Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Z ostatniej chwili: Dramat partii Razem, Duda podpisał bezwzględną ustawę

Posted by Marucha w dniu 2017-08-10 (czwartek)

Tym razem prezydent Andrzej Duda nie ugiął się pod naporem protestów. Podpisał ustawę, która doprowadziła partię Razem na skraj rozpaczy. Chodzi o ustawę ułatwiającą przeprowadzanie eksmisji. Nowe prawo będzie stosowane przy wynajmie lokali w ramach programu „Mieszkanie+”.

– Ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. o Krajowym Zasobie Nieruchomości przyczyni się do zwiększenia podaży nieruchomości dostępnych pod budownictwo mieszkaniowe – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

Ustawa stanowi jednak, że najemca wyrzucony z mieszkania+ nie będzie miał prawa do mieszkania socjalnego. Przeciwko temu zapisowi protestował między innymi Rzecznik Praw Obywatelskich oraz przedstawiciele partii Razem.

– Nie do zaakceptowania jest – w mojej ocenie – przyjęta regulacja, zgodnie z którą sytuacja życiowa najemcy nie będzie podlegała ocenie żadnego organu, w tym przede wszystkim sądu i w konsekwencji zostanie on usunięty przez komornika do noclegowni, schroniska lub innej placówki zapewniającej miejsca noclegowe, a więc pozbawiony lokalu mieszkalnego i faktycznie bezdomny – napisał w liście do prezydenta Rzecznik Praw Obywatelskich.

W podobnym tonie wypowiadali się również przedstawiciele partii Razem. Ich zdaniem zapisy ustawy świadczą, o tym że władz kompletnie nie interesuje los obywateli.

– Ci lokatorzy będą całkowicie pozbawieni ochrony przed bezdomnością w razie poważnych problemów zdrowotnych, czy finansowych. Od lat konsekwentnie protestujemy przeciw próbom ułatwienia eksmisji na bruk. Były Prezydent Komorowski kiedyś wycofał taki projekt po naszych protestach, a ostatnio wyglądało na to, że rząd też wycofał się z takich pomysłów. Ale w końcu Prawo i Sprawiedliwości ułatwiło eksmisję na bruk, co z perspektywy czasu z pewnością będzie oceniane jako nowy rozdział antyspołecznej polityki państwa – napisali w specjalnym piśmie przedstawiciele partii Razem oraz innych organizacji broniących ludzi przed eksmisją

Źródło: money.pl
http://pikio.pl

Komentarzy 36 to “Z ostatniej chwili: Dramat partii Razem, Duda podpisał bezwzględną ustawę”

 1. Partii Razem zdarza się od czasu do czasu stanąć po właściwej stronie. Zupełnie przypadkowo, albowiem ich mocodawca tego od nich nie wymaga.

 2. RomanK said

  Powiedzcie mi prosze..co ma stan najemcy- jego kondycja zdrowotna, finansowa, wiekowa, majatkowa, psychiczna …. do umowy najmu mieszkania?????
  Panie Robercie niech pan sprobuje mi to wytlumaczyc..plisssss.////

 3. kot said

  Kolejny klocek wskakuje na swoje miejsce w tej dość prymitywnej układance.
  „Was, Polaków ma nie być”. Pamiętamy to, nieprawdaż?

 4. kot said

  Te wzmianki o kondycji to tylko demagogiczna ekspresja.

  Nie chodzi o umowe o najem. To sprawa się ma co do całego charakteru systemu społecznego w Starym Kraju. Czy Polska jest państwem opiekuńczym, czy też każdy ma sam o siebie zadbać. Jeśli opiekuńczym, to niech się opiekuje, a jeśli ludziska mają być samodzielni, to niech system prawny im tego nie utrudnia. Ale widać, że jeśli chodzi o przedsiębiorczość, to Polska jest państwem opiekuńczym, interweniującym (prewencyjnie), a jeśli chodzi o warunki życia to przecież sami chcieliście dziki kapitalis.

  Nas Polaków ma nie być. Cholera to zaczyna brzmieć jak mantra…

 5. ul St Noakowskiego 12-3 kamienice-oproznione mieszkania-wyczyszczone z wrogich obywateli -przedwojennej elity inteligencji ,Oficerow WP Ii-RP-Powstancow Warszawskich-Szarych Szeregow- odnowione-PUSTE -czekaja -;wlasnie na kogo-pani prezydent Miasta St WARSZAWY ?

 6. RomanK said

  Panie Kot…jesli pan probuje odpowiedzic na proste pytanie…to musi pan zakladac ze calosc sklada sie z elementow….ze smieci i zgnilkow moze pan tylko usypac wieksza kupe smieci i zgnilkow…
  UMOWA to podstawowy element Systemu obrotru nieruchomosciami…ruchomosciami tez…
  I jaka umowa- taki System….
  Taka umowa jest albo oparta na zasadach moralnych…jakie sa podstawa cytwilizacji…ktore to wlasnei roznia sie tym miedzy soba, co jest- a co nie jest moralne dla danej cywilizacji…
  Na tym powstaje etyka- jaka obowiazuje i wlasnei w ten sposob wyroznia dana spolecznosc. od innej .
  I dopiero te najwazniejsze zasady etyczne -ze wzgledu na ich istotne znaczenie dla zycia publicznego, dostaja od panstwa sankcje i staja sie prawem.
  I To jest wlasnie byc…albo nie byc…..
  A to zalezy tylko od nas samych.

 7. Podwyzszanie czynszow 2008/2009-z 600zl-do 2.000-zadluzanie- w efekcie BEZDOMNOSC-nie wplywa negatywnie na zdrowie – wg p HGW – co na to min zdrowia Pis-? /ul Noakowskiego12/

 8. kot said

  Pani Hanno, jeszcze raz: Chodzi o kamienice mieszczące sie pod numerem 16, nie pod 12. I nie trzy tylko dwie, chyba że skrzydła drugiej studni będziemy liczyć jako oddzielne budynki. Pod dwunastką na razie się nic nie dzieje, arabusy sprzedają spokojnie swoje kebaby i pizza w suterynie i Drukarnia (taka studencka kafejka) i ludziska żyją. Nie wiadomo, na co czeka ta szesnastka, wiadomo że ściany wyburzone i powstały wielkometrażowe lokale. HGW wykupiła na nazwisko męża. Tablica Kusocińskiego o ile wiem nienaruszona.

 9. kot said

  Taka umowa jest albo oparta na zasadach moralnych…jakie sa podstawa cytwilizacji…ktore to wlasnei roznia sie tym miedzy soba, co jest- a co nie jest moralne dla danej cywilizacji…

  No przecież. Ale etyka obowiązuje wszystkich (did I say that?)

  Nie wiem, czy od nas cokolwiek już teraz zależy. To wszystko zaszło za daleko na niekorzyść.

  W Michigan przynajmniej mamy jakąś milicję obywatelską (bez skojarzeń), a w Kraju co mają? Gaciarewicza?

 10. Carlos said

  pis przymierza sie do ustawy i niedziedziczeniu mieszkan komunalnych po rodzicach/ wykupic nie zawsze pozwalaja a po smierci rodzicow, zabieraja- banda sukinsynow

 11. RomanK said

  Nie panie Kot…OBOWIAZUJE TYLKO PRAWO….
  Panu wolno miec nie miec zasad moralnych, spoleczenstwo nie musi kierowac sie zasadami etyki ..to poprostu swiadczy o ich kulturze i albo zalicza do Cywilizacji Chrzescijanskich- badz nie… ale prawo obowiazuje wszystkich i za jego zlamanie ponosi sie….\
  Konsekwencje prawne…legalne.

  Konsekwencje sa skutkami naszych swiadomych i celowych dzialan badz zaniechan, wynikajacych z naszej woli dzialania, badz zaniechania, na podstawie naszego wlasnego rozsadkowego myslenia i motywowania majacego badz nie, oparcie w moralnosci i etyce adekwatnej do cywilizacji -do jakiej sie zaliczamy.
  Po konsekwencjach poznajemy wlasna cywilizacje.
  TYlko Cywilizacja Chrzecijanska zasadza wlasna moralnosc- fundament Cywilizacji na zasadzie Posluszentwa Bogu I Porzadkowi Natury-
  Bedziesz milowal Boga Swego z calego serca swego, z calej duszy swojej…. a Blizniego Swego- Jak siebie Samego!Tej zasady nie mieli ani Zydzi ..nie uwazaja goim za bliznich – ludzi….
  ani Grecy- nie majacy szacunku dla zycia ludzkiego i Porzadku Natury – vide DIonizje…co dzielili z Rzymianami…..zatem ich moralnosc i etyka nie moze byc wspolna Chrzescijanstwu …o czym zreszta pisali Apostolowie w listach do Koryntian, Saloniczan , Rzymian…etc
  Zaslugi prawnicze Rzymian owszem sa nieprzecenione ze zwzgledu na logike i technike prawna, procedure… ale tylko w zakresie sprawiedliwosci polegajacej na przywroceniu do stanu rownowagi…czegos – co dzialanie relewantne naruszylo….
  Prawo kanoniczne Chrzescijanstwa -sprawiedliwosc uczynilo podleglym Prawu Natury Porzadkowi Bozemu…w ktorym wielka role odgrywa Prawda Obiektywana i Szacunek Czlowieka- jako Dziecka Bozego i troska o przywrocenie takiego wizerunku zepsutego zbrodnia.

 12. RomanK said

  kochaj blizniego swego jak siebie samego.
  Dostrzegam tu sprzecznosc.A wy? pisze pan Rafal????

  Gdzie pan to dostrzega????

 13. Maćko said

  Stary czlowiek wynajmuje komus swoje mieszkanie aby miec na przezycie…. wynajmujacy je mu nie placi.
  No i?

 14. AlexSailor said

  ad 14 @Maćko

  No i pojawiają się takie sk**syny z partii Razem i emeryt zdycha z głodu w zgryzocie, bo jeszcze musi płacić opłaty za mieszkanie.
  Ale to mało proszę Pana.
  Nauczeni doświadczeniem Polacy nie oszczędzają i nie inwestują, co w efekcie daje biedę.
  Po co, jak sk**syny złoczyńcy o mentalności tych z partii Razem, i tak wszystko ukradną.
  Niech sobie jeden bydlak wrażliwy społecznie z drugim weźmie takiego eksmitowanego do siebie i odda mu własne.
  Ale nie – oni dać to cudze.
  Akurat podpadła ta „Razem” ale podobna mentalność jest rozpowszechniona.

  Obecnie ochrona lokatora w Polsce jest rozciągnięta poza granice absurdu.

 15. AlexSailor said

  ad 11 @Carlos

  I bardzo dobrze.
  Mieszkanie komunalne nie jest własnością, by je dziedziczyć.
  Oczywiście powoduje to szereg problemów bardzo ciężkiej natury.
  Jednak niech wróci normalność.
  Ludzie maja mieszkać we własnym lub wynajętym, a nie DANYM (bardzo często przez „załatwienie”).
  Lokale komunalne są doskonałym żerowiskiem dla cwaniaków, biurokracji i polityków.
  A płacą za nie wszyscy.

 16. wow said

  Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak w ogóle może dziać się coś takiego, że po 70 latach następuje „reprywatyzacja” i sprzedaję się kamienicę z lokatorami? Wszystkie te kamienice były zniszczone/poważnie uszkodzone, do tego często zadłużone przed wojną. Reprywatyzować powinni tylko członków rodziny z obywatelstwem polskim o ile udowodnią ze obiekt nie był przed wojną zadłużony i bez szkody dla obecnych mieszkańców. .

 17. kot said

  Wiele lat temu by wątek prawo a etyka. Zwiądł śmiercią naturalną dość prędko, bo tu wiele ślepych zaułków. Czy jeśli przestrzeganie prawa koliduje z etyką, albo podstawowymi prawami człowieka, czy też całej Natury, to mnie to prawo obowiązuje? Według prawodawców oczywiście że tak, aje ja jestem między Scyllą i Charybdą. Pierwszy z brzegu aktualny przykład sprawy Mary Wagner. Inny również drastyczny, ale w drugą stronę, gdzie ustawodawca nie przestrzega własnych praw, a więc cassus Piskorskiego.

  To jest ważny temat, ale chyba w dzisiejszych warunkach nierozwiązywalny.

  Ustawodawcy bardzo uważnie czytają, co jest napisane w lewym górnym rogu czeku, stanowiącego zapłatę za ich pracę.

 18. kot said

  Jeszcze dwa słowa. W Naturze obowiązuje uniwersalna etyka, bo wynika z praw Natury. Jeśli nie postępujemy zgodnie z nią, to konsekwencje są przerażające. Nie chodzi nawet o karę, ale o naturalne rezultaty nieprzestrzegania praw naturalnych, które uderzają bezpośrednio w nieprzestrzegających. Jako ludzkość znajdujemy się właśnie w stadium logarytmicznym degeneracji, ponieważ sami zniszczyliśmy świat nieprzestrzegając praw Natury, albo karnie i pokornie przestrzegając praw napisanych przeciwko Naturze.

  Czy warto ciągnąć temat i dołować się jeszcze na stare lata?

 19. Panowie chyba zapomnieli, że nie chodzi tu wcale o żadne prawa uczciwych właścicieli, którym za czynsz nie płacą lokatorzy-alkoholicy, tylko o eksmitowanie na bruk rodzin z dziećmi, samotnych matek, emerytów i rencistów, gdy po kamieniczkę zgłaszają się ,,właściciele” z niemieckimi i izraelskimi paszportami. Prawo, które zabrania eksmisji bez zapewnienia tym ludziom godnego lokalu zastępczego, ochroni tych biedaków przed okrzykami ,,won polskie świnie”, jakie słyszano już przy tego typu okazjach niejednokrotnie.

 20. kolo said

  ad 19 Po co bronic tzw.Polactwa.Czesto Pan uzywal takiego zwrotu w swoich komentarzach.

 21. Ad.20

  Często? Chętnie te komentarze przeczytam.

 22. Bryś said

  Trzeba zacząć od podstaw – a więc dla kogo tak na prawdę jest cały ten program. Z tego co rozumiem: zabierzemy Polakom ziemię, np. lasy, posawimy tam tanie czworaki, za które i tak zapłacą i jeszcze banki zarobią na kredytach. Co będzie jak postawią rudery które posypią się po 20 latach? kto przejmie grunty, jeżeli lokatorzy się powyprowadzają wszyscy? Co się stanie z kapitałem? Kto pospłaca kredyty?

  Nie prościej było by uzbroić te grunty i puścić na rynek? Oczywiście z pewnymi warunkami. Np: jedna działka na rodzinę, odspżedaż z powrotem do ANR czy KNZ (pierwokup). Jeżeli hektar z ANR to dziś np. zachodniopomorskie, grunt słaby – cena 20 000 PLN za ha – co cena na poziomie 2000 PLN za 10 arów nie jest realna?

  Przy uzbrojeniu działek przez rząd i jakichś ulgach np. cena za domek 70 metrów z prefabrykatów, stawianych hurtem jaka by mogła być?

 23. Ad.22

  Swego czasu pisarz Andrzej Pilipiuk proponował miast programów budowy mieszkań, oddanie pod budowę domów tanich gruntów będących obecnie własnością państwa i jego spółek. W miastach jest wiele nieużytków zarośniętych chaszczami. Problem w tym, że potrzebne byłyby plany zagospodarowania przestrzennego, a tych nadal w większości przypadków NIE MA.

 24. Bryś said

  Niech mi dadzą mapy i ołówek a zrobie im plany w dwa dni i to gratis.

 25. Maverick said

  Czy wiecie że sądy są dalej obstawione dzieciakami byłych enkawudzistów, spójrzcie na procesy polityczne Jacka Międlara, Piotra Rybaka, lub wyroki wydawane wbrew dowodom i zeznaniom świadków. Celem tych farbowanych Polaków nasłanych do nas poprzez samego Stalina jest skłócanie Polaków aby w tym samym czasie ich okradanie, nie tylko z dóbr fizycznych, złóż mineralnych, ale i z kultury, jak i wiary. Promowanie konceptu europejczyka, geja, pedofila, czy lewaka, za którego decydują teokratyczni eurokraci.

 26. Cyborg said

  25. Pan slucha Karonia? 😉

 27. Maverick said

  Kto to jest Karoń?

 28. Cyborg said

  Krzysztof Karoń: Gender jest ostatnim elementem taktyki ideologii marksistowskiej

  http://www.solidarni2010.pl/34247-polecamy-krzysztof-karon-historia-marksizmu-czesc-15.html

  Pozdrawiam

 29. revers said

  Ekspresowo …, woz Drzemaly sie klania, nowy okupant, nowe wezwania …

  http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/5083-razem-duda-podpisal-ustawe-umozliwiajaca-ekspresowe-wyrzucenie-kazdego-na-ulice-bez-wyroku-sadu

 30. Maverick said

  Cyborg. Dzięki za link, ciekawie mówi i podzielam jego poglądy, może nawet zacznę robić podobne video o analizowaniu tego co było i będzie.

 31. Bodzio said

  ad 15 @AlexSailor
  Ludzie maja mieszkać we własnym lub wynajętym, a nie DANYM (…)
  A płacą za nie wszyscy.
  ———
  Czy Panu się wydaje, że lokatorzy mieszkań komunalnych w Polsce mieszkają w nich bez umowy o najem i nie płacą za nie czynszu?
  Skąd wziął Pan takie brednie? Ze swojej wyobraźni i przy długotrwałej utracie kontaktu z polską rzeczywistością?

 32. Ola said

  Podobno reforma sadownictwa juz dokonana i podpisana – Ziobro bedzie mogl zwalniac sedziow bez podania powodow i wymieniac ich . Oczywiscie na” swoich ” .
  To wyglada na koniec sadownictwa w Polsce i bezprawie.

 33. Boydar said

  Mam alergię na Pilipiuka …

 34. Boydar said

  Bo do tej pory wszystko wam sztymowało, drogi Olu (32), nieprawdaż ?

 35. Lily said

  Re 3
  Potrzebuja mieszkan i terenow dla nowych osadnikow.
  Naczelnik/wodz dopina swego.
  „Dotad bedziemy wyprowadzac na ulice ten oglupialy narod
  (to o nas),az dopniemy swego”.
  Nastepna wyprowadzka 13 grudnia,to bedzie 10 rocznica
  podpisania przez”Lecha wielkiego”,Traktatu L”.

 36. Carlos said

  To dlaczego nie pozwalaja wykupic Panie Sailor?

Sorry, the comment form is closed at this time.