reuters odnotowuje, że Kreml twierdził w poniedziałek, iż turbiny instalowane na Krymie zostały wyprodukowane w Rosji i z rosyjskich części.
  ——————————————–
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/siemens-turbiny-gazowe-bezprawnie-przerzucone-na-krym/b4whmj

  Ruscy po prostu są bezczelni – nie wywiązują się z nałożonych na nich sankcji. W nagrodę dostaną kolejne – które również będą olewać. I jak tu „współpracować” z takim partnerem?

 6. maasteer said

  Gdzieś też obiło mi się o uszy, że budowa tego mostu wg banderowców to akt terroryzmu, bo utrudni powrót Krymu na łono upadliny (tzn pod banderowską okupację)

 7. Pinxit said

  6
  Maasteer
  Rosja zakupila te turbiny i za nie zaplacila. To prawda, ze byly rzeczywiscie przeznaczone gdzie indziej.

  Teraz zydowski Siemens sie wystraszyl i wypisuje listy z pogrozkami.

  Kazda pani wie, ze jak sobie kupi buty pod kolor torebki z Diora to te buty moga jej pasowac do kazdej innej torebki z kazdej innej firmy..

  Zdaniem skorumpowanego Zachodu wszystko jedno gdzieby te turbiny nie byly zainstalowane to i tak sie posrany w portki Siemens bedzie awanturowal… dla pucu.
  Przeciez Niemcy odsprzedaja Polsce ruski gaz!!
  Rosja wygrala awanture o Mistrale.

  A Onet. i pare innych swiatlych mediow niech sie zastanowia nad przywroceniem Serbii – Kosowa.
  Nikt sie jakos nie pyta gdzie chca byc Krymczanie: z Ukraina czy z Rosja?.

  W Rosji zblizaja sie wybory w marcu przyszlego roku.

  Jeszcze nie taka wolte wstawia spece od zadymy.
  Z zemsty za „rosyjskie wtracanie sie do wyborow w USA”.

 8. Boydar said

  Gdzie Pan Pinxit przeczytał, że to Rosja zakupiła turbiny ? Wszyscy twierdzą, że Technopromexport. Jak brzmiała treść umowy kupna/sprzedaży? Proszę zreferować.

 9. z prowincji said

  turbiny, turbiny ; kiedyś w nieistniejącej Polsce podobne turbiny produkował ZAMECH Elbląg .
  Ciekaw czy da się przywrócić do życia ten zakład.

 10. Czesiek said

  A co żydzi potrafią oprócz pasożytowania, okradania i mordowania innych narodów?

 11. Pinxit said

  8
  Boyar
  A technopromexport to firma somalijska?

  Russian exporters database

  http://www.ved.gov.ru/eng/companies/exporters/?action=companyinfo&id=13833

 12. Ad. 9

  ZAMECH był jedną z pięciu najlepszych w tej branży firm na świecie. Gdy nastał kapitalizm ZAMECH został sprzedany dla ABB, firmy, która też była w tej piątce. Ewidentny sabotaż gospodarczy. W bardzo krótkim czasie fachowcy o unikalnych umiejętnościach, żeby przetrwać, robili na wtryskarkach grzebyki do włosów…

 13. Boydar said

  To nieistotne jaka; wiadomo że rosyjska a nawet rosyjska państwowa. Ale podmiot z własną osobowością prawną to nie to samo co reprezentant Państwa. Nawet USrael nie ma do Polski pretensji że Czołgosz ubił McKinley’a.

Sorry, the comment form is closed at this time.