Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na Feedage

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (50 – …
  Rokitnik o Suwerenni inaczej
  revers o Wolne tematy (50 – …
  ibrahim ibn jakub o Teraz można to ujawnić?
  ibrahim ibn jakub o W Nigerii trwają czystki etnic…
  revers o Nabici w butelkę
  Boydar o Wolne tematy (50 – …
  lewarek.pl o Czy Rosja chce zająć Pols…
  Boydar o Nabici w butelkę
  maasteer o Czy Rosja chce zająć Pols…
  Boydar o W Nigerii trwają czystki etnic…
  Ale dlaczego? o Bohater z Tham Luang
  Mareczeq o Czy Rosja chce zająć Pols…
  maasteer o Czy Rosja chce zająć Pols…
  Boydar o Nawijanie i pitolenie (2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 426 obserwujących.

Business Insider: USA rozniosą floty Rosji i Chin „w pył”

Posted by Marucha w dniu 2017-08-18 (piątek)

Rakieta Tomahawk

W tej chwili flota USA poważnie ustępuje pod względem zasięgu pociskom przeciwokrętowym swoich głównych rywali – Rosji i Chin.

Jednak nowa wersja amerykańskiego pocisku będzie mogła dosłownie roznieść okręty przeciwników USA „w pył”, pisze Business Insider.

Na pokładach amerykańskich niszczycieli i krążowników znajdują się zaawansowane systemy obrony przeciwrakietowej, a także pociski manewrujące dalekiego zasięgu do niszczenia celów naziemnych, jednak będący w służbie od 1977 roku przeciwokrętowy pocisk Harpoon poważnie ustępuje bardziej nowoczesnym chińskim i rosyjskim odpowiednikom.

Chińskie pociski antyokrętowe YJ-18 i YJ-12 mają zasięg 380 km, a przy tym w niewielkiej odległości do celu YJ-18 nabiera prędkość naddźwiękową, a YJ-18 wykonuje spiralny manewr uchylenia się od przeciwrakietowych środków wroga. Zaś rosyjska wersja przeciwokrętowa Kalibra razi w odległości do 300 kilometrów i także nabiera prędkość naddźwiękową w niewielkiej odległości od celu.

Biorąc pod uwagę, że zakres amerykańskich „harpunów” wynosi tylko 120 kilometrów, chińskie i rosyjskie pociski mogą wyrządzić ogromne szkody bojowym grupom lotniskowców USA. Chociaż bombowce pokładowe F/A-18 Hornet są również w stanie wykonać kontruderzenie na wroga, luka w zakresie działania pocisków przeciwokrętowych pozostaje poważnym zagrożeniem dla floty USA, podkreśla gazeta.

W związku z tym amerykańska marynarka wojenna podpisze kontrakt z firmą Raytheon na opracowanie przeciwokrętowej modyfikacji pocisku Tomahawk.

„Przy niewielkich nakładach ta modyfikacja potencjalnie może zmienić cały rozkład sił. Taki pocisk będzie mógł uderzyć w cel w odległości 1600 km — powiedział wicesekretarz obrony Bob Wark w 2015 roku. — Będzie mogła ją wykorzystywać prawie całą naszą flota nawodna i podwodna”.

Przekraczając kilkakrotnie promień rażenia rosyjskiej i chińskiej floty, okręty USA będą mogły bezkarnie uderzać we wroga. Co więcej, nowy pocisk pozwoli amerykańskiej flocie na działanie w rejonach wcześniej niedostępnych ze względu na wysokie prawdopodobieństwo zniszczenia. W pobliżu Rosji będzie to Morze Bałtyckie i Czarne, a w pobliżu Chin — Morze Południowochińskie.

Niemniej jednak Business Insider ostrzega, że nowy Tomahawk nie zmieni szybko rozkładu sił, ponieważ według kapitana Marka Johnsona z Dowództwa Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych rozwój głowicy samonaprowadzającej zajmie kilka lat, a tyle samo potrwają jeszcze jej testy. Zakłada się, że ten pocisk zdolny do całkowitej zmiany rozkładu sił na morzu wejdzie do służby na początku lat 2020.

[A przez ten czas Rosja i Chiny będą stały w miejscu – admin]

 

Komentarzy 17 to “Business Insider: USA rozniosą floty Rosji i Chin „w pył””

 1. Kojak said

  Wydaje mi sie ze wystarczy zatopic jeden ,,, amerykancki ,, lotniskowiec i syjonstycznym bydlakom i zbrodniarzom odrazu zrzedna ich bandyckie mordy ! Juz zapomnieli bydlaki jak ich super krazownik byl cakowicie bezbronny na Morzu Czarnym bo Rosjanie bydlakom calkowicie unieruchomili elektronike ! Rosyjskie samoloty lataly na maksymalnie na niskim pulapie a bydlo USA robilo w gacie i nic a nic nie moglo !

 2. RomanK said

  Tiaaaaaa…emmmpstrembzdremmmm:-))))))
  Pchamy taczke!!!! Pchaaaaaamy taczke!

 3. revers said

  No ale ruskie Kalibry od dawna maja te wlasciwosci, wystrzeliwane ze zwyklych kutrow rakietowych z morza kaspijskiego trafialy w centra dowodzenia ISISmanow wraz z instruktorami z Izraela i z Usa.

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1780667,Kolejny-cios-w-Panstwo-Islamskie-Rosjanie-uzyli-rakiet-Kalibr

  i umieszczonenie na zadnym nisczycielu, czy lekkim krazowniku rakietowym.

  Juz widze amerykanskie zmodernizowane tomahawki jak rozwalaja w pyl okrety podwodne umieszczone pod wielo setko metrowa pokrywa lodowcowa na biegunie polnocnym i poludniowym. Oby nie zamrozily sie w pol drogi.

 4. penelop said

  wygląda na to, że wszyscy chcą wojny, w czasach pokoju są za małe zyski – wojna to szczyt konsumpcji, prawie wszystko idzie sprzedać, na wszystko jest zapotrzebowanie, a po wojnie też można zarobić na odbudowie. Biznes się kręci i w zasadzie jest w jednych i tych samych łapach,
  Od wojny , głodu , ognia i wojny , zachowaj nas Panie!

 5. A system Chibiny nie istnieje. I nigdy nie istniał. 🙂

 6. maasteer said

  A ruscy strącą te rakiety laserem z orbity. I nie tylko te rakiety …

 7. normalny said

  Chrzanię. Nie pcham żadnej taczki jak nie wiem kto na niej siedzi.

 8. Dziadzius said

  HIstorycznie od czasu kiedy zydkowie sprzedali Rosji sekreta bomby atomowej to to co Amereykanie wymyslaja i co jeszcze jest u nich na kartach kreslarskich to Chinscy szpiegowie juz wykupili a Ruskie wojska WYprobowaly.- a tej wymiany na odwrot chyba nie ma.
  A znow co do tych WIELKICH Amerykanskich wymyslow to moze pamietacie to ze Amerykanie podczas Wojny Koreanskiej [ ktora sami rozpetali- i bezustanie podsycali] – dawali gruba forse i przez radia oglaszali zeby chinscy czy ruscy piloci dostarczyli im choc jeden MIG — bo ruskie MIGI osmieszaly amerykanskie ” dwuplatowce”
  a do tego chyba tez pamietacie jak za rzadow Difenbejkera Amerykanie zmusili Kanade zeby zniszczyla swoje samoloty typu „delta wing AVRO” [ i fabryke i wszystkie rysunki i prototypy] bo byly szybsze od amerykanskich ” dwuplatowcow”

 9. Moher49 said

  Stworzyłeś Panie Boże Ziemię i Niebo, góry, lasy, rzeki i doliny pełne pełne ryb i wszelakiego jadalnego zwierza. Stworzyłeś też człowieka na obraz i podobieństwo Twoje, aby z tego Twojego dzieła rozumnie korzystał. Niestety przyszedł Zły i to Twoje dzieło zaraził zmutowanym genem Kainowym. Najpierw była walka o samice, potem o bogactwa, teraz o wszystko. Jedna niewielka grupa opanowała 90% światowego bogactwa i chce z ludzi uczynić swoich niewolników. Na co jednemu człowiekowi potrzeba 100 domów, tysiące hektarów, tysiące kiecek, butów i samochodów. Mój proboszcz mówi, że to jest rozrzutność. Ja dodam, że to jest chora pazerność. Aby tego nikt bogaczom nie podkradł, potrzebna jest zbrojna armia, która czuwa dzień i w nocy a także czeka na chwilę słabości sąsiada, aby mu jego dobra ukraść, i jego samego w jasyr zapędzić. Ile trzeba stali, elektroniki, sputników, samolotów, okrętów zmarnować, aby chorą pazerność nasycić?. Gdyby nie zbrojenia i chora ludzka pazerność, żylibyśmy radośnie jak pączki w masełku na tej błękitnej planecie, którą Panie Boże dla nas stworzyłeś.

 10. Boydar said

  To dla wszystkich co za młodzi są aby skumać na pstryk …

  https://www.wykop.pl/link/2230702/pchamy-taczki-oryginal/

 11. Ad. 6

  AVRO (nazwa firmy) zniszczono na moment przed próbami, w których swoje osiągi zaprezentować miały silniki do Arrow (tak się nazywał ten myśliwiec) zamontowane do samolotu. Do lat 70-tych Amerykanie nie mieli nic lepszego. Czyli międzynarodowy zespół (Anglicy, Polacy, Kanadyjczycy) wyprzedził amerykańską technikę o 20 lat…

 12. Ad. 8

  Ta piosenka, to:

  1.; ośmieszenie liturgii kościoła katolickiego,
  2. ośmieszenie wysiłków gojów budujących własną gospodarkę.

 13. Boydar said

  To tylko jedna z interpretacji i jedna z warstw, niekoniecznie intencjonalna, Panie Krzysztofie.

 14. Ad. 13

  A związek z Piwnicą pod Baranami? 🙂

 15. anonim said

  Ciężko tego słuchać Panie Boydar tak się produkuje na skośnego ten artysta.
  „Piosenka nagrana za komuny początek lat 80”
  A jakaż aktualna prawie 40 lat później…przynajmniej jeśli chodzi o proletariat.
  A nie miało być na odewrót czasem no ?

 16. Boydar said

  Tekściarze to oddzielna kasta ludzi. Niepojęta dla nas. Sprawy które w tekstach przemycają i o których wiedzą (???) są wręcz nie do wytłumaczenia.

 17. galaszek said

  Ad USA rozniesu floty Rosieji i Chin,,,,,, w PYYYYYL ……….aaaaaaaaajjjjjjjjj!!!!!! Wwwwaaaaaaajjjjjjj!! Nuuuuu czy uny przez przypadkiem nie nabawiu i nas jaki pylicy?????

Sorry, the comment form is closed at this time.