Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Lewica chce „zresetować” historię

Posted by Marucha w dniu 2017-08-21 (Poniedziałek)

Zachodnia lewica (czy jak kto woli lewactwo) w ideologicznym amoku chce doprowadzić do wykasowania ze świadomości społecznej a co za tym idzie usunąć z przestrzeni publicznej ślady niepoprawnej politycznie historii.

Każdy kto nie pasuje do wzorca poprawnościowego – musi zniknąć.

Ten wzorzec jest ciasny niczym gorset – praktycznie mało kto się w nim mieści. Stąd też czystka będzie musiała być na ogromną skalę.

W Charlottesville w USA doszło do zamieszek, których tłem był zamiar usunięcia z parku w tym mieście pomnika gen. Roberta Lee, legendarnego wodza armii konfederackiej w czasie wojny secesyjnej (1861-1865). Pomnik od lat nie podoba się lewicy, murzynom, feministkom i wszystkim innym „postępowcom”.

Co prawda gen. Lee nie był zwolennikiem niewolnictwa, ale walczył po „złej” stronie. W kilka dni po zajściach w Charlottesville media obiegły zdjęcia rozwścieczonych lewaków niszczących pomnik szeregowego żołnierza Konfederacji.

Co ciekawe, w głosach oburzenia jakie pojawiły się po tych wydarzeniach prawie nikt nie potępił niszczenia pomników, czyli pamięci o historii (jaka by ona nie była), ale winnym był wyłącznie „rasizm” i „skrajna prawica”.

Od wielu lat na Zachodzie nasila się walka z tradycją i historią, a konkretnie z cywilizacją europejską (chrześcijańską). Obecna lewica nowego typu chce zaczynać od zera, całe wieki poprzedzające narodziny jej „światłej” ideologii – to jest śmietnik nie warty pamięci. Ale to nie wystarczy, trzeba jeszcze zniszczyć ślady tych „mrocznych czasów”. Ponieważ zaś prawie nikt z wielkich postaci przeszłości nie pasuje do obecnie obowiązującego wzorca ideowego – tym gorzej dla nich.

Najpierw pomniki, potem budowle (kościoły), a na końcu może i groby – kto wie? Po drodze można będzie jeszcze spalić większą część literatury, jak to ma już miejsce w Szwecji, gdzie uznano powieści dla dzieci Astrid Lindgren za „faszystowskie”. Wszystko jeszcze przed nami – przecież już raz we Francji ustanowiono Rok Zerowy.

Jan Engelgard
Myśl Polska, nr 35-36 (27.08-3.09.2017)
http://mysl-polska.pl

Lewica, lewactwo… po prostu zwykłe bydło i kanalie.
Admin

Komentarzy 15 to “Lewica chce „zresetować” historię”

 1. Bogaty Miś said

  „…jak to ma już miejsce w Szwecji, gdzie uznano powieści dla dzieci Astrid Lindgren za „faszystowskie”
  Mówi się, że pierwszą ofiarą wojny jest prawda. Nie jest to ścisłe. Najpierw prawda pada ofiarą dobrobytu.

  Pewne sformułowania uznano za rasistowskie i przerobiono je na bardziej poprawne.
  Admin

 2. Siekiera_Motyka said

  „Lewica, lewactwo… po prostu zwykłe bydło i kanalie.
  Admin”

  To są płatne kanalie bo normalne ludzie pracują.

  http://www.zerohedge.com/news/2017-08-16/why-was-crowd-hire-company-recruiting-25-hour-political-activists-charlotte-last-wee

  http://www.zerohedge.com/news/2017-02-11/jason-chaffetz-accuses-paid-protesters-being-shipped-disrupt-republican-townhalls

 3. kura domowa said

  Panie Admin, ja stawiam znak równości między lewactwem a zydostwem.

  Bo tam są korzenie wszelkich obłąkanych ideologii i wynaturzeń.
  Admin

 4. Marek said

  Oj, jak te qurvy nienawidzą wszystkiego, co normalne, zgodne z prawem naturalnym, a nawet z historią powszechną. Smażyć się będziecie bydlaki w ogniu nieugaszonym, będzie bolało, więc spieszcie się, bo czasu macie coraz mniej.
  Dzieci diabła, wy kłamiecie nawet, gdy się modlicie do swojego tate..

 5. Boydar said

  Ja tylko fragmencik pozwolę sobie zrecenzować – „… Od wielu lat na Zachodzie nasila się walka z tradycją i historią, a konkretnie z cywilizacją europejską (chrześcijańską) …”. To „wielu” to wg. Pana ilu, Panie Autorze ? Bo jak podaje żydopedia, Hus ruszył do ofensywy mniej więcej w tym samym czasie co von Jungingen. A przecież grunt przygotowywano mu znacznie wcześniej, przynajmniej od lat dwustu. A tak naprawdę, to od bitwy pod Hastings. Czyli roku Pańskiego tysiąc sześćdziesiątego szóstego. Zgodzić się więc wypada, że prawie dziesięć wieków, to faktycznie wiele.

 6. NICK said

  Przypomnijmy uniżenie definicje.
  Lewicy. Prawicy.
  Bo te, obecne mniemania?

  No, że niby,
  Walczą.
  Ze sobą.
  We wyborach. (tfu i gnój). Demokratycznych???

  Od lat.
  Nie mamy żadnego wpływu.

 7. Często jest odwołanie do : CYWILIZACJA ZACHODU.Kto ją opisał?!To pytanie w kontekście oryginalnego podziału na CYWILIZACJE,jakiego dokonał polski badacz Feliks Koneczny.

 8. revers said

  To kto obala pomniki Lenina, Stalina, zolnierzy radzieckich skoro lewactwa tak wiele? raczej te same sily nowego porzadku pracuja na obu frontach by nie bylo lewicy , prawicy a zostal nowy przekaz.

 9. Romanus minutus said

  U nas to samo robi „prawica” z pomnikami polskiej armii sojuszniczej.

 10. peacelover said

  add admin

  ” lewica, lewactwo… po prostu zwykle bydlo i kanalie. ”

  ( …kazda ohyda pochodzi od zyda !!! )

 11. Boydar said

  @ Pan Revers (7)

  Pyta Pan – „… to kto obala pomniki …”.

  Jakie mam zdanie na temat piłsudczyzmu to powtarzać nie muszę. U nas na Placu Litewskim stoi. To znaczy siedzi, bo stoi bułanka. Ale mnie by do głowy nie przyszło iść i coś „obalać”, no chyba że pół litra, miejsce dobre jak prawie każde inne. Jeśli to złom historyczny, to niech się nim władze miasta zajmą, biorą ciężką kasę za utrzymanie porządku.

  Ale nie, trzeba zaangażować tłum. Komu i po co zaangażowany tłum ?

  Nie przypominam sobie, aby jakikolwiek pomnik znaczył dla kogoś coś więcej niż dookreślenie lokalizacji. Zawsze natomiast służy do gromadzenia wiernych danej sprawie. I to też raczej nie z potrzeby serca a na polecenie służbowe lub organizacyjne. Są wyjątki, ale rzadkie.

 12. Boydar said

  Napisałem bułanka a miało być kasztanka. Obsrana przez gołębie silnie to i się pomyliłem.

 13. Ola said

  nie ma co wylewac lez. Prawica to dopiero nam pomnikow ponastawia . Jak zburzy te ruskie i socjalistyczne wszystkie co do jednego , oczywiscie . Przy gromkim ” duma, duma, narodowa duma ” i ” Bog . honor , ojczyzna ” . A niech tylko ktos zapisnie „zeby Polska rosla w sile” albo ” budujemy nowy dom” … a to juz czapa ! I w tym nastroju oredzie naszego nowego prezydenta , kibola nad kibolami:

 14. Czesiek said

  Ad. 3 Kura Domowa.

  Dokładnie tak – żydostwo, żydostwo i jeszcze raz żydostwo razy tysiąc. To bez znaczenia jak się będzie nazywała kolejna żydowska ideologia, ważne żeby żydowskie owsiki miały na czym pasożytować i co napychać do swoich żydowskich worków.

 15. RomanK said

  Przeszlosci nie zmienia nawet BOG!!!!!!

  Dlaczego ludzie budowali i buduja pomniki????
  Zeby pamietac!!!!!!!!! Fakty!!!!! Ktore zmienialy nasza historie , zmienialy i ksztaltowaly nas – jako Narod…i nasze Przeznaczenie – Los!!!!
  Pamietac rzeczy przeszle…..bo to daje tozsamosc! Stanowi o naszej identyfikacji!!!!
  Inaczej spoleczenstwa, narody, grupy etniczne , klany , rody i jednostki…staja sie podobne do czlowieka z amnezja!!!!!
  Dlaczego burza pomniki???? Ano tylko dlatego, bo wiedza ze:

  Czlowiekowi z amnezja mozna wmowic wszystko!!!!!!

  Taki nie moze byc swiadkiem….bo i po co????
  Po cfo to robia??? Po to- zeby zmienic nasz LOS!!!!
  Pozbawiajac nas doswiadczen przeszlosc i pozbawiaja tym samym punktow odniesienia, na ktorych opieramy nasze decyzje, postawe dzialania.

  Qui prodest?????? z tego wypalania pamieci>\??????

  Zapisal to Przewodniczacy I Solidarnosci Polskiej
  Sw. p.Miroslaw Krupinski swoim doskonalym, pieknym i jakze tragicznie profetycznym wierszu:

  Wierszu Niedopalonym

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2015/04/18/wiersz-niedopalony/

Sorry, the comment form is closed at this time.