Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nie będzie zarzutów karnych ws. ataku na ekipę izraelskiego klubu Hapoel

Posted by Marucha w dniu 2017-08-09 (środa)

Według informacji podanych przez RMF FM, nie będzie zarzutów karnych ws. ataku na ekipę izraelskich piłkarzy w hotelu koło Płońska na Mazowszu.

W ubiegłą środę, jak informowaliśmy, w hotelu w gminie Sochocin, gdzie na obozie treningowym przebywała drużyna Hapoel Petah Tikva z Izraela, izraelscy pracownicy techniczni zostali zaatakowani przez nieznanych sprawców. Napadnięci twierdzili, że był to zaplanowany atak o charakterze antysemickim.

Z kolei według izraelskich mediów, powołujących się m.in. na relacje przedstawicieli Hapoelu, atakującymi byli zamaskowani fani Legii Warszawa. Zdarzenie wywołało mocną reakcję Centrum Wiesenthala. Po tym ataku izraelska drużyna opuściła Polskę.

Klub Legia Warszawa wydał wczoraj oświadczenie, według którego działacze warszawskiego klubu uzyskali oświadczenie od przedstawicieli klubu Hapoel Petah Tikwa, że ich oskarżenia wobec kibiców Legii o napaść na zawodników Hapoelu były oparte jedynie na domysłach a nie na rzeczywistych dowodach.

Dzisiaj przedstawiciele klubu Hapoel Petah Tikwa, w korespondencji z Legią Warszawa, pisemnie potwierdzili, że swoje oskarżenia oparli jedynie na słowach kilku przypadkowych świadków i były to jedynie spekulacje nie poparte żadnymi dowodami. Po interwencji Legii Warszawa, Hapoel Petah Tikwa dokonał sprostowania wcześniejszej relacji – czytamy w komunikacie aktualnego mistrza Polski.

Ponadto, Prokurator Okręgowy w Płocku Przemysław Tarczyński przyznał, iż ze wstępnych ustaleń wynika, że postępowanie może dotyczyć pobicia i zaboru mienia. Nie zaś ataku na tle rasistowskim czy antysemickim. Nie wykluczył jednak możliwości zmiany kwalifikacji prawnej postępowania [nie wątpimy – admin].

Jak informuje teraz RMF FM, sprawa zapewne zostanie uznana za wykroczenie. Płońska prokuratura nie może jednoznacznie stwierdzić, że doszło do pobicia. Dwaj pokrzywdzeni Izraelczycy dwukrotnie odmówili udziału w czynnościach procesowych. Z kolei drobne obrażenia, jakich doznali, są ścigane z oskarżenia prywatnego. – Bez niego sprawa będzie potraktowana jak zakłócanie spokoju, czyli wykroczenie – podaje radio.

Poinformowano również, że odzyskano plecak Izraelczyków z paszportem, który wcześniej im skradziono. Zginęły więc tylko koszulka, szalik i flaga z emblematem izraelskiej drużyny [co i tak jest antysemicką zbrodnią – admin]

Rmf24.pl / Kresy.pl
http://kresy.pl

Komentarzy 9 to “Nie będzie zarzutów karnych ws. ataku na ekipę izraelskiego klubu Hapoel”

 1. narozniak said

  Od razu widać że Pan prokurator nie odbył szkolenia przeciw mowie nienawiści, mógł postawić zarzut myślozbrodni lub choćby wrogiej obojętności.

 2. anonim said

  „Napadnięci twierdzili, że był to zaplanowany atak o charakterze antysemickim.”

 3. Majster said

  A skąd wiedzą, że nie było to powitanie przez miejscowych Semitów ? Sprawdzili im DNA ?

 4. Aj waj! Aj waj! Aj waj!

 5. NyndrO said

  Jeśli chodzi o dziedzinę sportową, to chciałbym przypomnieć, jak Panią Agnieszkę Radwańską na korcie w Palestynie okupowanej przez karaluchy, nazywano głośno i wyraźnie „katolicką suką”. Oczywiście wygrała z tymi kalekami,ale sprawa odbiła się w ten sposób, że nie rozmawiała z dewiantami na konferenji prasowej. Antysemitczyni,

 6. NyndrO said

  http://sport.se.pl/inne-sporty/tenis/agnieszka-radwanska-i-jej-siostra-zbluzgane-przez-izraelskich-kibicow-katolickie-suki-youtube_306455.html

 7. Lovshak Russkij Agient said

  I znowu po swiecie niesie się ten kwik
  Ay Wey Gewalte gewalte. Jak najbardziej powinien znalezc sie jakis prokurator z nadania Hasbary i oskarzyc cale miasteczko o zbrodnie myslozbrodni.

 8. antysemityzmem juz sami inteligetni i normalni !!! zydzi sie wstydza!!.Ci co nadal to rozpalaja ! .rozpalaja i szkodza calemu swiatowemu zydowstwu bardziej od faszyzmu i komunizmu 🙂


  —–
  Ależ Pan chrzani , ależ kituje…
  Admin

 9. ibrahim ibn jakub said

  Od urodzenia jestem antysyjonistą i ch…. mi zrobicie.

Sorry, the comment form is closed at this time.