Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Pamięci fotokorespondenta wojennego Andrieja Stienina

Posted by Marucha w dniu 2017-08-06 (Niedziela)

Równo trzy lata temu, 6 sierpnia 2014 roku, w Donbasie zginął fotokorespondent wojenny MIA Rossiya Segodnya Andriej Stienin.

Samochód Renault Logan, w którym jechał w stronę miasta Snieżnoje w obwodzie donieckim wraz z innymi dwoma korespondentami — wolontariuszami „Korpusu informacyjnego” i dwoma bojownikami, trafił pod ogień sił zbrojnych Ukrainy.

Wszyscy pięcioro zgięli na miejscu, nie zdążyli nawet wybiec z samochodu.

Władze Ukrainy to oświadczały, że Stienina aresztowano za „pomaganie terorystom”, to, że nic o nim nie wiedzą. Rosyjskie media rozkręciły akcję FreeAndrew. Dopiero 16 dni później, 22 sierpnia 2014 roku odkryto spalony wrak ich samochodu.

Krzyż ustawiony w miejscu, gdzie zginął Andriej Stienin

Andriej Stienin był czwartym rosyjskim dziennikarzem, który zginął na południowym wschodzie Ukrainy od początku wojny domowej. 17 czerwca 2014 pod Ługańskiem w wyniku ostrzału zginęli korespondent WGTRK Igor Kornieliuk i operator dźwięku Anton Wołoszyn. 29 czerwca od rany postrzałowej w brzuch zginął operator „Kanału Pierwszego” Anatolij Klian.

https://pl.sputniknews.com

Jedna odpowiedź to “Pamięci fotokorespondenta wojennego Andrieja Stienina”

  1. Pinxit said

    W Polsce niszcza pomniki z Rosjanami, a we Wloszech buduja Rosjanom pomniki. Wlasnie odslonili pomnik ALeksandra Prohorenko, bohatera rosyjskiego, ktory zginal w walce o Palmire.
    Zobaczymy co na to polskie media, ktore tyle rozprawiaja o wartosciach kulturowych.

Sorry, the comment form is closed at this time.