Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy Polska jest jeszcze bezpieczna?

Posted by Marucha w dniu 2017-09-13 (środa)

Widoczni są szczególnie w dużych miastach na czele z Warszawą, w większości są to młodzi, dobrze ubrani i odżywieni mężczyźni o ciemnej karnacji i arabskich rysach, chodzą najczęściej w kilkuosobowych grupach.

O ich obecności w Europie zachodniej zdążyliśmy się już przekonać, czy jednak i w Polsce, pomimo wojowniczych deklaracji rządu, istnieje już problem „uchodźców”?

Obserwując Warszawę, śmiem twierdzić, że tak. Oczywiście nie na taką skalę jak w państwach starej UE, ale jest on już zauważalny.

Dlaczego, pomimo deklaratywnego sprzeciwu obecnych władz, docierają oni do Polski? Czy polskie władze posiadają wiedzę na temat ich ilości i rozmieszczenia? Czy też czeka nas los Niemiec, w których władze dawno już straciły kontrolę nad ich napływem? Czy Polska w planach Zachodu ma w końcu podzielić jego los, stać się państwem obfitującym w rzekome „bogactwo” kulturowej różnorodności, które na co dzień przeciętnemu obywatelowi UE wychodzi przysłowiowym bokiem?

Wszystkie te pytania stanowią dziś palącą kwestię. Realny problem stanowi przede wszystkim przepływ ludności pomiędzy poszczególnymi państwami UE. Podejrzewam, że większość owych przybyszów dotarła do Polski przez tak zwany szlak bałkański.

Czy nie byłoby zatem celowe przywrócenie także wewnątrz UE kontroli osób przekraczających granicę, czyli mówiąc wprost zniesienie strefy Schengen? Czy Polska nie może zwiększyć kontroli własnego terytorium poprzez uszczelnienie granic nie tylko na styku z obwodem kaliningradzkim? Rząd i przeważająca część społeczeństwa mówią w tej sprawie wyjątkowo jednym głosem.

Przeciętny Kowalski uchodźców i „uchodźców” w Polsce nie chce i na nic się tu nie zdadzą coraz cichsze na szczęście nawoływania hierarchów Kościoła do „otwartości”. Nomen omen, nie pierwszy to raz na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza Kościół katolicki jawnie staje wbrew polskiemu interesowi narodowemu (na czele z poparciem akcesji do UE).

Kluczowe z tego punktu widzenia jest, aby rząd odczuwał w tej sprawie stałą presję społeczną i nie próbował na przysłowiowym „boku” upchnąć do Polski nawet niewielkiej liczby niechcianych przybyszów.

Polskie władze w swoich relacjach z Unią zabrnęły już niemal pod ścianę. Na tym polu nie mają zatem już i tak zbyt wiele do stracenia. Rząd winien w tej sprawie wykazywać się zdecydowaniem, także po to, aby narastająca frustracja społeczna w tej materii nie prowadziła do działań niekontrolowanych. Mówiąc wprost, siły państwa powinny problem ten rozwiązywać na tyle skutecznie (nieprzyjmowanie, co do obecnych zaś deportacja), aby ulica w pewnym momencie nie wzięła spraw w swoje ręce.

Maciej Motas
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 9 to “Czy Polska jest jeszcze bezpieczna?”

 1. rotagilla said

  Czy Polska jest jeszcze bezpieczna?

  Nie.

  Jednym z najgorszych i bezkarnych wrogów Polaków w Polsce jest rząd i jego ustawodawstwo oraz egzekucja prawa.

 2. Zbyszko said

  To SKANDAL!!!! W Polsce 700tyś dzieci żyje w skrajnym ubóstwie a darmozjady sprowadzają nam tutaj groźnych DARMOZJADÓW.

 3. Boydar said

  Jeżeli jest tak jak sugeruje artykuł, to ja się tylko cieszę i to podwójnie.

  Po pierwsze, w straszenie nas Rosją nikt specjalnie nie uwierzył. To jest dobre.

  Trzeba więc znaleźć innego stracha, Artykuł pokazuje jakiego.

  No a cóż w tym dobrego ? Dobre jest to co ma się z tego wylegnąć, nie same kozojebce.

  Dokładnie tak samo jak u żydoszkopów, obecność zagrożenia skonsoliduje rozlazłą i zniewieściałą nację, to jest mechanizm zawsze działający. Podejrzewam że ciotka Makrela nieco przesadziła z tym teatrzykiem w BRD GmbH, no ale u nich to trochę inaczej ma zadziałać a ponadto profity mają być jeszcze innej maści, u nas nierealizowalne. Żydoszkopy zagonią ich potem do nowoczesnych Konzentrationlager i w ten sposób czwarta rzesza zapewni sobie źródło utrzymania w wymaganym zakresie.

  OT „Maciory” oraz dostęp do nowoczesnej (nie czarnoprochowej) broni przekształci może Polskę przez moment w Dziki Zachód, ale nie ma co płakać. Tam wyrosła potem potęga Ameryki (bez najmniejszej wątpliwości), trzeba więc brać dobry przykład. I zdążyć przed kolejną Irmą.

 4. Zborowski said

  Dla Polaka najwazniejsze jest ;praca za psie pieniadze lodowka pelna chemicznie przetwarzanego zarcia.Teleglupoty chowanie glowy w piasek Mowieniem (a co my mozemy nic nie zrobimy).A jak nie bedzie mial co do gara w zucic I nie bedzie mial czym dzieci wyzywic.Lub stanie przed plutonem egzekucyjnym UNIJNYCH SIEPACZY W CZARNYCH MUNDURACH To wtedy zalapie w jakim kraju mu przyszlo zyc I ginac.
  ;;;;;;;;;;;;;;;;I TO NIE JEST STRASZENIE Z MOJEJ STRONY ;;;;;;;;;;;;;;To moze byc prawdziwa rzeczywistosc Ktora juz sie rysuje na choryzoncie.
  A WIEC BUDZIMY SIE DO CHOLERY POLACY.

 5. Rafal Cz. said

  Ad4.
  Jak to jest ze Solidarnosc reagowala w latach „”slusznie minionych”” na niesprawiedliwosc, podwojne podatki
  a teraz idzie ramie w ramie z rzadem ktory czyni to samo?
  Widac wolnosc to pojecie bardzo wzgedne.

  SOlidarności nie ma. Są uzurpatorzy nazwy.
  Admin

 6. semperparatus said

  Widzę coraz więcej tej hołoty na ulicach…skąd oni się biorą i kto ich wpuszcza?Chyba pisowski rząd głośno krzyczy o niewpuszczaniu…a po cichu jednak wpuszcza…A policja zamiast kontrolować tych brudasów to zajmuje się gnębieniem Polaków…To wszystko wynika-niestety-z kompradorskiego układu rządzącego Polską…

 7. Dinozaur said

  Niejaki Spinelli twierdził , że zamiana państw narodowych w multi-kulti zlikwiduje wybuchy wojen . Nie wziął pod uwagę , że Wielka Wojna XX wieku ( I WS- II WS ) rozpoczęta została przez 3 multikulti reżimy : Rosję , Austrię i Reich ( z dużymi mniejszościami wówczas – polską , alzcką i duńską ).

 8. Pinxit said

  Do Syrii wrocilo ponad milion ludzi, mimo, ze Syria wyglada jak po stu trabach powietrznych. Gdyby Unii Europejskiej i krajom NATO zalezalo, zeby uchodzcy wrocili do kraju, to juz dawno by sie w ogole do Europy nie wybierali.

 9. Bryś said

  Oprócz „ciemniejszych” uchodźców są jauż miliony „ciemniejszych” obywateli Niemiec, Francji, Holandi, UK. Jeżdżą gdzie chcą. Odwiedzają znajomych, swoje żony i swoje dzieci.

Sorry, the comment form is closed at this time.