Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Obce służby specjalne działają poprzez fundacje

Posted by Marucha w dniu 2017-08-10 (czwartek)

Zaistniała sytuacja wokół fundacji Otwarty Dialog jest dobrą okazją dla nas wszystkich, abyśmy uświadomili sobie wreszcie, jaką rzeczywistą rolę pełnią działające na terenie Polski fundacje.

Cała historia, która wreszcie wybuchła aferą wokół opublikowanego instruktarzu rozwalenia własnego kraju jest realnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa i trzeba to wyraźnie zobaczyć.

Na portalu Prawy.pl, a także poprzez inne media już w zeszłym roku mocno zwracałem na to uwagę, tylko nie zawsze takie komunikaty zostają poważnie potraktowane przez uśpione społeczeństwo! Dopóki coś się nie wydarzy, nie zwracamy uwagi na alarmujące o zagrożeniach artykuły, a nie reagujemy, bo właśnie działania obcych agentur mocno pracowały nad mentalnością obywatelską, abyśmy pozostawali w nurcie zaplanowanego dla nas i podpowiadanego nam na różne sposoby sposobu myślenia.

Kuriozalna sytuacja

W takim kraju jak Polska, w którym rząd epatuje pełnią narodowego patriotyzmu dla własnego kraju, sytuacja z publikacją planu rozwalenia kraju od wewnątrz w ogóle nie powinna mieć miejsca, a jeśli już do tego doszło, twórcy powinni już zostać zablokowani we wszelkiej działalności na terenie naszego kraju. Piszemy ‘twórcy’ bo chyba każdy świetnie zdaje sobie sprawę, że nie może tu chodzić o jedną osobę pana Bartosza Kramka i ewentualnie jego żonę.

W tym miejscu dokładnie wszyscy musimy stanąć twarzą w twarz z powodami, które są przyczyną tego, że fundacje spełniające dwuznaczne role na terenie naszego państwa mają się świetnie, bo my sami im na to pozwalamy!

Świadomość i umiejętność zauważania działań różnego rodzaju obcych agentur w naszej ojczyźnie są tak zatrważająco niskie, że podobne sytuacje jak ta z instruktarzem Kramka mogą spokojnie być publikowane w sieci, czy mediach typu TVN, czy Wyborcza, a przecież to jest kuriozum i naprawdę zagraża bezpieczeństwu naszego kraju!

Naprawdę trzeba wrócić do tematu!

A tymczasem my już od roku informowaliśmy o rzeczywistych celach niektórych fundacji, może więc najwyższy czas przypominać i uświadamiać sobie, o co w tym wszystkim naprawdę chodzi? Popatrzmy bowiem realistycznie, cóż może się dalej stać, skoro ze spokojem fundacja Kramka mogła sobie produkować… broń?!

Przypominajmy zatem głośno, że nie jest żadną fantastyczną, filmową opowieścią informacja, że na terenie Polski prowadzona jest walka informacyjna z wykorzystaniem różnych fundacji!

Skąd pieniądze, stąd strategia

Ogólnie można powiedzieć, że dostrzegam dwa rodzaje oddziaływania:

Pierwsze to oddziaływanie amerykańskie. Amerykanie za pomocą swoich fundacji na terenie Polski, oprócz działań typowych dla fundacji, takich jak promowanie swoich wartości na przykład słynnej „demokracji amerykańskiej”, prowadzą również działania, których zadaniem jest destabilizacja dawnych republikach radzieckich. Chodzi oczywiście o to, aby przejąć nad nimi kontrolę.

Stany Zjednoczone starają się przy pomocy Polski tak oddziaływać, aby nadawać kierunek polityczny tych państw. Wykorzystuje się do tego właśnie fundacje (sic!), którym przekazuje się określone i wcale niemałe środki finansowe po to, żeby prowadzić tam różnego rodzaju warsztaty, odpowiednio szkolić studentów, w ściśle określony sposób programować nauczanie o demokracji, o prawach obywatelskich itp.

Na to idą naprawdę bardzo konkretne środki finansowe, które przecież nie biorą się nigdy znikąd i dokładnie tak samo, jak miało to miejsce w przypadku fundacji dialogu Kramka, pieniądze zawsze mają swoje źródło, z którego płyną, a zidentyfikowanie źródeł finansowania danych fundacji jest zawsze ostatecznym obnażeniem intencji działań fundacji!

W rzeczywistości trzeba jasno powiedzieć, że fundacje tego typu są faktycznie grupami ludzi, przygotowującymi do działań wywrotowych na terenie danego kraju, dokładnie jak miało to miejsce na Majdanie! Wszyscy musimy wreszcie wyraźnie widzieć, że fundacje te nie mają za swego celu dobro Polski, ale mają cele własne, który nadawane są z miejsc, z których płyną pieniądze na owe fundacje!

Skuteczne usypianie Polaków dla obcych celów

To są bardzo konkretne działania, podczas których po prostu przygotowuje się struktury ludzi, którzy właśnie zaszczepiają na terenie danego kraju bardzo określone poglądy po to, żeby w odpowiednim momencie je wykorzystać. Dlatego fundacje takie jak Otwarty Dialog ze spokojem opublikowały plan niszczycielski dla Polski, bo najpierw bardzo mocno pracowały nad tym, aby przygotować sobie dobrze grunt dla realizacji tego planu!!!

To są bardzo konkretne działania, KOD nie powstał sam z siebie i musimy to wszyscy bardzo dokładnie zobaczyć! Także kuriozalnie mało restrykcyjna reakcja na opublikowany plan Kramka jest efektem wcześniejszych działań fundacji!

Inne przykłady, obrazujące taką sytuację to fundacje niemieckie, działające na terytorium Polski. Te fundacje generalnie skupiają się w swych działaniach na odcinku polskim.

Jakiego rodzaju są to działania?

Niemcy dążą do sytuacji, w której ma dochodzić do osłabienia więzi wspólnotowych, a zwłaszcza rodzinnych. Seksualizacja, aborcja, promocja homoseksualizmu, laicyzacja itp. Wszystko to nie są pro wolnościowe ruchy, rzekomo wyzwalające z homofobii, ale ściśle określony plan działania, nastawiony na bardzo określone cele, które w ani jednym momencie nie są dla dobra Polski i nie możemy już tego dłużej nie widzieć!

KOD i produkcja broni

Wkrótce bowiem możemy zobaczyć podobne instruktażowe porady, jak przeprowadzać zamach na nasz własny kraj z całkiem innych stron, nie tylko przecież wschodnich! To wszystko jeśli chodzi o oddziaływanie ideologiczne na mentalność Polaków, na plan usypiania ich, który w dużej mierze okazał się niestety skuteczny!

Przypomnijmy, KOD nie powstał sam z siebie, ale jest wynikiem braku reagowania samych Polaków na indoktrynowanie nas i usypianie refleksji i czujności! Brak krytycyzmu na przykład wobec fałszywie pojętej tolerancji okazuje się teraz ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa kraju!

Proszę sobie samemu odpowiedzieć w tym momencie na pytanie: Co musi się jeszcze stać, żeby Polacy się obudzili? Ile broni ma być wyprodukowanej pod osłoną Fundacji Otwarty Dialog? Kiedy zadamy sobie wszyscy konkretne pytanie, które powinno głośno wybrzmieć jak następuje: Po co komu broń do… dialogu? I czym miałby być ów ‘dialog’ skoro jedna ze stron zaopatruje się w broń?

Wszystkie czołowe partie niemieckie mają swoje przedstawicielstwa w Polsce

Inny rodzaj oddziaływań Fundacji ma miejsce na odcinku gospodarczym. Co ciekawe, prowadzi się szkolenia, badania, które są nakierowanie na jakiś określony cel. Na przykład powinno wzbudzać duży niepokój wśród społeczeństwa pojawienie się licznych publikacji, mówiących o szkodliwości węgla.

Zobaczmy jak to działa:

Polska jest posiadaczem około 90% (sic!) zasobów węgla w całej Unii Europejskiej, natomiast niemieckie fundacje dążą do tego, żeby Polacy z tego węgla nie korzystali! Oni naprawdę chcą odciąć nam to źródło energii i do tego zmierzają. Czy ktoś z Polaków jeszcze w to wątpi? Jeśli tak, to właśnie dlatego, że odpowiednie fundacje poddały społeczeństwo konkretnej indoktrynacji na przykład para ekologicznej!

Pójdźmy dalej! Gdy bardzo szczegółowo przyjrzymy się owym fundacjom, możemy zobaczyć w pełnym świetle, jak wszystkie czołowe partie niemieckie mają swoje fundacje działające na terenie Polski!

Zarówno Chadecy za pomocą Fundacji Adenauera, jak i socjaliści, a także zieloni, wszyscy oni naprawdę mają swoje fundacje i przedstawicielstwa w Polsce!

Jest także na przykład fundacja Polsko – Niemieckie Pojednanie, która wspierana za pośrednictwem ludzi związanych między innymi z Pawłem Kowalem, działa na rzecz Ukrainy (sic!)! Co ciekawe, różnego rodzaju projekty typu portale internetowe, są dofinansowywane prze właśnie tę fundację i nikomu wydaje się nie przeszkadzać, że współpracujący z nimi dziennikarze ukraińscy, na przykład nie ukrywają swojego negatywnego stosunku do filmu „Wołyń”!

Prowadzi się na przykład działania fałszujące realizm wydarzeń o Wołyniu. Odbywa się to w całkiem prosty sposób, gdy na przykład dziennikarka ukraińska, która wypowiada się o samym filmie jako rzekomy autorytet na łamach ukraińskiego portalu informacyjnego stwierdza, że jest to film dobrze zrobiony od strony technicznej, natomiast według niej, nie ma nic wspólnego z historią. Deprecjonuje się w ten sposób wagę tego filmu do poziomu popkulturowego tworu sensacyjnego!

Osoby nie znające faktów o Wołyniu zaczynają nieść w świat informację, że nie wiadomo do końca jak to było z tym Wołyniem, bo przecież sami słyszeli, jak ktoś ważny powiedział… I tak fałszywy obraz niesie się z ust do ust nieuświadomionych, uśpionych obywateli.

Agentura wpływu pod nosem polskich służb

Cała ta agenturalna działalność ma się więc całkiem dobrze w naszym kraju, swobodnie sobie działa, a kuriozalne jest to, iż jest to agentura wpływu, a działa pod nosem polskich służb!

Polskie służby nie reagują i nie przeciwstawiają się wpływom zarówno fundacji amerykańskich, jak i niemieckich, tak samo jak nic nie robi się z przepływem środków finansowych na rzecz działań pro-ukraińskich w Polsce! Czy nie czas się opamiętać? Powtórzmy pytanie, co jeszcze ma się stać, żebyśmy się wszyscy obudzili?

Polska w kleszczach mentalności ukraińsko-niemieckiej

Ukraińcy mają taki wieczny sentyment do Niemców, do sposobu prowadzenia przez nich polityki. Znamy to z historii i to są fakty!!! Można samodzielnie wyszukać choćby i w sieci realne świadectwa ludzi o tym wszystkim, niektórzy z nich wciąż jeszcze przecież żyją!

Obecnie mamy więc współczesne relacje geopolityczne, które nie są oderwane od przeszłości, które przecież wynikają z niej! I tak dziś Ukraińcy nie ukrywają, że głównym ich celem w Europie jest przede wszystkim współpraca z Niemcami. Oni po prostu mają w sobie to parcie do uzyskiwania przewagi nad innym narodem, to nie są fakty sztucznie kreowane przez traumę po kresowych wydarzeniach historycznych, ale to są realne współczesne działania!

Oczywiście, jeśli chodzi o sprawy gospodarcze, można by powiedzieć, że dalecy są Ukraińcy od ideałów niemieckich. Jednak pod względem mentalności, pewnego rodzaju etosu, podejścia do kwestii narodu, te poglądy wydają się być bliskie, co poznajemy po działaniach między innymi agenturalnych fundacji wypełniających określony plan na terenie naszego kraju! Ten plan wypełniany jest dziś!

Zapowiedź Prawy.pl

Ponieważ cała sprawa działalności agenturalnej fundacji na terenie Polski jest naprawdę kluczowa dla bezpieczeństwa naszego kraju, co już wszyscy widzimy na ulicach naszych miast, gdzie wypełniane są dyrektywy Kramka i fundacji, będziemy do tematu często wracać. Postaramy się bardzo konkretnie wykazywać działania różnych fundacji.

Uczulamy Państwa też na bardzo skrupulatne przyglądanie się działaniom różnych fundacji na terenie naszego kraju, przecież wszyscy chcemy żyć w spokojnym i bezpiecznym, to znaczy suwerennym kraju! Jaki ten kraj będzie nie zależy od żadnych obcych wpływów, ale tylko i wyłącznie od nas samych!

Arkadiusz Miksa
http://prawy.pl

Komentarze 34 to “Obce służby specjalne działają poprzez fundacje”

 1. Fragment mojego tekstu:

  Niejaki Bartosz Kramek, Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog, napisał w oświadczeniu z dnia 31.07.2017 między innymi te oto słowa:

  ,,Jak wielokrotnie wskazywaliśmy, ODF jest finansowana z różnego rodzaju darowizn i grantów pochodzących od osób prywatnych, firm i instytucji, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Jak dotąd nie ma wśród nich podmiotów należących do sieci Open Society Foundations, czy innego rodzaju instytucji kontrolowanych przez amerykańskiego filantropa George’a Sorosa. Fundacja nie ukrywa jednocześnie, że współpracowała z International Renaissance Foundation, ukraińską organizacją wspierającą rozwój społeczeństwa obywatelskiego, której założycielem jest George Soros. Realizowany wspólnie (również z udziałem innych partnerów) w 2014 r. projekt dotyczył szkoleń dla ukraińskich przedsiębiorców w związku z podpisaniem przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z UE i otwarciem rynku UE dla Ukrainy. Oczywiście, Fundacja utrzymywała także kontakty, w rozmaitych okolicznościach, z osobami i organizacjami związanymi i finansowanymi przez Open Society Foundations, czy też innymi inicjatywami kojarzonymi z Georgem Sorosem. Śmiemy twierdzić także, że dotyczy to sporej części społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i innych krajach UE, jak też w Ukrainie. Działalność Georga Sorosa i jego organizacji oceniamy pozytywnie.”

  Naprawdę miło jest wiedzieć, że spora część ,,społeczeństwa obywatelskiego” (czyli organizacji pozarządowych finansowanych z podejrzanych źródeł i w wielu krajach tworzących grunt pod późniejsze rewolucje i zamachy stanu) jest finansowana przez filantropa George’a Sorosa.

  Widzieliśmy to w Gruzji, widzieliśmy to na Ukrainie, widzieliśmy to w Kosowie i nigdy nie przyszło nam choćby przez myśl, by efekty działań tych organizacji ,,społeczeństwa obywatelskiego” oceniać inaczej, niż jednoznacznie negatywnie. Wszakże jak inaczej można oceniać działalność organizacji z ,,demokracją” i ,,tolerancją” w nazwie, które wynoszą do władzy skorumpowanych polityków i oligarchów jak Petro Poroszenko, terrorystów, handlarzy ludzkich organów i narkotyków pokroju Hashima Thaçi oraz przestępców ściganych listami gończymi, z czego jeden właśnie powinien opuszczać Polskę w obawie przed ekstradycją do Gruzji? Jest to też przyjaciel prezydenta Poroszenko, stypendysta instytucji ,,obywatelskich” i polityk wyniesiony do władzy w wyniku rewolucji sponsorowanej przez George’a Sorosa.

  Wiemy, że rączka rączkę myję nie od dziś, jednakowoż zastanawia mnie to podejrzane rozdwojenie jaźni ludzi pokroju Bartosza Kramka. Czy naprawdę można działać na rzecz rozwoju demokracji oraz praw człowieka i jednocześnie wpisywać się do kategorii ,,organizacji Sorosa”, wspierających antydemokratów, watażków, terrorystów i oligarchów? Czy naprawdę Polakom potrzeba mediów publicznych, by zrozumieć takie proste rzeczy i nie dostrzec w tym całego morza fałszu i hipokryzji? Czy sami nie potrafią już dojść do wniosku, że coś jest nie tak z filantropem i działaczem demokratycznym, jeśli wspiera on antyrządowe protesty, rewolucje oraz tych polityków, o których na Wikileaks możemy czytać całymi tygodniami?

  George Soros stał za spekulacyjnymi atakami na brytyjskiego funta i szwedzką koronę w 1992, a także za wojnami finansowymi wypowiedzianymi w 1997 Tajlandii i Malezji. Osoba biorąca udział w napadzie na bank i dokonująca kradzieży ubezpieczonych przez bank pieniędzy, trafia najczęściej na wiele lat do więzienia. Spekulanci walczący z całymi rządami i państwami, bogacący się na pogłębianiu biedy, różnic społecznych i bankructw tysięcy firm, są z kolei hołubieni przez niezliczoną ilość mediów, instytucji, a także komentatorów politycznych i społecznych. Osoba napadająca na bank jest określana mianem przestępcy, tymczasem spekulantów nazywa się filantropami.

  Jako jeden z trzydziestu najbogatszych ludzi na świecie, George Soros hojnie finansował kampanię wyborczą amerykańskich Demokratów w 2004, kampanię wyborczą Hillary Clinton w 2016, w tym samym okresie przeznaczył około 33 milionów dolarów na działalność Black Lives Matter, organizacje działające na rzecz legalizacji narkotyków, a o wiele wcześniej na terenie Polski stworzył między innymi Fundację im. Stefana Batorego oraz sfinansował działalność Collegium Invisibile.

  Kim byli studenci bądź tutorzy Collegium Invisibile? Mamy tu między innymi: Marka Safjana, Ryszarda Legutko, Andrzeja Olechowskiego, Hannę Gronkiewicz-Waltz, Piotra Glińskiego, Bronisława Geremka, Tadeusza Gadacza, Andrzeja Koźmińskiego, Katarzynę Chałasińską-Macukow, Łukasza Warzechę i Leszka Balcerowicza.

  Mam nadzieję, że nikt nie jest zdziwiony. Tym bardziej, że teraz pora na członków Rady Fundacji im. Stefana Batorego: Jan Krzysztof Bielecki, Agnieszka Holland, Andrzej Olechowski, Bogdan Borusiewicz, Olga Krzyżanowska, Helena Łuczywo, Andrzej Rapaczyński i Henryk Woźniakowski. Wcześniej w tym zaszczytnym gronie miał też swoje miejsce (a jakże!) Bronisław Geremek.

  George Soros został nagrodzony polskim Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi w 2012 przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Order Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej nosi z dumą także Jan Tomasz Gross, więc chyba znowu nie ma się czemu dziwić.

  (…)

  Robert Grünholz

  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/08/08/gdzie-soros-a-gdzie-batory/

 2. Marcin said

  Co od Polaków może zależeć jak znamienitej części przedstawicieli klasy politycznej wyrastają nogi z podobnych fundacji. To walka z wiatrakami.

 3. RomanK said

  Wszystkie fundacje ..przyjmujace darowizny obcych podmiotow..uznac za agentury obcego wplywu i traktowac- jako takie!
  Wspolpracujacych z tymi Fundacjami i Agencjami traktowac- jak agentow wrogich, obcych dyspozytur!
  Tak -jak wiekszosc cywilizowanego swiata to czyni!

 4. kot said

  Nie każdemu na imię Władymir…

 5. […] Tekst  wzięty  z  https://marucha.wordpress.com/2017/08/10/obce-sluzby-specjalne-dzialaja-poprzez-fundacje/ […]

 6. Rafal Cz. said

  Wywiady dzialaja w wielu formach: i tych legalnych i nielegalnych. Zadaniem wywiadu jest zdobywanie
  istotnych informacji w regionach (krajach) waznych strategicznie oraz wplywanie w oparciu o zdobyta wiedze na opinie publiczna w tychze w celu uzyskania pozadanego politycznie wyniku.
  Jedyna obrona jaka pozostaje w takiej sytuacji jest zdolnosc do myslenia krytycznego w oparciu o fakty.
  Z tym jednak krucho zarowno jesli chodzi o wiedze faktologiczna jak i nawyk krytycznego myslenia,
  bo tzw media glownego nurtu nie dostarczaja faktow, a jedynie je interpretuja zgodnie z tym co wydaje
  tymze mediom (autorom) jedynie sluszne w danym czasie.
  Ze swej strony zanim wyrobie sobie opinie o danym zdarzeniu czytam wiele prasowych publikacji
  z pozycji diametranie roznych (tzw. prawicowe.lewicowe i centrystyczne) po czym staram sie wylowic
  to co jest najistotniejsze, czyli esencje. Wtedy dokonuje wyboru:najczesciej moja ocena jest bliska
  stanu faktycznego.Czasem jednak moje wnioski sa mylne. Dokonuje zatem korekty po analizie
  mojego toku myslenia i wylapuje bledy. A wiec drodzy gajowkowicze, po prostu polacy- badzcie
  uwazni i krytyczni.

 7. NC said

  Zarówno Róża Rzeplińska, jak i Maja Rzerpliśńka – córki prezesa Sądu Najwyzszego Rzeplińskiego, jak i Zofia Komorowska, córka prezia-erudyty „bula” Bronisława Komorowskiego, pozostaja na utrzymaniu Sorosa.

  Róża Rzezplińska jest finansowna przez fundację Stowarzyszenie 61, finasowana przez Sorosa.
  Z pienieędzy wypłacanych przez to samo stowarzyszenie utrzymuje sie także jej siostra Maja Rzeplińska, najmłodsza córka prezesa Rzeplińskiego

  Podobnie finansowana jest Zofia Komorowska, która zasiada w lokalnym (polskim) zarządzie tej ekspozytury Sorosa.

  W USA, gdzie mieszkam, takie osoby muszą rejestrować się we we władzach federalnych jako agenci zagranicznych ośrodków.

  Biorąc pod uwagę oczywisty, a ukrywany przez niego samego, konflikt interesów Rzeplińskiego musi on natychmiast zostać usunięty ze stanowiska.

  Działalnośc organizacji fiansowanych przez obce ośrodki musi zostać w Poslce zabroniona.

 8. Marek B said

  „Pierwsze to oddziaływanie amerykańskie. Amerykanie za pomocą swoich fundacji na terenie Polski, oprócz działań typowych dla fundacji, takich jak promowanie swoich wartości na przykład słynnej „demokracji amerykańskiej”, prowadzą również działania, których zadaniem jest destabilizacja dawnych republikach radzieckich. Chodzi oczywiście o to, aby przejąć nad nimi kontrolę.”

  „Niemcy dążą do sytuacji, w której ma dochodzić do osłabienia więzi wspólnotowych, a zwłaszcza rodzinnych. Seksualizacja, aborcja, promocja homoseksualizmu, laicyzacja itp. Wszystko to nie są pro wolnościowe ruchy, rzekomo wyzwalające z homofobii, ale ściśle określony plan działania, nastawiony na bardzo określone cele, które w ani jednym momencie nie są dla dobra Polski i nie możemy już tego dłużej nie widzieć!”

  Amerykanie? Niemcy?

  Miksa – czy tobie się nie popie$%#@ło? Ty parszywy dezinformatorze! Ja ci pokażę co robili w kwestii rodziny Niemcy:

 9. RomanK said

  ..i nalezy przywrocic kare smierci..za zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu i jego zywotnum interesom ze szczegolnym podkresleniem w przypadku …….Zdrady Narodu Polskiego.

 10. anonim said

  Bo wiecie Panowie, dla takich „zwykłych” ludzi dać pół miliona albo miliona na fundacje na łobrone i promocję demokracji to nic wielkiego cytując wodzowską „parkę” „To nie są duże pieniądze”

 11. Yah said

  Ad 8

  Dla siebie robili Marku B , a nie dla Polaków. Niemcy wszystko robią dla siebie … ale ciemniak ….

 12. Czesiek said

  Rozdać obywatelom broń, to szybko zrobią porządek z Kramkami. Zresztą na Kramka nawet szkoda kuli. Przypuszczam, ze kamienica przy Szucha 11a/21 ma dobre przyłączenie do centralnych ścieków, gdzie jest właściwe miejsce żydo-banderowskiego robactwa. Oby tylko w rurę się zmieścił.

 13. andzia said

  re:7
  Razem z Zofią Komorowską pracuje żona JKM.

 14. anonim said

  ad 13. Andzia
  „Bo wszystkie polinianie to jedna rodzina starszy czy młodszy chłopak czy dziewczyna”

 15. OdkrywcaHameryki said

  „Obce służby specjalne działają poprzez fundacje”

  Epokowe odkrycie po uplywie cwierc wieku, podobniue jak z UBolkiem ze zdrajaca i szmata Michnika ze antypolska.

