Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na Feedage

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (50 – …
  Rokitnik o Suwerenni inaczej
  revers o Wolne tematy (50 – …
  ibrahim ibn jakub o Teraz można to ujawnić?
  ibrahim ibn jakub o W Nigerii trwają czystki etnic…
  revers o Nabici w butelkę
  Boydar o Wolne tematy (50 – …
  lewarek.pl o Czy Rosja chce zająć Pols…
  Boydar o Nabici w butelkę
  maasteer o Czy Rosja chce zająć Pols…
  Boydar o W Nigerii trwają czystki etnic…
  Ale dlaczego? o Bohater z Tham Luang
  Mareczeq o Czy Rosja chce zająć Pols…
  maasteer o Czy Rosja chce zająć Pols…
  Boydar o Nawijanie i pitolenie (2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 426 obserwujących.

Polonobanderyzm

Posted by Marucha w dniu 2017-08-21 (Poniedziałek)

Artykuł z roku 2015 – admin

Wybitni cudzoziemcy, którzy mieli do czynienia z Polską, pozostawili opinie, że Polacy w polityce nie mają poczucia rzeczywistości. Tego zdania był premier sojuszniczej Anglii Churchill, także nasz wróg Bismarck oraz propolski Talleyrand, minister Napoleona, i była to opinia w kręgach dyplomatycznych Wschodu i Zachodu powszechna.

Książę Potiomkin, który chciał być królem Polski, co gdyby się stało, nie byłoby rozbiorów, skarżył się, że z Polakami w żaden sposób nie można dojść do ładu.

Talleyrand, jak wiadomo, za popieranie lub hamowanie jakiejś sprawy brał sowite łapówki. Wziął też od Polaków, ale doszedł do wniosku, że z nimi niczego nie da się zdziałać, i olbrzymią łapówkę zwrócił, czyn niebywały w jego karierze.

Cytowałem już kiedyś Balzaka, ale przypomnę: pokaż Polakowi przepaść, a od razu w nią skoczy. Te słowa brzmią aktualnie, bo Amerykanie zachęcają Polskę do zbrojeń, co oznacza zbliżanie się do przepaści.

Zdrowy rozum mówi, że wojny nie będzie, ale zdrowy rozum nie przewidywał ani I, ani II wojny światowej. Polskie zbrojenia, nawet gdyby pochłaniały 5% budżetu rocznie, niewiele by zdziałały w wojnie, w której byłyby przecież zaangażowane potężne siły militarne. Ameryka zapewne by tę wojnę wygrała, ale Polska już na początku zostałaby zdruzgotana.

Amerykanie potrzebują Ukrainy jako bastionu przeciw Rosji, nie radzę im przeszkadzać, ale w naszym położeniu mieszanie się do tego konfliktu jest zbyt wielkim ryzykiem. Ponadto Ukraińcy nie są i nigdy nie byli narodem nam przyjaznym (mniejsza o to, kto winien), a teraz ustawowo zabezpieczyli zbrodnicze organizacje jak UPA przed jakąkolwiek krytyką. Oświadczają, że to ma być ich mit założycielski, w czym polonobanderowcy ich popierają.

Dlaczego oni muszą mieć mit założycielski? Czy prawda założycielska nie byłaby zdrowsza od mitu? Prawda jest taka, że Ukraina powstała dzięki partii bolszewickiej i Stalinowi, jej zbyt wiele obejmujące granice zostały jeszcze rozszerzone przez Chruszczowa, a niepodległość uzyskała dzięki Jelcynowi.

W całym tym procesie powstawania Ukrainy UPA, OUN, Bandera i inni czczeni dziś w Kijowie bohaterowie nie mieli żadnego udziału. Wymordowali setki tysięcy ludzi – Polaków, Żydów, wreszcie samych Ukraińców. W trakcie tych rzezi ukształtowali sobie szczególne wyobrażenie bohaterstwa i teraz praktykują to bohaterstwo na zbuntowanej ludności wschodnich obwodów.

Wracam do polskiego braku poczucia rzeczywistości. Po każdej katastrofie wywołanej irrealizmem politycznym, czy będą to rozbiory, czy powstania, pojawiali się myśliciele usiłujący, nieraz z doskonałymi rezultatami pisarskimi, zanalizować fenomen, ale myśl odwołująca się do realizmu na umysły szerszych kręgów, a zwłaszcza młodzieży, nie miała wpływu.

Po ostatniej wojnie realizm został wyparty, stłumiony przez najskrajniejszą wersję irrealizmu, jakim była utopia komunistyczna. Intelektualna opozycja przeciw komunizmowi mogła się wyrażać jedynie w języku metaforycznym, w sposób zaszyfrowany, nie wprowadzając wcale jasności do myślenia.

Ciekawym zjawiskiem wydaje mi się to, że komuniści, zaczynając od zmistyfikowanego obrazu świata, stopniowo wyzwalali się z radykalizmu i ideologicznych dogmatów, gdy tymczasem obecna władza oraz opozycja wywodząca się z Solidarności ewoluują umysłowo w stronę irracjonalnych wyobrażeń, odrywają się od realnych zadań, upajają się wizją wojny i szukają pretekstów do wydawania miliardów na zbrojenia.

Mając w rękach drogą broń, ma się poczucie, że jest się realistą. Następuje coś, czego się obawiałem, gdy polski rząd przyjął program polityki „jagiellońskiej” i, że się tak wyrażę, odwrócił Polskę twarzą na wschód.

Polska nie zrobiła niczego, co pomogłoby Ukrainie upodabniać się do krajów europejskich (chce ona do Europy sama z siebie, jak Afrykańczycy i wszyscy ludzie na świecie z wyjątkiem Eskimosów), lecz sama zaczęła Ukrainę naśladować pod względem mentalnym, tak że mamy już coś, co nazwałem polonobanderyzmem, a co jest wściekłym szowinizmem, skierowanym głównie przeciw Rosji, ale także przeciw tej części własnego społeczeństwa, która nie daje się zwariować.

Polonobanderyzm pokazał się w taki sposób, że każdy go pojmie i potrafi ocenić, przy okazji sprawy 20 rosyjskich motocyklistów. Dla Rosjan rajd miał wymiar symboliczny, klub motocyklowy chciał uczcić po swojemu 70. rocznicę pokonania hitlerowskich Niemiec.

Polska jest obecnie w sojuszu z Niemcami i warszawski rząd czcić tej rocznicy za bardzo nie chce, co jest jego prawem, ale dlaczego przeszkadza robić to Rosjanom?

Ukraiński premier Jaceniuk wyraził się, że Związek Radziecki najechał 70 lat temu Ukrainę i Niemcy. Jest to jeden z przykładów tej paranoi, jaka rządzi ukraińską polityką historyczną i która przenika do Polski.

Nie straż graniczna i celnicy, lecz rząd w osobach ministra spraw zagranicznych i premier Ewy Kopacz postanowił nie przepuścić motocyklistów przez teren Polski. Dla uzasadnienia tej decyzji czwarta władza wypuściła masę bredni mających przedstawić motocyklistów jako gangsterów, pachołków rosyjskiego imperializmu, zamierzających napadać na Polaków i dążących do rozlewu krwi. Te Nocne Wilki to „zmotoryzowana forpoczta wojny hybrydowej”, „kryminaliści na motorach”, „zmotoryzowana żulia”, „zmotoryzowane hordy Putina”; gdyby mimo wszystko wdarli się do Polski, to nie wolno dopuścić do tego, aby odwiedzili Auschwitz (to żądanie pewnego profesora UJ, który zna Rosję, bo jest tam zapraszany na konferencje naukowe).

Wszyscy to albo czytali, albo słyszeli w TVN 24, przypominam, zamiast definiować abstrakcyjnie polonobanderyzm. To właśnie jest jeden z przejawów polonobanderyzmu, który rozszerza swoje wpływy, radykalizuje się w „ruchach narodowych”, mocno osadzony jest w partii PiS, nie brak go także w Platformie Obywatelskiej. Podniety, zachęty i wzory dla takich zachowań politycznych przychodzą z Ukrainy lub pozostają w związku z sytuacją, jaka tam panuje. Mamy już pierwsze rezultaty „polityki jagiellońskiej”, a będzie coraz gorzej.

Bronisław Łagowski

Tekst ukazał się w Tygodniku Przegląd i na stronie: 
https://www.tygodnikprzeglad.pl

Komentarzy 61 to “Polonobanderyzm”

 1. Rokitnik said

  To co pan pisze może i jest prawdą ale mam juz po dziurki w nosie narzekania, że jesteśmy dziwolągiem wśród narodow świata.
  Od KIEDY to POLAY mieli coś do gadania jako samodzielny byt Państwowy…czasy Grunwaldu czy Boleslawa Chrobrego..chę

 2. Marek said

  Oświadczają, że to ma być ich mit założycielski, w czym polonobanderowcy ich popierają.

  ===
  Osobiście nie podoba mi się określenie: polonobanderowcy.
  Pisz pan żydobanderowcy, nie mieszaj pan do tego Polaków.

 3. Marcin said

  Oj mamy,już mamy http://xportal.pl/?p=30447

 4. Dinozaur said

  Dinozaur (motocyklista od czasów jurajskich ) miał sporo okazji do kontaktów z Nocnymi Wilkami zarówno w Rosji jak i w Europie i może stwierdzić , że jest to najbardziej propolska grupa jaką spotkał ( no, może poza niektórymi Węgrami i Chorwatami ).

 5. peacelover said

  …Lagowski,– czy jak mu tam, wzial do reki pisak i zaczal bazgrac o polobanderach !!!
  Ubogi czlowieku !!! puknij sie w glowe !!!! co?? Polacy popieraja rezunow UPAdlinskich ??!!

  TO ZYDOBANDERA jest obecnym problemem !!!! …a… skonczy sie w momencie jak „DEEP STATE” dostanie celnie w ryj !!!!

  a no to juz sie pozadnie zanosi !!! …tak jak ten walniety McCain juz ledwo zipie !!!

 6. RomanK said

  No coz dalszy ciag srulenia…..tego samego quasi intelektualnego ,.,srulenia!
  Polonobanderyzm…zeby ci pysk sparszywial…
  Odlot…od realizmu rozpoczal sie z antynomizmem Frankistow…i trwa do dzis….
  Ze Solidarnosc nie zostala naWET plama..a to- co sie nia nazywa i powoluje, to nikt inNy tylko wlasnie agentura Bolki i Srulki jakie udawaly Polakow rozwalajac Soalidarnosc i zakladajac nowa….neo
  Po wojnie nie Polacy stworzyli surrealizmu czyli socjalizmu realnego ,ale przyslani z Sovietii najznamienitsi przebrani…i srulczacy …do dzis ..jak nie przymierzajac pan Profesor.

 7. Obcy Astronom said

  …Tego zdania był premier sojuszniczej Anglii Churchill….

  Byliśmy w tym roku na Monte Cassino. I wszystko można powiedzieć o Churchillu, tylko nie to, że był sojusznikiem. Ten sk****syn, to zbyt łagodne powiedzenie. Patrząc na ukształtowanie tego miejsca, ten karaluch po prostu wysłał Polaków na śmierć. Z premedytacją i tym swoim łajdackim uśmieszkiem.

 8. Czesiek said

  Ad. 2.

  Niestety, ale autor ma rację. Polskojęzyczne żydostwo pochodzenia frankijskiego jest wprost zafascynowane banderyzmem. Wreszcie znalazło sposób i drogę, by żyć w opozycji do polskości i słowiańskości, a z czasem wymordować niepokornych Polaków. Tak jest – wymordować.

 9. Boydar said

  Można domniemać, że p. Łagowski „ma plan”. Lub raczej, że plan realizuje. Plan jak plan, Łagowscy strzelają, Pan Bóg kule nosi. Tylko czy na pewno konstruowanie takich słowotworów, obrażających Polaków (bo przecież taki np. Sycz Miron się nie obrazi, a to tylko kropla w morzu) jest drogą do tego celu ?

 10. Czesiek said

  W takich miastach jak Wrocław czy Warszawa na ulicach coraz rzadziej można usłyszeć język polski. Kto nie wierzy, niech przyjedzie i zobaczy na własne oczy…

 11. Pinxit said

  Biorac pod uwage przebieg naszej historii – autor ma racje.
  „zawsze chcielismy dobrze, a wychodzilo zle”.
  I zawsze bylismy na zoldzie innych panstw.
  Najlepszym dowodem jest wojna gazowa, w ktorej Polska bierze udzial (od lat) z wielkim poparciem opinii pulicznej.
  Opinia publiczna zawlokla nas juz nie raz na manowce
  Juz wszyscy sie przyznali do fundowania Solidarnosci: CIA, Kongres, Reagan, amerykanskie zwiazki zawodowe AFL-CIO, nawet Wikipedia – wszystko na nic.
  Nie da sie przekonac nawet o tym, ze w Reagan Library, raportach Kongresu sa ujawnione dokumenty o tym, ze juz w 1980 roku wiadomo bylo o stanie wojennym. Amerykanie nawet sie przyznaja, ze chodzilo o gazociag syberyjski i Polska miala odegrac wielka role w rozwalaniu sowieckiej „dominacji gazowej”.

  Poszlismy sladem Napoleona, Churchilla, Reagana, Pilsudskiego – byle tylko nie zadbac o interesy narodu polskiego i polskiej racji staniu. Kuklinskiemu stawiamy pomnik. Churchillowi tez.
  No i Ziuk dalej naszym wodzem.
  I kazdy, kto probuje krytykowac “oficjalna linie polityki” i oficjalna propagande jest komuchem i ruskim agentem i antypolonem!.
  Szmacenie PRL-u i ludzi, ktorzy odbudowali kraj po wojnie, polska gospodarke, polski przemysl doszlo juz do 4-go stopnia wariactwa, jakiejs narodowej histerii..

  W latach 70-tych w Europie konczyla sie zimna wojna. Firmy zachodnie budowaly gazociag z Syberii, zeby zaopatrywac Europe w gaz.
  Bardzo sie Ameryce nie podobala przyjazn Rosji z Europa.
  Tak powstala Solidarnosc. Polsce Solidarnosc byla tak potrzebna jak slepemu karabin.
  Juz wroble na dachach cwierkaja:

  Na co USA wydawalo pieniadze:
  – Translation into Polish of a book that accuses the Soviet Union of a World War II massacre of Polish Army officers. The book was to be smuggled into Poland.

  – $400,000 a year to the Solidarity trade union in Poland, to clandestinely print underground publications, as well as funds for other political organizations, youth groups, and churches. This is in addition to several million dollars allocated to Solidarity by the U.S. Congress.

  Reagan CIA

  http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/Reagan_CIA.html

  Juz w lutym 1981 roku planowano stan wojenny na koniec roku:

  MEMO: POLISH GOVERNMENT PLANS FOR THE POSSIBLE SOVIET MILITARY INTERVENTION AND DECLARATION OF MARTIAL LAW, 27 FEBRUARY 1981 | CIA FOIA (foia.cia.gov)

  https://www.cia.gov/library/readingroom/document/5076e90a993247d4d82b6498

  US Intelligence and the Polish Crisis 1980-1981 — Central Intelligence Agency

  https://www.cia.gov/library/center-for-the-study-of-intelligence/csi-publications/books-and-monographs/us-intelligence-and-the-polish-crisis-1980-1981/index.htm

  Amerykański profesor o reakcji USA na stan wojenny w Polsce w 1981r.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/amerykanski-profesor-o-reakcji-usa-na-stan-wojenny-w-polsce-w-1981-r/4h1m7

  Instytut Ronalda Reagana : CIA chciała stanu wojennego

  http://www.reagan.org.pl/artykul/cia-chciala-stanu-wojennego

  CIA AFT i Solidanosc
  https://msuweb.montclair.edu/~furrg/furraft82.pdf

 12. Pinxit said

  Oczywiscie, kazdy kto krytykuje oficjalna propagande jest antypolonem, komuchem i „obraza Polakow”. Jakich Polakow??

  mam nadzieje, ze moderator popusci przydlugi tekst i linki.

 13. Pinxit said

  8
  Czesiek
  Oczywiscie, ze autor ma racje.
  Zamiast sie na niego obrazac to przestudiujmy co na temat naszych „bohaterow narodowych” i wyzwolicieli spod sowieckiego buta maja do powiedzenia ujawnione dokumenty CIA, Reagan Library i Margaret Thatcher Foundation.
  Podobno zawsze nalezy sie przygladac tym, ktorzy rozpoczeli i wygrali awanture. I na tej awanturze baaardzo skorzystali.
  Czekam az moderator popusci odpowiednie linki.

 14. Nina said

  Po interwencji m.in. „Gazety Wyborczej” nie wpuszczono Profesora Roberta Jerzego Nowaka na salę i spotkanie odbyło się pod gołym niebem przed Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego – „Historyczne meandry i sprzeczności Andrzeja Dudy” – 21.08.2017, Warszawa

  .https://www.youtube.com/watch?v=hpA8tlpSzTU

 15. ojojoj said

  „…Tego zdania był premier sojuszniczej Anglii Churchill, także nasz wróg Bismarck oraz propolski Talleyrand, minister Napoleona,..”

  A wiec Polacy podswiadomie nie lubia ukladow z chazarskimi ryjami masonskimi. To chyba dobrze.

 16. RomanK said

  Bardzo dobrze panie Ojojoj….
  Mechanizm prosty…zrobic zbitke Polski z Ukraina..i pod dowodztwem najznamienitszych Hazarow uzbroic kosztem innych goim i….poslac na Rus,,,niech sie rzna.. dopuki nie wyrzna Wielkiej Hazarii po Kaspij i az do Zalisia i Wolgi…Stolica na Krymie z selekcjonowana ludnoscia o super bezpiecznym rygorze…
  TO co zostanie ustawi sie na przeciw sobie i bedzie napuszczac jednych na drugich…

  gdyby narzekalo,
  ze zarcie nie sluzy
  i chcialoby zjesc lepiej,
  albo pospac dluzej:-)))
  divide et impera…marzenie tysiacletnie….

 17. RomanK said

  ad11. Pan nie rozumie wymowy pojecia Polonobenderyzm???? Srulenie takimi zbitkami pojeciowymi jest krytyka oficjalnej propagandy????

  Od kiedy moderatorzy Polin Shtyme… moga byc nazywani Polakami???? I niby za co???
  Oni sa kim sa- ani Ukraincami, ani Polakami… sa tym za kogo sie w zyciu nie podadza…Hazarami….
  I zdradza ich ich plan i dazenia….nie w interesie ani Polski, ani Ukrainy..a wrecz na nasza zgube!!!!!

 18. NICK said

  Nno.
  Brawo.
  Romanie Panie za konsekwentne tłumaczenie.
  Teraz to ślady zostaną.

 19. RomanK said

  Jak sze cisnie to i penka:-)))

  https://dzismis.com/2017/08/22/czy-to-tak-trudno-zrozumiec/#comments

 20. Pinxit said

  Biorac pod uwage przebieg naszej historii – autor ma racje.
  „zawsze chcielismy dobrze, a wychodzilo zle”.
  I zawsze bylismy na zoldzie innych panstw.
  Najlepszym dowodem jest wojna gazowa, w ktorej Polska bierze udzial (od lat) z wielkim poparciem opinii pulicznej.
  Opinia publiczna zawlokla nas juz nie raz na manowce
  Juz wszyscy sie przyznali do fundowania Solidarnosci: CIA, Kongres, Reagan, amerykanskie zwiazki zawodowe AFL-CIO, nawet Wikipedia – wszystko na nic.
  Nie da sie przekonac nawet o tym, ze w Reagan Library, raportach Kongresu sa ujawnione dokumenty o tym, ze juz w 1980 roku wiadomo bylo o stanie wojennym. Amerykanie nawet sie przyznaja, ze chodzilo o gazociag syberyjski i Polska miala odegrac wielka role w rozwalaniu sowieckiej „dominacji gazowej”.

  Poszlismy sladem Napoleona, Churchilla, Reagana, Pilsudskiego – byle tylko nie zadbac o interesy narodu polskiego i polskiej racji staniu. Kuklinskiemu stawiamy pomnik. Churchillowi tez.
  No i Ziuk dalej naszym wodzem.
  I kazdy, kto probuje krytykowac “oficjalna linie polityki” i oficjalna propagande jest komuchem i ruskim agentem i antypolonem!.
  Szmacenie PRL-u i ludzi, ktorzy odbudowali kraj po wojnie, polska gospodarke, polski przemysl doszlo juz do 4-go stopnia wariactwa, jakiejs narodowej histerii..

  W latach 70-tych w Europie konczyla sie zimna wojna. Firmy zachodnie budowaly gazociag z Syberii, zeby zaopatrywac Europe w gaz.
  Bardzo sie Ameryce nie podobala przyjazn Rosji z Europa.
  Tak powstala Solidarnosc. Polsce Solidarnosc byla tak potrzebna jak slepemu karabin.
  Juz wroble na dachach cwierkaja:

  Na co USA wydawalo pieniadze:
  – Translation into Polish of a book that accuses the Soviet Union of a World War II massacre of Polish Army officers. The book was to be smuggled into Poland.

  – $400,000 a year to the Solidarity trade union in Poland, to clandestinely print underground publications, as well as funds for other political organizations, youth groups, and churches. This is in addition to several million dollars allocated to Solidarity by the U.S. Congress.

  Reagan CIA

  http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/Reagan_CIA.html

  Juz w lutym 1981 roku planowano stan wojenny na koniec roku:

  MEMO: POLISH GOVERNMENT PLANS FOR THE POSSIBLE SOVIET MILITARY INTERVENTION AND DECLARATION OF MARTIAL LAW, 27 FEBRUARY 1981 | CIA FOIA (foia.cia.gov)

  https://www.cia.gov/library/readingroom/document/5076e90a993247d4d82b6498

  US Intelligence and the Polish Crisis 1980-1981 — Central Intelligence Agency

  https://www.cia.gov/library/center-for-the-study-of-intelligence/csi-publications/books-and-monographs/us-intelligence-and-the-polish-crisis-1980-1981/index.htm

  Amerykański profesor o reakcji USA na stan wojenny w Polsce w 1981 r.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/amerykanski-profesor-o-reakcji-usa-na-stan-wojenny-w-polsce-w-1981-r/4h1m7

 21. Pinxit said

  15
  Ojojoj
  Polacy od wszystkich brali lapowki a wyslugiwali sie i Napoleonowi i Churchillowi i Reaganowi

  Na co USA wydawalo pieniadze:

  – Translation into Polish of a book that accuses the Soviet Union of a World War II massacre of Polish Army officers. The book was to be smuggled into Poland.

  – $400,000 a year to the Solidarity trade union in Poland, to clandestinely print underground publications, as well as funds for other political organizations, youth groups, and churches. This is in addition to several million dollars allocated to Solidarity by the U.S. Congress.

  Reagan CIA

  http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/Reagan_CIA.html

 22. Lajkonik said

  LAPOWKI bral tez Jan 3 Sobieski byl na francuskim zoldzie i robil geszefty z tzw. zydami. WYNIK: tek skonczony idiota pojechal pod Wieden rozbic Turkow i bronic niemieckich bandziorow i niemieckie bestie zamiast: najechaic i rozbic PRUSY i ukarac za zdrade w czasie Potopu i przegonic te BESTIE I TYCH BANDYTOW za BERLIN. to byla OSTATNIA SZANSA. Wynik glupoty durnego JASKA rozbiory POLSKI i upadek panstwa Polskiego NA ZAWSZE NA ZAWSZE.

 23. Lajkonik said

  Wbijają nam wrogowie do głowy, że jesteśmy nieudacznikami, leniami, pijakami i złodziejami . My zaś potomkowie Piastów i husarii jesteśmy najzaradniejszym narodem europy . Nasi bracia i siostry to bardzo inteligentni ludzie , wykształceni i innowacyjni. W każdych warunkach dajemy sobie radę , potrafimy się zorganizować i działać w drużynie . Rodzimy i kształcimy naszych przywódców nie bojących się nikogo i niczego . Nasi artyści królują w świecie artystycznym . nasi naukowcy sięgają po najwyższe nagrody i stanowiska . Nasi żołnierze zwyciężali od 1000 roku wrogów . To my zatrzymaliśmy nawałę islamu , faszystów i sowietów . To my polski naród jesteśmy najlepszymi handlowcami bo gdy rodził się pierwszy polski handlowiec to Żyd płakał. Mamy zmysł organizacyjny w skrajnie ekstremalnych warunkach geopolitycznych . Zabijają nas wrodzy w my powstajemy i się odradzamy jak feniks z POpiołów . To my zwyciężaliśmy pod Grunwaldem , Wiedniem i Warszawą . To nasi bracia i siostry działając w poczuciu honoru i pomocy bliźnim ratowali Żydów .To nasz naród wydał Papieża. To nasi rodacy osiągają sukcesy zawodowe w „normalnych” warunkach do życia jakie panują w starej UE. Śmieją się z nas że kochamy Boga , że honor to dla nas wartość nie do przehandlowania , że ojczyzna to nasza matka .My, Polacy….. my z których się z nas śmiejecie stworzyliśmy największą podziemną armię świata w której walczyło 450 000 Polaków . To nasi piastowscy wojowie doszli do Moskwy i Odessy . To my stworzyliśmy największe państwo świata , tworząc sojusze z naszymi braćmi Litwinami , Białorusinami , Ukraińcami i Węgrami. To my jesteśmy najbardziej tolerancyjnym krajem w europie dającym gościnę braciom innowiercom . To my wiemy i rozumiemy czym jest niewola . Dlatego wkurza mnie, że sa osoby na tym forum które chcą naszego brata wysłać do Sulejówka w imię tajemnych planów . Panie Jarosławie , pan przywracasz godność i honor Polakom , bądź Pan z nami na zawsze i nie słuchaj tych, którzy Polaków nazywają ortodoksami. My Polacy poradzimy sobie w walce o Polskę…. SZCZĘŚĆ NAM BOŻE.

 24. Czesiek said

  Ad. 20.

  A powinien dogadać się z Turkami, a następnie razem z nimi wyciąć i spalić wszystkich żydoszkopów.

 25. Pinxit said

  23
  Lajkonik
  Niestety, nieszczescia – tak jak niektore blizniaki – chodza parami.

 26. Czesiek said

  Ad. 23.

  „To nasi bracia i siostry działając w poczuciu honoru i pomocy bliźnim ratowali Żydów” – i to był największy błąd, który zadecydował, że z dumnego narodu piastowego staliśmy się żydowskimi podnóżkami.

 27. Boydar said

  Pieprzycie głupoty.

  Ratowali ludzi, nie żydów. W wirze wojny to nie do odróżnienia. Strzęp człowieka zawsze wygląda tak samo.

 28. JO said

  ad.25. To Pan pieprzy glupoty, bo rozdzielenie Ludzi od Zydow jak to Pan zrobil jest glupota jak rozdzielanie kopulacji od prokreacji…

 29. Boydar said

  Panie JO, Przy najbliższej okazji proszę skonsultować się z Panem Jezusem. Potem możemy dyskutować w temacie. A rozdzielił kontekstowo tow. Pinxit, nie ja. Tylko że Pan nigdy nie potrafił czytać ze zrozumieniem.

  Jest Pan jak dół z wodą na trasie biegu z przeszkodami; niby przeszkadza, ale w sumie niezbędny 🙂

 30. Czesiek said

  Jak patrzę na tych, którzy swoje życie poświęcają dla ratowania innych, to po pierwsze – widzę że bezrefleksyjnie pozbywają się własnego życia które jest wartością najwyższą, po drugie – nigdy nie doświadczają żadnej wdzięczności, po trzecie – bardzo często stają się ofiarami tych których uratowali.

 31. JO said

  Dziekuje za komplement. Prosze wiec dziekowac…. ze nie potrafie i nigdy nie mowiec „nigdy” 🙂

  ..a kto byl pierwszy w bledzie to nie jest wazne. Bo wazne jest kto pierwszy blad zdjagnozuje i naprawi. Tego oczekuje od kazdeo z nas.

 32. JO said

  ad.28. Charity, to wlasnie jest milosc prawdziwa…., ktora oparta na Darach Ducha Swietego…. moze byc tylko wynagrodzona przez Pana Boga oraz ludzi wierzacych a NIDY przez bezboznikow, ktorych prawdziwa Milosc mierzi, kole w oczy i z powodu jej u drugiego czlowieka zabijaja nawet…lub sie nawracaja…

 33. Marucha said

  Re 5:
  Niestety, bardzo wielu (większość?) Polaków popiera Ukrainę i sra na banderyzm.

 34. Marucha said

  Polonobanderowcy istnieją, Sam takich spotkałem.
  Polacy pokładający w Banderlandzie nadzieję, że wspólnie pomoże nam zniszczyć Rosję. Bo taka jest nasza misja dziejowa. Kurdupla, który mógł być mocarstwem.

 35. Marucha said

  Re 23:
  Panie Jarosławie , pan przywracasz godność i honor Polakom , bądź Pan z nami na zawsze i nie słuchaj tych, którzy Polaków nazywają ortodoksami. My Polacy poradzimy sobie w walce o Polskę…. SZCZĘŚĆ NAM BOŻE.

  Dobre.

 36. Boydar said

  Nie kumam; akurat Polak w temacie godności i honoru musi być ortodoksyjny, inaczej nie jest Polakiem. Bez względu na to co Pan Gajowy czasem mruczy 🙂

  Nic nie mruczy – admin

 37. peacelover said

  Panie kierowniku !
  polonobanderowcy moze i sa, tak jak i sa „zarazeni” !!!!
  Trzeba im pokazac te polskie dzieci przywiazane drutem kolczastym do drzewa…!

  …to moze „wyzdrowieja” !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niech Pan sprobuje !!

  Niektórzy wiedzą.
  Pozostali na ogół nie chcą wiedzieć.
  Admin

 38. Isia said

  … zawsze miałam tzw. mieszane uczucia odnośnie osoby (i publicystyki) prof. B.Łagowskiego, ale, na wymyśloną przez niego zbitkę słowną „polonobanderyzm”, odpowiem, za przeproszeniem, słowami Pana Romana (6) – „żeby ci pysk sparszywiał” … żydobanderowcy w bestialski sposób mordowali na Kresach polską ludność – nie ma mowy, aby Polacy o tym zapomnieli … natomiast taką politykę – popierania Banderlandu – prowadzą polskojęzyczni żydzi rządzący w Polsce i działający w interesie światowego żydostwa … to nie jest polska polityka ! …

  … absolutnie nie zgadzam się z opinią Pana Gajowego, jakoby w Polsce istnieli Polacy (etniczni), którzy popieraliby tę dzicz chazarską, działającą na tzw. ukrainie … ja takich Polaków nie spotkałam …

  … po tej publikacji prof. B. Łagowski całkowicie skompromitował się w moich oczach … takiego artykułu nie mógłby napisać rodowity Polak … zresztą, fizis autora tego paszkwilu antypolskiego jest wielce wymowna, przynajmniej dla mnie …

 39. Pinxit said

  Mnie to bardzo interesuje jaki procent tych ‚etnicznych” Polakow poparlo rozwalenie PRL-u a powitalo obecny system.

  Mozna sie nie zgadzac tu i owdzie z prof. Lagowskim ale tylko kompletnie zaczadzony zydowskim kapitalizmem nie zauwazy bardzo istotnego zdania:

  „Ciekawym zjawiskiem wydaje mi się to, że komuniści, zaczynając od zmistyfikowanego obrazu świata, stopniowo wyzwalali się z radykalizmu i ideologicznych dogmatów, gdy tymczasem obecna władza oraz opozycja wywodząca się z Solidarności ewoluują umysłowo w stronę irracjonalnych wyobrażeń, odrywają się od realnych zadań, upajają się wizją wojny i szukają pretekstów do wydawania miliardów na zbrojenia”.

  Praktyka i historia pokazuje przeciez wyraznie, ze socjalizm a nawet komunizm (Chiny) sa reformowalne podczas gdy kapitalizm jest systemem zamknietym.
  I konczy sie w slepym zaulku finansowych przekretow.

  Fetysz zysku prowadzi do destrukcji.
  Przekonali sie o tym juz w Babilonii. W Atenach Solona.

  Szkoda, ze nie ucza juz historii. Bo obecnym zaczadzonym wizjonerom na haju – historia przeszkadza w zydowskim pojmowaniu swiata.
  Mozna bylo wypedzic zydow z Babilonii.
  Z Polski sie nie da.
  Maja za duzo wielbicieli.

 40. RomanK said

  ad 37//Te dzieci..swiec Panie nad ich niewinnymi duszyczkami…to Cyganiatka..zamordowane przez ich wlasna oszalala matke….
  Tragedia…jak wiele innych…ale prawda jest najwazniejsza!
  WIdzial pan plody Niewiniatek….mordowane na zadanie matek polek???
  Wie pan ile z nich uwaza sie za Katiliczki????
  A propos zapyta pan najblizszych co stalo sie z dziecmi ,ktorych nie maja….??????

 41. Boydar said

  To że akurat to Cyganka, nic nie zmienia. Zmienia tylko wiedzę Pana Peacelovera. Jego myśl mimo błędnego przykładu jest słuszna. Nie ma co się cieszyć że się poślizgnął. Numer z tym zdjęciem zrobiony był celowo, aby właśnie np. Pan Peacelover się nadział. I setki jeśli nie tysiące innych niezorientowanych.

  TO NIC W ISTOCIE NIE ZMIENIA

  Na obszarze zwanym Ukrainą nadal żyje zatrważająca ilość osobników zdegenerowanych genetycznie w obszarze psychiki. Stanowią realne zagrożenie dla wszystkiego co żywe.

  W pierwszej kolejności dla najbliższych sąsiadów. Dopiero potem dalszych. Silni są tylko watahą.

  To zdjęcie z dziećmi Cyganki nie jest moim zdaniem odzwierciedleniem przebiegu zdarzeń. Zamysł przekazu i jego realizacja wydaje się ponad możliwości oszalałej kobiety.

 42. peacelover said

  add 41 Boydar

  Zdiec- dowodow baderowskiego sadyzmu jest wiecej !!!
  To tylko luzna uwaga , bo ktory z prawdziwych POLAKOW by sie z tym barbazynstwem identyfikowal ?
  Historii tej Cyganki po prostu nie znam !! a to co Pan napisal tlustym drukiem trzeba swiatu oglaszac !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Kroluj nam Chryste !!!

 43. Marucha said

  Re 38

  Pani Isiu, nigdy nie zmyślam tego, o czym piszę.

  Jest MNÓSTWO Polaków, którzy:
  – składają zbrodnie banderowskie na karb „wybryków” nielicznych zdegenerowanych jednostek;
  – uważają zbrodnie banderowskie za równoważne analogicznym zbrodniom polskim (bo to była „bratobójczą walka” i obie strony dopuszczały się ekscesów), ewentualnie za odwet za wszelkie niesprawiedliwości historyczne, rzeczywiste bądź zmyślone;
  – traktują „rycerskie” UPA z pełnym szacunkiem, na równi np. z AK;
  – wprawdzie wiedzą to i owo o banderowcach, ale uważają Rosjan za większe niebezpieczeństwo i dlatego są gotowi lizać Ukrom odbyt w ramach sojuszu antyrosyjskiego.

  Nie ma co zaprzeczać faktom w imię patriotyzmu.

 44. RomanK said

  Panie Boydar… zmienia! Fakt zmienia!

  Wpisze pan zamiast Cyganka…Boydar- i nie ma zadnej zmiany????
  jesli sdadzimy bandyte za zbrodnie…to co dopiszmy mu wszystkei inne neiwyjasnione zbrodnei bvo to i tak nei zmieni jego losu…tysiac mniej tysiac wiecej….nei ma takiego dolu zeby sie go nei dalo wykopac…

  Verita ets adequatio REI….et intelectus…..i nie inaczej.

  Panie Pinxit…pan wierzy w ewolucje…. komunisci bardzo mocno wierza w ewolujce…tak mocno , ze ewoluuja…..:-)))) W Chinach wlasnie wladze partii dla swietlanej przyszlosci wywalili na bruk 100mln biednych ludzi…. TO ludzie- ktorzy przyszli do wielkich miast kiedy byly potrzebne ich rece…Ale kiedy kryzys zaczal dawac sie we znaki…zlikwidowali tysieczne ogromne dzielnice ludzi , ktorzy caly czas byli traktowani -jako chlopi..a nie mieszczanie i nie zmieniono im statusu. Teraz wlasnie powolujac sie na ten status wyrzucono ich z miast….robia wlasnei inny experyment…BO oczym pan nei wie spoleczenstwo i rownosc komunizmu zawsze byla , jest i pozostanie ….kastowa:-))))
  Widzi pan komuminzm chinski..ma swoj wyraz pyska…dokladnie jak wszystkie smoki- jakie maluja, jak Chiny Chinami…i rozni sie od wyobrazen polskich intelektualistowtak, jak edukacja klasyczna od srulacji dogmatycznej.

  I opozycja i obecny rzad -pane Pinxit wywodzi sie z komuny o ryju boszewickiego rabina…. ktory zamordowal polska Solidarnosc..ale nie byloby srulenia…bez zasrania mozgow przez najwybitniejsze ucziliszcza….
  Czy zgodzi sie pan , ze takie zdanie….

  I rzad i opozycja wywodza sie, ze Solidarnosci…

  to najbadziej bzurny imeratyw kategoryczny Srulnej , srulnosciprzesranej….ktory powtarzaja- jak echo tzw elity intelektualne Polski….

 45. Boydar said

  Nie, w tym przypadku nie zmienia. Bo ten przypadek, podniesiony przez Pana Peacelover’a, dotyczył zbrodni osobników totalnie NIENORMALNYCH występujących na na tym zapowietrzonym terenie w ilościach przekraczających wszelką normę. Pomijając okoliczność, ze MORDUJE wyłącznie nienormalny. Ukrom nic nie trzeba dopisywać, sami się opisali, do ostatniej kropki. To że się Peacelover pomylił co do przykładu NIE ZMIENIA JEGO INTENCJI. A ja w ocenie komentarzy patrzę wyłącznie na intencję Autorów. I za intencję skłonny jestem użyć wideł, nie za to jak komu wyszło.

 46. Isia said

  … (43) Panie Gospodarzu …

  … z całym szacunkiem, ale … taką właśnie, przedstawioną przez Pana, narrację (historyczną), nie mającą nic wspólnego z prawdą, narzucają nam – etnicznym Polakom – tzw. ukraińcy z Banderlandu … na tę żydobanderowską manipulację żaden świadomy Polak nie powinien dać się nabrać … taką narrację szerzą też w Polsce, podszywający się pod Polaków, rządzący żydzi, tzw. ukraińcy i inna im podobna, excusez le mot, swołocz antypolska … …

  … przy czym zawsze, pisząc o Polakach, mam na myśli rodowitych Polaków – a jak Pan wie, nie każdy obywatel polski jest z pochodzenia Polakiem … nie ma więc pewności z kim tak naprawdę rozmawia się w języku polskim, czy z Polakiem, czy z przedstawicielem innej nacji (mniejszości) … takie uogólnienia – odnoszące się, w gruncie rzeczy, do wszystkich obywateli polskich, potocznie nazywanych „Polakami” – są, moim zdaniem, niesprawiedliwe i krzywdzące dla Polaków etnicznych … czy jest Pan pewien, że swoją opinię oparł Pan na wiedzy, wynikającej z kontaktu z rzeczywiście rodowitymi Polakami ? …

 47. RomanK said

  Panie Boydar…historia odnotowuje i dokumentuje fakty ..a nie intencje!
  Po tym – jak to robi poznajemy, czy mamy do czynienie z historykiem, czy propagandzista.
  Np mowiac o ciezkej pedofilli kryminalnej….mozna pokazywac panskie rozne zdjecia i an face, i z profilu, z tylu, z przodu na koniku z biegunami….i z lanca w reku…
  A potem podamy disclaimer: Nie bylo nasza intencja sugerowanie czegokolwiek.
  Widzi pan utrzymywanie ze Banderowcy byli neinormalnymi ludzmi….to to samo co utrzymywanie pogladow gender, czy uznawanie pijanstwa za chorobe , czy pederastii za normalnosc.
  Ani Banderowcy, ani inni nazisci- supremasisci nie sa ludzmi nieormalnymi.
  TO SA TYLKO LUDZIE ZLI! Normalnie -bardzo zli i sluzacy ZLU …..uznajac to za zupelnie normalne!
  I to jest przerazjace ,ze ludzie w tym pan- przyjmuja to calkiem normalnie:-))) powiem ze zrozumieniem i usiluja innych do swego pogladu przekonac.
  IIIRzeszy nie ogarnal szal….ani Rosji..ani Chin….oni poprostu uznali ZLO za norme….i poniesli tego konsekwencje razem ze wszystkimi!

 48. kot said

  Zło nie jest normalnością. Dobro jest normalnością. Czy jeszcze istnieje normalność?

  Teraz pytanie dość poważne. Jak to się stało, że nagle całe narody przyjęły Zło za normę? (to w stosunku do Niemców zadał już Łysiak chyba ze dwie dekady temu).
  Zło jest mądre i to włąśnie jest przerażające.

 49. Pinxit said

  44
  RomanK
  Panie Romanie
  Ja juz w nic nie wierze.
  Powtarzam tylko opinie innych i cytuje jakies dokumenty, z ktorych wynika bardzo wiele i na ogol – bardzo niewiele.
  Nie ma idealnego systemu poniewaz nie ma idealnego homo sapiens ale jest homo trium litterarum (zlodziej).
  Nie potrafimy stworzyc raju bo sie na tym nie znamy.
  A nawet jesli – to ucza nas madre ksiegi i praktyka, ze w kazdym raju jest serpens. A nawet dwa.
  Dlatego nie wierze ani w rewolucje ani w reformy ani w intencje reformatorow.
  Bo… quid non mortalia pectora cogis , auri sacra fames? (do czego jeszcze moze nas doprowadzic przekleta chec zysku?)

 50. Maćko said

  historia odnotowuje i dokumentuje idee oraz fakty …równiez intencje!

 51. na przekór said

  Dokumenty są łatwopalne, panie Maćko.

 52. Boydar said

  Od tyłu zacznę, zgodnie z sugestią Pana Romana.

  „… dokumenty są łatwopalne …” – Na Przekór (51)
  Są; pod warunkiem że uwierzytelniona kopia znalazła się gdzie trzeba. To nie moje, ale już nie pamiętam czyje.

  „… Zło nie jest normalnością. Dobro jest normalnością …” – Pan Kot (48)
  Z uwagi na co najmniej podwójne znaczenie słowa normalność, Pańskie stwierdzenie budzić może wątpliwość (w takiej Sodomie n.p. normalnością było zło). Pojęcie odnosić się może bowiem zarówno do etyki jak i statystyki.
  Jak wiadomo, sformułowano kiedyś słuszne poniekąd twierdzenie, iż zło nie jest wartością samą w sobie, jest brakiem dobra. Do czasu przyznawałem autorowi rację. Jednak gdy się bliżej zastanowić, zwłaszcza socjocybernetycznie (piszę to zupełnie serio), nie jest to takie do końca pewne. Mamy dla naprzykładu kota, może być rudy. Możemy dać mu mleka i pogłaskać. Uznajmy dla potrzeb eksperymentu że jest to dobre. Co jest przeciwieństwem tego dobra ? Nie dajemy ani mleka ani nie głaszczemy. I okoliczność druga. Przywiązujemy kotu do ogona puszkę, oblewamy nafta i podpalamy. Czy to jest brak mleka i głaskania ? Nie, to jest zło w czystej postaci. Aktywne dla samego zaistnienia. Nie jest efektem wyboru opcji nakarmić/nie nakarmić, pogłaskać/nie pogłaskać. W następnym akapicie kwestię rozwinę.

  „… utrzymywanie ze Banderowcy byli nienormalnymi ludźmi …” – Pan Roman (47)

  Ma Pan Roman bez wątpienia wyjątkowy talent i inklinację do przekłamywania wniosków. Bo tak jak już kiedyś napisałem, zauważa Pan poprawnie, tylko interpretuje czasem jak w pijanym widzie. GDZIE JA NAPISAŁEM, Że TO LUDZIE ?
  Napisałem o zdegenerowanych osobnikach. Tak jak Polak squrwysyn nie jest dla mnie Polakiem, tak samo morderca sadysta nie jest człowiekiem. W tym kontekście jestem owym ortodoksem, o którym niedawno (36) była mowa. Nie mam mocy Ducha Świętego aby naprawiać wszystkie wraki. Mogę tylko postawić mur. I właśnie go postawiłem. Nie dzisiaj i nie teraz, dawno.
  Zdegenerowanych morderców sadystów, można nazwać nienormalnym. Jest to uprawnione z uwagi na nierozróżnialny wygląd. Wprawdzie dr Lombroso miał na ten temat swoje zdanie, ale dla większości populacji różnice optyczne są niedostrzegalne. Panienki nalewające benzynę do butelek na kijowskim majdanie, przy innej drodze wzrastania i wychowania, prawdopodobnie by tej benzyny nie nalewały. Wyszło jak wyszło. Nawet w sądzie trudno by było im udowodnić przestępstwo. a jednak były/są popier*dolone, a konkretnie niepoczytalne. Nie przewidywały skutków swego działania a więc nie mogły go skategoryzować, one tak naprawdę nie dokonywały żadnego wyboru, radośnie szły z falą. W odniesieniu do banderowców, ukrów i całego tego rozjuszonego motłochu, Oni się złem karmili. Nie że rezygnowali z dobra. Człowiek może czasem, w obliczu wyboru, zrezygnować z dobra. Zamiast pociąg zatrzymać, hitlerowców aresztować i powsadzać do więzienia, zakładano ładunki i podpalano lont. To była rezygnacja z dobra. Ale ja tego złem nie nazwę. Natomiast „wujku, śpicie?” jest szukaniem krwi, wampir nie jest człowiekiem, tym bardziej normalnym. Jest za to statystycznie normalnym wampirem.

  Motywacja ukrowskich morderców, nie może być wytłumaczona pobudkami partyzanta. Kobieta z dzieckiem w brzuchu, małe dziecko, staruszek, nie były wrogiem „dążeń niepodległościowych” czy samodzielności Ukrainy. Mordercy nie rozumowali zresztą w takich kategoriach. Dla nich widok wyprutych wnętrzności stanowił radość i powód do dumy.

 53. Yah said

  Polonobanderyzm jest typowy dla polactwa. Tymczasem polactwo nie ma nic wspólnego z Polakami. Genezę polactwa opisał Pan Roman.

  Zrobię tu odniesienie pszczelarskie. Co na temat krzyżówek pisze Pani Ostrowska w „Gospodarce pasiecznej”.

  „Niektóre krzyżówki dają efekt heterozji ( wigoru mieszańców), która pojawia się w pierwszym pokoleniu i nie powtarza w dalszych. U pszczól heterozja objawia się w zwiększonej żywotności, lepszym rozwoju rodziny, i większej wydajności miodowej.

  Wyrównana i znana co do rozmiarów zwyżkę wydajności miodowej pierwszym pokoleniu mieszańców ( F1) otrzymujemy tylko w wypadku krzyżowania materiału czystego i o sprawdzonym efekcie heterozji. Krzyżowanie osobników przypadkowych pod względem założeń genetycznych może nie wykazywać zjawiska heterozji lub daje w F1 materiał bardzo niewyrównany.”

  Co pisze Pani Ostrowska o kolejnym pokoleniu F2

  „Ale kombinacja, która dala w pokoleniu F1 wysoka wydajność pierwszego pokolenia, jest możliwa tylko w jednym wypadku na 256 (…) Tak wyglądałaby prawdopodobieństwo uzyskania wartościowego osobnika w pokoleniu drugim(F2) gdyby wysoka wydajność warunkowały 4 pary genów.”

  i dalej

  „Pokolenie trzecie (F3) prowadzi do gwałtownego obniżenia wydajności rodzin, z reguły poniżej wydajności przeciętnego materiału wyjściowego.”

  Zamiast pszczoły – ludzie, zamiast wydajność miodowa np. honor, uczciwość, racjonalne myślenie itp. …….

 54. kot said

  Odpala pan ważny i poważny wątek, panie Boydarze. Czy będziemy to ciągnąć, czy nam się na starość już nie bardzo chce? Pan też zauważa prawidłowo (jeśli oczywiście rzeczywistość jest realna, w co coraz częściej powątpiewam), ale z wyjaśnieniami bym w częsci polemizował, gdyby misię tak naprawdę chciało. Ten mur, (mury padają, ja było widać na historycznym obrazku), ta kwestia względności czy bezwzględności dobra czy zła, albo zła jako narzędzia dobra czy częściej odwrotnie. Zło brakiem dobra (Eistein za młodu), wysadzanie w powietrze nośników niewątpliwego zła… Relatywizacja podstawowych pojęć to jeden ze sposobów w wykonaniu „Onych” pozbawiania ludzkości człowieczeństwa i finis coronat opus.

 55. Boydar said

  Ja, Panie Kocie, nie mam wątpliwości co złem jest a co nie jest. Mogę natomiast się czasem mylić względem dobra. Ponieważ skonstatowałem tą zabawną dychotomię dość niedawno, nie poukładałem jeszcze wszystkiego w swej durnej głowie.

 56. Boydar said

  Jeszcze do Pana Kota – określenie zła mianem mądrego (48) uważam za nieporozumienie. Bez konieczności udowadniania. Kwintesencja zła jest Szatan, z mojego, stricte ludzkiego punktu widzenia, jest idiotą. Jakim cudem doszedł do wniosku że z Bogiem można wygrać. Trzeba mieć nierówno pod sufitem. To może na złość chciał zrobić, i jak babci, odmrozić sobie uszy. Tym bardziej. Ale to ludzkie kombinacje, widać do czegoś jest niezbędny, skoro Bóg go toleruje.

 57. kot said

  Też tak sobie myślałem co pan w ostatnim zdaniu nadmienia.. Ale skoro już mamy tę zdolność myslenie (did I really say that?) to sobie myslimy, po co. Może kiedyŚ On nam to wyjawi. A może nie. Zły się odseparował podobno przez zazdrość o człowieka. A może z innych przyczyn. Ale poniewaz się odłączył od Dobra to Einstein junior się kłania. Im więcej myślimy, tym więcej się uczymy, a im więcej się uczymy, tym mniej wiemy (tym razem jeden łysy Grek). Jak moja przyszywana ciotka z Kenosha (Ukrainka, a bo co?) powiadałe, nie czytaj bo sie od tego głupieje. Ileż mądrości w kilku słowach prostej kobieciny…

  Może misie zachce, choć dzisiejszy dzień będzie wyczerpujący.

  P.S. No to jak inaczej określić charakterystykę szatana, skoro on jest władny robić z nami cokolwiek chce. (oprócz najwybitniejszych jednostek) inaczej jak mądry? Przebiegły, cwany? Weź pan coś wymyśl.

 58. Boydar said

  On nas nawet opętać bez biletu nie ma prawa. A tylko my wystawiamy. Żaden zły uczynek jaki zrobimy bez woli, „pożytku” mu nie przynosi. Szatan jest przebiegły, konsekwentny i bezlitosny ale nie zna przyszłości, więc musi kombinować żeby duszę usidlić. Ale dusza jak zechce i tak mocniejsza od niego, z Bożą pomocą, ale mocniejsza.

 59. kot said

  Podoba misie pański optymizm, ale czy ma pokrycie w rzeczywistości? (co to jest… itd.).
  Po ile te bilety? Czy to zależy od obiektu?

 60. Yah said

  „Ale to ludzkie kombinacje, widać do czegoś jest niezbędny, skoro Bóg go toleruje.”

  Jak to do czego. Do sprawdzenia – czy zmądrzeli, czy nadal głupi i naiwni jak prarodzice. Dostać się Tam wcale nie jest tak łatwo, a diabeł jest testerem jakości wiary człowieka w moc Pana Boga …. i tyle.

  Tester jakości im bardziej upierdliwy, im więcej wad produktu wykryje tym lepszy. I dopuszczenie istnienia takiego tester jakości nie jest złośliwością ze strony Boga. Testowanie umożliwia naprawę i ulepszenie duszy ludzkiej tak by się nadawała to użytkowania Tam.

 61. Boydar said

  Tak (60) może niestety być.

Sorry, the comment form is closed at this time.