Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

„Mowa nienawiści” pos. Piotra Zgorzelskiego

Posted by Marucha w dniu 2017-09-17 (Niedziela)

„Ta akcja [chodzi o Operację „Wisła”] doprowadziła do tego, że Polacy zaznali nareszcie spokoju. Zakończyła proces ludobójstwa i działań wrogich niewinnej ludności polskiej. Dlatego PSL jest dziś wśród was, aby ten temat podnosić” – powiedział pos. Piotr Zgorzelski podczas pikiety pod ambasadą Ukrainy, która odbyła się kilka miesięcy temu.

I oto te kilka słów oczywistej prawdy – stało się pretekstem do… działań prokuratury.

Płocki prokurator rejonowy Norbert Pęcherzewski tak uzasadnia to bezprecedensowe postępowanie: „Dochodzenie prowadzone jest w kierunku czynu z art. 256 par. 1 Kodeksu karnego, który mówi o propagowaniu totalitarnego ustroju państwa i nawoływaniu do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Będziemy też dokonywać oceny prawnej przez pryzmat art. 255 par. 3, który dotyczy pochwalania popełnienia przestępstwa”.

Na czym polegać ma przestępstwo z art. 256 Kodeksu w kontekście wypowiedzi pos. Zgorzelskiego, wie tylko (lub raczej nie wie) prokuratura w Płocku. Ocena „Operacji „Wisła”, i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie – czy była uzasadniona czy nie – trwa wśród historyków od dłuższego czasu.

Pomimo różnic zdań, jedno nie ulega dla nich kwestii – zakończyła ona żywot ukraińskiego podziemia nacjonalistycznego, które terroryzowało ludność polską, a po części także ukraińską – na terenie południowo-wschodniej Polski. Przyznają to nawet historycy krytyczni wobec samej Operacji – prof. Grzegorz Motyka i prof. Jan Pisuliński. Ten ostatni pisze w wydanej właśnie książce na ten temat, że główny cel operacji, czyli likwidacja struktur OUN-UPA – został osiągnięty. A to oznaczało koniec terroru na tym terenie i zapanowanie spokoju. To właśnie stwierdził w swojej wypowiedzi pos. Piotr Zgorzelski.

Dlatego uznać wypada za zdumiewające samo wszczęcie sprawy, którą zajmować powinni się historycy a nie organa ścigania. Jeśli bowiem dojdziemy do tego, że wyrażanie tzw. kontrowersyjnych opinii na temat historii będzie karane, bo komuś się to nie podoba, dojdziemy szybko do absurdu. P

oza tym należy zadać pytanie, dlaczego te same organa państwa nie zajmują się np. wypowiedziami przedstawicieli ukraińskiej mniejszości jawnie zaprzeczających zbrodni ludobójstwa na Wołyniu i propagujących zbrodniczą organizację OUN-UPA na łamach wydawanego za państwowe pieniądze tygodnika „Nasze Słowo”? Przyznajmy, że jest to co najmniej zastanawiające.

[Co tu się zastanawiać… Polska stała się polem, gdzie bezkarnie – a nawet z poparciem władz – mogą grasować jej wrogowie: Żydzi, Ukraińcy, Litwini, Niemcy, Amerykanie i in. – admin]

Jan Engelgard
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 26 do “„Mowa nienawiści” pos. Piotra Zgorzelskiego”

 1. Mariusz said

  Nie może być tak żeby w zachodniej prowincji UPAiny byle chłopek roztropek mieszał aborygenom we łbach publicznie pochwalając coś, co „nacja” ukraińska uważa za swoją krzywdę.
  Nieistotnym jest czy postępowanie zostanie wszczęte z paragrafu o „mowie nienawiści”, czy z „ochrony życia poczętego” – perspektywa doprecyzowywania przed prokuratorem co autor miał na myśli skutecznie zniechęci wielu do publicznego dzielenia się swymi przemyśleniami na tematy „śliskie”.
  I o to chodzi.

 2. Rob said

  Mój Boże, jak to jest możliwe, że ludzie ciągle uważają PiS za pro-polskie i patriotyczne ugrupowanie???

 3. anonim said

  Prokurwator zwyczajnie zrobi sprawę z artykułu „o działaniu na szkodę państwa ukraińskiego”…

 4. Kojak said

  Norbert Pecherzewski ! Nie damy sie zastraszyc temu lajdakowi ,kanali i zwyrodnialcowi ,
  zdrajcy narodu polskiego ! Smiec i degenerat moze sobie wymachiwac kryminalnymi manipulacjami ! Ja to sie dzieje ze taKI gnojj i bydlak jest polskim prokuratorem ? Kim ta gnida jest z narodowsci ? Pewnie gnoj posluguje sie falszywym nazwiskim bowim zaden Polak nie zachowalby sie jak ta zdegenrpowana odrazajaca kanalia ! T^ak naleZY NAZWAC TA CHODZACA WSZE KTORE CHCE KRYMNINALNYM METODAMI ZASTRASZYC POLAKOW ZA MOWIENIE PRAWDY ! NA POCHYBEL SMIECIOWI I TYLE !

 5. PISKORZ said

  re art..”Zakończyła proces ludobójstwa i działań wrogich niewinnej ludności polskiej.” A TU JESZCZE PO DZIŚ DZIEŃ deliberacje śmieszne..CZY AKCJA „W”…była słuszna czy nie..?!

 6. Marucha said

  Czy ktoś wie, dlaczego ludzie skaczą sobie do oczu – czy była to AKCJA Wisła, czy OPERACJA Wisła?

 7. Jack Ravenno said

  Będzie w porządku gdy Ziobro da w ryj temu parchu z Pocka. Gdy mu nie da no to będzie nie w porządku. Ale tu może ugrać punktów na zaś, oj może…Na szczęście to poseł i mogą mu w zasadzie naskoczyć bo immunitetu nie dadzą mu odebrać. A najlepsze, że prawdę powiedział

 8. Zenon Obszczyranga said

  # 6

  Korzystaja z okazji by sobie poskakac.

 9. NC said

  Prokuratow wszczyna postępowanie wobec posła?
  Poseł jest chroniony immunitetem. Czy Pęcherzewski (interesujace niby-polskie nazwisko) o tym nie wie?

 10. Boydar said

  Panie NC, nie można go ot tak, pociągać za odpowiedzialność ani przesłuchiwać, ale postępowanie wszcząć można, tak stanowi ustawa, czy Pan o tym nie wie ?

  Rozdział 2
  IMMUNITET PARLAMENTARNY

  Art. 6.

  1. Poseł lub senator nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za swoją działalność wchodzącą w zakres sprawowania mandatu ani w czasie jego trwania, ani po jego wygaśnięciu, z zastrzeżeniem art. 6a. Za taką działalność poseł lub senator odpowiada tylko przed Sejmem lub Senatem.

  2. Działalność, o której mowa w ust. 1, obejmuje zgłaszanie wniosków, wystąpienia lub głosowania na posiedzeniach Sejmu, Senatu lub Zgromadzenia Narodowego oraz ich organów, na posiedzeniach klubów, kół i zespołów poselskich, senackich lub parlamentarnych, a także inną działalność związaną nieodłącznie ze sprawowaniem mandatu.

  3. Za działalność, o której mowa w ust. 1, poseł lub senator ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną lub finansową na zasadach określonych w ustawie oraz w regulaminach Sejmu lub Senatu.

  Art. 6a.

  Poseł lub senator, który, podejmując działania wchodzące w zakres sprawowania mandatu, narusza prawa osób trzecich, może być pociągnięty do odpowiedzialności sądowej tylko za zgodą Sejmu lub Senatu.

  za http://www.sejm.gov.pl/prawo/mandat/ramka8.htm

 11. Inkwizytor said

  Ty zasrańcu pęcherzewski, obyś zaznał banderowskiej siekiery 🙂 Sama Operacja Wisła była bardzo dobrym posunieciem władz PRL, uratowała tysiące Polaków od wideł banderowskich smieci.

 12. makry said

  Mozna takze rozwazyc inna mozliwosc: temu gorliwemu urzednikowi panstwowemu wyprostowal sie jakis zwöj mözgowy.Szkoda jednak, ze idiota paskudzi opinie pieknemu miastu Plock.

 13. Wujek Grga said

  pan tak zwany prokurator (bo koło prawdziwego prokuratora to nawet nie stał) to tylko pionek i element większej układanki…

 14. ? said

  „doprowadziła do tego, że Polacy zaznali nareszcie spokoju.”

  W Beskidzie Niskim spokój przyszedł dopiero wtedy, kiedy to milicja porekwirowała broń polskim leśnym bandom. Łemków już dawno nie było, a w lasach nadal było słychać strzelanie. Ot, taki chichot historii.
  Są jeszcze tacy, co jeszcze to pamiętają.

  O jakich polskich leśnych bandach Pan(i) mówi?
  Admin

 15. Moher49 said

  „Ta akcja [chodzi o Operację „Wisła”] doprowadziła do tego, że Polacy zaznali nareszcie spokoju. Zakończyła proces ludobójstwa i działań wrogich niewinnej ludności polskiej.”
  Potwierdzam : Spokój nastał w Bieszczadach kiedy wywalono na zachód wszystkich Ukraińców. Szkoda, że nie pojechali za Zbrucz, albo na Sybir.

 16. JO said

  „..zakończyła ona żywot ukraińskiego podziemia nacjonalistycznego…” – zakonczyla ? I czy ukrainskiego nie oznacza zydowskiego….?

  ukrainizacja to judaizacja Rusi i Rusinow. Tzw Ukraincy to nic innego jak forma zbrojna syjonistow ala mahometanie….

