Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Krzysztof55 o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Peryskop o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Schönlanke, czyli Trzcianka

Posted by Marucha w dniu 2017-09-13 (Środa)

Było sobie kiedyś miasteczko Schönlanke, aż nagle, ni z tego ni z owego, na początku 1945 roku przestało istnieć. Jego zniknięcie nie ograniczyło się do sfery idei, lecz miało wymiar całkowicie fizyczny i praktyczny. Mianowicie wymazano z mapy aktualną nazwę miasteczka i wpisano w to miejsce jego pierwotną nazwę.

Ci z Niemców zamieszkujących dotąd Schönlanke, którzy nie zdążyli wynieść się gdzie pieprz rośnie albo mniej lub bardziej gwałtownie opuścić ten łez padół, zostali wysiedleni do Niemiec.

Zwolnione przez nich miejsce zajęli polscy osadnicy. Tak oto Schönlanke zmieniło się w Trzciankę, która po ponad 170 latach wróciła do Polski.

Rzecz jasna transformacja niemieckiego miasteczka Schönlanke w polską Trzciankę odbyła się na skutek konkretnych czynników. Nie wydarzył się cud i Niemcy nagle, po tysiącu lat Drang nach Osten, nie zreflektowali się, że kradzież ziemi sąsiadów jest nieetyczna i należy natychmiast zaprzestać tej haniebnej praktyki.

Na przedmiotowe zdarzenie nie miała też wpływu postawa naszych, zawsze wiernych, zachodnich aliantów.

Trzcianki nie odzyskali również mityczni (bo mitologizowani) Żołnierze Wyklęci.

Fakty są takie, że Schönlanke „wyzwoliła” Armia Czerwona a Trzcianka, podobnie zresztą jak reszta Ziem Odzyskanych, przypadła Polsce z wyłącznej woli władz Związku Radzieckiego (Stalina).

„Wyzwolenie” sprawiło zapewne mieszkańcom Schönlanke pewien dyskomfort. Niemal wszyscy pożegnali się ze swoim mieniem, a część także z życiem. Ten aspekt transformacji dawnego Schönlanke w Trzciankę jest ostatnio szczególnie eksponowany.

Gdybym miał intencję wpisać się w tą modną narrację, mógłbym się tutaj rozrzewniać nad niedolą prostego człowieka sponiewieranego przez wichry historii. Mógłbym na przykład, stosując prosty erystyczny trik, przywołać faktyczną lub fikcyjną postać: młynarza, pensjonarkę, urzędnika pocztowego… i zderzyć jego ludzkie oblicze, marzenia i pragnienia z brutalnym walcem wojny.

Nie uczynię tego jednak. Głównie dlatego, że los niemieckich mieszkańców Schönlanke jest dla mnie głęboko indyferentny. Pobożni i pracowici Prusacy zamieszkujący powiat Netzekreis (powiat notecki) i całą prowincję Grenzmark Posen-Westpreußen entuzjastycznie wspierali Adolfa Hitlera w jego marszu do władzy. Następnie entuzjastycznie wspierali napad na polskich sąsiadów i politykę ich fizycznej eksterminacji. Dostali więc od losu to na co zasłużyli. A stało się tak, a nie inaczej wyłącznie dlatego, że przegrali wojnę, którą sami wywołali.

Fakt, że odzyskanie (a w niektórych przypadkach wręcz uzyskanie) terytoriów na północy i zachodzie zawdzięczamy powszechnie nielubianemu Związkowi Radzieckiemu budzi do tej pory wśród nas poważny dysonans poznawczy. Prowadzi on często do zaburzeń rozumowania i wyparcia faktów.

Dla porządku przypomnę więc, że Związek Radziecki dążył (skutecznie) do pełnego politycznego podporządkowania Polski, jednak w przeciwieństwie do Niemiec i Niemców nigdy nie dążył do unicestwienia fizycznie narodu. Armia Czerwona narzuciła nam na dziesięciolecia niechciany ustrój i równie niechciany sojusz. Uratowała nas jednak przed biologiczną zagładą, którą szykowali dla nas, z właściwą sobie starannością, niemieccy okupanci.

Na skutek przegranej wojny 1939 roku Związek Radziecki odebrał nam historyczne Kresy. Jednak w roku 1945 – traktując Polskę jako element systemu państw zależnych – nadał nam optymalną granicę zachodnią, co jak wiemy wcale nie było oczywiste. Trzcianka mogła ciągle nosić miano Schönlanke i wejść w obszar radzieckiej strefy okupacyjnej a później NRD. Biedna, mała i zniszczona Polska pozbawiona jednocześnie kresów i Ziem Odzyskanych byłaby skazana za zacofanie i marginalizację. Zapewne właśnie dlatego w wielką pieczołowitością dbamy dzisiaj o wszelkie pamiątki (w tym cmentarze)… po dawnych niemieckich mieszkańcach Ziem Odzyskanych.

Tymczasem pamiątki po Armii Czerwonej systematycznie likwidujemy. Nie widzicie w tym Państwo logiki? – i słusznie, gdyż w takim postępowaniu logiki nie ma. Mogłaby być, jeśli likwidacja pamiątek po żołnierzach radzieckich byłby elementem przemyślanej polityki historycznej. Polityka jest z definicji amoralna, polityka historyczna także, nie ma więc co się oburzać na to, że wypacza ona fakty.

Jednak w tym przypadku o żadnej przemyślanej strategii nie ma mowy, chyba że za taką uznamy ostentacyjne pokazywanie Rosji gestu Kozakiewicza.

Co warte zauważenia, w tym samym czasie, kiedy złośliwie drażnimy potężnego wschodniego sąsiada nie lękamy się także teutońskich dzikusów zza Odry. Tym wypominamy, że nie zapłacili mam reparacji wojennych, o pomniejszych przewinach nie wspominając. Francuzów uczymy jeść widelcem, Komisję Europejską wzniośle ignorujemy, itp., itd.

Reasumując prowadzimy politykę, na którą może sobie pozwolić jedynie mocarstwo. Dokładnie taką samą jak prowadziliśmy w 1939 roku. Ciekawe czy skutek będzie podobny?

Przemysław Piasta
http://mysl-polska.pl

Komentarze 42 do “Schönlanke, czyli Trzcianka”

 1. RomanK said

  Panie Przemyslawie ..pan to sie nocami nie poszczywa w poscieli ???……..przypadkiem?????:-)))))

 2. Boydar said

  Z powyższego (tekstu artykułu) wynika, że tutejszym podrabinkom te wszystkie drygi też bardzo nie pasują. Umościli sobie wygodne gniazdka a tu jakowaś rewolucja się kroi. No ciekawe, przewaga miejsca na pewno obowiązuje, jednak pamiętam, że któregoś razu leśniczy się wqurwił.

 3. Pinxit said

  Jestt duzo racji w tym co facet opowiada. Ma zreszta prawo widziec nasze obecne granice takie jakie mamy. Przeciez i Wroclaw nazywal sie Breslau I Swidnica i Strzegom mialy niemieckie nazwy i tp.
  I prawda jest, ze nam Stalin te ziemie wykrzyczal, nie dlatego, ze nas kochal, ale chcial tym Niemiaszkom dokopac do konca i co sie da to im urwac..
  I rzeczywiscie jakos tak pamiatki po Rosjanach skrzetnie likwidujemy.
  Ale za to postawimy pomniki Churchillowi i Banderze. Parka sie lepiej chowa.
  No i mamy w planie 70 pomnikow Lecha Kaczynskiego. Chodzi o to, zeby zachowac rownowage.
  A jeszcze jak sie bardzo postaramy, to zamowimy te pomniki z najlepszego stopu bronzu z … z bo ja wiem.. lapis lazuli i jaspisu. Stac nas na to.

  Gdzie sie ten pan autor pomylil, to w porownywaniu sytuacji Polski w 1939 roku i teraz.
  W 1939 mielismy trwale sojusze z Francja i Anglia
  . Teraz stoi za nami caly Sojusz Atlantycki, razem z oceanem

 4. RomanK said

  Gdzie sie pomylil??? NIgdzie sie nie myli…wcale..dlatego powinien juz…… spierdalac:-))))))

 5. Boydar said

  Panie Pinxit, Pan sobie rzuci gałką oczną i wskaże pomyłki

  http://jerzyurban.blog.pl/2012/10/15/list-otwarty/

  Tam nie ma pomyłek, to całość jest jednym wielkim oszustwem, ale poza kontekstowym. I też niech spierdala.

 6. RomanK said

  Co sie tyczy pomnikow to ja mam pomysl..pomnika w Warszwie..jaki moze byc umieszczony na obrotowym cokole ze stali przemyslowej 3/4″ drubosc, z lozyskiem kulkowym, na polosce…z dwoma otworami i jednym bolcm 1/2″ do blokowania cokolu po dokonaniu obrotu….180*
  Pomnik opisany mowa wiazana….
  Cd, Herb Polin

  A w sercu Polin pomnik stanie,
  Za herb co miastu sławy przyda.
  W pięknym chałacie- połkaftanie ,
  poł Baby-Ryby i Hasyda!

  Na zgniłej słomie spi lud polski.
  Od wiekow trzech wciaż zamieniany,
  przez wodzow ich i arendarzy,
  w nierogaciznę i barany.

  Kto bydło pyta o ich wole,
  o to -czy nowy bat im służy.
  I czy chce dzisiaj być wygnane,
  lub może tez pasione dłużej?

  Selekcja służy na folwarku,
  wielkiej idei. Już wygnane-
  psy i ogiery, nawet gęsi
  co dzioby mają rozgęgane.

  Po łakach mgła sie biała snuje,
  Klarnet w oddali rzewnie kwili,
  Melodię swojska- dana , dana,
  ejsze szalom hava nagilli….

  Sierpien 2007-08-20

 7. Yagiel said

  A mnie to ostatnie porównanie wydaje się trafne. Oczywiście za mało czytałem listów&raportów ambasadorzy-Beck z lat 38-39, wszelako – pars pro toto – dają obraz mocarstwowego nastroju albo – co może dokładniejsze – dopasowywania się większosci ambasadorów do samopoczucia mocarza Becka.
  On jeszcze w marcu czy kwietniu 39. zajmował senatorów pomyślnymi perspektywami naszej, znaczy jego i Wodza, nie mojej polityki kolonialnej… Tak tak, szykowaliśmy się objąć jakieś kolonie zamorskie! Może San Escobar?

  Co do tezy głównej – jest w pop. watkach o tym czynie z mauzoleum w Trzciance. Hańba i hucpa!
  Ale czy to szaleństwo nie ma w sobie metody?

  Rosja to nie CCCP, a zatem i nie ACz – czemu więc Kreml obidiłsia? W obronie prawdy historycznej? W obronie sierpa i młota?
  W obronie jednego – wskazanego przez Boydara – słowa „niezależność” na tympanonie? Tak czy siak
  co zrobi Kreml, skoro już poczuł się obrażony…?

  Ciekawe, co PiS ma w kartach, że mówi „sprawdzam!”? Blefuje? Kaczyński może, bo co może stracić?
  Przecież Rosjanie nie wejdą do Polski „wyzwolić i odbudować mauzolea i pomniki”…
  Ale nie on jeden w tej partii czy przy tym stoliku. (Zresztą czy on przy tym stoliku w ogóle? Ale powiedzmy, że tak.) Z nadania Trump’a taki odważny? W 76. bodaj w Katowicach wygraliśmy w hokeja na mistrzostwach z CCCP 6:4 – euforia! Potem co prawda przegralismy z RFN i wypadliśmy z gr.A… W ostatniej minucie meczu?

  Cóż, historia może się powtórzyć, niekoniecznie w ostatniej minucie: Trzcianka może znowu być Schoenlanke – wątpię, czy za cenę jakichś niemieckich grobów, niemieckich ofiar… Może zresztą nie będzie to Schoenlanke, a Al Arabija Germanija Ibn Merkelija ?

  W pościel posikiwałem ostatnio, przedszkolakiem będąc. Na Zoliborzu widuje coraz więcej Hindusów – Ukraincy już zwykli. Czasem słyszę rosyjski u młodych, czasem angielski. Jednego Araba (chyba) widuję: z białozorem na ręku chodzi, czasem z siostrzyczką albo córeczką – wzbudza ciekawość, życzliwą…
  Zawsze można mieć nadzieję, że i Arabowie są różni. (Może to Pers?) Jak różni Sowieci byli: krasnoarmiejcy to nie psychopaci z katowni; jak różni Niemcy: nie wszyscy hitlerowcy; jak Żydzi czy raczej Izraelici: nie wszyscy żydzi albo nie wszyscy chazarowie; no i jak Ukraincy. Itd.

  Jeśli Kaczyński wie, że nie jesteśmy mocarstwem – a wie, choć jest romantykiem – to wie, że sami nie obronimy Trzcianki: na kogo liczy? Na scenarzystę i reżysera? Bo ciągle gra w filmie sprzed 60 lat…? Tylko czy chodzi o Łunę w nowiu?

 8. Boydar said

  Przez kilka dni Trzcianka będzie Schönlanke, tak stoi w Piśmie.

 9. Yagiel said

  Wiersz od RomanK – na miejscu i czasie
  List od Boydara – dziwny, a ten ogon poniżej długaśny ani ani

 10. Boydar said

  A potem będzie tak jak Gustlik mówił.

 11. RomanK said

  Bedzie tak:

  Jak bylo9 w 1980 i 81 roku….ale to jak mrugniecie nagle powiek….
  Pokazcie ten film kazdemu!!!!!!! POlakowi!!!!!
  Takie prawo ma Suweren!!!!!! WY…TY..i TY tez..nawet JA:-))))

 12. Joannus said

  Pomijając fragment tekstu od słów – ”Co warte zauważenia,,,” , bardzo dobra treść artykułu.

 13. Administracja Polski 2017 odrzuca fakty i historię, pomimo , że w Sejmie i w Senacie dominują ex-PZPR członkowie,że to właśnie Rosjanie przywrócili ziemie zachodnie państwu Polska.

  Pomimo protestów przeciw CCCP, ze strony Francji, USA, Wielkiej Brytanii(!).

  Polska zachodnia zawdzięcza swoją wolność, właśnie Rosji czy to się fanatykom i pseudo wrogom Rosji, podoba czy też nie.

  Historyczna decyzja CCCP?A ziemie wschodnie…Polski z lat 30?

  Proszę zapytać administrację Wielkiej Brytanii,USA,Francji.Oni mają w archiwach dokumenty,które gdyby się ukazały,to wtedy by doszło,do powrotu milionów Polaków, Polonii do Polski.

  Oszukanych,zdradzonych przez wspaniały zachód.Ten „zachód” zyskał na taniej produkcji w bloku wschodnim tak jak dzisiaj ma zyski….z pięknych Chin….

  USA inwestowało w EU zachodnią ale dzięki również…eksportowi z bloku wschodniego.Co proszę?To Rosja miała zyski z RWPG?
  CCCP spłacała,o tym nie zapominajmy, swoje długi…w USA.

  Co robią Niemcy z pomnikami rosyjskimi ? Mają zyski z turystyki.
  Nawet administracja USA nie protestuje w Niemczech, przeciw ulicom,pełnych nazwisk,komunistów rosyjskich, niemieckich.Nawet w roku 2017…..”wrogowie” polityczni są patronami ulic, placów itd.

  Nigdy nie zapominajmy….to gospodarka i to narodowa jest najważniejsza.To co realizuje administracja Polski, przeciw Rosji,jest kontraproduktywne dla gospodarki w Polsce.NATO nigdy nie stanie w obronie…Polski.O tym wie doskonale administracja USA,Niemiec ale i Rosji.Jest jedno państwo ,które czeka na złoża w Polsce czyli Izrael.Umowy Izraela z Włochami,Grecją Cyprem są już podpisane.Za kulisami trwają już przygotowania do specjalnej „umowy” administracji Polski z Izraelem ale to nie jest na temat.Sygnały są już znane tak jak ceny wody, paliwa, energii w Polsce.Dziękuję za uwagę…Marek.

 14. Yagiel said

  Tak patrzę na to mauzoleum, którego już nie ma… I nie będzie. Drzewa posadzą tamtejsi? Pomnik Lecha K.?

  Dżihad czyści/ł?/ pustynie w Iraku, Syrii z wszelkiej cywilizacji, pamięci – PiS czyści Polskę: nie było II wojny – po czym poznać, że była? Po czym będzie tam poznać? Jak w raju: drzewa, drzewa, owoce… Prezes daleko.

  Szkoła jest i program. Jeśli ruskie zdobywali, to fryce bronili – ci i ci ginęli. Cmentarzy z tymi i tymi jednak nie ruszają tamtejsi? (Zamknięte.) Znaczy nie o groby chodzi, a o symbole imperiów wrogich? Żołnierze ci i ci byli, ale imperiów ne było? Nie ma (tych dwóch). CCCP może i był imperium, ale FR na pewno imperium nie jest, bośmy zburzyli (to mauzoleum)…
  Więc nie o to chodzi, że Lech Kaczyński wyzwolił, no może Rajmund – to inna teza. Nikt nie wyzwolił – kraj i miasto z rąk obcych w obce; sowieci nie wprowadzili nazwy rosyjskiej…Cwaniaki?

  W tym jest projekt Polaków – takich bez pamięci historycznej… To dlaczego Polaków? Jeśli nie ma historii, to nie ma Polaków. W tym zatem jest raczej projekt ludzi – uwaga – wolnych od historii? No nie, historia jest: był Grunwald’1410, to był i maj’45. PiS chce kształtować ludzi wolnych od… imperiów? Znaczy nie ma ich, jak nie było, a my tu w Polsce jesteśmy ukochany kraj, i niezależny kraj/ niezależne i miasta i wioski./ Ukochany kraj i niezależny kraj/Ukochany jedynie nasz – polski! ?

  To co tu robią soldżersi? (A we Wrocławiu tysiąc Dojcz-konsulów? Flagi UE już czas jakiś temu zdjęte.) Wypadkują się po szosach przypadkiem przez pomyłkę? Nie wpuszczą tu kozoje… ? No ale jak nie wpuszczą, skoro nie imperialni są, pokój miłujący i demokrację, a wraz z demokracją multi-kulti chyba? No nie – nie Trump! On i prezes to jedno! Prezes znalazł nowego bliźniaka, bardziej podobnego do siebie… I obaj miłują demokrację, a w każdym razie władzę Narodu.
  Nie żadnej tam swastyki ani sierpomłota.

  Lecz dlaczego USA nie są imperium? Bo z bliźniaków to Jarosław jest dominujący, nie Donald – to chyba jasne. Reszta to miełkost’.

  Mauzoleum nie ma – Jarosław jest.

 15. Kazek said

  Widząc komentarz RomanaK pod nr 1 uważam ,że facet stacza sie do poziomu trola

 16. Plausi said

  Zmiany na mapie Wolnej Polski

  https://pppolsku.wordpress.com/2017/09/13/zmiany-na-mapie-polski/

  Nieźle byłoby, gdyby rodacy więcej się zastanwiali nad tym, co się wokół nich dzieje.

 17. La Reine Toronto said

  Smutny temat i to bardzo; widac jak my Polacy roznie postrzegamy polskosc i jaki mamy do tego szacunek.

  Pochodze z Dolnego Slaska i co bedzie w niedalekiej przyszlosci skoro dochodzi do takich niecnych excesow?

  Wielki blad ze Polacy odrzucili slowianskie korzenie a daza w wiekszosci do ponownej germanizacji?

  F…ck !

 18. Boydar said

  To nie jest miejsce na takie rozważania, ale wszystko jest naczyniami połączonymi.
  Mówi się o roszczeniach i że są nieosiągalne. Też tak uważam, ale z zupełnie innych powodów niż się przyjmuje. Otóż nieosiągalność roszczeń argumentowana jest wątpliwej jakości prawnej zrzeczeniem w 1953 oraz (domyślnie) pozornie absurdalną do spłacenia kwotą. Obecnie określana jest ona na sumę powyżej 800 miliardów dolarów.
  Ponieważ w sądzie wygrywają zazwyczaj prawnicy a nie jakieś tam prawo, stosowny do wagi sprawy sąd czy inny trybunał nieoczekiwanie może przychylić się do naszych żądań. Szczególnie gdyby był niezawisły. Bo znaczyłoby to, że wszystko jeszcze przed nim (sądem znaczy się). Kto miałby sad zawieszać w przypadku odmowy zaordynowania żydoszkopom kuracji przeczyszczającej, to sprawa odrębna, ewentualni chętni już tam by się na pewno znaleźli. Zwłaszcza za rozsądny procent od znaleźnego.
  Zostaje kwestia dużej kasy. No właśnie, czy na pewno dużej. Jeśli podliczymy dotychczas wypłacone przez BRD GmbH kwoty różnym powojennym wierzycielom oraz „wierzycielom”, to suma staje się zupełnie porównywalna. A musiała na nią wyrobić głównie gospodarka odbudowująca się. Ta gospodarka dawno się odbudowała. I dla takiej bilion dolców w nastu ratach, tak naprawdę problemu większego nie stanowi. Czyli zapłacić mogą i niespecjalnie poczują.
  Dlaczego zatem uważam, że ten dług wojenny jest nie do odzyskania. Otóż rozumowanie moje jest jak zwykle pokrętne. O ile dla gospodarki BRD GmbH taka kwota nie jest kłopotem, to dla naszej już jest. Oczywiście nie kłopotem. Po otrzymaniu takiego zastrzyku, a uwzględniając potencjał Polski surowcowy, techniczny, ludzki i każdy inny, Niemcy zyskują w Polsce wroga który może zacząć ich odliczać. Zwłaszcza, że po uniezależnieniu się od problemów finansowych, zaczniemy (przynajmniej w teorii) robić interesy na zasadach uczciwości. A co to za interes dla żydoszkopa robić interes uczciwy. I oni nigdy na to nie pójdą, właśnie ze względu na to, co stało by się później. Prędzej wypowiedzą nam wojnę, pod dowolnym pretekstem. Albo nie wypowiedzą, po prostu zrobią, tak jak poprzednią. Czy im się uda wygrać ? Raczej wątpię. Nigdy nie wygrali żadnej wojny i teraz też nie. Po tej wojnie nie będzie już komu mówić po niemiecku, dokładnie jak prorokował Gustlik.

 19. RomanK said

  Nie postawiono zadnego pomnika , ktorego by pies nie obsikal…chyba ze Kazkowi postawia ..z podniesiona nozka:-)))))
  Nie nie wypowiedza..popatrzcie co i ile tego wyladowuja w Gdansku….i zapytajcie tych co wiedza dlaczego wlasnie taki -a nie inny kolor…a wszystko nowki…wiem co mo
  Lypnijcie okiem i posluchajcie co dzis dzialo sie w Czerniowcach…tak na Podolu…. i dlaczego uciekal ze sali Junker….w Brukseli i co fanzolil o dwoch plucach Europy…..
  I nie bojcie sie….rura miekka…..

 20. Pewne rzeczy są nieprecyzyjnie zdefiniowane, a przez to mylnie rozumiane. Czym są dzisiejsze Niemcy? Dzisiejsze „Niemcy” (formalnie nie ma czegoś takiego jak Niemcy) nie mają prawnego statusu państwa, lecz są firmą. Angela Merkel jest kanclerzem jedynie tytularnie, natomiast prawnie jest prezesem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Bundesrepublik Deutschland Finanzagentur GmbH (czyli Sp. z o.o). Wtajemniczeni Niemcy na szczeblu rządowym nazywają więc ją złośliwie Panią Prezes, a nie Panią Kanclerz.

  Faktami ważnymi i sprawdzalnymi jest to, że po wojnie nie było i nie ma traktatu pokojowego Państw Sprzymierzonych z Niemcami jako państwem. Po kapitulacji niemieckiego Wehrmachtu 8-go maja 1945, nie nastąpiła kapitulacja III. Rzeszy. Nie ma traktatu pokojowego. Zamiast tego weszły w życie konwencje regulujące prawa państw okupacyjnych : ZSRR, USA, Wielkiej Brytanii i Francji. Do dnia dzisiejszego między tymi stronami panuje zawieszenie broni. Ten twór nie ma także konstytucji. „Grundgesetz für die Bundesrepublik Deutschland” – ta Ustawa zasadnicza tylko działa jako „konstytucja Niemiec” do momentu, gdy niemiecki naród wybierze w wolnej elekcji dla siebie konstytucję (art. 146). Obwieszczona dnia 23 maja 1949 przez Radę Parlamentarną (Parlamentarischer Rat) weszła w życie dnia 24 maja 1949 roku. Wiele wskazuje, że Państwa Sprzymierzone stanowią jedynie publiczny parawan dla unormowań dokonywanych pod dyktando korporacji ponadnarodowych, począwszy od powiązań przemysłu chemicznego i farmaceutycznego jeszcze sprzed okresu dojścia Hitlera do władzy – w formie jawnej i w trakcie jego rządów – w formie skrywanej. Na czele grupy firm niby niemieckich – stał słynny IG Farben Rotschildów, natomiast na czele powiązanych z nimi kapitałowo firm niby amerykańskich – był Standard Oil Rockefellerów.

  Niemcy nie są suwerenne, są uważane za swojego rodzaju „marionetkę USA“, nie mogą przeprowadzać ogólnokrajowego referendum w sprawach politycznych, a urzędy i nawet policja w Niemczech są formalnie sprywatyzowane, etc.

  Nie zastały wprowadzone nowe przepisy o przynależności państwowej, a nadal działa prawo wprowadzone przez Adolfa Hitlera w 1934 roku, kiedy to zlikwidowano konstytucję (Verfassung) z 1919 roku – Republiki Weimarskiej i wprowadzono nazistowskie ustawodawstwo , którego nie zlikwidowano po II wojnie światowej. Kwestia obywatelstwa – przynależności państwowej pozostała określona jako „Deutsch” – tak jak w III. Rzeszy. W 2010 roku ustawa o obywatelstwie została usunięta z GG. Wobec tego praktycznie Niemcy nie maja określonego obywatelstwa.

  Szczegółowe informacje:
  http://www.staatenlos.info
  http://www.wahrheiten.org/blog/brd-luege/
  http://deinerechte.wordpress.com/tag/entnazifizierung/

  O co tu zatem chodzi? Istnieją w dzisiejszym świecie zwolennicy państwa narodowego i własnego społeczeństwa oraz zwolennicy globalistycznego Nowego Porządku Świata pod wodzą banksterów i „błękitnokrwistych” rodzin królewskich, będących pod nadzorem supertajnych organizacji.

  Jednak siła zwolenników państwa w konfrontacji ze zwolennikami globalistycznego NWO rośnie i to jest rzeczywista oś konfliktu w dzisiejszym świecie, która jest przykrywana kłamstwami globalnej propagandy medialnej, będącej pod kontrolą globalnych banksterów.
  ___________________________________________________________________________________

  Germanie i germanizacja. W wielkim skrócie. Odsyłam do artykułu: „Jak ze Słowian zrobiono Germanów”.

  http://krysztalowywszechswiat.blogspot.co.uk/2015/04/jak-ze-sowian-zrobiono-germanow.html
  ___________________________________________________________________________________

  Trzcianka była niemiecka. Była, a jak długo? A w jaki sposób stała się niemiecką? A jak długo tereny dzisiejszych „Niemiec” były nasze, słowiańskie? Powtórzą niektórzy ychnią wykładnię historii: plemiona połabskie itp.. Moi mili, to część Imperium Lechitów! My jesteśmy Lachami, a po rozpadzie tamtego Imperium Polachami > Polakami. Nie od jakiegoś „pola”, czy Polan wywodzonych od „pola”!
  Te plemiona, jak ich dziś nazywają to nie były jakieś inne narody, mówiące innymi językami. Wszyscy mówiliśmy jednym językiem, a te „plemiona” utrwalone przez ychni bełkot, to organizacje terytorialne, coś jak późniejsze województwa.

  Dla przypomnienia, a jak ktoś nie czytał, to na dobry początek:

  Click to access jc3b3zef-kisielewski-ziemia-gromadzi-prochy.pdf

  https://marucha.wordpress.com/2014/06/14/ziemia-gromadzi-prochy/

 21. Boydar said

  „… rura miekka …”

  To odwołanie do zależności w normalności. Schizofrenik nie wie co to miękka. Jemu się wydaje że właśnie twarda, a miękkie wszystkie dookoła.

 22. Jabo said

  ad. 15 Pan RomanK dostaje niestety czasami pomroczności jasnej. Na szczęście tylko czasami, bo tak normalnie to pisze bardzo sensownie.

 23. A sama Trzcianka? Jest parę artykułów i stron internetowych. Można poczytać i samemu wysnuć wnioski.

  O historii:

  http://wirtualnemuzeumtrzcianki.trz.pl/book/export/html/514

  http://www.trzcianka.pl/page/rys-historyczny

  http://regionwielkopolska.pl/dzieje-wielkopolski/dzieje-miast/trzcianka-1652.html

  http://mzntrzcianka.pl/historia/

  https://trzcianka.info/forum

  O mauzoleum:

  http://www.naglos.com.pl/artykuly/10-wydarzenia/320-boj-o-trzcianke-czyli-co-wiemy-o-wyzwoleniu

  http://www.asta24.pl/2016/12/06/nie-ma-szczatkow-pod-mauzoleum/

  https://wpolityce.pl/historia/357452-zburzono-sowieckie-mauzoleum-w-trzciance-msz-rosji-to-bluznierczy-akt-foto-i-wideo

  https://wiadomosci.wp.pl/trzcianka-wyburzaja-mauzoleum-armii-czerwonej-6163965665601153a

  https://www.wprost.pl/historia/10075318/Zniszczono-radzieckie-mauzoleum-w-Trzciance-Poinformowalismy-Rosjan.html

  a nawet takie:

  http://www.sztetl.org.pl/pl/article/trzcianka/3historia-miejscowosci/

  http://www.sztetl.org.pl/pl/article/trzcianka/5,historia/

 24. Yagiel said

  @ 13, Marek Lipski

  Ciekawe otwarcie: „Administracja Polski 2017 odrzuca fakty i historię, pomimo , że w Sejmie i w Senacie dominują ex-PZPR członkowie,że to właśnie Rosjanie przywrócili ziemie zachodnie państwu Polska.” – Kilka uwag:

  1. „administracja Polski” – ładne
  2. „w Sejmie i Senacie dominują ex-PZPR członkowie” – nie w sensie liczbowym, a w sensie jakim? W sensie liczbowym dominują katolicy, za PO też dominowali; w jakim sensie ex-PZPR dominują – realnej władzy np. Piotrowicza czy… no tak, Borowskiego?
  3. „to właśnie Rosjanie przywrócili” – a mnie uczono, że sowieci, znaczy ACz państwa CCCP; owszem byli w niej Rosjanie, jasne, lecz nie była to Armia Rosji ani Armia Rosjan; jasne, miliony Rosjan zginęły w wojnie, setki tysięcy za Polskę Odzyskaną, itd.
  W końcu na tym mauzoleum był sierp i młot, a nie orzeł dwu-głowy. Więc…?
  4. zestawienie prawdy historycznej z ex-PZPR członkami wydaje mi się dziwne, a nawet wątpliwe: kiedy członkowie PZPR albo ex-człnkowie dbali głównie o to, by historia w Polsce była prawdomówna? jesliby juz mieli dbać o narrację historyczna, to właśnie w wersji: Sowieci/ACz/CCCP to wyzwoliciele Polski – w PZPR nie mówiło się o sojuszu z Rosją Sowiecką, prawda?
  5. chyba że taka jest t e r a z umową pośród ex-członków PZPR, że to Rosjanie właśnie wyzwalali… No to albo dominują w S i S, albo w S i S dzieje się i mówi o tym to, co sie mówi…

  Przy tych uwagach do 1. zdania cały text bardzo ciekawy. i Zwłaszcza końcowy opis jest na temat (wziąwszy pod uwagę słowo wskazane przez Boydara).

 25. Yagiel said

  @ 23, Hulajdusznik

  O, bardzo ciekawy zestaw – przeczytałem już o wyzwoleniu i światłach zwycięstwa… Reszta potem.

 26. muki said

  Polska miala sie calkiem dobrze bedac rzeczywistm zaborem m. in Rosyjskim-car Aleksander byl tez krolem polskim entuzjastycznie witanym przez Polakow-w tym tez czasie Warszawa z zapyzialej wiochy zostala zamieniona w miasto-brukowane ulice, parki itd powstala tez Lodz. Autor zwyczajnie klamie bo po 1945 Polska byla panstwem zupelnie niezaleznym i rzeczywiscie polskim. Cmentarze poniemieckie zostaly na ziemiach zachodnich zamienione w parki-np we Wroclawiu nie zostal zachowany ani jeden cmentarz niemiecki natomiast dwa zydowskie sa pielegnowane niemal jak katolickie, jeden nawet zostal uznany za muzeum. Trudno sie zgodzic gdyz obecna sytuacja okupacji Natowskiej-2,5% PKB na zbrojenia tzn kupowanie broni z demobilu, czynne uczestnictwo w bandyckich kampaniach na tzw Ukrainie i Bliskim Wschodzie , bazy na terenie Polski, bynajmiej nie sa palarelne z byciem panstwa polskiego w Sojuszu Ukladu Warszawskiego i RWPG w latach 1945-89. Polska napewno byla o wiele bezpieczniejsza gospodarczo i militarnie bedac w sojuszu z ZSRR niz w obecnej calkowitej zaleznosci i podleglosci NATO i UE. Wkrotce zreszta panstwa BRIKS-u beda pierwsza potega-juz sa i zobaczymy co obecni Strategosi polscy wymysla. Oni zawsze maja mozliwosc ewakuacji do swoich panow ale my???? Narody na Wschodzie i Zachodzie nie wiedza co mysli narod polski widza tylko to ,co wyprawia rzad polski, a to doprowadzilo do sytuacji ze Polak jest traktowany jako zdrajca i zaprzaniec na calym swiecie-podobnie zreszta jak w latach 30 ubieglego wieku.

 27. Marucha said

  Re 24:
  Panie Yagiel, napisał Pan, że w polskim parlamencie „dominują katolicy” – zarówno w poprzednim, PO-wskim, jak i w obecnym.
  Czy może mi Pan wskazać tych „katolików”? W liczbie dominującej?

 28. Pinxit said

  11
  RomanK
  Ja nie bardzo rozumiem. . Kiedy ten film byl robiony?
  Z cala pewnoscia nie w PRL-u bo w PRL-u nie bylo policji.
  Nie pamietam jak to bylo tyle lat temu.

  Ale wiem, ze dr. Piskorski dalej siedzi – w ogole bez oskarzenia.
  I bez najmniejszego powodu.
  Jakos nikt nie smie interweniowac.

 29. Lily said

  Nie wiem czy zadziala.Jesli zadziala,to mozna wlaczyc tlumacza w 4- ech jezykach.
  Sam adres strony wyglada powiedzmy dziwnie.
  http://xn—-8sbeybxdibygm.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B8-%D0%B2%D0%BE%D1%8E%D1%8E%D1%82-%D1%81-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%B1%D1%88%D0%B8%D0%BC-%D1%80%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%BC-%D0%B4%D1%83%D0%BC%D0%B0%D1%8F-%D1%87%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B8%D1%85-%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%83-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%83%D0%BF%D0%B8%D1%82%D1%8C%D1%81%D1%8F/

 30. Boydar said

  Działa, Pani Lily, całkiem poprawnie.

  Wreszcie ktoś nazwał rzecz po imieniu. Ale to znaczy że wszystko u nas rozumieją prawidłowo.

 31. Tytuł tego artykułu, do którego odnośnik zamieściła Pani Lily w tłumaczeniu na polski:
  „Polscy żydzi walczą z pomnikami postawionymi ku czci poległych Rosjan, myśląc, że nie ma już nikogo, kto by się za nimi ujął”.

 32. revers said

  Jesli chodzi o symbol mlota i sierpa, to mozna bylo odkuc toto i rownie dobrze przymocowac tam ekierke i cyrkiel z litera G dla naszej i waszej masonerii, zreszta symbol cyrkla byl wpisane, wlaczony w cene symbolu DDR.

  W Belinie na stadionie Olimpijskim z 1936 roku, pozostaly faszystowkie orly-gapy ale z odkuta sfastyka, co nie stanowilo ze trzeba bylo zburzyc caly stadion olimpijski jako symbolu rezimu Hitlera i III Rzeszy Niemeickiej, lub nawet postumentow pod orlami.

  Po zatym gmina Trzcianka musi byc bardzo bogata skoro na kilka godzin potrafii uruchomic moce przerobowe sredniej firmy budowlanej lub miec lepszego sponsora, a i tak nie bedzie tego jak 1 dziesiata tego co Niemcy wydali na restauracje 3 pomnikow A.Cz. w Berlinie.

  Do tego pojawily sie w internecie artykuly podgrzewajace atmosfere na niekorzysc stosunkow Polsko-Rosyjskich w stylu „A to Rosjanie beda wsciekli ..”, co tlumaczy ze komus bardzo zalezy zeby te relacje byly jak najbardziej nieporawne i na niskim poziomie.

 33. RomanK said

  Oooo ludzie miekkiej rury….
  Film jest narracja….panie Pinxit…i opowiada panu historyjke…na ktora pan nawet nie zwrocil uwagi…a pyta kiedy????
  Panei -pan nie pyta , kto puka?????..pan zapyta czym????puka!!!!!!

 34. RomanK said

  Panie Revers..pozwol pan -ze pana oswiece!

  Rosjanie- jako lud twardej rury wiedza i pisza otwarcie…
  \ Jewreje w Polszy rozwalaja pomniki naszych pogibszych….\
  Czy to znaczy ,ze sa antysemitami?????
  Moze i sa , ale….. to swiadczy, ze widza co sie dzieje przedewszystkim.
  WIdzi pan, modlitwe Muzulmanina rozpoczyna wyznanie Wiary… Nie ma Boga nad Allacha…a Mahomet jest tylko prorokiem Allacha….i rozwali kazdy pomnik , ktory uwaza za Balwana…
  Z Religia Holokaustu jest podobnie….
  A ZE TE WSZYSTKIE RELIGIE…schizmy, herezje, wywodza sie z zydowskiego ethnosu…zatem i reakcje przewidywalne, jak i akcje usuwania wrogich balwanow, symboli kultu,obojetnei czy to domniemany kult, czy nieswiadomie lekcewazony..czy rzeczywisty ..bo -jak pan zauwazyl szkodzi interesom.
  To jest mozliwe wszedzie tam, gdzie zyja ludy miekkiej rury, czyli poddani , zanurzeni w apathii spolecznej.Ktora polega na calkowitej bezsilnosci i nawet braku jakiejkolwiek proby uzycia tego co daje IM, czyli narodom demokracja, pozycja suwerena, posiadanie pelni praw obywatelskich,rownosc wobec prawa i nadrzednej pozycji obywatela nad swoimi urzednikami:-)))))
  Na pytanie dlaczego tak jest …zdecydowana wiekszosc odpowie panu..nie informujac , ale raczej usprawiedliwiajac sytuacje….
  – A panie- co jo moge…jakom jo mom wladze…kto mi jom do:-)))))
  DOkladnie, jak na filmiku:-)))))

 35. Yagiel said

  Panie Marucho @ 27, pyta Pan o katolików w sensie zwykłym, prawda? Tacy, którzy chodzą do kościoła, chrzczą dzieci, a poza kościołami wieszają czy noszą krzyże? W obecnym S i S z większość chodząca do kościoła to oczywistość, wliczając Kukiz, PO i PSL; w pop. kadencji – tak samo: 80% ?

  ——
  Aha – to dla Pana katolik, to ten, który chodzi do kościoła, chrzci dzieci i nosi krzyżyk?
  Admin

 36. Boydar said

  No ale czego Pan Roman oczekuje, wymierzenia sprawiedliwości burmistrzowi Trzcianki który się głupio i pazernie uśmiecha? Wojewodzie który zdjął z rejestru ? ministrowi za którego wiedzą i zgodą, premierowi któremu minister podlega ? Mam dalej wyliczać ? Muterki mi się, qurwa, skończyły. Można jeszcze kredkami po asfalcie, ale wtedy się w Gajówce naśmiewają.

 37. RomanK said

  Panie Boydar..rozwalaja to-0 co i tak miejscowym ludziom u dupy wisialo i ani ziebilo, ani grzalo…
  Postawilo bo moglo..i rozwala- bo moze….
  Jak pisal Dlugosz pod Grunwaldem miejscowi chlopi wylezli i sie rozsiedli wygodnie na debach, zeby lepiej widziec i nie paletac sie pod nogami…azeby wsrod drogi, nie dostac sie przypadkiem- pomiedzy ostrogi….
  Wiekszosc miala ze soba buklaki z piwem, gomulki sera i kielase sucha….
  Jednego chalange…. dla drugiego rozrywka , widowisko….
  Memento Jedwabne…..tez zaczelo sie od pomnika:-)))
  Oko za oko, zab za dab,
  zupe za dupe…itd …..byle do rymu:-)))

 38. RomanK said

  Ultra katolickosc -panie Yagiel- polityczna , objawia sie tym , ze afiszuja sie z nia ugrupowania ,ktore zawieraja i skupiaja nawiecej, rozwodnikow, starych panien i kawalerow..orientacji samotnej, koncentrujacej sie wylacznie na poboznej praktyce cnoty czystosci i oszczednosci:-))))
  Oraz na oplacaniu skladek i szkolen organizacji miedzynarodowych para tercyjarskich.

 39. Boydar said

  Jakieś straszne rzeczy Pan Roman pisze (38), choć zapewne prawdziwe.

  Ja pierdolę tych wszystkich wsiowych chamów cała światową tłuszczę !!!

  Nie mam qurwa nic z nimi wspólnego oprócz pochodzenia !!!

  Chuj im w dupę i kawałek szkła !!!

 40. Yagiel said

  Panie Marucha, Panie RomanK, żyję od urodzenia w Polsce takiej, jaka ona jest na wsiach i w miastach… Nie ja mówię o sobie „katolik jestem”. Ale wiedziałęm, czemu pan pyta i dopytałem właśnie w tym duchu, żeby dostać taki komentarz…
  Oczywiście nie odpowiem.
  Ja, nie-katolik, nie mam prawa bełkotać o katolicyzmie potiomkinowskim – sam mi pan zabronił uprzejmą prośbą, popartą przez kolegów. Więc o co kaman?

  ——
  O to, że wkurza mnie robienie z byle kogo „katolika”. Jakby celowo prowokacyjnie.
  Admin

 41. Yagiel said

  I co tu wydziwiać (@35) na prostych ludzi, Polaków, że są prości i prosto chcą żyć, z miękką rurą? Do władzy się nie pchają, najwyżej do partii – za PZPR i za PiS zarówno – niektórzy. Niektórzy wstępowali do plutonów egzekucyjnych UB, niektórzy teraz są w gębowych plutonach egzekucyjnych (… „komuniści i złodzieje!”).
  Tu Hitler i Stalin zrobili co swoje – nie oni pierwsi: wspomnijmy Chrobrego…
  Naród mamy suwerenny taki, że qrwa nie wiem, jak bardzo! I w urzędach państwa i samorządu, i w bankach, i w szkołach na zebraniach rodziców, i w kościołach, i w chórach kościelnych; a w hiper-marketach jaki suweren! Dokładnie taki, jak Żeromski czy Sienkiewicz opisali w nowelach – nawet na chłopów z „Wesela” Wyspiańskiego nie ma szans, bo kto jeszcze śpiewa i tańczy w Mazowszu czy Śląsku, czy w setkach zespołów pieśni i tańca po uczelniach , po parafiach, po kołach gospodyń wiejskich…
  Kto chce ich omota, obałamuci, pozbędzie, kupi błyskotkami, jak dla tzw. dzikich…
  Tym bardziej bracia i siostry starsi w tym fachu.

  Pamiętam sprzed lat – chłopak byłem może i nie 10 lat – jakiś teatr TVP, co był dla wszystkich, jakiś Kruczkowski czy inny Szaniawski opisał powojenne chłopstwo polskie w powodzi, w pokuszeniu przez nową władzę czy w wierności dawnej – z synami uzbrojonymi się kłócił? Starca chłopa-uparciucha grał – niech no sobie przypomnę – taki stary aktor… nie Fijewski… (wstyd kuźwa nie pamiętać) Mam! Kazimierz Opaliński – co za twarz, co za głos!
  KAZIMIERZ OPALIŃSKI. To był Polak.
  Raz grał maszynistę parowozu, a raz chłopa, który uparcie powtarzał, obcym i swoim synom: Ale ziemia musi rodzić!
  Odwróćmy: Ziemia, gleba chce rodzić! Gleba w Polsce chce rodzić, tylko ją uprawiać rzetelnie – prosto.
  Kto k’temu żywie, ten gospodarz…
  A kto na dłoniach czerni ni woni ziemi ornej nie miał, kto tylko chodzi około pracy czyjejś – nie.

  Krasnoarmiejcy to byli ludzie tak prości – tacy mieli wyginąć, być wybici nawzajem. Kto ich na to posłał i posyłać chce – przeciw naturze jest. Kto pamięć o nich, szacunek dla nich niszczy – swołocz spod Swołocz gwiazdy.

  Więc niechby on, Kazimierz Opaliński, swym starca upartego głosem powiedział stanowczo: Ale ziemia musi też przyjąć!
  I ziemia chce przyjąć. Przyjmuje nas…
  A kto ziemi nas wydziera – bez ziemi zostaje.
  Na piasku lotnym i z piaskiem w garści. Niechby złotym. Sam piasek jest.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: