Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zaskakująca reakcja Szwedów na artykuł o Polsce

Posted by Marucha w dniu 2017-08-12 (Sobota)

Szwedzki dziennik Nyheteridag.se zamieścił artykuł opisujący postawę Polaków wobec muzułmańskich imigrantów – przytoczyli sondaż IBRIS dla „Polityki”. Reakcja Szwedów może niektórych zaskoczyć.

Dziennikarz Mattias Albinsson w artykule na temat Polski przytacza sondaż IBRIS dla „Polityki”, z którego wynika, że 51,2% Polaków wolałoby opuścić Unię Europejską, niż przyjąć tzw. uchodźców muzułmańskich. Sondaż opublikowano w polskich mediach 5 lipca, również na łamach naszego portalu.

Szwedzki portal opisuje jednocześnie nasze problemy z Komisją Europejską, która naciska na relokację uchodźców z obozów we Włoszech i Grecji. W tym kontekście przytaczają słowa premiera Włoch, który już kilkukrotnie groził krajom Europy Wschodniej.

W artykule opisującym nastroje Polaków zamieszczono dodatkowo sondę, w której zapytano Szwedów, czy popierają postawę Polski wobec muzułmańskich imigrantów.

98% czytelników oddających głos w sondzie zgodziło się z Polakami (2399 osób), natomiast przeciwko postawie Polski jest 2% oddających głos (43).


Inne zdanie przedstawiali Szwedzi mieszkający w Sztokholmie, gdy pytani byli o kryzys migracyjny podczas sondy ulicznej, tutaj nie było odważnych osób, które chciałyby krytykować polityką własnego kraju, nawet niektórzy chcieliby zmusić Polskę do przyjmowania imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Anonimowa sonda pokazała, że Szwedom brak odwagi cywilnej do wyrażania swoich poglądów.

https://ndie.pl

Komentarze 24 to “Zaskakująca reakcja Szwedów na artykuł o Polsce”

 1. robertgrunholz said

  Z tym tylko, że czytelnicy Nyheteridag to wyborcy Sverigedemokraterna i sami najchętniej opuściliby Unię Berlińską, gdyby mogli wtedy pozbyć się ze Szwecji dowolnych imigrantów.

  To tak jakby zapytać na stronie Gazety Wyborczej o to, czy Polacy powinni przepraszać za Jedwabne.

 2. lolek said

  Zupełnie jak za PRL-u w Polsce.
  Co innego mowiono w miejscu pracy a co innego w domu za zamkniętymi drzwiami.
  Komunizm w czystej postaci.
  Jak to sie nazywa…?

  Dwulicowość,

  obłuda,
  zakłamanie,

  nieszczerość, bałamuctwo, blagierka, blagierstwo, chytrość, cyganienie, cygaństwo, diaboliczność, fałszywość, faryzeizm, faryzeuszostwo, hipokryzja, jezuityzm, kanciarstwo, kazuistyka, kłamliwość, kombinatorstwo, krętactwo, krzywoprzysięstwo, kuglarstwo, łgarstwo, makiawelizm, mistyfikatorstwo, nieszczerość, nieuczciwość, obłuda, oszukaństwo, perfidia, podchwytliwość, podstępność, podwójna moralność, pokrętność, przebiegłość, przewrotność, sofistyka, szacherka, szachrajstwo, szalbierstwo, szatańskość, wykrętność, zakłamanie, załganie, bezeceństwo, bezwstydność, brak skrupułów, cynizm, draństwo, fałsz, gałganeria, gałgaństwo, grzeszność, haniebność, karygodność, łajdactwo, łotrostwo, małoduszność, matactwo, naganność, niecność, nieetyczność, niegodziwość, niemoralność, nieprawość, nieprzyzwoitość, nierzetelność, nieszlachetność, niewybredność, nikczemność, niskość, podłostka, podłość, skandaliczność, szarlataneria, szarlataństwo, szelmostwo, szkaradność, szubrawstwo, świniowatość, świństwo, wszeteczeństwo, wyrachowanie, wyrafinowanie, zberezeństwo, zdrożność, zwodniczość, blaga, kłamanie, kłamstwo, konfabulacja, krętanina, macherstwo, mistyfikacja, oszustwo, zmyślanie, bezczelność, bujda, bujda na resorach, dezinformacja, fikcja, geszefciarstwo, grzech, hochsztaplerka, hochsztaplerstwo, hucpa, humbug, kant, kłamstewko, kręcenie, lipa, machlojka, malwersacja, manipulacja, nadużycie, niedomówienie, niedopowiedzenie, nieprawda, oszwabianie, paskarstwo, pic na wodę, półprawda, przewina, puc, spekulacja, spekulanctwo, sprawka, występek, zmyłka, zmyślenie, zuchwalstwo, cwaniactwo, cyniczność, komedianctwo, łgarskośc, macherka, manipulatorstwo, nieprawdziwość, obłudność, oszukańczość, spryt, aktorstwo, błazenada, fasadowość, gra, kabotynizm, kabotyństwo, komedia, maska, maskowanie się, nienaturalność, poza, pozerstwo, pozorowanie, pozowanie, symulacja, symulowanie, sztuczność, udawanie, zgrywa, zgrywanie się, bełkotliwość, mętność, mglistość, nieautentyczność, niejasność, niejednoznaczność, niepoprawność, pozorność, brak prostoty, manieryczność, papierowość, pretensjonalność, teatralność, wymuszoność, zmanierowanie, blagowanie, mistyfikowanie, mitomania, niewiarogodność, niewiarygodność, okłamanie, oszukanie, oszukiwanie, przekręcenie, przesadzenie, skłamanie, ściema, ściemnienie, wprowadzanie w błąd, zbujanie, zełganie, błędność, deklamatorstwo, dulszczyzna, efekciarstwo, kołtuneria, kołtuństwo, machiawelizm, niesłuszność, omylność, przeinaczenie, sloganowość, tromtadracja,

 3. PISKORZ said

  re art.”Szwedzki portal opisuje jednocześnie nasze problemy z Komisją Europejską,” Z TEGO, CO WIEM, to tzw. KE ma większe problemy np z Hiszpanią, Grecją i podobno z Niemcami…

 4. Nieszwed said

  Murzyni, czyli kulturowego „ubogacenia” Europy część pierwsza – Marcin Malik (też Polak)

  http://www.prawica.net/8066

  Jest to cykl 3 chyba artykułów na tym portalu. Można sobie odszukać.

 5. Gietrzwałd said

  ad 1
  Panie Lolek,
  ostatni przecinek w pana komentarzu zobowiązuje….
  proszę dalej zapodawać…aż miło się czyta…

  pozdrawiam AMDG

 6. Marek B said

  @4 jak was łatwo w jajo zrobić. „Malik” to Polak? Naprawdę? A czy ktoś wie co znaczy „malik”?

  Malik wrzuca wam trzeciorzędny rasizm, dokładnie jak jego ziomale robili w Trzeciej Rzeszy. Oni mają rację, gojom brakuje rozumu.

 7. elektron said

  szatan rzadzi tym swiatem, kazdy to czuje, nie ma niewinnych osob, odpowiemy za to wszystko

 8. man said

  electron robertgrunholz pierwszy ze swoja unia berlińską zaskowyczy. UNIA JEST ZYDOWSKA , różno języczna, żyd niemiecki zawsze prowadził polskiego na smyczy. Pieklobalamutniki.

 9. Dictum said

  ad. 2.
  Panie Lolek, można krócej. To po prostu strach ofiary przed katem.
  A pod wpływem strachu człowiek jest zdolny do wszystkiego, bo nie używa rozumu.

 10. Moher49 said

  Szwedzi mają już wyprane mózgi przez TV, i inne media. Pranie następuje również we wszystkich polskich mediach, w każdym filmie, w każdej audycji. Rząd niby nie chce nachodźców ale opinię publiczną urabia.

  Podaje Wolna-Polska powtarzające się tematy w masmediach:
  Biali mężczyźni są słabi
  Biali mężczyźni są gorsi od Czarnych
  Biała kobieta wybiera lepszego Czarnego a nie gorszego Białego mężczyznę
  Biała kobieta poślubia Czarnego mężczyznę
  Czarno-biała para ma Mulatto dziecko
  Cała rodzina, ojciec, matka i dzieci składają się z Mulatów.

  W całym zachodnim świecie media sterowane są przez żydostwo. Nasyłanie kolorowych do Europy to żydowska zemsta za holokaust i średniowieczne pogromy lichwiarzy.

 11. Nieszwed said

  Marek B – widzę że jest Pan bardzo inteligentnym człowiekiem. Mógłby mi Pan ukazać jakieś błędy merytoryczne z powyższego cyklu. Chociaż ukierunkować mnie odpowiednio. Bo jeżeli tam jest rasizm trzeciorzędowy, to jaki będzie pierwszorzędny? I czy będzie lepszy?

 12. Marucha said

  Re 6:
  A co wg. Pana znaczy „malik” I jakie to ma znaczenie dla rasistowskiego artykułu?

  Re 8:
  Niech mi ktoś to przetłumaczy.

 13. Marucha said

  Re 1:
  Pan Robert ma oczywiście rację. Opinie czytelników Nyheteridag nie są miarodajne dla szwedzkiego społeczeństwa.

 14. Nemo said

  @12 Marucha

  „A co wg. Pana znaczy „malik” I jakie to ma znaczenie dla rasistowskiego artykułu?”

  Artykuł jest może i rasistowski Gospodarzu, ale takich sytuacji, ja sam niejednokrotnie doświadczyłem w Anglii. I to nie tylko w autobusie:

  „Dwóch murzynów jest w stanie zrobić więcej hałasu niż 10 czy 20 Białych czy Chińczyków. Jeśli ktoś kiedyś stał na przystanku autobusowym z murzynami, to wie jak głośno się zachowują i widział także, że Biali ludzie są zniesmaczeni ich zachowaniem i trzymają dystans właśnie z tego powodu.”

  Dodam jeszcze, że w takich sytuacjach i ja czuję się zniesmaczony, ale dystansu nie zachowuję, w przeciwieństwie do poprawnie politycznych Brytyjczyków, po prostu uciszam gnoi.

  ——
  Moim zdaniem artykuł był prawdziwy, bo tak naprawdę jest.
  Hałaśliwi są również muzułmanie, gdy jest ich więcej, niż dwu.
  Admin

 15. Jack Ravenno said

  @2 LOLEK – to się nazywa dwójmyślenie

 16. Czesiek said

  Tylko że problem imigrantów, jak wszystkie problemy na świecie, ma swoje źródło w żydowskim skur.wysyństwie, ale o stosunek Polaków do parchów nikt jakoś nie zapyta…

 17. CesiaT said

  # 10 To jest kompletna bzdura: “Nasyłanie kolorowych do Europy to żydowska zemsta za holokaust i średniowieczne pogromy lichwiarzy.”
  Bogaci zydzi zafundowali zydowskiej biedocie zaglade, a goje placa za ten holoszwindel.

 18. Boydar said

  No i Czesia ma słusznego.

 19. peacelover said

  …sprawa jasna:

  KAZDA OCHYDA POCHODZI OD ZYDA !!!!!

 20. man said

  re 12
  pieluche i smoczek

 21. Dudowe nuty said

  Panie Lolek z 2. Nic sie nie zmieniło! Żeby Pan zobaczył popłoch jak zapytałem znajomej notariuszki (raczej Polki) ilu ma rzymian w zawodzie.

 22. jjj said

  Re 10 żadna zemsta -moim skromnym zdaniem-lub nie przede wszystkim zemsta. Wspieranie kolorowej imigracji, wg tego co np. pisal K. MacDonald, trwa co najmniej od poczatku dyskusj o ograniczeniu imigracji do USA czy podjecia odpowiednich dzialan w tym zakresie, czyli gdzies od poczatków XX wieku. Wydaje sie, ze chęc ukrycia sie, ukrycia swych dzialan (do tego trzeba duzo nieZydow, ktorzy nie beda tez narodem gospodarzem), zajecia narodu-gospodarza roznymj konfliktami etnicznymi, a nie tylko „antysemizmem”, czy jak to np ujmuje dyplomatycznie MacDonald: większe poczucie bezpieczenstwa w spoleczenstwie wieloetnicznym czy glęboki uraz do kultury europejskiej-chrzescijanskiej i kultywujacych ją ludzi- trwa znacznie dluzej niz czasy od II wojny sw.

 23. jjj said

  Cd jjj- a propos zemsty za sredniowieczne pogromy lichwiarzy: powyzsze stwierdzenia – de facto oznaczajace chec zarządzania narodem-gospodarzem, chyba lepiej oddaja motywacje ź, niż „zemsta”. Te dzialania -moim zdaniem -tylko w ograniczony sposób są wynikiem emocji, oceny emocjonalnej, są raczej skutkiem zimnego wyrachowania.

 24. Pinxit said

  14
  Admin
  Najbardziej halasliwi sa Amerykanie.
  Gdziekolwiek sie nie pojawia. Ostatnio zrzucona „mother of all bombs” w Afganistanie zamienila w proch i pyl obszar kilkunastu boisk. I skazila teren na setki lat bo zawierala uran. Afganistan nie lezy na terenie USA.
  Pan Malik sie pochwalil, ze jest specjalista od Azji bo tam czesto bywa. No to niech nam opowie o Talibanie.

  Tymczasem w Wirginii biali bija bialych pod pomnikiem gen. Lee. Sceny… dantejskie. Tlumy zjechaly z calego stanu,zeby dac po pysku tym, ktorzy popieraja decyzje rzadu. Decyzje rzadu popieraja tez czarni, ktorzy wtoruja bialym obroncom rzadu Wirginii..

Sorry, the comment form is closed at this time.