Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Przez Morze Czerwone ku Phallu…
  Barbara Chojnacka o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Bezpartyjna o Przyczyny zwiększających się w…
  Bezpartyjna o Mądry głupiemu (niestety)…
  Jaron o Jak zabito mały ruchu graniczn…
  sanning o Między politycznym eskapizmem…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Maverick o Wolne tematy (46 – …
  Jaron o Przyczyny zwiększających się w…
  Boydar o Prymas Wyszyński – wróg czy pa…
  . o Między politycznym eskapizmem…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Boydar o Mądry głupiemu (niestety)…
  UZA o Przyczyny zwiększających się w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Amerykańskie okręty będą „bronić Bałtyku”

Posted by Marucha w dniu 2017-08-30 (Środa)

Na spotkaniu z delegacją amerykańskiego Kongresu prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė oświadczyła, że okręty marynarki wojennej USA wpłyną jesienią na Morze Bałtyckie w związku z nadchodzącymi rosyjsko-białoruskimi manewrami „Zachód-2017″.

Wspólne rosyjsko-białoruskie manewry „Zachód-2017″ odbędą się w dniach 14-20 września na terytorium Białorusi. Według danych Ministerstwa Obrony Rosji w manewrach weźmie udział 12,7 tys. wojskowych (w tym 5,5 tys. Rosjan), około 70 samolotów i helikopterów, 680 jednostek sprzętu wojskowego, w tym 250 czołgów, około 200 dział, wyrzutni i moździerzy, 10 okrętów.

„Przed nadchodzącymi manewrami USA realizują zobowiązania z zakresu obrony Litwy. Na Litwie rozmieszczeni są amerykańscy żołnierze i sprzęt, obrona przestrzeni powietrznej Litwy zostanie wzmocniona przez dodatkowe myśliwce NATO. Jesienią Litwa oczekuje wpłynięcia na Morze Bałtyckie okrętów wojennych USA” — powiedziała w środę Grybauskaitė. Jej słowa przywołuje służba prasowa pałacu prezydenckiego.

We wtorek amerykańskie myśliwce lądowały w litewskiej bazie lotniczej w Szawlach. Według informacji ministerstwa, od 1 września misję obrony przestrzeni powietrznej trzech krajów nadbałtyckich będą pełnić amerykańskie myśliwce z bazy lotniczej Lakenheath w Wielkiej Brytanii. Amerykańskie F-15 zastąpią polskie maszyny, które pełniły misję od początku maja.

https://pl.sputniknews.com/

Wyścig między Polską i Litwą w konkurencji „Najbardziej psychopatyczna polityka zagraniczna” trwa.
Nb. Rosja zaprasza zagranicznych dziennikarzy na manewry. Jakieś komentarze?

Admin

Komentarze 34 to “Amerykańskie okręty będą „bronić Bałtyku””

 1. Mat67 said

  Hameryka niech „broni” Kaliforni ktora sie pomalu odczepia od USraela.

 2. kot said

  Ach, więc polskie amerykańskie Sokoły to jednak szmelc, skoro sama Ameryka im nie dowierza. A może nie dowierza pilotom… Ja tam nic nie wiem.

 3. przed kim beda bronic?

  ——
  Zawsze kogoś się wytypuje. Łukaszenka, Putin… może UFO… może Jaćwingowie…
  Admin

 4. Zerohero said

  Ćwiczenia Anakonda 2016 zgromadziły 2 razy więcej wojsk niż Zapad 2017. W czasie Anakondy Rosjanie nie histeryzowali, że muszą bronić Bałtyku, Kaliningradu, Piotrogrodu, że wojsja USA może zaatakują Białoruś.

  W Polsce masy półgłówków powtarzają plotki jakoby na Zapadzie miało ćwiczyć 100tys a nie 12 tys żołnierzy. Powtarzają, bo…usłyszeli w TV albo przeczytali w gazecie.

 5. Zerohero said

  We wtorek amerykańskie myśliwce lądowały w litewskiej bazie lotniczej w Szawlach. Według informacji ministerstwa, od 1 września misję obrony przestrzeni powietrznej trzech krajów nadbałtyckich będą pełnić amerykańskie myśliwce z bazy lotniczej Lakenheath w Wielkiej Brytanii. Amerykańskie F-15 zastąpią polskie maszyny, które pełniły misję od początku maja.

  FAKTY:

  1. Rosja ma 700 samolotów bojowych.
  2. NATO ma 3000 samolotów bojowych.
  3. „obroną” Litwy zajmuje się po kilka, max. kilkanaście sztuk samolotów.

  WNIOSKI:

  1. obrona jest symboliczna, bo w razie ataku Rosja ją zdmuchnie,
  2. obrona ma charakter propagandowy.
  3. Jeśli uSSa zapragną wysłać do „obrony” Litwy więcej samolotów, np. 300, to wówczas Rosjanie uznają to za koncentrację wojsk NATO przed napadem na Rosję. I będą mieli rację. I będą głupcami jeśli nie dokonają inwazji w celu przejęcia tego „lotniskowca” u swoich brzegów.

  Nie dawajmy sobie wcisnąć uSSmańskiego bełkotu o „bronieniu” Litwy. uSSmay i Ży****winy wiecznie się „bronią” albo „bronią demokracji”, a faktycznie to tylko kogoś napadają.

 6. Zbyszko said

  Zawsze powstaje pytanie kto za to płaci. Chyba ostatni naiwny wierzy w to, że za okupację płaci okupant.
  A np w Polsce, to, by dzieci mogły dostać 500+ (dlaczego tylko 500zł?) to w tym roku musiało np zdrożeć np masło (w stosunku do roku zeszłego, dwukrotnie). A tutaj okupant za nasze pieniądze robi sobie jakieś cyrki na naszym morzu.

  ——
  Nie wiedziałem, że to rząd ustala ceny masła…
  Admin

 7. Zborowski said

  zydy WONT Z POLSKI

 8. Pinxit said

  A kto chce napasc na Baltyk???

 9. Krowa said

  ad 6 Zbyszko

  Szanowny Panie, proszę się zapoznać z obostrzeniami produkcji spożywczej w Polsce i zapoznać z kwotami mlecznymi. A kiedyś masło to moja Babcia robiła. W kuchni.

 10. maasteer said

  Ad 6 Zbyszko
  „A np w Polsce, to, by dzieci mogły dostać 500+ (dlaczego tylko 500zł?) to w tym roku musiało np zdrożeć np masło”

  A skąd Pan wie, że to przez 500+????????????????

  A może to przez:
  – niepłacenie podatków przez zagraniczne korporacje,
  – kosztowene „misje stabilizacyjne” w innych krajach
  – wypłacanie dodatków do emerytur dla zagranicznych kombatantów (100 ojro)
  – niepotrzebne opłaty klimatyczne
  – itd itp ?

 11. Boydar said

  „… Nawet dwukrotnie więcej niż przed rokiem płacimy za obecnie za kostkę masła. Mimo galopujących cen, popyt rośnie. – Wzrost cen to efekt odejścia w Unii od kwotowania mleka w 2015 roku. Gdy zniesiono limity, podaż mleka gwałtownie wzrosła. Rolnicy zaczęli produkować go dużo, a większa podaż spowodowała spadek cen, najbardziej dotkliwy w pierwszym półroczu 2016 roku. Niskie ceny wywołały z kolei likwidację wielu hodowli krów mlecznych, spadek podaży i tym samym spadek cen mleka na rynku. W konsekwencji mniejsza ilość masła na rynku, przełożyła się na jego szybko rosnące ceny …”

  http://www.echodnia.eu/strefa-biznesu/wiadomosci/a/rekordowe-ceny-masla-dlaczego-jest-takie-drogie,12294983/

  „… przeciwko klientom obróciła się niedawna liberalizacja przepisów Unii Europejskiej, która spowodowała początkową nadprodukcję nabiału – rynek został „zalany” przez mleko i produkty na jego bazie. Zniesienie wcześniejszych kwot mlecznych po 30 latach obowiązywania przepisów spowodowało, że produkcja się zwiększyła, a ceny spadły, z czego mogli cieszyć się konsumenci. O ból głowy przyprawiało to jednak mleczarzy, którzy „zaciskali pasa”. Nie stać ich było na inwestycje w nowy sprzęt, a spirala się nakręcała – w efekcie popadali w długi. Teraz to się mści: produkują mniej mleka niż potrzebuje tego rynek …”

  http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/maslo-drozeje-dlaczego-ceny-produktu-rosna_1009242.html

  Takie egzegezy to niech sobie Pan Jasiek rozkminia, ja nie jestem Norek.

  Napisali jeszcze ciekawiej – „… jednym ze składników masła jest właśnie mleko, którego dodawanie do produktu coraz mniej się opłaca …”. Czyzby to rzekomo brakujące mleko zamierzali dodawać do macy ? Zamiast ? O tempora, o mores …

  Jak świat światem gwałtowne wzrosty cen danego produktu zawsze powodowały ściśle określone grupy wpływów, ogólnie znane i lubiane.

  Tu nie trzeba ekonomistów, tu jest wieczorową porą potrzebna kilkuosobowa wyspecjalizowana drużyna MON lub MSW. Następnego dnia kostka byłaby po 2,20 i nikt by nie płakał. Po nikim.

 12. muki said

  tylko slepi i glusi mysla ze tu chodzi o jakas tam Polske, Litwe lup gowniana Lotwe :chodzi o okrazenie Rosji. Podobnie pod pretekstem obrony zaprzedanej i skorumpowanej Koreii Pd Pentagon rozmieszcza swoje systemy przechwytujace w Koreii aby zapanowac nad wschodnim teatrem 3 Swiatowej-Chiny i Rosja. W Chinach i Rosji zdaja sobie-na szczescie -sprawe z sytuacji i szykuja adekwatna odpowiedz… Nadzieja ,ze USA zdechna wczesniej ekonomicznie niz ciemnosc znow zapanuje nad swiatem…

 13. adsenior said

  Oczekuję, że w ramach rewanżu, Rosjanie będą bronili Morza Karaibskiego!

 14. Lily said

  Re 3
  Wszystko zaczyna sie od prowokacji.
  A,za tym wszystkim tym stoja lojalni sludzy Lucyfera.
  To jest ciagla walka pomiedzy dobrem i zlem.

 15. Jacek 2 said

  Re.5 Zerohero
  No właśnie, czy ktoś jest w stanie podać choć jeden jedyny przykład kiedy to USA kogokolwiek przed kimkolwiek obroniły? Jeden przykład gdy dotrzymały zobowiązań? Sputnik, chwilami mam wrażenie że niewiele lepszy od naszej GW, mógłby dać sobie spokój z tą „obroną” i nazywać rzeczy po imieniu. Skoro lezie do nas amerykańskie żołdactwo to z całą pewnością nie po to żeby kogoś bronić.

 16. Czaruś said

  We wrześniu ma zostać zamknięty korytarz powietrzny pomiędzy Polską a Białorusią, Polską a Rosją, Polską a Ukrainą. Tylko na Litwę będzie można latać. O tym „nasze” media nie pisnęły słówka. Źródło tej wiadomości: cw24tv.

 17. NC said

  Bałtyk to niewielkie morze, ciekaw jestem, ile z tych okrętów US Navy pozderza się ze soba, albo z rybackimi kutrami, ale utknie na mieliznach.

 18. Lily said

  Ile jest krajow w Europie i na Swiecie w
  ktorych rzady sprawuja etniczni mieszkancy?Obcy i przekupne kanalie pilnuja swoich
  interesy i ich mocodawcow.

 19. Pinxit said

  18
  Lily
  Etnicznym mieszkancom Polski marzyl sie … Zachod.
  Spelnily sie nasze najdziksze marzenia … mamy dziki Zchod.

 20. Plausi said

  NAPAD NA POLSKę miał miejsce 1 WRZEśNIA

  przed 78 laty. Gwoli pamięci:

  https://pppolsku.wordpress.com/2017/02/22/gado/#Wrze1

 21. Isia said

  … (19) Panie Pinxit …

  … proszę wypowiadać się we własnym imieniu a nie w imieniu etnicznych Polaków, z którymi, sądząc po pańskich wypowiedziach, nie ma Pan nic wspólnego … a Polskę i Polaków zmanipulowali i „wciągnęli” do tzw. Zachodu – żydzi, którzy rozgrabili nasz Kraj do szczętu …

 22. Jacek 2 said

  Re.17
  Dla niemiaszków to nawet nie morze tylko wschodnie jezioro.
  Dla mnie morze, piękne morze którego plażą z plecakiem na grzbiecie przespacerowałem się od Ustki do Helu.

 23. Boydar said

  Mimo wszystko, Pani Isu, ob. Pinxit ma statystycznie sporo racji. Nie wspomina wprawdzie, że marzył się ów „zachód” po odejściu z kolejki po marmoladę czy ocet z pustymi rękami, jak również że zdecydowana większość znała tzw. zachód ze świerszczyków i holejłudu, ale tak jak zaznaczyłem, statystycznie rzecz ujmując, rację ma.
  Pan Pinxit to Wielce Cwany Cyc, ja mówiono na takich za mojej młodości.

 24. Jacek 2 said

  Re.23 Boydar
  Z uporem maniaka zapytam: kiedy zaczęły się kolejki po marmoladę czy ocet?

  Re.21 P. Isia
  100/100
  Używając sformułowania „etniczni Polacy” pan Pinxit wydaje się być kimś albo z zewnątrz albo ponad.
  Alergicznie, podobnie jak Pani, reaguję na podobne uogólnienia.

 25. Boydar said

  Panie Jacku, nikt z przedmówców tego nie deklarował jak również nie stawiał pod wątpliwość; dlaczego akurat mnie Pan indaguje ?

  Wbrew całej powodzi przemądrych wypowiedzi, nie tylko pod niniejszym artykułem, uważam że stan wojenny był wisienką na torcie gwarantującą zbliżające się przyklepanie Lizbony. Po prostu musieli mieć pewność. Że nikt na serio się nie sprzeciwi.
  Byli tacy, którzy już wtedy próbowali oponować. Kto ? Głównie ci, którym i bez „zachodu” tu na miejscu było wystarczająco dobrze. Wbrew pozorom, „zachód” naruszał ich strefy wpływów i dochodów. Co bardziej upartych i niesubordynowanych eksmitowano. Ale to nie byli prości robotnicy.

 26. Isia said

  … (22) Panie Jacku …

  … „Dla mnie morze, piękne morze którego plażą z plecakiem na grzbiecie przespacerowałem się od Ustki do Helu.”

  … i dla mnie także … i ja , jak i Pan, przespacerowałam się, plażą, przez przepiękny Półwysep Helski … pamiętam wiatr , z jednej strony wiejący znad morza a z drugiej strony wiejący znad Zatoki Puckiej (Zatoki Gdańskiej) i m. in. … skromne fokarium w Helu – dziś rozbudowane …

 27. Plausi said

  Zgodnie z marszrutą

  wyznaczoną przez media Polacy, patrioci włądznie, nie zauważyli, że wczoraj był 1 września, kolejna rocznica wybuchu wojny, w której utraciło życie przeszło 10-20% ludności polskiej, dokonano niebywałych zniszczeń materialnych i strat terytorialnych.

  Ten dzień żałoby narodowej.

  No cóż, Polacy byli zajęci naturalnie ważniejszym tematami, które im gadzinówki wskazały jako ważne i jak przystało na posłusznych najemników, wykonali swą powinność.

  Możemy spokojnie przyjąć do wiadomości oficjalną wykładnię mediów:

  II Wojny nie było, jedynie był holokaust

 28. NC said

  Re 21. Mieszkamy w USA i moja żona powiedziała ze zdziwieniem po lekturze dzisiejszej (1 września) „polskiej” prasy na internecie, że nie ma niczego o niemieckim najeździe na Polskę i początku II WŚ. Wyjaśniłem jej, że Axel Spinger nie będzie o tym nadwiślańskim „europejczykom” przypominał…

 29. Plausi said

  NIE BYŁO II WOJNY

  Jak już w 20 i 27 zwróciliśmy uwagę, także dla czytelników blogu Maruchy zniknął 1 września z listy wydarzeń historycznych dla Polaków. A wystarczyło, że Marucha wziął sobie wolne na ten dzień i już „1 września” nie ma, czyli jak jak pisarz mówi:

  „No bo Polak przed szkodą i po szkodzie głupi”

  Czy naród, który na temat holokaustu wie „wszystko” a o własnej przeszłości jedynie to, co mu wbiją do łba gadzinówki, czy jest jeszcze narodem, czy jedynie stadem zakolczykowanej (PESEL) jakiejś tam populacji, bez własnej historii, bez zdolności wyciągania wniosków.

  Achmadinejad zapowiedział, że reżym Izraela zniknie z kart historii, tenże los może spotkać Polaków i to nawet tych najbardziej patriotycznych. Kto nie ma przeszłości, nie może oczekiwać, że podarują mu przyszłość.

  Najpierw utraci się swój język, potem przeszłość i wreszcie przyszłość. Piszemy to bez obawy wyrządzenia komuś jakiej krzywdy, jak dotąd słowa Laokoona i Kasandry były zawsze ignorowane, tak pewnie będzie i tym razem.

 30. Tekla said

  A co to pan Gajowy Marucha ma robic za wszystkich,gdzie ojciec ,matka,rodzina…leniom sie nie chce juz nic..tylko o ,,pieniazkach” marza…

 31. Plausi said

  Zaprzańcy

  @Tekla, 30

  Rozumiemy, że chodzi o naszą uwagę 29. Chodzi o wyjaśnienie, czy mamy do czyniania z narodem czy jedynie grupą zaprzańców, którzy dopiero jak im Maruchy podpowiedzą, to dopiero przypominają sobie swą przeszłość, bez tego, o własnych siłach ani rusz.

  My dotrzegamy tylko, że media/gadzinówki panują najwidoczniej totalnie nad świadomością populacji Polaków, bez. bodźca zewnętrznego jakoś mało komu przyjdzie na myśl refleksja, ah, jak taki bodziec przyjdzie, no to proszę, rezonuje się dziesiątki razy, jak choćby o „amerykańskich okrętach”

  Ten stan rzeczy niepokoi nas, gdyż świadczy jak dalece powierzchowne są te zdawać by się mogło rezolutne dyskusje. Czyz jest to tylko „blabla” ?

 32. Tekla said

  ad.31 Plausi

  Tak,pochodze z rodziny gdzie gdzie przekazywano wiedze o I i II WS..pisalam z o tym tutaj ,niestety w miescie z ,ktorego pochodze i w, ktorym mieszkalismy od pokolen,za ta wiedze bylismy systematycznie niszczeni .. /np.sasiedzi nienawidzili nas za to ,ze pamietalo sie kto i dla kogo sluzyl za okupacji niemieckiej/
  Moj ojciec byl niszczony za to ,ze walczyl o Polske w czasie II WS,rozdzielano rodzicow wszelkimi sposobami,w inspektoracie kryterium przjecia do pracy w szkolnictwie padlo pytanie do mojej Mamy ..czy Pani maz byl szeregowy czy polityczny na wojnie,jak odpowiedziala ze szeregowy poszla uczyc tam gdzie diabel dobranoc mowi..itd

  Teraz jest jeszcze gorzej ,w klasie maturalnej pare lat temu zapytal sie nauczyciel co sie wydarzylo 1 wrzesnia ,2 uczniow wiedzalo.
  Szkoly nie ucza wiec kto ma przekazywac wiedze\..RM…

  Oj naopowiadalam sie o wojnie do swoich dzieci i do wielu innych,ale szczerze powiem naprawde ulamek ludzi bylo zainteresowanych..uwazali mnie za oryginala co to nie robi kasy tylko historia sie ineteresuje…

 33. Głos Prawdy said

  a oliwy do ognia dolewają Ukraińcy, którzy jeszcze bardziej przerażają generałów krajów Bałtyckich i Polski

 34. Głos Prawdy said

  Wszyscy przywódcy kolorowych narodów pomieszane z żydami i rządzą, odpowiednio ich interesow.

Sorry, the comment form is closed at this time.