Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Birton o Skutki uboczne 13. emerytury:…
  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Anucha o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Olo o Ukrainiec rozpijał i molestowa…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Olo o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  jasiek z toronto o Koniec polskiego górnictwa?
  JADAM o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Kwal o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Szarak o Dlaczego koty mruczą? Znaczeni…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 501 obserwujących.

Dziś prawdziwych Arabów już nie ma

Posted by Marucha w dniu 2017-08-29 (Wtorek)

W oczach większości środowisk patriotycznych w Polsce do rangi głównego wroga oraz zagrożenia dla ojczyzny, Europy i cywilizacji urośli Arabowie. To dowód – nie pierwszy – że środowiska te dość mało rozumieją z procesów rozgrywających się obecnie w świecie.

Jak twierdzą, zamachy terrorystyczne na ulicach zachodnioeuropejskich miast są rezultatem napływu Arabów. Żywo komentują sytuację na Bliskim Wschodzie, gdzie, jak sądzą, wskutek nieustannych awantur wzniecanych przez Arabów tli się bez końca światowe ognisko niepokoju. W obu przypadkach bezrefleksyjnie powtarzają fałszywe opinie.

Aby się o tym przekonać, wystarczy rzucić okiem na uliczne demonstracje egzotycznie ubranych przybyszów, domagających się we Francji czy w Anglii zaprowadzenia szariatu. W ich szeregach nie widać ani jednego Araba, tylko samych muzułmanów.

Podobnie, w szeregach na przykład Państwa Islamskiego nie znajdziemy ani jednego Araba, tylko samych dżihadystów, nierzadko przybyłych z takich krajów, jak Gruzja, Czeczenia, Chiny, Francja, Niemcy, a nawet Polska – które do świata arabskiego nie należą.

Ujmijmy to jaśniej. Jeśli mieszkańcy Bliskiego Wschodu manifestują dziś aktywność w polityce międzynarodowej, czynią to przede wszystkim jako wyznawcy islamu, a nie jako Arabowie. Zwłaszcza w swoich kontaktach i konfrontacjach z Zachodem – szczególnie istotnych dla nich i dla nas, „antyglobalistów z prawa” – występują z reguły nie jako Arabowie, lecz jako muzułmanie, choć jeszcze kilka dekad temu było odwrotnie. Wówczas bowiem w świecie arabskim dominowały idee, które dziś są w odwrocie: panarabizm i arabski nacjonalizm.

Wbrew wyobrażeniom domorosłych „krzyżowców XXI wieku” wiele problemów współczesnego świata wynika nie z ekspansji czynnika arabskiego, lecz z jego osłabienia, między innymi na rzecz czynnika islamskiego. Arabizm jest obecnie w upadku, a próżnię po nim musi coś wypełnić. Można wręcz powiedzieć, że za naszego życia w dziejach świata arabskiego skończyła się „epoka arabska”, ustępując miejsca „epoce muzułmańskiej”.

Upadkowi arabizmu towarzyszy polityczna degrengolada świata arabskiego. Aby ujrzeć jej miarę, wystarczy porównać wydarzenia przed i po zakończeniu „epoki arabskiej”. W roku 1973 kraje arabskie potrafiły solidarnie ukarać Zachód pierwszym wielkim kryzysem naftowym za wsparcie udzielone Izraelowi w wojnie Jom Kippur. W roku 1975 potrafiły przeforsować rezolucję Zgromadzenia Ogólnego ONZ potępiającą syjonizm jako formę rasizmu.

W roku 2011 kraje arabskie same zachęcały NATO do ataku na inny kraj arabski – Libię. W roku 2015 koalicja krajów arabskich z błogosławieństwem Ameryki rozpoczęła inwazję na inny kraj arabski – Jemen. W roku 2017 cztery kraje arabskie – Egipt, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Kuwejt – grożą wojną piątemu krajowi arabskiemu – Katarowi – ku zadowoleniu finansowych pasożytów z Wall Street i londyńskiego City (cena ropy spadnie, jeśli państwa-eksporterzy się pokłócą) oraz Żydów z Mosadu.

Przypomnijmy sobie wiodących polityków „epoki arabskiej” – nacjonalistów: Nasera, Abd al-Karima Kasima, Burgibę, Kadafiego, Saddama Husajna, Hafeza al-Asada, Dżafara an-Numajriego, Jasera Arafata czy nawet Mubaraka. Mieli rozbieżne koncepcje i nierzadko krzyżowali sobie wzajemnie szyki, ale każdy z nich walczył o interesy swojego kraju i narodu najlepiej, jak potrafił.

Na ich tle dzisiejsi politycy świata arabskiego to niemrawe miernoty. I z drugiej strony, żaden prawdziwy arabski polityk nie zapuszczał teatralnej brody i nie farbował jej na rudo, żeby pokazać, jaki jest podobny do Mahometa.

„Epoka arabska” skończyła się około roku 1991 – roku rozpadu Związku Sowieckiego i pierwszej wojny w Zatoce Perskiej. Symbolem jej końca był udział syryjskich czołgów Hafeza al-Asada w ataku amerykańskich wojsk na iracką armię Saddama Husajna.

Nie przez przypadek wspominam o Związku Sowieckim. Blok wschodni, dopóki istniał, wspierał tendencje panarabskie i nacjonalistyczne, ponieważ chciał mieć Arabów po swojej stronie. Jego przywódcy oczywiście zdawali sobie sprawę, że gdyby faktycznie doszło do politycznego zjednoczenia świata arabskiego, powstałby potężny ośrodek siły, który nie pozwoliłby się sterować Moskwie i byłby dla niej potencjalnym rywalem.

Ale wiedzieli też, że nacjonalizm arabski ma ostrze przede wszystkim antyzachodnie, więc powstanie bloku arabskiego otworzyłoby nowe możliwości jego współpracy z blokiem wschodnim w ramach światowego „frontu przeciw imperializmowi”. Dziś bloku wschodniego już nie ma, a blok zachodni pod hasłem eksportu demokracji wspiera dżihadystów.

Nacjonalizm arabski i dżihadyzm pozostają do siebie w odwrotnym stosunku. Nacjonalizm jako nurt ideowy wywodzi się z Europy.

W świecie arabskim dżihadyzm ma rdzenne korzenie, ale z łatwością daje się manipulować obcym ośrodkom na Zachodzie i realizuje ich interesy.

Nacjonalizm arabski wyrósł z europejskich inspiracji, ale kierował się wyłącznie racjami i interesami swojego ludu, nigdy nie dając się kontrolować Zachodowi. Dżihadyzm bazuje na czystej, kosmopolitycznej ideologii.

Nacjonalizm arabski jest przywiązany do swojej ziemi i krwi (lub kultury, jeśli ktoś woli). Zauważmy też, że nacjonalizm arabski wysuwał na pierwszy plan więź narodową, a nie więź religijną, i dlatego tradycyjnie duży udział w jego rozwijaniu mieli arabscy chrześcijanie, by wymienić takie postacie, jak ojciec nacjonalizmu wielkosyryjskiego Antoun Saadeh, główny teoretyk baasizmu Michel Aflak czy protagoniści rewolucyjnego nacjonalizmu palestyńskiego: George Habasz, Najif al-Hawatma i Wadi Haddad.

Nacjonalistyczni politycy arabscy są dla Zachodu solą w oku. Zachód obalił i zabił Saddama Husajna; obalił i zabił Muammara Kadafiego; przez kilka lat próbował obalić i zabić Baszara al-Asada. Przy całym swoim gadaniu o „demokracji i prawach człowieka” Zachód doskonale dogaduje się natomiast z politycznymi monstrami pokroju szowinistycznie islamskiej monarchii saudyjskiej (która otwarcie traktuje rzesze ludzi pozostające pod jej władzą jak pogłowie bydła, zasób wchodzący w skład rodzinnego majątku) czy jej miniaturki w Bahrajnie. A dlaczego? Bo są całkowicie nienarodowe.

Mimo pozorowanych sporadycznie krzyków o „łamaniu praw człowieka” dla Zachodu wygodniejszy jest w Sudanie szowinistyczny islamista i rzeźnik chrześcijan Omar al-Baszir, niż był świecki narodowy socjalista Dżafar an-Numajri.

Zasadnicza różnica jakościowa zachodzi również pomiędzy terroryzmem arabskim, dziś należącym już do przeszłości, a terroryzmem muzułmańskim, w tym zwłaszcza dżihadyzmem. Tych dwóch odrębnych zjawisk nie należy ze sobą utożsamiać.

Pierwsze z nich potwierdzało trafną uwagę Petera Ustinova: „Terroryzm jest wojną biednych, a wojna jest terroryzmem bogatych.” Arabowie mieli pełne prawo uważać za bohaterów świeckich nacjonalistycznych bojowników, czy, jeśli ktoś woli, terrorystów, takich jak Jaser Arafat, George Habasz, Abu Nidal, Chalil al-Wazir (alias Abu Dżihad), Wadi Haddad, Abu Ali Mustafa, Ahmad Dżibril czy Najif al-Hawatma (dziś żyją jeszcze tylko dwaj ostatni) – ponieważ walczyli oni za sprawę konkretnego narodu z jego syjonistycznymi i zachodnimi ciemiężcami.

Dżihadyści nie reprezentują żadnej wspólnoty, a jedynie abstrakcyjną ideologię, stworzoną przez wykorzenionych dla wykorzenionych. Wyparcie narodowego, antyzachodniego terroryzmu arabskiego przez kosmopolityczny, antychrześcijański terroryzm muzułmański oznacza zdecydowaną zmianę na gorsze.

Rozmaite mądre gremia od dłuższego czasu toczą jałowe dyskusje o tym, jak powstrzymać napływ imigracji i islamskiego terroryzmu z krajów arabskich. Odpowiedź jest prosta: świat potrzebuje odrodzenia arabskiego nacjonalizmu. Państwa arabskie muszą na powrót „zarabizować” swoją politykę zagraniczną. Ich polityka była bowiem dotąd albo zachodnia (czy wprost amerykańska), albo muzułmańska, albo korporacyjno-naftowa, ale nie arabska.

Europejczycy muszą wspierać siły nacjonalistyczne w krajach arabskich. Tożsamość narodowa i nacjonalizm w świecie arabskim najlepiej rozwinęły się w tych krajach, które mają świeże (względnie) tradycje zbrojnej walki przeciw kolonizatorom lub okupantom: w Syrii, Iraku, Egipcie, Palestynie, Libanie i Algierii. Europejczycy powinni więc wspierać prądy nacjonalistyczne w pierwszej kolejności w tych krajach.

Podkreślam: Europejczycy, a nie Zachód (co znamienne, w chwili, kiedy piszę te słowa, Zachód już otwarcie stara się utrzymać spowodowane wojną rozbicie Syrii i Iraku, a uniemożliwić ich państwową reintegrację). Bo Zachód to struktura polityczna równie wykorzeniona z Europy (i Ameryki), jak dżihadyści są wykorzenieni ze świata arabskiego.

Adam Danek
http://xportal.pl

Komentarzy 45 to “Dziś prawdziwych Arabów już nie ma”

 1. Info2 : cały czas nie na temat. Wszyscy wiemy o nowej technologii robienia biologicznych robotów dla wykonywania ataków terrorystcznych. Mówi o tym emerytowany oficer CIA i pisze w swej książce sp dr Rauni KIlde JASNE ŚWIATŁO W CIEMNOŚCI TUNELU. Jest to podziemna armia NATO z centralą w Brukseli zweana ‚ STAY BEHIND” lub GLADIO.Bełtanie o arabach i innych narodowościach jest dla napuszczania białych na korolowych.
  Protokoły mędrców Syjonu, NWO, ONZ, WHO, Fałszywa flaga(MK- kontrola umysłu aż do wypadków samolotowych czy samochodowych..indukowanie śmiertelnych chorób)

  JASNE ŚWIATŁO W CIEMNOŚCI TUNELU

  Pomieważ usunąłem książkę w Z AMAZON @40.00 CAD – w przeliczeniu – 120.00 zl książkę mozna kupić dla USA i KANADY :

  Bohdan Szewczyk,
  14 Arletta street, Georgetown, ON.
  Canada L7G 3J3

  tel/fax 905-873-0961
  email: b.szewczyk@sympatico.ca

  oraz w Europie

  przez

  1. Jarka Nobisa email jareknobis@gmail.com

  tel 668 – 075 -083

  2. Andrzeja Skorskiego swiatowid4@o2.pl

  tel. 602-398-106

  3.Krzysztofa Krukara sowa.rybnik@o2.pl

  tel. 32-422-1385

  4.Krzysztofa Okrasińskiego , tel 789 382 628

  mail. kooperacjanamocypaktu@gmail.com

  5.Poznan

  Zbyszek Rutkowski

  tel.kom :501-049-183
  wo9lna-p0olska@wp.pl

  Dla Polaków w kraju obniżono cene do 60.00zł- cena promocyjna!!

  Sprzedajemy ksiązki tylko nowe więc nie ma zwrotów.

  Spis Treści

  Wstęp
  Rozdział I: Jak to się wszystko zaczęło?
  Rozdział II: Badania psychologiczne

  Rozdział III : Psychiatria i polityka
  Rozdział IV: Przestrzeń i kontakty kosmiczne
  Rozdział V: Nowy porządek świata i terrorystyczne akcje
  Rozdział VI: Operacje fałszywej flagi
  Rozdział VII: Światowa Organizacja Zdrowia i szczepienia
  Rozdział IX: Chemiczne smugi i choroba Morganelles
  Rozdział X: Kontrola ludności żywnością i Kodeksem Alimentarius
  Rozdział XI: Kontrola umysłu
  Rozdział XII: Anti-Zensur-Koalition Koalicja
  Rozdział XIII: Nanotechnologia , mikro chipy i broń bezpośredniej energii
  Rozdział XIV: Telefony komórkowe i mikrofalowa plaga
  Rozdział XV: Promieniowanie

  Rozdział XVI: Metody pracy tajnych służb i wywiadu wojskowego
  Rozdział XVII: Militarne badania.
  Rozdział XVIII: Przegląd metod nękania przez Cointelpro Gladio,ukrytych lokalnych rekrutów i „stojących z tyłu”.
  Rozdział XIX: Doświadczenie osobistego nękania.
  Rozdział XX: Kościół Katolicki i pedofilia
  Rozdział XXI: Uzdrawianie fakt czy fikcja?
  Rozdział XXII: Miłość jest kluczem do wszechświata
  ANEKS

  Dla Polaków w kraju obniżono cene do 60.00zł- cena promocyjna!!

  Sprzedajemy ksiązki tylko nowe wiec nie ma zwrotów.

  W Angielskim języku jest także na amazon.com lub ca za 45.00 CAD plus dostawa

  BRIGHT LIGHT ON BLACK SHADOWS

  In France:

  book for 40 € and 3 days delivery within France :

  http://NotreTortureEstReelle.com

  Frederic 33 768 662 375

  Order book from France by email to :

  contact @ NotreTortureEstReelle . com

 2. RomanK said

  Pani Gajowy….extremalny Islam i tzw ISIS…to gowno – a nie Islam.
  Prosze Malazja…kraj w ktorym obowiazuje prawo Sharia…..i stoja potezne posagi Buddy i nikt ich nie rozwala…Chrzecianie modla sie w swoich swiatyniach…
  W Iranie….Zoroastarianie swietuja …Bahai..Chrzescijanie , Zydzi…Yazides…inni
  https://images.search.yahoo.com/yhs/search?p=Zoroastrian+holidays+in+Iran+in+pictures&fr=yhs-mozilla-001&hspart=mozilla&hsimp=yhs-001&imgurl=http%3A%2F%2Fmedia2.mic.com%2F8f2faa558a8f7dfea4e6f8734f3333d3.jpg#id=-1&iurl=http%3A%2F%2Fmedia2.mic.com%2F8f2faa558a8f7dfea4e6f8734f3333d3.jpg&action=click

  Pan doskonale przeciez wie kto tych SSynow spod Ciemnej Gwiazdy wystrugal , z czego i po co…..
  BNiech pan sprawdzi ilu tzw Uchodzcow w Szwecji to Arabowie….

 3. RomanK said

  http://www.tsemrinpoche.com/tsem-tulku-rinpoche/art-architecture/6-incredibl-stunning-big-buddha-statues-in-malaysia.html

 4. RomanK said

  Panie Danek…ten przez pana podawany za przyklad Kryzys Naftowy…nie byl zadnym aktem Arabskiej Jednosci…:-))))
  Ale przyjeciem przez Saudow i inych petrodollara jako walute w ktorej nastapia rozliczenia za rope….
  Idea SIr H. Kissingera….SRul od tego czasu obcina kupony za kazda barylke ropy..w postaci oprocentowania pozyczek i obslugi finansowej kontraktow w petrodollarach…czyli oplaty monopolu…
  Jaki wlasnie w tej chwili zaczyna sie sypac….i dlatego najemnicy kazej nacji…z Afryki udaja islamistow oczywiscie arabskich..za wlasnie te pieniadze….

 5. RomanK said

  ..pan patrzy na pierwsze ofiary wojen na Bliskim Wschodzie….Muzea Bagdadu….niszczenie pomnikow kultury ludzkiej z kolebce cywilizacji….ataki na pomniki Buddy…niszczenie Palmiry….palenie i burzenie kosciolow i monasterow pamietajacych Apostolow….rzut oka na Kosowo i Balkany…plonace koscioly….
  To specjalna wojna…. wojna niszczaca Kulturowy Kod Arabow….
  Qui prodest???? Cui fecity????

 6. Pinxit said

  Zgadzam sie z RomanemK
  Najwiekszym panstwem muzulmanskim jest Indonezja. jest to kraj szariatu.
  Czy ktos widzial Indonezyjczyka w pochodzie w Europie?
  Malezja jest krajem szariatu. czy ktos widzial Malajow w aktach terrorystycznych Europy?
  W Europie mieszka od lat na stale tysiace, tysiace muzulmanow z Indii. Maja biznesy po calej Anglii. Studiuja na uczelniach Europy.
  Maja biznesy w Polsce. Wykupili rozne polskie przedsiebiorstwa.
  Czy ktos widzial jakiegokolwiek mzulmanina z Indii, Pakistanu, Bangladeszu, Brunei, Kazachstanu w jakiejkolwiek europejskiej awanturze?

  Jak sie komus wydaje, ze wahabici czy donmeh to muzulmanie to ja bardzo chetnie przypomne, ze rosyjski parlament zdelegalizowal Swiadkow Jehowy za tzw. szeptanki polityczne, ktore nie maja nic wspolnego z religia. Swiadkowie jehowy opowiadaja, ze sa chrzescijanami!
  Cala prasa Zachodu nie poswieca tyle czasu Arabii Saudyjskiej, w ktorej w KAZDY piatek ucina sie ludziom glowy! tego nie robi zadne anstwo muzulmanskie!! – co opowiadaniem o terrorystach syryjskich!
  Daczego Anglia sprzedaje bron Arabii Saudyjskiej, a ta bronia Saudowie morduja ludnosc cywilna Jemenu. Amerykanie morduja ludnosc cywilna w Jemenie dronami i kazda zakazana bronia.
  Kto dal Amerykanom prawo niszczenia narodow??

  W Jemenie zyja najstarsze ludy Bliskiego Wschodu.
  Izrael i Amerykanie przepedzaja najstarsze, prawdziwe plemiona zydow z Jemenu. Dlaczego? Komu i dlaczego przeszkadzaja ludzie i kultury z czasow biblijnych, ktore nikomu nie wyrzadzaja zadnej szkody?

  Kiedy przestaniemy oklamywac siebie i innych i wypisywac glupoty zupelnie, kompletnie wyssane z palca?.
  Ludzie Bliskiego Wschodu chca tez zyc. I maja do tego takie samo prawo ja inni mieszkancy naszj planety..
  Zaden Libijczyk, Syryjczyk, Jemeni, Iranczyk, Pakistanczyk nie napadal Europy ani panstw europejskich.
  Dlaczego rzady swiata zachodniego popieraja Arabie Saudyjska a bombarduja Syrie?
  Dlaczego rzady swiata zachodniego sprzedaja bron Arabii Saudyjskiej i popieraja bombardowanie Jemenu, Syrii, Libii, Afganistanu??
  Kiedy Afganczycy napadli na panstwa europejskie?
  Kto tu jest terrorysta??

 7. Rob said

  Pawlikowska: muzułmanie to łagodni ludzie

 8. jasiek z toronto said

  Re: 4 RomanK
  Moge przyjac panska hipoteze Panie Romku, a nawet zgodze sie z nia w calosci, ale mam inna w zanadrzu, a mianowcie, prosze sobie wyobrazic, ze np: w muzulmanskich mass mediach mogl byc komunikat lub informacja taka, zeby obywatele tych zbombardowanych krajow jechali do Europy po odbior bogactwa ktore Europa Im ukradla poprzez rozne zlodziejskie spekulacje finansowo-polityczne.
  No I czy ci afrykanscy obywatele nie byliby w…rwieni na „jewRopejczykow???”…Nie zdemolowaliby w odwecie Europejczykom ich Europy za NATO-wskie naloty na ich ziemie???…

  Mam jeszcze inna hipoteze…
  =============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. Wierszem w ryj said

  A temat arabski wygląda tak:

  W imadle rzeczywistości
  Trzeszczą Polaków kości
  Rząd szczęki zaciska
  Cieszą się Syjo-chazarskie Qrwiska

 10. Boydar said

  „… stworzoną przez wykorzenionych …” – cytat z artykułu

  Nikt ich nie wykorzeniał, sami się wykorzenili polewając w opętaniu całą nację ówcześnie dostępnym roundupem – „krew /Jego/ na nas i nasze dzieci”

 11. Anna said

  Po to wymyślono religie, tak się różniące Islam, Judaizm i Chrześcijaństwo, by te narody były we wiecznej wojnie. Co teraz jest coraz bardziej podsycane.

  ——
  Pani Anno, a co też Pani wykompinowała? To tak sama z siebie?
  Admin

 12. Maćko said

  Ktos poda definicje „Araba”?

 13. Maćko said

  Anno – Islam wymyslili rabini, bazujaca sie na ich wierze, i skonstruowali tak, aby Beduini i inne dzikusy i pustynni rozbójnicy, nie przeszli na chrzescijanstwo. Islam to nie religia tylko Instrukcja Obslugi dla prostych ludzi.

  Koran napisal rabin, co ukazali mnisi irlandcy posiadajacy jedna z pierwszych kopii Koranu.

  To samo napisał Feliks Koneczny.
  Admin

 14. Boydar said

  Chrześcijaństwo, Pani Anno, nie zostało wymyślone. Jeżeli cokolwiek Bóg „wymyślił” zsyłając nam Swego Syna, to to, że najwyższa pora zebrać w całość wszystko co na świecie dobre i dodać do tego to co poza światem (tutejszym). Ustanowił też premię za rozum, miłość i zaufanie. Zauważam, że premia wypłacana jest na bieżąco.

  Pani będzie łaskawa porównać judaizm i islam jako jego odmianę dla kozojebców oraz takich różnych innych. Do czego Arabów doprowadził islam, widać, słychać i czuć. Co uczynił judaizm z katolików, również.

  Z racji deklarowanej pci (Anna – kobieta) nie zadam sakramentalnego pytania : „co ty gosciu pier*dolisz.

  Na szczęście jest jeszcze inna, nieco naciągana opcja interpretacji Pani tekstu, że po to wymyślono judaizm oraz islam aby były we wiecznej wojnie wobec chrześcijaństwa. To bez wątpienia słuszny pogląd. Małym problemem jest okoliczność, że judaizm rozpanoszył się na poważnym obszarze jeszcze przed narodzeniem Chrystusa. Co zaznaczył w swoim przemówieniu np. ob. Wojtyła wskazując nie bez racji „kto spotyka Chrystusa spotyka judaizm”. Tak jak i ja uprawiając marchewkę spotykam perz. I nie sposób zaprzeczyć, że perz był wcześniej, zarówno od marchewki jaki nawet ode mnie.

 15. Boydar said

  Oooo … Pan Macka się obudził …. dzień dobry 🙂

 16. Anna said

  Panie Boydar, możliwe że Chrystus jest dzieckiem z in vitro i dokonywał cudów mając boskie pole energetyczne (zamiana wody w wino to bajka dla naiwnych). Ale jego nauki a interpretacja kościoła to dwie różne filozofie. Gdyby Chrystus wprowadził swoją religię, a nie jego mordercy, to Świat wyglądał by dzisiaj inaczej.

  Pani Anno… skąd u Pani takie, łagodnie mówiąc, obłędne poglądy?
  Co było w tej herbatce, jaką Pani piła?
  Admin

 17. Boydar said

  Pani chce ukamienować zgwałconą córkę. I szuka pretekstu.

 18. Anna said

  Brakło argumentów? Spokojnie, watykańskich jest masa w sieci więc przybędą z odsieczą, a ja nie zamierzam się użerać.

 19. Boydar said

  Strzyżono … golono … nie jestem zainteresowany, proszę się topić zupełnie spokojnie, osobiście życzę powodzenia.

 20. Maćko said

  Panie Radyob, to jak z ta definicja Araba?

  Pan Danek napisal artykul, podal cos takiego: „…wiele problemów współczesnego świata wynika nie z ekspansji czynnika arabskiego, lecz z jego osłabienia, między innymi na rzecz czynnika islamskiego. Arabizm jest obecnie w upadku, a próżnię po nim musi coś wypełnić. Można wręcz powiedzieć, że za naszego życia w dziejach świata arabskiego skończyła się „epoka arabska”, ustępując miejsca „epoce muzułmańskiej”….”
  A definicja „Araba” nietu.
  A Arabizm to szto takoje?

  Gadac sie gada ale nikt nie wie o czym.

  ——
  Po ch… definicja? Koń jaki jest, każdy widzi.
  Żeby potem rozszczepiać włos na czworo?
  Admin

 21. Maćko said

  No jeszcze o budzeniu sie – owszem, Panie Radyobie, przed switem nawet, bo mi instaluja fotovoltaike na dachu…
  Witam, witam, milego popo ludnia. 😉
  Slonce juz takie, ze jak podlacza do sieci to iskry beda leciec… hehehehe…
  W ramach walki z systemem bede mniej placic i za energie i podatków. :-)))))))))
  Lubie wydawac aby mniej wydawac. Paradoks? Wcale nie. Wydaje na moja Rodzine aby nie wydawac na pasozytów.

  Wracajac do Arabów.. czy Beduinów czy innych tam Chamitów, to jak przestaniemy sie wyglupiac ze spalaniem cennej ropy, to oni znowu beda doic dole za wypozyczenia pustyni. Ale chyba mnie…

  …Arabowie (arab.: عرب ’Arab, w pierwotnym znaczeniu: „koczownicy”) – grupa ludów pochodzenia semickiego zamieszkująca od czasów starożytnych Półwysep Arabski. Arabowie to ludzie biali. W Afryce spotkać też można zarabizowanych Chamitów o negroidalnym wyglądzie…. z wiki.

 22. Maćko said

  Admin – po ch*j ten Pana komentarz? 😦

 23. Boydar said

  A co ja jestem, wróżka od Arabów ???

  Dla mnie Arabowie to byli ci w baśniach z tysiąca i jednej nocy. Ci, którzy stworzyli podstawy matematyki. Ci, którzy budowali architekturę Wschodu i na swój sposób, całkiem niegłupi chyba, ujarzmiali lokalną przyrodę. A ta zdegenerowana tłuszcza co robi, wrzeszczy, rucha kozy, morduje bez rozróżnienia swój obcy, i stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkiego co żywe a nawet martwe. To co to to ma wspólnego z Arabami. Tyle samo co katolik z judeochrześcijaństwem, a krzesło elektryczne z Ludwikiem XIV. Chociaż to ostatnie to chyba nietrafiona paralela.

 24. Marucha said

  Re 23:
  Panie Boydar, acz kultura Arabów to niebo od ziemi w porównaniu z „kulturą” dziczy muzułmanskiej – to nie przeceniajmy ich zasług w nauce.
  Bowiem bardzo wiele zawdzięczają wkładowi ludów podbitych, które jeszcze przez pewien czas, siłą rozpędu, uprawiały naukę.

 25. Maćko said

  Arabowie, jak wszystkie ludy Bliskiego Wschodu, są kulturą patriarchalną. Gościnność i odwaga są w tej kulturze dwiema największymi zaletami człowieka. Od czasów Mahometa nieodłącznym elementem tej kultury jest również islam.

  Już w czasach przed islamem Arabowie chętnie tworzyli literaturę, choć ze względu na małe upowszechnienie pisma była to głównie twórczość ustna. Plemiona arabskie rozwinęły skomplikowaną, sformalizowaną poezję, w której z reguły opisywano trzy tematy: pustynię, kobietę i wielbłąda. Istniało 16 gatunków poetyckich, znanych jako bihaar (dosłownie ‘morza’; rytm wiersza porównywano do pływów morskich). Najbardziej cenionym gatunkiem była kasyda i rubajjat. Szczytowym osiągnięciem pogańskiej kultury arabskiej są niewątpliwie muallaki – poematy autorów takich jak Imru al-Kajs, Labid ibn Rabia i Antara ibn Szaddad, wyhaftowane złotem na jedwabiu i zawieszone w świątyni Kaaba. Proza cieszyła się mniejszym powodzeniem, choć należy wymienić dzieło historyczne Dni Arabów. Ze względu na koczowniczy styl życia sztuki plastyczne nie były uprawiane na większą skalę.

  Średniowiecze było okresem największego rozkwitu kultury arabskiej. Arabowie zdołali przyswoić sobie, rozwinąć i pogodzić z islamem większość osiągnięć kultury hellenistycznej dominującej na podbijanych przez nich obszarach. Zarazem przyswoili sobie wiele osiągnięć kultury indyjskiej. Stworzyli wysoce rozwiniętą filozofię i logikę oraz bogatą literaturę (często opartą na formach beduińskich). Zaczęli też uprawiać naukę – zwłaszcza alchemię, matematykę (za pośrednictwem Arabów Europejczycy zapożyczyli indyjskie tzw. cyfry arabskie) i medycynę. Przyswoili sobie dziedzictwo Platona i Arystotelesa, które między innymi dzięki nim przedostało się z powrotem do Europy zachodniej.

  Rozwój malarstwa i rzeźby został zahamowany przez czynniki religijne. Islam uważa bowiem, iż wszelkie próby artystycznego przedstawiania postaci ludzkich i zwierzęcych stanowią naigrywanie się z dzieła Allaha i prowadzą do bałwochwalstwa. Teksty szariackie uważają także za grzeszną muzykę, zakaz ten nie był jednak nigdy powszechnie przestrzegany. Na muzykę arabską silnie wpłynęły dwie starożytne kultury: perska i akadyjska. Arabowie słyną z pięknej architektury, ozdabianej motywami geometrycznymi i roślinnymi, oraz wszechobecnej w ich świecie kaligrafii.

 26. Boydar said

  Nie jestem rasistą, Panie Macka, akceptuję i nawet popieram arabizm, w Arabii. W tej konfiguracji nie szkodzi ani mnie ani moim dzieciom. Jeśli jest „tam”, „tu” jest Polska.

  I nie ma nic do rzeczy, że cała ocieka żydzizmem, to minie. A jak przypuszczam, wszystko co nas nie zabije, wzmocni nas niepomiernie. I podejrzewam, że Bóg też tak uważa. Jeżeli uda się nam przeżyć żydowską okupację, nawet złowieszcze UFO-le nas nie zmogą.

 27. Maćko said

  26.
  No wlasnie, ta okupacja… czas pęta zrzucic, nieprawdaz?
  Czas przestac byc spętanymi pętakami…

  A ze pęta sa wirtulane, informacyjne, więc wiedziec trzeba jak najwięcej aby sie z nich uwalniac skutecznie.
  Tym się zajmujemy. Szerzeniem wiedzy.
  Celu tego z oczu nielzia tracic w zadnym momencie.

 28. Boydar said

  Panie Gajowy, podbili, dobrze. To znaczy nie tyle dobrze co mówi się trudno. Ale żyć potem dali, w wielu krajach rzeczywiście arabskich można było chrześcijaninem być bez strachu. Ja Arabów nie bronię, staram się zachować jedynie resztki obiektywnego patrzenia na sprawy. W każdym razie sami, jak widać, upadli pod naporem żydowskiej ideologii, agentów i własnych arabskich sprzedawczyków. Widać nie byli wystarczająco chytrzy ani krwawi. Niczym specjalnym się w tym względzie od nas nie różnią. Dlatego trochę mi ich szkoda. Nieźli byli.

 29. Pinxit said

  Sami znawcy i etnografowie!!!
  Arabowie to ludy semickie.
  Wiadomo.
  No z ta nauka arabska to mamy zagwozdke. Matematycy i naukowcy, pisarze i poeci w okresie Sasanidow czy Achemenidow mieli wspolne kontakty naukowe i kulturalne z Persami.
  A centrum naukowe w Bagdadzie goscilo tez medrcow i naukowcow z calego owczesnego swiata z Indii i Chin tez.
  Biorac pod uwage rozwazania architektoniczne i infrastrukture w Emiratach , jeszcze do niedawna w Syrii i Libii – zdumiewa mnie stwierdzenie ze Arabowie sie zdegenerowali. Gdzie? W Libii? Syrii? emiratach?
  Akurat nie zdazyli sie zdegenerowac w Syrii i Libii, i w Sudanie, bo ich oswieceni Europejczycy zniszczyli bombami.
  Ale straszliwym naciaganiem jest utozsamiac tylko Arabow z islamem. Prawda, ze kraje arabskie wyznaja islam.
  Ale ani Persowie ani Afganowie ani Turcy ani Pakistanczycy czy Kazachy, ani Hindusi ani Indonezyjczycy , nie sa Arabami!!!!!!
  Jest bardzo duzo anglosaskich muzulmanow.

  W Sudanie czy Nigerii oprocz arabskich muzulmanow jest ogromna ilosc nie-Arabow z czarnej rasy – nie bialej.
  W Syrii sa i katolicy i prawoslawni i muzulmanie i starozytne religie jeszcze z czasow babilonskich.

  Prawde mowiac Arabowie w ogole nie sa wiekszoscia muzulmanska. Sa zdecydowanie mniejszoscia!
  A jeszcze jak sie zastanowic, to wahabici z Arabii Saudyjsjiej wyznaj atrape islamu.

  Czy pan Boydar byl swiadkiem milosnych scen z kozami?
  Czy pan Boydar mieszkal na Bliskim Wschodzie?

  Do Europy blizej:

  Przeciez w Europie zoofilia jest legalna.
  Wiec jesli w Niemczech czy Szwajcarii od lat maja oficjalne burdele dla zwierzat i ludzi, czy to znaczy ze kazdy Szwajcar i kazdy Niemiec to tak jak kazdy Arab: kozojebca?
  W Szwajcarii celuja wyzej .. koniojebcy.

  Obrzydlistwo. W Szwajcarii rośnie liczna przypadków zoofilii. Głównie chodzi o konie…

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/4438-obrzydlistwo-w-szwajcarii-rosnie-liczna-przypadkow-zoofilii-glownie-chodzi-o-konie

  Denmark’s Bestiality Problem: It’s Legal – The Daily Beast

  http://www.thedailybeast.com/articles/2014/10/14/denmark-s-bestiality-problem-it-s-legal.html

  I jak podaje Pismo Swiete: Niech rzuci kamieniem ten, ktory jest bez winy
  A po polsku, z madrosci ludowych:
  Przyganial kociol garnkowi…

 30. Marucha said

  Re 28:
  A ja specjalnie Arabów nie atakuję. Gdy są u siebie..

 31. Zerohero said

  ARABSKA Syria to było państwo niewiele biedniejsze od Polski. ARABSKI Egipt miał ambicje gospodarcze. itd. itd.
  ISLAMISTYCZNA Syria to jak Kambodża za Pol Pota. Byle wymordować każdego kogo Mossad umieścił na liście.

  Taka jest różnica.

  Różnica między Arabami a islamistami jest taka jak między Rusinami a banderowcami.

  Nie szanuję tych którzy nie rozumieją różnicy.

 32. RomanK said

  Panie Jasku- ja nie stawiam zadnej hipotezy..ja podaje fakty i ewidencje….pan se moze wyobrazac co chce…ale ja wole poprostu patrzec na to co jest.
  Tak jest bezpieczniej:-))) i przedwszystkim uczciwie.

 33. RomanK said

  Panie Macko ..stale taka sama:
  Arabowie inaczej Ishmaelici, potomkowie syna Abrahama i Haggar.

 34. RomanK said

  11 The angel of the Lord also said to her:

  “You are now pregnant
  and you will give birth to a son.
  You shall name him Ishmael,[a]
  for the Lord has heard of your misery.
  12
  He will be a wild donkey of a man;
  his hand will be against everyone
  and everyone’s hand against him,
  and he will live in hostility
  toward[b] all his brothers.”

  13 She gave this name to the Lord who spoke to her: “You are the God who sees me,” for she said, “I have now seen[c] the One who sees me.” 14 That is why the well was called Beer Lahai Roi[d]; it is still there, between Kadesh and Bered.

  15 So Hagar bore Abram a son, and Abram gave the name Ishmael to the son she had borne. 16 Abram was eighty-six years old when Hagar bore him Ishmael.

 35. Boydar said

  „… przyganiał kocioł garnkowi /…/ przecież w Europie zoofilia jest legalna …”

  Od kiedy, qurwa, jest legalna ?!?! Od momentu kiedy żydostwo odrzuciło wszelkie pozory i konwenanse. Od siebie dodam, że ruchanie kozy to pikuś w porównaniu z trzyletnimi dziewczynkami. Wolę kozojebców.

  „… Niech rzuci kamieniem ten, który jest bez winy …”

  Ja kóz nie dymam a na małe dziewczynki nawet nie spojrzę, to znaczy się mogę przypier*dolić ?

 36. Joannus said

  Ad 16
  ”możliwe że Chrystus jest dzieckiem z in vitro i dokonywał cudów mając boskie pole energetyczne (zamiana wody w wino to bajka dla naiwnych)”

  Takie pisanie jest jak sikanie w uczęszczanym miejscu. Daje jakąś ulgę sikającemu z wypróżnienia nagromadzonego wewnątrz odchodu, ale też i samozadowolenie z pozostawienia innym smrodu.

 37. peacelover said

  …albo :…

  nie czyn drugiemu, co tobie nie mile !!!………………….

  (tak mnie matka uczyla !)

 38. kot said

  Panie Boydarze, nie popadajmy w skrajności.

  Ja nie tylko że spoglądam na małą dziewczynkę, ale równiez ją przytulam i nie mam zamiaru w tej materii się poprawić. Ponieważ od kilkunastu miesięcy jestem szczęśliwym Dziadkiem (nie mylić z dziadem).

  A jak mi ktoś zarzuci nieprawidłowość, to poproszę Gajowego żeby mi pożyczył łopatę.

  I za parę miesięcy… ale nie uprzedzajmy faktów. Cicho.

 39. kot said

  Panie Peacelover, a jeśli ktoś jest na ten przykład masochistą?

  Nie rób drugiemu co jemu niemiłe? Można się w tym wszystkim pogubić.

 40. kot said

  Teraz poważnie i postaram się żeby było krótko i zwięzłowato.

  Otóż mam śmiałość zauważyć, że istnieje kilka islamów. Podobno pięć, ale powszechnie znane są trzy.

  Przedmahometańscy Arabowie to był szczególnie spryciarski ludek, zwłaszcza w Nabatei, i zwłaszcza za czasów króla Aretasa Filopatrisa. Oni wszystkich robili w juhuhu sprzedając bynajmniej nie ropę, a zwykłą wodę (ropę – olej skalny mieli i używali Grecy ale wcale nie do samochodów). Powiadali ci Nabatejczycy, że muszą wodę sprowadzać wielbłądami albo skórzanym rurociągiem z rzeki Jordan, ale tak naprawdę to odkryli i zamaskowali żródła wody na pustyni i dodatkowo wybudowali zmyślne ukryte cysterny żeby mieć pod ręką. Ponieważ tereny Nabatei były atrakcyjne dla szlaków handlowych i jako poligon wojenny, na wodzie zrobili straszliwy szmal jako że hidor mer aristos (woda jest najwazniejsza). Również uprawiali cebulę morską (sic!) lekarstwo na tasiemca i nie tylko. Mojżesz uderzył kijem w skałę tam gdzie później wzniesiono stolicę Nabatei, Petrę i dlatego ten wąwóz gdzie to się wydarzyło do dziś nosi nazwę Wadi Musa.

  Ale największe jaja zrobili ci kawalarze sąsiadom ze Wschodu, ustawiając na tronie Jeruszalaim spokrewniona dynastię Herodów i jednocześnie deklarując lojalność Rzymowi. Herody wedle Prawa nie byli Żydami, ale arabami po żeńskiej linii. Jak widać, królom owym wnet poprzewracało się w dupach i stali się zwyrodnialcami mordującymi własnych synów (Herod Wielki) i proroków (Antypas). Co najmniej dwóch w rezultacie zażarli robacy, a to Wielkiego i Agrypę (o tym ostatnim piszą Dzieje Apostolskie).

  Aretas w powstaniu judejskim w roku 4 stanął po stronie cezara, ale August Oktawian znając zajadłość Nabatejczyków wobec tych z nosami wkrotce podziękował im za pomoc, żeby nie dopuścić do rozwoju konfliktu poza kontrolowany poziom. A ukarał przywódców buntu za nieposłuszeństwo wobec władzy nie swojej, a właśnie Heroda, a więc krewnego tych przywódców. To był jak na owe czasy cholernie mądry władca.

  Po co te niepotrzebne nikomu szczegóły? Ano, żeby pokazać, że istniała wysoko rozwinięta kultura i cywilizacja arabska. Pradwopodobnie stała wyżej niż ta druga po sąsiedzku, jak jej tam.

  Jeszcze chciałem równie nieśmiało zauważyć, że istnieje wielka społęczność arabskich chrześcijan, najwięcej w Palestynie i Iraku oraz żydowskich chrześcian, aramejskojęzycznych, głównie w Syrii i Iranie. Ten drobny szczegół pozwala zrozumieć o wiele więcej z wydarzeń wojennych ostatnich lat, niż gdybyśmy tego pod uwagę nie brali.

  Przepraszam za nudziarstwo. Dobranoc Gremium.

 41. Pinxit said

  40
  Kot

  Kot zapomnial dodac, ze na Wschodzie jeszcze do niedawna mieszkalo od wielu pokolen 10 milionow chrzescijan. Kiedy rozwiniete kraje demokratycznej Europy i USA napaday niespodziewanie na kraje Bliskiego Wschodu , ponad milion chrzescijan schronilo sie do „biednej” Syrii.
  Nikt wtedy nie przyszedl Syrii z pomoca.
  W 2011 nalezalo napasc na SYrie wzgledem gazu i Wzgorz Golan.
  Zbombardowana i zmaltretowania Syria nie miala jak sie bronic przez prawie 5 lat.
  (Wojna w Polsce i okupacja niemiecka trwala 6 lat – az w koncu tez przyszli Rosjanie na ratunek)
  W 2015 roku na wezwanie legalnego rzadu syryjskiego przyszli w sukurs Rosjanie.
  Ale zanim przyszli, to Syryjczycy, ktorzy schronili milion chrzescijan sami musieli teraz szukac schronienia i wszyscy wiemy z jakim pijarowskim skutkiem.
  Dzieki Rosji wracaja do kraju, zeby odbudowac nie tylko Aleppo.
  Beda dziekowac za goscine??

  Wedlug danych bardzo szacunkowych i podanych w tamtym roku przez Anglikow, na Bliskim Wschodzie pozostalo jeszcze okolo miliona chrzescijan.
  Ale to juz nikogo ne obchodzi co sie z reszta stalo, bo to z tymi co zdazyli uciec przed bombami i dotrzec do Europy to tylko klopot, bo a nuz to poprzebierane Araby – muzulmanie, dla ktorych zabraklo w zbombardowanych miastach .. koz do dymania.
  A te tlumy i coraz to nowe fale uchodzcow rozbiegaja sie po calej Europie w poszukiwaniu koz, dlatego sluszna jest rzecza ratowanie dziewiczych koz euro-pejskich przed chutliwymi Arabami.

 42. Pinxit said

  30
  Marucha
  Araby tez specjalnie nie atakuja Europejczykow. Gdy sa u siebie.

 43. kot said

  Kot zapomnial dodac, ze na Wschodzie jeszcze do niedawna mieszkalo od wielu pokolen 10 milionow chrzescijan. Kiedy rozwiniete kraje demokratycznej Europy i USA napaday niespodziewanie na kraje Bliskiego Wschodu , ponad milion chrzescijan schronilo sie do „biednej” Syrii.

  Nie zapomniał tylko zgodnie z obietnicą nie rozwijał tematu aby nie rozciągać. Proszę, oto cytata. Ostatni paragraf:

  Jeszcze chciałem równie nieśmiało zauważyć, że istnieje wielka społęczność arabskich chrześcijan, najwięcej w Palestynie i Iraku oraz żydowskich chrześcian, aramejskojęzycznych, głównie w Syrii i Iranie. Ten drobny szczegół pozwala zrozumieć o wiele więcej z wydarzeń wojennych ostatnich lat, niż gdybyśmy tego pod uwagę nie brali.

 44. Carlos said

  Pani Ania pyta: gdzie jest Bog, ze pozwala na takie bezecenstwa? ze najwieksi bandyci SA i USA sa najbogatszymi panstwami?

 45. Ad 36.

  Cóż to za metafora? Mam cichą nadzieję, że nie jest pan chrześcijaninem, bo reszcie tej „wspólnoty” zaszczytu by to nie przyniosło. A nie pomyślał acan, że to „uczęszczane miejsce” jest już tak zurynowane, że nie przebije go żaden inny smród? Rozumiem, iż ten zastały i wżarty w podłoże tak już oswoił stadne powonienie, że jakikolwiek, nawet leciutki powiew innego aromatu, jest nie do przyjęcia, ale… opanujcie się niektórzy i co poniektórzy, bo wasze rypieosty ni kak nie idą w parze z credo, którego reprezentantami chcecie się mienić. Wstyd i użas przeogromny Panowie Katolikowie. A teraz w imię głoszonej przez szanownych apologetyków idei „miłości bliźniego”, możecie sobie poużywać. Dobranoc.

Sorry, the comment form is closed at this time.