Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polskie firmy będą remontować drogi na Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2017-09-08 (Piątek)

Dzisiaj w Kijowie podpisano umowę na mocy której polskie firmy odremontują drogi do polsko-ukraińskich przejść granicznych.

Pieniądze na remont ukraińskich dróg zostaną wydane z kredytu udzielonego Ukrainie przez Polskę [no i mamy jasność – admin].

Umowy w tej sprawie zostały podpisane dzisiaj w Kijowie pomiędzy dwiema polskimi firmami Drog-Bud i UNIBEP, a ukraińską agencję drogową Ukrawtodor, która od zeszłego roku kierowana jest przez byłego polskiego minister transportu Sławomira Nowaka. Drogi które mają zostać wyremontowane znajdują się w ukraińskim pasie przygranicznym.

Dla mnie jest to najlepszy przykład tego, jak powinny rozwijać się relacje między Polską i Ukrainą. Rozwój infrastruktury, szczególnie dróg, pokazuje, jak krwiobiegi obu krajów spajają Ukrainę z Polską i sprawiają, że stają się one coraz bliższe sobie – oświadczył po podpisaniu umów Nowak.

Jego zdaniem, remonty dróg wykonane przez polskie firmy będą na Ukrainie przykładem rzetelnie wykonanej pracy. To musi być przykład, że dzięki tej umowie (kredytowej z Polską – red.) dobrze zrealizowaliśmy podejścia do punktów granicznych między Polską a Ukrainą. Mam też nadzieję, że to jest pierwszy krok ku ekspansji europejskich, a szczególnie polskich firm na rynek ukraiński – dodał Sławomir Nowak.

Dwaj polscy wykonawcy będą remontować drogi w obwodzie lwowskim i wołyńskim. Łączna długość odcinków podlegających przetargowi wynosi 140 km i prowadzą one od polsko-ukraińskich przejść granicznych Zosin-Uściług, Krościenko-Smolnica, Budomierz-Hruszów, Malhowice-Niżankowicze oraz Hrebenne-Rawa Ruska w głąb Ukrainy. Umowa ma zostać wykonana w ciągu najbliższych dwóch lat.

Polska udzieliła Ukrainie kredytu rządowego w wysokości do 100 mln euro w 2015 roku. Ma on zostać przeznaczony na finansowanie modernizacji infrastruktury drogowej granic, a także budowę polsko-ukraińskich przejść granicznych. Według umowy pomiędzy rządami Polski i Ukrainy, 60 proc. towarów i prac finansowanych ma być przez stronę polską, a 40 proc. przez ukraińską.

kresy.pl / bankier.pl
http://kresy.pl

A więc za polskie pieniądze zostaną wyremontowane ukraińskie drogi – bo przecież nikt chyba nie oczekuje, że Ukraina kiedykolwiek spłaci udzielone jej „kredyty”?
Ale co tam… lepiej załamywać ręce na programem 500+. Który wspiera polskie rodziny i którego efekty już widać.
Admin

Komentarzy 20 do “Polskie firmy będą remontować drogi na Ukrainie”

 1. Bogusz said

  Wy sq……..syny , zrobią wam drugą rzeż kresową, to hańba

 2. Liczyrzepa said

  Nie tędy droga do Pana Boga, pisiorki!

 3. Boydar said

  Sobie remontujemy, Ciule Peruwiańskie … przecież Ruscy tego nie wezmą 🙂

 4. Jacek said

  – Nasze leopardy szybciej dojadą do Lwowa !!!!

 5. Marek B said

  @3 Boydar

  Nie wiem co rozumie Boydar pod zaimkiem „SOBIE”.

  Faktem jest że przy najbliższej zmianie granic Rosja Banderlandię raczej wykopie z Sojuza. Banderlandia przypadnie Adasiowi Michnikowi i Andrejowi Szeremecie (temu z Kijowa czy Kyjiwa, jak zwał tak zwał), imiennikowi polskojęzycznego Seremeta.

  Pewnie faktycznie przejaz z Lwiwa do Krakiwa nie będzie wymagał mania paszportu. Wątpię jednak, aby Polacy (czy Ukraińcy, generalnie Słowianie) na tym zyskali.

 6. „Sobie remontujemy, Ciule Peruwiańskie … przecież Ruscy tego nie wezmą”

  Sobie? To znaczy komu? Władze Polski to Polacy? A władze „Ukrainy” to „Ukraińcy”?

  ___________________________________________________________________

  Przeklejka:

  Aaron Szechter vel Adam Michnik miał marzenie – spełnienie wytrwałych dążeń swojego ojca Ozjasza Szechtera do likwidacji Państwa Polskiego. Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów zostanie również zaspokojona w swoich arbitralnych roszczeniach terytorialnych. A wszystko dzięki staraniom Aarona Szechtera vel Adama Michnika i jego wszechwładnej „GW”.
  A oto co m.in. powiedział Adam Michnik na konferencji prasowej w stanisławowskiej /Stanisławów na Ukrainie / księgarni „JE” w gorące wrześniowe popołudnie 2009 roku:
  „Moje marzenie – stwórzmy coś na kształt Beneluxu np. POLUKR, LUB UKRPOL”.
  „Marzę byśmy potrafili razem zbudować coś wspólnego. Jeżeli zrobilibyśmy wspólny twór państwowy, coś na kształt Beneluxu – na przykład POLUKR, LUB UKRPOL, to będziemy państwem z którym się będzie musiał liczyć każdy i na Wschodzie i na Zachodzie. To jest olbrzymia szansa. Ona jest realna. Teraz pytanie: co to pokolenie [żydów], które dzisiaj dochodzi do władzy w Polsce i na Ukrainie potrafi z tą szansą uczynić”.
  „Ja mam z Ukrainą więzi sentymentalne. Mój ojciec urodził się we Lwowie, mój przyjaciel Jacek Kuroń [urodzony jako Icek Kordblum] też się urodził we Lwowie”.
  – Po zapewnieniu, iż stosunki polsko-ukraińskie układają się bardzo dobrze, w imię przyjaźni między obu narodami, nie odegrano wprawdzie hymnów państwowych zapewne w rozumieniu, iż będzie obowiązywał od teraz jeden hymn narodowy UKRPOL, ale strony biorące udział w konferencji wymieniły braterskie pocałunki, po czym na wniosek nacjonalistycznej Partii Swoboda bloku Julii Tymoszenko [мать еврейка, а отец – армянин] złożony na sesji Rady Obwodu Lwowskiego podano projekt rezolucji:
  „W najbliższych wrześniowych dniach mija 70 lat od tragicznych dla Ukraińców wydarzeń, szczególnie dla mieszkańców obwodu lwowskiego. Wycofujące się z zachodnio-ukraińskich ziem polskie wojska i policja zniszczyły dziesiątki wsi, zabiły setki pokojowo nastawionych Ukraińców.
  Proponuje się, aby w każdą drugą niedzielę września obchodzone było nowe oficjalne święto – Dzień Uhonorowania Poległych z Rąk Polskich Wojsk we Wrześniu 1939 roku”.
  Tyle najnowszych przyjaznych wieści stanisławowsko-lwowskich dla pp. Michnika, Hałagudy i Ambasady Polskiej w Kijowie.
  Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie uhonorował w dniu 17 listopada 2009 Adama Michnika tytułem doktora honoris causa.
  W przeddzień „Rzeczpospolita” ostrzegała, iż uroczystość zakłócić może protest przeciwników wyróżnienia dla redaktora „GW”.
  Laudację uzasadniająca przyznanie honorowego doktoratu wygłosił profesor Uniwersytetu Pedagogicznego publicysta „GW” i „Tygodnika Powszechnego” Janusz Majcherek.
  Do szczególnie skandalicznych tekstów o jawnie antypolskiej wymowie należy publikowany w „Tygodniku Powszechnym” za aprobatą ks. Adama Bonieckiego jeden z najbardziej oszczerczych i napastliwych artykułów na temat dziejów Polski – „Ciemne karty polskiej historii” Janusza A. Majcherka / „Tygodnik Powszechny” z 25 marca 2001 roku /. Tekst ten stanowi prawdziwy zsyp różnorodnych antypolskich i antykatolickich potwarzy, insynuacji i oszczerstw. Kalumniator z „Tygodnika Powszechnego” umieścił tam oszczerstwa przeciwko Konstytucji 3 Maja, powtarzał najgorsze uogólnienia wrogów Polski o polnische Wirtschaft i polskiej tępocie. Szczególnie oburzające jednak było zamieszczenie przez J. A Majcherka kalumnii na temat stosunku kardynała A. Sapiehy do Żydów w czasie wojny, atakowanie słynnego metropolity krakowskiego za rzekomy brak pomocy Żydom. Pomocy, którą tylekroć wcześniej wysławiali różni uczciwi żydowscy autorzy / m. in. A. Biberstein w książce „Zagłada Żydów w Krakowie”, Kraków 1985 /.
  Przed uroczystością odnotowano protesty przeciw planom nadania Adamowi Michnikowi doktoratu honorowego uczelni, m.in. przez: pracowników Uniwersytetu Pedagogicznego, podpisany przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, prof. zw. dr. hab. Ryszarda Kantora, dr. hab. Henrykę Kramarz, prof. dr. hab. Józefa Misiaka, Wiesława Magiery redaktora naczelnego „Głosu Polskiego” pisma Związku Narodowego Polskiego w Kanadzie. To znaczący protest absolwenta, oraz b. pracownika naukowo – dydaktycznego uczelni.
  Wśród oburzonych przyznaniem tego doktoratu jest trójka autorów listu otwartego w tej sprawie – profesorowie Uniwersytetu Pedagogicznego: Henryka Kramarz, Ryszard Kantor i Józef Misiek. Twierdzą oni, ze decyzja była niezgodna z wolą większości obecnych na posiedzeniu Rady Wydziału Humanistycznego uczelni, która odbyła się 9 lipca, a pomysł doktoratu „zainspirowały” władze uniwersytetu.
  Protesty odbyły się w dniu zapowiadanej uroczystości przed gmachem uczelni.
  Prof. Michał Śliwa rektor uczelni powiedział: „Protestującym odpowiem: gdyby nie Adam Michnik, to teraz zainteresowałyby się wami SB, a potem trafilibyście do aresztu. A tak każdy może protestować” – mówi „Gazecie Wyborczej” rektor Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, inicjator przyznania doktoratu honorowego Michnikowi”.
  __________________________________________________________________________________

  Tak, to już, czy zaledwie 8 lat od tamtych wydarzeń.
  A dla tych, którzy mówią o współczesnych żydowskich władzach Polski „nasze”, „my” itp., polecam przeczytanie książek:

  Tom I:

  Click to access Zydowskie-panstwo-w-panstwie-polskim.pdf

  Tom II:

  Click to access Anatomia-zniewolenia-Polski.pdf

 7. Boydar said

  To już tylko lektura Falskiego Panu Markowi zostaje

  http://www.reedukacja.pl/default.aspx?action=view&item=586

 8. Czesław said

  Tak jak w średniowieczu, tak samo współcześnie, kaganat chazarów żyje i króluje dzięki trybutom od słowiańskich niewolników. Tyle lat minęło, a nic się nie zmieniło.

 9. wski said

  Polska udzieliła Ukrainie kredytu rządowego w wysokości do 100 mln euro w 2015 roku.No gospodarni są ,tyle czasu minęło i ani jedno euro nie zginęło,tylko dawać.

 10. Boro said

  Jesli zaplaca to czemu nie. 😉

 11. Boryna said

  Brakuje pieniędzy na wszystko a tu taki gest wobec banderowskiej Ukrainy. To jest przejaw zdrady narodowej.

 12. Lily said

  Swoi,dbaja o interesy swoich,kosztem innych.
  W koncu laczy ich ten sam cel.

 13. re1truth2 said

  Przecież Nowak będzie ‚pilnował’ tych pieniędzy, nie ma się co martwić…

 14. Echo z Węgier said

  Należący do Monsanto i mający w posiadaniu niemal wszystkie centrale nasienne amerykański koncern Cargill stopniowo zwiększa udziały w największych ukraińskich agroholdingach władającymi w sumie kilka milionami hektarów gruntów rolnych i w perspektywie najbliższych lat Okupant Palestyny, Amerykanie i Niemcy mają szansę przejąć za długi także sporą część ziemi innych agrokoncernów. W lutym 2016 r. Cargill zawarł umowę, na mocy której włoży 100 mln dol. w rozbudowę portu w Jużnem koło Odessy i budowę tam terminala zbożowego o zdolności przeładunkowej 5 milionów ton rocznie. Inwestycja ta pozwoli Amerykanom nie tylko eksportować swoją produkcję bez oglądania się na ukraiński rząd i oligarchów, lecz również przejąć kontrolę nad lwią częścią ukraińskiego eksportu zbóż. Żeby Okupant Palestyny, Amerykanie i Niemcy mogli łatwiej i szybciej wywozić ukraińskie zboże, kukurydzę lub słonecznik, Kijów zobowiązał się do rozbudowy prowadzących do portu linii kolejowych. W marcu 2017 roku polski rząd przeznaczył na modernizację infrastruktury transportowej na Ukrainie 100 mln euro. Polak Sławomir Nowak, szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor „zgodnie z rezultatami pracy” wraz z dodatkami zarabia już 18 000 zł, co w Polsce niemal odpowiada wynagrodzeniu prezydenta kraju. Przy średniej pensji na Ukrainie w okolicach jedynie tysiąca złotych.

  Dalsze, nieznane jeszcze Polakom szczegóły:

  https://marucha.wordpress.com/2017/08/31/ue-przeszkoli-nowe-pokolenie-liderow-w-donbasie/

 15. Boydar said

  Jest takie polskie powiedzonko – „hebluj synku hebluj, przyjdzie tatko i siekierą wyrówna”

 16. Archer said

  Jak w czerwcu 2017 roku jeździłem po polskich wsiach wzdłuż granicy z wschodniej, to niekiedy między jedną a drugą miejscowością na drogach nie było asfaltu, tylko żwirem i kamieniami były utwardzone. Jak deszcz trochę popada to robi się błoto i woda stoi w koleinach. Gorzej niż w Bieszczadach, gdzie drogi są asfaltowe. Ale co tam, Polacy co pracują i płacą podatki w swoim kraju mogą jeździć po drogach gruntowych, byle na Ukrainie były dobre drogi, wyremontowane za pieniądze polskiego podatnika. Ukraińcy za to będą mieli więcej pieniędzy na nowe pomniki ku czci Bandery i UPA, stawiane teraz nawet na ukraińskich wsiach, i na wojnę z Rosją.

 17. Re: Artykul…
  Jak to mozliwe, aby zadluzeni po „uszy” Polacy wobec lichwiarskich bandytow zydowskich bezczelny „kneSejm” wyasygnowal taka kwote dla nieprzyjaznych nam ukraincow???…
  Czy „kneSejm” objawil skad ma takie pieniadze???

  CZY JUZ WIDAC (czy juz dostrzegamy) JAK ZYDOWSKIE K….RWY lichwiarskie kpia z nas Polakow w bialy dzien I bezczelnie zadluzaja nasze pokolenia, ktore JESZCZE SIE NIE URODZILY???….
  ======================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 18. JerzyS said

  Należy
  Pochwalić Polskę za godpodarnoosc dalekowzrocznosc! To kto tymczasowo gospodaruje nasza włascia nie zwalnia nas za dbałości za nią! Tambylcy będą mieli wygodnie do pracy i na zakupy.

 19. Lily said

  Re 6
  To co sie ukazuje na moim ekranie
  rapidu.net
  This is a malware webside

 20. Lily, to uny tak straszą, bo jest to poza ych kontrolą i nie znaleźli jeszcze sposobu, aby to zamknąć. Zapewniam cię, że w tym, co tam wstawiłem nie ma żadnych „malwarów”. A malwarowa to jest 10-ka, której zapewne używasz.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: