Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Kiedy Ukraina „odzyska” Krym

Posted by Marucha w dniu 2017-09-16 (Sobota)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył, że Krym powinien wrócić do Ukrainy w 2018 roku. Wypowiedział się on na ten temat na spotkaniu Jałtańskiej Strategii Europejskiej w Kijowie – poinformowała telewizja 112 Ukraina.

„Lista reform będzie bardzo długa, bo to jedyna strategia dla nas – w drodze pokojowej odzyskać nie tylko Donbas, ale razem z ruchem bezwizowym i porozumieniem o stowarzyszeniu odzyskać Jałtę. W rzeczywistości mamy taki cel w przyszłym roku” – podkreślił Poroszenko.

17 sierpnia Poroszenko mianował swoim stałym przedstawicielem na Krymie Borisa Babina, a jego zastępcą Izetę Gdanową. Mają oni zająć się kwestią przywrócenia półwyspu pod kontrolę Kijowa oraz przygotować poprawki do konstytucji dotyczące statusu Krymu.

Kijów nie traci nadziei na odzyskanie Krymu. 13 lipca Poroszenko oświadczył, że zamierza przeprowadzić kolejny szczyt Ukraina-UE w Jałcie. Z kolei Moskwa twierdzi, że kwestia statusu półwyspu jest zamknięta.

https://pl.sputniknews.com

Poroszenko zapomniał nadmienić, iż kolejnym celem jest osiągnięcie na Ukrainie amerykańskiego poziomu życia do roku 2019 – a na liście reform znajduje się m.in. obniżenie emerytur i zakaz używania języka ojczystego przez mieszkańców Krymu.
Admin

Komentarzy 18 do “Kiedy Ukraina „odzyska” Krym”

 1. Boryna said

  Może jak zmartwychwstanie tow. Chruszczow

 2. MatkaPolka said

  Dlaczego Chruszczow przekazał Krym Ukrainie: projekt Krymska Kalifornia.
  https://tomaszmajewskishow.wordpress.com/2014/10/23/dlaczego-chruszczow-przekazal-krym-ukrainie-projekt-krymska-kalifornia

  KRYM – PROJEKT NOWA KALIFORNIA – DLACZEGO CHRUSZCZOW ODDAŁ KRYM UKRAINIE?
  .https://www.youtube.com/watch?v=ZFunccG_C7E

  Kontynuując nieco tematykę poprzedniego wpisu, dziś odpowiedzmy sobie na proste, jak się wydaje pytanie, dlaczego Chruszczow przekazał Krym. I niestety, ta świadomość pokazuje jak sporo faktów tamtych lat dziś próbują zapomnieć i zamilczeć.

  Z pewnością, o ile w ogóle ciebie to interesuje, wiesz oficjalne wersje. Zauważ, że oficjalna wersja nie lubi próżni i zawsze coś proponuje, choć czasem nawet bardzo głupio tłumaczy intencje, ukrywając faktycznie powody.

  Imperium Rosyjskie.

  Krym w XIX wieku był częścią Guberni taurydzkiej Imperium rosyjskiego.

 3. MatkaPolka said

  CD..

  Imperium Rosyjskie.

  Krym w XIX wieku był częścią Guberni taurydzkiej Imperium rosyjskiego.

  Więc zaczerpnę „wiedzę” z Wikipedii:

  W 1954 został przekazany z Rosyjskiej FSRR do Ukraińskiej SRR – najpopularniejsza wersja głosi, że z okazji trzechsetnej rocznicy ugody perejasławskiej, która zjednoczyła (według przyjętej w Związku Radzieckim interpretacji historii) Ukrainę z Rosją. W dokumentach dotyczących przekazania Krymu nie ma jednak o tym informacji. Istnieją różne wersje tłumaczące ten krok – według jednej Krym miał być osobistym darem Chruszczowa dla Ukrainy, co miało być „odkupieniem win” za jego działalność w tej republice w czasach stalinowskich. Inna sugeruje, że głównym powodem była gospodarka – nowi koloniści rosyjscy, przybyli na Krym po deportacji Tatarów, nie potrafili sobie poradzić w miejscowym klimacie. Według Chruszczowa potrzebni tam są ludzie, przywykli do ciepłego i suchego klimatu, tacy, którzy kochają sady i kukurydzę, a nie ziemniaki – czyli Ukraińcy. Forma przekazania Krymu Ukraińskiej SRR naruszała prawo ZSRR i obu zainteresowanych republik. W skład radzieckiej Ukrainy nie wszedł Sewastopol, który funkcjonował jako miasto o specjalnym statusie i był podporządkowany rządowi i organom cywilno-wojskowym RFSR.

  A więc mówią, gadają, słyszeliśmy, ale wydaje się… Obydwie wersji można śmiało wyrzucić na śmietnik, bo Ukraina była pojęciem geograficznym, a Ukraińców nazywano Małorusini (Małorusi, Małorosjanie), tym bardziej, że ugoda perejasławska była napisana w języku ruskim o poddaństwo, jak by to dziś nazwano, prywatnej firmy wojskowej Carowi Moskowii, która została podbita przez zorganizowaną grupę przestępczą zorganizowaną grupę przestępczą – Holstein-Gottorp dynastii Oldenburg, dla niepoznaki zwanych w Rosji Romanowowie (nie było w nich krwi rosyjskiej).
  Drugi też jest słaby, bo już w 1917 roku 41,2% mieszkańców półwyspu stanowili Rosjanie (Wielkorusini).

  Jaka więc była prawdziwa przyczyna przekazania Krymu?

  I czy dziś można na to pytanie odpowiedzieć? Można, obserwując ruszy polityków, ich deklaracje i późniejsze decyzje będą jasne i klarowne. A co najważniejsze, będą jedynie poprawne w tamtej atmosferze.

  Krym – republika żydowska. Plany bolszewików.

  O powiązaniach bolszewików i kasy żydowskiej, jak i narodowości większości z nich pisałem niejednokrotnie, więc nie powinno ciebie zdziwić, że Lenin planował zorganizować na Krymie republikę Żydowską. Stalin popierał tę idee. Więc ziemię krymską założono pod zastaw bankierom amerykańskim – żydom. Oczywiście taki pomysł niekoniecznie się spodobał ludności, zwłaszcza rdzennym mieszkańcоm. To w skrócie. A teraz przyjrzymy się problemowi deportacji tatar krymskich.

  Prób wytłumaczenia decyzji o o deportacji było wiele. Propaganda odpracowała na szóstkę. Bo jak można bez podania uzasadnienia przewieźć 190 tyś. ludzi? A z drugiej strony nie można było przecież powiedzieć, że Krym „przygotowuje się” zostać państwem, które dziś jest nazywane Izrael, a Tatarzy zawadzali.

  Projekt Krymska Kalifornia.

 4. MatkaPolka said

  CD..

  Projekt Krymska Kalifornia.

  Z wprowadzeniem NEPu do podbitej Rosji przyjechali ideolodzy stworzenia autonomicznej republiki żydowskiej na Krymie. Promowaniem nowego projektu zajęła się amerykańska organizacja finansowa pod nazwą „American Jewish Joint Distribution Committee”, która oficjalnie reprezentowała interesy amerykańskie, gdyż pomiędzy Rosyjską Federacyjną Socjalistyczną Republiką Radziecką a Stanami Zjednoczonymi Ameryki nie było stosunków dyplomatycznych.

  AMERICAN JEWSH JOINT DISTRIBUTION COMMITTEE

  Krymski problem pojawił się jeszcze przy Leninie, idee zaproponował Rozenberg pracujący w Joint`cie. W 1922 roku założono Agro-Joint składający się z 186 kołchozów i…żydzi zaczęli nawadniać przyszłą ojczyznę. Co roku rząd RFSRR miał dostawać od American Jewish Joint 900 tysięcy dolarów pod 5% rocznie przez kolejne 10 lat.

  W październiku 1923 roku Abraham Bragin – kierownik sekcji żydowskiej Komunistycznej Partii, przygotował projekt organizacji nie autonomicznej republiki, tylko już pełnowartościowej Żydowskiej Republiki Radzieckiej. Projekt potrzymał kryptonim „Krymska Kalifornia”. Żydzi otrzymali 132 tysięcy hektarów ziemi.

  19 lutego 1929 roku „Joint” i Centralny Komitet RFSRR podpisali umowę, według której ZSSR otrzymywał coroczne finansowanie w wysokości półtora miliarda dolarów. Jako hipotekę amerykanie zażądali 375 hektarów ziem Krymskich. Zostało założona spółka akcyjna, gdzie udziałowcami było ponad 200 amerykanów. Z najbardziej znanych można wymienić Hoovera, Rockefellera, Roosevelta, MacArthura czy Marchalla. Był też ważny warunek, jeżeli do 1954 roku RFSRR nie zwróci dług, ziemia przechodzi na własność.

  Pieniądze szły bezpośrednio do przesiedleńców żydowskich, z pominięciem rządu ZSSR i wywołały niepokoje wśród ludności. Jeszcze dziś można znaleźć dowody rabunków transportów żydowskich przez rdzennych mieszkańców. Stalin nie widząc zalet takiej umowy, w 1934 roku stworzył Birobidżan.

  W 1936 roku projekt Krymska Kalifornia został zamknięty i zapomniany. Kasa przestała być wypłacana (do momentu wstrzymania przekazano 20 milionów dolarów), ale ruchu nie udało się zatrzymać. W 1939 roku Krym zamieszkiwało już 5,8% żydów czyli ponad 65 tysięcy osób. Tatarów – 19,4%.

  W 1943 roku Roosevelt w Teheranie postawił warunek Stalinowi, że jeżeli projekt ponownie nie zostanie otwarty, to mogą się pojawić i problemy ze wsparciem amerykanów w ramach tak zwanego Lend-Lease. Trzeba było ratować inwestycje amerykanów. 11 maja 1944 Państwowy Komitet Obrony podjął decyzję o przesiedleniu Tatarów krymskich do Uzbekistanu (decyzję podpisał Stalin). Operacja wysiedlania była kierowana bezpośrednio przez Bogdana Kobułowa i Iwana Sierowa, rozpoczęła się o świcie 18 maja 1944.

  Utworzenie państwa Izrael.

  Stalin doskonale rozumiał, że amerykanie wcale nie niepokoją się o warunki radzieckich żydów, dlatego zaproponował, że Krym będzie autonomiczną republiką w składzie ZSSR. USA zaproponowało 10 miliardów dolarów kredytu na cele gospodarcze, lecz pod warunkiem, że Krym wystąpi z ZSSR jako oddzielne niepodległe państwo. Problemu nie udało się rozwiązać i projekt znów stanął w miejscu.

  Amerykanie zresztą żądali od Stalina wyprowadzenia floty z Sewastopolu do Odessy (a z pewnością gdyby Krym Rosja nie zajęła, taki warunek postawiła by „niepodległa” Ukraina). Oczekiwać dalszego rozwoju Stalin nie mógł, dlatego równolegle zaczął mocno wspierać równoległy projekt utworzenia Izraela w Palestynie.

 5. MatkaPolka said

  W tym dyskursie na temat Krymu i Ukrainy ciągle pomijany jest fakt, że to POLSKA STWORZYŁA UKRAINE – Krym był Polski , językiem urzędowym Tatarów krymskich był język polski .

  NIEMIECKO ŻYDOWSKI PROJEKT „UKRAINA” – wielowiekowa gra Prus nad rozbiciem Rzeczpospolitej

  Cały Projekt „Ukraina”, cały ruch OUN/UPA – to projekt przede wszystkim niemiecki. Przypomnijmy, że państwo Krzyżackie, Prusy, wyrosły na trupie Polski; „karta ukraińska” to część gry Prus zmierzającej do całkowitej likwidacji Polski.

  Ale jest to także projekt niemiecko-żydowsko-masoński. Banderyzm to szczególny przypadek totalnego żydzimu i kłamstwa. Jest to kłamstwo wielowarstwowe. Żydzizm i masoństwo są dogłębnie fałszywymi i lucyferycznymi doktrynami.

  Bestialstwa i okrucieństwa ukraińskiej czerni nie można usprawiedliwiać w jakikolwiek sposób, ale jest to wynik zabiegów propagandowych „ojców założycieli” OUN-UPA nad ciemnym i prymitywnym ukraińskim chłopem – wygłodniałym, zabiedzonym analfabetą .

  Kiedykolwiek pojawia się bestialstwo i okrucieństwo – zawsze w okolicy pojawia się Żyd albo Niemiec – zbrodnie żydowskiego NKWD, zbrodnie GESTAPO , zbrodnie UPA.
  Przypomnijmy zatem

  UKRAIŃSKA OKUPACJA KRYMU ? POLSKA OKUPACJA UKRAINY?

  http://kresy.pl/publicystyka/ukrainska-okupacja-krymu-polska-okupacja-ukrainy

  Ukraina staje w obliczu rozpadu państwa. Licznie zgromadzeni na centralnym placu Sewastopola mieszkańcy, skandując hasła „Putin nasz prezydent!” oraz „Rosjo, zostaliśmy porzuceni, weź nas z powrotem!”, wskazują swoje sympatie narodowe i preferencje polityczne . Skąd ta miłość do Rosji, a niechęć do państwa, w którym żyją? Czy ci ludzie czują się okupowani przez Ukrainę? Jeśli tak, w jaki sposób ta okupacja się zaczęła?

  W roku 1954 ówczesny I sekretarz KC Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, Nikita Chruszczow, odłączył Krym od Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej i przyłączył do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Zmiana ta wydawała się wówczas kosmetyczna. Wszak Krym pozostawał częścią Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Najwyższa władza pozostała ta sama, a przesunięcia z jednej republiki związkowej do drugiej, było niewiele kosztującym gestem dobrej woli, mającym świadczyć o braterstwie narodów. Gest ten wykonano w trzechsetną rocznicę zawarcia ugody w Perejesławiu, gdzie polska dotąd Ukraina, rękami ich kozackich przywódców, poddała się pod panowanie władców Moskwy. Na marginesie warto przypomnieć, że w imieniu Kozaków ugodę zawierał Bohdana Zenobii Chmielnicki, który wciąż powszechnie uznawany jest za bohatera Ukrainy.

  Zmiana ta wydawała się kosmetyczna, aż tu nagle w 1991 roku rozpadł się ZSRR, a na jego gruzach powstały państwa niekoniecznie pałające do siebie braterską miłością. Krym po rozpadzie ZSRR pozostał w granicach Ukrainy, mimo iż w większości zamieszkiwany jest przez ludność rosyjskojęzyczną. Tej, jak widać, po ponad dwóch dekadach istnienia suwerennej Ukrainy, wciąż bliżej do Rosji. Czy tę sytuację można nazwać okupacją Krymu przez Ukrainę? Chciałbym, by na to pytanie odpowiedzieli sobie przede wszystkim sami Ukraińcy, zwłaszcza ci z nich, którzy od lat głoszą hasła o polskiej okupacji Ukrainy.

  Mnóstwo Ukraińców, z którymi się dotąd spotkałem, jest święcie przekonana, że Polska była okupantem Ukrainy, stąd jak najbardziej usprawiedliwiony był fakt, iż miejscowa ludność wielokrotnie buntowała się i brała krwawy odwet na „okupantach” i ich rodzinach. Warto więc przypomnieć jak Ukraina znalazła się w granicach Polski. A właściwie… jak Polska stworzyła Ukrainę.

  Na początku odrzućmy absurdalne twierdzenie, że Polska okupowała Ukrainę już sześć stuleci temu. Wiem, że to będzie trudne do przełknięcia dla wielu Ukraińców, ale trzeba powiedzieć wprost: tak, jak na przykład w VIII wieku nie było jeszcze Polski, tak w XIV wieku nie było jeszcze Ukrainy, więc jak można ją było okupować?

  A co było? Oczywiście były ziemie i byli ludzie, ale ani ziem zamieszkałych przez różne plemiona słowiańskie w VIII wieku nie nazywano Polską, ani też zamieszkałych w XIV wieku przez Rusinów ziem nie nazywano Ukrainą, a ich samych Ukraińcami. Kiedy więc i jak powstała Ukraina?

  Pospolicie znane Polakom i Rusinom słowo „ukraina” jeszcze w XVI wieku oznaczało pogranicze. Tak więc obozując w roku 1562 pod litewskim Połockiem, hetman koronny Florian Zebrzydowski pisał o „ukrainie połockiej”[1], czyli o połockim pograniczu[2]. Kilka lat wcześniej, bo w 1557 roku, uczestnik polskiego poselstwa do Imperium Osmańskiego, Erazm Otwinowski, podziwiając „tureckich” wojowników pisał:

  „POGRANICZNI ludzie albo służebni, którzy tam przyjeżdżają, które oni deliami zową, ci tylko tak chodzą jako i jeżdżą w ostrogach, z pierzem pospolicie żurawiem białem i według tego, jako który zwycięstwo otrzymał, tylko piór białych u kiwiora [rodzaj nakrycia głowy] nosi i z bronią wielką, aby znać było UKRAINNEGO witezia [rycerza].”[3]

  Miała więc swoje ukrainy nie tylko Litwa, ale i Imperium Osmańskie. Ba! Jak pisał Fabian Birkowski, miała je nawet Afryka[4]. Bo też i ukraina znaczyła wówczas nic więcej, jak tylko pogranicze. A pogranicza są w bardzo wielu miejscach. Kiedy więc słowo ukraina stała się nazwą własną jednej z krain, przechodząc później w nazwę państwa?

  W roku 1569 do Królestwa Polskiego przyłączono część terytorium Wielkiego Księstwa Litewskiego. Akt ten można porównać do tego, co zrobił Chruszczow w 1954 roku. Zygmunt II August, który był wówczas jednocześnie i królem polskim, i wielkim księciem litewskim, odłączył od jednego swojego państwa część terenów i jego mieszkańców, po czym przyłączył „jako rownych do rownych, wolnych do wolnych ludzi” do drugiego. Była to bezkrwawa zmiana granic. Wkrótce potem doszło do zjednoczenia Polski i Litwy unią realną.

  Warto tu podkreślić fakt, na który zwróciła uwagę ukraińska profesor historii, Natalia Jakowenko. Stwierdziła ona, że ówcześni ruscy kronikarze, rzetelnie odnotowujący mnóstwo drugorzędnych szczegółów z bliskiego im życia, „nie zauważyli” tak epokowego aktu, jak przekazanie Polsce części swoich ziem.

  „Nie świadczy to jednak o obojętności wobec losów rodzinnego kraju. W średniowiecznych kategoriach, w przeciwieństwie do współczesnego schematu myślenia, odrębność polityczna utożsamiana była nie z niepodległością państwa, ale z własnym władcą. A ponieważ wielkim księciem litewskim i królem [polskim] była jedna osoba – Zygmunt II August, w oczach ludzi owego czasu w ogóle nie zaszło żadne epokowe wydarzenie, bowiem lokalne instytucje polityczne, przez które realizowała się właściwa odrębność w ustroju administracyjnym, zwyczajach i systemie prawnym, pozostały bez zmian.”[5]

 6. […] 2017-09-16 (sobota) @ 11:55:56 […]

 7. Archer said

  Chruszczow był Ukraińcem z pochodzenia. Poza tym, w 1954r. nikt przypuszczał że Związek Radziecki się rozpadnie. To była jak zmiana granic województw w Polsce. Ludzie, urzędnicy, wojskowi którzy na Krymie pracowali po przyłączeniu do ukrainy, nie byli przenoszeni do innych republik ZSRR z tego powodu. Jeśli już tak chcą, to Krym nie powinien należeć do Ukrainy, Tatarów, Rosji, a nawet Turcji. Krym powinien należeć do Grecji, bo były już w starożytności tam greckie kolonie i osiedlali się Grecy. Teraz też żyją na Krymie potomkowie Greków przemieszani z innymi nacjami.

 8. Boydar said

  Prosiak prawie wszystko dobrze powiedział tylko skacowany kolejność pomylił; wróci, ale Ukraina do „Krymu”. Może nie cała, bo po co Ruskim kłopot … kłopot zostawi nam, przecież prawie osiemdziesiąt lat się upominamy.

  Spoko, damy radę; dałeś Panie konia, daj i siodło. Da.

 9. Re: Artykul…
  Szkoda, ze Rosja nie wspomniala „hameryce” o zwroceniu wyspy Hawai prawowitym jej wlascicielom, a tylko nawet do chwili obecnej ja okupuja??? (tj. uzurpuja sobie prawo jej posiadania)…
  ==================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. A takiego wała wy chachły pierdzielone dostaniecie, a nie Krym! Wypierniczać na Dzikie Pola wy zwyrodnialcy nad starcami, kobietami i dziećmi! Tak, jak Krew Zbawiciela jest na potomków faryzeuszy żydowskich, tak krew polskich Wołyniaków i Kresowiaków jest na was rezuny! Jesteście przeklęci i czekam z niecierpliwością, aż odda wam się należycie za wasze zbrodnie, których dokonaliście! Niech was Noworosjanie dojadą po całości! Niech Ukraina się wykrwawia! Salwy w żyda Poroszenkę i brudasów z „pułku” Azow!

 11. Każdy ma chęć wyrażania siebie.
  Malarze malują.
  Kompozytorzy komponują.
  Śpiewacy śpiewają.
  Rzeźbiarze rzeźbią.
  A chachły obdzierają żywcem skórę, rozrywają końmi (dzisiaj pewnie samochodami), wypalają oczy, obcinają nosy, rozpruwają ciężarne brzuchy. To nie zbrodnia! Toż to” dzieła sztuki”! Nie jedna Nieznalska może się schować przed takimi dokonaniami! Bo czyż nie „pięknie” wyglądały te zmasakrowane zwłoki Lachów z Wołynia z 1943? Tylko „artyści” potrafią tak kunsztownie wytwarzać swoje „utwory”!

 12. revers said

  Na Ukrainskich festiwalach SS uklada sie ze sloniny mape Ukrainy w tym Krym, do tego dorzuca Kuban, z tekstem tam gdzie slonina tam my

  http://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/ukraina-tarnopolu-odbedzie-sie-festiwal-ss/

  o sloninie na Chlemszczyznie nie dotyczalem, moze przy nastepnej okazji polacza sloninee chelmska nitka z reszta Ukrainy po kuban.

  http://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/ukraina-tarnopolu-odbedzie-sie-festiwal-ss/

  Co to znaczy chyba przekonali mieszkancy Wolynia , czy warszawskiej Woli w zajezdni tramwajowej w 1944 roku.

  A Kaczory z Duda jeszcze ze 400 melonow podrzuca zeby lepiej razac lachow, rusinow po Kuban.

 13. rotagilla said

  ze sloniny mape Ukrainy

  Z ryjów byoby trafniej.

 14. rotagilla said

  No i może mi ktoś wreszcie wyjaśni jak tu nie bluźnić codziennie przy wypowiadaniu słów – jako i my odpuszczamy?

 15. Boydar said

  Panie Rotaglilla, Pan nie rozumie słów polskich, których dzisiejsza młodzież nie używa. Odpuszczamy. A „odpuszczam” Pan zna ? Powinien Pan, jeszcze nie tak dawno nawet w slangu młodzieżowym oznaczało ono „daruję sobie”. „Killka lat wcześniej zaś – nie będę szukał pomsty. I to właśnie jest owo „jako i my odpuszczamy”, nie szukamy pomsty pozostawiając osąd i wyrok Bogu. Jest to i słuszne i naukowe. Bo żadna zemsta nie naprawi krzywd, a ślepa furia sprawdza się tylko w filmie. Jest oczywiście kilka innych powodów ale ja jestem Boydar a nie np. Listwa.

 16. Wujek Grga said

  ukropiteki odzyskają Krym jak się zejdą dwie niedziele w kupie i będzie równoczesne zaćmienie słońca i księżyca 😉

 17. […] 2017-09-16 (sobota) @ 11:58:12CD.. […]

 18. Pinxit said

  5
  Matka Polka
  Matka Polka ma racje.

  Nalezy jednak przypomniec, ze jakos zydom nie byl potrzebny mit o Izraelu i biblijnym powiazanem z Bliskim Wschodem.

  Zydy przymierzali sie do panstwa zydowskiego w :
  Ugandzie
  Patagonii
  Australii (Kimberley)
  na Krymie
  na Madagaskarze
  Za Stalina wyladowali w Birobidzan, ktore do tej pory istnieje od czasow sprzed II-ej wojny swiatowej jako autonomiczna republika zydowska
  Tyle, ze zydzi nie chca tam mieszkac bo nie jest to pepek swiata w sensie strategicznym.
  Birobidzan lezy na granicy rosyjsko-chinskiej. Strrraszne!
  podobnie jak Polnocna Korea.
  Ale ma wspaniale warunki: woda, lasy i duzo swiezego powietrza. Zdaje sie ze Birobidzan to taka Mezopotamia (Dwurzecze).
  Podejrzewam, ze wiem, czemu sie zydkom nie podoba.

  The First Jewish Homeland

  http://www.birobidjan.co.uk/

  Birobidzan- Jewish homeland in Russia

  Relocating Jews from Israel to Birobidjan would restore Palestine to its rightful owners…

  http://www.davidduke.com/general/relocating-jews-from-israel-to-birobidjan-would-restore-palestine-to-its-rightful-owners_11783.html

  History of the Jews in Uganda – Wikipedia, the free encyclopedia

  http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Jews_in_Uganda

  Jerusalem Post:
  The Kimberley connection – JPost – Magazine – Features

  http://www.jpost.com/Magazine/Features/Article.aspx?id=132616

  A teraz zakladaja stolice zydowska w Pietropawlowsku na Ukrainie

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: