Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Józef Bizoń o Obywatele mają być tak zajęci,…
  revers o Wolne tematy (67 – …
  Józef Bizoń o Pesymizm realizmu politycznego
  Marucha o Obywatele mają być tak zajęci,…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Józef Bizoń o Pesymizm realizmu politycznego
  revers o Koniec „Sług Ukrainy”?
  Anzelm o Edward Snowden otrzymał obywat…
  JanuszT o Edward Snowden otrzymał obywat…
  Peryskop o Pesymizm realizmu politycznego
  kontra o Wolne tematy (67 – …
  Józef Bizoń o Czy Bóg jest egoistą?
  Józef Bizoń o Edward Snowden otrzymał obywat…
  kontra o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Strach przed Zachodem

Posted by Marucha w dniu 2017-09-16 (Sobota)

W tych dniach polskie media aktywnie sieją niepokój a nawet rzec można panikę w związku z ćwiczeniami wojskowymi Rosji i Białorusi Zapad 2017.

Na przykład Gazeta Wyborcza napisała: Zgodnie ze scenariuszem organizatorów ćwiczeń na szczególny dla Polski dzień 17 września jest zaplanowany decydujący atak połączonych wojsk rosyjsko-białoruskich, które «położą kres zachodniej interwencji». Zresztą nie wiadomo, o jaką właściwie interwencję chodzi? I przeciwko komu jest wymierzona?

Inne polskie media piszą o prawdopodobnych scenariuszach (uwaga!) III wojny światowej! Niektórzy eksperci twierdzą, że rosyjskie wojska szybko dotrą nad Wisłę, lecz potem zostaną odrzucone dzięki odważnym działaniom polskiej armii oraz jej sojuszników w NATO.

Natomiast minister obrony narodowej RP Antoni Macierewicz w wywiadzie dla Polskiego Radia i portalu onet.pl zauważył, że liczba uczestników manewrów wojskowych Rosji i Białorusi wyniesie nie 12,7 tys., jak poinformowano wcześniej, lecz 100 tys. a nawet więcej osób! Wyraził także przekonanie, że prezydent Władimir Putin nie zdoła zastraszyć Polski.

Co o tym wszystkim sądzi profesor Boris Szmielow z Instytutu Europy Rosyjskiej Akademii Nauk? Oto jego wypowiedź:

Rosyjsko-białoruskie ćwiczenia Zapad-2017 w rzeczywistości wywołały duże zainteresowanie zachodnich mediów, w tym polskich. Ale przecież w gruncie rzeczy jest to zupełnie standardowe wydarzenie, nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Takie manewry, co jakiś czas przeprowadzają siły zbrojne wszystkich państw, w tym państw Paktu Północnoatlantyckiego

Zarzuca się nam brak transparentności tych ćwiczeń, i to że mają jakoby jakiś ukryty i zagrażający sens. Ale to nieprawda. Być może kogoś zastraszyła nazwa ćwiczeń Zapad 2017, ale Ministerstwo Obrony Rosji już złożyło proste i oczywiste wyjaśnienie: ma się tu na myśli to, że manewry odbywają się na zachodnich rubieżach wielkiej Rosji i tylko tyle.

Co zaś dotyczy «transparentności» tego wydarzenia, to chcę przypomnieć, że w charakterze niezależnych obserwatorów na ćwiczeniach są obecni przedstawiciele NATO, OBWE, ONZ a nawet Czerwonego Krzyża, nie wspominając już o attaché wojskowych państw NATO akredytowanych w Moskwie lub Mińsku oraz licznej grupie zachodnich dziennikarzy. Poza tym czegoś co się odbywa na wielką skalę i pod gołym niebem nie da się przecież ukryć przed wzrokiem innych w dobie nowoczesnych technologii, kiedy można uzyskać doskonałe zdjęcia i każde inne dane z satelitów Ziemi lub za pomocą dronów.

Chcę także podkreślić, że w ćwiczeniach Zapad 2017 zgodnie z podaną informacją uczestniczy 12,7 tys. osób, ale na pewno nie ponad 100 tysięcy! Nie wiem, kto zaopatrzył polskiego ministra obrony narodowej w takie błędne i obłędne dane [z głowy, proszę państwa, z głowy – admin]. W każdym razie chcę powiedzieć, że nikt nie zamierza zamieniać tych ćwiczeń w rzekomą operację zajęcia sąsiednich państw, w tym Polski! Ciekaw jestem, jaką będzie miał minę i co powie pan Macierewicz, kiedy ćwiczenia zakończą się i zgodnie z planem żołnierze oraz sprzęt bojowy spokojnie powrócą do swoich baz i miejsc stacjonowania. [Jaką będzie miał minę? Żadną. Spłynie to po nim, jak woda po kaczce – admin]

Nikt nie zamierza wysyłać naszych wojsk nad Wisłę, to po prostu jakaś kolejna bzdura. Wydaje mi się, że władze PiS świadomie tworzą w państwie napiętą atmosferę, by wzmocnić antyrosyjskie nastroje. Po co? By mieć usprawiedliwienie dla pobytu kontyngentów wojskowych USA na swoim terytorium, a także dla rozmieszczenia w Polsce amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej. Poza tym w atmosferze rusofobii łatwiej jest zwiększać wydatki wojskowe, jest to oczywiste.

Przyznam się, że jestem bardzo rozczarowany widząc jak obecne stosunki między Rosją i Polską dochodzą niemal do punktu zamarzania. Mam jednak nadzieję, że kiedyś w Polsce do władzy dojdą rozsądniejsi i bardziej odpowiedzialni politycy o dłuższym horyzoncie strategicznego myślenia. I że kontakty między naszymi państwami, tak jak na to zasługują, zostaną wznowione w pełnym zakresie: polityczne, gospodarcze, naukowe, kulturalne i wszystkie inne.

Nie wątpię również, że zostanie wznowiona pełnowartościowa współpraca na linii Rosja-NATO, ponieważ musimy tu wspólnie stawić czoła takim rzeczywistym i poważnym zagrożeniom, jak międzynarodowy terroryzm i groźba wybuchu wojny jądrowej. Przynajmniej pod tymi względami jesteśmy przecież nie przeciwnikami, lecz sojusznikami.

[Polska nie ma sojuszników. Ma tylko swoich hegemonów. – admin]

http://jeznach.neon24.pl

Komentarze 23 do “Strach przed Zachodem”

 1. revers said

  ” Gazeta Wyborcza napisała: Zgodnie ze scenariuszem organizatorów ćwiczeń na szczególny dla Polski dzień 17 września”

  Czego nie napisala Gazeta Wyborcza dla goi ze juz wczesniej przed 17 wrzesnia rozpoczely sie wielkie manewry izraelskiej armii , nie majacej swego odpowiedniak od 20 lat, przy czym wiadomo ze uznana w wielu krajach terrorystyczna ISIS wlasnie wspiera zbojnie Armia Szechtera, nie wylaczajac izraelskich dowodcow ISIS, Szechterow w mundurkach ISIS lub bojowych koloru khaki ubrankach.

  Czekamy na kolejne objawienia Rebe Szczchtera z GW w swieta Purim, kogo zmieciem, tylko wg, jakiego kalendarza Zydowskiego, Julianskiego, czy Gregorianskiego, bo do kalendarza majow mu daleko, i zawartosci Zolkina w sensie tez matematycznym, fizycznym.

 2. RomanK said

  Pozycja Israela sie zmienia…na dzis Israel jest panstwem 8 w rankingu swiatowym pod wzgledem posiadnych zloz gazu ziemniego…i 20 pod wzgledem ropy naftowej. / Sprawdzcie- gdzie jest Polska/ Obecnie negocjuja mozliwosc kupienia duzych udzialow w..Gazpromie.
  Kiedy zmiani sie status zmiania sie interes… w tym zaleznosc od jedynego gwaranta zdolnosci energetycznej i zbrojnej.
  Wszystkim histerykom polecam nowy temat do przemyslenia….
  Czy gdyby Caryca Elzbieta zgodzila sie na propozycje Batorego..wpuszczenia kupcow zydowskich do Rosji…bylyby konieczne rozbiory Polski???? i wlaczeni obszaru Osiedlenia do Rosji wraz z inwentarzem jako dobrodziejstwem????:-)))))
  Jednego smieci ..drugiego majatek:-))))

 3. Boydar said

  Z tego powodu akurat nie, To był główny. Ale gdyby nie, wszy by nas zjadły przez góra piętnaście lat, mnożyły się jak króliki, nie podlegały żadnemu prawu, z wyjątkiem dina. No ale ustaliliśmy, że din to lewo.

 4. Boydar said

  cd. (3)

  I znowu nas Rosja uratowała; niewykluczone, że we własnym dobrze pojętym interesie. Bo musiała mieć Polskę w przyszłości. Żywą.

 5. revers said

  Tylko gdzie te 5000 wrubelkow od latyfundia ca. 5000 ha, ulecialy panie dobrodzieju R:k. jak nie z Jaceniukiem w ostaniej transzy do jakego Fort X bez wolframu, lub synagogi w Arizonie? a i ze 100 ha mogl drobny schlaetka, dziedziczek jaka rodzinke na znosnym poziomie uchowac.

  Teraz MONASANTO dziedziczy latefundia i podobne monstery od dziedzica Drakuli.

 6. RomanK said

  Panie Revers…wszystkie Mankowicze za wyjatkiem trutni…..zawsze znosza do ……ula:-)))))

 7. revers said

  Ta, nawet te dawne Ruble w Zlocie, przetopione w sztabki. A bylo to 100 ton.

 8. , said

 9. rotagilla said

  Oby wam szkopy ten żubr kością w gardle stanął i nic więcej.
  I wszystko inne co macie zza Odry.

 10. rotagilla said

  „zachodnich mediów, w tym polskich. ”

  No comment.

 11. Cyborg said

  To co GWno pisze oraz to co sądzi profesor Boris Szmielow z Instytutu Europy Rosyjskiej Akademii Nauk to sa TYLKO opinie i komunikaty, niekoniecznie mocno zwiazane z faktami….
  ***
  Pana Rotagilla sie dobrze czyta. Uklony.

 12. RomanK said

  Nie tylko te..ale cale zloto Scytow z muzow Krymu..jakie roztropnie pozyczyly muzea Jewropejskie przed samym Majdanem..a jest tego…scie ton….nei liczac wartosci muzealnej…
  Ze nei wspomne 130 tun zlota czystej proby polskigo ze Slaska jakie sprzedal pan Balcerowicz w czasie kiedy nic nie wartalo:-_))))ale jemu udalo sie znalezc glupszego od niego …..co kupil:-))))
  Pan z Nami…panie Revers….

 13. RomanK said

  Uwaga !!! Uwaga!!!!
  Prez .Putin wezwal wszystkich Slowian w tym szczegolnie Rosjan i Polakow jacy poprzez wieki emigrowali do USA do powrotu i osiedlenia sie w Rosji na Dalekim Wschodzie oferujac wolna ziemie 3ha, prace i pomoc w zagospodarowaniu.
  Jak dotychczas zglosilo sie 130tys rodzin..i zlozylo aplikacje..28 tys juz dokonalo przesiedlenia….
  na osiedlenie wyznaczono Region Federalny o wielkosci USA….
  Obcy moga skladac aplikacje i dostana obywatelstwo jesli zadeklaruja inwestycje w wysokosci 10mln dollarow w Regionie Federalnym Primorije. I juz jest ponad 3tys aplikacji…..

 14. rotagilla said

  Co za koincydencja. Właśnie dziś rano pisałem do znajomego, że chciałbym się na starość osiedlić nad Bajkałem, Żeby moje ślubne Żonele nie piszczało, od roku juz byśmy tam siedzieli. A mówiłem żeby nie czytało Onetu i WP.

 15. Boydar said

  chyba zerknę na globus Syberii …

 16. rotagilla said

  Jeszcze co bym radził – wirtualną przejażdżke trannsibem do Irkucka, albo nawet do samego Władywostoku.

  Syberia jest bardzo polska. Nasze groby, można złożyc kości wśród swoich…

 17. La Reine Toronto said

  ad 16 ja tez o tym mysle od paru lat; pamietacie fim z dziecinstwa Czuk i Hek? Ciekawam.
  Tam czysto, swiezo i bez czosnku… posrod swoich braci Slowian mam nadzieje bo przeciez tam sa inne grupy etniczne ale zyjace w zgodzie z przyroda .

 18. rotagilla said

  Co złego w czosnku, pani LaReine?

  Opowieść o czasach sprzed dwóch millenii:

  – Mirko, a pójdźże no tu, jeno bystro! – pisnęła nagle Lupinka zza którejś z chałup.
  Zaintrygowany mąż poleciał, na wszelki słuczaj kładąc dłoń na jelcu pałasza.
  Niewiasta stała niezmiernie uradowana i wskazywała na niewielkie poletko porośnięte zielonymi kępami ździebeł, ozdobione gdzieniegdzie ciemnoczerwoną kulą kwiatostanu.
  – Cebula… – bąknął Mirko, zbity z pantałyku.
  – Jaka znowu cebula, oczu nie masz? – podskakiwała Wiłka na jednej nodze, jak mała dziewczynka. Poniuchaj, jeśli nie widzisz.
  – Czosnek! – wykrzyknął skądinąd poważny woj z radością wielką.
  Miszka z najwyższym zdziwieniem ujrzał druha swego i jego niewiastę, zawirowanych nieprzytomnie w tańcu jakimś szalonym, a oboje wykrzykiwali coś gromko i śpiewali pieśń jakąś niezrozumiałą.
  – Czosnek, czosnek! Będziem wreszcie raki w oceanie łowić i kraby, ośmiornice i inne gady! I ryba smakować będzie wreszcie jak u nas, na Śródziemnomorzu! Już nie trza nam do dom wracać, coby jak ludzie pożywać!
  Widno Mirko ze szczęścia zapędził się w swym zachwycie nieco za daleko, przeto Miszka chwycił oboje szaleńców w uścisk żelazny i potrząsnął z lekka, aż Lupince rozplotła się kosa, a Mirko dostał oczopląsu.
  Starsza, siwowłosa kobieta widząc tę scenę krotochwilną także chichotała jak podwika jakaś. Zaraz też podjęła z ziemi koszyk i wypełniwszy go dorodnymi czosnkowymi główkami, podała Lupince. Zza krawędzi kobiałki zwisały zielone ogony, które także są jadalne i smaczne.

 19. La Reine Toronto said

  no nasi starsi bracia sa kojarzeni z czosnkiem …mam ich juz dosc serdecznie za to co zrobili z Polska i Polakami….wydawalo sie to oczywiste.
  Oj dworuje Pan sobie ze mnie ….szkoda.
  Cebula i czosnek to warzywa dzieki ktorym wielu Polakow przezylo wywoz na Syberie nb.

 20. Isia said

  (17) Pani z Toronto … o filmie nic mi nie wiadomo, ale czytałam w dzieciństwie taką niewielką książeczkę pt. Czuk i Hek – pamiętam, było w niej o wyprawie chłopców, naturalnie wraz z mamą, do ojca pracującego w tajdze; taka trochę, jakbyśmy dziś powiedzieli, szkoła przetrwania w czasie mroźnej, śnieżnej zimy w tajdze, podczas długiego oczekiwaniu na ojca.

 21. La Reine Toronto said

  ad 20 Pani Isiu ten film jest na youtube i bardzo polecam; jest taki ludzki i sa tam przepiekne krajobrazy i jest duzo humoru; ogladalam chyba to po raz ktorys rok temu.Pamietam z dziecinstwa wiele radzieckich filmow i ksiazek tez np. Timur i jego druzyna; Uczennica z pierwszej klasy czy Samotny bialy zagiel; albo Dwaj kapitanowie….

 22. No No No said

  Na YT jest sporo filmów sowieckich.
  Ludzkie, z humorem, a jakże!

  Największe wrażenie robi „Wiatr ze wschodu”

  .https://www.youtube.com/watch?v=M4hfaHDoeEk

  No i oczywiście „Marzenie”.

  .https://www.youtube.com/watch?v=qoeTkssljbw

 23. Isia said

  (21) Pani z Toronto …

  Wikipedia podaje, że Arkady Gajdar (prawdziwe nazwisko Golikow) – autor młodzieżowych książek, w tym „Czuka i Heka” – w 1918 roku, w wieku 14 lat, wstąpił do Armii Czerwonej, gdzie trafił do specjalnej jednostki, posuwającej się za wojskami liniowymi (mówiąc wprost, miał za zadanie strzelać w plecy żołnierzom uchylającym się od walki).

  W wieku 17 lat został dowódcą 58 samodzielnego pułku – dowodził blisko 2 tysiącami mężczyzn – do walki z bandytyzmem. Brał udział w tłumieniu antybolszewickiego powstania tambowskiego. Odznaczał się wyjątkowym okrucieństwem, osobiście dokonywał egzekucji grup zakładników, w tym kobiet i dzieci.

  Zdemobilizowany w wieku 20 lat, leczył się w klinikach psychiatrycznych. W swoim dzienniku pisał, że śnili mu się ludzie, których zamordował w dzieciństwie. Żona Rachel (żydówka).
  Wysłany jako korespondent wojenny zginął w czasie wojny w 1941 roku.

  Jego syn był radzieckim admirałem, wnuk – premierem FR, z kolei prawnuczka w 2015 roku dostała obywatelstwo ukraińskie i została mianowana zastępcą Gubernatora Odessy M. Saakaszwilego.
  Jak Pani widzi bardzo wymowny życiorys.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: