Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polityka klimatyczna to potężny biznes. Ochrona środowiska ma z tym niewiele wspólnego.

Posted by Marucha w dniu 2017-08-17 (Czwartek)

Al Gore, wynalazca handlu powietrzem.

„Musimy pożegnać się z iluzją, że międzynarodowa polityka klimatyczna jest polityką ochrony środowiska. To nie ma prawie nic wspólnego z polityką ochrony środowiska” – stwierdził Ottmar Edenhofer, wicedyrektor Poczdamskiego Instytutu Badań nad Klimatem, przewodniczący jednej z grup roboczych Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC).

Trudno nie przyznać mu racji. Handel prawami do emisji, który przerodził się w biznes-patologię czy promowanie kosztownych „eko-technologii”, przy produkcji których generuje się mnóstwo CO2, tylko potwierdzają jego słowa.

Unijni pomysłodawcy Europejskiego Systemu Handlu Emisjami CO2 (UE ETS) stworzyli genialną platformę do wyłudzania pieniędzy. System ten zakłada, że za każdą wyemitowaną do atmosfery tonę CO2 trzeba uiścić opłatę. Wyjątkiem jest pula tzw. darmowych uprawnień.

Problem w tym, że często są one przyznawane firmom-słupom, które w ogóle z nich nie korzystają. Z racji tej, że darmowe uprawnienia są niezwykle pożądane, firmy te odsprzedają je za grube miliony podmiotom, które ich autentycznie potrzebują. Szacuje się, że od początku istnienia UE ETS (2008 rok) przehandlowano już w ten sposób nawet 8 mld euro (dane za 2015 rok)!

Ale to nie koniec faktów potwierdzających, że polityka klimatyczna to przede wszystkim potężny biznes, który z ochroną środowiska ma nie wiele wspólnego. Szwedzki Instytut Badań nad Środowiskiem na zlecenie rządu Szwecji oraz Szwedzkiej Agencji Energetycznej przeprowadził badania na temat wpływu, jaki na środowisko wywiera proces produkcji baterii litowo-jonowych, które są używane w uchodzących za ekologiczne samochodach elektrycznych.

Wyniki tych badań są co najmniej zaskakujące. O ile pojazdy elektryczne w trakcie ich użytkowania rzeczywiście nie emitują do atmosfery żadnego CO2, to produkcja wykorzystywanych w tych samochodach baterii generuje olbrzymie ilości dwutlenku węgla. Zgodnie z raportem ww. Instytutu stworzenie baterii do eko-samochodu generuje ilość dwutlenku węgla zbliżoną do emisji, jakie powstają przez ponad 8 lat użytkowania auta z silnikiem spalinowym diesla!

W kontekście powyższego nie powinny nas dziwić wypowiedzi takie jak tak, którą Ottmar Edenhofer – wicedyrektor Poczdamskiego Instytutu Badań nad Klimatem, a jednocześnie przewodniczący jednej z grup roboczych Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) – udzielił gazecie „Neue Zürcher Zeitung”.

W wywiadzie dla tej szwajcarskiej gazety nie owijał w bawełnę: „Trzeba sobie jasno powiedzieć: za pomocą polityki klimatycznej dokonujemy de facto redystrybucji bogactwa światowego (…) Musimy pożegnać się z iluzją, że międzynarodowa polityka klimatyczna jest polityką ochrony środowiska. To nie ma prawie nic wspólnego z polityką ochrony środowiska”.

Trudno odmówić Edenhoferowi racji. Współcześni eko-lancerzy poprzez swoje wyśrubowane limity, patologie związane z handlem emisjami CO2 czy promowanie ultra drogich eko-technologii, sprawiają że światowe bogactwo pozostanie tam, gdzie jest dzisiaj, czyli na tzw. Zachodzie. Jego redystrybucja na inne regiony świata zostanie istotnie spowolniona pod płaszczykiem polityki klimatycznej, która z realną ochroną środowiska ma niewiele wspólnego.

Źródło:
Klimapolitik verteilt das Weltvermögen neu (NZZ.ch)
Czy europejski przemysł obłowił się na systemie ETS? (WysokieNapiecie.pl)

http://niewygodne.info.pl

Komentarze 22 to “Polityka klimatyczna to potężny biznes. Ochrona środowiska ma z tym niewiele wspólnego.”

 1. Maverick said

  Bardziej aktualna fotka Al Gora.

  Ten hipokryta spasł się, ma chyba 4 wille ponad 10000 stóp kwadratowych i wszędzie lata prywatnym samolotem, dokładając do emisji gazów. Chciałby abyś ty i inni żyli bez klimatyzacji a on w luksusach. Jego film o ociepleniu klimatu to jedna wielka bzdura, według niego woda już dawno miała zalać Florydę, czy Holandię.

 2. Ten na fotce to nochalofallus ewidentny. Polityka (czytaj: podatki, czytaj: haracz) klimatyczna w tym wypadku akurat, to tylko jeden z wielu ychnich wynalazków, z których w moim osobistym rankingu na samym neandertalskim czele gości podatek koszerny, ze względu na uciążliwość konieczności odczytywania przeze mnie metek, naklejek, winietek, czy jak im tam, która bardzo mi doskwiera, a do tego te gnoje przejęli chyba drukarnie, bo te cholerne nadruczki, nalepki, banderole, czy jak im tam są coraz mniej czytelne. Dopóki ludzkość nie pozbędzie się w pierwszej kolejności (czytaj: zdepopuluje) tych krwiopijczych kanalii i w drugiej kolejności wspierających ych ludzkich worów na fekalia, dopóty będziemy sobie tak pisać, opowiadać, narzekać, biadolić i płupoty gierdolić. Tak… Ten gatunek humanoidów wcale nie wymarł w epoce lodowcowej, tylko ewoluował, znaczy przepoczwarzył się, mieszając się z co słabszymi fizycznie i psychicznie ludźmi. Ukradło nam toto już prawie wszystko, co tylko możliwe, zagarnęło dla się najlepsze synekury i teraz skupia się jedynie na tym, żeby dalej, w coraz to nowych lub ulepszonych formach, bezkarnie pasożytować, posługując się oszustwem, szalbierstwem, skurwysyństwem, mordem i ludobójstwem. Ym nigdy nie będzie dość. Zawsze będą mało mieli. Zawsze będą więcej chcieli. Tak jak ten poniżej słodziaczek, zagrany przez Ferdinanda Mariana, będący zresztą postacią autentyczną.

  PS
  Snajperów nam trzeba.

 3. Vici said

  Ale jakimi glupkami my zwykli ludzie jestesmy.Ze takim Sk……nom dajemy rzadzic.I takie banialuki nam do glowy w tlaczaja.O np.mamy plaska ziemie (twoj mozg jest plaski) a nie ziemia.Rownosc plci LGBT. Co za bzdura ale my lykamy to jak swierze buleczki Jak pelikany .Obudzmy sie ludzie w konczu.WYLACZAJMY TE ICH TV- nie patrzmy w te glupie pudelka KONIEC TEGO.

 4. jasiek z toronto said

  Re: Artykul……
  Jakze to „plazma” na scianie ma wstawiac „kit” skoro tyle kasy sie wydalo???…
  Gdyby mr. gore spec of „ocipienia” idiotow zaprezentowal „globalne oziembienie”, to bylaby jedynie kwestia: „ile trzeba zaplacic”, by tylko nie bylo tego cholernego oziembienia???.;.
  =============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. Miet said

  To, że Al Gore razem z tymi, którzy mu nadali nzgrodę Nobla robili cały zachodni świat w tzw. bambooko, to już tutaj w Gajówce dawno temu gadaliśmy.
  Al Gore wyszedł na tym wyśmienicie-Nagroda Nobla i wiele innych „nagród” pokazały, że opłacało mu się robić kpiny z nauki.

  Od paru lat można kupować wszędzie wino Al Gore – to z winnicy, którą nabył w rejonie Sonoma i Napa.
  Ja chociaż jestem smakoszem czerwonego wina, przyrzekłem sobie, że wina Al Gore nigdy nie kupię, gdyby nie wiem jak bardzo go zachwalano.
  Gore dla mnie zawsze pozostanie naukowym kłamcą – a od kłemców niczego nie nabędę.

 6. La Reine Toronto said

  Al G. nalezy oczywiscie do dobrze urodzonych. Lewaki promuja tego osobnika na 102!
  Zona go zostawila….

 7. jaja said

  Al gore wczesniej czy pozniej nogi wyciagnie i dostanie cztery dechy zamiast majatku od ocieplenia. Czy ma rozum? Jest zarazliwie chory a problem w tym, ze tym syfem obdarza slabo odpornych na glowe.

 8. revers said

  Dlatego po tokijskiej inicjacji pakietu klimatycznego w Tokio z 2007 roku tylko ameryka Al Gore dla biznesu mogla wyjsc z enegetyczno klimatycznych zobowiazan juz w 2017 roku w Paryzu.

  http://www.tvn24.pl/raporty/usa-wycofuja-sie-z-porozumienia-klimatycznego,1186

 9. markglogg said

  Teorię Globalnego Ocieplenia zwalcza także profesor religioznawstwa oraz computer science Uniwersytetu w Yale Dawid Gelertner – a zatem ma on poglądy, na ten temat, podobne do mego niedawno zmarłego kolegi, głównego radiologa Polski, prof. Zbigniewa Jaworowskiego. Jeśli chodzi o Gelertnera – którego w 1993 usiłował zabić „unabomber” Ted Kaczynski – to został on niedawno doradcą naukowo-kulturalnym prezydenta Donalda Trumpa. Utrzymuje on – oficjalnie, za co go pochwalam – że Amerykanie nigdy nie byli na Księżycu, liczne, na przełomie lat 1960/70 amerykańskie reportaże z podboju Kosmosu, zrealizowano w studiach filmowych Stanleya Kubricka!

  TRUMP SCIENCE ADVISOR DENIES APOLLO MOON LANDINGS EVER HAPPENED

  http://worldnewsdailyreport.com/trump-science-advisor-denies-apollo-moon-landings-ever-happened/

  Są oczywiście zasadnicze obiekcje odnośnie hipotezy, że LĄDOWANIE NA KSIĘŻYCU TO BYŁ FEJK NASA.

  Np. Rosjanie, w artykule Теория заговора — лунная авантюра (Teoria spisku – księżycowa przygoda)

  argumentują, że tak wiele ziemskich teleskopów odbierało – aż 6 razy w ciągu 4 lat – długotrwałe teletransmisje z poczynań kosmonautów na Księżycu, że to było niemożliwe, że były one robione na Ziemi, a potem wysłane – w formie długich taśm magnetycznych – do odtworzenia na Księżycu. Jakoś ci „Rosjanie od teorii spisku” zapomnieli, że już przed 50 laty można było wysłać na Księżyc lądownik zawierający wagowo niewielki, zasilany bateriami słonecznymi przekaźnik telewizyjny (prototyp tych obecnie masowo montowanych w satelitach telekomunikacyjnych) by IDEALNIE retransmitował wcześniej przygotowany program nadawany z Ziemi.

  O bez wątpienia PROROCZEJ książce Dawida Gelertnera „Amerykanizm – Czwarta Wielka Religia Zachodu” warto poczytać artykuł sprzed 9 lat nie żyjącego już prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego: http://www.pogonowski.com/display_pl.php?textid=732

 10. guła said

  ad 7
  To tyle tyle znaczy, że upierdzielają Iydom fundusze.

 11. Boydar said

  Dodajmy, że niektórym; konkretnie tym, którzy już się wcale nieźle nażarli, Panie Guło (8). Co jasno wskazuje, kto up* oraz po części „dlaczego”.

  Zagadnienie „dlaczego” też jednak wydaje się oczywiste; nie podzielili się z kim trzeba w ustalonym procencie. Tak to jest z pazernymi.

 12. NyndrO said

  Al Gore jest pioneczkiem. Tak,jak napisał Pan Vici. To my takich knurów tworzymy. * https://www.youtube.com/watch?v=9nE9AosdwRA

 13. jasiek z toronto said

  Re: 10 Nyndr0
  zyd gore mial „card blanche” od rotschilda na taki „przekret” w ktorym „pomagal” mu wciaz zyjacy g.soros…
  Czy jest „pioneczkiem???”…Obawiam sie, ze jest to kolejna zydowska kreatura z piekla rodem…(z grzecznosci pominalem zydowski sehendryn)…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. RomanK said

  Klimat na Ziemi zmienia sie caly czas….powie wam o tym srednio wyksztalcony technik geolog. nasz czas zycia 75 lat przecietnie…nei pozwala na odnotowanie roznic…ale to nei znaczy ze one nie zachodza.
  WPlyw Czlowieka na zmiany klimatyczne jest zaden…nie ma bowiem wplywu na to co dzieje sie na Sloncu i ze Sloncem ani na to co dzieje sie z Ksiazycem i na Ksiezycu…
  Zblizenie sie Ksiezyca do Ziemi moze spowodowac ogromne plywy oceaniczne…aktywnosc Slonca wplywa na magnetyzm ziemi i grawitacje… a to sa bezposrednie skutki zmian temperatur , co powoduje zmiany pradow oceanicznych i stalych jet streams….
  Na nic nie mamy zadnego wplywu… a jesli juz cos Czlowiek podpatrzy i usiluje wyprobowac …wywoluje takie rakcje, ze zaluje natychmiast.
  Ostatnie zmiany kjlimatyczne sa apowodowane zmianami magnetycznymi i grawitacyjnymi…a to moze tylko zmieniac sie pod wplywem duzych cial niebieskich w Cosmosie…
  I dokladnie tak sie dzieje…Telescop Hubleyea dosc dlugo czekal ,zeby zobaczyc to -o czym wiedzieli starozytni Sumerowie i opisali dokladnie….Nemesis jest faktem….bebechy Ziemi i innych planet czuja jej oddzialywanie. Ziemia jak i inne planety grzeja sie gwaltownie…

  Sami obserwujcie Niebo….

 15. Siekiera_Motyka said

  No proszę, Gor „kręci” filmy.

  „Film Al-Gore o klimacie jest chłodno przyjęty – Temperatury Ziemi chłodniejsze od czasu kiedy dostał nagrodę Nobla”

  http://www.zerohedge.com/news/2017-08-18/al-gores-climate-film-flops-earth-temps-cooler-now-when-he-won-nobel-prize

  .http://stockboardasset.com/wp-content/uploads/2017/08/Screen-Shot-2017-08-17-at-6.22.23-PM-1.png

 16. Jacek2 said

  Parę lat temu przypadkiem trafiłem na stronę bodajże śląskiego oddziału NFOŚ.
  W szczere zdumienie wprawił mnie „cennik” na tej stronie znaleziony. Każde, nawet najbardziej trujące dziadostwo można odprowadzać do środowiska pod warunkiem że wniesie się odpowiednią opłatę.
  Kasa, kasa, po stokroć kasa która nie wiadomo do kogo trafia a nie żadna ochrona środowiska.

 17. Plausi said

  ”Walka” z ociepleniem czyli inna forma globalizacji
  Znawcy tematu od dawna wskazują na to, że „handel emisjami CO2 ” jest nowym wydaniem handlu odpustami papieskimi, który osiągnął swój rozkwit z końcem średniowiecza i początkiem renesansu. Jest mowa o tym, że bank należący do klanu Rotszyldów sprzedaje takie certyfikaty CO2, dla porównania, certyfikaty z odpustami sprzedawane były przez bank Fugera.
  NZZ: „Den Entwicklungsländern wird klar, dass die Ursachen im Norden liegen und die Folgen im Süden.” (Krajom rozwijającym się stanie się jasne, że przyczyny leżą na północy a konsekwencje na południu.)
  Już w roku 2008 Evo Morales zaadresował taki list do Szczytu Klimatycznego w Poznaniu:
  http://www.lewica.pl/?id=18234
  media nie uznały za godne ten list opublikować, choć już wówczas było to jasne, i jasno sformułowane.
  Bardziej czujni zauważyli, że temat „ocieplenia” jest ściśle związany z globalizacją, istotnie jest to jedne z jej instrumentów obok takich jak choćby „kryzys finansowy”. Jeśli uświadomimy sobie, a byłby czas na to, jaki jest cel systemu
  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Cel
  to nie trzeba zbyt wile sprytu, aby się domyślić, że także „handel emisjami CO2” i inne „rozwiązania”, są znakomitym narzędziem aby ludzkość wywłaszczyć i uczynić ją niewolnikami posiadaczy uprawnień, choćby do emisji tzw. „certyfikatów CO2”. Bank Fugera sprzedawał wiarę w odpust, emitent certyfikatów CO2 też.
  Bezspornie wiele szkód wyrządzonych środowisku naturalnemu są konsekwencją globalizacji, choćby z racji rozmiaru jej procesów. Można choćby przypomnieć, że globalny transport surowców i towarów jest ważną przyczyną zużycia fosylii, dodajmy zbędnego.
  Na temat bliskości ekonomii i religii pisano
  https://marucha.wordpress.com/2017/08/03/popychanie-rzeki-i-gwiazd/#comment-692573
  niektórych przywiedzie to może to pewnych wniosków.
  IPCC jest zakonem, założonym przez siły globalizacji, aby rozpowszechniać niezłomną wiarę w mechanizm „globalnego ocieplenia”. Mnisi i mniszki tego zakonu z zapałem misjonują ludność, w czym sekundują im podobne zakony jak choćby zakon pana Ottmara.

 18. NyndrO said

  Panie Jachu, Pan zdaj się nie do końca mnie zrozumiał. To jest o tyle pioneczek, co pioneczkiem jest Merkel.Oni są na etacie.

 19. NC said

  Re 14: „…Zblizenie sie Ksiezyca do Ziemi moze spowodowac ogromne plywy oceaniczne”

  Ale nie spowoduje, bo Księżyc zwolna oddala sie od Ziemi, w tempie około 4 centymetrów na rok, czyli 4 metrów na stulecie, co zarazem wydłuża długość dnia na Ziemi o około 2 milisekundy na stulecie – daje to dzień dłuzszy o około 4 godziny w przeciągu 1 miliarda lat.

 20. Peryskop said

  Szanowny Panie Marucha, usuwane są istotne wpisy, więc czy jakaś zołza nie przejęła Pana pulpitu pod nieobecność ?

  ——
  Nie. To ja osobiście. W ramach represji. Pan wie, za co.
  Admin

 21. Boydar said

  Bezczel …

 22. Peryskop said

  Pan Boydar jednak znów ma rację, że zołza jest „Bezczel …”

  Bo jakaś bezczelna zołza zawładnęła – jeśli nie pulpitem Szanownego Pana Marucha, to rozsądkiem etapu, wobec niedawnej jakże słusznej moralo-twórczej maxymy :
  Żeby chociaż miał odwagę powiedzieć: palnąłem prostactwo, przepraszam…
  https://marucha.wordpress.com/2017/08/14/wolne-tematy-67-2017/#comment-694452

  Więc dla przywrócenia porządku powtórzę swoje wyjaśnienie 3x blokowane przez jakąś tchórzliwą zołzę, a z kontekstu dość jasne staje się czyje interesy stara się ona pokrętnie kryć :

  Domyślam się, że to skutek przytoczenia poglądów poety Adama Mickiewicza krytycznych wobec tradycji łacińskiej i kościelnej, które w jego ocenie nie wyszły Polakom na zdrowie.

  A może to represje za papieża Jana XXIII, którego za sprawą niemieckich opiekunów* Biblioteki Watykańskiej w 1942 roku – tj 527 lat po zakończeniu jego pontyfikatu obediencji pizańskiej – zrobiono „anty-papieżem” m.in. za uznanie walk Władysława Jagiełły z krzyżakami jako „wojnę sprawiedliwą” (iustum helium).

  Bo raczej nie za ten koment do Głosa Prawdy Re #21 WT ?
  – Ehud O. to jest autorytet zababrany.
  http://www.telegraph.co.uk News Jul 2, 2017
  – Disgraced ex-Israeli prime minister Ehud Olmert was released from prison on Sunday after serving 16 months of a 27-month sentence for fraud …
  także za corruption, bribery, obstruction of justice

  ===

  Zołza bezczelna spełnia mimochodem pozytywną rolę, bo skłania do dalszych poszukiwań 🙂 Więc molto grace !

  *Niemieccy opiekunowie i doradcy kard. Giovanni Mercati’ego (1866†1957) w dziele wspólnego opracowania w 1942 roku obowiązującej do dziś listy „antypapieży” – działali w faszystowskiej symbiozie z tym włoskim duchownym katolickim, od 18.06.1936 Bibliotekarzem i Archiwistą św. Kościoła Rzymskiego – tj kustoszem sekretnych zbiorów w Watykanie.

  Stosunki się popsuły dopiero od porażek w 1943 roku.

  Ale zaczęło się pięknie, gdy pod koniec 1941 roku włoskie siły na froncie wojny z Rosją wyniosły około 60 tys. żołnierzy zgrupowanych w 3 dywizjach i komponencie lotniczym, walczących w rejonie Doniecka. Natomiast na przełomie 1941/42 Mussolini postanowił, wbrew opinii dowódcy Corpo di Spedizione Italiano in Russia (CSIR) gen. Giovanni Messe, o wysłaniu na front wschodni dodatkowych 7 dywizji, przekształcając korpus w 8. Armię włoską, wchodzącą w skład Grupy Armii B w jej ofensywie w kierunku Stalingradu.

  To właśnie na tym etapie II wojny św. podjęto także ofensywę za Spiżową Bramą w formie prac nad listą „antypapieży” w ramach świętej cesarsko-rzymskiej osi Berlin-Rzym.
  Ledwo tę **list(w)ę skończyli układać w 1942, bo…

  8. Armia została rozbita pod koniec 1942 roku w trakcie radzieckiej operacji Uran, mającej na celu okrążenie wojsk Osi w rejonie Stalingradu i do lutego 1943 roku jej resztki zostały odesłane do Włoch celem uzupełnień i przeformowania…

  A potem było już tylko gorzej. Czyli lepiej 🙂 Ogólnie wg wiki:
  Udział Włoch w II wojnie światowej rozpoczął się 10 czerwca 1940 roku, początkowo w charakterze sojusznika III Rzeszy. Głównym obszarem zaangażowania militarnego Włoch były rejon Morza Śródziemnego, Bałkany oraz Afryka Północna i Wschodnia. Poza tym oddziały włoskie brały udział w ataku na Francję, bitwie o Anglię, bitwie o Atlantyk i walkach na froncie wschodnim. Porażki doprowadziły w ostatnich dniach lipca 1943 roku do odsunięcia od władzy Benita Mussoliniego i zawarcia 3 września zawieszenia broni z aliantami, ogłoszonego oficjalnie 8 września 1943 roku. Spowodowało to okupację kraju przez wojska niemieckie i powstanie na północy Włoch Włoskiej Republiki Socjalnej z Benitem Mussolinim na czele. 13 października 1943 roku nowy rząd Królestwa Włoch, kierowany przez marszałka Pietra Badoglio, wypowiedział wojnę III Rzeszy i Japonii stając się w ten sposób członkiem koalicji antyfaszystowskiej. Ostatnie walki na froncie włoskim toczyły się do 2 maja 1945 roku…

  ===

  Zatem uzupełniony teraz zestaw linków do jednego z wielu tropów potwierdzających krzyżacko-judeo-niemiecko-kościelne wciąż aktywne mataczenia historii – obejmuje w tym wątku :

  1. https://marucha.wordpress.com/2017/08/14/wolne-tematy-67-2017/#comment-694658
  2. http://www.rycerze.org/krzyzacy/31-walka-dyplomatyczna-i-ostatnie-boje-jagielly-z-krzyzakami
  3. https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_XXIII_(antypapie%C5%BC)
  4. https://pl.wikipedia.org/wiki/Antypapie%C5%BC
  5. https://pl.wikipedia.org/wiki/Giovanni_Mercati
  6. https://pl.wikipedia.org/wiki/Annuario_Pontificio
  7***. https://en.wikipedia.org/wiki/Giovanni_Mercati
  8. https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82ochy_w_czasie_II_wojny_%C5%9Bwiatowej

  ***Polecam poz. 7, bo tam jest ślad nazi-mafijnej symbiozy.

  **Czy tutejsza @Listwa nie wywodzi się z tamtej listy 1942 ?

  Czy zołza bezczelna zaczyna qmać, iż mataczy nadaremno ?

  Bowiem Szanowny Pan Marucha – znany z nieposzlakowanej uczciwości oraz z niezachwianej odwagi – nie dopuści tu do fałszowania historii !

  Niech no tylko odzyska kontrolę nad pulpitem i chwilową zapadliną emocjonalno-poznawczą ❗ ❗ ❗

  Przecież jaki jest sens i perspektywy ukrywania opryszków ?

  Żeby chociaż miał odwagę powiedzieć:
  palnąłem prostactwo, przepraszam…

  ———————
  Przepuszczam wyjątkowo. Coraz mniej Pana lubię.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.