Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Prof. Legutko: Musimy się bronić przed przyjmowaniem imigrantów. Jesteśmy odpowiedzialni przed przyszłymi pokoleniami.

Posted by Marucha w dniu 2017-09-09 (sobota)

Instytucje europejskie nie mają prawa decydować o strukturze demograficznej i kulturowej innych społeczeństw. To jest rzecz, której należy bezwzględnie bronić.

Konsekwencje błędnej decyzji byłyby odczuwalne za 10, 20 czy 30 lat. Jesteśmy odpowiedzialni przed przyszłymi pokoleniami. Społeczeństwa Europy Zachodniej przeprowadziły eksperyment demograficzno-kulturowy, który może być katastrofą.

Przywódcy tych społeczeństw brną w to i nie mają pomysłu jak to rozwiązać, a chcą dzielić się skutkami swoich decyzji z krajami Europy Wschodniej — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.

wPolityce.pl: W dzienniku „Süddeutsche Zeitung” pojawił się tekst, w którym Węgry atakowane są za odmowę respektowania orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości ws. Relokacji uchodźców. Autor artykułu pisze, że to „grzech śmiertelny”, a przeciwko Węgrom oraz Polsce powinno się toczyć postępowanie z art. 7 Traktatu UE. Zgadza się Pan z takim stanowiskiem?

Prof. Ryszard Legutko: Mogę powiedzieć tyle, że szczególnie w Niemczech trwa jakaś medialna i polityczna orgia dotycząca Polski i Węgier. Niezależnie od tego, czy media i politycy są z prawicy czy z lewicy, piszą to samo i mówią to samo. To pokazuje, że z Niemcami dzieje się coś niedobrego, skoro nawet nie ma żadnej różnicy poglądów.

Natomiast sprawa dot. relokacji imigrantów jest fundamentalną. Instytucje europejskie nie mają prawa decydować o strukturze demograficznej i kulturowej innych społeczeństw. To jest rzecz, której należy bezwzględnie bronić. Konsekwencje błędnej decyzji byłyby odczuwalne za 10, 20 czy 30 lat. Jesteśmy odpowiedzialni przed przyszłymi pokoleniami. Społeczeństwa Europy Zachodniej przeprowadziły eksperyment demograficzno-kulturowy, który może być katastrofą. Przywódcy tych społeczeństw brną w to i nie mają pomysłu jak to rozwiązać, a chcą dzielić się skutkami swoich decyzji z krajami Europy Wschodniej.

Twierdzę, że obecnie ogólnie mamy do czynienia z rosnącym konfliktem między Europą Zachodnią, a Europą Wschodnią. Państwa z naszej części Europy zdają się nabierać jakiejś podmiotowości, tworzyć sojusze, co powoduje wielką irytację po tamtej stronie, nie tylko polityków, ale także opinii publicznej. Oni przyzwyczaili się do tego, że my jesteśmy takimi społeczeństwami, które mają słuchać dyrektyw, poleceń, a nie działać bez konsultacji.

Także myślę, że ten konflikt Wschód-Zachód w Europie będzie miał tendencję rosnącą, a kwestia migracyjna, która tak bardzo antagonizuje, jest jednym z ważniejszych wehikułów tego podziału. Mam nadzieję, że władze krajów Europy Wschodniej będą trwały przy swoim stanowisku, bo to jest rzecz historyczna.

W ten kontekst wpisuje się wywiad szefa Gminy Tureckiej Gökaya Sofuoglu dla niemieckiej gazety „RedaktionsNetzwerk Deutschland”. Powiedział on m.in. to, że na listach partii politycznych powinny być stałe kwoty imigrantów, co byłoby „dobre dla integracji”. Jak Pan to skomentuje?

To jest doskonały pomysł, wpisujący się w ideologię multikulti. Jeśli są kwoty dla kobiet niepełnosprawnych, dlaczego nie mają być dla muzułmanów? Tu zdaje się na razie polityczna poprawność nie sięga, ale w przyszłości wcale bym się nie zdziwił, gdyby to się zmieniło. Tu występuje zależność odwrotnie proporcjonalna – jeszcze 2-3 zamachy, a kto wie, czy Komisja Europejska nie wyda jakiejś dyrektywy w tej sprawie, aby uwzględniać określone kwoty muzułmanów na listach wyborczych i wtedy ten multikulturowy raj zapanuje na pewno.

https://wpolityce.pl

Komentarzy 36 to “Prof. Legutko: Musimy się bronić przed przyjmowaniem imigrantów. Jesteśmy odpowiedzialni przed przyszłymi pokoleniami.”

 1. Marek B said

  Legutko, jesteś niewiarygodny zupełnie.

  „Instytucje europejskie nie mają prawa decydować o strukturze demograficznej i kulturowej innych społeczeństw

  Znaczy że ten Europejski Trybunał Sprawiedliwości przekroczył swoje uprawnienia? Tak? To udowodnij to!

  „Państwa z naszej części Europy zdają się nabierać jakiejś podmiotowości, tworzyć sojusze, co powoduje wielką irytację po tamtej stronie, nie tylko polityków, ale także opinii publicznej.”

  Qndlu, wasze sojusze to „robienie laski” Nowemu Jorkowi i Tel-Avivowi. Tu nie chodzi o to, że nie chcecie być posłuszni bo jesteście, rzekomo, niezależni. Tu chodzi o to, że robicie laskie rabinom z Nowego Jorku, którzy używają was jako kundelków szczekających na Berlin.

  Cholera wie dlaczego nie chcecie tych nachodżców, w waszą motywację jako obronę Polaków to zupełnie nie wierzę.

  Przypomnijmy sobie winowajcę tego burdlu, Upośledzonego Karła (już na łonie Abrahama). To Upośledzony Karzeł (brat Małego Karakana) podpisał Traktat Lizboński. Głupi Legutko teraz może mówić, że Bruksela „nie ma prawa” choć Trybubunał mówi zgoła inaczej.

  Qndlu Legutko – trochę odpowiedzialności za słowo!

 2. revers said

  Panie prof.Legutko to juz sa fakty dokonane, i nic tego nie zmieni, wyemancypowane mlode polki kraza po europie, wyksztalciuchaja sie, a pani Mambo z Afryki z dwogiem dzieci w tym interesie, juz mowi po polsku „Ja placic za ten wspolny bilet po europie”, Akurat trafilo sie paniom polkom tanie polaczenie kolejowe do Berlina na 5 osob plus pani Mamba Afryki z dwojka dzieci

 3. Lily said

  Glosowal za CETA. Prosze mnie wskazac,choc
  jednego godnego zaufania.

 4. Boydar said

  Następny artysta rzeźbiarz, od smoków z gów*na.

  ETS, podobnie jak większość jew-ropnych tworów, nie jest żadną instytucją tylko towarzystwem wzajemnej adoracji służącym do popierania hucpy w wykonaniu innych towarzystw. To znaczy inaczej się nazywających, bo inne to une nie są.

  Używanie zaś pojęcia prawo („… nie mają prawa …”) jest standardową sofistyką mającą na celu utwierdzenie nas w fałszywej semantyce. Domyślnie – inne „prawa mają”, tylko akurat tego nadużyli, (skąd ja to znam, „socjalizm tak, wypaczenia nie” ?). Można mówić w przypadku niektórych wydmuszek jew-unii o niedotrzymywaniu umowy, bo tak żeśmy się nie umawiali. tylko kto nam kazał umawiać się ze złodziejami i bandytami. Może umawiać się policjant, bo ma karabin, ale nie staruszek o lasce.

  No właśnie, a kto nam kazał. A kto namawiał. A kto mówił że na pewno Bóg tak chce ?

 5. Pinxit said

  Dla mnie ta cala awantura o uchodzcow przypomina ujadanie w malpiarni.
  Wydawalo mi sie, ze juz zadna glupota polskiego rzadu mnie nie zaskoczy.
  A jednak..
  Nie wiem jakie wyksztalcenie ma pani Szydlo (oprocz dyplomu Sorosa) ale jak w ogole przeszlo jej przez zaplute gardlo tlumaczenie Brukseli (bardzo zazydzonej), ze Polska jest genetycznym krajem!!

  Znaczy sie, w Polsce juz nie ma Polakow tylko same zydy?
  Czy moze nie ma zydow a sa sami Polacy?
  A nasze Lipki to zydy, czy Polacy?
  A moze Czeczency juz sa zmodyfikowani? I ALbancy z Kosowa?
  A watykanski episkopat w Polsce – to przepraszam, jakich genow?
  Polska obywatelka Appelbaum opuscila na razie Polske .. z polskim paszportem.

  Czy tam, w Brukseli nie wiedza, kto mieszka w Polsce?

 6. Boydar said

  On nie jest watykański tylko brandenburski. Watykan był jego pierwszą ofiarą.

  A co do ujadania; to ilu my w Polsce mamy w końcu tych be-żowych nachodźców ?
  Czy ujadanie nie jest tym za co płacimy aby nie strzelać ?

  Mamy półtora miliona mieszkańców z obszaru geograficznego za Bugiem, owszem. To jest manewr wojenny, ale to my prowadzimy tą wojnę, i bez poniesienia jakichś kosztów się nie obędzie. I tak jest dużo taniej niż na Wołyniu.

 7. Czesław said

  Mówi to działacz PiS, który zlał Polskę oceanem Ukrów.

  Gdzie nie rzucisz kamieniem, tam trafisz Ukra

  Gdzie są Polacy?

 8. Pinxit said

  Z tymi Ukraincami to jest tak.
  Nasz bardzo dobry znajomy prof. Talalaj, z cala pewnoscia Polak, ze Stanislawowa mial dziadka Tatara. Konczyl studia w Warszawie i w Warszawie wykladal.
  Na Ukrainie kiedys nie wiadomo bylo kto byl jakiego pochodzenia; mogl byc Litwinem, Moldawianem, Madziarem, Kozakiem, Tatarem, czy Rumunem.
  I o to mi sie rozchodzi. Amatorskie grzebanie w genach pozostanie czysta amatorszczyzna a czesto nawet pomowieniem.

  Tymczasem, wnuki i krewni rozni zydow dostaja ‚od reki polskie paszporty w Tel Awiwie. Ponad milion juz wydano takich paszportow.
  W Tel Awiwie byli nagle „korzennymi” Polakami, a osiedlajac sie na Dolnym Slasku juz tworza gminy zydowskie.
  I o ile rozumiem, ze tak sobie po blogach mozemy opowiadac o genach i genetycznych Polakach, premier Polski juz nie ma takiego prawa, bo reprezentuje wszystkich polskich obywateli. Tatarow i Lemkow i Slazakow i Kaszubow i Pomorzan -tez.
  Glupia jest i tyle.

 9. Isia said

  … (5) Panie Pinxit …

  … „głupota polskiego rządu” …

  … my nie mamy polskiego rządu – rządzi żydostwo … możemy mówić o tzw. polskim rządzie, polskojęzycznym rządzie albo wręcz o rządzie żydowskim w Polsce … upiera się Pan w nazywaniu tego żydowskiego rządu – polskim … proszę podać nazwiska Polaków rządzących Polską ? …

  … proszę nie mieszać w sprawie pochodzenia Polaków – bardziej cenię sobie ludzi, którzy otwarcie mówią o swoim pochodzeniu, nawet etnicznie niejednoznacznym, niż podobnych Panu, ukrywających pochodzenie (zwłaszcza żydowskie) i twierdzących, że tak naprawdę nie da się oddzielić etnicznych Polaków od żydów czy przedstawicieli innych nacji … jednym słowem, według Pana, wszyscy jesteśmy „wymieszani” etnicznie … idąc tokiem pańskiego myślenia, powinniśmy przyjmować różnych, obcych kulturowo i cywilizacyjnie, nachodźców …

  … (1) Panie Marku …

  … jest tak, jak Pan pisze … rządzące żydostwo ma swoje wyrachowanie w tym formalnym głoszeniu o nieprzyjmowaniu nielegalnych imigrantów – choć nieformalnie, niejako „tylnymi drzwiami”, ci nachodźcy są przyjmowani w Polsce … świadczą o tym fakty … wybudowane meczety w Warszawie, otwarty sklep z żywnością halal w stolicy, nie wspominając o licznych, w całej Polsce, kebabowniach … a przede wszystkim rozwijające się organizacje islamskie w naszym Kraju …

 10. Bogusz said

  ad.1 z większym szacunkiem do prof. Legutki, gnoju

 11. Isia said

  … (9) w uzupełnieniu podaję link na stronę aktywnych organizacji muzułmańskich w Polsce …

  https://poland-muslims.de.tl/Organizacje-Muzu%26%23322%3Bma%26%23324%3Bskie-w-Polsce.htm

 12. Boydar said

  A z prof. Tutką się Panu nie pomylało ?

 13. Czesław said

  Panie Pinxit,

  chromosom Y-DNA jest dziedziczony z ojca na syna i jest on niezmienny na przestrzeni lat, dlatego też żydostwo tak bardzo nie lubi genetyki i określania ojcowskiego Y-DNA. Żadne żydowskie sztuczki ze zmianą nazwiska, religii czy kupowaniem szlachectwa lub czyjejś tożsamości nic tu nie pomogą – kto miał ojca żyda, ten według genetyki dalej jest takim samym żydem jak jego ojciec i praojciec. Z chwilą gdy badania DNA staną się obowiązkowe nie będzie żadnego problemu z odróżnieniem Polaka od żyda.

 14. Marucha said

  Re 1:
  I znów – czy jeśli naszym zdaniem ktoś nie ma racji – to od razu jest „kundlem”?
  Ludzie, opanujcie się.
  Bo już niczym nie różnicie się od śmieci, które każdego, kto wierzy w Boga, nazywają faszystą.

 15. Metro said

  Marucha – przypomnijcie sobie jak ten Legutko głosował w ważnych sprawach w tym Euroknesecie.

  Pamiętam jak głosował w sprawie Palestyny.

  Jak facet wie jak wpier@#$lać bezy, to już jest półbogiem? Jak jest profesorem, to mam mu „panować” i zgłaszać gotowość do robienia laski? Mam na tyle orientacji że wiem, że w środowisku naukowym obowiązuje selekcja negatywna i rządzą żydowskie koneksje.

  O człowieku świadczą jego uczynki. Legutko w głosowaniach fanatycznie wspierał twór syjonistyczny i głosował za CETA.

  To jest to samo towarzystwo co Kaczory, poniżej z Upośledzonym Karłem (musiał się zginać, biedak):

  ——
  Jeśli rozumie się, co pisze Legutko, to nie sposób nie cenić jego intelektu i wiedzy – niezależnie od jego poglądów na niektóre sprawy.
  A Pan o „selekcji negatywnej”…
  Admin

 16. RomanK said

  ad1…Pelna zgoda.

 17. Pinxit said

  9
  Isia
  Litosci!!!!!!
  Kazdy, kto sie z Isia nie zgadza jest oczywiscie ..zydem.
  Czy sie pani nie zagalopowala w swoich antropologicznych rozwazaniach?
  Rownie dobrze moge pania pomowic o geny hotentockie na podstawie pani dialektyki.
  MUSI miec pani moje badania genetyczne, zeby mnie rasowo oceniac.
  To naprawde zalosne.

  Wracamy do niemieckich teorii Goeringa??
  Moje gratulacje.

 18. Lily said

  Re15;Metro
  Chcac cos osiagnac,trzeba oddawac czesc swojemu panu. Niezle sie gnie :>)
  Co by nie powiedzec,Kaczory zaczeli swoja
  kariere polityczna przy Walesie.
  Po krotkiej karierze filmowej w stalinowskiej
  telewizorni slad po blizniakach zaginal Najslynniejsze dzieci PRL-u ( dzieci aktorzy).

 19. Isia said

  … (17) Panie Pinxit …

  … pańska odpowiedź jest doskonałą ilustracją starego polskiego powiedzenia: „uderz w stół a nożyce się odezwą” … poza tym, proszę nie wmawiać mi tego, czego nie napisałam …

  … jak zawsze „ucieka” Pan przed odpowiedzią na konkretnie poruszony temat …

 20. Czesław said

  Ad. 15.

  Dokładnie tak Panie Metro, żydowskie qurwy rządzą w polskie nauce i żaden Polak który się przed nimi nie squrwi nie ma szans nawet na doktorat…

 21. Pinxit said

  19
  Isia
  Tak jest.
  Najwiecej sie miedzy soba kloca .. Zydzi.
  Welcome to the club!

 22. Isia said

  … (21) Panie Pinxit …

  … ten „zabieg” to się Panu nie uda … po pierwsze – ja się z Panem (ani z nikim innym) nie kłócę, jedynie dyskutuję albo zwracam grzecznie uwagę … po drugie – niejednokrotnie pisałam, tutaj, na Forum Pana Gajowego, o moim pochodzeniu, ale powtórzę jeszcze raz … jestem z pochodzenia rodowitą Polką … i po trzecie – wszystkie moje wpisy świadczą o mnie, a więc o mojej polskości i moim polskim pochodzeniu …

  … a zatem do tego klubu (żydowskiego jak rozumiem) proszę zapraszać swoich ziomków – ja uprzejmie dziękuję, nie skorzystam z pańskiego zaproszenia …

  … poza tym Panie Pinxit, nie znam Pana i nie jestem z Panem na ty … proszę o więcej taktu i o zwracanie się do mnie w sposób przyjęty wśród ludzi kulturalnych, a wiec per Pani Isiu …

 23. Marucha said

  Re 20:

  Anglicy mówią, że nawet kot może patrzeć na królową.

  W Polsce mamy coś podobnego: każe zero intelektualne, każdy półgłówek, uważa że ma prawo nazwać żydem, talmudzistą, kurwą, nieukiem osobę, której nie zna i nie ma zielonego pojęcia o jej dorobku naukowym

  Każdy Cesio może pisać bzdury o robieniu w Polsce doktoratów.,

 24. Boydar said

  Oddajmy Bogu co boskie a Cesarzowi co cesarskie. Pan Cesio rację ma, tyle że statystycznie subiektywną. Zdecydowana większość tych których widzimy na scenie (czyli dostępnych ocenie), squrwiona ewidentnie jest. Jeśli nie jest to była, lub, do squrwienia jest przeznaczona. Oficerowie prowadzący, że ograniczę się w rozważaniach wyłącznie do tzw. służb, bo przecież jest jeszcze masoneria której oczywiście nie ma oraz różne frakcje żydowskiej mafii, już tam swoje patenty mają.

  I to jest racja Pana Cesia (Czesława).

  Jest też racja Pana Gajowego. Zanurzając się bowiem w otchłanie internetu, napotykamy czasem całkiem sensowne, prawdziwe, niekiedy wręcz oszałamiające prace obrazujące naszą rzeczywistość. Podpisane osobami z tytułem doktorskim lub podobnym. Skądś się zatem biorą, i ludzie i ich dzieła. Tyle tylko, że nie bardzo ich widać na co dzień. Czasem jakiś doktor próbuje ryć skorupę na własna rękę, no to kończy pod Karolinką albo zjeżdża nieoczekiwanie na lewy pas. Zatem żadna urawniłowka w usystematyzowaniu rynku doktorów nie zbliża nas do prawdy.

 25. Peryskop said

  Re 16
  …Pelna zgoda.

 26. NICK said

  Jedziecie po Legutko?
  Zbyt leciutko.
  Po-wo-lut-ko.

  Takie czasy.
  Wy? Niewczasy.
  Oj.
  Oj.

  Piszcie o Legutce.
  Np. o życiorysie.
  Zatem. Wkrótce?
  Zobaczycie. Widzi mi się.

  On.

 27. Duuuużo komentarzy i ani jeden krytyczny wobec prof. Legutko nie trafia w sedno problemu.

  Tymczasem pisałem:

  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/08/08/gdzie-soros-a-gdzie-batory/

  A tam:

  ,,Kim byli studenci bądź tutorzy Collegium Invisibile? Mamy tu między innymi: Marka Safjana, Ryszarda Legutko, Andrzeja Olechowskiego, Hannę Gronkiewicz-Waltz, Piotra Glińskiego, Bronisława Geremka, Tadeusza Gadacza, Andrzeja Koźmińskiego, Katarzynę Chałasińską-Macukow, Łukasza Warzechę i Leszka Balcerowicza.”

  Wszyscy chyba wiemy kto stworzył i sfinansował Collegium Invisibile?

  Tak, to też niemerytoryczny komentarz…

 28. Pinxit said

  22
  Isia
  Ja byle kogo nie ” tykam”. Odnosze sie bezosobowo. Przydalyby sie Isi korepetycje z j. polskiego. . Sa tacy, ktorzy nie opuszcza zadnego wpisu, zeby zydow nie wspomniec. Jakas obsesja, ktora ma swiadczyc o „polskosci”.
  Zalosne. Infantylizm wtorny.

 29. Isia said

  … (28) Pinxit

  Pozwolę sobie tym razem, wyjątkowo, odpowiedzieć również bezosobowo, tak jak (28) Pinxit, może to Pinxita czegoś nauczy – wszak człowiek uczy się przez całe życie, nieprawdaż ?

  Przydałyby się Pinxitowi lekcje z … grzeczności i dobrego wychowania … choć obawiam się, że na naukę jest już za późno – bo ileż to już razy prosiłam o zwracanie się do mnie w sposób uprzejmy, a więc Pani Isiu … ja zawsze, do osób, których nie znam i z którymi nie jestem na ty, zwracam się per Pan/Pani … piszę o sprawach oczywistych, o normach zachowania, powszechnie przyjętych wśród ludzi kulturalnych i cywilizowanych, ale … Pinxitowi najwidoczniej całkowicie obcych …

  … ta wypowiedź (i inne) Pinxita świadczy o jego ewidentnym braku ogłady – a brak ogłady to:

  prostactwo, nieokrzesanie, nieuprzejmość, bezceremonialność, chamstwo, arogancja, protekcjonalność, bezczelność, brak klasy etc. etc. … więcej określeń znajdzie Pinxit w:

  https://synonim.net/synonim/brak+ogłady

  Powołam się na autorytet w tej kwestii i zacytuję prof. Jana Miodka, polskiego językoznawcę:

  „Używanie form bezosobowych jest zwyczajnie n i e g r z e c z n e”.

 30. Isia said

  (29) c.d.

  Niech Pinxit przeczyta o groteskowych formach bezosobowej komunikacji we współczesnym świecie – na przykład: w pouczającej publikacji, pod tym samym tytułem, podaję link:

  http://www.slaskie.naszemiasto.pl/artykul/niech-siada-i-czyta-on-czyli-o-groteskowych-formach,985533,art,t,id,tm.html

  Oczywiście, z góry przepraszam za użycie, po raz pierwszy, tej bezosobowej formy – mam nadzieję, że Pan Pinxit zrozumiał (i odczuł), iż jest to forma obraźliwa i niegrzeczna.

 31. Boydar said

  Pani Isiu, niech to Pani oszczy, no trzeba kucnąć, wiem, mnie łatwiej, ale mimo wszystko, niech oszczy. A może oszcza ? Nie wiem, kobieta to chyba oszcza, facet oszczy.

  I to jest właśnie idea i logika panów profesorów. Niech sobie Urbana poczytają. On nie popełnia błędów językowych, w tym względzie jest niedościgniony, w innym też.

 32. Isia said

  (29,30) c.d.

  Odnośnie, sugerowanej mi przez Pana, „obsesji” wspominania żydów we wpisach … odpowiem Panu, zresztą, już po raz kolejny. I po raz kolejny proszę o odpowiedź.

  Jako Polka bronię dobrego imienia Polaków i Narodu Polskiego, które Pan szkaluje, szermując w swoich wypowiedziach takimi zwrotami, jak: „władze polskie”, „rząd polski” etc. – na określenie obecnego polskojęzycznego, żydowskiego rządu. Do tego, bezpodstawnie, czyniąc odpowiedzialnych, za wszelkie działania rządzącego żydostwa, właśnie etnicznych Polaków.

  Proszę więc wymienić z nazwiska tych Polaków, którzy, według Pana, rządzą w Polsce …

 33. Siekiera_Motyka said

  Ad. 27 – „Tymczasem pisałem:

  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/08/08/gdzie-soros-a-gdzie-batory/

  A tam:

  ,,Kim byli studenci bądź tutorzy Collegium Invisibile? Mamy tu między innymi: Marka Safjana, Ryszarda Legutko, Andrzeja Olechowskiego, Hannę Gronkiewicz-Waltz, Piotra Glińskiego, Bronisława Geremka, Tadeusza Gadacza, Andrzeja Koźmińskiego, Katarzynę Chałasińską-Macukow, Łukasza Warzechę i Leszka Balcerowicza.”

  To jest właśnie to co powinno nas interesować an nie co prof. Leciutko gada. Gadać może dużo ale gówno robi. Tylko gada by Polakom ładnie się śniło.

  Ad 5 – „Dla mnie ta cala awantura o uchodzcow przypomina ujadanie w malpiarni.”

  Sorki, ale tam nie ma żadnej awantury. Plan idzie do przodu a teatr musi być odstawiony. W Warszawie widać „sand niggers”w wieku około 20-tki w coraz większej liczbie. Napływ jest ale umiarkowany.

 34. Marucha said

  Re 33:
  To jest właśnie to co powinno nas interesować a nie co prof. Leciutko gada. Gadać może dużo ale gówno robi. Tylko gada by Polakom ładnie się śniło.

  Choć _częściowo_ mogę się z tym zgodzić, to jednak spytam: a co, Pana zdaniem, prof. Legutko ma robić? Organizować ruch oporu? Konstruować bomby?

 35. Siekiera_Motyka said

  Ad. 34 – Panie gospodarzu. Tam (Brukseli) nic nie można zrobić. Piękne słowa Szydło, Kwaśniewskiego, Sikorskiego lub Geremka(były) są tylko tym, słowami. Ci ludzie nie mają żadnej intencji co kol wiek zmienić i Pan TO WIE. Pomogli zlikwidować przemysł Polski i w zamian dali Polakom grom „pięknych słów”. To umieli zrobić.

 36. Isia said

  (31) Panie Boydarze

  Cały ten spór ma, być może, szerszy kontekst – moim zdaniem Pan Pinxit zachowuje się jak ten talmudyczny żyd, dla którego każdy nie – żyd nie jest człowiekiem tylko zwierzęciem, niewolnikiem etc. … dawniej, jak Pan wie, w takiej bezosobowej formie zwracano się do służby domowej … więc taką bezosobową formę można odebrać nie tylko jako niegrzeczną, ale i pogardliwą wobec drugiej osoby, zwłaszcza kobiety. Tak to widzę – z jednej strony Polka, którą trzeba upokorzyć, z drugiej strony żyd talmudyczny, któremu wydaje się, że wszystko mu wolno.

  Niedawno, pod którymś z artykułów, wypowiadała się Pani Grace, używając (tak jak Pan Pinxit) zwrotu „władze polskie” – tę wypowiedź skrytykował, co prawda niezbyt taktownie, inny Gajówkowicz … wówczas Pan Pinxit, który sam do tej pory zachowywał się wobec mnie nieuprzejmie i, o ile pamiętam, za żadną z Pań, potraktowaną niegrzecznie przez któregoś z rozmówców, dotąd się nie ujmował, niespodziewanie poparł Panią Grace … tylko czy nie chodziło czasami o poparcie osoby, która właśnie użyła ulubionego zwrotu Pana Pinxita ?

  Od siebie dodam, dla jasności, że, bez wątpienia, nikt nie miał prawa obrażać Pani Grace – i jako rozmówczyni i jako kobiety – nawet jeśli nie zgadzał się z treścią jej wypowiedzi.

Sorry, the comment form is closed at this time.