Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Pancerny burdel Antosia

Posted by Marucha w dniu 2017-08-10 (czwartek)

Najnowszy pomysł ministra Macierewicza zaowocował szybką reakcją użytkowników cyberprzestrzeni. Sugestie są różne: od burdelu na szynach, po środek transportu dla prezesa PiS.

Zareagowały setki Internautów, byli bezlitośni.

Polskę obiegła sensacyjna wieść, że na zlecenie MON, kolejowy przewoźnik pasażerski, PKP InterCity, ma dokonać zakupu 8 wagonów kolejowych dostosowanych do przewozu wojska, w tym wagonu z salą konferencyjną, przedziałem dowódcy i przedziałami sypialnymi dla kadry oficerskiej oraz 6 wagonów bezprzedziałowych dla pozostałych żołnierzy.

Eszelon ma być zaopatrzony w lodówkę, mikrofalówkę, instalacje do obsługi Internetu z własnym zasilaniem i magazynek broni.

Pierwsze wagony mają trafić do wojska już w przyszłym roku.

PRZEDWOJENNE REMINISCENCJE

„Jednak nasza strategia wyraźnie wynika z II RP. Robimy to, co potrafimy i na czym sie znamy. Czekam spokojnie na brygady kawalerii i wznowienie produkcji P11. A te jakieś helikoptery, drony itp., to wymysł szatana”, dowodzi na portalu Gazety.pl, pod artykułem na ten temat — Internauta o nicku ad2009.

Wtóruje mu rind, uważając, że „Najważniejszy Obywatel Polski jest wprost zakochany w sanacji. Po pociągu pancernym — reaktywacja kawalerii jako głównej siły bojowej. Wszak stadniny już zostały >odzyskane<„!

„Antosiu, to może jeszcze machiny oblężnicze i katapulty na wiadra ze smołą”, proponuje raz1dwa2trzy3.

Janusz Jarkiewicz, uważa, że „dzięki świetnym decyzjom Antoniego w dziedzinie wojskowości bliżej nam do XIX niż do XXI wieku. Postawienie na transport kolejowy zamiast transportu powietrznego to wprost fantastyczna decyzja strategiczna, niech mi ktoś teraz spróbuje wmówić, że Antoni Świrewicz to nie jest agent naszego przyjaciela ze Wschodu”.

Darek dopytuje się: „kiedy opancerzone wozy drabiniaste?” a remoteisland czy „dywizja strzelców rowerowych będzie?”.

Calmy dodaje „Tramwaje polowe i riksze pancerne. Jak już, to już”.

„Co za kretyni. Kiedy pierwsze bojowe sterowce?”, pyta z kolei fctheduck. „A kaplica gdzie?” zastanawia się natomiast zapora01.

Tutaj muszę dodać małą dygresję. Pociąg wojskowy (eszelon), to udostępniony dla potrzeb wojska skład pociągu z określoną liczbą wagonów, których łączna długość nie może przekraczać 600 m, a ich masa brutto nie może być większa od 1,2 tys. ton. Natomiast pociąg pancerny, to taki, który składa się z opancerzonej lokomotywy i wagonów pancernych, uzbrojonych w działa i broń maszynową. Jednym z wagonów w takim pociągu może być wagon dowodzenia — podobny do wagonów piechoty (w Polsce określanych, jako wagony szturmowe), lecz wyposażony, np. w to, o co prosi MON.

W każdej chwili wagony zamówione przez ministra Macierewicza mogą stanowić skład pociągu pancernego, ale czy będą one budowane z opancerzonych blach — tego nie wiadomo.

„Wagony oczywiście będą pancerne żeby po walnięciu w brzozę mogły jechać dalej, prezio tak sobie zażyczył”, zapewnia fakiba.

Dla Tomasza Tomasza „pociąg będzie niewidoczny — Antonio zatrudni Coppenfilda”.

Pociągi pancerne królowały głównie w czasach II Rzeczypospolitej. Były to z reguły zmodernizowane wagony z okresu I wojny światowej. W latach 1918-1920 wyprodukowano około 90 pociągów pancernych, budując lub opancerzając lokomotywy i kilkaset wagonów. 1 grudnia 1920 roku w skład wojsk kolejowych II RP wchodziło 26 pociągów pancernych. W czerwcu 1921, w czasie III powstania śląskiego, oddziały powstańcze dysponowały szesnastoma pociągami pancernymi, z czego cztery były niesprawne.

I do tych czasów niechybnie przymierza się minister Macierewicz. Zapominając, że obecnie wojsko w Polsce dysponuje flotą śmigłowców oraz wozów bojowych ze specjalistycznymi, nowoczesnymi wozami dowódczymi i taki eszelon dla wojskowego VIP-a z obstawą jest anachronizmem.

DLA KOGO ESZELON

Internautów bardzo zainteresowało, po co ministrowi Macierewiczowi taki pociąg. Sugestie są różne: od burdelu na szynach, po środek transportu dla prezesa PiS. „Nowy pojazd na dyskretne wycieczki Macierewicza z jego dworem młodocianych >doradców<? Będą się szlajać i utrudniać nawet komunikację kolejową? Bo przecież na przejazd tak ważnych person zapewne zamkną ruch szynowy i obstawią całą długość torowiska…”, zastanawia się yamxyz.

„Szanowni wrogowie Rzeczpospolitej z pola bitwy. Uprzejmie informujemy iż pociąg >Maciora<, wiozący polskich wojaków na potyczkę z wami jest opóźniony o 250 minut. Opóźnienie może ulec wydłużeniu. Za niedogodności związane z oczekiwaniem — przepraszamy”, przewiduje corvelinho.

„Pewnie Miś sobie zażądał….romantyczny Orient Express”, nieco perwersyjnie sugeruje pp284, ktoś inny dorzuca uwagę o „różowych firaneczkach” w pociągu.

„Agent Antek szykuje się na ucieczkę razem z wodzusiem do Rosji, po przegranych wyborach. Miejsce dla PISuarowych vipów i paru najwierniejszych lizusów PISu. Oczywiście pociągiem, bo na samą myśl o lataniu Kaczor dostaje rozwolnienia”, sugeruje Ada Par.

Sector 23 jest innego zdania i przewiduje, że „to będzie pociąg do przewożenia tych tysięcy dronów, co to w nieokreślonej przyszłości będą zamówione by chmarami latać nad Polską i pociągiem by je chronić, a z czasem przejąć inicjatywę i ruszyć z impetem na wroga. Takie są właśnie skutki trzymania książek science fiction w zakładach leczenia zamkniętego”.

„Ciekawe, dokąd Antoni zamierza spi..przać tym pociągiem. bo jeśli tam gdzie ja myślę, to powinien mieć jeszcze zestawy kołowe do szerokich torów!” zastanawia się e-mv.

Prokuraturarejonowa dodaje: „Macierewicz w specyfikacji zażąda rosyjskiego rozstawu szyn”, a felicjan.dulski proponuje: „jeszcze ekspandowane wózki pod wagonami, by można wjechać na szerokie tory i hajda na Smoleńsk i Moskwę! Wodzu prowadź!”.

Skuba2 jest przekonany, że jednak „Macierewicz będzie jeździł z miasta do miasta za antyrządowymi demonstracjami w obstawie Obrony Terytorialnej („obrońcom rządu” dają 500 zł za jeden weekend w miesiącu). Taki pociąg jest mu bardzo potrzebny!”.

Część Internautów sugeruje wykorzystanie wojska dla partykularnych celów prezesa PiS: „Jarek jedzie do Smoleńska. Polecieć się boi (widział go kto w samolocie) to będzie jechał, qrwa jak za cara Mikołaja”, domyśla się shago0, sugerując też: „znam plan, chodzi o to by odebrać w pociągu kapitulację Merkelowej i całych Niemców, jak po pierwej światowej wojnie. Ma zamysł gnom z Antkiem”.

Rezun-one dorzuca: „Widać że Kaczyński planuje wybrać się przed wyborami do Katynia. Dawno tam prawdziwych patriotów nie widzieli”.

„To na Nowogrodzkiej wkrótce położą tory. W pociągu nie musi jeździć w foteliku”, domyśla się more-info.

„Po wybuchu II Wojny Światowej rząd też wiał pociągiem — przez Zaleszczyki. Czy to pociąg dla zwykłego posła i jego rządu na taki przypadek?” zastanawia się dyskootantka.

„ (…) Naczelnika będą wozić po kraju na koszt podatnika”, domyśla się Trietiakow.

JAK HITLER, KIM i FELIKS

Wytknięto też Macierewiczowi, że jego pomysł nie jest taki znowu nowatorski. Nawiązując do historii compor stwierdza: „Adolf miał 3 pancerne salonki i też był starym kawalerem. Wraca stare”.

A zerozer52 przypomina: „Hitler też miał taki pociąg. I jak skończył?”.
Ewa Okoń zwraca uwagę, że „przywódcy Korei Płn. też bali się latać samolotami”.

„Z tego co dobrze pamiętam to Kim Dzong Il jeździł pociągiem, ponieważ panicznie bał się latać samolotem. Jednak Kaczyński ma więcej wspólnego z Koreańskimi dyktatorami niż sądziłem”, dorzuca FoxfirePL.

„Żelazny felix, jego wzór z CCCP, też takim jeździł, więc Maciorevich nie chce być gorszy, czekamy też na podwodne lotniskowce(…)” dopomina się Ireksz.

REASUMUJĄC

„Mamy już pancerny Parlament, każdego 10-go (miesiąca) pancerne Krakowskie Przedmieście, każdego 18-go — Wawel, czasami pancerna Nowogrodzka. Czas na coś pancernego mobilnego. Z Suwerenem najlepiej rozmawiać za pancernej blachy, mając pod ręką broń, bo coś ostatni źle reaguje na posunięcia tzw. „dobrej zmiany”. Najbezpieczniej kłamstwo smoleńskie i prawdę o odbieraniu Suwerenowi wolności i wyprowadzaniu RP z UE głosić za pancernej blachy z wycelowaną w niego bronią, dla podkreślenia, że żarty się skończyły. Suwerenie przejrzyj na oczy. Rządzą nami Jarek Mściciel i Antoni Świr!!!” — apluje myciel66.

„Obecnie nam rządzący nie mają za grosz fantazji, wszelkie wzorce czerpią z kart historii i to tej najbardziej paskudnej”, ocenia z kolei kovalsky2.

„A ja myślę, że to świetny pomysł ten pociąg!!! Trzeba tylko w odpowiednim momencie przekierować pociąg z zawartością na Syberię, a tory powrotne rozkręcić”, podrzuca platoniczna, ale nie podaje, czy Rosja jest zainteresowana pociągiem, a tym bardziej jego zawartością.

„To się chłop naoglądał starych filmów i łza się w oku zakręciła, XXI wiek na świecie, XIX i XX w RP Macierewicza”, wzdycha z politowaniem gigigolo.

„Drugi Kim ku..wa jego mać!” pointuje dosadnie jo81.

Zofia Bąbczyńska-Jelonek, publicystka polska
Poglądy autorki mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

https://pl.sputniknews.com

Niektórym autorom komentarzy nie sposób odmówić poczucia humoru, a nawet zjadliwości. Natomiast treści polityczne, jakie wyartykułowali, to przeważnie dno i muł.
Admin

Komentarzy 20 to “Pancerny burdel Antosia”

 1. Ma to duży sens w Rosji, albowiem tam Rosjanie mają do dyspozycji ciągnące się w nieskończoność linie kolejowe; jedne stale używane, a inne czekające tylko na ,,pociągi atomowe”. Można jeździć po nich tygodniami, a każda wroga satelita będzie szaleć, co chwila gubiąc obiekt. Nie bez powodu mapy w Rosji to nadal dość kontrowersyjna sprawa i nie można na ich polegać, gdy jedzie się na Daleki Wschód. Miasta, które ukazują się wioskami, wioski wyglądające jak miasta, miasta, których nie ma na mapach, drogi leśne zaznaczone niczym autostrady albo na odwrót…

  Nie ma w tym nic dziwnego. Pancerny pociąg to kolejne zamówienie MON po wyrzutniach ulotek. Oczywiście kupimy go dopiero wtedy, gdy dobijemy już targu z Izraelczykami na latające złomy i będziemy wiedzieć ile na tym straciliśmy. Jak nie starczy na pociąg, to kupi się nowe wyrzutnie ulotek. W erze Internetu będziemy zasypywać Kaliningrad ulotkami z wizerunkiem szefa MON i Napoliona z Żoliborza. Jeden będzie trzymać za rączki Misiewicza i Janningera, a drugi swojego kota. Konserwatywni Rosjanie na ten widok uciekną do Moskwy potykając się o Litwinów.

 2. Marcin said

  Dobrze miśki kombinują. Brzozę trudniej będzie zasadzić na torach a i mgła będzie niestraszna.

 3. GonDar said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_lokomotyw_elektrycznych_eksploatowanych_w_Polsce
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_lokomotyw_spalinowych_eksploatowanych_w_Polsce
  Można się schować między wrony:)
  Dużo tego w kraju. I w ciągłym ruchu.
  Iskandery tez mogą być w ruchu. Kołowym bądź szynowym.

 4. witek said

  Kiedy przyszła ” wolna solidarnościowa Polska” to w naszym mieście garnizonowym wpierw zlikwidowano
  – wojskową orkiestrę
  – kasyno
  – wszystkie bocznice kolejowe
  – odremontowane koszary

  Antoś może sobie tworzyć swój Orient Express ale zdaje się, że z dala od jednostek 🙂

 5. Litości…
  Jak tak można się nabijać z chorego człowieka? To nie po chrześcijańsku…

 6. RomanK said

  Jezeli „wycieczka” wsadza za kierownice slepego przyglupa.. ze skrzywieniem kregoslupa uposledzeniem sluchu i poczytalnosci- jako kierowce autobusu, ktory ma ich przewiezc niebezpiecznymi gorskimi serpentynami…. to kto tu glupi????

 7. Boydar said

  A jeśli ten autobus tak naprawdę jest zdalnie sterowany ? A kierowca wyłącznie siedzi i macha rekami żeby było ciekawiej ?

 8. kot said

  Od pewnego poziomu w górę wszystko jest zdalnie sterowane, panie Boydarze.

 9. Majster said

  Rosjanie maja pociągi pancerne, ale jak pisze „Gejzeta”, Ruskie są głupie. Za to Zofia Bąbczyńska-Jelonek jest „mądra” i cytuje ” mądrych” ludzi : „Anne Applebaum: Wizyta prezydenta, który kłamie.” Sądząc po zdjęciu ma właściwe korzenie, co zabezpiecza tą mądrość.
  Pan Gajowy Marucha to ma wielkie poczucie humoru.

  Nie rozumiem, o co chodzi.
  Admin

 10. Majster said

  Uważam, że babsko piszące artykuł opierający się o portal Gazeta.pl, zdemaskowało się samo i pokazało bezmiar swojej głupoty .”Gejzeta” pluje obecnie na Rosjan przy każdej okazji i baba powołująca się na nią jest niewiarygodna. Rzekome wpisy internautów porażają stronniczością i poziomem absurdu. Mają pokazać niekompetencją MON, a ujawniają tylko głupotę ich autorów. Pod wieloma artykułami w GWnie niemal wszystkie komentarze dotyczące Kościoła, PiS-u i wszystkiego co nie jest chazarskie są negatywne. Prawdopodobnie pisze je kilku osób i tworzy sztuczną frekwencję. Nie udało mi się znaleźć oryginalnego artykułu z GWna, więc może wszystko jest wymyślone.
  Jeśli chodzi o polskie pociągi pancerne, to nie można powiedzieć, że wagony były w większości modernizowane, bo materiałów na ten temat jest niewiele. Te zdobyte przez Niemców i Rosjan były używane do końca wojny. Obecnie Rosja ma 4 pociągi przywrócone do służby, a w Donbasie zbudowano własny https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201512281518-dey6.htm

 11. Jazzik said

  A niech się buja pociągiem, mniej wypadków będzie. Bardziej mnie drażnią te rakiety z ulotkami. Zasięg 12 km po co to komu? Zamiast bilbordów przedwyborczych, to będą naparzać tymi rakietami? No w sumie można. Przynajmniej załoga obsługująca sprzęt się wprawi w strzelaniu ^^

 12. Yagiel said

  Zabawne: minister obrony narodowej okazuje się rekonstruktorem historycznym (pociągi pancerne, łodzie podwodne, poslzi nasi w bój bez broni), a rekonstruktor historyczny okazuje się na miarę ministra obrony narodowej… Jeden pyszni się i pręży w mediach rządowych i drugi – w nierządowych.
  To chyba pora zamienić ich.

 13. TomUSAA+ said

  wklejam, gdzie sie da:
  .https://www.youtube.com/watch?v=QjkFNHq2kgs

 14. RomanK said

  To nie zadne rekonstrukcje…MON przygotowuje sie do odbcia Kresow!
  Rus Zakarpacka w przeddeniu secesji…

 15. Alte said

  Gino Severini, Pociąg pancerny:
  .https://uploads3.wikiart.org/images/gino-severini/armored-train-in-action-1915.jpg

 16. Alte said

 17. Yagiel said

  ad RomanK/14.
  Ależ właśnie – i nie tylko – to są rekonstrukcje mylone z rzeczywistością. WKL było okupacją, a co dopiero RzPlita. Tyle tylko, ze my teraz nie jesteśmy RzPlita, a Polska. Mało że nie PRL-Polska, to PiS-Polska. Właściwie PiSK.

  Kiedyś był śpiew BoguRodzicy, teraz PiSK na własnym katafalku…

 18. RomanK said

  Dzis w Wiadomosciach niedzielnych na BECTI – R1…byl duzy fragment poswiecony Polsce…nowym pazportom, propozycjom, rys historyczny ..wypoinki ze POklacy nie sa wdzieczni z Ziemie Odzyskane…i szerokie komentarze na temat Wilna i Lwowa…POlska od Morza do Morza…w kontekscie Trojmorza……
  znaczy….klopot……

 19. Jurek said

  Jeśli tą kolejkę podłączy się do niemieckiej sieci głęboko podziemnej kolei militarnej, wówczas miałyby sens singerowe wagoniki.

  Chodzi o to, by szybko spier….olić ze strefy 0.

 20. anonim said

  Panie Romanie
  to tylko taka podgatowka podnietka taka by „służebnicę cudzą” znów rozebrać.
  Pan chyba nie ma wątpliwości że „jak trzeba będzie” to trzeba będzie?

Sorry, the comment form is closed at this time.