Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy Adam Michnik może być ruskim agentem?

Posted by Marucha w dniu 2017-08-07 (Poniedziałek)

Co trzeba zrobić, żeby zostać ruskim agentem? Po pierwsze – trzeba podpaść Niemcom. Po drugie – trzeba podpaść Żydom. To ostatnie jest zresztą stosunkowo łatwe, bo – po pierwsze – na tym etapie (bo wszystko podlega mądrości etapu), żydokomuna ściśle kolaboruje z Niemcami.

Chodzi o to, że o ile polityka historyczna niemiecka jest nakierowana na stopniowe zdejmowanie z Niemiec odpowiedzialności za drugą wojnę światową, podczas gdy żydowska polityka historyczna nastawiona jest na zagwarantowanie możliwości materialnego eksploatowania holokaustu.

Ponieważ jeszcze w 2000 roku kanclerz Schroeder oświadczył, że „okres niemieckiej pokuty dobiegł końca” – co stawiało cele dotychczasowej żydowskiej polityki historycznej pod znakiem zapytania – trzeba było błyskawicznie skoordynować żydowską politykę historyczną z historyczną polityką niemiecką tak, żeby w miarę zdejmowania odpowiedzialności za II wojnę z Niemiec, przerzucać tę odpowiedzialność na winowajcę zastępczego, na którego została wytypowana Polska.

Toteż żydokomuna w Polsce i poza nią, prześciga się w pomysłach, jakby tu przyprawić narodowi polskiemu odrażający wizerunek narodu morderców, zaś jej główny organ prasowy na terenie Polski, czyli żydowska gazeta dla Polaków pod redakcją Adama Michnika, od lat prowadzi tak zwaną „pedagogikę wstydu”, której celem jest wywołanie w społeczeństwie polskim trwałego poczucia winy wobec Żydów. To poczucie winy ułatwiłoby bowiem jerozolimskiej szlachcie, jaka pojawiłaby się w Polsce w następstwie ewentualnej realizacji żydowskich roszczeń majątkowych, panowanie polityczne bez konieczności nieustannego odwoływania się do terroru.

To wszystko są rzeczy znane, a jeśli o nich przypominam, to tylko dlatego, że mamy do czynienia z kolejnym obszarem koordynacji niemiecko-żydowskiej.

Ponieważ Donald Trump, jeszcze jako kandydat na prezydenta, wypowiadał się krytycznie na temat niemieckiej hegemonii w Europie, a krytykę tę podtrzymał już jako prezydent, Niemcy zagięły na niego parol. Ale ponieważ Niemcom nie bardzo wypada wprost atakować amerykańskiego prezydenta, do pierwszego szeregu krytyków Donalda Trumpa wskoczyła żydokomuna. Głównym zarzutem, jaki wysunęła przeciwko prezydentowi USA jest oskarżenie o niejasne kontakty z Kremlem, wskazujące, że Donald Trump może być ruskim agentem.

Ten wątek twórczo rozwija w swoich wypracowaniach nasza Jabłoneczka, czyli małżonka Księcia-Małżonka Radosława Sikorskiego, no a redakcyjny Judenrat „Gazety Wyborczej” obstalował stosowne wypracowanie u pana red. Tomasza Piątka. Pan Tomasz Piątek jest osobnikiem z przeszłością, głównie na tle nadużywania mocnych narkotyków, więc do tej operacji nadawał się jak mało kto, bo wiadomo, że u narkomanów bardzo często pojawiają się skłonności do konfabulacji. Taki jeden z drugim narkoman konfabuluje w stanie pomroczności jasnej, więc święcie w swoje wizje wierzy, co jest atutem nie do pogardzenia.

Obstalunek dla pana red. Tomasza Piątka dotyczył ministra Antoniego Macierewicza, który przez michnikowszczynę jest znienawidzony za ujawnienie konfidentów w roku 1992, podobnie za rozwiązanie Wojskowych Służb Informacyjnych, to znaczy – ówczesnego wcielenia RAZWIEDUPR-a, z którym Michnikuremek, czyli triumwirat moralnych autorytetów, dogadał się w 1989 roku co do podziału władzy nad mniej wartościowym narodem tubylczym.

Ten dogowor musiał być zabezpieczony rozmaitymi „hakami”, których RAZWIEDUPR-owi z pewnością nie brakowało, toteż dopiero na tym tle lepiej możemy zrozumieć zaniepokojenie, wywołane „Aneksem” do „Raportu o rozwiązaniu WSI” – jakie śmierdzące dmuchy mogą stamtąd się wydostać.

Toteż kiedy po wizycie prezydenta Trumpa w Warszawie, gdzie obiecał on „wsparcie” dla projektu Trójmorza, Niemcy przystąpiły do realizacji kolejnej kombinacji operacyjnej w Polsce, której celem jest doprowadzenie do zmiany rządu na taki, który Polskę z projektu Trójmorza wycofa, puszczone zostały w ruch wszystkie mechanizmy, między innymi – pan red. Piątek, za którym murem stanęły rozmaite organizacje broniące wolności słowa.

Czy współwłaściciel „Gazety Wyborczej”, stary, żydowski finansowy grandziarz, sypnął im złotem, czy tylko obiecał, że sypnie – to nieistotne, bo pan red. Piątek z odrabiającego pensa na łaskawym chlebie, z dnia na dzień przepoczwarzył się w Wielką Nadzieję Światowego Dziennikarstwa, a być może nawet – w Autorytet Moralny. Oskarżył mianowicie ministra Macierewicza, że jest ruskim agentem, bo współpracował ongiś z Robertem Luśnią, który okazał się konfidentem SB, no i kontaktował się z Konradem Rękasem, który z kolei kolaborował z Mateuszem Piskorskim, co to już od roku jęczy i szlocha w wydobywczym areszcie.

Ale oskarżenie ministra Macierewicza przez żydowską gazetkę dla Polaków, wychodzącą w „małym żydowskim miasteczku na niemieckim pograniczu” mogłyby nie mieć dostatecznego rezonansu, toteż w ramach kolaboracji, jaką na tym etapie prowadzą z Żydami i Niemcy, pan red. Konrad Schuller, warszawski korespondent „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, swoimi słowami napisał, co mu tam w charakterze gotowca podsunął redakcyjny Judenrat z Czerskiej, a co mu w dodatku opowiedział pan Rękas – że mianowicie minister Macierewicz dzwonił do niego „nawet o piątej rano”.

Skoro takie okoliczności mogą przesądzać o byciu ruskim agentem, to warto przypomnieć, że pan red. Adam Michnik kontaktował się nie z panem Konradem Rękasem, a z samym prezydentem Włodzimierzem Putinem, który podczas wycieczek do Klubu Wałdajskiego, swoich gości obficie karmił i poił.

Co tam zimny ruski czekista Putin podczas takich bliskich spotkań III stopnia sączył panu red. Michnikowi do ucha, co pan red. Michnik sączył do ucha zimnemu ruskiemu czekiście Putinowi – tego oczywiście nie wiemy, ale na pewno nie było to rzeczy zdawkowe, bo ani zimny ruski czekista nie mówi rzeczy zdawkowych, a już na pewno rzeczy zdawkowych nie mówi pan red. Michnik, którego każdą wypowiedź warto ryć spiżem na marmurze – i jestem pewien, że już niedługo tego doczekamy.

Zanim jednak to nastąpi, to warto przypomnieć, że u progu naszej sławnej transformacji ustrojowej pan red. Michnik bawił w Moskwie, gdzie – jak powiadają – stręczył najważniejszym sowieciarzom wynalazek Michnikuremka w osobie „Bolka”, który potem został nawet prezydentem naszego nieszczęśliwego kraju i mimo rozmaitych śmierdzących dmuchów, jakie unoszą się wokół jego osoby, aż do dzisiaj zażywa reputacji autorytetu moralnego.

Stanisław Michalkiewicz

http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 30 to “Czy Adam Michnik może być ruskim agentem?”

 1. Yagiel said

  No to w poincie znów mądrość etapu.
  Tylko kto decyduje o długości etapów? Ten, kto wypuszcza strzałę: zanim przeleci pół drogi, musi przelecieć połowę pół-drogi… co nie zmienia celu ani że trafi strzała w cel. Sam felietonista napisał „zanim jednak to nastąpi”, czyli „to nastąpi” – to po co zajmować się etapami i dzielić strzałę na czworo czy ośmioro?
  Strzała lecąca z Kremla nie chybi – a w ilu etapach czasu i przestrzeni…? Tym się różni Kreml od, dajmy na to, Tour de France, w którym na starcie nigdy nie wiadomo, kto wygra. Tym bardziej, że Rosjanie tam nie startują.
  Po co nam zatem mądrość etapu? „Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu – łączmy!” jak powiedział Kazimierz Dolny-Górą w proroczym chyba filmie Machulskiego „Volta”. A może „Vuelta”? Jakoś tak.

 2. , said

 3. NICK said

  Przestałem nie lubić Pana Redaktora wcześniej.
  Staram się tylko czytać i nie krytykować…. .

  Ten artykuł jest dla mnie dość zastanawiający.

  Przepraszam. Idę się zastanawiać…. .

  Pierwsza myśl to taka, że Pan S.M. mota coraz bardziej.

  Czyim jest Stronnictwem?
  Ha?
  Swoim?

 4. RomanK said

  Kazdy ma jakies wady..i pan Stanislaw tez… Jego wada jest np przejezyczanie swietnego erudyty..
  I tak nowy slowocudotforek „Michnikuremek”…. w zasadzie i zgodnei z prawda to stary Geremichnikur…..wlasnie …nie zaden bastard, czy jak mawiaja na Podkarpaciu- najduch..ale rodzony synus Razwiedupru..bastard z niechlujnego i trefnego zwiazku WSI z Kahalem …zrobiony transformacji ustrojowej , twardym- jak stal kazanska, pieriestrojem wlasnosciowym…i oczywiscie calkowicie zalegalizowanym .
  UPR tez przy Rozwiedzie dokonal paskudnego czynu obnazenia pieriestroja….czym to udalo sie wepchnac Polske zapatrzona w bzydactwo..do klaty , unikajac bolesnego pogryzienia:-))))

 5. NICK said

  Nnno nie wiem.
  Zobaczymy patrząc śledczo.

 6. Ola z Podola said

  Michnik nigdy nie był ruskim agentem.On był i jest agentem bolszewickim.

 7. NICK said

  Fakt Pani Olu.
  A co za tym stoi?
  Strach pisać.

 8. , said

 9. NICK said

 10. Boydar said

  My już nie rozumiemy pojęcia „ruski agent”. Sądzę że jest; inaczej już by nie żył. Ruscy nie zamierzają uszczęśliwiać nas na siłę. Dzięki Michnikowi całe tabuny parszywych qurwów wyszły na światło dzienne w pełnej okazałości. Nawet cała armia płatnych agentów zwyczajnie rozumianych nie dokonałaby tego dzieła.

 11. konik said

  Już po tytule wiedziałem że to rabi michalkiewicz, michalkiewisz -sakiewicz -michnik- kaczyński to jedna drużyna pejsata.

  pejsa michalkiewicza już czytać się nie da, un operuje cały czas ty samym bełkotem o niczym i bredniami + idiotyczne żarciki aby coś udowodnić

  Gajówka się stacza publikując jak zawsze „OBOWIĄZKOWO” brednie tego pejsatego grzyba który jest ewidentnym kłamcą un już nie raz czy dwa się skompromitował i robi to cały czas.

  Gajówka cały czas jego kłamliwy bełkot publikuje , czym stajecie się dla mnie trollnią pospolitą, to fakty jak to że ten żydek michalkiewicz broni parcha kaczysława czy inego zjeba pejsatego macierewicza.

  Oczywiście zbanujecie

  ——
  A coś myślał, śmieciu, atakujący po chamsku moich znajomych, gajówkę i mnie osobiście?
  Admin

 12. Boydar said

  strasznymi ogólnikami Pan Konik wali …

 13. La Reine Toronto said

  Mchnik moze byc potrojnym agentem….

 14. Vici said

  Poco to wspominac ;szmaciarzy I dyskutowac co on zrobil Albo nie zrobil.Szmata bedzie zawsze szmata .To tak trzeba powiedziec .Jak powiedzial Rzorz Poniemirski w
  serialu przygody Nikodema Dyzmy.A ;;;;;;;;;;;;;;;;;;hamy honoru nie maja.

 15. ruskiagent said

  Gdzie mu tam do ruskiego agenta…

 16. Pinxit said

  Zeby zostac ruskim agentem wystarczy sie narazic byle rusofobom na blogu.
  Dr Piskorski to nawet awnsowal do rangi chinskiego agenta.

 17. Rokitnik said

  Ech, zapomnieliście KTO za fasadą pociąga za sznurki..to jest stanowi jądro WŁADZY tajemnej.
  Zaprawdę powiadam Wam… ten typek ma mocne papiery ! A więc strzegą go słuzby tajne, damskie, męskie i nijakie. Nic dziwnego, bo obok innych ”wybitnych ” uchodzi za autorytet, umocowany w między narodowej sitwie wiadomego autoramentu.

 18. Yagiel said

  ad Pinxit/16. – żeby zostać… Trafnie pan podkreśla, że mówimy o przyszłości, tj. felietonista St.M. mówi:
  co musiałby zrobić Michnik, pasterz kierdla GW, żeby zostać „ruskim agentem”?

  Sprawa wygląda na beznadziejną, ale St.M. ma rangę Kassandry, więc warto pomyśleć nad sprawą:
  mądrość etapu – strzała leci, ale nie doleci… paradox polega na czasie: nic nowego w dziejach, wszystko już było, więc mamy kolejny raz graną tę samą grę czy sztukę: jeśli St.M. to Kassandra, to Kreml to Troja (nowa), której chcą zrobić wojnę Hellenowie (nowi), tj. Melanowie. Troja dawno zdobyta i zniszczona – bo koń trojański (do wojny corocznie albo cyklicznie między Troja a portem odbywały się światowe targi koni, nawet Egipt kupował, może nie od Hetytów, ale… Słowianie też tam handlowaliśmy) – Kassandra więc już niepotrzebna ani Achilles… Lecz mamy kolejne rozegranie, w którym strzała wciąż leci i jeszcze nie wbiła się w piętę Achillesa; ba, nawet jeszcze Troja nie wie, że padnie, bo wojna trwa już kilka lat (hybrydowo), Achilles obrażony na Menelaosa dłubie w nosie w namiocie, a ma w czym…
  Czyżby tym dziś-Achillesem miał być red.Michnik? I właśnie ma się zastanowić, czy wrócić do walki po stronie Menelaosa, czy może wejść do Troi i zamknąć sprawę? Zadnego konia trojańskiego wtedy nie będzie – po tej samej stronie Hektor, Achilles i Kassandra (da się ją Achillesowi, bo czym go może przestraszyć – piętą? wie)

  Myślę, że pan Michalkiewicz nie obrazi się za porównanie go z Kassandrą: w koń… u źródła Kassandra może więcej niż Homer, zwłaszcza że strzała jeszcze nie doleciała: Achilles może być po tej samej stronie co Parys/Alexander, czego nikomu nie życzę… Jest szansa: jeśli Achilles nie zabije Hektora, Parys/Alexander nie zabije Achillesa – Troja nie padnie, Achilles nie zginie i pewnie wdzięczność Priama będzie tak wielka, że awansuje Achillesa na konno-nogiego! Bo dotąd, pod rozkazami Menelaosa konnego jest tylko i zawsze szybko-nogi, tylko podwykonawca podbity, więc niegodny dosiadać konia…

  Jak widać ma o czym myśleć Achilles-Michnik… Przynajmniej w felietonie St.M.-Kassandry. (I nie będzie Homera!)
  Lecz czy może stać się coś innego-inaczej, niż stało się wtedy i tam? Czy możemy uwierzyć Kassandrze przed szkodą?

 19. Rokitnik said

  Dodam, że takich ”świętych krów ” w Polsce jest więcej; chociażby Hajka Gronkowcowa, zeby nie szukac dalej…No i CO – a nico albowiem systemu nie złamią ani skargi, ani protesty ( np. uliczne ) ani petycje czy jawne przed sądowe OSKARŻENIA.
  To się zmieni gdy poczują strach ! A kiedy go poczują…. aaaa, to już inteligentni czytelnicy Gajowki doskonale wiedzą .

 20. Cyborg said

  11 . Pan Chabeta dawno mnie irytował. Dobry ban nie jest zły!

 21. Jack Ravenno said

  @12 BOYDAR – a może coś wali Konika?? Jakoś tak mu tak żałośnie wyszło.

 22. Boydar said

  Ja mu tam pod kołderkę zaglądać nie chcę, niepewność kto jest większy miło pobudza moją zboczoną wyobraźnię.

 23. NICK said

  Nie chodzę na tzw. wybory od lat kilkunastu.

  Wiemy dlaczego.

  Ale jeżeli będą następne; no i niby wolne; załóżmy.

  To, może, pójdę?

  Pokładając chyba ostatnią nadzieję, że jednak PIS?

  Nie wiem… .

 24. romek.atomek said

  22@ Boydar

  Przecież wiesz doskonale kim jest michalkiewicz czy balcerowicz tak samo jak doskonale widać czym ty tu jesteś a co udajesz.
  Tu nie potrzeba dużo jeno obserwacja jesteś trollem pejsanym i tu administrujesz i to było setki razy potwierdzane a reszta to podpucha.

  Romki.k , alexy pejsate i inne wasze trolle to tylko potwierdzają.

  ——
  Bełkot idioty. Ban.
  Admin

 25. Boydar said

  Jestem kim jestem, urodziłem się nie mając innego wyjścia. Ale przynajmniej się staram, młocie zardzewiały.

 26. NICK said

  Fajny nick. (24).
  Romek.
  Czytał Pan Tytusa?

  A tak na uboczu.

  TU.

  Naprawdę jest niewielu, którzy Prawdę mają w dooopie.

  A wielu jest, którzy latami musieli dojść do takiego wniosku.
  Ja do nich należę. Więcej pomóc nie mogę.

  I, nie chcę.

  TU każdy sam o sobie decyduje.

 27. jarook said

  Jest 100% pewnym że Michalkiewicz jest pseudo Rosyjskim agentem, sam się przyznał że byli u niego „Rosyjscy” politycy
  A faktycznie były to same pejsy od Nawalnego czy Chodorowskiego czyli sami żydzi antyrosyjscy wyznający tę samą wiarę neoliberalną co un i Michnik i bardzo chcący zniszczyć Putina .

  ——
  Znów bełkot jakiegoś idioty, pozbawiony bodaj cienia podstaw. Ban.
  Admin

 28. NICK said

 29. , said

  http://www.marriott.com/hotels/travel/wawpl-warsaw-marriott-hotel/

  A po co to?
  Admin

 30. , said

Sorry, the comment form is closed at this time.