 16. Marucha said

  Re 15:
  Dla Pana to żadne odkrycie.
  Dla większości Polaków to bzdurna teoria spiskowa rozsiewana przez sowieckich agentów.

 17. Dictum said

  Poseł PiS przeprasza za wpis o Żydach i aborcji

  „Wypoczywam, czytam różne zaległe lektury. I zastanawiam się dlaczego wśród aborterów jest tak dużo Żydów, pomimo Holokaustu” – napisał na Twitterze poseł PiS Bogdan Rzońca. Po kilku godzinach usunął on swój wpis i zamieścił przeprosiny.

  „Pisałem już, że niestety głupich (jak kilo gwoździ) nie brakuje. Głupi wpis Bogdana Rzońcy i równie niemądry komentarz Przemysława Szubartowicza” – tak sprawę skomentował wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński z PiS. Przemysław Szubartowicz to były dziennikarz Polskiego Radia i TVP, który wpis Rzońcy opatrzył takim komentarzem: „Poseł na Sejm. Oczywiście PiS. Najpierw Ogórek, teraz ten. Antysemickie szambo wybija. Cuchnie Marcem.”
  „Jeśli ktoś źle zrozumiał wpis i poczuł się urażony – należą się przeprosiny. Przepraszam za wpis, nie przepraszam za poglądy dot. aborcji” – napisał Rzońca wczoraj na Twitterze.
  „Chodziło mi o to, że naród, który tak wiele istnień stracił w czasie wojny, dzisiaj ma takie liberalne poglądy wobec życia. Zostałem źle zrozumiany” – powiedział poseł w rozmowie z portalem nowiny24.pl.

  Za: http://jewish.pl/pl/2017/08/03/posel-przeprasza-za-wpis-o-zydach-i-aborcji/
  Za: WolnaPolska (3.08.2017)

  ________________________________________

  KOMENTARZ BIBUŁY: Nie rozumiemy, jak można przepraszać za stwierdzenie niezaprzeczalnego faktu. Aborcja stała się przemysłem zainicjowanym na tak powszechną skalę głównie przez żydów, a jak stwierdzał to wielokrotnie dr E. Michael Jones, aborcja jest fenomenem żydowskim. (“Support of abortion is a largely Jewish phenomenon. Indeed, although no one is allowed to say this, if there is a group responsible for the legalization of abortion in America, it is Jews”). Oczywiście nie znaczy to, że każdy aborter jest Żydem, a każda pracownica Planned Parenthood to Żydówka, lecz o to, kto doprowadził do przemiany społecznej w konsekwencji legalizującej i akceptującej rzeź bezbronnych dzieci, zwaną eufemistycznie aborcją. Dr Jones stwierdza absolutnie jasno, że “Aborcja w Ameryce była żydowską operacją przeprowadzoną od początku do końca przez żydów.” Nie wątpimy, że w innych częściach świata miała tych samych promotorów.
  Masowa judaizacja życia społecznego zaczęła się na dobre poprzez kapitulację Kościoła, który przeprowadził rewolucję zwaną Soborem Watykańskim II, z przyjęciem żydowskiego sztandarowego dokumentu Nostra Aetate. To właśnie poprzez ten diabelski dokument zdezorientowane społeczeństwa, pozbawione przez posoborowy Kościół latarni wskazującej, kto był i kto jest jego odwiecznym wrogiem, czyli kto był i jest wrogiem wartości chrześcijańskich i chrześcijańskiego porządku społecznego, poległy w walce z napierającą zmasowaną propagandą żydowską, której narzędzia, np. w Stanach Zjednoczonych były w dominującej części w rękach żydowskich właścicieli.
  Nie tylko współczesna zorganizowana, zalegalizowana i masowa aborcja jest fenomenem czysto żydowskim, ale i inne plagi społeczne: pornografia (czytaj: “Rewolucyjny Żyd, czyli kto kontroluje przemysł pornograficzny“), redefinicja dewiacji czy upowszechnienie lichwy.
  Niestety, w takich czasach żyjemy, że mówienie o tym, co jest oczywiste i co każdy z nas zauważa (a przynajmniej zauważyć powinien), staje się niebezpieczne. Grożąca cenzura, polityczna poprawność, penalizacja wypowiedzi i myśli – to kolejne plagi i konsekwencje judaizacji społeczeństw. Aborcja jest tylko jednym z trybów mechanizmu sprzeciwiającego się Bożemu porządkowi, sprzeciwiającego się Logos.

 18. Siekiera_Motyka said

  Ad 15 – To może to będzie odkryciem Ameryki dla Pana,

  „John Chancellor donosi dla NBC w dniu 11 października 1977 r. o tajnych operacjach CIA w odniesieniu do ich zainteresowania dziećmi. Obozy te miały zebrać dzieci z całego świata w celu lepszego zrozumienia siebie nawzajem.”

  Dla tych badań używano LSD na dzieciach przez dni, tygodnie a niekiedy lata.

  .https://www.youtube.com/watch?v=QbaKn6qIOOM

 19. RomanK said

  Rzonca nie wie..ze dla wyznawcy i wychowani na cywilizacji Talmudu w tym na Cywilizacji tzw. Juedeochrzescijanskiej(sic???)goim to bydlo…pozbawione nephesh elokis…aztem wszelakie zabiegi sa poprostu procedurami weterynaryjnymi….

 20. gość said

  Prezes Fundacji Otwarty Dialog do dziennikarza: Czy Pan nie rozumie polski język?

  Reporter programu „Minęła 20” Łukasz Sitek, który próbował uzyskać od prezes Fundacji Otwarty Dialog wyjaśnienia na temat finansowania organizacji spotkał się z ostrą reakcją samej zainteresowanej. Nie chcąc odpowiadać na pytania Lyudmyla Kozlowska zaczęła łamaną polszczyzną pytać dziennikarza: „Czy Pan nie rozumie polski język?”. A wszystko przed kamerami.

  https://gloria.tv/video/yrXi9ZBF3w9M4iXRWFmAzsDZc

 21. Dictum said

  Ad. 19. Rzonca jakby wie, ale zanim jeszcze zdążył szerzej podzielić się swoimi konstatacjami, natychmiast obleciał go strach i dalejże przepraszać. I to jest najgorsze.

 22. RomanK said

  Panie Dictum…ja sie powaznie obawiam ,ze pan ma 100% racji…:-)))
  Kurduplizm polega nie na braku rozumu..ale na przeroscie rozsadku zwiazego ze strachem:-)))

 23. Plausi said

  Także przez NSZZ

  nie tylko „Obce służby specjalne działają poprzez fundacje”, jak wiemy z własnego doświadczenia.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Kto zadał sobie trud zapoznać się z wideo:”Germany made in USA” sprzed bez mała 20 lat, tzn. z początków Wolnej Polski

  https://www.youtube.com/watch?v=tfXLOtlYC7E

  ten mógł doświadczyć, że także istytucje kultury, jak czasopisma, są instalacjami wywiadów obcych, nie inaczej jest z tzw. NGOs, te są częstokroć zakładane dla potrzeb operacji ukrytych. O dostawach broni przez te organizuacje, o innych środkach nawet nie wspominając, też można było się czasem doczytać.

 24. Plausi said

  Także ceniona Nagroda Nobla

  jest instrumentem służb, jak to udowodniono zarówno w przypadku Gombrowicza jak też TW „Bolka”.

  Znawcom a szczególnie wielbicielom USA należy polecić zacząć od doktryny Monroe’a, jeśli chcą się ubiegać o zabieranie głosu

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Doktryna_Monroe%E2%80%99a

  tłumaczy ona bowiem znakomicie zasady polityki USA do dziś, choć powstała przed ok. 200 laty, zbiega się ona czasowo także z działalnością pana Amschela:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  Ta doktryna znalazła także swe zastosowanie przy tworzeniu tzw. UE po podboju Europy przez USA w II Wojnie.

 25. witek said

  Nie tylko Rzońca przepraszał.
  Tak mówił przedstawiciel kościoła polskiego

  Bp Rafał Markowski, przewodniczący Rady KEP ds. Dialogu Religijnego i Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem, podkreślił, że Kościół opłakuje tych wszystkich, którzy doznali w Jedwabnem „kaźni, bólu, poniżenia i upokorzenia, którzy tutaj w sposób niespodziewany spotkali śmierć, która ich tutaj nie powinna spotkać, ale jednocześnie Kościół ogarnia z wielkim bólem tych synów narodu polskiego, szczególnie tych katolików, którzy brali udział w tej kaźni, którzy bezpośrednio przyczynili się do tego bólu, upokorzenia i wreszcie do śmierci”.

  To się nazywa zamiłowanie do prawdy
  Bez dowodów, ze wstrzymaną ekshumacją, pomimo zeznań świadków….
  Brawo ekscelencje, brawo!
  I jeszcze oczekujecie sytych tac?

 26. RomanK said

  CO niedziela …panie Witek..co niedziela…Nagrode pan odbierze po smierci…tace da w niedziele… przyszla niedziele….

 27. Birton said

  dlaczego rząd w Warszawie ( celowo nie napisałem polski) na to zezwala ?
  ODPOWIEDŹ:
  PIS=Partia Interesów Syjonistycznych, PO=Partia Ogólnożydowska SLD=Syjoniści Lewico-Demokratyczni i wszystko jasne – fałszywa flaga od 1944 roku i ŻYDOWSKIE rządy w Polsce – Polacy nie rządzą od 1944 roku
  „probanderowski , antypolski, żydowski rząd w Warszawie z premier Żydło na czele i prezesem Kalksteinem w tle , prezydent Juda błogosławią program nienawiści do Rosji oraz bezwarunkowej miłości do USA, Ukrainy i Izraela ”
  Centrala PiS , PO , SLD , Solidarności jest ta sama i znajduje w Tel Awiwie. Niepokoje są potrzebne dla uwiarygodnienia przed Polakami żydowskich „patriotów” z PIS, PO, SLD a partiom do wzięcia Polaków za twarz

 28. Birton said

  pies Rafał Markowski, a nie biskup

 29. anonim said

  http://r-scale-35.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p8/i/30c8e1ca872524fbf7ea5c519ca397ee/7dd5203c-d8ec-11e3-86fb-0025b511229e.jpg?type=1&srcmode=3&srcx=1%2F2&srcy=0%2F1&srcw=400&srch=459&dstw=400&dsth=459&quality=85
  Zwyczajnie jeden „mieli mózgi” Polakom na scenie a drugi „z ambony”

 30. Dictum said

  ad. 22 i 25
  Jeden ksiądz prof. Chrostowski (no, może jeszcze wydłubałoby się jakichś paru sprawiedliwych) głośno mówi, dlaczego opuścił to towarzystwo do tzw. dialogu z żydami.
  Tam „dialog” miał polegać wyłącznie na posłuchu dla jednej tylko strony, przed racjami której zawsze należy stać na baczność.
  I bez dyskusji!!!

 31. jjj said

  Agentura ma dzieki współpracy z obcymi sluzbami mozliwosc wzbogacenia się. Agenci są wiec zainteresowani sluzeniem materialnie, czują wspolnotę interesow z „pracodawcą”.

  Niemniej rzadko jest tu prawdziwa radość:))) „w tworzeniu czegos waznego” w imię interesu etnicznego, radość, ze wpisujesz sie w walkę prowadzoną od pokoleń, że duchy dziadów patrzą na ciebie z uznaniem, że jestes bohaterem swej nacji:)))) To wystepuje -jak mi sie zdaje – przy współpracy „naszych rodzimych” z korzeniami ż-skimi z organizacjami ż-skimi, czasej kamuflującymi, czasem nie, czasem wręcz eksponującymi swoją proweniencję etniczną, swoją toźsamosc.

  Etnocentryczna więź Żydów, w „walce” „by ten swiat byl dobry dla Źdow” jest z pewnością dużo większa* niz związki agenta z oficerami prowadzacymi- jak mi sie zdaje, jak wskazuje cala wiedza o świecie i jak wskazuje logika.. Oczywiscie moze to byc łączone, nie zawsze jednak musi czy moze tak byc, więc powtórzę naprawdę nieścieralne, naprawdę waźne jest owo utozsamianie sie z „nacją.

  Ad* Oczywiscie zdarzają sie konflikty, pozorowane lub nie, miedzy nimi, wynikające z miejsca w spoleczenstwie, z sytuacji itd. Np sędzia -Żyd amerykanski skazal szpiegow atomowych Rosenbergów, na smierc. Jestem jednak przekonany -z tego co czytam- ze obie strony nie przejmowaly sie za bardzo „konfliktami gojów”, powiedzmy: Amerykanów anglosaskich z Ruskimi slowianskimi. Obie strony zrobily w swojej mocy duzo, „by ten kraj/swiat byl dobry dla ż-ów”, i raczej to bylo ich podstawową, jesli nie jedyną motywacją. Gdyby spotkali sie jakims cudem, sędzia z Ros-mi, w jakims ż-skim raju, ponarzekali by razem na antysemyzm :))))

 32. Alte said

  Na stronie:
  ktorzadzi.pl/people/robert-biedron
  można znaleźć wiele informacji na temat różnych typków finansowanych przez różne fundacje. Jakiś czas temu szukałem info o tym biedroniu.

  W tej chwili strona nie działa (time out) — mam nadzieję, że to ich server, że strona nadal istnieje.

 33. Plausi said

  Nie zapominajmydzielnych Gojów szabosowych

  https://marucha.wordpress.com/2017/07/01/dom-wariatow-polska/#comment-686570

  Ad. Jjj, 31

  W zasadzie racja, ale jest jeszcze parę szczegułów do uwzględnienia. Jak z linku zresztą wynika, omawia grupa społeczna Judejczyków jest idealnym wykonawcą dla panujących, o tym, że wóród panujących zajmują najważniejsze nawet pozycje, jest rzeczą bezsprzeczną

  http://ram.neon24.pl/post/139075,ex-agent-cia-tillerson-realizuje-polityke-izraela#comment_1394170

  ale naszym zdaniem, nie jest to decydujące. Społeczność ta stanowi stałą rezerwę kadr, boweim jest od tysiącleci tresowana do roli panowania nad innymi narodami, patrz ST, w przypadku jej nadmiernej liczebności, władający nie wahają się te kadry zredukować, jak słynny tzw. „holokaust” to najlepiej dowodzi. Jakże niewiarygodne jest dla nas twierdzenie, które krzykacza A. Hitlera obarcza odpowiedzialnością za tę operację. Znaleóliśmy zresztą taką wskazówkę:

  http://wrzodakz.neon24.pl/post/131652,polityczni-zbrodniarze#comment_1305977

  Zgoda, nie do każdego ona przemawia, w końcu jesteśmy od małości tresowaniu w zupełnie innym kierunku pojomowania, to są skutki.

 34. Boydar said

  Panie Dictum, przed rozpoczęciem dialogu, każda ze stron winna zasiąść na swoim miejscu. Rozpoczynanie, gdy ta druga siedzi na naszym krzesełku a my pod stołem, nie jest dialogiem.

Sorry, the comment form is closed at this time.