Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (66 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-08-09 (środa)

Pani posłanka Krystyna Pawłowicz na swoim fejsbukowym profilu proponuje, aby sprawami niemieckich odszkodowań dla Polski zajął się prezydent Trump (który wszak nie ma nic lepszego do roboty) – oraz żydowskie kancelarie prawne, jako zaprawione w bojach o odszkodowania za holocaust.

Pomysł całkiem niegłupi, o ile honoraria żydowskich prawników nie przewyższą kwoty odszkodowań.

A poniżej, jak zwykle, miejsce na luźne uwagi. Nie na bełkot.


Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/08/04/wolne-tematy-65-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/08/14/wolne-tematy-67-2017/

Gajowy Marucha

Komentarzy 225 to “Wolne tematy (66 – 2017)”

 1. Yagiel said

  czy nie za bardzo fast ten food ?
  ( ewent. serdecznie polecam serniczki, takie polewane masełkiem i posypane tartą bułką + ciut cukra)

  Nie żaden fast, lecz ręcznie zrobiony dla wnuka – admin

 2. K.Konar said

  Jako, że złośliwą gadziną jestem, podlinkuję trochę bełkotu.

  http://strajk.eu/dziela-marksa-engelsa-i-guevary-uznane-za-dziedzictwo-ludzkosci/

 3. Yagiel said

  A to przepraszam, Gajowego i Wnuczka! (Tak mi się zdawało, że obrus nie pasuje do fastfuda…)

  Zaś w temacie – prez. Trump już nas (3Morze) przekazał do obsługi Izraelowi, zatem adwokaci żydowscy w sprawie odszkodowań za II wśw. jak najb. na miejscu. Tym bardz. że, pomijając honoraria, Żydzi będą mogli liczyć na to, że z sum odszkodowań łatwiej będzie wygryźć Polsce te 65 mld…
  Nie żebym uwazał te 65 mld za należne (najwyżej 10%), ale realistami bądźmy: jeśli oni chcą coś dostać, to dostają.
  Przypomnę, że Coryllus bodaj rok temu przypomniał sytuację z 1917r., kiedy to baron Maurycy Rotszyld proponował Polakom (bodaj hrabi Orłowskiemu) bezpośrednie rozmowy o powojennej Polsce z Żydami, pod warunkiem wszakże, by Roman Dmowski wycofał się z tych rozmów oraz z Wersalu… Jego polski rozmówca słów barona Dmowskiemu nie przekazał, ten w Wersalu był bardzo wydajnie, ale/więc Żydzi zrobili nam par force, co chcieli (Traktat Mniejszościowy), a już po Wersalu tenże baron R. przyszedł do Polaków-ekspertów z jednym zdaniem: „A nie mówiłem?”

  Wspomnienie jak wspomnienie – aktualne wszakże, jak myślę. Warto rozmawiać z tymi Żydami, którzy chcą z nami rozmawiać. Tym bardziej że w tamtej rozmowie’1917 baron R. miał rzec: My Żydzi jesteśmy różni, nie we wszystkim jesteśmy monolitem, wbrew temu, co o nas myślicie – bo gdzie Trocki, a gdzie Rotszyld – wszelako czasem jednoczymy się bezwzględnie, jak w sprawie porucznika Dreyfus’a, i wygrywamy: sprawa pana Dmowskiego jest dla nas tej rangi…
  Skoro więc dziś postać tak wybitna w polskiej polityce, jak pos. Pawłowicz wraca do potrzeby rozmów z Żydami – sama jest zresztą na jednej z list „poznaj Żydów wśród polskich polityków”, z podaniem właściwego nazwiska – to zgadzam się z nią i z Gajowym: kupił nie kupił, a potargować warto.
  A nóż, a widelec – może sprawa niemieckich odszkodowań nie jest dla Żydów przyjaznych Polsce aż rangi Dmowskiego czy Dreyfus’a ? Że są tacy Żydzi, przyjaźni nam, w Polsce i poza, w etom ja głuboko uwierien.

 4. Moher49 said

  Pani Krystyna Pawłowicz, pan Andrzej Duda, pan Kazimierz Ujazdowski oraz wielu innych członków knesejmu brało udział obradach Knesetu w Krakowie parę lat temu. Rządy Polski i Izraela systematycznie się spotykają. To jest zorganizowana akcja, żydzi chapną 65 mld USD jak im polski rząd obiecał.

 5. Grace said

  Dla mnie strasznie poniżające Polskę jest to powoływanie się na „naszego nowego sojusznika” z Waszyngtonu. Czy te debile nie wiedza ze dla Polski Ameryka ma tylko pogardę i głupie kawały o ciemnych Polakach? Nikt tak chyba nie liże dupy israel com jak Polska. Wstyd kuzwa!

 6. NyndrO said

  Żydowskie ku**y w pełnej krasie. Mnie to nie oburza, bo znam tych eunuchów od lat. * .http://www.fakt.pl/pieniadze/zakupy/tiger-bulwersujaca-kampania-z-okazji-1-sierpnia/t1yn1b5 * Co najciekawsze, jest taka aplikacja na komórki, która identyfikuje polskie firmy. I tą żydowską firmę jako polską identyfikują.. Ale co w tym najzabawniejszego – izrael np. w eliminacjach do mistrzostw świata do piłki nożnej jest traktowany,jako państwo europejskie, w czym nie ma kłamstwa. Powiem więcej – jest w tym szacunek dla goim.

 7. niedowiarek said

  Dzień dobry wszystkim. Uwaga na internetowego unijnego oszusta: „SMS MT EMPIRE”, lub „EMPIRE”,który wysyła do twojego telefonu płatne przez Ciebie sms-y w cenie 7 zł/szt. Zablokowanie jest możliwe przez twojego dostawcę internetowego.
  Pozdrawiam

 8. Bednarz said

  https://forumemjot.wordpress.com/2017/08/08/ks-isakowicz-zaleski-o-kresowych-motywach-na-paszportach-pomysl-ktory-ma-nas-umocnic-w-naszych-korzeniach/

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2017/07/29/tu-franciszek-bergoglianska-wiadomosc-dnia-e-mail/
  Nie milczy natomiast ks. Jacek Międlar:

  — Dla wielu syzygia „jezuita-heretyk”, to żadna nowość. Zdążyliśmy się przyzwyczaić – niestety – do quasi-katolickiego, jezuickiego bełkotu: — Jacka Prusaka, Grzegorza Kramera czy James’a Martina twierdzącego, że „homoseksualizm to szczególny dar”.

  Na przykładzie Towarzystwa – o mylącej nazwie – Jezusowego, sprawdza się stara zasada: — „ryba psuje się od głowy”.

  Jedna z bardziej wpływowych osób w Kościele, generał jezuitów o. Arturo Sosa Abascal, w wywiadzie dla hiszpańskiego odpowiednika Gazety Wiadomej, dziennika „El Mundo”, zasugerował że — Diabeł nie istnieje.

  Taka to teologia nowoczesnego „katolicyzmu” w wykonaniu generała jezuitów. — Generała, który poprzez jawne trwanie w herezji ściągnął na siebie anatemę.

  Wszystko wskazuje na to, że generałem Towarzystwa Jezusowego jest ekskomunikowany heretyk.

  Na dobór wszystkiego, herezje o. Abascala nie kończą się na uznaniu Diabła za twór mający na celu przestraszyć otumanionych katoli. — Podważa również nierozerwalność i sakramentalność małżeństwa.

  W jednym z poprzednich wywiadów stwierdził, że — słowa Jezusa przeciwko rozwodom są

  — „względne i każdy może je ocenić zgodnie z własnym sumieniem”.

  Jezuita wskazał wówczas, że — w czasach Chrystusa nie było urządzeń, które by zarejestrowały Jego słowa.

  Biorąc pod uwagę stanowisko duchownego, upór oraz wypowiedź do mającego niesamowicie duży zasięg medium jakim jest wydawany w liczbie 350 tysięcy egzemplarzy dziennika „El Mundo” oraz jednego z najpopularniejszych portali Internetowych na Półwyspie Iberyjskim http://www.elmundo.es, — głosząc herezję formalną w sprawach dogmatycznych o. Arturo Sosa Abascal został ekskomunikowany latae sententiae, — tj. automatycznie, po publicznych wypowiedziach podważających prawdy dogmatyczne.

  Ponadto, wobec generała jezuitów winno się wszcząć postępowanie, nałożyć przewidziane przez KPK kary

  — ,a ostatecznie nawet „wydalić go ze stanu duchownego”.

  Jeśli tak się nie stanie, oznaczać to może, że w Kościele katolickim są równi i równiejsi lub to, że Stolicy Apostolskiej odpowiada — „nowoczesny nurt katolicki”, — którego orędownikiem jest generał zakonu jezuitów.

  Wmówienie ludziom swojego nieistnienia to prawdziwy majstersztyk szatana. — Taka sytuacja pozwala mu działać dyskretnie i z wielką skutecznością.

  Zdejmuje z niego odpowiedzialność za całe zło, którego jest sprawcą., wojny, terroryzm, niesprawiedliwość, demoralizację itd. — Będąc przeciwnikiem Boga, jest przeciwnikiem Bożego zamierzenia względem ludzkości, — śmiertelnym wrogiem każdego z nas.

  Pierwszym krokiem, aby obronić się przed wpływem Szatana, jest zdanie sobie sprawy, że on naprawdę istnieje i ma złe zamiary.

  — ”Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć” (1 List Piotra 5:8, Bw)

  Drugim krokiem jest poznanie jego metod działania.

  Łatwo zauważyć wojny, zamachy terrorystyczne, prześladowania na tle etnicznym lub religijnym, eskalację przemocy, zanik podstawowych norm moralnych, przestępczość, kryzysy gospodarcze, oszustwa na wielką skalę, brutalne formy rozrywki, satanizm.

  Ale to nie wszystko.

  Musimy zdać sobie sprawę, że nawet z pozoru niewinna rozrywka czy zainteresowania mogą stanowić poważne zagrożenie dla niezorientowanego człowieka.

  — „I nic dziwnego; — wszak i szatan przybiera postać anioła światłości.(15)

  Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości; — lecz kres ich taki, jakie są ich uczynki” (2 Ko 11:14-15, Bw)

  Nie ma bezpiecznych kontaktów z szatanem.

  Książki, czy filmy np o małym czarodzieju, horoskopy , wróżby, tatuaże, talizmany, amulety, nitki na przegubie czy inne serduszka, także nadmierne zainteresowanie tak zwanymi celebrities (forma bałwochwalstwa) — to zaproszenie dla szatana i jego demonów.

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2017/07/28/jezuici-poprawiaja-biblie-twierdza-ze-szatan-nie-istnieje

  https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2017/08/09/zamieszanie-w-zwiazku-z-papieskim-blogoslawienstwem-dla-pary-homoseksualnej/
  https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2017/04/06/franciszek-twierdzi-ze-jezus-stal-sie-diablem-wezem-radio-watykanskie-pomija-te-slowa/

  Coraz więcej osób się budzi i coraz więcej osób zaczyna szczerze mówić o tym, co myśli na temat Bergoglio. Tym razem na temat pontyfikatu Franciszka wypowiedział się Jose Galat, rektor Wielkiego Uniwersytetu w Kolumbii i dyrektor konserwatywnej sieci telewizyjnej Teleamiga, udzielając wywiadu Blu Radio w przeddzień papieskiej wizyty w Kolumbii.
  https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2017/07/30/jose-galat-franciszek-jest-falszywym-prorokiem/
  https://colombiareports.com/pope-francis-paving-way-antichrist/
  Z jednej strony nie da się ukryć, że profesor głosił tezy trudne do zaakceptowania, jak choćby rzekoma nieważność wyboru Franciszka na Stolicę Piotrową. Mimo to wśród komentatorów pojawia się oburzenie dysproporcją między traktowaniem konserwatywnych przeciwników Ojca Świętego, a tolerancją najskrajniejszych postępowców, a nawet otwartych wrogów Kościoła.

  Były rektor Uniwersytetu La Gran Kolumbia głosił między innymi, że papież Franciszek został nieprawnie wybrany i oskarżał go o sprzeciwianie się wielu fundamentalnym aspektom nauki katolickiej. Tezy te Maike Hicksona przedstawiał na antenie założonej i posiadanej przez niego stacji Teleamiga.

  W związku z tym kolumbijscy biskupi podjęli „kroki kanoniczne” przeciwko profesorowi, osądzanemu o postawę schizmatycką. One Peter Five spekuluje, że działania hierarchów wiążą się z przygotowaniami na zaplanowaną na środek września pielgrzymkę papieża Franciszka.

  W sprawie wypowiedział się też prałat Pedro Mercado, przewodniczący Kościelnego Trybunału Bogoty. 26 lipca opublikował on oświadczenie głoszące, że „z powodu uporczywego nieposłuszeństwa wobec papieża José Galat umieścił się poza komunią z Kościołem. Nie może on przyjmować Sakramentów”. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że oświadczenie ukazało się pierwotnie na Twitterze. Również 26 lipca prałat Mercado również na tym portalu społecznościowym pochwalił się pisząc „jestem katolikiem i znajduję się w komunii”. Dowód tego stanowiło zdjęcie jego wraz z papieżem Franciszkiem.

  José Galat dwukrotnie odpowiedział na stawiane mu zarzuty. 25 lipa stwierdził, że „to prawda, że katolik musi żywić miłość i szacunek dla legalnego następcy apostoła Piotra”. Jednak jego zdaniem można się zastanawiać czy papież naprawdę został wybrany przez Boga czy może przez człowieka, a może wręcz „mafię kardynałów”. Powołał się na słowa kardynała Godfrieda Danneelsa, twierdzącego, że to presja tej „mafii” doprowadziła do rezygnacji Benedykta XVI i wyboru Franciszka……”

  Prawda jest gorzka do przełknięcia.Jeden będzie się nią krztusił,drugi wypluje,a trzeci przyjmie.Ci,co się krztuszą lub ją wypluwają znają doskonale Pismo Święte i to z racji tego,że kończyli teologię i filozofię,a mimo to,jakby nie znali jego zawartości,upsssss,ale obciach.
  http://www.semana.com/nacion/articulo/el-papa-francisco-es-un-farsante-jose-galat/533925
  http://www.semana.com/nacion/articulo/jose-galat-y-el-papa-francisco-las-frases-de-la-polemica/533857

  http://marklambert.blogspot.ca/2017/07/anglican-blogger-francis-is-destroying.html?spref=fb

  1. http://restore-dc-catholicism.blogspot.ca/2017/07/concerns-about-this-papacy-increase.html?spref=fb

  2. http://www.thetablet.co.uk/news/7367/0/vatican-investigates-catholic-group-after-exorcism-claim-that-francis-is-devil-s-man

  3. https://www.lifesitenews.com/opinion/the-so-called-francis-effect-is-silencing-catholic-bishops-priests-and-lait

  4. https://remnantnewspaper.com/web/index.php/headline-news-articles/item/3248-monsignor-bux-we-are-in-full-crisis-of-faith

  5. http://lasalettejourney.blogspot.ca/2017/06/building-sodomy-church-under-francis.html?spref=fb

  6. http://www.catholicherald.co.uk/news/2017/07/20/former-telegraph-editor-pope-franciss-papacy-has-an-intellectual-deficiency/
  https://abyssum.org/2017/07/30/do-not-read-this-post-just-before-you-eat-dinner/

  http://lasalettejourney.blogspot.ca/2017/07/who-will-stop-sodomite-cabal-in-vatican.html?spref=fb
  linki o EKSKOMUNICE prof. Jose Galata:

  1. https://abyssum.org/2017/08/01/the-excommunication-of-professor-jose-galat/

  2. https://onepeterfive.com/the-galat-case-a-lesson-in-prudence-for-papal-critics/

  https://onepeterfive.com/colombian-criticizes-francis-excommunicated/

  MOŻLIWE TYLKO W KOŚCIELE BERGOGLIA:

  Biskup brazylijski: „HOMOSEKSUALIZM, to nie wybór, to nie jest choroba, to JEST DAR DANY NAM OD BOGA”

  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2017/08/bishop-antonio-carlos-cruz-santos.html

  http://www.freerepublic.com/focus/f-religion/3574883/posts

  Oto w detalach historia rodziny brazylijskich sodomitów i błogosławieństwa Franciszka dla nich:

  http://novusordowatch.org/2017/08/homo-couple-flaunts-vatican-letter/

  Putin: ‘Pope Francis Is Not A Man Of God’

  President Putin has slammed Pope Francis for “pushing a political ideology instead of running a church”, and warned that the leader of the Catholic Church “is not a man of God.”

  “Pope Francis is using his platform to push a dangerous far-left political ideology on vulnerable people around the world, people who trust him because of his position,” Putin said.

  “If you look at what he (the Pope) says it’s clear that he is not a man of God. At least not the Christian God. Not the God of the Bible,” Putin said at the Naval Cathedral of St. Nicholas in Kronstadt.

  “He dreams of a world government and a global communist system of repression.

  “As we have seen before in communist states, this system is not compatible with Christianity.”
  putin-patriarch-kirrilPresident Putin tours the Naval Cathedral of St Nicholas with Patriarch Kirill.

  The pope has become increasingly brazen this year in pushing the globalist agenda and far-left talking points upon the masses. Earlier this year he called for a global central bank and financial authority, and more recently he said “Americans need to be ruled by a world government as soon as possible for their own good.”

  Pope Francis’s idea that Americans would be better off under a world government doesn’t stop there. The radical leftist pontiff also went on record stating that Europe should become one country under one government.

  He is also on record calling for a China-style one child policy for Western nations, as well as telling a congregation in Rome that having a personal relationship with Jesus is “dangerous and harmful.”

  While Putin is a practicing Christian, he is not a Roman Catholic, and the pope is not his leader. According to his recent statements, President Putin does not even consider Pope Francis to be Christian.

  The Russian president is rarely openly critical of foreign leaders, instead preferring to use diplomacy to win people over to his side. However notorious globalists including George Soros, Jacob Rothschild and Bill Gates have received tongue lashings before, and now Pope Francis has joined their company.

  Pope Francis is trying to lay the groundwork for a global communist government. President Putin is wise to his ruse and has called him out on it. It’s time for more world leaders to tell the pope to stay in his own lane.

  About
  Latest Posts

  Baxter Dmitry
  Baxter Dmitry
  Baxter Dmitry is a writer at Your News Wire. He covers politics, business and entertainment. Speaking truth to power since he learned to talk, Baxter has travelled in over 80 countries and won arguments in every single one. Live without fear.
  Email: baxter@yournewswire.com
  Follow: @baxter_dmitry

  http://yournewswire.com/putin-pope-francis-god/

  https://www.truerestoration.org/season-6-francis-watch-episode-31-annulments-terrorism-and-bergoglios-cronies/
  https://www.catholicculture.org/news/headlines/index.cfm?storyid=32315

  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2017/08/bishop-antonio-carlos-cruz-santos.html

  he indicated that the Third Secret included the following:

  1) Our Lady’s warning that there would be an „evil Council.”
  2) Our Lady’s warning that the Mass was „not to be changed.”
  3) Our Lady’s warning that „one third of the stars shall be swept from the heavens, by tail of the Devil”: Fr. Gruner interpreted this as indicating that 1/3 of the priests and bishops would serve Satan directly.
  4) The Apostasy in the Church „would come from the very top,” in other words, from at least one or more men who were designated as being „the pope.” Cardinal Ciappi — who Fr. Gruner continually cited — was famous for indicating that this was the Third Secret, which he had read himself.

  http://radtradthomist.chojnowski.me/2017/08/what-fr-gruner-actually-thought-and.html

 9. Oj Oj said

  Oj będzie się działo!
  Płacz i zgrzytanie zębów…..

  http://niezalezna.pl/200525-lament-w-wyborczej-byli-esbecy-potrzebuja-pomocy-psychologicznej-z-powodu-emerytur

  Na Viagrę i Internet chyba nie wystarczy 🙂

 10. Bednarz said

  The Evil Elements In Rock and Popular Music

  I don’t need to state that as Traditionalists, we live in an unprecedented time of near universal apostasy. Music exerts a powerful influence on listeners, as I found out on my own from personal experience. There are seven elements that pervade today’s music:

  1. Violence/Murder/Suicide
  2. Nihilism/Despair
  3. Drug and alcohol glorification
  4. Adultery/ Fornication and sexual perversion
  5. The occult
  6. Rebellion against lawful superiors
  7. Blasphemy against God, Jesus Christ in particular, and the Church

  These elements are present in most of today’s secular music in the form of the lyrics and lifestyles of the artists. Please remember these points:
  http://introiboadaltaredei2.blogspot.com/2017/08/singing-for-satan.html
  You wouldn’t understand the latest scientific theories, like me, but if you’d like I can send you some literature written in simple language so you’ll understand that God, Rosaries, and Catholicism are all superstition and not real.” „I would like that very much,” said the frail older gentleman, still clutching his beloved Rosary. „Great, please give me your address, so I can mail it to you.” The gentleman put down his Rosary and took out a business card, handing it to the young scientist. „This has my name and address on it.”

  As the young scientist read the card, a shiver went down his spine. He hung his head in shame, left his seat, and never came back to that seat for the rest of the trip. And who could blame him? The card read, „Dr. Louis Pasteur.”
  http://introiboadaltaredei2.blogspot.com/2017/07/a-theory-of-everything.html

  http://introiboadaltaredei2.blogspot.com/2017/07/the-real-change-you-can-believe-in.html
  http://introiboadaltaredei2.blogspot.com.com/2017/07/una-cum.html

  http://introiboadaltaredei2.blogspot.com.com/2017/07/every-witch-way.html


  http://introiboadaltaredei2.blogspot.com.com/2017/06/the-role-of-laity.html

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100008519262564

  July 31, 2017 by Bp. Sanborn
  Ecclesiastical Materialism

  Introduction. From the title, one might expect that I would be writing about avarice among the clergy. I am not addressing that at all, however.

  Recently I received from an old friend, who is a Novus Ordo conservative, a note in which he invited me to come back “to Rome — and the true Church — outside of which there is no salvation.”

  His invitation, although made with all good intentions, nevertheless prompted me to write this response. What he means is that I should give up my repudiation of Vatican II and its subsequent reforms, submit to the local bishop, and be somehow “regularized” within the structures of the Novus Ordo.

  First response. My first response is the following. The Roman Catholic Church teaches that there is one true Church of Christ, and only one, which is the Roman Catholic Church. The Novus Ordo teaches that the Church of Christ merely “subsists in” the Catholic Church. (Lumen Gentium) The Roman Catholic Church teaches that outside of the Roman Catholic Church there is no salvation. The Novus Ordo teaches that outside the Roman Catholic Church there is salvation, namely that non-Catholic religions are means of salvation. (Decree on Ecumenism, Catechesi Tradendæ of John Paul II) The Roman Catholic Church condemns religious liberty. The Novus Ordo teaches religious liberty. (Decree on Religious Liberty) The Roman Catholic Church condemns the idea that the college of bishops has supreme jurisdiction over the whole Church. The Novus Ordo teaches this condemned doctrine, known as collegiality. (Lumen Gentium) The Roman Catholic Church condemns adultery and fornication in all cases. The Novus Ordo teaches that these are morally acceptable in certain cases. (Amoris Lætitia) The Roman Catholic Church condemns as a mortal sin of sacrilege the giving the Holy Eucharist to non- Catholics. The Novus Ordo approves of it. (1983 Code of Canon Law) The Roman Catholic Church condemns the use of birth control devices as mortally sinful and intrinsically evil. The Novus Ordo permits birth control devices for prostitutes. (Ratzinger, “Benedict XVI,” in a published interview)
  https://inveritateblog.com/2017/07/31/ecclesiastical-materialism/

  The Conclave of 1958

  […] Roncalli sat serenely through the long days of balloting but never lost confidence. When finally he was elected [October 28, 1958] and asked by what name he would reign, he replied by pulling a well-prepared speech out of his pocket. He was ready.

  ‘I will be called John.’ John? The electors who knew their history were confounded. The last John [XXIII] had been an antipope, a former pirate and a murderer… As with the name Henry in the British royal family, the last bearer of the name was thought to have rendered it unusable. What was Roncalli thinking of?

  http://www.thefourmarks.com/#_News_off-site
  http://www.dailycatholic.org/tradcaus.htm
  http://www.stjosephsmedia.com/

 11. Cyborg said

  Zanim sie zasmieci miejsce fotkami-bzdetkami:
  http://info.peritusnet.eu

  Co Szanowni na te strony?
  Np.:
  http://info.peritusnet.eu/index.php/2017/08/03/trojpodzial-wladz-zrodla/
  Monteskiusz ostrzegał przed możliwym despotyzmem władzy sądowniczej. Czytajmy klasyków. Uważnie.

  Trójpodział władzy – skąd się wziął i o co w nim chodzi? Spróbujmy na chwilę oderwać się od obecnych przepychanek sejmowo-ulicznych i wrócić do źródeł. Zasadę trójpodziału sformułował, wiemy to wszyscy, Monteskiusz. Rzadko jednak zaglądamy na strony jego traktatu „O duchu praw”, by sprawdzić, co rzeczywiście „autor miał na myśli”. Charles Louis de Secondat, baron de la Brède i de Montesquieu (stąd spolszczona forma nazwiska – Monteskiusz), był adwokatem, prezesem parlamentu, czyli praktycznie sądu, w Bordeaux. Nie tylko myślał o miejscu prawa w systemie politycznym, ale miał także osobiste doświadczenia z jego stosowaniem. Rozglądając się swego czasu (traktat opublikował w roku 1748) po rozmaitych ustrojach politycznych, dostrzegł potrzebę wyjścia poza podział na władzę prawodawczą i wykonawczą oraz trwałego wyodrębnienia władzy sądowniczej. Ich połączenie w jednym ręku uznał za szczególne zagrożenie wolności. To wiemy – i do tego się odwołujemy.
  Warto jednak przyjrzeć się dokładniej, jak Monteskiusz przedstawia także przestrogi dotyczące możliwego despotyzmu i nadużyć samej władzy sądowniczej. „Władza sądu – pisze – powinna być wykonywana przez osoby powołane z ludu, w pewnych okresach roku, w sposób przepisany prawem, aby tworzyć trybunał trwający tylko póty, póki tego konieczność wymaga. W ten sposób owa tak groźna władza sędziowska, nie będąc przywiązana ani do pewnego stanu, ani do pewnego zawodu, staje się, można rzec, niewidzialną i żadną. Nie ma się ustawicznie sędziów przed oczami: lęk budzi urząd, a nie urzędnicy. […] Trzeba nawet, aby sędziowie byli z tego samego stanu, co oskarżony lub też z jemu równych, aby nie mógł mniemać, że popadł w ręce ludzi gotowych zadać mu gwałt”….

  ************

  Panie Bednarz – przed fotka kropka pomoze tym co na morzu czy w Bieszczadach czy na bystrymfonie na Mazurach.
  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

 12. Majster said

  ad.3 Panie Yagiel. Słowa Rotszylda to tylko ściema, żeby skłócać Polaków. Ich żądania nie mają granic.

 13. Cyborg said

  Frycz usprawnienie wymiaru sprawiedliwości widział tak: jego pierwszym filarem musi być jasny zbiór praw – żeby nie trzeba było właśnie odrębnej „kasty” znawców, ale aby każdy obywatel mógł zrozumieć swoje prawa i ich granice. Drugim filarem winna być niezależność sądów. Dlatego proponował, aby nie Sejm był sądem najwyższym, ale wybrany – przez Sejm, oczywiście, bo to jedyny legalny reprezentant suwerena – odrębny trybunał apelacyjny. I – dodajmy – taki też trybunał Polska wprowadziła, w roku 1578, na 170 lat przed dziełem Monteskiusza. Frycz jednak dodał jeszcze trzy ważne uwagi do swego programu reform władzy sądowniczej: sędziowie powinni być wybierani ze wszystkich stanów (znów: by nie tworzyli zamkniętej grupy); odrębnym statutem ma być zawarowane, ażeby żadnych darów nie brali (łapówkarstwo to problem stary jak Rzeczpospolita, i wreszcie – najważniejsze – ażeby każdemu wolno było skarżyć się na sędziego! Nie może być tak, że sędzia, wydając skrajnie niesprawiedliwy, tendencyjny wyrok, pozostaje w swej niesprawiedliwości bezkarny.

  Nie może być – a jest. Frycz Modrzewski i Monteskiusz ciągle czekają na wprowadzenie w życie swoich uwag, które miały nas chronić przed despotyzmem i niesprawiedliwością. Także możliwym despotyzmem i niesprawiedliwością władzy sądowniczej. Czytajmy klasyków. Uważnie.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Frycz_Modrzewski
  Poglądy i twórczość[edytuj]
  Najbardziej znane jego dzieło to napisane po łacinie De Republica emendanda (O naprawie Rzeczypospolitej, 1551). Rozprawa została też przełożona na język niemiecki i opublikowana w Krakowie i Bazylei. Dzieło składa się z pięciu ksiąg:

  De moribus (O obyczajach)
  De legibus (O prawach)
  De bello (O wojnie)
  De Ecclesia (O Kościele)
  De schola (O szkole)

 14. niedowiarek said

  @ 168,WT 65. Czy to przysięga A.Budzyńskiego opisana w Oficerze dziennikarza śledczego pana Sumlińskiego z Lublina?
  Pozdrawiam

 15. Ad.6

  Panie NyndrO, ja od wielu lat w ogóle nie kupuję tego świństwa nazywanego ,,napojami energetycznymi”, ale wiem, że niektórzy to lubią i sobie to cenią.

  Bojkot napojów Tiger byłby jednak niepełny bez bojkotu WSZYSTKICH produktów tej firmy, a zatem: Kubuś, Tymbark, Caprio, Tiger Energy Drink, Tarczyn, DrWitt, Lubella, Malma, DecoMorreno, Puchatek, Cremona, Ekland, Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Plusssz.

  I tak nie ma na tej liście nic wartościowego, więc chyba żaden problem?

 16. walthemar said

  Panie Gajowy
  Jezeli wnuczek pelnoletni to na deser;

  http://www.mgp.com.pl/nalewka-z-bukwicy/

  Tego nie znalem, Zubrowka rosnie w ogrodku a jak dowioza mi miodownik melisowaty to zrobie sobie

  ——
  Wnuczkowi (jednemu i drugiemu) daleko do pełnoletniości.
  Admin

 17. witek said

  Pani poseł Pawłowicz działa na róznych frontach 🙂

 18. Danuta L. said

  Zapomniany bohater…

  https://facet.wp.pl/przodownik-jozef-muraszko-policjant-ktory-zastrzelil-rosyjskich-szpiegow-6002196155073153a

 19. NICK said

  Cyborg. (13). Frycz.
  Zgoda.

  Książkowych wydań dzieł Jego nie uświadczysz.
  Podobnie jak Sępa.
  Dzieł.

  Podobno bezpowrotnie „zaginęły”?
  Mój wychowawca-polonista już nie żyje a ja nie pamiętam. Recytował Sępa, którego już nie ma.
  Tylko fraszki-fistaszki się ostały.

  A, i, ciągle brakuje książkowego wydania dzieła Millera „3000 lat…”

 20. matirani said

  Nasz Dziennik podaje:
  Litwa ogranicza dostęp do alkoholu

  Na Litwie od 1 stycznia obowiązywać będzie nowa ustawa antyalkoholowa, radykalnie ograniczająca dostęp do trunków.

  Ustanawia ona całkowity zakaz reklamy alkoholu, zakaz jego sprzedaży na masowych imprezach i plażach oraz podniesienie granicy wiekowej zezwalającej na kupno alkoholu z 18 do 20 lat. Obecnie Litwini piją najwięcej w Europie. Nową ustawę sejm Litwy przyjął 1 czerwca br., podpisała ją też prezydent Grybauskaitė.

  Od przyszłego roku alkohol będą mogły kupować na Litwie osoby dopiero po ukończeniu 20. roku życia. Obecnie nabycie i spożywanie alkoholu dozwolone jest od 18 lat. Obowiązywać też będzie całkowity zakaz reklamy alkoholu.

 21. Cyber said

  Czy ksiądz i ambasador z rodziną zostali rozstrzelani przez sowietów po tym bohaterskim czynie policjanta?

 22. matirani said

  Sz.P. Nick, mój bystry fon podaje:

  https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/o-poprawie-rzeczypospolitej.html

  Jak Pan Zayob , o przepraszam, Pan Radyob raczej, coś mi się pomieszało, ostatnio podał artykuł trochę skrocony o przemianach jakie nas czekają, próżno nam czekać na starego powrót jeśli idzie nowe i to coraz szybciej i nie ma no to rady. Będąc więc młodym biorę sobie rady przez pana Zayoba, oups.. znowu lapsus, Radyoba oczywiście, tu zamieszczone przez niego wielkodusznie, de serca i rozumu no i dosstowuję się do ducha czasów czytając wirtualnie. Co też i Szanownemu z dobroci serca polecam.

 23. Cyber said

  @ 19 No proszę tutaj:
  Mikołaj Sęp Szarzyński

  https://wolnelektury.pl/katalog/
  Prawie 30 utworów, więc nie jest źle?
  Pozdrawiam

 24. Cyber said

  @ 13 Polecam zamiast jakiejś-pedii oryginał:

  https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/o-poprawie-rzeczypospolitej/

 25. NICK said

  Maćko, uczmy się szanować.
  Ja też.

  A P. Cyborg wieeeele zapodał. (23/24).

  Polecam. Gajówkowiczom.
  (neologizm)

 26. nikita said

  09.08.2017.

  Korwin-Mikke i Michalkiewicz wielokrotnie krytykowali podatek dochodowy (często słusznie), ale NIGDY nie zająknęli się w sprawie prawa do kreacji narodowego pieniądza nielegalnie przejętego przez prywatny kartel bankowy…

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/08/09/zlikwidowac-podatek-dochodowy-09-08-2017/

 27. Buddha said

  Z tego samego osla , prosto w robaki …… Poziom intelektualny czytelnikow przyciaga do zagladania na ta strone 😉 Pozdrawiam czytajacy z cienia .

  ——
  Z osła w robaki? Czy miał Pan coś na myśli?
  Admin

 28. matirani said

  Zgoda Panie Nick. Na naukę nigdy za późno.
  Od zgody rośnie serce a maleją wrzody żołądkowe.

  Przy okazji, coś więcej o tym?
  …A, i, ciągle brakuje książkowego wydania dzieła Millera „3000 lat…”.. ?
  ZGD
  pozdrawiam

 29. Nuggetsy zrobione ze zdechłych kurczaków?

  ——
  Nie. Z gówna.
  Admin

 30. Lily said

  Re 17;Witek
  Chinskie przyslowie glosi,ze” jedno zdiecie
  mowi wiecej niz 1000 slow”.
  Ja zas mowie,nie oceniajmy ich po tym co
  nam mowia,ale po tym co czynia.

 31. gość said

  Tematy surowo zakazane (dr Jan Przybył, Grzegorz Wysok)

  Dr Jan Przybył rozmawia z Grzegorzem Wysokiem, który przez 7 lat był ciągany przed sąd pod zarzutem poniżania ludzi pochodzenia żydowskiego i głoszenia antysemityzmu. Wszystko zaczęło się w 2008 r., kiedy dziennikarz lubelskiej redakcji „GW” złożył do organów ścigania doniesienie na Grzegorza Wysoka, który miał rzekomo nawoływać do nienawiści i znieważać osoby narodowości żydowskiej na łamach miesięcznika „Biuletyn”. Proces zakończył się w 2015 r. warunkowym umorzeniem.

  Opublikowany 9 sie 2017

  .https://youtu.be/8QKg1_Bu3iQ

 32. gość said

  Polska: Coraz mniej „uchodźców”

  O 75 proc. spadła liczba wniosków o azyl w Polsce. To efekt polityki rządu wobec imigrantów – pisze we wtorek „Rzeczpospolita”. Na polskich granicach w tym roku złożono tylko 554 wnioski o azyl dotyczące 1538 osób – wynika z danych Straży Granicznej.
  W ubiegłym roku w podobnym okresie wnioski o azyl złożyło blisko 6 tys. osób, głównie z Czeczenii. Spadek osób starających się o ochronę międzynarodową sięga 75 proc. Powód? Gęste sito na polskich granicach.

  To efekty restrykcyjnej polityki rządu wobec uchodźców – ocenia cytowana przez „Rzeczpospolitą” prawniczka z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Marta Górczyńska.

  http://xportal.pl/?p=30276

 33. Buddha said

  Oczywiscie ze mialem na mysli :). Slowo klucz jak to sie mowi . Sorry za bledy , slabo u mnie z pisawnia 😉

 34. gość said

  Słowacki tygodnik „Týždeň” umieścił na swojej okładce głowy państw grupy Wyszehradzkiej, a także roześmianego Jarosława Kaczyńskiego, który jako jedyny z tego grona nie pełni żadnej wysokiej funkcji państwowej.

  http://dziennik-polityczny.com/2017/08/08/rozesmiany-kaczynski-na-okladce-slowackiego-tygodnika-znalazl-sie-w-gronie-szefow-v4/

 35. gość said

  Papież Franciszek pogratulował homoseksualnej parze, która…adoptowała troje dzieci

  Papież Franicszek postanowił wysłać gratulacje do pewnej homoseksualnej pary w Brazylii. Mężczyźni wychowują razem troje dzieci.

  „Papież Franciszek życzy Panu szczęścia, przyzywając dla jego rodziny obfitości łask Bożych, abyście stale i wiernie żyli po chrześcijańsku jako dobre dzieci Boże i Kościoła” – napisał w liście do homoseksualistów prał. Borgia, w imieniu papieża Franciszka.

  Homoseksualną parę, która otrzymała gratulacje z Watykanu tworzą 53-letni Toni Reis i 59-letni David Harrad. Mężczyźni żyją razem do 27 lat, ale sformalizować swój związek mogli dopiero w 2011 r., kiedy brazylijski sąd najwyższy przyznał homoseksualistom prawo do zawarcia związku małżeńskiego oraz adopcji dzieci.

  http://prostozmostu.pl/papiez-franciszek-pogratulowal-homoseksualnej-parze-ktoraadoptowala-troje-dzieci,8870.html

 36. gość said

  Krystyna Pawłowicz chce pomocy Żydów. „Nie ma co marnować czasu”

  Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz domaga się odszkodowania od Niemiec za czas II wojny światowej. Twierdzi, że Polsce w tej sprawie przyda się pomoc prawników. Jednak nie polskich. Polityk proponuje amerykańskich i żydowskich specjalistów.

  https://forumemjot.wordpress.com/2017/08/09/krystyna-pawlowicz-chce-pomocy-zydow-nie-ma-co-marnowac-czasu/#more-59824

 37. gość said

  Wspomnienie o Prof. Bogusławie Wolniewiczu

 38. PISKORZ said

  re 35 ” przyznał homoseksualistom prawo do zawarcia związku małżeńskiego oraz adopcji dzieci. JUŻ WIDZĘ JAK TA PARKA PEDERASTÓW…będzie wychowywać te dzieci..!!

 39. gość said

  Alfabet Jerzego R. Nowaka: „W” – Prof. Bogusław Wolniewicz

 40. Buddha said

  Glowa mi peka od mysli , bardzo sobie cenie dyskretnosc, nie z wyboru i przez to tez nie lubie elektroniki … prosze admina o kontakt w jakis nie publiczny sposob, to podrzuce pare fajnych tematow glownie ostrzezen. Jeszcze raz sorry za bledy . Dobrej nocy zycze .

  Adres kontaktowy jest w gajówce.
  Admin

 41. Andrzej BR said

  To tylko tu się nadaje:

  Kamraci!!! – oto kim jesteśmy dla Pana Jabłonowskiego, vel cuśtam:

  . . . https://www.youtube.com/watch?v=u5nHPrz3UwU

  Jedno słowo, a jak wiele mówi!

 42. baba said

  Ronald Bernard daje swiadectwo jak działa światowa finansjera i jak składają dzieci w ofierze-mocne

 43. revers said

  Wygaszamy gospodarke …
  http://www.polishclub.org/2017/08/08/diora-wygaszono-polska-doline-krzemowa/

 44. revers said

  Papiez gratuluje i blogoslawi malzenstwo gejow i ich adopcyjne dziecko …
  http://www.pudelek.pl/artykul/115086/papiez_pogratulowal_gejom_ktorzy_ochrzcili_adoptowane_dzieci_teraz_moge_juz_umrzec_spokojny/

 45. Isia said

  … po cichu przyznam się Panu Gajowemu, że i ja, od czasu do czasu, lubię przyrządzać takie domowe frytki … z dzieciństwa pamiętam, że Mama cięła ziemniaki na talarki i takie obsmażała na patelni – danie to bardzo (z bratem) lubiliśmy, obok pysznych placków ziemniaczanych ze śmietaną … w ogóle potrawy z ziemniaków to nasza polska specjalność …

 46. takatam said

  Zaczęło się – mafia medyczna przyznaje, że jednak istnieją powikłania poszczepienne. Ministerstwo „zdrowia” planuje utworzenie z NASZYCH pieniędzy funduszu odszkodowawczego (ciekawe, dlaczego nie z pieniędzy koncernów?), jednocześnie nasila się nagonka na lekarzy kwestionujących bezpieczeństwo i potrzebę szczepień.

  https://finanse.wp.pl/powiklania-po-szczepieniach-panstwo-bedzie-placic-odszkodowania-6153579872089729a
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dr-jerzy-jaskowski-bez-prawa-wykonywania-zawodu-samorzad-lekarski-cenzuruje-lekarzy-2017-08
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dr-jaskowski-film-stracil-prawo-wykonywania-zawodu-2017-08

 47. www.wandaluzja.com said

  ZEZNANIE Juliusza Prawdzica-Tella, syna deponenta Stanisława Antoniego Prawdzica-Tella, z prośbą o Pomoc prawną i polityczną.

  Wobec skierowania przez depozytora francuskiego sprawy depozytu Stanisława Antoniego Prawdzica-Tella do Sądu Najwyższego, z powodu śmierci ŁŻEGO deponenta Klemensa D. Prawdzica z żoną i córką w wypadku samochodowym w 2012 r, oświadczam co następuję:

  Nie chcę, aby wysokie instytucje państwowe podejmowały decyzje i ferowały wyroki w moich sprawach Bez mych zeznań, jak to robi jurysdykcja III RP na podstawie Prawa Stalinowskiego o Niewiarygodnym Świadku. Po otrzymaniu listu od depozytora francuskiego o skierowaniu mej sprawy do Sądu Najwyższego udałem się do Konsulatu Francuskiego dla złożenia Zeznań, ale poinformowano mnie, że sprawy Prawne załatwia Konsulat Francuski w Krakowie. Po 2 tygodniach dowiedziałem się, że tam też Nie Załatwiają.

  Klemens D. Prawdzic, syn mego stryja Czesława Stefana Prawdzica i Barbary Bierutówny, córki Prezydenta PRL Bolesława Bieruta, wszedł w posiadanie depozytów mego ojca drogą Gangsterstwa Politycznego jako eksponent KGB-Mossadu. Mój stryj robiąc w Moskwie Doktorat, MUSIAŁ zostać agentem KGB, co wiem od dziadka, Juliana Prawdzica-Tella, który został ZAKATOWANY przez KGB.

  Tym ZAKATOWANIEM szantażowano mego ojca, zmuszając go do przyjęcia NOWEGO Paszportu Amerykańskiego i Przepisania depozytów, francuskiego i brytyjskiego, na obywatela izraelskiego Klemensa D. Prawdzica. To Wywłaszczyło mnie jako jedynego spadkobiercy mego ojca i spraw amerykańskich mego dziadka, gdyż brat i siostra nie interesowali się sprawami rodzinnymi i uprawiali działalność agenturalną, kradnąc i niszcząc pamiątki i dokumenty rodzinne i naukowe oraz Grożąc mi.

  Sprawa Złota Stalina znalazła się w mej rodzinie z racji, że Bierut wysłał mego dziadka do Waszyngtonu w sprawie kapitału amerykańskiego na Górnym Śląsku. Tam dziadek spotkał swego ucznia ze szkoły IRA, generała CIA, który powiedział mu o wydanym w Moskwie akcie aresztowania sowieckiego komendanta okupacyjnego w Niemczech marszałka Żukowa. Dziadek przekazał to do ambasady Jugosławii.

  Akt aresztowania Żukowa był związany z tworzeniem przez teścia Stalina, Nadrabina ZSRS Kaganowicza Państwa Żydowskiego na Ukrainie. Kaganowicz anektował Krym, co wywołało reakcję Pitrowców, którzy wezwali komendanta okupacyjnego w Niemczech Żukowa. W Polsce rządzili Żydzi więc eszelony Żukowa mogło przeprowadzić z Niemiec na Ukrainę tylko zbrojne podziemie antykomunistyczne, toteż marszałkowie Rokossowski i Malinowski Reaktywowali NSZ, którego komendantem został Kasznica, ale SZANIEC Paderewskiego reaktywował Komendanturę Ukraińską NSZ, której komendantem był mój ojciec.

  Ten epizodyczny sojusz Armii Czerwonej z Narodowymi Siłami Zbrojnymi doprowadził do wzięcia przez marszałka mego ojca Górę-Dolinę do niewoli Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA. Złoto to mój ojciec, po spłaceniu marszałków Żukowa, Roli-Żymierskiego i Broz-Tito wysłał statkami do Szwajcarii, ale rząd Republiki Francuskiej nie zgodził się na to i skierował statki do Wojennego Skarbca Polskiego we Francji Zamorskiej.

  Kilkanaście lat temu był w Lublinie proces Piotra Osucha, wnuka gomułkowskiego komisarza Złota Marszałka Roli-Żymierskiego z wojny ukraińskiej: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza// którego głównym bohaterem był słynny brazylijski piłkarz Romario, najęty przez panią Aleksandrę Nowak-Tomaszewską dla asekurowania mnie. To tylko CZĘŚĆ wiedzy posiadanej przeze mnie w tej sprawie.

  Juliusz Prawdzic-Tell; http://www.wandaluzja.com
  *******************************************************
  UBOLEWANIA TOGLIATTIEGO NAD RENESANSOWYMI PRAKTYKAMI WŁOSKIMI W XX-WIECZNEJ MOSKWIE, przez co został Płaczkiem Żydowskim.

  Historię zamordowania Stalina i Berii „przez Amerykanów” ZAFAŁSZOWAŁ Nikita Chruszczow, który był beneficjentem politycznym Rządu II Rzeczpospolitej w Londynie, ONR-Falanga Piaseckiego i ONR-Szaniec Szaniawskiego-Prawdzica. Na ROZKAZ Sikorskiego i Churchilla Chruszczow ZŁAMAŁ Samowładztwo na stalingradzkiej radzie wojennej, wobec czego front stalingradzki podporządkował się komisarzom leningradzkim, co umożliwiło Piętrowcom WYGRANIE WOJNY. Chruszczow UCIEKŁ samolotem do Piaseckiego w Nowogródku, gdzie podpisał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu, przez co został KATEM jurysdykcji Des Antikomunistischbefehls w Treblince.
  Na zdjęciu: https://i1.wp.com/cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/337/97/3379787.jpg?zoom=2// Adolf Hitler GRATULUJE Nikicie egzekwowania jurysdykcji Antikomunistischbefehl. Obok Chruszczowa stoją Bracia Mazowieccy i Tatar Krymski. Tadeusza, I Premiera III RP, i Tatara jako Najlepszego Chirurga znam z rodzinnego domu.
  Bolesław Piasecki PODAROWAŁ Nikitę Chruszczowa memy ojcu na Prowodyra Narodowych Sił Zbrojnych na Ukrainie, gdzie ten przyczynił się do aresztowania przez marszałka NSZ Górę-Dolinę Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA. Ojciec podarował Generalissimusa Nikicie, którego ten zwiózł do Moskwy jako JEŃCA z wojny ukraińskiej. Gdy interpelowano Trumana, czy tym Holokaustem w Norymberdze był Stalin, czy też ktoś do niego podobny? to odpowiedział: ŻAL MI TEGO FACETA, JEST WIĘŹNIEM BIURA POLITYCZNEGO.
  Gdy Truman dowiedział się o Planie Saharowa – zniszczenie Wschodnich Stanów i Europy Zachodniej wybuchem na dnie Atlantyku CAR-BOMBY to Wygnał Oppenheimera jako agenta i domownika Berii, i kazał Irlandzkiej Armii Republikańskiej zamordować Stalina i Berię. IRA zleciła to memu dziadkowi, który dokonał tego według planu najwybitniejszego sowietologa i mego świekra Jerzego Szaniawskiego. Polegało to na OSKALPOWANIU Stalina – bo tylko w ten sposób można było obejść rozkaz Zastrzelenia Incydencjonalistów, który miał chronić Wodza przed czynami gwałtownymi – i zastrzeleniu Berii.
  Obu tych czynów dokonał mój stryj Czesław Prawdzic, co w I. akcie awansowało Berię na następcę Stalina, a w II. Chruszczowa w miejsce Berii.
  Chruszczow zdradził jednak mego ojca i Polaków dogadując się z Marszałkiem Broz-Tito: Tito wziął na siebie, Aresztowanie Stalina w Kijowie i późniejsze OSKALPOWANIE GO i Zastrzelenie Berii, za co OTRZYMAŁ Złoto Stalina na Wykupienie USA. Chruszczow zwierzył się z tego Togliattiemu dla Uwierzytelnienia sprawy, ale ten NIE WYTRZYMAŁ Makabry i zaczął publicznie Boleć nad RENESANSOWYMI PRAKTYKAMI WŁOSKIMI W XX-WIECZNEJ MOSKWIE, czym odżegnał się od Spisku.
  CAR-BOMBA nie była dziełem Oppenheimera jako DOMOWNIKA Berii, ale dwoma bombami czechosłowackimi, na Warszawę i Berlin, które w 1944 r. miały być rzucone z Łucka na Moskwę i Leningrad, co UNIEMOŻLIWIŁA Armia Krajowa. Wobec tego obie Car-Bomby zostały ukryte Pod KSIĄŻEM, skąd wyprowadził je SmerSz – o czym mówiła córka leśniczego niemieckiego i żona polskiego na Komendzie MO we Wrocławiu. III. Car-Bombę, na Londyn, zarekwirowali Anglicy w Dyktacie Monachijskim.
  Wygnany przez Trumana „tancerz Tesli” Oppenheimer mógł być POMYSŁODAWCĄ Planu Saharowa.

  Juliusz Prawdzic-Tell; http://www.wandaluzja.com
  Forum http://www.wandaluzja.com jest zablokowane POLITYCZNIE, wobec czego Dziennik zamieszczam na forum Maruchy. Proszę się nie sugerować stanem licznika Wandaluzji, gdyż był on wielokrotnie Zerowany.

 48. Kapitan Bąba said

  Czytaliście już?
  http://laboratorium.wiez.pl/2017/08/08/zydzi-prosza-jaroslawa-kaczynskiego-o-wsparcie/#comment-5852

 49. NICK said

  O szczepieniach:
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/352594-panstwo-bedzie-placic-odszkodowania-za-powiklania-po-szczepieniach

 50. Yagiel said

  Pani Isiu, Polacy jesteśmy różni, ale żeby aż do tego stopnia, żeby jeść placki ziemniaczane ze śmietaną? Tylko na ostro i ciut słono… (Ale wiem, że są nawt tacy, którzy jedzą ogórki z miodem, ba, nawet… Nie, nie chcę wszczynać wojny domowej, tj. kuchennej.) A jesli ze śmietaną, to tylko pagaje – cudo mojej babci!

  No uparł się ktoś z ONET, żeby z Trump’a zrobić Koreanczyka północnego – spójrzcie na nowe 2-zdjęcie… Czy ktoś sugeruje, że Trump to ojciec Kim Dzong Un’a? a może tylko, że jest Koreanczykiem wcielonym w Trump’a? (kiedy go ten teges?)
  Ronald Bernard mówi, że światem rządzi 8500 Najwyższych Iber-menów, ale niewykluczone, że znacznie mniej ich liczy ta Rodzina Władzy. (reszta to aktorzy)

  Ale, z drugiej strony, pani poseł Pawłowicz nie w Koreanczykach, a w Żydach widzi swą nadzieję – to ja już nie wiem…

 51. Andrzej BR said

  Jeden ze sposobów uniknięcia okaleczenia własnego dziecka szczepionkami:

  Złożyć oskarżenie w prokuraturze o Próbie pozbawienia zdrowia!

  Dołączając do tego próbkę zalecanej przez mengelejowców szczepionki.

  Czy jest coś ważniejszego od zdrowia własnego Dziecka?!

 52. denuo said

  Chińska inwazja na wielu frontach- Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 10.08.2017
  .https://www.youtube.com/watch?v=Ty8gxOWrUsY

 53. denuo said

  Fundacja im.Dobrego Pasterza – Indolencja rządu i organów ścigania.
  .https://www.youtube.com/watch?v=7Zsu5SbjeBI&t=1s

 54. Yagiel said

  ad 47. Kapitan Bąba:
  problem może być w słowie ‚antysemityzm’, bo Semici to nie tylko Żydzi – także Arabowie np.. Więc antysemityzm oznacza, także, antyarabizm. Przecież tak podobne są „szalomaleihem” i „salemalejkum”, np. jak polski i czeski?
  Dziwne więc, że mając słowo ‚antyjudaizm’, autorzy listu skarżą się właśnie na antysemityzm. Jakby straszyli silniejszym bratem.

  Po co upierają się przy wspólnocie z Arabami? (Przecież nie przez niewiedzę…) Wszyscy Semici traktują nas jako gorszych, do wykiwania a nawet do wykończenia – przybywają tu w tym celu… Chyba że skarżący się Żydzi-obywatele Polski są serdecznymi Żydami/żydami i w żadnym razie nie myślą o nas, Polakach „goim”; przeciwnie, pamiętają, że przyszli tu do nas i winni są wdzięczność, że wmieszkali się tu, zasłużyli, zrównali z nami patriotyzmem… Dlatego należy im się, tym serdecznym Żydom, szacunek i ochrona prawa dla obywateli.

  Jeśli inni Hibru/Żydzi mieli problem w Egipcie, do którego weszli oszustwem i z którego wyszli oszustwem, bardzo wzbogaceni, to niech się nie dziwią, że powtórzenie tamtych zachowań skutkuje podobnie: mądrzy po czyjejś szkodzie jesteśmy. Albo się jest gościem na łaskawym chlebie, a z czasem równym nam tu, przez pracę i walkę, albo się wchodzi jak Kain, widzi w gospodarzach „goim/Ablów” i… ?
  Wybór należy do autorów listu.

  Z tym wszystkim uważam, że są Żydzi wPolsce i Polsce serdeczni, a z każdymi Żydami trzeba rozmawiać, gdy chodzi o politykę. U siebie rozmawiamy jak gospodarze-Słowianie: szczerze i konkretnie. Możemy być wspólnie Polakami – po wyrzeczeniu się „goim”
  Tak to widzę.

 55. Yagiel said

  I wtedy razem możemy być – w celu obrony przed agresorami – antysemitami.

 56. Marcin said

  Polska: MEN usuwa Dmowskiego z podstawy programowej

  http://xportal.pl/?p=30285

 57. Cyborg said

  48. Panie Nick, wazki temat Pan poruszyl:

  Jak informuje „Nasz Dziennik” ma on być ( fundusz odzszkodowan ) finansowany ze środków wpłacanych przez firmy farmaceutyczne, które zawarły umowę na dostawę szczepionek do przeprowadzania obowiązkowych szczepień ochronnych….
  Miejmy nadzieje, ze nie z budzetu Panstwa.

  Przy okazji – dosc trudno dojsc w guglu do oryginalnego artykulu z Naszego Dziennika. Jak by nie szukac, to pierwsze strony podaja tylko linki do przedruków z ND… podejrzane, jak na MSG.
  ( nie twierdze, ze nie jest to mozliwe, tylko ze utrudnione przez wyszukiwarke )

  Rodzina, której dziecko dotknął syndrom NOP – niepożądanych odczynów poszczepiennych, będzie mogła starać się o odszkodowanie już w sytuacji, gdy zachodzi podejrzenie, że nietypowe zachowanie czy stan dziecka są właśnie rezultatem szczepienia. Wystarczy, że złoży stosowny wniosek w resorcie zdrowia.

  ( Co to jest konkretnie ten „resort zdrowia ?

  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/187241,fundusz-na-powiklania.html

 58. Cyborg said

  Cos o energii:

  199.171.524
  Energia zużyta na świecie dzisiaj (MWh), w tym:
  161.328.057
  – z nieodnawialnych źródeł (MWh)
  37.843.467
  – ze źródeł odnawialnych (MWh)
  1.487.071.119.246
  Energia słoneczna docierająca do Ziemi dzisiaj (MWh)
  48.674.679
  Ropa wypompowana dzisiaj (w baryłkach)
  1.605.543.610.387
  Ropa pozostała (w baryłkach) info
  16.744
  Dni do końca złóż ropy
  1.115.101.837.302
  Gazu zostanie (Bpr) info
  58.690
  Dni do końca gazu ziemnego
  4.345.900.987.879
  Pozostało węgla (Bpr)

  Z: http://www.worldometers.info/pl/

  My se ne boim, my wimy co i jak. 😉

 59. Boydar said

  „… Polska jest naszym domem i nie chcemy się czuć w nim niechciani …” – kpt. Bąba (48)

  Powinni jeszcze dodać, że instytucja gospodarza nie ma pokrycia w prawie Unii Euro-pejskiej.

 60. Boydar said

  W piętnaście to może bym i uwierzył

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201708106058765-Ukraina-PKB-blokada-Donbasu/

 61. Isia said

  … (50) Pan Yagiel …

  … z tą śmietaną, u mnie w domu, to było tak … Mama zwykle podawała placki ziemniaczane prosto z patelni, gorące i chrupiące, lekko przyprawione solą i pieprzem, ale … pewnego dnia zostałam zaproszona przez koleżankę z klasy (wczesna podstawówka) do jej domu, gdzie poczęstowano mnie plackami ziemniaczanymi właśnie ze śmietaną – bardzo mi smakowały, więc po powrocie do domu powiedziałam o tym Mamie … od tej pory Mama podawała do placków ziemniaczanych także i śmietanę … mieliśmy wybór – ze śmietaną albo bez śmietany …

  … odnośnie różnych smaków … nie wiem czy Pana zaskoczę, ale na przykład pomidory najczęściej solimy (albo jemy bez soli) – tymczasem, a pamiętam to z dzieciństwa, jakież było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłam u Babci, na Kielecczyźnie, że pomidory dosmaczane były … cukrem … na początku nie mogłam się przekonać do tego cukru, ale w końcu spróbowałam i, o dziwo, bardzo mi posmakowały te pomidory na słodko …

  … wspomniał Pan o pagajach … a ja wspominam z sentymentem, z czasów pobytu u Babci w Kieleckiem, takie duże, grube placki, robione chyba na zsiadłym mleku, pieczone na piecu (fajerkach) – jakie były pyszne, do dziś pamiętam ich smak – a my dzieci braliśmy je w ręce i wychodziliśmy (z kuzynostwem była nas cała gromadka) do ogrodu, na łąki … niestety, nie znam dokładnie przepisu na te placki … na pewno maka, jajka, zsiadłe mleko i wszystko własne …

 62. Cyborg said

  No porsze, administracja od dawna ma zakusy do pilnowania ludzi… dobre, w tym przypadku, ale…
  totalitarne?
  https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/o-poprawie-rzeczypospolitej.html#anchor-idp284060608
  XIII. O uwarowaniu pożogi i o gaszeniu
  218
  A iż tu o wielu rzeczach rozprawujemy nie tak podobno trudnych a tajemnych, jako potrzebnych: przeto niechaj nie będzie zdrożno, o warowaniu[1091] i gaszeniu pożogi pospolite nauki tu położyć a uczynić z nich takowe ustawy: Aby budowanie nie podejmowało szkody od ognia, każdy mieszczanin niech się stara o to, aby piece, kominy, ogniska i wszystkie miejsca, do palenia ognia uczynione, były gliną i inszymi rzeczami dobrze obwarowane.
  219
  Kominy niech będą nad wierzch domów wyżej wywiedzione, aby iskry z nich wylatujące dachom nie szkodziły.
  220
  Ognie od pierwszego dnia maja aż do pierwszego dnia września skoro po zachodzie słońca aby w żadnym domu nie były czynione.
  221
  Siano, słoma i takie paździerze[1092] aby w mieście blisko tych miejsc, gdzie ognie czynią, a zwłaszcza na piętrach wysokich nie były chowane.
  222
  Skoro się gdzie dom żazże[1093], gospodarz albo który domownik niech wnet z domu wybieże a ogień obwoływa[1094] Jeśli tego nie uczyni, gardłem[1095] niech będzie karan.
  223
  Skoro zadzwonią, wszyscy mieszczanie niech się zbieżą do gaszenia ognia.
  224
  Każdy gospodarz u domu swego niech ma drabinę i osękę [1096] albo hak na długim drągu do rozrywania domu.
  225
  Niech ma prześcieradło albo chustkę na długiej tyce, którą by rozmoczywszy ogień gaszono; ktemu[1097] niech ma siekierę, wiadro i fasy[1098] lub stawnice przed domem pełne wody.
  226
  Ale iż i naczynie, i mnóstwo ludu bez rządu nic nie bywa pożyteczne, przeto domy miejskie porządkiem niech będą spisane a wszyscy mieszczanie niech będą na cztery, albo więcej albo też mniej, części rozdzieleni.
  227
  Każda zaś część niech z pośrodku siebie obiera starszego na rok, a to tegoż dnia, którego insze urzędniki doroczne obierają.
  228
  Starsi obrani niech naprzód przysięgę uczynią, że w mieście w bronieniu od ognia i od każdej inszej nieszczęśliwej przygody będą wierni i pilni.
  229
  Ciż starsi niech znają każdego z tych, którzy pod ich zwierzchnością są; do domów ich przynajmniej czterykroć przez rok niech naglądają, aby obaczyli, jeśli przeciwko ogniowi są dobrze obwarowane, a jeśli naczynia[1099] do gaszenia potrzebne mają? Póki ten urząd dzierżą[1100], niech nigdy nie odjeżdżąją, chyba zostawiwszy na swe miejsce kogo, co by za nie onemu urzędowi dosyć uczynił. Gdyby się gdzie zapaliło, albo jaka insza przygoda przypadła, i starsi z ludźmi swymi niech przybędą, a co trzeba, czynią. A kto by przy swym starszym nie był, albo w powinności swej leniwy był, niech taki urzędowi opowie….

 63. kot said

  Placki kartoflanne niektórzy podaja z cukrem (fuj!)

  Moja Babcia piekła mi na blasze placek, który nazywała kozą. Z perspektywy czasu i z obserwacji pewnych sfer społecznych, domniemywam, iż to była najzwyklejsza maca, tyle że nie koszerna. bo zaraz obok mógł sie smażyć boczek…

 64. gość said

  Wielomiliardowe nadużycia VAT – Komisja Śledcza

  .https://youtu.be/HFd9IM8PKRE

 65. Boydar said

  „… I wtedy razem możemy być …” – Pan Yagiel (55)

  Możemy; o ile referendum przeprowadzone zgodnie z unijnym prawem wśród rodowitych Polaków wskaże na taką opcję. Tak będzie i po europejsku i po naszemu.

 66. gość said

  Starsza kobieta szczerze o Polsce… żadnego banderyzmu!

  .https://youtu.be/ks5CfM7h-H8

 67. Marucha said

  A w ogóle to miejsce w którym aktualnie przebywam jest bardzo fajne. Jest to jeden z najwyżej położonych przysiółków Ochotnicy Górnej. Widoki niesamowite, aż po Tatry.

  Gospodarze bardzo mili i uczynni. Pokoiki w sam raz. Mieści się tu w porywach do 31 osób. Fajnie gotują, więc się tu stołuję, zamiast jechać parę kilometrów po trudnych i nieprzyjemnych drogach. Są zbyt strome nawet na rower górski, przynajmniej jak dla mnie..

  Wczoraj przyjechał tutaj sklep obwoźny. Taką furgonetką z zapasem podstawowych artykułów spożywczych. Nie myślałem, że jeszcze coś takiego w Polsce istnieje. Samo to świadczy, jakie to miejsce…

 68. gość said

  Wymiar (nie)sprawiedliwości na usługach polonofobów! Akt oskarżenia z żydowskim udziałem (120)

  .https://youtu.be/7sSpWbod_no

 69. www.wandaluzja.com said

  ZDJĘCIE DANIA, Latem dużo pracy mają nie tylko rolnicy. Trawa sezon archeologiczny. Na zdjęciu: Archeolog Anna Siwiak bada ruiny bydgoskiego zamku; Gazeta Wrocławska, czwartek, 10.08.2017, s. 2.

  Czy Ktoś może powiedzieć O JAKIE RUINY TU CHODZI? Ja znam 2 bydgoskie zamki, ale oba stoją na swych miejscach, a na Zdjęciu mamy KAMIENNY fundament w głębokim wykopie w centrum miasta ???
  10 czy 12 lat temu była we wrocławskim Ratuszu wystawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: WYKOPALISKA NA WZGÓRZU „KAŁDUS” W CHEŁMNIE. Wystawa MUSIAŁA być we Wrocławiu, gdyż TYLKO JA tłumaczyłem ten Fenomen. Stwierdzono w Toruniu i POTWIERDZONO w Niemczech, że Wzgórze Zamkowe KAŁDUS zostało NADSYPANE około 2700 roku p.n.e. a WCZEŚNIEJ istniał na nim KAMIENNY kościół, który przed Nadsypaniem wzgórza Rozebrano.
  Według mnie ZAMEK w Chełmnie był potrzebny Zeusowi z Poznania lub Szreniawie jako zdobywcy dolnego Powiśla, ale po podboju przez Ariów kultury amfor kulistych Kujaw i Mazowsza taki zamek stał się ZBYTECZNY. Szreniawa zbudował sobie Zamek Biskupi w Kielcach, a po Wyproszeniu przez Egipcjan kultury pucharów dzwonowatych powiedział BIEDNEMU ZAWSZE WIATR W OCZY i wyniósł się za Pilicę, gdzie zbudował sobie zamek Ujazdowski.
  Żeby było ciekawiej na Kałdusie jest Starożytny Duński Cmentarz CHRZEŚCIJAŃSKI czyli Gepidzki.

 70. Yagiel said

  o, to chyba to samo jadalismy, pani Isiu – z fajery, grube na centymetr… Co za czasy! A na śmietanie gruby cukier. Proszę sobie wyobrazić, że moja Babcia wiejska miała w zimnej izbie trzy kamienioki z trzema różnymi śmietanami: tej słodkiej właściwie nie trzeba już bylo słodzić…
  I jeszcze jedna pycha: w kominie wisiała szynka – ze stromych drewnianych schodów na strych były małe drzwiczki do komina, na haczyk; jesli się je otworzyło, trzeba było wchylić się z nożem i odciąć gruby plaster, na palec gruby dla dziecioka, tj. dla mnie albo dla siostry. No ale babcia musiała być w dobrym humorze, bo o tę szynkę było trudno. Za to jej smak – ssałem i rwałem zębami i trwało to szczęście dość długo, Mateczko!
  Wakacje tam to był właściwie raj, realny raj ,czyli dobro-zły, lecz dobra w nim było duuużo – mimo że to PRL był i obowiązkowe dostawy, i sąsiad=ORMOwiec, i… trwa we mnie to szczęście.

  Panie Boydar /65/ w referendum uczciwe pod prezydenturą Andrzeja Dudy nie wierzę póki co, przeciwnie – obawiam się ustawki PiSowskiej. Ale cóż począć – mają władzę, mają sztuczki, mają czas, mają elektorat… My też mamy – strzała zawsze jest jeszcze w locie – i to my sprawdzamy, kto nam i z czym zaleca się…
  PO to taka polska UE, PO właściwie jest passe, zatem UE powinna przytomniej patrzeć i działać niż PO, także na PiS i na to, co po PiS będzie w Polsce… Jeśli tak, to ‚po naszemu’=’po europejsku’.
  Kłam to wiatry w różne strony, a prawda jest jak Ziemia: jest grunt pod nogami.

 71. Yagiel said

  Pan Gajowy w Gorcach – zazdroszczę! Proszę pozdrowić Turbacz, a może nawet Łapsową Polanę ? Słychać świerszcze czy psy? A na Tatry widok…

 72. Borsuk said

  Ekskomunika przez Twittera. Co dalej z krytykiem papieża?
  Aktualizacja: 2017-08-4 1:07 pm

  Ogłoszono ekskomunikę profesora José Galata, byłego rektora Uniwersytetu La Gran Kolumbia i założyciela stacji telewizyjnej Teleamiga – twierdzi zagraniczny portal religijny. O braku możliwości przyjmowania sakramentów przez profesora Galata poinformowal przewodniczący Kościelnego Trybunału Bogoty.

  wśród komentatorów pojawia się oburzenie dysproporcją między traktowaniem konserwatywnych przeciwników Ojca Świętego, a tolerancją najskrajniejszych postępowców, a nawet otwartych wrogów Kościoła.

  Były rektor Uniwersytetu La Gran Kolumbia głosił między innymi, że papież Franciszek został nieprawnie wybrany i oskarżał go o sprzeciwianie się wielu fundamentalnym aspektom nauki katolickiej. Tezy te Maike Hicksona przedstawiał na antenie założonej i posiadanej przez niego stacji Teleamiga.

  W związku z tym kolumbijscy biskupi podjęli „kroki kanoniczne” przeciwko profesorowi, osądzanemu o postawę schizmatycką. One Peter Five spekuluje, że działania hierarchów wiążą się z przygotowaniami na zaplanowaną na środek września pielgrzymkę papieża Franciszka.

  José Galat dwukrotnie odpowiedział na stawiane mu zarzuty. 25 lipa stwierdził, że „to prawda, że katolik musi żywić miłość i szacunek dla legalnego następcy apostoła Piotra”. Jednak jego zdaniem można się zastanawiać czy papież naprawdę został wybrany przez Boga czy może przez człowieka, a może wręcz „mafię kardynałów”. Powołał się na słowa kardynała Godfrieda Danneelsa, twierdzącego, że to presja tej „mafii” doprowadziła do rezygnacji Benedykta XVI i wyboru Franciszka. Zdaniem profesora Galata papież Franciszek głosi tezy sprzeczne z nauką Kościoła w kwestii prozelityzmu (nawracania), potępienia wiecznego czy Komunii dla pewnych osób w cudzołożnych związkach.

  Z kolei 26 lipca José Galat stwierdził na Facebooku, że nie może zgodzić się ze stwierdzeniami, jakoby używał „szkodliwych i powierzchownych argumentów”. Jego zdaniem takie określenia pasują do rozpowszechnianych „fałszywych doktryn na temat wiary i Kościoła nauczanych i utrzymywanych przez papieża Franciszka”. Skrytykował także „dążenie do zniszczenia rodziny” poprzez „praktyczną legalizację cudzołóstwa”

  Mimo to tak surowe działania przeciwko 88 latkowi zasłużonemu w działalność dla dobra kraju budzą zaniepokojenie Maike Hicksona z portalu One Peter Five. Jego zdaniem hierarchia postępuje w tym przypadku w sprzeczności z głoszoną przez Kościół zasadą miłosierdzia.

  Źródło: http://www.onepeterfive.com

  mjend

  [Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

  pg
  Mogłaby Szanowna Redakcja zapoznać się bliżej z argumentami przemawiającymi za nieważnością wyboru Bergoglio, zamiast podsumowywać płytkim i powierzchownym “nie istnieją dowody”. A skąd redakcja wie, że nie istnieją, skoro nie zadała sobie trudu, żeby chociaż zapoznać się z argumenrami strony, która tak twierdzi. Argumenty te wcale nie muszą prowadzić do “sede vacante”. Ostatecznie żyje jeszcze Benedykt XVI, który wcale i bynajmniej nie zrzekł się swojego papiestwa, a został – jak sam twierdzi – papieżem-emerytem. Oczywiście nie może być dwóch papieży, ale nie ma tu miejsca na rozwijanie tematu. Dla mnie ostatecznym argumentem jest oczywista herezja, a raczej liczne herezje Bergoglio, jego tyrańskie rządy, pogarda dla tradycji i prawowiernych katolików, miłość do lewactwa, ludzie, a raczej kliki, w tym homoseksualne, którymi się otacza, doprowadzenie do olbrzymiej schizmy w Kościele i konsekwentne niszczenie Kościoła. Naprawdę trzeba być ślepym, żeby nie widzieć Zła,które reprezentuj

  lukas
  Czy ekskomunika przez Twittera jest ważna? zapewne kpk przewiduje taką procedurę ogłaszania ekskomuniki. Jeśli kogoś “papież” Franciszek i jego akolici ekskomunikują to najprawdopodobniej jest to prawowierny katolik głoszący prawdę i przypominający niezmutowaną naukę kościoła

  Megi
  To bardzo niepokojące, ze generał Jezuitów za konstrukt wyimaginowanego diabła nie został ukarany, o.Martin za wypowiedzi i postulowanie zmiany języka KKK w odniesieniu do sodomitów, bo rzekomo są przez KK źle traktowani(sic!), również żadnego upomnienia nie otrzymał. Znany proceder z proaborcyjnym prewmierem , który z rąk kanadyjskiego hierarchy przyjął Najświętszy Sakrament też nie został przez Watykan zauważony…a profesor Galat, za krytykę działań papieża , który notorycznie powołuje się na miłosierdzie co do ciała, z całkowitym pominięciem duszy jest ekskomunikowany …Przeraża widok papieża,który 13.10.2016r przeklętego Lutra w auli Pawła VI z honorami jak świętego przyjmuje, a na wierne Bogu dzieci KK rzuca klątwę i wyklucza…Jak tak dalej będzie, to wierni Chrystusowi kapłani i my laikat zmuszeni będziemy czcić naszego Pana w katakumbach, za to że nie godzimy się na WYPACZANIE EWANGELII i bezczeszczenie Ołtarza Pańskiego. JEZU RATUJ!

  Bond (James)
  A co z kardynałem niemieckiego Kościoła Katolickiego(?), który publicznie powiedział: “Nie jesteśmy filią Rzymu” ???

  Filip S
  Oto jak w praktyce wygląda “miłosierdzie” w wykonaniu modernistów i liberałów.

  Megi
  Bardzo skuteczna metoda kneblowania ust…Ignorancja Dubiów już nie wystarcza…Bardzo niepokoi metoda zamordyzmu bardzo dobrze znanych służb bezpieczeństwa ideologii władcy tego świata…Jezu ratuj nas przed gorszycielami, i faryzeuszami o mentalności judaszowskiej, którzy w Twoim Kościele uczą nas życia w niesakramentalnych związkach, znieważają Twoje Najświętsze Ciało i Krew, przez usprawiedliwianie obrzydliwości, które Ty potępiasz.

  Leaf427
  Czasy zamętu powszechnego. Nasi pasterze, ci z najwyższej półki doprowadzili do sytuacji, w której szeregowe owieczki, które zadały sobie nieco trudu i choćby pobieżnie przestudiowały Biblię, prawdy przekazywane przez Tradycję i historię KK, doznają dysonansu poznawczego pomiędzy słowami i czynami wierchuszki watykańskiej a Prawdzie zawartej w depozycie wiary, której ta wierchuszka ma strzec. Tego już nie da się dłużej maskować i pudrować. Najgorsze jest to, że milczy się w sprawie dubiów w nadziei, że owieczki zapomną, a w obliczu śmiałej krytyki Watykanu jak w przypadku Galata nikt mu dubiów nie wysyła, nikt nie zbija jego argumentów tylko wymierza się maksymalną karę. Taka nowa forma dialogu. To już z protestantami, żydami i islamistami grzeczniej dialogują. Ks. Murziński przepowiadał, że będziemy bici pałką posłuszeństwa. Poczekajmy na owoce i módlmy się za KK.

  Papież krytycznie o “reformie reformy” i tradycjonalistycznych kapłanach
  Aktualizacja: 2015-02-24 1:26 pm

  Ojciec Święty Franciszek na spotkaniu z kapłanami Rzymu mówił o “reformie reformy” i Mszy trydenckiej. Stwierdził, że część młodych księży, którzy angażują się w Tridentinę, ma problemy psychologiczne i moralne.

  W Paragwaju papież spotka się z przedstawicielem ruchu LGBT
  Aktualizacja: 2015-06-20 2:11 pm

  W dniach od 6 do 12 lipca papież Franciszek złoży wizytę w Ekwadorze, Boliwii i Paragwaju. 11 lipca na stadionie Leon Condou Asunción Ojciec Święty spotka się z przedstawicielem ruchu… LGBT.

  Doniesienia o spotkaniu biskupa Rzymu z przedstawicielem środowisk homoseksualnych potwierdziła Konferencja Episkopatu Urugwaju. Papież odbędzie rozmowę z Simonem Cazalem kierującym lobby Somos Gay. Dojdzie do tego w ramach spotkania z „przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego”.

  Episkopat Paragwaju stwierdził, że „opowiada się za dialogiem, poszukiwaniem zgody i porozumienia”. Simon Cazal oświadczył z kolei, że papież Franciszek był dotąd „bardziej postępowy niż zachowania dość konserwatywnego Kościoła paragwajskiego”.

  Homolobby wykorzysta wizerunek papieża do ataku na lokalny Kościół?

  Kolumbijski ksiądz suspendowany. Rorate Caeli: „zawinił” krytyką zapisów Amoris laetitia
  Aktualizacja: 2017-01-26 3:52 pm

  Ksiądz Luis Carlos Uribe Medina z kolumbijskiej diecezji Pereira został przez swojego zwierzchnika, biskupa Rigoberto Corredora Bermúdeza, ukarany suspensą, czyli zawieszeniem. Serwis Rorate Caeli uważa, że powodem nałożenia kary jest dokonana przez duchownego publiczna krytyka nowego podejścia do sakramentów: małżeństwa, spowiedzi oraz Eucharystii, jaka została wyrażona w papieskiej adhortacji Amoris laetitia. W dokumencie nakładającym suspensę możemy przeczytać mocne zarzuty pod adresem ks. Uribe Mediny, ze schizmą włącznie.

  16 stycznia biskup Rigoberto Corredor Bermúdez wezwał księdza Luisa Carlosa Uribe Medinę do złożenia wyjaśnień w sprawie swojego stanowiska. Do rozmowy doszło w obecności czterech innych duchownych. W trakcie spotkania suspendowany kapłan bronić miał swojej postawy, którą w dokumencie określono jako przeciwną Ojcu Świętemu Franciszkowi. Wobec tego hierarcha i obecni przy rozmowie kapłani stwierdzili, że ks. Uribe Medina „odłączył się publicznie od komunii z papieżem i Kościołem”

  Tradycjonalistyczny serwis internetowy Rorate Caeli podaje, że powodem ukarania suspensą księdza Luisa Carlosa Uribe Mediny jest krytykowanie przez niego „nowej doktryny” duszpasterskiej, dopuszczającej do sakramentu Komunii Świętej osoby rozwiedzione żyjące w związkach niesakramentalnych, które utrzymują z cywilnym partnerem kontakty seksualne. Taką sytuację przewidują (wedle niektórych interpretacji) zapisy papieskiej adhortacji Amoris laetitia, co wywołuje coraz silniejsze obawy wśród wiernych i duchownych katolickich.

  Źródło: http://www.rorate-caeli.blogspot.com
  Krytyka papieża zakazana pod karą ekskomuniki?
  Aktualizacja: 2015-12-8 9:56 am

  Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, Arcybiskup Fisichella, wywołał ostatnio spore kontrowersje. Zasugerował, że niektóre przejawy krytyki wobec papieża Franciszka mogą skutkować automatyczną ekskomuniką.

  Abp Fisichella wygłosił te uwagi podczas spotkania z prasą, którego celem było wyjaśnienie roli i sposobu działania tzw. “misjonarzy miłosierdzia” (chodzi o 800 duchownych, którzy otrzymają specjalne prerogatywy, pozwalające na udzielanie rozgrzeszenia w sytuacjach, które dotąd zarezerwowane były tylko dla Stolicy Apostolskiej). Odwołując się do kanonu 1370, który nakłada automatyczną ekskomunikę za użycie przemocy fizycznej względem osoby papieża, arcybiskup stwierdził:

  “Uważam, że musimy dobrze zrozumieć pojęcie przemocy fizycznej, gdyż czasem również słowa mogą być skałą i kamieniem, dlatego wierzę, że niektóre z tego typu grzechów rozpowszechniają się bardziej, aniżeli może się wydawać”.

  Słowa arcybiskupa Fisichelli wywołały liczne komentarze sugerujące, że może to być próba uciszenia coraz częstszych uwag krytycznych wobec obecnego kierunku, w jakim podąża Kościół kierowany przez Franciszka oraz ważniejszych hierarchów pokroju kardynała Richarda Marxa.

  (MM)

  Za: https://www.lifesitenews.com
  http://www.bibula.com/?p=97145

 73. Borsuk said

  25-letnia Ewa Przybyło z małopolskich Dominikowic oddała życie za swe dziecko. Chora na raka młoda kobieta zrezygnowała z radioterapii. Jej synek urodził się 24 kwietnia. Ona sama zmarła 8 sierpnia – podał „Dobry Tygodnik Sądecki”.

  Rdzeniaka (raka mózgu) IV stopnia wykryto u niej w grudniu 2016 roku. Jedyną skuteczną terapią mogła być w tej sytuacji radioterapia głowy i kręgosłupa. Jednak wtedy jej noszone pod serce 16-tygodniowe maleństwo nie miałoby szansy się na przeżycie. Ewa postanowiła czekać z leczeniem aż Ragnar się urodzi. I urodził się 24 kwietnia, w jednym ze szpitali w Niemczech.

  – Z ogromną dumą chcemy poinformować że wczoraj (24.04.2017) o godzinie 14:34 na świat przyszedł nasz upragniony syn! 1480 g czystej miłości i szczęścia które ciężko opisać – napisała na Facebooku.

  Ewa wygrała życie synka, ale sama przegrała z chorobą. Zmarła 8 sierpnia.

  Czy trwały znak rozpoznawczy KUL, od dziesięcioleci traktowany jako logo tej Uczelni, zawierający znak krzyża, wizerunek Orła Białego z koroną na głowie, dewizę Deo et Patriae, został usunięty ze strony startowej KUL jako jej element trwały?

  Czy prawdą jest, że już wcześniej duchowni i świeccy pracownicy KUL domagali się wyjaśnień w tej sprawie?

  Mirosław Piotrowski
  https://piotrowski.org.pl/nie-wszystko-na-sprzedaz,1766.html

  Odważny ksiądz z parafii i tchórzliwy biskup
  Marco di Just, drużynowy z parafii Staranzano we Włoszech, w lipcu zawarł homoseksualne pseudomałżeństwo. W konsekwencji o. Francesco Fragiacomo z parafialnego kościoła napisał w gazetce, że chrześcijanie są zobligowani do tego, by podążać za modelem rodziny wyznaczonym przez Chrystusa i poprosił, aby di Just zrezygnował ze swojej funkcji.

  Drużyna nie dopuściła do odejścia di Justa, a prezbiter, o. Eugenio Biasiol, kapelan drużyny, był obecny na „ślubie”.

  Ostatecznie, po długim milczeniu, głos zabrał arcybiskup Carlo Roberto Maria Redaelli z Gorizii, który wydał niejasne oświadczenie mówiące o tym, iż nie należy ufać „manichejskim i pisanym pod dyktando prawom”, ale raczej „rozeznaniu”. Zgodziła się z nim lokalna grupa bojowników o „prawa homoseksualistów”.

  17 lipca o. Fragiacomo poprosił arcybiskupa o udzielenie zrozumiałych wyjaśnień: „to nie jest prowokacja, ale realna potrzeba jasności przekazu odczuwana w naszej służbie i wspólnocie” – wyjaśnił.

  Woman-Dog-Insemination – Cardinal Schönborn „Does Not Want To Judge”
  The Austrian „art” festival Ars Electronica, that is funded by the Austrian state and by money from the EU, will award September 8 Slowenian „artist” Maja Smrekar for taking one of her ova and inseminating it with the sperm of her dog.

  The press speaker of Vienna Cardinal Christoph Schönborn points out that this did not create a new life and that he “does not want to judge on the artistic value” of Smrekar’s asininity, the newspaper Heute writes.

  Picture: Christoph Schönborn, © Evangelische Kirche in Österreich,

  Pro-Death Jesuit Attacks Pro-Life Cardinal
  Cardinal Jorge Medina, 90, a former prefect of the Congregation for Worship who spends his retirement in Chile, wrote a letter to the editor of the Chilean newspaper El Mercurio against introducing abortion into the country. He also called citizens not to vote for the Christian Democrat Carolina Goic because she is pro-death, „Those who become complicit in such an atrocity should not receive the vote of any Christian.”

  Talking to a radio station Jesuit Father Felipe Berríos reviled Medina calling his letter against murdering unborn children „aggressive”, „a typical pastoral of terror” and „a letter without soul that does not see the soul of the persons”.

  Berríos is a left-wing activist who is protected by the powerful commercial media for whom he also writes.

  No wonder Poland’s demanding billions from Germany
  Thumbnail
  Thursday, August 3 – 5:25 PM Daily Mail – Paddy Dinham
  By the summer of 1945, some six million Polish citizens, one in five of the pre-war population, had been killed. The great cities of Warsaw, Krakow and Lublin were in smoking ruins.

 74. VA said

 75. kot said

  „Maja Smrekar for taking one of her ova and inseminating it with the sperm of her dog”….

  To juz proszę Was jedzie jawnie powtórka z księgi Enocha i nawet z urywków Genezis. Będzie źle.
  (jeśli to oczywiście prawda)

 76. Maverick said

  Ruch uliczny w stolicy Korei Północnej:

 77. outsiderR said

  Czy i kiedy zastopujemy proces likwidacji narodu i państwa Polaków?

  http://www.polishclub.org/2017/08/08/zastopujemy-proces-likwidacji-narodu-panstwa-polakow/

 78. outsiderR said

  Przepraszam za brak kropki powyżej, ale… nie mogłem się powstrzymać.
  To zdjęcie jest tak ciepłe 😉
  Rodzinne wręcz. Warte upowszechnienia.
  Z pytaniem dla PAD o wizyty polskiego rządu w Izraelu, jak też obrady Knesetu w Polsce.

  PS A woda podobno w górę idzie. Ściślej – ceny wody…

 79. Nieryba said

  ad 49

  O szczepieniach:
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/352594-panstwo-bedzie-placic-odszkodowania-za-powiklania-po-szczepieniach

  Czyli do tej pory niebyło przez 30 k…wa lat problemu z NOP- ami, a nagle są? Co się zmieniło? Światło?

 80. Yagiel said

  Wybaczcie, ale chyba mam coś z oczami:
  1. powyższe zdjęcie sugeruje pokrewieństwo osób trzymających się dłońmi, przy czym starsza jest wyraźnie dumna z młodszej – racja, jak rodzinne,
  2. 2-zdjęcie Trump-KDU tym razem w GAZECIE (nie mylić z GW) i to w takiej wersji, że podobienstwo obejmuje nawet zaczes włosów – czy wszyscy demokraci są Chinczykami? choć może tylko wszyscy prący do tej wojny to Chinczycy?
  Czy to tak całkiem niemożliwe, by Trump był grany…? Czy to aż tak niemożliwe? NIe dla GAZETY, więc…
  Pamiętam taki jeden film z serii Bond, James Bond.

 81. revers said

  ad77
  co sie nie robi dla kabalistycznego nwo?

 82. revers said

  Jak amerykanie walcza z ISIS i z terrorystami do ostaniego rzadowego irakijczyka na granicy Iracko-Syryjskiej, lacznie z rownaniem bazy irackiej z ziemia, amerykanskie bazy w Syrii i Iraku moga zostac nie tkniete..

  http://xportal.pl/?p=30291

 83. matirani said

  http://m.naszdziennik.pl/artykul/187235
  W Krakowie kolejne autobusy elektryczne
  Nowe autobusy są niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, automat biletowy, monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej, a także ładowarki USB do smartfonów. Baterie autobusów są ładowane z sieci trakcyjnej przez zamontowany na dachu pantograf, a podczas przebywania w zajezdni przez wtyczkę.

  Bezemisyjne Solarisy będą kursować już nie tylko na linii nr 154, ale także na liniach nr 304, 124 oraz 169. Oprócz zakupu autobusów elektrycznych MPK SA w Krakowie zainwestowało także w rozbudowę infrastruktury ładującej. W zajezdni Wola Duchacka wybudowano stację z 28 stanowiskami ładowania autobusów elektrycznych typu plug-in, natomiast na zajezdni w Nowej Hucie powstała stacja transformatorowa do ładowania autobusów elektrycznych.

 84. Lily said

  Re 77;OutsideR
  Prosze sie nie dziwic,On tylko kontynuuje testament
  swojego mentora.
  „Wszystko co wiem i czego sie nauczylem zawdzieczam L.K”,zadeklarowal A.D.
  Owocem tego jest to zdiecie.
  Ciezkie czasy nastaly dla nas i Ojczyzny naszej.

 85. outsiderR said

  Re Lily

  Jego własna żona (wg. jej słów) też się na nim „nigdy nie zawiodła”.

  Ot, szabes goj.

  PS Tak się zastanawiam, czy aby zdarzenie związane z podnoszeniem Hostii z ziemi przez Dudę (chyba w kampanii wyborczej miało to miejsce) nie było czasem ukartowane?
  Przecież Najświętszy Sakrament nie ma prawa wypaść z rąk celebransa, fruwać w powietrzu.
  Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest takie jak to, że Prezydent USA ginie w czasie lądowania na ziemi Rosyjskiej…

  Nasunęło mi się to przypuszczenie po obejrzeniu poniższego zdjęcia (tu już kropka jest).
  Który z prawdziwych Rzymskich Katolików brałby udział w „macaniu” ściany płaczu?
  Czyż nie jest to udział w zdarzeniu religijnym?

  A już za serce łapać się nie musiał. No chyba, że… aż takie wzruszenie go ogarnęło 😉

  .http://static.prsa.pl/images/f262b926-26f2-4d3f-8831-43f045250da0.jpg

 86. revers said

  Odszkodowania od Niemcow? nie to Ukraincy skldaja pozwy o odszkodowania za mienie pozostawione w Polsce, Niemcy to od dawna robia z roznym skutkiem, ale jest coraz lepiej od tym wzgledem, byle nie naruszyc wlasnosci i mienia gminy starszych w wierze.

  http://kresy.pl/wydarzenia/ukraincy-szykuja-sie-wystapienia-o-odszkodowania-polski-news/

 87. outsiderR said

  Dodam jeszcze, że nie miałbym nic przeciwko takim „macaniom”.
  Warunek – prawo wzajemności.
  Przyjeżdża do Polski z oficjalną wizytą ichni prezydent, Duda zaprasza gościa na Jasną Górę,
  gdzie przed obrazem matki Boskiej Jasnogórskiej odmawiają wspólnie różaniec.
  Po łacinie oczywiście.

  Wtedy – równowaga w przyrodzie zachowana by była 😉

  PS Jest jeszcze wersja nr 2 – nie Jasna Góra, a Ostra Brama.
  Też bym się cieszył 🙂

 88. Lily said

  Re 85;OutsiderR
  „If you love me,keep my commandments”.
  John 14:15
  Jesli kochacie mnie,przykazan moich przestrzegac bedziecie.
  Oni/tamci dobrze wiedza,ze my uwielbiamy mile gesty(szczere,
  takie od serca) wiec nam je serwuja. Sa ludzie,ktorzy sa zdolni
  do wszystkiego(nie posiadaja zadnych hamulcow) dla
  osiadniecia swoich celow.Po prostu,graja na naszych emocjach.

 89. Ola said

  podobno, , tak pisza na pasku, Trump mial oglosic , ze ma juz bron atomowa odbezpieczona i gotowa do wystrzalu ….
  A ja wczoraj rzucilam picie i palenie , ale czy to warto bylo?

  ——
  Czy zna Pani zachowanie dwu psów ujadających na siebie przez płot?
  Mam wrażenie, że to właśnie taki przypadek.
  Admin

 90. Maverick said

  Żadnej wojny nie będzie Ola, dobrze zrobiłaś, palenie to robienie w płucach asfaltu, ale drink czy lampka wina nie jest szkodliwa, tylko nie nadużywać i jest prawie jak medycyna.

  Film dokumentalny o życiu Kim Una.

 91. Maverick said

  A tutaj jak to będzie wyglądać w poszczególnych stanach.

  Path of the eclipse.

  https://www.vox.com/science-and-health/2017/7/25/16019892/solar-eclipse-2017-interactive-map

  Ci co pierwsi wpadli na sposób obliczania obrotów planet i przewidywania zaćmienia uzyskiwali wielką władzę.

  Dzisiaj wszyscy to rozumieją a jednak układy planet mogą coś zwiastować. W końcu totalne zaćmienia nie zdarzają tak często.

  Czyżby to był wskaźnik końca imperium amerykańskiego?

 92. Cyborg said

  Dzisiaj wszyscy to rozumieją a układy planet NIE mogą NICZEGO zwiastować.
  Kropka.
  ( o które Pan zapomina! )

 93. gość said

  Przedsiębiorcy chcą ściągnąć nawet dwa miliony Ukraińców

  Polscy pracodawcy mieli złożyć w pierwszym półroczu bieżącego roku blisko 950 tysięcy wniosków do urzędów pracy, w których zwracają się o możliwość zatrudnienia imigrantów z Ukrainy. Zdaniem ekspertów jeśli dynamika zapotrzebowania na pracowników ze Wschodu utrzyma się, do końca roku pojawią się w sumie dwa miliony podobnych ofert.

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku, polscy pracodawcy złożyli blisko 950 tys. oświadczeń do urzędów pracy, w których zwracają się o możliwość zatrudnienia pracowników z Ukrainy. Zdecydowana większość podobnych ofert dotyczy nieskomplikowanych prac oraz stanowisk robotniczych, a jedynie niewielki ułamek stanowią wnioski o pracę dla specjalistów.

  W porównaniu z ubiegłym rokiem widoczny jest stały trend wzrostu liczby podobnych wniosków. Wspomniana liczba złożonych dokumentów jest o 49 proc. większa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, dlatego jeśli w drugim półroczu dynamika utrzyma się, wówczas do końca roku przedsiębiorcy złożą w sumie 2 mln oświadczeń do urzędów pracy. Warto przy tym zaznaczyć, iż w tym samym czasie o blisko 37 proc. spadła liczba ofert dla wykwalifikowanej ukraińskiej kadry.

  Na podstawie: forsal.pl.

  http://autonom.pl/?p=19208

 94. gość said

  Kijów – ile tylko zechcemy!

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4005

 95. gość said

  Poseł PiS przeprasza za wpis o Żydach i aborcji

  „Wypoczywam, czytam różne zaległe lektury. I zastanawiam się dlaczego wśród aborterów jest tak dużo Żydów, pomimo Holokaustu” – napisał na Twitterze poseł PiS Bogdan Rzońca. Po kilku godzinach usunął on swój wpis i zamieścił przeprosiny.

  http://www.bibula.com/?p=97211

 96. gość said

  Watykan postanowił odbudować stosunki z Moskwą

  Do Moskwy przyjedzie sekretarz stanu Watykanu Pietro Parolin. Jest to kolejny znaczący krok w stosunkach Rosji i Stolicy Apostolskiej, w których w ciągu ostatnich lat doszło do ogromnych postępów. Co ważne, większość starań podejmuje Watykan, dlatego warto zastanowić się nad jego motywami i celami.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201708106061386-sputnik-watykan-postanowil-odbudowac-stosunki-z-moskwa/

 97. Cyborg said

  90. Ale pitola w tym filmie… maly kraj a strasza nim jak by to bylo jakies zagrozenie dla „pokoju” ..
  bzdety propagandowe

 98. gość said

  UWAGA! Nadciąga homo-najazd na Polskę!

  To nie żart. W 2018 roku w Polsce zostanie wybrany… najpiękniejszy gej.

  Już w przyszłym roku nad Wisłą odbędzie się Mr. Gay Europe, czyli wybory najpiękniejszego geja. Nie jest tajemnicą, że w istocie wydarzenie to będzie gigantyczną manifestacją środowisk LGBT.

  Środowiska te chcą się upominać o prawa osób homoseksualnych w Polsce.

  „Impreza” odbędzie się na początku sierpnia przyszłego roku we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie.

  Organizatorzy przekonują, że chcą okazać swoją solidarność z homoseksualistami żyjącymi w Polsce.

  przk/”Rzeczpospolita”

  http://www.fronda.pl/a/uwaga-nadciaga-homo-najazd-na-polske,97854.html

 99. gość said

  Gen.Skrzypczak: Takiego ZAMIESZANIE nie było w polskim wojsku od czasu WOJNY

  Gen. Waldemar Skrzypczak: Kadra średniego szczebla, zamiast myśleć o codziennym szkoleniu, zastanawia się, czy dowódca jest z dobrego rozdania.

  http://dziennik-polityczny.com/2017/08/10/gen-skrzypczak-takiego-zamieszanie-nie-bylo-w-polskim-wojsku-od-czasu-wojny/

 100. gość said

  W Święto Wojska Polskiego odznaczenie dostanie tylko amerykański generał. Gdzie Polacy?

  Konflikt pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem spowodował, że prezydent wstrzymał mianowanie 14 pułkowników na stopień generalski. Nie będzie też wręczania medali i odznaczeń państwowych.

  Nie do końca. Będzie jeden wyjątek. Amerykański generał Frederick Hodges, otrzyma Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi RP.

  http://wolnosc24.pl/2017/08/11/w-swieto-wojska-polskiego-odznaczenie-dostanie-tylko-amerykanski-general-gdzie-polacy/

 101. Maverick said

  Do 92. Tak jak teraz pojmujesz internet, w czasach gdy go rozumiesz jest zupełnie inny niż powiedzmy sobie go 150 lat temu, wtedy był niewyobrażalny. Był fantazją, Zachodzi obawa że cały nas wszechświat może być symulowana rzeczywistością, jak na razie to hipoteza, że ​​rzeczywistość może być symulowana – na przykład poprzez komputerową symulację – w stopniu nierozróżnialnym od „prawdziwej” rzeczywistości. Może zawierać świadome umysły, które mogą lub nie muszą być w pełni świadome, że żyją wewnątrz symulacji. Jest to zupełnie odmienne od obecnej, osiągalnej technologicznie koncepcji wirtualnej rzeczywistości. Wirtualna rzeczywistość łatwo odróżnia się od doświadczeń rzeczywistości; Uczestnicy nigdy nie mają wątpliwości co do natury tego, czego doświadczają. W przeciwieństwie do rzeczywistości symulowanej trudno byłoby oddzielić od „prawdziwej” rzeczywistości. Od tego czasu poruszono wiele dyskusji na ten temat, od dyskursu filozoficznego do praktycznych zastosowań w dziedzinie informatyki.

  https://singularityhub.com/2016/08/03/we-might-live-in-a-virtual-universe-but-it-doesnt-really-matter/

  Nie jednemu udaje się podłączyć do siatki inteligencji wszechświata, Wtedy uważamy ich za geniuszy, np. Tesla, Edgard Cacey, jakbyś długo i intensywnie myślał nad rozwiązaniem jakiegoś poważnego problemu, to w końcu go znajdziesz, odpowiedzieć napłynie z inteligencji Universu czyli wszechświata. Pamiętajmy prawa naturalne i Boże, a sam Jezus nauczał „zapytaj lub poproś i otrzymasz” kluczem jest tylko szczerość prośby. Szczerość intencji etc. Teraz potrafimy sobie wyobrazić różne programy monitorujące nasze potrzeby i zachowania w sieci, czy telefonu komórkowego nasze zachowania podczas jazdy samochodem, to wtedy zaczniemy zdawać sobie sprawę że Bóg nie potrzebuje żadnych przewodów aby monitorować nasze zachowania.On zna nasze myśli, zachowania, i mimo danej nam wolnej woli wie jaką drogę wybierzemy. Tak więc w numerycznym świecie jakim jest universe cykle mają jakieś znaczenie, którego jeszcze nie znamy.

  http://gizmodo.com/5-reasons-our-universe-might-actually-be-a-virtual-real-1665353513

 102. gość said

  Szokujące ustalenia! Z całości wypłaconych przez Niemcy odszkodowań Polska otrzymała… 2 procent

  http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/szokujace-ustalenia-z-calosci-wyplaconych-przez-niemcy-odszkodowan-polska-otrzymala-2-procent,20851014789

 103. Janek said

  A propos propozycji posel Pawlowicz. Redaktor Michalkiewicz w swoim felietonie pt. „Kijów – ile tylko zechcemy!” zwrocil uwage na
  niebezpieczne zagranie, jakim jest wiązanie żydowskich roszczeń z niemieckimi reparacjami.
  Bo o ile Polska od Niemiec żadnych reparacji prawdopodobnie nie uzyska – to Żydzi wreszcie uzyskaliby to, na czym im tak zależy – mianowicie uznanie swoich roszczeń przez Polskę.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4005

 104. Peter said

  Alfred Kinsey – apostol perwersji

  Podstawy amerykanskiej “rewolucji seksualnej,” prowadzace do zmian w zachowaniu seksualnym, zostaly opracowane przez seksuologa Alfreda Kinsey’a, ktory w 1948r. opublikowal prace Sexual Behavior in the Human Male.Wspierany przez Fundacje Rockefellera, Kinsey zaatakowal fundamenty moralne naszej kultury i otworzyl puszke Pandory spolecznych wynaturzen, takich jak: przelamanie oporow moralnych, rozwody, aborcje, homoseksualizm, pornografie, seksualne wykorzystywanie dzieci, itd. Dr Judith Reisman w swoich opracowaniach Kinsey, Sex and Fraud oraz Kinsey: Crimes and Consequencesujawnila “naukowe” metody jakimi poslugiwal sie Kinsey, ktory jako probke “typowych” przedstawicieli amerykanskiego spoleczenstwa przyjal wiezniow oskarzonych o molestowanie dzieci oraz innych dewiantow seksualnych. Na podstawie tych “badan” Kingsey wyciagnal wnioski, ze 95% doroslych amerykanskich mezczyzn angazuje sie w roznego rodzaju zboczona seksualna dzialanosc.
  Fakt powszechnej akceptacji mitu, ze 10% populacji stanowia homoseksualisci jest najlepsza ilustracja wplywow Kinsey’a. Jednakze, jak twierdzi dr Reisman, wplywy kabaly Kinsey’a wybiegaja znacznie poza upowszechnienie homoseksualimu. Szkola Kinsey’a postawila sobie zadanie podkopania lub oslabienia prawa dotyczacego: gwaltow, uwiedzenia, prostytucji, sodomii, ekshibicjonizmu, kazirodztwa, bigamii, obscenicznosci, zdrady malzenskiej, wolnych zwiazkow, pederastii, pornografii, narkotykow, itp. Adwokat Kinsey’a, Morris Ernst (zwiazany z American Civil Liberties Union) stwierdzil, ze kazda strona raportu Kinsey’a w jakis sposob dotyka prawnego kodu. Przy pomocy innych zwolennikow zmian w stylu Gramsciego ze srodowisk akademickich i prawniczych, Kinsey ze swoimi kolegami byli w stanie zdziesiatkowac tradycyjne standardy prawne i spoleczne. Mowiac o wplywie Kinsey’a na prawo,dr Reisman podkresla, ze Kinsey jest najczesciej cytowanym seksuologiem w zachodnim swiecie.“Trudno przecenic olbrzymie spustoszenie, jakie wywolalo powszechne promowanie i akceptacja prac Kinsey’a,” komentuje dr Reisman. “Badania Kinsey’a zniszczyly fundamenty moralne Ameryki i zapoczatkowaly rewolucje seksualna lat 1960-ych. Straszliwe skutki tego sa widoczne dzisiaj golym okiem w skokowo rosnacych przypadkach takich patologii spolecznych jak: rozwody, aborcje, brak zahamowan seksualnych, rozpowszechnianie chorob droga plciowa, pozamalzenskie dzieci, pornografia, homoseksualizm, sadomasochizm, gwalty, molestowanie dzieci, przemoc, rozne przestepstwa na tle seksualmnym, rozbicie rodziny, itd.”

  http://www.nasznowyjork.org/ciekawe-teksty-ro380ny

 105. Cyborg said

  Interesujace:
  http://wolnosc24.pl/2017/08/05/komunistyczne-pochodzenie-nowolewicowych-elit-unii-europejskiej-zobacz-wideo-wyklad-korwin-mikke-to-geniusz/

  Nieczęsto Janusz Korwin-Mikke z uznaniem wypowiada się o innych osobach. Jednak tym razem prezes partii Wolność, w swoim wpisie na Facebooku nie szczędził pochwał Krzysztofowi Karoniowi.

  Zdaniem europosła „P. Krzysztof Karoń to człowiek genialny. Tak jak jedni geniusze odkrywają prawa fizyki, a inni paleontologii – tak p.Karoń odkrywa pochodzenie idei kształtujących dziś europejską (i nie tylko, niestety) politykę.

  Jego wnioski są na pewno prawdziwe, bo niemal identyczne z moimi. Z tym, że ja dedukowałem to ze strzępków informacyj biegających tu i ówdzie, a p.Karoń rozpoczął od źródła – od piekłoszczyka Karola Marxa. (…)

  Jak mawiał śp. Ronald Reagan: „Komunista to jest człowiek, który przeczytał »Kapitał« Karola Marxa; a antykomunista to człowiek, który przeczytał »Kapitał« i go zrozumiał”.

 106. Tomasz said

  Nr 95. Poseł PiS przeprasza za wpis o Żydach i aborcji

  W USA kliniki aborcyjne, znajdujace sie w zydowskich rekach, to po potezny dochodoway biznes:

  „Nietrudno odpowiedzieć sobie na pytanie jakie siły stoją za “przemysłem” aborcyjnym w Stanach Zjednoczonych. Zacytujmy tutaj chociażby Kenneth’a Mitznera założyciela organizacji Pro-Life League, który powiedział “Niestety, to jest tragiczne, ale nikt nie może zaprzeczyć, że większość przywódców ruchu proaborcyjnego ma żydowskie pochodzenie.” Niewątpliwie są również Żydzi, których martwi wysoka liczba aborcji w Stanach Zjednoczonych, ale stanowią oni niewiele znaczącą mniejszość. Zaangażowanie tak dużej ilości właścicieli klinik aborcyjnych oraz lekarzy żydowskiego pochodzenia (nieproporcjonalnie dużej w stosunku do procentu obywateli amerykańskich pochodzenia żydowskiego w amerykańskiej populacji – 2%) w masowy mord nienarodzonych dzieci chrześcijańskich, najlepiej świadczy o niskiej ocenie wartości życia nie-Żydów w którymkolwiek stadium jego rozwoju”

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/aborcja-koszerna-rzeznia-2012-12.

 107. Cyborg said

  101: -> NIE Zachodzi obawa że cały nas wszechświat może być symulowana rzeczywistością.
  Serio. Zero obawy w tej sprawie.

  OKM! Ale jaja Pan wstawia… hahahahaha…

 108. Zdzicho said

  Stany deja vu świadczą o tym, że w zasadzie najpierw umieramy a na końcu się rodzimy. Czasami także śnimy przebieg wydarzeń, a po jakimś czasie doznaje.y olśnienia, że to się już nam kiedyś śniło. Ponoć podział naszego DNA jest całkowicie ukształtowany w momencie urodzenia. Rosyjski profesor Kozyriew prowadził doświadczenia z przekazywNoem myśli na duże odległości za pomocą tzw. Zwierciadeł Kozyriewa. Metalowych luster. Nie dość, że myśli zostały przekazane na olbrzymie odległości, to przelaz doierał szybciej, niż został telepatycznie wysłany.

 109. Marcin said

  Rozpoczęcie sesji rady miasta Oldham

 110. revers said

  Dobra zmiana , bez wyroku sadu z eksmisja
  http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/5083-razem-duda-podpisal-ustawe-umozliwiajaca-ekspresowe-wyrzucenie-kazdego-na-ulice-bez-wyroku-sadu

 111. Re 29:
  Jaka agresja.^^
  Niech się Pan nie obraża. Po prostu nie przepadam za tego typu jedzeniem, a w dokumencie…chyba „Super size me”, gdzie pokazano co się dzieje z organizmem, który jest ładowany tylko szybkim żarciem, stwierdzono, że sieci restauracyjne szybkiego żarcia robią nuggetsy ze zdechłych kurczaków. Ba! Nawet pokazano cały proces „produkcji” tej potrawy.
  Ale u Pana wszystko po domowemu, zatem na pewno smacznie, zdrowo i pożywnie.

 112. Marucha said

  Re 111:
  Jest chamstwem takie obcesowe I niesmaczne krytykowanie czyjegoś stroju, wyglądu, umiejętności gry w brydża. albo menu.

  Pana uwaga o zdechłych kurczakach była chamska I tyle. Gówno Pan wiedział, gdzie, z czego I przez kogo zostały zrobione.

  Poza tym absolutnie nie wierzę w zmyšlone bzdury na temat McDonalda.

 113. La Reine Toronto said


  ha ha ha

 114. Peryskop said

  Fwd: SAMORZĄD LEKARSKI CENZURUJE LEKARZY – DR JERZY JAŚKOWSKI BEZ PRAWA WYKONYWANIA ZAWODU

  Prof. Maria Majewska mejlem 6.08.2017

  Bardzo ważna I smutna wiadomość, Rodzice musza połączyc sie z odważnymi lekarzami w masowym proteście przeciw medycznemu terrorowi, stosowanemu tak wobec pacjentów jak I uczciwych, rzetelnych lekarzy. Wspólnie musimy walczyć o prawdę dotyczącą zagrożeń ze strony szczepień I o wolnosc medycznych wyborów.

  ———- Forwarded message ———-
  From: Justyna Socha
  Date: 2017-08-05 9:06 GMT+02:00
  Subject: SAMORZĄD LEKARSKI CENZURUJE LEKARZY – DR JERZY JAŚKOWSKI BEZ PRAWA WYKONYWANIA ZAWODU

  http://stopnop.com.pl/samorzad-lekarski-cenzuruje-lekarzy/

  Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”

  SAMORZĄD LEKARSKI CENZURUJE LEKARZY – DR JERZY JAŚKOWSKI BEZ PRAWA WYKONYWANIA ZAWODU

  Dr Jerzy Jaśkowski z zawieszonym prawem wykonywania zawodu m.in. za krytykowanie niepopularnej i kontrowersyjnej szczepionki przeciw grypie.

  Samorząd lekarski cenzuruje i godzi w godność lekarzy! Pozbawia pacjentów prawa do rzetelnej informacji medycznej!

  Donosi o tym zdarzeniu czasopismo medyczne finansowane przez koncerny farmaceutyczne
  https://podyplomie.pl/medical-tribune/27896,mobilizacja-wiedzy-kontra-demonstracja
  krytykując protest rodziców małych pacjentów o prawo do świadomej zgody i wolność wyboru, z której korzystają obywatele 17 państw europejskich. Wymienione są również nazwiska kilku innych odważnych lekarzy, których izba lekarska próbuje zastraszyć.

  Polska to kraj, w którym lekarzowi stającemu po stronie pacjenta samorząd może odebrać prawo do pracy i wierność etyce zawodu. Ten sam samorząd, który bierze pieniądze od przemysłu.

  Lekarze! Czy pozwolicie żeby sprowadzano Was do roli wyrobników, żeby odbierano Wam wszelkie prawa?

  Czy pozwolicie zamykać sobie usta bez prawa do własnych obserwacji i opinii?

  Po co studia, po co konieczność ciągłej edukacji, skoro i tak jesteście zmuszani do wygłaszania odgórnie narzuconych opinii, realizowania procedur opracowanych przez przemysł farmaceutyczny?

  Pacjenci! Czy czujecie się bezpiecznie? Dzisiaj to kwestia szczepień, a za chwilę będzie to dotyczyło wszystkich leków i procedur medycznych. Kto nam powie prawdę?

  Gdyby lekarze mogli mówić otwarcie, już dawno wszystko o co walczy STOP NOP mogło by się zmienić…

  Rzetelna informacja o ryzyku, indywidualne podejście do naszych dzieci, wnikliwa obserwacja powikłań oraz wycofanie zbędnych i niebezpiecznych preparatów.

  Nasza petycja „Stop lobbystom koncernów farmaceutycznych w administracji publicznej” powstała żeby zapobiec niszczeniu lekarzy, jednak nie zatrzymała tego procesu. Wręcz przeciwnie sama ma zostać ocenzurowana.

  PODPISZ PETYCJĘ O ZAPRZESTANIE TEGO PROCEDERU. STAŃ W OBRONIE LEKARZY
  http://zmienmy.to/petycja/stop-lobbystom-koncernow-farmaceutycznych-w-administracji-publicznej/

  STOP NOP WSPIERA PRAWNIE CENZUROWANYCH LEKARZY. PRZEKAŻ DAROWIZNĘ! http://stopnop.com.pl/przekaz-darowizne/

  WEŹ UDZIAŁ W KONFERENCJI „SZCZEPIENIA XXI WIEKU” Z UDZIAŁEM ODWAŻNYCH LEKARZY http://fundacja-qlt.pl/?konferencja-szczepienia-xxi-wieku-,179

  Wnioski z badania Cochrane Collaboration, na które powoływał się dr Jerzy Jaśkowski mówi:

  „Ze względu na NISKĄ JAKOŚĆ dostępnych danych naukowych, nie można wyciągnąć wniosków na temat skuteczności szczepień przeciwko grypie wśród osób w wieku 65 lat lub starszych.”

  Źródło:
  http://www.cochrane.org/pl/CD004876/szczepienia-ochronne-w-zapobieganiu-grypie-sezonowej-i-jej-powiklaniom-wsrod-osob-w-wieku-65-lat-ih
  http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/14651858.CD004876.pub3/abstract;jsessionid=AC188D3C6C6E6FE9C5E1BE8C0A78D4FE.f02t03

 115. www.wandaluzja.com said

  Dziękuję AMAZONOWI za Ofertę. Zrozumiałem, że chodzi o LEGALIZACJĘ nazwy światowej firmy w oparciu o mą Wamdaluzję: http://www.wandaluzja.com//. Nazwa AMAZON jest źródłosłowem MAZOWSZA, jako a’MAZON, nie należy jednak do mnie, ale do miasta PŁOCKA, jaki miejscu zamku Królewskiego AMAZON, na miejscu którego urządzono Wyższą Szkołę Zawodową i Ogród Zoologiczny.
  Zamek AMAZON był bliźniakiem Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego na OVERSBURGU w Kolonii, rozebranego przez mieszczan w 1106 r, gdy cesarz odpowiedział im CO CESARSKIEGO CESARZOWI, co znaczyło Murzyn Zrobił Swoje…, więc ci sprzedali cesarza niesfornemu synkowi.
  Ów synek cesarski, jako Król Niemiecki i Burgundzki Henryk, wsławił się największą bitwą średniowiecza, na Psim Polu, po której musiał uznać granicę z Polską na Łabie a z Czechami na Solawie, za co uzyskał od Polaków POZWOLENIE na koronację Cesarską w Rzymie na Henryka V. Ponieważ mieszczanie kolońscy rozebrali Oversburg to musiał budować nowy zamek Cesarski w Heidelbergu.

 116. revers said

  re7

  mam prepaid wersje gsmow, trzeba obnizyc tylko stawke prepaidowa ladowania z 10 zlp. na 5 zlp lub inne europejskie nuemry 0190, globalne 0800 za free.

  Niedowiarek napisal „Dzień dobry wszystkim. Uwaga na internetowego unijnego oszusta: „SMS MT EMPIRE”, lub „EMPIRE”,który wysyła do twojego telefonu płatne przez Ciebie sms-y w cenie 7 zł/szt. Zablokowanie jest możliwe przez twojego dostawcę internetowego.
  Pozdrawiam”

  Nierodzik z Cottbus przeczytal.

 117. revers said

  Z NETU : ” Po 1989 r. Polacy nie zachłysnęli się wcale wolnością. Zachłysnęli się bezprawiem i anarchią. Polacy lubią bezprawie i anarchię.
  Wtedy, przy Okrągłym Stole, wdeptano ich w glebę, a oni nawet tego nie czuli lub czuć nie chcieli. Mieli przecież swoją iluzoryczną „wolność”, mogli przecież pluć na „komunę” budować swoje straganiki i handlować gównem na Stadionie. Bo Balcerowicz z Wałęsą i resztą zdrajców Narodu, także z Kaczyńskimi, podzielili się w międzyczasie ich Polską. Zdecydowali się ją zniszczyć, sprzedać za bezcen. Przecież im za to zapłacił Waszyngton. Wcale niemałe pieniądze.
  Zachłysnęli się Polacy wodą święconą, którą wlewano im w mózgi za pomocą bełkotu białego dziadka. Czuli się wielkimi zwycięzcami, a pod ich nosami niszczono to wszystko co przez 45 lat wspólnie budowali.
  I zniszczono to doszczętnie. Ku radości hołoty krzyczącej „santo subito.”
  Nabrali Polacy wody święconej w usta i wstrzymali powietrze. Bo przecież nie wypadało tego przełknąć ani wypluć. Zaparli się Polacy własnej przeszłości. Napluli Polacy na to wszystko co w pocie czoła budowali z ruin i zgliszczy. I wcale nie za amerykańskie dolary.
  Budowali i im się udało. Wbrew życzeniom Zachodu. Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kołobrzeg, Gdynia, Poznań. Zrujnowane doszczętnie miasta podniesione i postawione do życia.
  Nie dzięki Wojtyle, który, razem z resztą polskiego kleru, robił wszystko aby Polsce szkodzić, ale przez naszych dziadków, rodziców i przez nas samych, którzy wiedzieli czym jest uczciwa praca i szacunek dla robotnika.
  Jak długo można wstrzymywać powietrze i milczeć na temat przeszłości, która zbudowała życie większości Polaków?
  Jak długo można skreślać samych siebie i pluć sobie w twarze za to, że w latach 1945-1989 uczciwie, w pocie czoła budowało się z ruin Ojczyznę? Jak można być taką świnią wobec samego siebie aby pluć na czas, w którym dorastało się wcale nie w niewolnictwie. Polska była jednym z najbardziej wolnych krajów za Żelazną Kurtyną, którą w środku Europy zawiesił Churchill.
  Dzisiaj wy, których wychowała i wykarmiła tamta Polska, plujecie na nią. Nie wiem czy wiecie, że plujecie sami na siebie?
  Że skreślacie swoją przeszłość i deklarujecie się, że jesteście nikim. Pozbawiacie się własnej godności, której w PRL nikt was nie pozbawiał. A której pozbawili was Wałęsa z Balcerowiczem, Wojtyłą, kardynałami i resztą gangu Okrągłego Stołu.
  Gdzie więc jest wasza przeszłość? Gdzie jest wasza godność?
  Spodziewam się, że już niedługo zabraknie wam siły by trzymać w usta nabraną 28 lat temu wodę święconą i wyplujecie ją z obrzydzeniem. Nabierzecie w płuca powietrza i wreszcie krzykniecie donośne NIE.
  Tylko, że Polski już nie będzie.
  Może zechcecie ją odnaleźć? Ale ja nic dobrego wam nie wróżę. Zdradziliście siebie samych. Za taką zdradę płaci się cenę najwyższą. Będziecie więc żyć, ale jak niewolnicy tych, którzy wmówili wam, że zakładanie kajdan zachodniej władzy nazwać można „wolnością.” Zaś bycie Polakiem szanującym swoją przeszłość to zbrodnia.
  Uwierzycie?
  Pewnie tak.
  Składam więc wam moje kondolencje. Zamknijcie te swoje trumny marzeń. Smrodem od nich wieje od 1989 r.”

 118. Przeciętny obywatel III RP:

  -nie zidentyfikuje żydostwa jako swego głównego wroga, bo byłby to wyraz „antysemityzmu”, a więc dowód na ciemnotę i zaściankowe zacofanie. A Polak prędzej sobie pozwoli rękę obciąć, niż przyznać że pochodzi z prowincjonalnej nędznej kolonii Unii Europejskiej. Przy czym dwa tysiące lat z nawiązką świadczące o słuszności powyższej tezy i to w stosunku do wszystkich bez wyjątku gojów, nie ma nic do rzeczy we wspomnianej sprawie;

  -nie uzna Niemców za swych odwiecznych wrogów i sprawców niewypowiedzianych wręcz zbrodni w stosunku do Polski i Polaków, bo są oni „głównym adwokatem III RP w UE”, tak uwielbianym przez polskojęzycznych „europejczyków”, „ekskluzywnym klubie bogatych”.

  – nigdy nie skonstatuje rezultatu planowej de-industrializacji Polski w ramach wojny hybrydowej Zachodu, której efekty w każdej niemal sferze były dlań katastrofalne, bo musiałby wtedy zaakceptować druzgocącą konieczność poruszania się Polonezem zamiast Mercedesem i mycia się mydełkiem Pollena a nie Palmolive;

  – nigdy nie zauważy dwuznacznej gry hierarchii kościelnej, czyli watykańskiego „deep church”, wynikiem której jest pełna dezorientacja tego segmentu społeczeństwa, który nie uległ jeszcze całkowitej demoralizacji. Wszelka krytyka i konstatacja tego mogłaby rzucić cień na „największego Polaka wszech czasów”, którego światło globalnej chwały rozgrzewa w jakimś stopniu zamarznięte w kompleksach serca jego rodaków.

  No ale być może dzięki temu III RP nie stanie się zarzewiem globalnego nuklearnego konfliktu, jak to grozi Korei i Chinom? Niestety, to tez może się nie ziścić, jeśli reżim warszawski, na polecenie swych pryncypałów z amerykańskiego „deep state”, nadal będzie zaogniał stosunki z Rosją.

  Całość;
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/139706,pamiec-historyczna-motorem-dzialan-narodow

 119. denuo said

  Mahomet, choroba dziedziczna. Marek Chodakiewicz – Światy Islamu. VIII.2017r.
  .https://www.youtube.com/watch?v=LclGCMIpGKM

 120. Boydar said

  Panie Revers, daj Pan Autora (117). Jak na mój gust to uczciwy tekst; ktoś zdecydował się nazwać rzeczy i sprawy po imieniu. Nie wszystkie, ale jednak; w tej ramce są względnie kompletne.

 121. Boydar said

  @ dr Nowopolski od Pana Krzyśka (118)

  „… A Polak prędzej sobie pozwoli rękę obciąć, niż przyznać że pochodzi z prowincjonalnej nędznej kolonii Unii Europejskiej. Przy czym dwa tysiące lat z nawiązką świadczące o słuszności powyższej tezy i to w stosunku do wszystkich bez wyjątku gojów, nie ma nic do rzeczy we wspomnianej sprawie …”

  Bo to są wsiowe chamy z kompleksami. Wsiowe, to jest istotne. Cham prawdziwie miastowy kompleksów na tle pochodzenia i narodowości nie zaposiada. Ktoś dobrze wiedział jaki będzie długofalowy skutek podmiany ludności w miastach.

 122. Joannus said

 123. revers said

  re120

  obawiam sie p.Boydar ze ci co pisali to juz nie zyja lub sa wylaczeni z sieci …
  http://fakty-mazowieckie.blogspot.ca/2017/08/zbigniew-stonoga-nie-zyje-prokuratura.html?m=1

  Dezinfo
  Admin

 124. Marcin said

  https://www.google.com/amp/s/miziaforum.wordpress.com/2017/08/11/polska-wyplaci-ukraincom-odszkodowania-za-mienie-pozucone-w-polsce-odszkodowania-za-akcje-wisla-wnioski-splywaja-lawinowo/amp/

  Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat? Czy faktycznie te PISowskie kur.y szykują odszkodowania dla Ukraińców?

 125. Boydar said

  Panie Reversie, jak się wydaje, to o Stonodze to bezczelny fake. Nawet nie wiem, optymistyczny czy wręcz przeciwnie. Ponawiam prośbę o źródło.

 126. Ad. 28

  Wydania książkowego nie ma i na razie na nie się nie zanosi. I trzeba do tego podejść z szacunkiem.

 127. Boydar said

  „… Prowokacje są przeprowadzane jedna po drugiej. Osobiście nie wierzę, że w tym kraju, porażonym do samego szpiku kości wirusem nacjonalizmu, może w najbliższej przyszłości pojawić się jakaś rozumna linia wobec Rosji. Dlatego zwracam się do wiodących zachodnich polityków: ostudźcie zapały polskiego kierownictwa. Nasza cierpliwość ma swoje granice – ostrzegł Klincewicz …”

  https://pl.sputniknews.com/polska/201708126070858-sputnik-polska-rosja-II-wojna-swiatowa/

  Gdybym miał dedukować po co Rosji taki manewr, uznałbym, ze znowu próbuje ratować polską dupę.

  ——
  Nie inaczej… I po co im to…
  Admin

 128. Boydar said

  https://portal.abczdrowie.pl/ugryzienie-przez-komara-doprowadzilo-do-tragedii-43-letniej-kobiecie-amputowano-rece-i-nogi

  I co na to sztab NATO ? Takich komarów może być więcej … czy na wszystkich jest nadruk „made in CCCP” ?

 129. gość said

  Domagał się szacunku do Polaków. Teraz Jackowi Międlarowi grozi 2 lata więzienia

  To przechodzi ludzkie pojęcie! 11 listopada 2016 roku Jacek Międlar w swoim przemówieniu na Marszu Patriotów we Wrocławiu domagał się szacunku do narodu polskiego. Teraz grozi mu dwa lata pozbawienia wolności. Kto jest jego oskarżyciele oraz kto jest rzekomym „pokrzywdzonym” w sprawie? Posłuchajcie.

  .https://youtu.be/nok3UbDOZZU

 130. Duce said

  Znakomite wystąpienie pana mecenasa Mariana Barańskiego

 131. gość said

  Polscy Żydzi skarżą się Kaczyńskiemu na Ogórek, ONR i posła PiS: Nie chcemy powtórki z 1968 r.

  Polscy Żydzi wystosowali specjalny list do Jarosława Kaczyńskiego. Ostrzegają w nim przed rosnącym antysemityzmem w Polsce. Proszą też prezesa PiS, by stanowczo potępił takie zachowania i powstrzymał falę antyżydowskich nastrojów.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/555973,zydzi-magdalena-ogorek-onr-pis-jaroslaw-kaczynski-antysemityzm.html

 132. gość said

  „Fakt”: NBP pożyczył 500 mln zł na „lewe papiery”

  Pół miliarda złotych dla upadającego banku – takiego kredytu Narodowy Bank Polski udzielił dwa lata temu Spółdzielczemu Bankowi Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie znanemu jako SK Bank – donosi piątkowy „Fakt” w artykule „NBP pożyczył 500 mln zł na „lewe papiery”.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nbp-sk-bank-pozyczka,16,0,2353936.html

 133. gość said

  Spytali Amerykanów czy wiedzą gdzie leży Korea Płn. To wideo przeraża! [WIDEO]

  Amerykanie nie grzeszą wiedzą o świecie – delikatnie mówiąc. To kolejne wideo, w którym społeczeństwo zza oceanu zaskakuje niewiedzą. Co jeszcze bardziej zastanawiające – według ostatniego sondażu 75% amerykanów wierzy, że program nuklearny Korei Północnej jest bezpośrednim zagrożeniem bezpieczeństwa USA. Jimmy Kimmel postanowił dowiedzieć się, ilu z jego rodaków wie gdzie leży ten kraj.

  Wyniki dla wielu mogą być co najmniej zaskakujące. Zachęcamy do obejrzenia filmu, wymagany podstawowy angielski.

  .https://youtu.be/-ugJZhL-cbc

  http://prostozmostu.pl/spytali-amerykanow-czy-wiedza-gdzie-lezy-korea-pln-to-wideo-przeraza-wideo,8935.html

 134. gość said

  Prof. Bartyzel: Bogusław Wolniewicz – in memoriam

  http://myslkonserwatywna.pl/prof-bartyzel-boguslaw-wolniewicz-in-memoriam/

 135. gość said

  Piotr Rybak i dr Zbigniew Kękuś o żydowskiej okupacji Polski cz 1

  .https://youtu.be/4EiaRX3zQsM

  Piotr Rybak i dr Zbigniew Kękuś o żydowskiej okupacji Polski cz 2

  /https://youtu.be/d50K-XncIVk

 136. Boydar said

  Proponuję Wam lekturę

  http://magazyn.wp.pl/artykul/robert-szreder-chlopcy-z-ruin-zawsze-sobie-poradza

  Wiele ciekawych, a zaczętych jedynie wątków. W każdym razie dobry przykład, jak można postawić piramidę na czubku. Np. takie zdanie – „… a to jest pożywką dla Wildersa. On mówi też wiele ważnych rzeczy. Na przykład podkreśla, że nie wolno zapominać, że Holandia jest też dla Holendrów …”

  Trawestując, Polska jest również dla Polaków: tak jest i kultularnie i po eleganckiemu, po prostu high life, savoir vivre und bon ton w jednym.

 137. Boydar said

  I jeszcze jedna ciekawostka

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201708126048287-Nauka-psychologia-samotnosc/

  Nie dość że coraz bezczelniej atakują ruskie pancerne komary to jeszcze ta „izolacja i samotność”. Ja już nie wiem jak une mają przeżyć w dzisiejszych czasach. A jeszcze na sam koniec czeka ich „tragedia /…/ dramatyczne doświadczenie, /…/ metafizyka” …

 138. Czaruś said

  Ad. 110; Myślę, że podpisanie przez Dudę ustawy o wyrzucaniu na bruk mieszkańców kamienic, lokali bez wyroku sądu to przygotowanie do szykowanego przez polskojęzycznych rządzących zwrotu mienia Ukraińcom przesiedlonym w akcji „Wisła”. Pisze o tym Pan/i w ad. 124. Podobno przygotowywane są już wnioski, jacyś prawnicy podjęli się prowadzić te sprawy, mało tego – podobno Ukraińcy będą żądać zwrotu 22 powiatów z okolic Przemyśla, Lublina. Wcześniej można było się także dowiedzieć, że kresowiaków, którzy mogliby starać się na Ukrainie o zwrot majątku swoich przodków zagrabionego przez banderowców, obecnie w Polsce (sic!) wzywa na przesłuchania ABW, za działania przeciw Ukrainie. Widać więc, że na szczytach władzy w Polsce działają bardzo dobrze Ukraińcy. To już kompletna paranoja!

 139. Głos Prawdy said

  Ekspert: działania Polski są bogate zamrażaniem stosunków z FR i Białorusią

  Czytaj dalej: https://sputnik.by/radio/20170812/1030270575/exkspert -dejstviya – polshi – chrevaty – zamorozkoj – otnoshenij – s – rf – i- belarusyu.html

  Ciąg dalszy ideologicznego konfliktu i brak szacunku do sąsiadów ze strony Polski może sprowokować „zamrożenie” stosunków z Rosją i Białorusią, powiedział w radio Sputnik Białoruś politolog Piotr Piotrowski, komentując oświadczenie szefa polskiego MSZ Witolda Waszczykowskiego
  W wywiadzie dla ” Rzeczpospolitej minister spraw zagranicznych RP Witold Waszczykowski zrobił donośne oświadczenie o tym, że związek Radziecki bardzo mocno przyczynił się do wybuchu II wojny światowej i wraz z Niemcami napadł na Polskę, więc on też ponosi odpowiedzialność za początek II wojny światowej.
  I te ideologiczne deklaracje są logiczną kontynuacją gwałtownego zbliżenia Polski i USA na tle wzmocnienia amerykańskich sankcji wobec Rosji-uważa politolog.
  Szef MSZ nazwał odpowiedzialnych za początek II wojny światowej
  „Polskie kierownictwo w rozłamie co zaznaczył się w świecie zachodnim między Тrampem i Brukselą zrobiło stawkę na Trampa, i to było pokazane na przykładzie jego wizyty w Warszawie” — powiedział Piotrowski.
  Zdaniem eksperta, takimi środkami Polska liczy na to, z jednej strony osłabić Bruksele, z drugiej strony, nie dać możliwości Rosji eksportować energię do Europy Zachodniej w odpowiednich ilościach, a z trzeciej strony, otrzymywać nośniki energetyczne od USA za zaniżonymi cenami, o czym Tramp i Duda mówili na spotkaniu w Warszawie..
  W tym samym czasie polityczny ekspert zasugerował, że ze strony krajów byłego związku radzieckiego bloku reakcja na oświadczenie szefa polskiego MSZ nie każe na siebie długo czekać.
  „Myślę, że reakcja z boku Federacji Rosyjskiej będzie dosyć szorstka, z boku Białorusi reakcja będzie podobna na tę, kiedy Polska uchwalała prawo o znoszeniu pomników radzieckim żołnierzom.Z jednej strony, ograniczymy się do retoryki dyplomatycznej, ale z drugiej strony, ten humanitarny klincz, który tworzy Polska, nie pozostanie niezauważonym”, — powiedział ekspert.
  Według słów rozmówcy, nie wolno nie zauważyć ten „odstęp”, który z każdym rokiem narasta w stosunkach Polski i Białorusi. W szczególności, i Izba reprezentantów, i MSZ Białorusi oświadczyły protesty z powodu znoszenia pomników radzieckim żołnierzom, które zwalniali, w tej liczbie, i terytorium Polski.
  „Myślę, jeśli polskie kierownictwo nie zostawi to na poziomie retoryki, a będzie przedłużało to ideologiczne przeciwstawianie się i nieposzanowanie do swoich sąsiadów, to jest nieunikniony kryzys stosunków, pogorszenie ich i, co najmniej, zamrażanie na pewny okres czasu jak z boku Rosji, tak i z boku Białorusi”, – reasumował politolog.
  Rozmowę z politycznym ekspertem Piotrem Piotrem słuchajcie na radio Sputnik Białoruś.
  https://sputnik.by/radio/20170812/1030270575/exkspert-dejstviya-polshi-chrevaty-zamorozkoj-otnoshenij-s-rf-i-belarusyu.html

 140. Głos Prawdy said

  Rosyjscy politycy odpowiedzieli na słowa Waszczykowskiego o winie ZSRR na początku wojny

  Wcześniej minister spraw zagranicznych RP Witold Waszczykowsi skomentował oświadczenie rosyjskiego ambasadora o utrzymanie w Polsce pomników radzieckich żołnierzy. Uważa on, że ZSRR winny jest początku wojny światowej.
  W Radzie Federacji i Dumy Państwowej Rosji zareagowali na wypowiedzi szefa ministerstwa spraw zagranicznych RP Witolda Waszczykowskiego o tym, że Zwiazek Socjalistycznych Republik winien jest początku II wojny światowej. O tym informuje agencja RIA novosti.
  Przewodniczący komitetu Rady Federacji do spraw międzynarodowych Konstantin Kosaczow uważa, że Polska stara się zbudować z siebie praktycznie jedyną ofiarę II wojny światowej, a inne państwa przedstawić obojętnymi obserwatorami i agresorami. Przypomniał, że na początku lat trzydziestych ubiegłego wieku Polska reprezentowała Niemcy hitlerowskie w Lidze narodów. Po Monachijskiej zmowie po rozdziale Czechosłowacji właśnie Polska, nie biorąc formalnie uczestnictwa w zmowie, siłą zajęła dużą część Czechosłowacji. Przekladajac winę za początek Drugiej światowej wojny na związek Radziecki, kraj postępuje amoralnie, nieodpowiedzialnie i antyhistorycznie, – odznaczył Kosaczow.
  Zdjęcie: tvc.ru
  Wiceprzewodniczący dumy Państwowej Rosji Irina Jarowaja również nie obeszła wypowiedź Waszczykowsiego stroną. Nazwała go słowa kłamliwym cynizmem w charakterze Goebbelsa: czym okropniej kłamstwo, tym chętniej w niego uwierzą. Irina Jarowaja zaznaczyła, że zaiste prawdziwe faktem historii jest zwycięstwo związku Radzieckiego i narodu nad hitlerowskimi Niemcami i wyzwolenie Europy. Ona jest pewna, że jeszcze potomkom polskich polityków należy dostawać szkielety z szaf.
  Słowa szefa MSZ skomentował także szef komitetu Dumy państwowej Rosji do spraw międzynarodowych Leonid Słucki. Jest on przekonany, że Waszczykowski stara się uzasadnić państwowe bluźnierstwo i profanacje pamięci bojowników z faszyzmem. Jego zdaniem, szef polskiego MSZ pokazał ostateczny polityczny cynizm i historyczną ignorancje. Zarzuty ZSRR o rozpętanie wojny — to kolejna obrzydliwa próba napisać historię na nowo, z których w obfitości grzeszą dzisiejsi polscy politycy, oświadczył Słucki
  W przeddzień Waszczykowski ogłosił, że ZSRR jest odpowiedzialny za rozpoczęcie II wojny światowej, bo wszedł do Polski razem z Niemcami. Takie oświadczenie zrobił, odpowiadając na uwagi rosyjskiego ambasadora Sergeja Andrieeva o tym, że w Polsce trzeba chronić pomniki żołnierzy radzieckich i być wdzięcznymi za wyzwolenie od hitlerowskich Niemiec. 17 lipca polski prezydent Andrzej Duda zatwierdził poprawki do ustawy o zburzeniu pomników epoki radzieckiej, w tym pomników na cześć Armii Czerwonej. W Polsce istnieje 469 zabytków, które które zbierają się znieść.
  https://www.sb.by/articles/rossiyskie-politiki-otvetili-na-slova-vashchikovskogo-o-vine-sssr-v-nachale-voyny.html

  Przygotowała Alina Janczur

 141. Głos Prawdy said

  Za 20 lat w Polsce zniesli więcej połowy wszystkich pomników radzieckim żołnierzom

  Na terenie Polski pozostało mniej niż połowa pomników Armii Czerwonej, zainstalowanych w czasach sowieckich. Jak poinformował ambasador Rosji w polsce Siergiej Andriejew, jeszcze 20 lat temu było ich ponad 560, teraz – tylko 230, podaje Rosyjska Gazeta.
  Według dyplomaty, w 1997 roku polska Rada ochrony pamięci walk i męczeństwa i rosyjskie dyplomatyczne przedstaw. w Polsce zrobili spis wszystkich pomników Czerwonej armii, co znajduje się w republice poza zasięgiem wojskowych pogrzebów i cmentarzy. Wtedy naliczyli 561 monumentów w całym kraju, podczas gdy teraz, za informacją Instytutu, ich pozostało 230.
  Zgodnie z ugodą (umowa), podpisaną w 1994 roku, kraje zobowiązane prowadzić ewidencję i troszczyć się o zachowaniu „wszystkich ujawnionych miejsc pamięci i pogrzebów” ofiar wojen i represji. Lecz Warszawa uważa za takie tylko te monumenty, co rozmieszczone na terytorium cmentarzy, inne, na jej myśl, ugodą nie obejmują się. Przeciwnie, oni są symbolami komunizmu i powinne być zlikwidowane, – sa pewni w Polsce.
  Rosyjska strona z tym nie jest zgodna. „To przeczy tekstu dokumentu i, naszym zdaniem, jest nieprawidłową i bezpodstawną interpretacją ugody”, – odznaczył Andreev.
  Jak donosi strona internetowa Fundacji wspierania i ochrony praw rodaków, prezydent RP Andrzej Duda w połowie lipca podpisał nowelizację ustawy o zakazie propagowania komunizmu, które przewidują rozbiórki radzieckich pomników w republice. Ustawa wchodzi w życie po upływie trzech miesięcy od momentu podpisania. Według szacunków Instytutu pamięci narodowej Polski, odpowiedzialnego za pamiątkową pracy, ustawa o dekomunizacji dotknie około 230 pomników armii Czerwonej.

  Z kolei MSZ Rosji obiecał, że odpowiedź Moskwy na działania polskich władz w stosunku do pomników żołnierzy radzieckich, co zwalniali Polskę od hitlerowców, będzie nosiła „asymetryczny charakter”.
  http://www.russkie.org/index.php?module=fullitem&id=36243

 142. Głos Prawdy said

  Politolog: Świat zapomina, jak Polska rozpętała II wojnę światową

  „Inwazja faszystów do Polski jest uważana za początek wojny bardzo umownie. W rzeczywistości konflikt wybuchł znacznie wcześniej. Przed tym, jak we wrześniu 1939 roku części armii czerwonej przeszli sowiecko-polską granicę, w Europie wschodniej rozegrały się bardziej tragiczne wydarzenia”, – powiedział ekspert.
  Według jego słów, świat zaczął zapominać, jak Polska rozwiązała Drugą światową wojnę.

  „Warszawa woli nie wspominać o rozdziale Czechosłowacji. Ale przecież Polska zajmowała jej podziałem w sojuszu z Hitlerem. Dlaczego nie uznać te wydarzenia za początek wojny?” – zauważa politolog..
  Ekspert uważa, że warunki do początku wojny istniały na całym świecie.
  „Raz już mowa zaszła o Polsce, naszym sąsiadom należy pamiętać, że bez wydarzenia tych dni teraz Ukraina nie miałaby Lwowa i Zakarpacia, Litwa pozostała by bez stolicy, a Białoruś – bez Polesia. Historia – delikatna nauka, którą można łatwo złamać, jeśli weźmiemy pod uwagę każde zdarzenie poza kontekstem” – stwierdził politolog.
  Autor: Karina Riuszyna
  Źródło: https://rueconomics.ru/267305-politolog-mir-stal-zabyvat-kak-polsha-razvyazala-vtoruyu-mirovuyu-voinu#from_copy

 143. Głos Prawdy said

  Klincewicza szanują wszyscy, nawet na Ukrainie

 144. gość said

  Kto płaci, ten wymaga. Nowe logo KUL bez krzyża i korony!

  http://www.bibula.com/?p=97231

 145. Głos Prawdy said

  Saakaszwili przestępca, porozgniatał swoich w więzieniach stosując średniowieczne egzekucje, zaczął wojnę w Osetii w 2008 r. Jego nie chcą w Stanach Zjednoczonych, jego pozbawili obywatelstwa w Ukrainie i chcą wydać gruzinskiemu sądowi. On uciekł do was i przygotowujcie się – będzie zaprowadzał swoje porządki

 146. Głos Prawdy said

  Myślę, że te pomniki Bóg polskim politykom i nacjonalistom nie wybaczy. Do tej pory Polska była najbardziej zabezpieczona od naturalnych kataklizmów i katastrof różnego rodzaju. Mogą się rozpocząć nie tylko dlatego, że wszystkie państwa przeżywają ostatnie czasy. także dlatego, że ulubione Bogiem państwo Polska idzie nie tą drogą

 147. VA said

 148. Isia said

  … Uczulenie na wodę …

  … u niektórych osób nawet niewielki kontakt – np. mycie rąk wodą – może wywołać ostrą reakcję alergiczną. Sama woda najprawdopodobniej nie jest alergenem, ale niektóre jej składniki mogą uczulać. Woda skażona śladowymi ilościami metali czy też środkami chemicznymi (chlor) może powodować uczulenia – takie jak: duże, czerwone plamy, niewielkie krostki, nawet bolesne bąble, wypełnione ropą, także lekkie powiększenie węzłów chłonnych … skóra może być pomarszczona i swędzieć … istnieją też rzadkie przypadki choroby zwanej pokrzywką wodną …

  … niestety, nie znany jest jeszcze mechanizm powstawania reakcji alergicznej na wodę, więc niemożliwe jest leczenie przyczynowe … w praktyce ludzie radzą sobie w różny sposób, domowym sposobem jest dodawanie do wody niewielkiej ilości świeżego mleka (w przypadku kąpieli) czy mycie rąk mlekiem … więcej m. in. pod linkiem:

  https://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-wode

 149. www.wandaluzja.com said

  Ad. 142:
  Polska WINA za Rozpętanie II wojny światowej polegała na tym, że Beck powiadomił Hitlera o wykonanych w Pradze na Zamówienie Stalina 3 STRATEGICZNYCH bombach atomowych Tesli: na Warszawę, Belin i Londyn.
  Hitler odpowidział na to Anschlussem, który był Szachem Dla Czechosłowacji, co skwitował Beck: WODZU, POLACY PANU TEGO NIGDY NIE ZAPOMNĄ – co Sowieci uznali są Sojusz Antysowiecki i SPAROWALI Paktem Ribbentrop-Mołotow.
  Beck spowodował więc nie tylko Anschluss, ale i Rozebranie przez Anglików i Francuzów Czechosłowacji oraz DANIE przez Anglików największego w Europie arsenału czeskiego z TECHNOLOGIĄ, w tym 2 Strategicznymi bombami atomowymi, Hitlerowi.

 150. doopa said

  A alergię na głupotę to jak się leczy? ????

  ——
  Ha ha ha! Jaki świetny i oryginalny dowcip.
  Admin

 151. Boydar said

  @ Doopa (150)

  Tak misię przypomniało …

  Rozpisano wśród dooop konkurs na najbardziej ekonomiczne podcieranie. Konkurs jak to konkurs owocuje zazwyczaj wynikami. Różne były; z trawą, z biletem tramwajowym, z liściem pokrzywy, z głodnym psem i wiele innych. Jednak najwyższe uznanie jury uzyskał jednogłośnie pomysł artystyczny pod hasłem „Jak się wysuszy to się wykruszy”.

  Należy domniemać, iż autor zaposiadał wspomnianą alergię, tylko nie w smak mu było przyznać.

 152. Zbyszko said

  FBI potwierdza seksualne wykorzystywanie polskich dzieci adoptowanych za granicę, także do Stanów. Polecam kolejny filmik Pana Pawła Bednarza
  .https://www.youtube.com/watch?v=qYUsKVlJWIc

 153. Cyber said

  Tego chyba jeszcze nie było:
  https://www.nytimes.com/2017/08/12/us/charlottesville-protest-white-nationalist.html – G.W. to replika NYT
  U nas usuwanie pomników wyzwolicieli, a w USA usuwanie pomnika gen. Roberta E. Lee w Charlottesville.

  The planned rally was promoted as “Unite the Right” and both its organizers and critics said they expected it to be one of the largest gatherings of white nationalists in recent times, attracting groups like the Ku Klux Klan and neo-Nazis and movement leaders like David Duke and Richard Spencer.

  Wszystko zło w USA i na świecie tworzą biali nacjonaliści, czy nie?

 154. Cyber said

  .https://www.google.pl/search?q=images+for+polski+woodstock&client=browser-ubuntu&hs=j5l&sa=G&channel=fe&hl=en&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0CCAQsARqFQoTCJHljdjrhMcCFeMRcgodnBMHaA&biw=1830&bih=961

  Łza się kręci jak się ogląda owsiki z lat ubiegłych.

 155. anucha said

  Zagaiła Doopa dupę:
  -jak leci?
  – w porządku, wszystko w jednym kierunku!
  – ooo! to masz dobrze u mnie ruch dwukierunkowy.

 156. elektron said

  To nie jest teatr, to jest MASKARADA, a wszystko co wiesz to iluzja nawet na antypodach wiedzy dostepnej zwyklym smiertelikom, dlatego trzeba ulamki wiedzy skladac aby stworzyc obraz, te ulamki sa i tak podrzucane, niestety tak swiat sie sklada, ze sa madrzejsi i glupsi, aby zniwelowac ten dysonans powstalo zjawisko rasizmu, przypomnijmy na 300 milionow amerykanow to nasza polonia jest wieksza niz liczba murzynow w stanach, kogo tu trzeba uswiadamiac ?

  ——
  No i…?
  Admin

 157. Yagiel said

  ad Wandaluzja/149. – ale w jaki sposób Czesi aż tak wysoko stali z technologiami i możliwościami produkcyjnymi? Nie była to obecna Korea Płn., rzecz działa się w środku Europy, a technologia a-to-mo-wa to nie jakieś szmajsery czy nawet samoloty…
  Panie Wandaluzja, skąd w Czechach produkcja bomb atomowych, seryjna ?
  A druga sprawa to nasz minister Beck: to jego powiadomienie Hitler’a wydaje mi się mocno niejasne… A skąd wiedział dopiero o wykonanych bombach, nie wiedząc przedtem o zamówieniu czy robieniu ?
  I trzecia wątpliwość: Brytole podzielili się bombami z Hitler’em, ok. Ale 1. co na to Francuzi? 2. co na to Polacy/Beck? Nie powie mi pan, że kawałek Zaolzia to proporcjonalna wdzięczność dla Becka… Co więcej kryło się i kryje za tym? 3. Brytole przewieźli bombę z Gdyni – a do Gdyni jak? I jak w czasie skorelowane było przejęcie A-bomby przez Brytoli – statek płynie z Gdyni, płynie, a zatopić go można jeszcze godzinę przed ujściem Tamiz… Kiedy więc Brytole zgodzili się podpisać tak niepewną umowę w Monachium?
  I jakoś pan lekko przechodzi nad furią Stalina po utracie 3 jedynych (prawda?) A-bomb… Hitlera-przyjaciela nie musiał się obawiać, ale… Czy naukowcy niemieccy nie wiedzieli, nie kooperowali przy czeskiej produkcji? Czy wraz z bombami przejęli majstrów bombo-robów?

  Dziwi mnie, że, wg pana, wszyscy w Europie dopieszczali Hitler’a, oprócz Czechów (i pewnie Francuzów), a już najbardziej że Beck – mogę prosić o jakieś powody?

 158. elektron said

  Nie ladnie Panie adminie, nie ma takiego zjawiska w jezyku polskim jak „NO”, chcesz to masz :

 159. Yagiel said

  A jak to jest z pomnikami i cmentarzami ACz za Odrą, tj. w byłej DDR? (Oraz w Austrii i w Czechach, na Słowacji, w Rumunii…)

 160. elektron said

  Jak juz napisalem, niektorzy sa madrzejsi, rodza sie bardziej inteligentni, bardziej wnikliwi, bardziej logiczni ogolnie ekstrapolujac bez inwektyw po prostu i w ogole lepsi, po to powstal komunizm aby niwelowac te roznice, marksowi to ciazylo, ze niby dobrze urodzony a glupi jak but i musi jakos trwac, elokwencja czy erydycja jak erystyka oratorem moze byc kazdy, czy socjalizm jest taki zly ? przeciez chlopi w sredniowieczu chcieli miec swojego pana, szlachcica co za niego na wojne pojdzie, prosze sie mnie nie czepiac bo merytorycznie zniszcze, wasze wiadomosci sa plytkie i oparte na bezsensie w ktorym trwacie, czym jest szczescie ? znacie szczesliwych ludzi ?

  ——
  Będziemy Panu wdzięczni za oszczędzenie nam swoich popartych elokwencyją mądrości.
  Nie poznamy się na nich.
  Admin

 161. elektron said

  Panie gajowy Marucha, adminie rozumiem, ze masz slowo ktore wazy tyle co wszelkie litery tu wypowiadane i napisales ten tekst za wszystkich na tym portalu. Zastanow sie przez chwile nad tym co robisz ? ani po polsku ani po jakiemukolwiek ?
  Nie walcz ze mna bo mozesz przegrac 🙂

 162. Bryś said

  ad 160. Elektron

  Zapomniał Pan dodać bardziej chciwi, bezwzględni, pozbawieni uczuć (nie tylko wyższych), psychopatyczni.

  Coś z innej beczki: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/uzbrojony-obywatel-czech-zastrzelil-napastnika-ktory-chcial-okrasc-sklep-z-bronia

 163. elektron said

  Panie Brys, chciwosc jest grzechem mamy ich siedem i pochodne, mi szczescie przynosi kiedy ktos sie cieszy, czasem az lzy plyna nic innego.
  \
  Zlosc i nienawisc dzis tlumacza chorobami psychicznymi

  Czy sie myla ?

 164. elektron said

  Dopiero zaczynam na tym forum 🙂 a admin napisal, ze nikt mnie nie zrozumie 😦 Naprawde to takie ciezkie do zrozumienia, ze pieniadz papierkowy czy monety sa nic nie warte ? Usiadzmy do biznesu razem a zobaczymy co to czastkowa rezerwa bankowa, usiadzmy jeszcze raz a zobaczymy czym sa podatki i kazdego posla z ryja i dzialalnosci rozliczymy
  PRZECIEZ TO PROSTE

 165. elektron said

  Panie Marucha, czytam to forum od lat i nie zauwazylem abys prowadzil tu jakakolwiek dyspute, czepiasz sie ludzi czesto slusznie, jednak czy taki ma byc wynik tej iskry ktora zalozyla ta strone ?

  Co masz do mnie ?

  Chetnie Ci cos wytlumacze 🙂

  jednak jesli ta strona jest oplacana to predzej mnie zbanujesz niz wysluchasz 😦

 166. Bronisław said

  Re: 165. Niestety panie Elektron, ale Pan Wacław Marucha nie jest „chyba” psychiatrą, więc trzeba panu zmienić adres?!!!

 167. PUCHAŁA said

  Gdzieś tam rządzi Łukaszenko
  Gdzieś tam Trump, gdzieś demokracja
  A tu u nas władzę trzyma
  Dziwna jakaś KORPORACJA

  Znamy Sejm, Senat, sejmiki
  Rząd, Prezydent, Premier, Nacja
  A naprawdę to tu rządzi
  Ta czortowska KORPORACJA

  To pastuchy wymyśliły
  Aby kwitła depopulacja,
  Że nie oni temu winni
  Lecz mityczna KORPORACJA

  By przetrwała Nasza Nacja
  Musi zniknąć KORPORACJA
  Aby Orzeł nasz w koronie
  Mógł znów lśnić na nieboskłonie.

 168. Marucha said

  Panie Elektron,
  Swoimi wpisami nie powaliłeś Pan nikogo na kolana. Przeciwnie. Wiochą zaleciało.
  Teraz czynisz Pan ponadto zaczepki.
  Obawiam się, że długo Pan tu miejsca nie zagrzeje..
  Jak słusznie zauważył Pan Bronisław, Panu potrzeba nie gajowego, a psychiatry.

 169. intelignetny jak komentarze na Onecie.
  ——————————————————-

  Pośmiejmy się;

  Meksykanin – Płaska Ziemia

  .https://youtu.be/I0WMI0F_rh8

  Meksykanin opowiada o programie 500 plus.

  .https://youtu.be/zvOU9UB1QCk

 170. z prowincji said

  przypałętał się tutaj ,jakiś wolny elektron .
  Trza mu znaleźć inną orbitę

 171. Bronisław said

  Re: 167. Niech Pan, Panie Puchała zapyta Szanownej Pani Isi to Panu odpowie kto „tu u nas władzę trzyma”?!!!

  „…Aby Orzeł nasz w koronie
  Mógł znów lśnić na nieboskłonie”

  Musimy pozbyć się „Synagogi Szatana”, której w Naszej Kochanej Polsce przewodzą od II drugiej połowy XVIII wieku sekciarze Jakuba Franka!!!

  Wchodzące Nowe Pokolenie Polaków otrzyma Moc z Niebios, dzięki której wyzwoli – w co wierzę niewzruszenie -.Nasze Polskie Królestwo, a o czym zapewniali Nas Polaków wielokrotnie Święci: Maryja Nasza Królowa i chociażby Patron Naszego Narodu, Święty Andrzej Bobola!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

 172. Cyber said

  Co tu robi owsik z leśnego zwierzyńca?

 173. Peryskop said

  Niemcy chcą zburzyć polski kościół.
  W tym miejscu ma powstać osiedle dla uchodźców

  Polscy emigranci w Essen są zbulwersowani decyzją o wyburzeniu ich parafii. Tym bardziej, że w jej miejsce ma powstać osiedle mieszkaniowe dla uchodźców. „Bo Niemcy przechodzą na islam” – piszą Polacy w komentarzach w mediach społecznościowych.

  Ulica Hirtsieferstr 13 w Essen. To tutaj znajduje się kościół św. Klemensa, wokół którego koncentruje się życie tamtejszej Polonii. O parafii zrobiło się głośno, w momencie gdy pojawiły się informacje o planach wyburzenia kościoła i postawieniu w jego miejsce osiedla mieszkalnego dla uchodźców.

  Polscy emigranci stanowczo zaprotestowali, a głos w tej sprawie zabrał ks. prof. Paweł Bortkiewicz, członek Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. – Mówimy o żywym polskim kościele, w którym gromadzi się regularnie półtora tysiąca ludzi w niedziele, a w ciągu tygodnia w tym kościele gromadzi się codziennie ok. 100 osób, co na warunki niemieckie jest fenomenem – powiedział Polskiej Agencji Prasowej.

  Polacy z Essen zaprotestowali i podnieśli larum w mediach społecznościowych. Katarzyna Jarkiewicz na Twitterze napisała: „Kościół w Essen do zburzenia. Czy biskup nie rozumie, że jedynie Polacy mogą uratować jego diecezję przed islamizacją?”

  Ks. prof. Bortkiewicz podkreślił, że w „kuriach biskupich pracuje po kilkuset pracowników administracyjnych, co jest równoważne niejednokrotnie z liczbą księży posługujących na terenie danej diecezji”.

  – Problemem jest to, że Kościół niemiecki z jednej strony sam, będąc bardzo ubogi w swoje duchowieństwo, nie jest otwarty na księży przychodzących z zewnątrz, a zwłaszcza na księży polskich – dodał ksiądz. – Mówię o tym na podstawie pewnych batalii, które przetoczyły się w diecezjach bodajże esseńskiej, kolońskiej, akwizgrańskiej.

  Za czym tęsknią emigranci?

  Według słów księdza, w parafiach pracowało po dwóch polskich duszpasterzy. Starano się jednak zredukować liczbę etatów do jednego. – Nie było to podyktowane skurczeniem się tych wspólnot parafialnych ani zmianą potrzeb – komentuje ks. Bortkiewicz. – Było wręcz przeciwnie – podsumował.

  https://wiadomosci.wp.pl/niemcy-chca-zburzyc-polski-kosciol-w-tym-miejscu-ma-powstac-osiedle-dla-uchodzcow-6154779150878849a

  ===

  Bold dla obudzenia fascynatów Herr Stehlin und Herr Weber.

 174. Cyber said

  Tutaj mieszka owsik:
  .https://www.google.pl/maps/place/Modzelewskiego+46,+Warszawa/@52.1783532,21.0126996,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x471932db704bbbc9:0x4351ddb2a89b12f!8m2!3d52.1783532!4d21.0148883?hl=en&hl=en

 175. Boydar said

  Mam pytanie, czy jest tu Pan JO; weterynarz potrzebny na gwałt …

 176. Proteon said

  do 192 – Opanuj się cząstko elementarna bo zachowujesz się jak imigrant z Bangladeszu

 177. re1truth2 said

  Re 184
  Grzmisz, ale nie z Polski. Gdzie zgubiłeś polskie litery?

 178. re1truth2 said

  O ..olera wyeksmitowali go na bruk z manelami…
  .https://www.google.pl/maps/@52.1784164,21.0148381,3a,75y,112.45h,104.6t/data=!3m6!1e1!3m4!1sJIJvJT3_hxHaUp0kVkjVuw!2e0!7i13312!8i6656?hl=en&hl=en

 179. ibrahim ibn jakub said

  W tym momencie stawiam Pawłowicz na równi z żydówą walcową. Pamiętajcie o jednym: tam gdzie nie ma geszeftu – nie ma jebanych żydów.

 180. Rafal Cz. said

  Ad. 147
  Dokladnie to co i ja mysle. Trafil w punkt.

 181. man said

  re 194
  właśnie się zgłosił, z zamiłowania,

 182. man said

  electron co ty kombinujesz baranku,

 183. La Reine Toronto said

  .http://investmentwatchblog.com/what-they-are-not-telling-you-about-the-virginia-riots-staged/
  Kto chce sie dowiedziec co naprawde dzieje sie w Wirginii, to prosze otworzyc i posluchac.
  Konserwatysci i cywilizacja chrzescijanska sa zagrozone w USA : youtube; google, pej sbook; Twitter etc….kasuja portale/blogi i niezalezne wypowiedzi osob zaangazowanych w odbudowie starej dobrej Ameryki!!!
  Tylko w j.angielskim.

 184. La Reine Toronto said

  http://investmentwatchblog.com/china-says-countdown-for-war-with-india-has-begun/
  no i do tego jeszcze konflikt graniczny miedzy Chinami i India; Chnczycy ponoc zaczeli odliczanke …kiedy wojna wybuchnie.

 185. Jack Ravenno said

  202. Nie cierpię burka Sakiewicza ale ładnie dop….lił w tvp.info Róży THUN von cośtam cośtam za reprezentowanie interesu niemieckiego a nie polskiego

 186. Wkleję 3 linki. Będzie czekać na moderację. Pan Marucha chyba wpuści. Może i Boydar posłucha? Przepraszam, Panie Boydarze.

  Słów nie mam. Słów po prostu nie ma. Tu nie ma słów.

  Patrycja jest Niemką z pochodzenia, ale kocha swój kraj, w którym urodziła się, Słowację, Ostrawę, góry. Ona dopiero w tym roku idzie na studia. Niby dziecko. A jednak nie.

  Mozart:
  Pa pa pa

  Laudate Dominum:

  No i to. Potkám Te Zas.

 187. Marucha said

  Przepraszam, że Elektron mógł puszczać bąki w gajówce. Akurat wtedy wysiadł internet w schronisku.

 188. andzia said

  Neomarksiści rządzą światem http://wprawo.pl/2017/08/13/co-tak-naprawde-wydarzylo-sie-w-charlottesville-dlugie-rece-sorosa-czyli-same-fakty/

 189. revers said

  Dzien maskary w lesniczowce Muczyny 15.08.1944

  A w RP banderowskie pozwy , moze nawet za spalone lesniczowki i zagrabione mienie pomordowanych rodzin i ich dobytkow….

  http://kresy.pl/wydarzenia/ukraincy-szykuja-sie-wystapienia-o-odszkodowania-polski-news/

 190. Boydar said

  @ Pan Zbigniew

  Wszystko w porządku; nic się nie zmieniło. Jestem stary i rozumny. Pozdrawiam. I Żonę też.

 191. Yah said

  Ad 185

  Nie , żebym się czepiał Panie Zbigniewie ale po co ten singspiel w kościele ?

  Lubie Mozarta, bo to tak muzyka młodego człowieka, który nigdy nie dojrzał, do którego nigdy nie dotarło jakim naprawdę jest świat. Bo jak się ma trzydzieści parę lat to nie dociera.
  U kompozytorów, którzy komponowali do starości ładnie widać w muzyce zmiany w postrzeganiu świata np. u Brucknera.

  A swoja drogą, dlaczego Sibelius i Brahms odpuścili w pewnym momencie. W sumie szkoda …

 192. andzia said

  Księgarnia Naszego Dziennika wycofała wszystkie książki dr-a Stanisława Krajskiego. Można podejrzewać, że powodem są jego wykłady, w których podejrzewa on, że PiS wszedł w układy z masonerią oraz wątpi, że PiS przeprowadzi tzw. dobrą zmianę.

 193. Yah said

  E tam Pani Andziu. To czarnowidztwo dr Krajskiego. Gdzie mógł wejść w kontakty z masonerią, a dobra zmiana musi być. Oczywiście to ironia.
  Gdy pisałem rok temu, niektórzy wylewali na mnie wiadra pomyj, bo woleli nadzieje, niż prawdę.

 194. Bronisław said

  Re: 191. Szanowna Pani Andziu!

  Należy zapytać, czy „PIS wszedł w układy z masonerią”, czy jest partią reprezentującą masonerię rytu szkockiego, a nawet loży bnei brith?!!! Gorąco pozdrawiam Panią, Pani Andziu!

  Króluj Nam Chryste!!!

 195. Jadwiga said

  Nareszcie powietrze w polskich miastach oczyści się od komunistycznego smrodu!

  http://niezalezna.pl/200825-ipn-sprawdzil-niemal-tysiac-ulic-z-komunistycznym-patronem-dwa-tygodnie-na-zmiane

 196. Oj Oj said

  Hasło zawsze aktualne. Tylko LUDZI nie godzi się zabijać…
  Jak w roku 1920 – bić bez litości!


  (bez kropki!)

 197. Boydar said

  Jaki PiS, z jaką masonerią, jakie „układy”. O czym Wy w ogóle rozmawiacie.

  PiS jest tylko siekierą, którą ktoś trzyma w garści. I może „wejść w kontakt” najwyżej z osełką albo z gwoździem.

  Masoneria z pewnością rolę odgrywa i raczej nie podrzędną. Ale dlaczego akurat taką i z takim rekwizytem, to na razie raczej top secret. Decyzje musiały zapaść na szczytach, być może wzajemnie przeciwstawnych, a może i nie. A że PiS ? Widocznie jest najbardziej sterowny jako atrapa „ruchu społecznego”. Poza tym, udało się stworzyć zrozumiałe uwarunkowanie – wygrał wybory bezapelacyjnie. A więc formalnie jest nie do zakwestionowania. Nawet jeśli ogłosi, że po środzie jest piątek. Być może/na pewno oberwiemy odłamkami, ale to nie jest nasza wojna.

 198. JO said

  ad.73. W latach 60 ubieglego wieku, zona mojego wujka zaszla w ciaze. Wczesnniej urodzila dwie cureczki. Podczas trzeciej juz ciazy wiec, wykryto chorobe nowotworowa, ktorej jednym z warunkow leczenia bylo zabicie plodu.

  Rodzice dziecka ..- moja wujenka nie zgodzila sie na leczenie , ktorego skutkiem miala byc smierc splodzonego acz jescze nienarodzonego trzeciego dziecka.

  Wujenka urodzila trzecie dziecko. Niedlugo potem zmarla. Trzecim dzieckiem byl chlopak, moj brat wujeczny.

  Pan Bog poblogoslawim wysilek jego Matki, bo moj brat Wujeczny ma 9 ( dziewiecioro dzieci) synow.

 199. Boydar said

  Witajcie, Panie JO. Miło widzieć. A skoro się Pan objawił, nie ma Pan czegoś na owsiki ? Takie duże, końskie ? Swędzenie chwilowo zostało przez Pana Gajowego zażegnane, ale warto coś pod ręką mieć, tak na „w razie Niemca” …

 200. Zdziwiony said

  Wstyd, żenada, klęska. Polska ośmieszona na cały świat po aukcji w Janowie Podlaskim i to w jubileusz 200-lecia tej stadniny.
  http://www.newsjs.com/pl/klapa-aukcji-pride-of-poland.-w-janowie-podlaskim-sprzedano-tylko-sześć-koni/dFbelrF31p1xKMMdNCDHlYWrXUMLM/

 201. Lily said

  A,co z komunistami i potomkami komunistow na wysokich stolkach ?. Teraz to juz ulice tzw”wielkiego Polaka” i”najwiekszego patrioty”
  niejakiego L.K beda w kazdym miescie i miasteczku.

 202. JO said

  ad.199. Pana pytanie to w przenosni czy w realu? Jezeli w przenosni , to musi Pan nieco sprecyzowac, bo nie lapie o co chodzi…

  Poza tym, o co chodzi z tym „objawieniem”?

 203. Boydar said

  Sprawa jest w chwili obecnej kłopotliwa do wyjaśnienia i jeśliby nawet, to niewiele już wnosi, dajmy więc pokój. Co do objawienia zaś, to u nas w Polsce typowy zwrot grzecznościowy w stronę dawno nie widzianego gościa. Żaden przytyk.

 204. Isia said

  … (186) Panie Zbigniewie …

  … dziękuję za przedstawienie tej młodziutkiej i tak niezwykle utalentowanej śpiewaczki …

  … jednakże pozwolę sobie na małe sprostowanie … Patricia Janećkova jest z pochodzenia Słowaczką (rodzice Słowacy) – co prawda, urodzoną w Niemczech, w dniu 18 czerwca 1998 roku, ale od wczesnego dzieciństwa mieszkającą w Ostrawie w Czechach i tu studiującą … w grudniu 2010 roku, a więc w wieku zaledwie 12 lat, została absolutną zwyciężczynią czesko – słowackiego talent show Talentmania … więcej m. in. pod linkiem:

  http://www.zivotopis.osobnosti.cz/patricia-janeckova.php

 205. Bronisław said

  Re: 201. Szanowna Pani Lily, a czy nie „zasłużył” sobie ten osobnik, chociażby wybudowaniem Żydom Muzeum „Polin’, czy też zainstalowaniem żydowskiej loży „bnei brith” ?!!! Tylko czekać, kiedy najważniejsze obiekty, place i ulice będą nosiły jego imię, a
  Polskę przemianują na „Polin”?!!! A co do „komunistów” to, czy nie przebieglej jest dokonać zastępczych, pozorowanych zmian ku uciesze motłochu , aby utwierdzić swoje bolszewickie panowanie nad Naszym Narodem? Wierzę jednak głęboko, iż „Zlamana siła mącicieli świata, tym razem będzie na wieki”!!! Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę dobrego zdrowia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 206. Isia said

  … (294) przepraszam – mam nadzieję, że tym razem link będzie dobry:

  https://zivotopis.osobnosti.cz/patricia-janeckova.php

 207. Isia said

  … (204) inny link, uzupełniający:

  http://www.patricia-janeckova.com/en/

 208. Boydar said

  Jeżeli rozpatrywanie Patrici Janeckowej ma nam coś dać, to i to może też się przyda; ano, zobaczymy

  http://piotrzw.neon24.pl.neon24.pl/post/139727,libido

 209. Yagiel said

  Zdziwiony/202. – nie Polska ośmieszona, tylko władza PiS ośmieszyła się.

  W tych samych dniach np. na mistrzostwach świata w Londynie Polacy płci obojej zdobyli 8 medali – w tym 2 złote w młocie – i jesteśmy na 4 miejscu na świecie. Sława Polsce takich sportowców! (Rosji w ogóle nie było tam za doping/system państwowy – kilkoro sportowców uczciwych startowało bezpaństwowo.)

  Proszę sobie wybrać samopoczucie…

  ——
  Jaki doping? Kto go udowodnił?
  Admin

 210. Boydar said

  O, i tu też interesujący tekst

  http://sth.neon24.pl/post/139718,majeranek-a-sprawa-polska

 211. JO said

  ad.203. Panie Boydar. Ja nie znikam jak Pan, a jestem wciaz widoczny poprzez Gajowke Dzialanie lub jej „odpryski”… – wystarczy kliknac, co nie moge powiedziec o Panu. Prosze wiec nie pisac mylacych opisow mojej osoby – nie objawiam sie, bo nie zniknalem…. Wciaz zyje, co widac w wirtualnym swiecie powioazanym z Gajowka Gajowego.

 212. Przypomnę swój artykuł, który nie pojawił się wcześniej na Gajówce, a jest na tyle kontrowersyjny, że może zapoczątkować ciekawą dyskusję:

  Prawdziwych uchodźców jest mi jedynie żal i gdybym ja miał możliwość życia na koszt społeczeństwa, którego politycy destabilizują mój kraj i zrzucają bomby na mój dom, na szpital, czy na szkołę do której chodzą moje dzieci, to bym z takiej okazji skorzystał i prędzej czy później też bym się zradykalizował.

  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/05/30/rownosci-rownosci-ma/

 213. revers said

  ad67

  Jakies Liberatory lataly nad Ochotnica Gorna?
  http://www.panoramio.com/photo/35929840

 214. Ad. 212

  I jeszcze drugi:

  Blisko mego ideału wygląda np. hiszpańska Mondragon Cooperative Corporation czy amerykański Springfield ReManufacturing. Tradycja spółdzielczości jest wszechobecna we Włoszech. My także ją jednak posiadamy! Spółdzielnie pszczelarskie, mleczarskie, mieszkaniowe czy produkcyjne to droga wyjścia z systemu lichwy, chciwości i oligarchicznej kumulacji kapitału w międzynarodowych centrach finansowych. Ale prawdziwym wyjściem jest powrót człowieka do ziemi, czego prędkiego zrozumienia wszystkim życzę.  Ziemia uprawiana nie dla zysku, ale z miłością i oddaniem, odwdzięcza się wieloma cennymi darami. Zamieniana w wielką fabrykę chemiczną, odwdzięcza się nam plagą alergii i nowotworów.

  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/04/25/odnowa-w-duchu-chestertona/

 215. JO said

  ad.214. Panie Robercie. Problem tkwi w ludzkich sercach w tym w Pana sercu. Nie jest juz ciezko zrozumiec mechanizmy naszego upadku, naszego przegrywania z wrogiem. Problem jest dzis w braku dzialania wspolnego na rzecz wspolnego dobra ku Boga Chwale.

  Coz z tego, ze Pan napisze taki atykul, a ja i wielu go przeczyta a nawet zrozumie. To o czym sie pisze, agituje…trzeba wdrazac samemu z innymi. W przeciwnym razie, tak czy siak jest sie po stronie naszych liberalnych wrogow,, ktorzy poprzez coegzystencje prawdy i klamstwa kreuja swiat nam na warunkach, ze prawde znamy jedynie z teorii a nie z praktyki….

  Jezeli wiec Pan nie praktykuje tego o czym napisal…, to prosze nigdy nie nazywac sie Tradycjonalista czy Polakiem – To dotyczy nie tylko Pana ale i mnie czy tu czytelnikow.

 216. Ad. 215

  Panie JO, w swoich artykułach przedstawiam alternatywę dla talmudycznych ideologii i systemów gospodarczych, albowiem to także należy czynić. Wie Pan już jednak, że działam jak mogę na gruncie spółdzielczym oraz jako agrarysta i ten zakres działań cały czas się powiększa. Uważam, że na tę chwilę robię absolutnie tyle ile mogę robić, w zgodzie ze swoimi przekonaniami i by daję tym przykład wielu moim czytelnikom. Zainspirowałem już kilka osób tworzących teraz spółdzielnie. Jestem obecnie zadowolony z owoców swych działań, choć uczynię wszystko, by w przyszłości były jeszcze lepsze.

 217. JO said

  ad.216. Zyjemy w systemie modernistycznym i tylko od nas zalezy, czy on runie, czy nas po prostu zgladzi. Bo to systemm cyswilizacji smierci, ktorej albo sie przeciwstawimy jako ogol, albo nas zdepolaryzowanych ten system zmiecie a w najleprzym wypadku wymiesza z innymi rasami, zrobi z nas potwora, niewolnika… i na niewolniczych warunkach pozwoli wegetowac.

  Jest tylko jeden punkt odniesienia, kiedy kazdy z nas moze napisac, powiedziec, ze „jest zadowolony z owocow swych dzialan” – tym punktem jest zbudowanie systemu z innymi sobie podobnymi, w ktorym zyjac, system modernistyczny nie siega swymi mackami. Tylko mozna byc zadowolonym wtedy, gdy stworzy sie obszar niezalezny od modernizmu dla siebie oraz grupy….

  Prosze sie nie ludzic.

 218. Czesiek said

  Ad. 3.

  Panie Yagiel, lepiej jest mieć z k.urwą potomstwo, niż wierzyć w to co powie żyd.

 219. JO said

  …i nie ludzic innych :)))

 220. Marucha said

  Re 173
  Czy mam cię, glizdo, znowu zbanować?

 221. Czesiek said

  Link specjalnie dla Pana Yagiel (ad. 3), co by lepiej poznał pejsate k.urwy.

  https://friendsofsyria.wordpress.com/2017/08/14/israel-has-harvested-18000-organs-from-dead-syrians-since-the-beginning-of-the-war/

 222. Marucha said

  Pan JO nie ustaje w swoim naganiactwie, aby ci, co już coś robią, robili więcej, lepiej i w ogóle wzięli się za to, co im być może nie pasuje, albo do czego nie mają predyspozycji.

  Pan JO niechaj przyjmie do wiadomości, iż jest to po prostu niegrzeczne.

  Ci, którzy poświęcają swoje siły i czas na działalność tak niewdzięczną i wręcz beznadziejną, jak uświadamianie Polaków o ich niewiedzy i głupocie, nie potrzebują żadnych zachęt ani poganiania. I tak już robią, co mogą. Za darmo. Jedyną nagrodą dla nich jest utrata rodziny i tzw. przyjaciół.

 223. gość said

  Stanisław Tyszka – „Jeśli zarabiasz 2500 zł, rząd zabiera ci 1710 zł w podatkach”

  W swoim najnowszym wpisie na Facebooku wicemarszałek sejmu z klubu Kukiz Stanisław Tyszka przypomniał, że „jeśli zarabiasz na umowie o pracę 2500 zł „na rękę”, to twoje wynagrodzenie brutto wynosi 3490 zł. Ale ta kwota nie ma żadnego znaczenia! Całkowity koszt Twojego pracodawcy, inaczej pieniądze przez Ciebie wypracowane, to 4210 zł. Zatem co miesiąc rząd zabiera ci 1710 zł w podatkach (PIT) i składkach (emerytalna, zdrowotna, chorobowa, rentowa). Wnioski?

  Praca jest w Polsce bardzo wysoko opodatkowana, a wiele osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Wyobraźcie sobie, co by było gdyby każdy pracownik musiał sam odprowadzić co miesiąc podatki.

  System jest absurdalnie wręcz skomplikowany, co powoduje olbrzymie koszty poboru podatków. Mamy prawie najdroższą skarbówkę w Europie.

  Dlatego Kukiz’15 stoi na stanowisku, że wraz z cięciem niepotrzebnych biurokratycznych wydatków, należy zmierzać do całkowitej likwidacji podatku PIT”

  http://wolnosc24.pl/2017/08/14/stanislaw-tyszka-jesli-zarabiasz-na-2500-zl-rzad-zabiera-ci-1710-zl-w-podatkach/

 224. gość said

  Rosja: Liberałowie obrażają cara

  Ministerstwo Kultury Rosji wydało w czwartek zgodę na dystrybucję kontrowersyjnego filmu pt. “Matylda”. Film opowiada o rzekomym romansie cara Mikołaja II z polską baletnicą Matyldą Krzesińską. Rozpowszechnianie filmu już od roku jest oprotestowywane przez środowiska prawosławne i konserwatywne w Rosji. Twierdzą oni, że film przedstawia kłamstwa na temat Mikołaja II, ostatniego cara Rosji i świętego kościoła prawosławnego.

  Twarzą opozycji wobec dopuszczenia filmu do kin stała się Natalia Pokłońska, była prokurator Krymu. Jej zdaniem film narusza uczucia religijne prawosławnych.

  http://xportal.pl/?p=30348

 225. JO said

  ad.222. To co Pan napisal w moim kierunku, to wylacznie Pana subiektywna opinia.

  Mozna naganiac kogokolwiek, jak sie ma do tego srodki przymusu. Ja takowych nie mam… w tym w Gajowce…

  Wyrazilem swoja opinie, ktora uwazam za Fakt, kto sie nie zgadza, ten oklamuje samego siebie.

  Tak, nie kazdy ma talenty i dary, ale ja wypowiedzialem sie w kierunku osob, ktore pretenduja do stanowiska liderow.

  Poza tym, zdaje sobie sprawe, ze nie kazdy moze i nie kazdy potrafi… Jednak kazdy moze byc posluszny rozkazom i kazdy moze wyrzec sie czegos…na rzecz dobra wspolnego. Jezeli nie, to niech sie nie nazywa tradycjonalista i Polakiem.

  Czy moj wpis odebral Pan jako przytyczke do siebie,, ze Pan tak ostro do niego podszedl?

  Nie widze powodu w moim wpisie do tak ostrego podejscia do mojej osoby.

  ..tak, stawiam poprzeczke tak wysoko, jak tego wymaga prawda ….

Sorry, the comment form is closed at this time.