Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Prof. Ryszard Legutko rozniósł Junckera i jego propozycje! „Niech KE zacznie od remontu KE”.

Posted by Marucha w dniu 2017-09-13 (środa)

Współprzewodniczący Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Ryszard Legutko (PiS) miał bardzo mocne i zdecydowane wystąpienie w Parlamencie Europejskim podczas debaty na temat sytuacji w Unii Europejskiej.

Dotyczyło ono bieżących problemów UE, ale przede wszystkim wskazał na nieprawidłowości w funkcjonowaniu samego PE.

Europoseł odniósł się również do wcześniejszego wystąpienia przewodniczącego Junckera, który mówił m.in. o pomyśle połączenia stanowisk szefa Rady Europejskiej i szefa KE oraz konieczności akceptacji wyroków Trybunału Sprawiedliwości.

„Nie ukrywam, że jestem trochę zaskoczony, że przewodniczący Juncker niewiele powiedział na temat wniosków wypływających z Brexitu” – komentował wystąpienie Junckera przewodniczący Legutko. Dodał również, że w jego opinii, w PE brak jest jakiejkolwiek dyskusji na temat przyszłości UE. Zastąpiły ją wnioski, które – zdaniem prof. Legutki – są dowodem na niepoważne traktowanie eurodeputowanych.

„Jeżeli to jest debata, to słuchamy argumentów i odpowiadamy na nie. Proszę zwrócić uwagę, jakie tutaj słowa dzisiaj padły od tych, którzy mają inny punkt widzenia. Mówiono o ‚idiotach’, mówiono o ‚wirusie’, o ekstremistach’, a nawet obiecano, że im się pieniądze zabierze” – podkreślił europoseł PiS.

Ryszard Legutko wskazał również, że jeśli mówi się o konieczności przestrzegania prawa, należy przyjrzeć się i rozwiązać problem nieustannego łamania reguł „przez wielkie instytucje UE, wliczając w to KE i stosowanie zasady podwójnych standardów”.

„Niech KE zacznie od remontu KE a dopiero później będzie budowanie jakichś innych superinstytucji, ale trzeba się najpierw wyleczyć z choroby, która toczy instytucje europejskie i oby się to stało jak najszybciej” – skonkludował przewodniczący Legutko.

Za: telewizjarepublika.pl
https://polskaniepodlegla.pl

Komentarzy 6 to “Prof. Ryszard Legutko rozniósł Junckera i jego propozycje! „Niech KE zacznie od remontu KE”.”

 1. Pan Gajowy pozwoli, że się powtórzę. Nie przez złośliwość, ani przez humor na pisanie niemerytorycznych komentarzy. Po prostu wiele osób zapomina o najistotniejszym epizodzie z życia pana profesora…

  Tymczasem pisałem:

  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/08/08/gdzie-soros-a-gdzie-batory/

  A tam:

  ,,Kim byli studenci bądź tutorzy Collegium Invisibile? Mamy tu między innymi: Marka Safjana, Ryszarda Legutko, Andrzeja Olechowskiego, Hannę Gronkiewicz-Waltz, Piotra Glińskiego, Bronisława Geremka, Tadeusza Gadacza, Andrzeja Koźmińskiego, Katarzynę Chałasińską-Macukow, Łukasza Warzechę i Leszka Balcerowicza.”

  Wszyscy chyba wiemy kto stworzył i sfinansował Collegium Invisibile?

  Kto nie wierzy, niechaj sprawdzi.

  Oczywiście, Orban także… 🙂

  ——
  Nie ma co sprawdzać. Zresztą nie mam tu nic do powiedzenia.
  Admin

 2. Boydar said

  Czy taki np. Juncker nie wie, że za głupiego i wrednego chu*ja uważają go wszyscy zwyczajni zjadacze chleba, również macy oraz kebabów ? Ależ wie, bardzo dobrze wie. A im bardziej wiedzą oni, tym bardziej on jest kontent. Bo bierze ciężką kasę aby być przekonywującym. Po co mu to, ktoś zapyta. No jak to po co, przecież to jest wyżej powiedziane, dla kasy, kasy nie dostaje się za darmo, trzeba zapracować.

  Pytanie wszakże jest inne. Komu potrzebne są głupie a wredne chu*je na tak eksponowanych stanowiskach. Odpowiedź moja brzmi – są potrzebne kolegom profesora Legutko. I aptekarskie roztrząsanie co powiedział, gdzie i do kogo, nie ma zupełnie sensu. Tak jak sensu nie ma w doszukiwaniu się kłamstw w tekstach Urbana (raz czy dwa się pomylił, ale potem przeprosił u Michnika i u siebie), czy przesiewaniu piasku szukając przemytu diamentów na rowerze. Bo przedmiotem przemytu jest rower.

  Ktoś musi zostać okrzyknięty bohaterem dziejowym. Aby go okrzyknąć, tłum musi dostać igrzyska, koniecznie z krwią. No i właśnie dostaje.

  Za chwilę nastąpi zmiana czasu. O ile oczywiście PSL nie zdobędzie wymaganej większości. Do takiej zmiany trzeba się przygotować, to nie można tak o, na pstryk.

  Ale głupoty opowiadam, nieprawdaż ? W dodatku na trzeźwo, chyba coś zakąszę.

 3. revers said

  Co za jezyk od zaczne od remontu? do kogo ma trafic? i punkty public relation nabijac przez wiadomej wlasnosci media.

  Dzisiaj to nawet na malym dworeczku kolejowym w Pscinie Dolnym wywiesza sie kartke ” Z powodu inwestycji” pociag nie zatrzymuje sie do 17 pazdziernika, a moze innej rewolucji pazdziernikowej, ale za tym slowem „Inwestycja” kryja sie konkretne pieniadze, dotacje unijne w milionach, znaczone przetragi z kopertami, konczace sie pomalowaniem plotka na dworcu i wymina kilku kamieni z podsypaki torow, a nawet nie.

  Wlasnie obok J.W.P. zamkneli sklep Zabka, Fresh z wywieszka remont a wsrodku nic sie dzieje, personel na urlopie lub na zwolnieniach z pracy, wypowiedzeniu umow.

  Remont moze oznaczac tylko ze wszyscy sa juz po urlopie w Brukseli i sprawdzaja swoje oratorskie zdolnsoci i sily krasomowcze , powrot unijego zycia do naormalnosci, czyli 2 minuty o niczym dla kazdego z ok 800 europoslow.

 4. Zborowski said

  Oni maja tylko taka groteskowa farse.I ubaw dla gawiedzi.O cos sie dzieje w parlamencie Unii.Nic z tych rzeczy to tak ma byc.Ciagla zabawa dyskusja polemika .A pocichu wprowadzaja zamordyzm.
  Im tylko do pustych mozgownic przemowi TYLKO =Kriss Super vector At-4 H&K.
  I wysoka swiadomosc SPOLECZENSTW EUROPY.
  I bezwzgledna SILA.

 5. Carlos said

  Orban tez, tylko ze on zrobil im „cofke” i wyrzucil bankierow z Wegier

 6. revers said

  Kontygenty uchodzcze tez sie wprowadza, tam gdzie PO ma przewage, czyli wojewodztwa PO i Unia 11 Miast z przewaga elektroatu PO lub wplywami PO, czy Pan prof.Legutko z naczelnym PIS potupie noga, pogrozi palcem w bucie lub zagrzmi piescia w mownice europarlamentu.

  To sa juz fakty dokonane i tego nikt nie zmieni jesli jedna i ta sama korporacja Sorosa i innych dobrodzieji oplaca obydwie strony konfliktu lub dazy do sprzecznosci spolcznych tj. naganiaczy, przewodniki i przewodnikow uchodzcow, atify i progimy, i antagonistow, rodzaju niby konserwy PIS z panem prof. Legutko na czele.

  Dziel i rzadz, kto jest wlascicielem drukarni baksow ten ma realna wladze czy to poziomie globalnym czy lokalnym, krajowym.
  Juz Rotszyld szykuje drugiego mlodszego dobrodzieja Chodorowskiego do podobnych filantropii pro Sorosowych i demokracji mam drukarke baksow w Rosji.

  literowki z @3 wymiana kilku kamieni …, powrot do normalnosci …,

Sorry, the comment form is closed at this time.