Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Przygotowania do wojny idą pełną parą

Posted by Marucha w dniu 2017-08-14 (Poniedziałek)

Stany Zjednoczone zamierzają zbudować mury wokół swych baz wojskowych w Korei Południowej. Media publikują poradniki, jak przetrwać III wojnę światową.

Dowództwo wojsk lądowych USA planuje budowę, w trybie pilnym, dookoła swych baz w Korei Południowej ruchomych twierdz.

Na oficjalnej stronie amerykańskich zamówień państwowych rozmieszczono zamówienie na produkcję ciągnących się kilometrami ruchomych umocnień. Te bariery przeciwwybuchowe — zdolne do ich szybkiego przesuwania i zainstalowania — mają „bronić terenów dyslokacji wojsk i punktów dowodzenia przed atakami ze strony ewentualnego przeciwnika”.

W zamówieniu brak wzmianki o tym, jakie właściwie bazy wojskowe USA Pentagon zamierza zabezpieczyć z pomocą ruchomych murów — stwierdzono jedynie, że chodzi o cztery obiekty.

W wywiadzie dla radia Sputnik członek korespondent Rosyjskiej Akademii Nauk Rakietowo-Artyleryjskich, doktor habilitowany nauk wojskowych Konstantin Siwkow stwierdził, że podobne instalacje nie są żadnym zabezpieczeniem przed atakami rakietowymi.

„Chodzi o system bloków, instalowanych w celu udaremnienia przedostania się na teren bazy ciężarówek przewożących ładunek trotylu lub terrorystów z bombami. I to wszystko. Jeśli mówić będziemy o broni rakietowej, o artylerii Korei Północnej, to przed tym, rzecz jasna, ten środek nie ochroni. Jest to obrona przeciwko siłom dywersyjnym Korei Północnej na przypadek wybuchu konfliktu zbrojnego. Wcześniej, jak można zakładać, takie bezpośrednie zagrożenie wybuchu konfliktu ze strony Korei Północnej nie istniało, obecnie natomiast uzyskało ono realne kształty. Obecnie trwają bezpośrednie przygotowania do działań zbrojnych — jest to sprawą oczywistą. Chociaż nie jest faktem, że te działania naprawdę się zaczną” — podkreślił ekspert do spraw wojskowości.

Tymczasem brytyjski The Sun wezwał do przygotowań do trzeciej wojny światowej i opublikował „oficjalne instrukcje na rzecz przetrwania” w przypadku wybuchu jądrowego. Wśród porad jest gromadzenie zapasów, na które składa się jedzenie nadające się do długotrwałego przechowywania, latarka, zapas baterii. Jeśli władze ostrzegają o zbliżającym się ataku, należy niezwłocznie znaleźć jakieś schronisko, najlepiej pod ziemią, i pozostawać tam aż do otrzymania nowych instrukcji.

Do wiadomości publicznej dotarło również, że amerykańscy producenci prywatnych bunkrów notują wydatny wzrost popytu na ich produkcję. W ciągu dwóch ostatnich tygodni zwiększył się on o 90 procent — donosi kanał telewizyjny Fox News.

Prawnik, specjalista w zakresie prawa międzynarodowego z Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Nikołaj Topornin nie wyklucza prawdopodobieństwa tego, że za panicznymi publikacjami szeregu zachodnich mediów mogą kryć się interesy producentów i sprzedawców odpowiednich wyrobów:

„Liderzy Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej wymieniają bardzo ostre oświadczenia. Oczywiście niepokoi to ludzi, i nie ma nic dziwnego w tym, że na tle tej fali informacyjnej ktoś zechce kupić dla siebie i rodziny taki bunkier. Tym bardziej że jeśli nie przyda się pod względem swego bezpośredniego przeznaczenia, zawsze może znaleźć zastosowanie w charakterze dodatkowego magazynu dla sprzętu domowego. Wobec tego w pełni da się zrozumieć ludzi, którzy traktują to jako pomyślną inwestycję.

Jednakże równocześnie istnieją także przyczyny natury obiektywnej dla podobnych panicznych publikacji.

Niedawno na łamy prasy przedostała się informacja o tym, że armia amerykańska posiada konkretny plan punktowych ataków na obiekty opracowań jądrowych, oraz obiekty związane z opracowaniem sprzętu rakietowego na terytorium Korei Północnej. Informowano, że takich celów jest w tym kraju około 20. Rozumiemy, że nie chodzi na razie o zakrojony na pełną skalę konflikt jądrowy. Równocześnie nie można wykluczać prawdopodobieństwa wybuchu konfliktu z użyciem broni konwencjonalnej. Konfrontacja między Stanami Zjednoczonymi i KRLD jest obecnie w bardzo gorącym punkcie” — powiedział na zakończenie Nikołaj Topornin.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 36 to “Przygotowania do wojny idą pełną parą”

 1. Plasibo81 said

  Ten pierdolony żyd nie ugnie się.

 2. RomanK said

  Reklama dzwignia handlu…a najlepszymi narzedziami reklamy sa:
  1 Chucie czyli poped sexualny
  2. Bydlecy starch
  Np. w Texasie rozdzwioonily sie telefony do firm budujacych „schrony przeciwatomowe”..kazdy bogatszy co ma pare groszy chce przezyc:-)))) A firmy budujace schrony… juz szly do wora jedna po drugiej i grozil im zupelny krach…

  W razie wojny ..w strefie razenia…nie pomoze nikomu nic..chyba ze wielkie przygotowywane latami potezne schrony gleboko pod ziemia…
  Ruchome bariery- barykady juz sa..produkuje je dla firm budujacych drogi i mosty…no ale przyda sie nowy niewybredny klient, czyli USArmy…:-))))
  Mowiac powaznie Korea Plnocna… juz wygrala… oni wszyscy wiedza ze KP niema zadnej atomowej bomby….nie ma tez bankow swiatowych, i organizacji ochrony opraw ludzkich i mniejszosci, ktorej tz nei ma…bo tam czy chlop czy baba poznaja z daleka po tym samym:-))) co wieki….
  Co ma Korea Polnocna///to Tablice Mendelejewa w wlasnej ziemi….i zadncyh wobec nikogo zoboaiazan..dlugow..czy tajnuych zalacznikow do porozumien:-))))
  I niech tak zostanie….

 3. kolo said

  No i o to chodzi w tym straszeniu podrozaly akcje amerykanskich firm zbrojeniowych no i zamowienia na kolejne bzdurne zabawki wojenne.na koszt amerykanskiego podatrnika .

 4. hulsz said

  Dupolizie zydowski Trampie nie strasz bo sie zesrasz.

 5. peacelover said

  …nie bedzie zadnej wojny !!!! Juz Chinczyki zapowiedzieli, ze pomoga Pln Korei w razie gdy USrance pierwsi zaatakuja !
  Nie sadze, by Trumpek poszedl na takie ryzyko !!!

  To by było definitywne wyjaśnienie sprawy i zamknięcie jadaczki Trumpowi.
  Admin

 6. Przemko said

  jakim trzeba być idiotą, (wyborcą po i swetru ,czytelnikiem gówno prawdy etc.) – aby uwierzyć, że KRL-D pierwsza zaatakuje jankesów… niebywałe. może wystrzeli te kilka swoich rakiet, które i tak zostaną zniszczone w locie – ale w odpowiedzi na rozpoczęcie wojny przez usa. no chyba zaatakowany ma prawo się bronić???
  a jankesi nie zaatakują – raz, że – jak kolega wyżej wspomniał – Chiny zapowiedziały neutralność w przypadku ataku KRL-D, ale zaangażowanie w konflikt, jeśli to jankesi uderza pierwsi. ale ponieważ niektórym chazarom z łajthałzu spieszy się do wojny z Chinami, to mogłoby dojść do takiej agresji gdyby nie Koreańcy z Południa i Japońcy. nie chcą mieć Seulu i Tokio w ogniu. Trump się ośmiesza tym tupaniem nóżką – nic nie jest w stanie zrobić – nawet majdanu zafundować w ‚Pyongjangu’… żeby sprawę załatwić cudzymi łapami…

 7. Stan said

  Trampek nie oskarża Ukrainy, która jest wmieszana w tą sprawę.
  Jankesi musieli wiedzieć o tym wszystkim i zaplanowali to wszystko zgodnie z ich taktyka. Z Sadamem było podobnie.
  Czy będą sankcje na Ukrainę? Wątpliwe. Bagno całkowite, plan realizowany jak zwykle innymi łapami.

  The New York Times.
  „North Korea’s success in testing an intercontinental ballistic missile that appears able to reach the United States was made possible by black-market purchases of powerful rocket engines probably from a Ukrainian factory with historical ties to Russia’s missile program, according to an expert analysis being published Monday and classified assessments by American intelligence agencies.

  The studies may solve the mystery of how North Korea began succeeding so suddenly after a string of fiery missile failures, some of which may have been caused by American sabotage of its supply chains and cyberattacks on its launches. After those failures, the North changed designs and suppliers in the past two years, according to a new study by Michael Elleman, a missile expert at the International Institute for Strategic Studies.

  Such a degree of aid to North Korea from afar would be notable because President Trump has singled out only China as the North’s main source of economic and technological support. He has never blamed Ukraine or Russia, though his secretary of state, Rex W. Tillerson, made an oblique reference to both China and Russia as the nation’s “principal economic enablers” after the North’s most recent ICBM launch last month.

  Analysts who studied photographs of the North’s leader, Kim Jong-un, inspecting the new rocket motors concluded that they derive from designs that once powered the Soviet Union’s missile fleet. The engines were so powerful that a single missile could hurl 10 thermonuclear warheads between continents.

  Those engines were linked to only a few former Soviet sites. Government investigators and experts have focused their inquiries on a missile factory in Dnipro, Ukraine, on the edge of the territory where Russia is fighting a low-level war to break off part of Ukraine. During the Cold War, the factory made the deadliest missiles in the Soviet arsenal, including the giant SS-18. It remained one of Russia’s primary producers of missiles even after Ukraine gained independence”.

 8. RomanK said

  Panowie ..nauczcie sie patrzec i widziec….plisssss….
  Trump…..zostal postawiony przed faktem dokonanym…Parlament pokazal , ze nie On rzadzi i nie ON tworzy Policy- ale Deep State…
  Codziennie slucham wycia…usunac go, usunac go….
  Pamietacie wiersze czolowych szermierzy slowa komunizmu….wlacznie z tym

  Myslimy lenin a domysle Partia…
  Mowimy partia, a w domysle Lenin….

  Tu nie o to chodzi- czy Ameryka zaatakuje….ale, czy KP bedzie sie bronic…i dzis juz wiadomo, ze bedzie:-)))
  Jesliby taka wojna sie zaczela w pierwszych dwoch godzinach ginie tylu amerykanskich zolnierzy co we wszystkich konfliktach do tej pory….
  Wojskowi amerykanscy liczyc potrafia…i licza….
  Celem zreszta nie jest KP, ale Iran….popatrzcie co robi ambasador Haley w ONZ..ta wiedzma tylko szuka pretekstu zeby ktokolwiek ,kto bierze w lape potwierdzil najglupszy zarzuty, ze Iran pogwalcil porozumienia o broni jadrowej….dlaczego???
  Bo Iran jest…zyje….i ten stan powoduje stan przedzawalowy Israela….a ilez mozna wyzyc w stalym zgrozeniu przedzawalowym nei dostajac zawalu????
  Amkerykanie wiedza ze nalezy mowic miekko , trzymajac w rekach tega twarda pale…i wiedza- kiedy ktos twardo gada , trzymajac miekkiego flaka:-)_)))

 9. olagordon said

  Podpisz petycję o poświęcenie Rosji!

  Katoliccy liderzy podpisują petycję o poświęcenie Rosji…
  Uwaga: Rozsyłajcie ten link waszym księżom, rodzinie, przyjaciołom i krewnym.
  Catholic Leaders Sign Petition to Consecrate Russia…

  „Rosja ma tylko jeden plan: zdobyć cały świat. Oni zrobią to bez serca i sumienia. Dlatego proszę was jeszcze raz, jako wasz Bóg w Trójcy, proszę was o kontakt z Ojcem Świętym – piórem czy prozą, albo listem – o kontakt z Ojcem Świętym i błagajcie go o poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Mojej Matki. Tego nie zrobiono. Tego nie zrobiono, Moje dzieci”
  – Pan Jezus, 17.05.1986

  PIERWSZE SOBOTY
  „Bo Rosja myśli tylko o jednym, przejęciu Stanów Zjednoczonych, Kanady i wszystkich narodów świata.
  „Moje dziecko, rozumiecie, że ostatnio dzieje im się dobrze. Jest tak dlatego, że choć wołamy o modlitwy, pokutę i ofiary, i pierwsze soboty – o które prosimy od Fatimy – oni się nie przyłączyli”. – Matka Boża, 18.06.1987

  Są to przekazy naszego Pana i Matki Bożej dla Weroniki Lueken w Bayside, Nowy Jork.

  LifeSiteNews.com 8.08. 2017:
  Dorothy Cummings McLean
  Księżą, profesorowie i liderzy organizacji pro-życie, sprzyjające chrześcijaństwu organizacje są wśród tych którzy podpisali petycję sponsorowaną przez Rome Life Forum. Tekst poniżej.
  Petycja jest odpowiedzią na wezwanie kard. Raymonda Burke z 19 maja do katolików do działania na rzecz poświęcenia.
  Petycja do podpisania here.
  Sygnatariuszami jej już są:
  Paul Herzog von Oldenburg – Federation Pro Europa Christiana.
  Virginia Coda Nunziante – Rome March for Life
  Bp Athanasius Schneider, biskup pomocniczy Astany
  i
  Vice John Batarelo
  Fr. Shenan J. Boquet – Human Life International
  Georges Buscemi – Campagne Quebec-Vie
  Dr Paul A. Byrne – Life Guardian Foundation
  Prof. Isobel Camp – Pontifical University of Saint Thomas Aquinas, Rome
  Fr. Linus F. Clovis – Family Life International (FLI)
  Mario Navarro DaCosta – Instituto Plinio Correa de Oliveira
  Roberto De Mattei – the Lepanto Foundation
  Raymond de Souza – TFP New Zealand
  Dr. Xavier Dor
  Selina Fang – Society for the Preservation of Unborn Children
  Sarah Flood-Beaubrun – CARIFAM
  Jean Goyard – Droit de Naitre
  Michael Hichborn – the Lepanto Institute
  Michelle Kaufman – Family Life International (FLI)
  Terrence Kopp – Sound Choice Pharmaceutical Institute
  Gabriele Kuby – socjolog
  Jerzy Kwaśniewski – Ordo Iuris Institute
  Julio Loredo – TFP Italia
  Michael Loretz – Family Life International
  Dr Joseph Meaney – Human Life International
  Stephane Mercier – Louvain Institut d’Etudes Theologiques
  Richard Mileti – Italo Americani per la Vita
  Juan Miguel Montes -Tradition, Family, Property
  Rev. Doctor Stephen Morgan – the Diocese of Plymouth
  Don Wilmer Pavesi – the Lepanto Institute
  Juris Rudevskis
  Joao Silveria – Senza Pagare
  John Smeaton – the Society for the Preservation of Unborn Children (SPUC)
  Aleksander Stepkowski – the Institute for Legal Reform
  Christine de Vollmer – Provive

  CZY JESTEŚCIE TAK ŚLEPI?
  „Moje dzieci, nie chcę siać strachu w waszych sercach, ale nie mogę pozwolić wam iść dalej nie wiedząc co się z wami dzieje. Zapewniam was, Moje dzieci, nie warto trzymać prawdy przed wszystkimi i zastępować klimatem fałszywych nadziei i fałszywego pokoju. Wiedzcie, Moje dzieci, to dzięki pokojowi, pokojowi – kiedy świat krzyczy pokój najwyżej i najgłośniej, wiedzcie, że zniszczenie się zbliża! Czy uważacie, że istnieje uczciwość między złodziejami? Czy uważacie, że istnieje uczciwość między ateistami? Czy jesteście tak ślepi, żebyście nie rozpoznawali, że komunizm mocno trzyma wasz kraj i kraje świata?
  „O Moje dzieci, ostrzegłam was wiele lat temu, ostrzegłam was w Fatimie, że jeśli nie będzie-cie się modlić i odprawiać pokuty, Rosja i agenci sierpa i młota przejdą przez świat wycinając narody i przynosząc śmierć, zniszczenie i niewolę”. – Matka Boża, 2.04.1977
  http://www.tldm.org/news34/catholic-leaders-sign-petition-to-consecrate-russia.htm

  Do: Papieża Franciszka

  Dołączamy nasze głosy do JE kard. Raymonda Burke w jego wołaniu o poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.
  W tę setną rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej trójce dzieci w Fatimie, i stojąc w obliczu nieszczęść przed którymi ostrzegła nas Królowa Niebios, zobowiązujemy się podwoić nasze wysiłki w reakcji na Jej prośby, i zachęcamy do tego wszystkich katolików.
  Zobowiązujemy się:
  – Pierwsze, do modlitwy, szczególnie odmawiania Różańca Świętego i nabożeństwa Brązowego Szkaplerza.
  – Drugie, wynagradzania, szczególnie praktykowania Pięciu Pierwszych Sobót, za grzechy i zniewagi popełniane przeciwko Bożej Łasce i bluźnierstwa przeciwko Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi.
  – I trzecie, poświęcić się osobiście Niepokalanemu Sercu Maryi, i dołączenia do wezwania o publiczne poświęcenie Rosji przez papieża i wszystkich biskupów świata.

  Zachęcamy wszystkich katolików by dołączyli do kard. Burke w prośbie do naszej Pani by Jej Syn dał pokój światu i Kościołowi, jak obiecała kiedy spełni się jej prośby.
  https://lifepetitions.com/petition/consecrate-russia-to-the-immaculate-heart-of-mary-petition

 10. Rafal Cz. said

  Ad. 9
  Curiosum.

 11. peacelover said

  …cuchnie mi to jakas parchata HUCBA !!!!

  Rosja chce pobic (zajac!!) caly swiat ???!!!

  Zdaje sie, ze OLAGORDON uwaza wszystkich w Gajowce za idiotow !!!!!

 12. Ola z Podola said

  Ktoś się podszywa pod Olę Gordon???

 13. olagordon said

  Nikt się nie podszywa. To też wydawało mi się dziwne i stąd ten wpis, zobaczymy co będzie dalej. Nie mogłam pominąć tego co Rosja „chce”. Nie zgadzam się z tym, ale nie mogę traktować tekstu wybiórczo. A w końcu „po owocach…”
  I nie uważam ani nikogo ani wszystkich w Gajówce za…itd., wszystkich pozdrawiam.

 14. Boydar said

  Posrało Was ? „OlaGordon” tłumaczy teksty i cytuje, nie komentuje, od siebie odzywa się bardzo rzadko i bardzo oględnie.

  Czy (9) jest oryginalnym wpisem czy fejkiem, tak naprawdę żadnego bezpośrednio znaczenia nie ma. Znaczenie ma to, co przytoczono, no i oczywiście po co.

  Ciekawie się robi, choć niby krew się nie leje.

 15. olagordon said

  p. Boydar, dziękuję. Nie mogę okazać się pro-Putinówką, a w końcu byli inni, „nasi” – „człowiekami honoru”. Ten podły czekista – to mi nie pasuje, ale cicho sza… to sie porobiło, znaleźli sobie wroga i to jeszcze jakiego! W mojej rodzinie byli Sybiracy, rzadko wtedy słyszeli rosyjski, nawet kiedy sanie niemal w nocy podjechały pod chałupę. Zresztą ten czekista jakiś czas temu powiedział o członkach „pierwszego sowieckiego rządu” – tak? Nie ma co się o to szarpać.

 16. andzia said

  W tych przepowiedniach o Rosji chodzić może o komunizm-marksizm. Matka Boża w Fatimie mówiła, że jeśli Rosja nie zostanie jej poświęcona
  błędy Rosji rozleją się na cały świat. No i się rozlały: ten neomarksizm, lewactwo, genderyzm, promocja zboczeń stały się rzeczywistością. W swoich wykładach na youtube Karoń rozkłada to na czynniki pierwsze. Wystarczy więcej poczytać, posłuchać, poskładać do kupy, pomyśleć.
  .

 17. Boydar said

  Na temat Putina możemy porozmawiać, Pani Olu. Tylko że Pani nie o Nim rozmawia; rozmawia Pani o doniesieniach medialnych o Nim. Trochę się dziwię, ale Kobietom wybaczam o wiele więcej niż pozostałym ludziom.

  Pani tłumaczenia to jest to, do czego Bóg Panią na ten świat przywołał. Niech się Pani tego trzyma. Pozdrawiam Panią szczerze, tak jak i Pani wydaje się autentycznie szczera.

 18. JO said

  ad.13. Biskup R. Willamson oraz Biskupi zwiazani z Biskupem Williamsonem dokonali aktu poswiecenia Rosji. Przyczyna tego aktu bylo przekonanie o zaniechaniu wykonania tego rozkazu…przez nienawrocony Watykan w tym Heretyzujacego Papieza:

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2017/05/23/konsekracja-rosji-i-konsekracja-czwartego-biskupa/

  Kazdy Biskup powinien dokonac tego aktu nie ogladajac sie na innych…

 19. revers said

  Jest juz gotowych na wszystko 3,5 mln. polnocono koreanskich ochotnikow na wojne z jankesami, i z czym do ludzi? wszystkich nie odparuja , a i jankeskiej amunicji zabraknie.

 20. revers said

  Putin o Korei poln. : Korea Pln. ma zero rakiet w porownaniu z usraelem, aale tryliony $$$$ w mineralach, to wystepuje w regioniw brak demokracji, bo nie chca osdstapic za friko wlall street zasoby lub innym melinom.

  To samo dotyczy Wenezueli, tam tez grozi sie atomowa opcja wprowadzania demokarcji za zasoby roby bez totalnej kontroli meliniarzy z wall street.

  W Afganistanie ma pozosatc na zawsze prywatna armia blackwather i wice krol z meliny wall street, dla pelni demokracjii..

 21. revers said

  ad20
  http://yournewswire.com/putin-north-korean-crisis-ww3/

 22. Maćko said

  Korea Pln to maly kraj, biedny, niska produkcja stali, przemysl chemiczny raczkujacy, wiec zagrozenia nie stanowi dla nikogo.
  Pytanie wiec, dla jakich celów nadyma sie mendiatycznie i wplywa na lemingoze straszakiem na wróble?

  Surowce tak malego kraju moga interesowac tylko sredniej wielkosci firmy górnicze.
  Rynek zbytu 20 milionów glodomorów malo komu przyczyni zysków.
  Rynek schronów nie jest na tyle duzy aby wplynac na propagande wszystkich wznych mendiów masowego razenia na Swiecie.

  Dziwny jest ten Swiaaaaat…

 23. TG said

  Fatima była ostrzeżeniem przed bolszewizmem i III Tajemnicą o apostazji w KK.https://www.youtube.com/watch?v=YVpt95LfcPM&t=104s

  . Kto zaszczepił bolszewizm?Tłum. Ola Gordon
  za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czlowiek-ktory-dal-swiatu-protokoly-syjonu-texe-marrs-2017-02
  Kto rozszerzł go na światPakt Piłsudski-Lenin. Czyli jak Polacy uratowali bolszewizm i zmarnowali szansę na budowę imperium Piotr Zychowicz
  Kto prosił papieżao poświęcenie Rosji?https://dzieckonmp.wordpress.com/2015/01/22/putin-prosil-franciszka-o-poswiecenie-rosji/
  W województwie Lipieckim w Rosji wydarzył się cud z portretami Carskich Męczennikówhttp://www.gazetawarszawska.com/politics/5816-cud-bozy-w-wojewodztwie-lipieckim-w-rosji-wydarzyl-sie-cud-z-portretami-carskich-meczennikow

  Czy poza Putinem jest jeszcze ktoś bardziej atakowany?
  Kojarzy mi się powiedzeniem:”Kiedy dusza pusta ,muszą mielić usta”.

 24. Czesiek said

  Ad. 6 Pan Przemko

  A niech chazarom z łajthałzu spieszy się do wojny z Chinami, bo to właśnie chazarowie będą największa ofiarą tej wojny – za spowodowanie światowego kryzysu będą zabijani na potęgę, czy to w POLIN czy w USA. czy gdziekolwiek indziej.

 25. revers said

  re222

  mowi sie o 6 trylionach p. Macko, w cynku b. wazny surowiec dla przemyslu samochodowego i nie tylko, a przy tym zlota i srebra, innych metali rzadkich, ziem letkich jak litium do np. dlugotrwalych baterii, kwota prawie 1/3 zadluzenia usej. daj p. tyle.

  lub inne rozszczenia, bez pol opiumowych w Korei, w Afganistanie juz sa pola pod mak na opium, opium i hera maja sie dobrze. …
  http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4005

 26. re1truth2 said

  [Ukraina zaprzeczyła doniesieniom twierdząc, że jest to „rosyjska propaganda”. Oczywiście można założyć, że Rosja przekazała silniki RD-250 swojemu sojusznikowi, albo zrobiła to Ukraina, aby celowo wspomóc program rakietowy Korei Północnej i tym samym podtrzymać napięcie w całej Azji Wschodniej, co pozostaje na rękę Stanom Zjednoczonym.]
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/amerykanski-analityk-twierdzi-ze-korea-polnocna-mogla-pozyskac-silniki-do-rakiet

  Znowu ten Putin idzie na rękę SSZA.

 27. revers said

  Milo wyczytac w gajowce takie kwiatki jak narodowosc i przynaleznosc wiecznych filozofow zachodu jak Marks i Engels, jak rowniez szkolonego przez zachod w Szwajcarii Leninna.

  Nawet znajomosc starego testamentu z biblijna Sodoma i Gomora, zawartosc biblji obciazyc Rosje i to ze na zachodzie juz po Odre mozna zawierac zwiazki malzenskie jednej plci, ba nawet miec blogoslawienstwo papieza na nowej drodze zycia lub innych pedofili i obciazyc o to Rosje.

  Miliony rozpruwaczy dziecinnych lon bedzie zadowona z was

  http://www.antinewsnetwork.com/uk-750000-pedophiles-govt-wants-treat-child-sex-dolls/

 28. peacelover said

  …Marx, Engels. Lenin. Soros —- czterej muszkieterowie !!!

  … ale te trolle maja mordy niewyparzone !!! nie ??!!

 29. revers said

  Juz zachodnie GPSy sa tak spoofingowo rozpracowane przez Rosjan i Tesli-Popow mysl techniczna ze, okrety wojenne NATO operujace na Morzu Czarnym beda mogly plywac wg. GPS u po ladzie stalym nawet na Bialorus lub do Mongolii przez Kaukas

  http://rusvesna.su/news/1502726053

  Czekamy na podobne efekty morskie na Baltyku a napewno wplyna okrety us marine i Antka zamaist do Kaliningradu, to na ul. Polanki przed dom wodza Bolka w Danzingu.zyczyc Angolom wiecej Popowa i Tesli i ich szabasgojowym z RP pobratymcom, gajzerom wiedzy technicznej i elektronicznego know how.

  ——
  Nie liczmy na to, że Amerykanie tego nie potrafią.
  Admin

 30. PISKORZ said

  re 14..”Posrało Was ? „OlaGordon” tłumaczy teksty i cytuje, nie komentuje, od siebie odzywa się bardzo rzadko i bardzo oględnie.” BARDZO DOBRA UWAGA..!! ODWALCIE SIĘ OD OL. GORD…PS PRZY OKAZJI WLK. DZIĘKI ZA TE LICZNE TŁUMACZENIA..!!

 31. Re: 31 ITD.
  Najprawdopodobniej 2/3 ludzi zawita w goracych szpalerach lucyferianskiego przybytku, a reszta ocaleje z tych wszystkich zawieruch jakie nam (ludzkosci) serwuje (I serwowalo) zydowski starodawny waz…
  W kazdym razie, zaczyna byc coraz „cieplej”…
  ====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 32. NICK said

  Poczytajcie P. Romana.
  Zwłaszcza, że po ludzku gada.

  Czyli można?

 33. Pinxit said

  Najwazniejsze, ze wielki biznes robia teraz deweloperzy, ktorzy oferuja budowe schronow.
  Podobo maja niebywale powodzenie.

 34. jasiek z toronto said

  Re: 33 Pinxit
  Koniecznie musza byc te schrony wodoszczelne I dzwiekochlonne, a zwlaszcza w poludniowo zachodniej czesci USA…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 35. Boydar said

  Ja do Pana Jaśka (31).

  [… …. …. … …….. … !]

  Jakiś kutas (31) wylał właśnie Gospodarzowi na garnitur cuchnące pomyje a Pan jakby nigdy nic podejmuje z gnojem dyskusję. Czy Pana popier*doliło ze szczętem ?

  Z kim się Pan identyfikuje tak naprawdę, Panie Jaśku … bo to nie pierwszy raz.

 36. Marucha said

  Re 35:
  Ma Pan całkowitą rację. Podejmowanie dyskusji z gównem zostawia jego odpryski na ubraniu.
  W ogóle nie rozumiem, jak można gówno traktować jak normalnego człowieka.
  Co Panu Jaśkowi – dla którego najwidoczniej chęć dyskutowania jest ważniejsza, niż obrzydzenie do gówna – pod uwagę podaję.

Sorry, the comment form is closed at this time.