Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jack Ravenno o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  UZA o Zbiórka na Czarnka, czyli mone…
  JW o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Tadeusz o Rosjanie Południowi, nie …
  maxi o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Zbych o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Kojak o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

U progu wielkiego odkrycia

Posted by Marucha w dniu 2017-09-07 (Czwartek)

„Fenomen ten godzien rozbiorów” i mam nadzieję, że nauka zajmie się nim, zamiast pogrążać się w szamaństwie, suflowanym światłym jeszcze do niedawna Europejczykom przez żydokomunę, będącą w awangardzie rewolucji komunistycznej, pustoszącej umysły w Europie i Ameryce.

W następstwie masowego duraczenia, prowadzonego przy pomocy piekielnej triady w postaci państwowego monopolu edukacyjnego, mediów i przemysłu rozrywkowego, na uniwersytetach pojawiła się współczesna wersja łysenkizmu w postaci „gender studies”, a rozmaici filozofowie opowiadają studentom, którzy myślą, że to wszystko naprawdę, że prawda nie istnieje.

Te utytułowane cymbały nie zauważają nawet, że jeśli tak, to przynajmniej to zdanie musi być prawdziwe, a skoro jest prawdziwe, to znaczy, że prawda jednak istnieje. Ale nie wymagajmy zbyt wiele od filozofów; to są tacy sami ludzie, jak wszyscy inni, i jeśli ktoś zadzwoni im „kieską pomału”, to ćwierkają z każdego klucza, aż miło.

A kieska dzwoni i dzwoni, bo starzejący się żydowski finansowy grandziarz Jerzy Soros ma nadzieję dożyć spełnienia swego marzenia o likwidacji mniej wartościowych narodów europejskich, tworząc na ich miejsce „społeczeństwo otwarte”, które dla pierwszorzędnego, eksportowego narodu stanie się tak zwanym „nawozem historii” na którym będą wyrastały i rozkwitały rozmaite Cohn-Bendity, Michniki i inne handełesy.

A celebryci i docenci zawsze mieli skłonności do prostytuowania się – o czym wspomina Tadeusz Boy-Żeleński w „Proroctwie Królowej Jadwigi”: „Powstają bursy, przeróżne kursy, literaturę dźwiga się w górę, goły poeta dostał kotleta, piszą chłopczyki panegiryki” – i tak dalej.

Toteż i teraz od „przeróżnych kursów” aż się roi, Marcin uczy tam Marcina a to o holokauście, a to o zapłodnieniu w szklance, a to o homofobii, a to o ksenofobii, a rozmaite panie filozofowe w rodzaju pani Magdaleny Środziny („powiedziała dziś Środzina, że chłopakom powyrzyna, a dziewczynom powypala”) dyskutują między sobą o „różnicy między przodkiem a tyłkiem, o budowie cudnej tronu monarszego, jego poręczach słodkich i nogach sprawiedliwych”, dzięki czemu obrastają w naukowe tytuły, dostają „granty”, zwane kiedyś jurgieltem, piją sobie z dzióbków na rozmaitych kongresach, produkują zwały makulatury, słowem – używają życia całą paszczą.

Tymczasem w naszym nieszczęśliwym kraju pojawił się „fenomen godzien rozbiorów”. Oto kupując bilet w automacie stojącym na jednej ze stacji warszawskiego metra, przekonałem się, że maszyna ta wykazuje skłonności do kradzieży pieniędzy. Obstalowując bilet rozpocząłem wrzucanie monet do specjalnego otworu. Po wrzuceniu pierwszej monety ekran zgasł, by następnie powrócić do punktu wyjścia. Zatem ponownie musiałem rozpocząć od obstalowywania biletu, a następnie ponownie wrzucać monety – tym razem już bez niespodzianek.

Na początek pomyślałem sobie, że automat się zepsuł, ale na szczęście w porę przypomniałem sobie słynne spostrzeżenie księdza Bronisława Bozowskiego z kościoła Panien Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, że „nie ma przypadków” są tylko znaki.

Skoro nie ma przypadków, to znaczy, że automat wcale się nie „zepsuł”, tylko, że mamy do czynienia ze znakiem. No dobrze – ale ze znakiem czego? I nagle – EUREKA! Oto automat do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej musiał pozazdrościć kierownictwu warszawskiego ratusza z panią prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz na czele i na własną rękę podjął próbę nielegalnego wzbogacenia.

Najwyraźniej jakimiś sekretnymi drogami musiały dotrzeć doń informacje ujawnione przed komisją do spraw reprywatyzacji, wskutek czego dokonał zmiany pierwotnego programu swego funkcjonowania i samodzielnie przeprogramował się w kierunku bezprawnego pozyskiwania wartości materialnych, vulgo – w kierunku złodziejstwa.

Warto zwrócić uwagę, że automaty do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej są własnością komunalną i pozostają pod zarządem ratusza. Zjawisko mimetyzmu, to znaczy upodobniania się rzeczy do ich właścicieli, znane było dotychczas tylko w przyrodzie ożywionej, a konkretnie – w przypadku upodobniania się właścicieli do ich psów. Psy, podobnie zresztą jak inne zwierzęta, kiedyś były uważane za „rzeczy” – ale dzisiaj już awansowały do rangi „istot czujących” i tylko patrzeć, jak zostaną zrównane z ludźmi. Zwierzęta – powiadają postępaccy mikrocefale – są „jak ludzie”, co a contrario oznacza, że ludzie są „jak zwierzęta”.

I rzeczywiście – jeśli przypatrzymy się bliżej niektórym Wielce Czcigodnym Parlamentarzystom płci obojga, zwłaszcza z partii Nowoczesna, to trudno oprzeć się wrażeniu, że to może być prawda. Precedens zresztą jest; cesarz Kaligula zrobił senatorem swego konia Incitatusa, więc nic dziwnego, że i starym kiejkutom mogła udać się sztuka wprowadzenia do Sejmu całego stada Wielce Czcigodnych osłów i oślic.

No dobrze – ale automat należy do przyrody nieożywionej, a podejrzenie wystąpienia mimetyzmu również w jego przypadku wydaje się bardzo prawdopodobne. Najwyraźniej żądza wzbogacenia się za wszelką cenę musiała w warszawskim ratuszu, przedstawicielach stołecznej palestry i niezawisłych sądów przekroczyć jakiś punkt krytyczny, skoro zjawisko mimetyzmu mogło rozszerzyć się również na automaty do sprzedaży biletów miejskiej komunikacji.

Jeśli badania naukowe by to potwierdziły, to wypada zwrócić uwagę na rolę intuicji – bo popularne porzekadło: „jaki pan – taki kram”, funkcjonuje w dyskursie publicznym co najmniej od kilku stuleci. W takiej sytuacji wydaje się konieczne, by pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jednak złożyła zeznania przed komisja do spraw reprywatyzacji – jeśli już nie dla dobra wymiaru sprawiedliwości i praworządności, której jej partyjni koledzy bronią z taka zaciekłością – to przynajmniej dla dobra nauki.

Być może wyjaśnienie tego fenomenu byłoby możliwe również bez analizy zeznań pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, ale prawdopodobieństwo wielkiego odkrycia naukowego wydaje się tak duże, że nie można zaniedbać wykorzystania każdej możliwości – również w postaci zeznań pani prezydent, nawet gdyby nie były one do końca szczere. No i wreszcie nauka, zamiast zajmować się tak zwany „pierdołami”, zyskałaby szansę na dokonanie wreszcie czegoś pożytecznego. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarze 3 do “U progu wielkiego odkrycia”

 1. Jacek2 said

  Pan Michalkiewicz przeszedł sam siebie, już dawno mnie tak nie rozbawił swoim poczuciem humoru. Szkoda tylko że jest to taki śmiech przez łzy ze względu na treść felietonu.
  Jeżeli chodzi o „produkcję makulatury”” to przypomniał mi się dawno usłyszany dowcip na temat różnicy między matematykami a humanistami.
  Ci pierwsi do pracy potrzebują ołówka, papieru i kosza na śmieci, ci drudzy tylko ołówka i papieru. Uprzedzając ewentualnie pretensje: to nie ja wymyśliłem i nie do końca z tym się zgadzam.

 2. Yagiel said

  No niee, panie Jacku2, mam nadzieję, że felietonista nie przeszedł po własnym trupie, tj. do historii. Byłaby wielka strata nie wiedzieć, co będzie potem…
  Kassandra zawsze w cenie. Tyle że ona była sama (z wyboru: nie chciała Apollo), a felietonista deklaruje liczbę mnogą:
  „Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie.”
  No raczej nie z Kassandra, a tym bardziej nie ze mną – stąd moja ciekawość:
  z kimdrugim albo i drugą? a może i z trzecimi osobami – we troje czy we trzech?
  Boh trojcu ljubit’ – nu ja nie Boh, żeby wiedzieć, o kogo mu chodzi… Temu Michalkiewiczu?

 3. Boydar said

  Mój Ulubiony Stanisław pisze prawdę, oczywiście nie całą i nie świętą, ale w zupełności wystarczającą. Objawianie tej prawdy ta ma służyć dokładnie temu samemu, co bardzo precyzyjnie wyartykułował Jerzy U. w liście do samego siebie.

  http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/1264-list-otwarty-i-m-goldberga-do-jerzego-urbana

  Żydostwo niezasymilowane w pełni, a konkretnie odróżniające się w sposób łatwy do wykrycia od natywnej ludności tubylczej, stanowi dla „zasymilowanych perfekcyjnie” śmiertelne zagrożenie w obliczu nadchodzących „odsiewów”. Dlatego przeznaczone jest do odstrzału. Nie po to ciężko pracowano przez kilkanaście wieków, aby teraz przez jakichś nadętych głupków z takim trudem zdobyte pozycje poszły się pieprzyć.

  I ja to w pełni rozumiem a prywatnie nawet popieram. Im mniej tym lepiej. Potem coś się wymyśli.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: