Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Na froncie walki ze wszystkimi

Posted by Marucha w dniu 2017-09-12 (wtorek)

Nigdy nie spodziewałem się, że będę podzielał opinie prof. Andrzeja Friszke. Jednakże myślenie polityczne jest obce tzw. polskiej prawicy i dlatego w kwestii wywołanej przez Kaczyńskiego hucpy o reparacje wojenne oraz inspirowanej przez niego polityki historycznej zgadzam się z ocenami, które sformułował prof. Friszke w wywiadzie dla „Rzeczypospolitej” z 10 września br.

Stwierdził on – co moim zdaniem jest prawdą – że polityka historyczna PiS jest zupełnie niezrozumiała poza granicami Polski, a w kraju służy wykluczaniu różnych środowisk i tradycji. Natomiast wojna propagandowa ws. reparacji wojennych od Niemiec, nie mieści się w kategorii polityki historycznej.

Politykę historyczną PiS Friszke scharakteryzował następująco:

„To próba przeformułowania tradycji i wartości narodowych na użytek wewnętrzny, by tworzyć mity w bardzo drastyczny sposób. Wydobywa się bardzo nieliczne elementy z przeszłości, głównie militarne. Na piedestał wynosi się Żołnierzy Wyklętych, z których robi się absolutnych bohaterów, ze szkodą dla pamięci o Armii Krajowej, która była ogólnonarodową armią podziemną i sojusznikiem aliantów w wojnie z Hitlerem”.

Natomiast w kwestii podnoszenia kwestii reparacji stwierdził, że może to „doprowadzić do podważenia układów międzynarodowych z Niemcami, na mocy których mamy stabilną granicę zachodnią. Jeżeli prowadzi się tego typu kampanię polityczną bez podstaw prawnych, to prowokuje się drugą stronę, żeby również sięgnęła po drastyczne argumenty. PiS rozpoczyna międzynarodową wojnę propagandową, która może skończyć się tym, że prawnicy krajów niekoniecznie przychylnych Polsce również zaczną studiować traktaty powojenne. Rozpoczynamy dyskusję, która nie jest w polskim interesie”.

Nie mam wątpliwości, że żaden prawicowy „patriota” nie zastanowi się nad tymi słowami. Reakcja będzie tradycyjna: Friszke to lewak, agent Niemiec, agent Rosji itd.

Od siebie dodam, że rząd PiS rozpoczyna rozgrywkę z państwem poważnym i silnym nie mając sojuszników, bo nie sądzę, żeby USA poparły tutaj Polskę. Podejrzewam też, że Kaczyński sam nie jest pewny do czego zmierza. Wydanie bitwy politycznej najsilniejszemu państwu UE powinno zostać dobrze przygotowane od strony prawnej, politycznej, a nawet gospodarczej, a tutaj mamy działanie bez planu, wodza i strategii.

Bohdan Piętka
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 28 to “Na froncie walki ze wszystkimi”

 1. Wieś Rządzi Światem said

  Poza granicami wiedza tylko, że Polska nie chce „uchodźców”, a Niemcy ich na siłę wciskają.

 2. Carlos said

  Tak jak wszystko co dotad robil nasz f. napoleon.

 3. Jurgen said

  Kaczyński, który zastał Polskę słowiańską, a zostawi chazarską.

 4. Jurgen said

  Ad. 1.

  Jak to nie chce uchodźców? Doprawdy? A co robią w Polsce miliony Ukrów?

 5. VA said

 6. Lily said

  Re 3; Jurgen
  Sam tez chazar,jak reszta od czerwca 1989 r.
  Dlatego w Polsce,mamy to co mamy.
  „Dotad bedziemy wyprowadzac na ulice,ten
  oglupialy narod(o Nas),az dopniemy swego”.
  deklarcja J.K. Strach,byc Polakiem w III.R.P.

 7. Bogaty Miś said

  „rząd PiS rozpoczyna rozgrywkę z państwem poważnym i silnym nie mając sojuszników, bo nie sądzę, żeby USA poparły tutaj Polskę”
  Jest obawa, że że USrael poprze PiS ze spiewem na ustach, aby zrobić z Polski kij na Niemcy, które chcą wraz z Francją stworzyć oś euroazjatycką. A nie jest to w interesie USraela, który ma swoje własne cele. I te cele wcale nie są zbieżne z naszymi. Wyrwać od Niemców, co sie nam należy, to słuszne, ale w oparciu o sojusz z Rosją. Bo to Rosja decyduje o stałości naszych zachodnich granic, a nie dobra wola Niemiec. Wojna na dwa fronty, to scenariusz rozbiorowy z poduszczenia Niemiec, a cichego, jak zawsze, anglosasów.

 8. TG said

  Gorąco polecam

 9. Boydar said

  Ten cały „Potocki” (5) to on jakoś tak dziwnie znajomo wygląda i jeszcze bardziej znajomo mówi.

 10. Boydar said

  „… a tutaj mamy działanie bez planu, wodza i strategii …”

  Wielcem ciekaw, skąd u zwykłej małej piętki taka niezmącona pewność.

 11. RomanK said

  Pan Potocki….. powiada pan…Ano- jaka gebe ma, taka ma- panie Boydar:-))))..ale ma:-)))))

 12. RomanK said

  Polityka PiS… zaraz polityka:-)))) Ot poprostu mowia na zaczepki lobuzow. zeby sie odwalili ,bo ich Dintojra w Washingtonie….. a nie Berlinie …

 13. Łukasz said

  Paliwo smoleńskie powoli się kończy więc wymyślono kolejny temat aby zadowolić pisowski elektorat. Temat odszkodowań niemieckich jest już dawno zamknięty i Kaczyński dobrze o tym wie.

 14. revers said

  Podpisane , zaklepane, lacznie z ustawa 1066, bedzie bezpiczniej jak za czasow sowieckich, gdzie nawet armia sowiecka nie miala takich uprawnien, a jednostki specjalne wojska polskiego w ramach cwiczen, mogly wejsc niepostrzezenie nawet do centrow strategicznych np. w Bornym Sulimowie.

  https://pl.sputniknews.com/polska/201605222893064-polska-duda-obce-wojska/

  Koniec z tym bedzie pucowanie butow jankesom, czy jak tam wyrazil sie znawca tematow transatlatyckich Radek S. robienie laski.

 15. Boydar said

  Ja to rozumiem, Panie Romanie. I jeszcze rozumiem, że żelazne listy, zwłaszcza prosto z niebieskiej kancelarii, nie mają terminu ważności. Można sobie pozwolić nawet na gębę.

 16. muki said

  watpie. czy ktokolwiek z tych co dorwali sie do koryta 25 lat temu wie cos ponad to jak naszym kosztem-bezwolnego narodu-napakowac bezdenne kieszenie sobie i swoim totunfackim. Takze sztuczne i bezsensowne zagrywki typu powyzszego sa tylko zaslona dymna i igrzyskami dla mas, aby przykryc bloto i gowno tzw wladz. Czy jest jakies rozwiazanie?

 17. Marek B said

  Piętka tego nie napisał ale ten kretyński temat odszkodowań to dalszy etap kampanii zmierząjącej do powrotu Ziem Odzyskanych do Macierzy. Chodzi o kompromitację Polski na arenie międzynarodowej (pomijam rozgrywki wewnętrzne, jak wyżej zauważono „Smoleńsk” już zdechł więc wrzucają nowy cyrk).

  PiSowsko-katolickie prole oczywiście tego nie zauważą i będą ochoczo pomagaż Niemcom i żydom.

 18. Marek B said

  Żydzi bardzo kompleksowo podchodzą do zagadnienia zwrotu Ziem Odzyskanych.

  Tutaj „internetowa osobowość” najęty komediant, występuje w kampanii podważenia polskości Ziem Odzyskanych:

  Oczywiście ci, którzy dadzą się nabbrać na te brednie, zwykle są za głupi aby dostrzec związek pomiędzy domaganiem się „zwrotu” (zwykle) żydowskiego majątku na Ukrainie ze zwrotem Ziem Odzyskanych Niemcom, ale to już kwestia ograniczeń inetelektualnych gawiedzi.

 19. Moher49 said

  Pisze autor ” ….a tutaj mamy działanie bez planu, wodza i strategii”. Nieprawda, do boju rusza pani Agnieszka Holland, strategia to polskie obozy śmierci, odszkodowanie otrzymają zamęczeni w nich „amerykanie”.

 20. revers said

  Dorzuc pan panie Marek

  http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukrainski-ipn-nazwal-poludniowy-wschod-polski-ukrainskimi-etnicznymi-ziemiami/

  ukrainskie, acz chazarskie IPN o zwrocie Chelmszczyzny, a pan czasami Boydar nie z Chlemna Lubelskiego?

 21. RomanK said

  Wezcie sie od..lcie od Kaczynskiego..
  To jedyny jaki sie uchowal i ma jaja…przyrosniete do lba.
  On prowadzi bardzo ciekawa , gre, ale robi to po polsku..albo ..albo. Reszta, jaka kreci sie w jego orbicie nie za bardzo nawet zdaje sobie sprawy ….o co chodzi.
  Postawil na Ameryke….i wygral! Treaz robi jeszcze lepszy numer. Reparacje…ktore oczywiscie sa legalne i prawne ale niesciagalene…jak alimenty z rabnietego taty. Otoz to nie zalezy od tego, jakie sa naleznosci ….ale od tego kto sciaga naleznosci.
  Jesli Amerykanie stawiaja na Polske i Ukraine i Trojmorze..zamiast za rozlatujacy sie coraz bardziej i coraz mniej wazany militarnie WEST…dlaczego nie uzbroic kosztem Zachodu Polske i Wschod….zbrojenie bezposrednie moze nie byloby mozliwe ,,ale- jak reparacje…sa…a Polska moze powiedziec ze uzyje reparacje …na reparacje swoich reputacji poprzez inwestycje w Armie…kupujac sprzet w USA???? dobry i drogi????Tak Amerykanie moga przelac swoj inwestment w Niemcy – przez ostatnie polwiecze , do Polski w eleganci sosob..majac lepsze zabezpieczenie ….bo inwestment bedzie sie sam bronil nie majac innego …ale to naprawde innego wyjscia:-)))

 22. RomanK said

  Zadne listy zelazne- panie Boydar..nie pomoga nikomu z miekka rura….
  Mowie to panu z autopsji, i wcale nie po to -pan wierzyl.

 23. Marek B said

  @ 21 RomanK

  Nie, Kaczyński nie robi tego po polsku tylko po chazarsku. Z Polską ma tyle wspólnego, że po polsku mówi. Cała jego osobowość, życiowe cele, kariera, są związane z chazarską interpretacją judaizmu w wersji nad Wisłą (Ostjuden).

  To „postawienie na Amerykę” oznacza niewolniczą realizację poleceń nowojorskiego sanhedrynu, być może nawet odgadywanie poleceń zanim zostaną one jakoś formalnie sformułowane. Na razie może się to wydawać korzystne, ale to chyba na krótką metę.

  Można być podczepionym pod Nowy Jork.

  Tylko że taka taktyka (z polskiego punktu widzenia) jest bardzo krótkowzroczna. Jeśli sanhedryn każe Polskę np. poświęcić w walce z „dzikim kremlowskim satrapą” to Kaczyński nie będzie miał manewru i będzie musiał dalej realizować te polecenia. Być może nawet będzie ochoczo chciał realizować te polecenia.

  To „Trójmorze” to wymysł żydowskich podżegaczy wojennych, to chyba jasne. I będzie ono służyć jako zarzewie wojny. O nic więcej tam nie chodzi, to wyłącznie przypadkowy zbiór sezonowych państewek podwieszonych pod Nowy Jork i Tel-awiw.

  Gdyby Kaczyński był Polakiem i realizował polskie interesy, to zacząłby budować coś, co nad Wisłą już było, GOSPODARKĘ NARODOWĄ. Gospodarka narodowa to podstawa bytu narodu i podstawa politycznej niezależności. Adolf Hitler nawet ambitnie budował autarkię. Tego się nie da zrobić ale daje to pojęcie, do czego niezależny polityk powinien dążyć.

  Gdyby w Polsce funkcjonowała gospodarka narodowa, to nie trzeba byłoby zabiegać o jakieś kretyńskie „odszkodowania” w pieniądzu, bo władza polityczna sama potrafiłaby tworzyć pieniądz – środek wymiany.

  Odszkodowania, gdyby Polska je otrzymała (nieprawdopodobne) to zostałyby tak samo spożytkowane jak środki FOZZ. To w wariancie optymistycznym, bo na pewno może być gorzej.

  Kaczyński, podnosząc temat odszkodowań, podważa porządek jałtański. Tak samo robi ten troll Jabłonowski, domagając się bóg-wie-czego od żydobanderowców. Skoro chceta odszkodowań od żydobanderowców za żydowskie mienie we Lwowie, to czy Niemcy nie mają prawa do odszkodowań za mienie ze Szczecina czy Wrocławia?

  Róbcie tak dalej, a skończycie jako żydowscy niewolnicy w granicach, które przedstawiła tutaj Encyclopedia Britannica.

  Ludzie – nie dajcie się wkręcić w bagno!

 24. Boydar said

  Ależ ja nie muszę wierzyć; ja WIEM.

  Niestety, to co napisał Pan Roman w (21) to całkowicie mój pogląd, nie ujmując obywatelowi Kaflowi. Dziwne że zdecydował się napisać to dopiero teraz. Przecież to widać od dwóch lat. A właściwie od „Doktryny obronności Państwa” opublikowanej jeszcze za Bulla i Szoguna. Przytaczałem stosowne ustępy, śmialiście się ze mnie.

 25. Boydar said

  @ Pan Revers

  Nie, ja się urodziłem na Pradze, Północ, pod mostem. Tylko że to niczego nie zmienia.

 26. RomanK said

  :-))))) napisalem teraz , bo mialem wczesniej nadzieje ,ze pan -dobrze o tym wiedzac to napisze:-)))
  NO…. ale rura jaka jest -taka jest:-))))

  Panie Marku B….. pan nie zauwazyl , ze ja nie oceniam tego co robi pan Kaczynski…
  Ja podziwiam ,ze na 30 mln Polakow…nie znalazl sie nikt, kto nie zrobil inaczej….
  Owszem mozna bylo….ale nie dalo….nie pomoglo zajete sraniem w pory.
  Nie zauwazyl tez pan, ze pisze … „ze to jedyny – jaki sie uchowal”… pan Boydar panu wytlumaczy..jak zechce:-)))\
  Straszy pan: cyt : Róbcie tak dalej, a skończycie jako żydowscy niewolnicy w granicach, które przedstawiła tutaj Encyclopedia Britannica.

  Odpowiadam ”
  ..nie strasz , nie strasz przeciez i tak wieki podsie srasz:-))) ze strachu na sama mysl:-)))))

  Nic to nowego- bo takimi niewolnikami Polacy sa od uchwalenia Ustaw o Arendzie…a od tego czasu granice zmieniaja sie stale…..teraz tez…co nie zauwazyl pan????

 27. Boydar said

  Podwójny gambit, kurza stopka … no ale niech będzie, tak polec to honor.

 28. wieprz said

  po tym tekście już chyba nikt nie może mieć wątpliwości po której stronie stoi ta witryna. komentarze jeszcze lepsze.
  jak kiedyś myślałem, że to po prostu strona dla leśnych dziadków tęskniących za moskiewskim nadzorcą, to teraz nie mam wątpliwości, że to kolejna wsiokowa wydmuszka.
  pozdrawiam oficera prowadzącego nadzorującego stronę.

  ——
  Dobra ksywka 🙂
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.