Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Zielone ludziki
  revers o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Marek o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  revers o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Kojak o USA nastawiają przeciwko sobie…
  minka o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Catolicus o Zielone ludziki
  Kojak o Jak rosyjska ropa umknęła…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Saakaszwili „utknął” między Kijowem i Tbilisi

Posted by Marucha w dniu 2017-09-08 (Piątek)

Prawdziwy „międzynarodowy”. Tu akurat z paszportem ukraińskim. Czy już ma polski, czy dopiero będzie mieć?

Według informacji ukraińskich mediów wojskowi instalują ogrodzenia i umacniają drutem kolczastym przejście graniczne Krakowiec. Trwają przygotowania do „powitania” byłego gubernatora obwodu odesskiego.

Do Kijowa w końcu doszło. Wiceszef ukraińskiego resortu sprawiedliwości Siergiej Pietuchow potwierdził, że otrzymał od Tbilisi wniosek o aresztowanie i ekstradycję byłego prezydenta Gruzji, byłego gubernatora obwodu odesskiego Michaiła Saakaszwilego. Jak to się mówi: proszę przyjąć i pokwitować.

O tym, że taki wniosek został wysłany, Prokuratura Generalna Gruzji poinformowała już w połowie sierpnia. Miało to miejsce kilka tygodni po tym, jak dowiedziano się [?!? – admin] o pozbawieniu Saakaszwilego ukraińskiego obywatelstwa.

Wtedy właśnie minister sprawiedliwości Gruzji Tea Culukian wyraziła nadzieję, że ukraińskie władze rozpoczną w końcu procedurę ekstradycji polityka, wyczekiwanego na ojczyźnie. W 2014 roku gruzińska prokuratura wszczęła przeciwko niemu kilka spraw karnych. Były prezydent Gruzji jest między innymi oskarżany o przekroczenie uprawnień i przywłaszczenie środków budżetowych.

Zresztą ukraińskie władze przez ostatnie kilka lat tylko udawały, że nic im o tym nie wiadomo. Wnioski wysyłane przez Gruzję najprawdopodobniej lądowały w koszu. A wiosną 2015 roku, w odpowiedzi na kolejną prośbę o areszt i ekstradycję Kijów odpowiedział, że prześladowanie Saakaszwilego nosi charakter polityczny, po czym nadał mu ukraińskie obywatelstwo i mianował na gubernatora obwodu odesskiego.

Czym się to zakończyło — wszyscy wiedzą. Jak tylko Saakaszwili przestał być Kijowowi potrzebny, ukraińskie władze odebrały mu obywatelstwo, tłumacząc, że były prezydent i gubernator ukrywał fakt, iż w jego sprawie toczy się śledztwo.

Ale dlaczego właśnie teraz Kijów zareagował na wniosek Tbilisi? Czyż nie dlatego, że znajdujący się teraz w Polsce Saakaszwili ogłosił marsz na Kijów i nazwał nawet dzień, w którym przekroczy granicę — najbliższą niedzielę, 10 września? Jak zapewnia polityk, na powitanie wyjdą mu tłumy zwolenników. Najwyraźniej nie tylko oni.

Według informacji ukraińskich mediów wojskowi instalują ogrodzenia i umacniają drutem kolczastym przejście graniczne Krakowiec. To znaczy najwyraźniej Kijów jeszcze się nie zdecydował, jak zareagować na wniosek z Tbilisi. W przeciwnym razie drutu kolczastego na granicy by nie było. Na gruzińskiego „bohatera” czekałby natomiast pojazd konwojowy. A to znaczy, że niesłychane przygody białego prezydenta na obczyźnie jeszcze się nie skończyły. Jednym słowem: show must go on!

https://pl.sputniknews.com

Saakaszwili to również bohater wszystkich polskich niedorozwojów – ten, który walczył z Rosją.
Admin

Komentarzy 8 do “Saakaszwili „utknął” między Kijowem i Tbilisi”

 1. Boydar said

  Ech, ci ruscy szachiści … liga międzyplanetarna 🙂

 2. И болт ему в жопу, такой лошадиный.

 3. Czesław said

  Widocznie teraz jest potrzeby w POLIN. Może zostanie nowym prezydentem Warszawy? Polactwo tylko przyklaśnie.

 4. Marek said

  Ryło kombatanta. Zasłużony w walce. Prawie, jak Lechu. Nie Bolek, a ten od kradzionego księżyca.

 5. rotagilla said

  в жопу это слишком хорошо. Около.

 6. Lily said

  Panie Marucha,wielki przyjaciel Kaczynskich.
  Tez przedstawiciel „lepszego sortu”.

 7. Głos Prawdy said

  Gdzie jego noga stanie – wszędzie swoje porady daje i porządki próbuje zaprowadzić.Saakaszwili jest niebezpieczny aby trzymać go u siebie nawet jako gościa. Pozabijali z jego nakazu rosyjskie siły pokojowe w Osetii południowej, swoje okupacyjne wojska i plany jedną Osetią nie ograniczyli by. Nino Burdżanadze, były szef Parlamentu w Gruzji, opowiedziała o swojej wersji wydarzeń, jakie miały miejsce 8 sierpnia w 2008 roku w Osetii Południowej. Ona stwierdziła, że wojna została rozpoczęta Saakaszwili i odpowiedzialność za tragedię spoczywa na nim.https://news-r.ru/news/politics/133069/

 8. Głos Prawdy said

  On powinien być skazany za wszystkie katusze w więzieniach, którym poddawał ludzi.
  Saakaszwili lubował się kadrami tortur – Nana Kakabadze
  „Komentator” publikuje ciąg dalszy wywiadu słynnej gruzińskiej obrończyni praw człowieka i kierownika organizacji pozarządowej „Byli więźniowie za prawa człowieka”.
  W pierwszej części wywiadu Nana Kakabadze opowiedziała o okrutnych znęcaniach się nad gruzinskim narodem, państwowym rekecie Мicho i jego kliki, a także o dużym więzieniu, w który przekształcił Gruzję Mychajło Saakaszwili.”
  https://www.obozrevatel.com/politics/bedzina-ivanishvili-finansiroval-saakashvili.htm

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: