Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Pomimo zawieszenia Małego Ruchu Granicznego Polsko-rosyjską granicę przekracza coraz więcej Rosjan.

Posted by Marucha w dniu 2017-09-04 (Poniedziałek)

Ułatwienia MRG z obwodem kaliningradzkim zawieszono ponad rok temu, jednak granicę przekroczyło więcej Rosjan niż podczas jego obowiązywania.

Rzeczniczka warmińsko-mazurskiej Straży Granicznej Mirosława Aleksandrowicz, podała, że w 2017 roku od stycznia do lipca polsko-rosyjską granicę z obwodem kaliningradzkim przekroczyło łącznie 2,377 mln. podróżnych. Wśród nich znalazło się 1,328 mln. Rosjan.

W porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku podczas obowiązywania przepisów umowy o Małym Ruchu Granicznym, granicę z obwodem kaliningradzkim przekroczono 2,878 mln razy, z czego Rosjanie stanowili 1,267 mln. podróżnych.

Przepisy MRG z Ukrainą i obwodem kaliningradzkim pozwalające na przekraczanie granic w trybie uproszczonym zostały zawieszone przez Polskę 4 lipca zeszłego roku. Tłumaczono to chęcią zapewnienia bezpieczeństwa szczytowi NATO i Światowym Dniom Młodzieży.

Mały Ruch Graniczny z Ukrainą został przywrócony tuż po zakończeniu ŚDM, jednak nie zrobiono tego dla obwodu kaliningradzkiego. Politycy PiS tłumaczą, że jest to spowodowane polityką Rosji. Obecnie podróżni, aby przekroczyć granicę muszą posiadać ważną wizę. Liczba Rosjan przekraczających polsko-rosyjską granicę nie spadła jednak, a wzrosła.

Rosjanie przekraczają granicę głównie aby zaopatrzyć się w Polsce w artykuły spożywcze. Zakupy dotyczą praktycznie każdej grupy towarów w tym także markowych alkoholi. W okresie letnim obserwujemy też wywóz owoców sezonowych takich jak np. truskawki. Sami Rosjanie mówią, że artykuły spożywcze u nas są lepszej jakości i tańsze niż dostępne w obwodzie kaliningradzkim – podkreślił Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Dodał, że Rosjanie robią zakupy także w pierwszej dekadzie stycznia przed Nowym Rokiem i rosyjskim Bożym Narodzeniem. Wtedy też odnotowujemy rekordową ilość dokumentów TAX FREE. Najczęściej wtedy kupują towary luksusowe i sprzęt narciarski – tłumaczy Urzędnik.

TAX FREE są to imienne dokumenty towarzyszące towarom wywożonym poza obszar celny Unii Europejskiej. Podróżny, posiadając potwierdzenie na granicy przez organy celne wywozu towarów zgodnie z dokumentem TAX FREE, może uzyskać zwrot podatku VAT.

kresy.pl / money.pl

http://kresy.pl/

Komentarzy 9 do “Pomimo zawieszenia Małego Ruchu Granicznego Polsko-rosyjską granicę przekracza coraz więcej Rosjan.”

 1. Moher49 said

  Z jednej strony wypada się cieszyć. Z drugiej strony działania rządu, który rządzi Polską wskazują, że uprawia on antypolski sabotaż. Ostatnio wezwał na dywanik ambasadora KRLD, pewnie wypowiemy wojnę Kim Dzong Unowi.

 2. Boydar said

  Jeżeli … znaczy się Ruskim było to do czegoś nieodzownie potrzebne. Liczby, o ile prawdziwe, świadczą że nikt nie stracił, bez względu co jest oficjalnie mówione.

  Przekonacie się jeszcze do Maciory, słowo harcerza 🙂

 3. No i dobrze. Witamy.

 4. Misiek said

  Widocznie w dalszym ciągu mamy państwo teoretyczne.

 5. Dinozaur said

  Rozsądek się nam jeszcze nie całkiem zeuropeizował .

 6. ad 1. a może chodzi o zakup uzbrojenia ;rakiet ,bomby wodorowej ,wszak ci komuniści z KRLD produkują prawie wszystko co dla nas niezbędne i pewnie taniej niż w …..A.
  Skoro się tego boi nasz strategiczny partner to może, być coś na rzeczy a pieniądze podobno nie smierdzą .

 7. NICK said

  Lubelaku. Prezydent Kornha… coś tam, maciory nienawidzi.

  Nie raz Pan napisał był.
  Mniej więcej tak: a niech się wybijają.

  A teraz ciekawostka. Ja, wyrocznia delficka, to, przewidziałam.
  https://www.przekrojgospodarczy.pl/artykuly/1438-rolnik-zaplaci-za-wode-z-wlasnej-studni

 8. Boydar said

  „… nie będą płacili za wodę tylko ci rolnicy, którzy zużywają mniej niż 5 tys. litrów w ciągu doby …”

  A jak ma to być liczone ? Średnia z tygodnia, miesiąca, roku ? Kominy ? A jak przekroczy o litr ? Pytań jest więcej.

  Co do wpuszczania trutek do gruntu lub akwenu, że o robieniu sobie szamba z nieużywanej studni, już pisałem. I głupiego chama niczym innym do normalności nie zmusi jak pałą, on lepiej wi. Pała może być finansowa. Co to jest niecały miliard w skali rolnictwa w Polsce, NIC ! Jak zrobią wszystko po bożemu, dostaną zniżkę albo wyzerowanie, już prezes nad tym przemyślał. Głosów rolnika się nie pozbędzie a wreszcie jest okazja zrobić klar z tym gów*nem.
  Panie NICK’u, Pan rolniczysz, ile razy przekroczył Pan pięć ton wody przez jeden dzień ? Kto podlewa żyto czy pszenicę a nawet kartofle lub buraki ? Czy na pewno rolnik, chłop na swojej ziemi ? Woda jest głównie potrzebna na fermach, ewentualnie w sadach gdy susza; tylko mnie w szkole uczyli że to hodowcy i sadownicy, nie rolnicy. Nie chcę się wykłócać, ale taką kartę można z pożytkiem dla ludzi i przyrody rozegrać. Jak będzie, zobaczymy ale nie wierzę, że Kaczysław zbombarduje swój elektorat w takiej ilości.

 9. Moher49 said

  @6,
  Też bym tak chciał, ale wujek Donald chyba na to nie pozwoli i każe udzielić reprymendy Kim Dzong Unowi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: