Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Siekiera_Motyka o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Maciejasz o Wolne tematy (48 – …
  NyndrO o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Jabo o Vucic jako model współczesnej…
  Kar o Myśleć trzeba. Myśleć!
  JOIGNAC o Wolne tematy (48 – …
  Adrem o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Tekst brytyjskiego dziennikarza bije rekordy. „Nic dziwnego, że Polacy chcą od Niemców miliardów”.

Posted by Marucha w dniu 2017-08-05 (Sobota)

Temat reperacji wojennych, jakich od Niemiec domagają się polscy rządzący, wzbudza emocje już nie tylko w Polsce. Brytyjski historyk i dziennikarz Dominic Sandbrook wyraził swoje zrozumienie dla polskich żądań. Jego tekst jest chętnie udostępniany i cytowany.

Artykuł, który ukazał się w piątek wieczorem na stronie internetowej „Daily Mail”, jednoznacznie wskazuje na słuszność polskich pretensji, Sandbrook przedstawia w nim szkody, jakie niemiecka okupacja wyrządziła Polsce i Polakom.

Już w pierwszym akapicie tekstu autor stwierdza, że po tym, jak Niemcy „zamordowali 6 mln Polaków, zrównali z ziemią ich miasta, sprowadzili ich do roli niewolników – nic dziwnego, że Polska domaga się od Niemiec miliardów”.

Historyk wylicza dane statystyczne, z których wynika jednoznacznie, że głównym celem nazistowskich Niemiec było doszczętne wyniszczenie polskiego narodu. Tych, którzy mieli pozostać przy życiu, sprowadzono do roli niewolników, przymusowych robotników lub (w przypadku kobiet i dziewczynek) niewolnic seksualnych.

Dziennikarz zwraca też uwagę na niemiecką przemoc wobec elit społecznych ówczesnej Polski i polskiej kultury.

– Polskie źródła szacują, że hitlerowcy zniszczyli miliony książek. Historyk Dariusz Matelski przygotował opracowanie, na podstawie którego niemieccy okupanci przechwycili 11 000 polskich obrazów, 2800 europejskich obrazów, 1400 rzeźb, 75 000 rękopisów, 25 000 map, 22 000 antyków i 300 000 historycznych tekstów – wylicza Sandbrook.

Autor przedstawia wszakże swoje poglądy na temat reperacji wojennych, którym jest zasadniczo przeciwny. Stwierdza jednak, że jeśli jest jakiś naród, który ucierpiał w XX wieku na tyle, żeby faktycznie się ich domagać – jest nim z pewnością właśnie Polska.

Jan Odyniec
http://pikio.pl

Komentarze 42 to “Tekst brytyjskiego dziennikarza bije rekordy. „Nic dziwnego, że Polacy chcą od Niemców miliardów”.”

 1. Archer said

  To żydów zginęło 6 milionów w „polskim obozie koncentracyjnym”, a nie jakichś tam Polaków. W samej stodole w Jedwabnem zmieściło się kilka tysięcy żydów. Jak niemiaszki wypłacą odszkodowanie Polsce za ogrom zniszczeń, zrujnowane miasta i wymordowaną ludność. To wtedy menażeria polskojęzyczna wypłaci żydom te 65 miliardów dolarów, plus odsetki za pozostawione „mienie” po wymordowanych żydach. Tak, że jakby się udało się uzyskać te odszkodowania od Niemiec, to Polska w najlepszym razie wyjdzie z niewielką, bo kilkunastomiliardową stratą. Wszak oprócz nazistów Polacy też są winni zagłady „narodu wybranego”, bo powstanie warszawskie wybuchło po to, żeby wymordować resztki żydów.

 2. guła said

  Israel Schamir też zadaje pytanie w swoich tekstach, dlaczego to Żydom tak zależy na 6 mln ofiar?
  Kilka lat wstecz zmodernizowano zestawienie ofiar II WW na Wikipedii, uznając i ofiary innych narodowości w tym i Polaków. A brakujące 3 mln do 6 mln dokooptowano z ofiar ruskich Żydów.
  O co w tym chodzi? Ano jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Żydzi niezawodnie doją, od końca wojny, Niemcy za 6 mln ofiar i doić będą do końca świata i jeden rok dłużej zanim nie zorientują się, że już nic i nikogo nie ma.
  No ale póki co, buchalteria musi sztymować.

  Jest to zapewne przyczynom zgodności tzw zachodu, ze Palakom nie nalezą się żadne reparacje wojenne. Ciekawym jakie jest stanowiska tzw wschodu.

 3. Pinxit said

  No prosze. Do ataku na gazociag rosyjsko-niemiecki dolaczyla Anglia.
  A za Bitwe o Anglie naleza sie Polsce od Anlii reparacje wojenne; podobnie jak za zdrade.

 4. Zbyszko said

  Co oni wszyscy z tymi odszkodowaniami? Przecież widać gołym okiem, że jest to szyte grubymi nićmi. KTO BĘDZIE BENEFICJENTEM TYCH ODSZKODOWAŃ? Polacy? Czy okupant który Polskę okupuje?
  Nie wolno teraz tego poruszać, do czasu gdy Polska odzyska niepodległość/

 5. Zbyszko said

  Pinxit @3 oczywiście, że należy obciążyć Anglię kosztami „pracy” polskich bohaterskich lotników. Anglia przecież obciążyła Polskę kosztami samolotów, paliwa, umundurowania, utrzymania, zakwaterowania itd, itp, polskich lotników, więc należy im teraz wystawić pełny kosztorys zwierający tzw nakłady na robociznę, materiały i sprzęt, obciążone kosztami tzw ogólnymi i godziwym zyskiem. Należy ten kosztorys powiększyć o dodatki za pracę w szkodliwych warunkach, oraz doliczyć diety za pracę na delegacji.
  Pieniądze te należałoby ulokować w jakiejś fundacji która pielęgnowałaby Historię Polski, tą niezakłamaną przez okupanta i w tym względzie miałaby pieczę nad programami nauczania historii Polski we wszystkich polskich szkołach.

 6. Zbyszko said

  Właśnie wszedłem na YT i szlag mnie już trafia…
  Czy nikomu nie wydaje się to dziwne, że sprawa odszkodowań jest jakoś tak nagle, bardzo intensywnie nadmuchiwana? Że nagle w POlsce ale i za granicą, pojawiają się artykuły, publikacje, filmy itd, itp rozdmuchujące sprawę odszkodowań za II wojnę? Komu to jest potrzebne? Czy w tych warunkach okupacji, Polacy będą beneficjentami tych odszkodowań?
  Tutaj kolejny przykład sztucznego rozdmuchiwania sprawy:

 7. Moher49 said

  Szanowny panie autorze, Niemcy po powstaniu warszawskim wywozili do swojej 1000-letniej rzeszy nie tylko książki i obrazy. Oni wyciągali z mieszkań i szaf Warszawiaków ciuchy, kalesony i majtki, w których potem paradowały niemieckie frau.

 8. Czesiek said

  Nie kto inny jak brytyjskie K.URWY powinny Polce płacić w pierwszej kolejności – to anglosyjon za pośrednictwem brytyjskich lordów (k.urew a nie lordów) wciągnął Polskę do wojny z Niemcami, dając przy tym fałszywe gwarancje sojusznicze i na koniec zdradzając Polskę, by chronić żydowskie interesy na wyspach.

 9. Ad. 4

  Tak jest.

 10. www.wandaluzja.com said

  Ad. 1:
  To że Powstanie Warszawskie wybuchło Po To, żeby „WYMORDOWAĆ Resztki Ocalałych z Holokaustu Żydów”, jest godne uwagi. Według relacji Ponurego Endeka w Chicago to tych Ocalałych Żydów Niemcy trzymali w GĘSIÓWCE, ale w pierwszych dniach Powstania wdarli się tam Polacy i Żydów ROZSTRZELALI, a przy okazji kilkudziesięciu Muzułmanów i Cyganów – wszystkich w dobrej kondycji i wieku wojskowym. Gęsiówkę zdobyło AK, ale Rozstrzelał NSZ. Poprzednio Śledztwo Przeciw Żydom prowadził NSZ a Rozstrzeliwało AK.
  Jak by złapali Adolfa Hitlera to by też Rozstrzelali jako ŻYDA: https://www.google.pl/search?q=Paszport+Hitlera&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiDydWci8LVAhXCIsAKHSg7A7sQsAQILQ&biw=853&bih=625//
  W r. 1968 publikowano, że Żydzi ZAROBILI na na Holokauście – tylko w krajach kapitalistycznych – prawie 6 bilionów $, a ponieważ kwota była podana Co Do Miliarda to pochodziła z instytutów finansowych. Wówczas kapitał żydowski liczyło kilkadziesiąt instytutów a dziś Tylko Anglicy – choć nie wyobrażam sobie, aby nie robili tego Szwajcarzy? choć nie publikują.
  Podczas WTC w Moskwie ogłoszono, że kapitał stalinowsko-holokaustyczny liczy 300 bilionów $ a jeden finansowy działacz żydowski w USA oświadczył: GDY W ROKU 1917 PRZEJMOWALIŚMY ROSJĘ TO DO ROTSZYLDÓW NALEŻAŁO PÓŁ ŚWIATA, A DZIŚ JESTEŚMY TAK BOGACI JAK ROTSZYLDY; czyli Polowa Świata ROTSZYLDY jako ogierki żydowskie, a Połowa ŻYDZI.
  Nad Pięknym Neckarem wykształcony w Leningradzie Ukrainiec powiedział mi, że POD GRUNWALDEM POLACY WALCZYLI Z ŻYDAMI ????? Strach mnie wziął – że Żydzi siedzieli na ROTSZYLDACH…
  Gdy Żydzi zaczęli się Dopierdalać do Anglików, że LICZENIE kapitału żydowskiego jest ANTYSEMITYZMEM to Anglicy opublikowali paszport Adolfa Hitlera: Pochodzenie ŻYDOWSKIE; Narodowość ŻYDOWSKA; Kapitał KRYMINALNY.

 11. Vici said

  Smrodziuchy zydowskie ktore finansowaly wszystkie WOJNY jakie toczyly sie od zarania dziejow w Europie.To oni wlasnie domagaja sie pieniedzy.TO BEZCZELNY narod.Ktorego poprostu trzeba wy……….ac.
  POLACY BUDZIMY SIE I DO ROBOTY z tymi h..mi

 12. Boydar said

  Jak Pan Vici proponuje odróżniać „who is who” ?

 13. XIII said

  Ad.1
  Po zakończeniu DWŚ dość szybko podliczono i ustalono, że zginęło 6 000 000 żydów. Co ciekawe liczba ta pojawiała się w prasie na długo zanim nie tylko DWŚ wybuchła, ale nawet zanim powstał ruch nazistowski. Z taką ilością ofiar żydowskich spotykamy się w prasie już w rok po wybuchu PWŚ https://www.youtube.com/watch?v=p4upRP5U4ds … Zatem liczba ta utrzymuje się nadal od ponad 100 lat bez zmian.
  Auschwitz to obóz, w którym dokonywano poza innymi nacjami eksterminacji głównie żydów. Liczby osób które zginęły ogólnie tylko w tym obozie są od 70 lat korygowane w dół. Wyjąwszy całkowicie wydumane, już w 1945 sowiecka komisja ustaliła liczbę zamordowanych na ok 4 000 000. Po jakimś czasie umieszczono w obozie tablicę informującą o 3 000 000 ofiar, następnie pomniejszoną do 1 500 000 http://2.bp.blogspot.com/_Cx5YSp-ghS8/SqffZmXOFjI/AAAAAAAACbs/TF3DrAsAIPY/s400/AuschwitzPlaques.GIF by na początku lat 90tych zmienić ją na 1 100 000. Z pewnych oczywistych względów aliantom i to nie tylko sowietom, (patrz Drezno, Tokio, Hiroszyma, Nagasaki itp.) zależało by ofiar było jak najwięcej, nie mówiąc o najbardziej poszkodowanych.
  Biorąc pod uwagę stale zmniejszającą się ogólną liczbę ofiar przy stałej liczbie tych pochodzenia żydowskiego, musimy dojść do co najmniej dwóch wniosków: albo z czasem Auschwitz staje się coraz bardziej miejscem eksterminacji wyłącznie żydów, ale wtedy należałoby umniejszać liczbę innych ofiar, co z kolei powinno mieć odzwierciedlenie tak w podsumowaniach poszczególnych państw, jak i w bilansach ogólnych – co jak wiemy nie miało miejsca. Albo należałoby adekwatnie zmniejszyć liczbę ofiar żydowskich, co jak wiadomo również miejsca nie miało.

 14. revers said

  Jak Pan Vici proponuje odróżniać „who is who” ?

  swiadecewa koszernosci wydawac z lepszym jak enigma kodem.

 15. Jack Ravenno said

  @12 BOYDAR – proponuję odróżnianie zacząć od Czerskiej…

 16. guła said

  „Dymy nad Birkenau” – Zofia Nałkowska.

 17. RomanK said

  Nie patrzcie tam ..ale tu …tu tu..pod nogi:-)))))
  Tort Litigation…Polska przyjela kuratele amerykanska, trzeba przeniesc ciezar utrzymania dobrej kondycji Polski w elegancki sposob..To co dotychczas inwestowano w Niemcy ,,Niemcy musza oddac…zeby dopakowac zdolnosci Polski do wymaganych standartow…
  Jaki korzysci… duzo korzysci..moz nie do prywatnej kieszonki kazdego zjadacza chcleba, ale duzo zostanie w kieszeniach wlacicieli firm, nowych „miejsc pracy” zwlaszcza w Wojsku…
  Przed wojna zawsze tuczy sie knehtow….a po amerykansku tzn pelne koryto..ale placic za to bedzie ten..ktory moze…badz musi:-)))
  TO ze wogole ..”nagle , znienacka, niespodziewania ” pojawil sie temat i od razu wyskoczykl na szpalty…znaczy tylko tyle……. , ze mozna:-))))

 18. Yagiel said

  Właśnie teraz taka akcja:
  1 – Wlk.Bryt. ma problem z opłatą za wyjście z UE – Angole popierają obciążenie Niemców dla Polaków, bo zawsze warto osłabić Niemców, żeby nie chcieli za Brexit 60 mld, a tylko 30 mld: było w 44 „zróbmy im powstanie”, jest „dajmy im nadzieję”
  2 – Polska/PiS sprzyjała Angolom w wychodzeniu, na własną szkodę, bo. np. Polacy utracą część miejsc pracy na Wyspie, dlatego lepiej niech Niemcy wyrównają straty Polaków, pośrednio – może więcej pracy dla Polaków w Niemczech, wyższe stawki?
  a) co pogłębia tylko szkodę Polski jako półniewolnika NIemiec
  b) Angole wiążą nas emocjonalnie i ekonomicznie – obiecanki – z Niemcami, od siebie odwracają uwagę (Czechy już inaczej traktują, a Czesi ich)
  3 – im, Angolom, Niemcy juz się wojennie wypłacili ok. 2010r.
  4 – Angole zwijaja swe interesy na kontynencie, co znaczy, że kontynent/my jesteśmy dni ostatnie: albo islamski dżihad wypchną do UE, co zabije UE/Polskę, albo ewent. bombardowania Polski z USrael/zachodu i wschodu nie ich obciążą
  a) możliwe, że te bombardowania obejmą nie tylko Polskę, ale też NIemcy i Skandynawię, bo co zrobić z dżihadem?
  b) 3Morze moze się okazać biznesem dla Izraela, a to wcale nie znaczy, że 3Morze musi zawierać Polskę, bo nie tylko my mamy dostęp do Bałtyku od połud/wschodu… a zresztą: kto powiedział, że 3Morze nie może okazać się 2MORZE?

  Może więc cała ta „nadzieja” PiSaków na kasę za II wśw. okaże się likwidacją Polski? Same i ciągle z Polską kłopoty maja mieć wielcy? Jakoś nie wierzę w to, że Kreml pozwoli zrobić jakaś krzywdę NIemcom – a może i sobie? Bo przecież Sowiety tez rozkradły część Polski, tzn. Ziemie Piastowskie: oddały ogołocone… Na Niemcach się zemścili, czy na Polakach? A wiadomo, że apetyt rosnie w miarę jedzenia… Lepiej uciąć temat.
  Prościej zlikwidować Polskę w procedurze lub pozorowaniu obdarowywania odszkodowaniami. Tym bardziej, że przecież USrael mentalnie jest III Rzeszą, biorąc pod uwagę import mentalnej czołówki hitlerowców po maju 45. Z tą czołówką III Rzeszy i USraela raczej niesprzeczne interesy mają Żydzi ci i ci, więc naprawdę dobre jest pytanie: kto skorzysta/łby na odszkodowaniu dla Polski? Czy to by jeszcze Polska była? Polska Polaków?

  Bo po co tyle zachodu – wokół jakiejś Litle Po-Land? Smutne to, lecz ciekawe gajówkowe wizje.

 19. Birton said

  lepiej przyznać, że zginęło 600 milionów Żydów , niż pomylić się w dół, że 5 milionów i być posądzonym o antysemityzm

 20. Boydar said

  Upraszcza Pan, Panie Jack’u. Na Czerskiej w ogóle problem nie występuje. Występuje obok nas; w pracy, na klatce schodowej, na ulicy. Niestety czasem w Rodzinie. U jednego qurewstwo wylazło, u drugiego nie. A przecież niby bracia albo i siostry nawet.

  Dylemat jest poważniejszy niż się mógłby wydawać, i żadne comme ci comme ça nie zbliża nas do satysfakcjonującego rozwiązania. Bo proste jest tylko pieprzenie głupot. Uważam, że bez zastosowania wskazówek Chrystusa, żaden człowiek tego uczciwie nie rozplącze.

  Zgodnie z koncepcją Pana Gajowego, ja jestem co najmniej pięciu narodowości. I co ? Do gazu ? Jeśli ma to w czymś pomóc, trudno, vox populi, na coś umrzeć trzeba. Tylko gdyby tłum miał rację, żarlibyśmy gów*no jak muchy.

 21. Waclaw-L said

  „ja jestem co najmniej pięciu narodowości.”
  Gratuluję. Ma Pan którąś ulubioną?

 22. RomanK said

  ..czterech panie Boydar ..czterch…ma pan tylo czworo dziadkow…
  oni kazde tez ma czworo, razem 16, a tamci tez po czworo, czyli 64..ci tez po czworo, czyli 256 ci tez po czworo kazdy- czyli 1024, ci tez to 16 384…i tak w 8 pokoleniu ma pan jasno i dobitnie wykazane, ze zamiast od Japheta, i Chama, jest pan potomkiem Armii 262 144 tysiecznej….
  Zaetm kaz sie pan pocalowac szpecom od DNA tam -gdzie DNA opuszcza organizm….. i wybierz pan sobie pochodzenie -jakie pan chce… z czystym sumieniem i zgodnie z prawda:-)))))) jest pan mniej wiecej 250 krotnie zabezpiecznony i ethnicznei i rasowo…nawet jak sie pan oglosi Murzynem:-)))))

 23. Jack Ravenno said

  @20 BOYDAR – od czegoś trzeba zacząć – może być Czerska – najłatwiej od najprostszych rzeczy – drążąc w głąb bardziej i bardziej 🙂 A na serio – podstawowa wskazówka od Pana Jezusa – po owocach ich poznacie… Zajmie to trochę czasu i może być też częściowo tragiczne ze względu na niemożność zapobieżenia wielu wydarzeniom, ale inaczej się nie da, ponieważ ludzie nie wiedzą co tkwi w sercach innych – ale owoce tego co myślą widać, nie?

 24. Boydar said

  Za koleją, najpierw Pan Wacław. Mnie gratulować ? A jakaż w tym moja zasługa ? Co do wyboru określałem się tu (w Gajówce) może niezbyt dokładnie; tak, czuję się POLAKIEM. Bo i jakie inne kryterium można przyjąć siedząc wewnątrz. I dziękuję Bogu że tak mnie natchnął. Gdyby nie Jego dotyk, miałbym g* do powiedzenia, byłbym ukrem albo austriackim żydoszkopem. Ewentualnie Białorusinem. Tak więc i to nie moje dieło. Tyle od siebie co się cieszę.

  I Pan Roman.

  Niech Pan wytłumaczy to temu Staremu Jaćwingowi 🙂

 25. Boydar said

  Widać, Panie Jack; tylko czy my umiemy patrzeć ?

 26. Lily said

  „I hardly exaggerate.
  Jewish life consists of two elements.
  Extracting money,and protesting”.
  Nahum Goldmann.
  „The Jewish Paradox”,1978

 27. Waclaw-L said

  „czuję się POLAKIEM
  I dziękuję Bogu że tak mnie natchnął. Gdyby nie Jego dotyk…”
  Dziękuję.
  „Bo i jakie inne kryterium można przyjąć siedząc wewnątrz”
  Ano chyba można, patrząc na owoce innych mających polskość tylko na plastiku.

 28. Marucha said

  Re 24:
  A co niby trzeba mi tłumaczyć, Panie Boydar?
  Ma Pan polskie geny? Ma.
  Co innego, gdy np. taki Hartman podaje się za „rodowitego Polaka”… pewnie czuje „duchową przynależność” do polskiego narodu.

 29. Boydar said

  Hartman odmówi Kol Nidre i jak woda po prezydencie, Panie Gajowy. Nas tego nie uczono. A co, jeśli praprapradziadek Hartmana puścił się z gojską dziewką ? I to trzeba wytłumaczyć. Niekoniecznie Panu, tylko tak, ogólnie. Bo problemem jest fakt, że mamy brata ewidentnego żyda. Z tej samej gojskiej matki i takiegoż ojca. I tego Pańska koncepcja nie wyjaśnia. A żyć z tym jakoś musimy. Albo nie tłumaczyć nic tylko się prawą ręką od serca przeżegnać.

  I Pan Wacław, ale eL a nie Marucha; właśnie, jak ktoś ma serce z plastiku, to już sam nadruk niewiele zmienia.

 30. RomanK said

  Jacwingom nie mozna tlumaczyc…probowali owszem:-)))) i dlatego ich juz nie ma…:-))))

 31. PISKORZ said

  re 16 Nałkowska ?! Wolne żarty…A może S. Szmaglewska…!!! Ale wpadka..!!!

 32. Yagiel said

  ad Jack Ravenno/23. – jedni Polacy czekają na owoce, by poznać, a drudzy – tych jest ciut więcej – już po usłyszeniu „Dobły wjeczor Pol-ska!” zachwyceni szacunkiem. Dawno temu tak wygrywano festiwale w Sopocie, a dopiero co zamówienia na najdroższy gaz i najdroższy szmelc rakietowy. Oczywiście pod pomnikiem Powstania, żebyśmy pamiętali, jak kończy się nasz opór wobec III Rzeszy czy I USraela. Co mogli nam wrogowie w II wojnie, to mogą nam „sojusznicy” w III…
  Teraz jakiś Anglik pisze „Dobły wieczoł Polska” – zachwyt! Pewien Gruzin, zresztą wielki, mówi „Dzień niedobły Smolensk” – zachwyt; przylecą tu rakiety z napisem „Dobły wiecor!” i też będzie zachwyt, że nas jednak szanują na koniec…

  I jedni, i drudzy to Polacy. Jedni nie mamy swojego państwa, lecz mamy zdrowy rozum, drudzy mają swoje kalekie państwo i zachwyt sojusznikami – każdemu wg potrzeb. Nikt ważny nie potrzebuje Polski rangi RzeczyPospolitej – każdy ceni Polaków rangi jagiellonidów, nawet się ich boi. Słusznie? Będzie trzeci Grunwald? Niekonieczny – wystarczy, że Grunwald’1409-11(do18 z soborem) trwa. Zyszczy nam, spuści nam!
  A kłótnia genów swoją drogą…

 33. PISKORZ said

  re 7 A czy po I Światowej było inaczej..?! Nawet klamki z drzwi wyciągali..

 34. Ola said

  najwieksza dzialke z 850 miliardow € odszkodowania skasuje dr Zbychu Kekus. No wreszcie po latach sadzenia sie o kaske bedzie mial kasiore! https://www.youtube.com/watch?v=GchX6sk6n7Y

 35. Vici said

  Jak odroznic WHO IS WHO.Kto jest przy korycie Kto jest na piedestale zycia Spolecznego Kto jest filantropem wiecznie zakladajacy fundacje .Kto pieknie mowi o wolnosci sprawiedliwosci.Milosnicy demokracji (talmudycznej).
  Glowni TO LUDZIE FINANSOW BANKIERZY SZEFOWIE WIELKICH KORPORACJI.
  TO glowni rozgrywacze Panstw Narodow.ALE TO NIC NIEDA zadna Rewolucja czy Kontrewolucja czy Powstania.To nic nieda ……………….DOPUKI LUDZKI MOTLOCH KTORY JEST NA DOLE TEJ PIRAMIDKI NIE ZACZNIE MYSLEC LOGICZNIE.

 36. Boydar said

  W sumie … tak.

 37. Banksterski said

  #13 “Biorąc pod uwagę stale zmniejszającą się ogólną liczbę ofiar przy stałej liczbie tych pochodzenia żydowskiego,…”

  Wyglada ze Niemcy moga zarzadac zwrotu nadplaty odszkodowan.

 38. Yah said

  Zaraz zaraz, a dlaczego nie zażądać odszkodowania od Francji i Wielkiej Brytanii za niewywiązanie się ze zobowiązań sojuszniczych. Niech się te głupole na Zachodzie nie cieszą- są ty tym samym wózku co Niemcy.

 39. watazka said

  29
  Boydar

  Dlaczego zgadzam sie z panem?
  Bo powod jest oczywisty!!! My przeciez nie wiemy kto to i co te jest zyd i jak go okreslic.
  A to z tego prostego powodu, ze syjonisci wymyslili dziedzictwo genow zydowskich po matce.

  Jest to stare prawo rzymskie, ktore nie mialo nic wspolnego z religia tylko z dziedziczeniem majatku. Widac juz wtedy bylo za duzo pretendentow.

  Jesli wiec goj sie ozeni z zydowka i ma dzieci to te dzieci sa automatycznie zydami ale corka zyda moze sie ozenic z kim chce i puszczac w swiat zydowski narybek. Syn zydowki ozeni sie gojka i jego dzieci automatycznie nie sa zydami mimo, ze babka i prababka z synagogi nie wychodzily.

  Zyd nie musi byc ani pobozny ani nie musi miec narodowsci bliskowschodniej ani chazarskiej.
  Ale jesli goj chce zostac zydem MUSI przejsc na judaizm i porobic wszystkie religijne „testy” i musi byc zatwierdzony przez rabina.
  Na wiec taki przechrzta jest zydem warunkowym. Bo musi swoje zydostwo potwierdzic splodzeniem potomka z zydowka.
  Z tego wynika, ze zyd nie ma prawa splodzic zyda. I zdarza sie ze synus zyd – a tatus … goj. A ten synus zyd splodzil goja bo sie puscil z gojowka.

  No to teraz po czym poznajemy zyda, polzyda, cwierc zyda? Przy czym same zydki sie upieraja, ze albo jest zyd albo nie jest: nie mozna zdaniem zydow byc pol- gojem.
  I czy prawdziwy zyd jest zydem jesli jest ateuszem, nie zna ani jidish ani hebrajskiego i w ogole nie wie co to jest Torah i jaka jest roznica miedzy Talmudem a Torah?
  Oczywiscie, ze mozna. Taki na przyklad Chinczyck, ktory przejdzie na judaizm ma prawo splodzic cala armie zydow-chinczykow z zona Chinka, ktora przeszla na judaizm.

  Mozna nawet nie miec zydowskich genow. i wystarczy, ze dziadki przeszly na judaizm to wnuki sie moga zalapac na zydostwo! Ale moga sie upierac w razie trudnych sytuacji ze pochodza od chrzescijan. i taki cyrk juz trwa od wiekow. Wiec takie grzebanie po cmentarzach tez moze byc bezuzyteczne.

  Dla zyda w Izraelu zydy z Etiopii to nie sa zydy bo sie kolor skory nie zgadza. No wiec zyd moze byc niebieskooki z aryjskimi rysami ale nie moze byc czarnorzopyj, bo nie wazny kolor oczu- kolor dupy sie liczy.

  W Tel Awiwie latami trwaly badania genetyczne zydow. I jak powiedzial prof. Szlomo Sand – profesor z tego samego uniwersytetu- wynikow nigdy nie podano bo „nie wypadalo podawac niechcianych wynikow”.

  Tworzenie zydow – czesto sztucznie, jest wylacznie po to, zeby tworzyc armie wiernych slugusow syjonu i nie ma to nic wspolnego z pochodzeniem ani genami.
  Co nie znaczy, ze nie ma genetycznych zydow, tzn. wyznawcow judaizmu od pradziada. W Iranie sa zydzi, ktorzy pochodza jeszcze z Babilonu. Ale te akurat nie pasuja do swiatowego zydostwa bo nie uznaja panstwa Izrael i nie uznaja syjonu. I nie wyjezdzaja z Iranu. A do tego sa normalni. Od dwoch tysiecy lat zyja w zgodzie z Persami i innymi ludami w Iranie. A w Iranie rzadza mullowie.

  Wiec dopoki nie mamy definicji zyda to latwiej i uczciwiej jest osadzac ludzi indywidualnie na podstawie ich wlasnych wykroczen. Bo rzucanie odpowiedzialnosci na cala grupe, ktorej nie da sie zidentyfikowac …pomaga calej grupie przestepczej -wierchuszce, ktora i tak jest ponad prawem.
  Mnie zydostwo czesto tez drazni ale rowniez drazni mnie Tony Blair czy Joe Biden, ktorzy sa katolikami, a taki masowy morderca Bush to nie wiadomo w co i kogo wierzy. On sam nie wie, bo wiecznie zadrugowany.

  Wiec taki Hartman, na ktorego patrzec nie moge, jest debilem nie datego, ze jest zydem ale dlatego, ze jest debilem.
  A Tony Blair jest bandziorem nie dlatego, ze jest katolikiem – ale dlatego, ze jest bandziorem.

 40. Boydar said

  Panie Watażko, z całą sympatią i szacunkiem ale ja … nie chcę takiej zgody.

  Jeżeli żydzi twierdzą że żydostwo dziedziczy się po matce, i jeszcze do tego mówią to nam „szczerze i otwarcie”, byłbym ostatnim durniem, gdym dał temu wiarę. Prawda jest inna, choć bardzo podobna. Żydostwo otrzymuje się po matce, nie dziedziczy. Tak jak matka wychowa i ukształtuje, takie dziecko będzie. Oczywiście, matka żydówka zazwyczaj wychowa na żyda. Ale nie zmienia to istoty mechanizmu.

  Od dłuższego czasu zadaję publicznie pytanie – w którym momencie z dziecka robi się squrwysyn. Odpowiedź w powyższym aspekcie powoli się zaczyna klarować; wtedy, kiedy za sprawą matki dziecięca etyka i moralność przejdzie przez punkt przegięcia charakterystyki. Od którego to punktu najczęściej odwrotu już nie ma.

  Potem jest oczywiście ojciec i otoczenie. Ale to już tylko kosmetyka i szczegóły.

  Pozdrawiam.

 41. watazka said

  Bywa i tak, ze dziecko-skurwysyn moze sie przytrafic w kazdej rodzinie. . Niekoniecznie jest to cecha grupy spolecznej.
  A pojecie zydostwa jest specjalnie pomieszane i poplatne, zeby sie na przyklad goje nie mogly pogodzic.
  I z tych to wlasnie powodow zamordowano generala Pattona.
  I nie tylko jego.
  Kazda taka awantura odwraca uwage od tego co sie naprawde dzieje w Palestynie.

 42. Boydar said

  Przytrafić tak, ale u unych to „przytrafiają się” normalni.

Sorry, the comment form is closed at this time.