  I czy Akcja byla rozwiazaniem wlasciwym czy przewidzianym na kolejne dzialoania w przyszlosci?:

  “Akcja Wisła” to była wyrafinowanie szkodliwa dla Polski i Narodu Polskiego decyzja Trockistów. Próba obrony “Akcji Wisła” z perspektywy dobra Narodu Polskiego nie zdaje egzaminu czasu. Z jego perspektywy widać wyraźnie, że owoce akcji są złe dla Polaków a dobre dla ….. Te doraźnie widoczne dobre w tamtych “Akcji” czasach musiały być li tylko wyłącznie aktem spektakularnym sztucznym, obliczonym na większą zbrodnię w przyszłości.

  Jan APorusza
  https://zascianekporusza.wordpress.com/2017/05/03/operacja-wisla-jako-kontynuacja-walki-masonerii-o-ukrainizacje-polski-cz-2/

  ***

  P.S.

  Wysiedlono setki tysiecy Polakow z Kresow a ile milionow zginego – zamordowano?

  Czy nie mozna bylo wysiedlic tzw Ukraincow do ich Ukrainy? Czy wlasciwym bylo wysiedlanie Lemkow.. z zydami-ukraincami na ziemie odzyskane? Po co to zrobiono? W jakim celu?

  Pamietajmy, ze zydzi planuja nie na 5 lat a na conajmniej 100 lat do przodu? Po owocach ich poznacie. Jakie sa owoce „wysiedlenia” Ukraincow?

  Czy przypadkiem nie dajemi sie nabierac na durna dyspute, ktora sluzy li tylko zydom?

 17. JO said

  Akcja Wisla spolaryzowla Narod Polski – oddzielila Rusakow, Rusinow, Lemkow…od Lechitow-Polakow, ktore to rody/narody tworzyly Narod Polski.

  Poza tym celem Akcji Wisla bylo jak w liknku powyzej w punkcie 16.

 18. Lovshak Russkij Agient said

  Tak Tak ukrainizację polskich ziem II Rzeczypospolitej zapoczątkowała już przed odzyskaniem niepodległości przez Polskę, Arcykatolicka Austria, kóra umiejetnie kontrolowała ziemie Galicji na zasadzie Divide et Impera, obstawiając Unickie parafie Łemkowszczyzny ukrowskimi nacjonalistycznymi popami,.. a wszystko to odbywało sięza poparciem i zgodą Kościoła Katolickiego w tamtym czasie.

  Tyle w temacie do wiadomości pana JO, kto przyłożył rękę do zbrodni na Rusinach wykorzystywanych przedmiotowo, do wielkiej polityki…. Wspaniałe owoce Unii Brzeskiej dojrzały w pogromach 1943 roku na Wołyniu i Podolu….

 19. Boydar said

  Panie JO, czy Pan ogarniasz na tej swojej emigracji konotację słowa ‚spolaryzować’ ?
  Co od czego oddzieliła ta „polaryzacja” ? „Polaryzacji nie było na Wołyniu; gdyby była, być może na pytanie „wujku, śpicie ?” padłoby „nie, qurwa , nie śpię” potwierdzona ostrzegawczym strzałem w środek łba.

 20. ? said

  Re 18:
  „obstawiając Unickie parafie Łemkowszczyzny ukrowskimi nacjonalistycznymi popami”
  Bingo!

  Dodam – których ludność miejscowa nie chciała.

  Najpierw I RP za poleceniem Watykanu przeprowadziła wcielenie w życie Unii Brzeskiej a potem pałeczkę przejęła Austria. W latach 1938-39 sanacja przeprowadziła akcję burzenia cerkwi prawosławnych na Chełmszczyźnie. Grekokatolików nikt nie ruszał, ale dało to komuś mocną antypolską podkładkę.

 21. ? said

  Re 14:
  Drogi Adminie. Po lasach to się sporo luda kręciło. W zachodniej części Beskidu Niskiego to upa nie miała nic do roboty i żadnego oparcia po wysiedleniu. Wsie stały puściutkie, kraść było co, bo osadnicy nie przyszli z dnia na dzień. To i po lasach strzały było słychać a dzielna milicja tym razem „walczyła” po cichu żeby propagandzie stało się zadość ;))
  Działo się, działo. Po latach czasem jeszcze przy jakim świniobiciu po obaleniu półlitrówki coś się komuś wymskło. Ino trza było słuchać 🙂

 22. Marucha said

  Re 21:
  Nie twierdzę, że tak nie było, ale bardzo mi brakuje konkretów.

 23. Birton said

  PIS=Partia Interesów Syjonistycznych, PO=Partia Ogólnożydowska SLD=Syjoniści Lewico-Demokratyczni i wszystko jasne – fałszywa flaga od 1944 roku i ŻYDOWSKIE rządy w Polsce – Polacy nie rządzą od 1944 roku
  „probanderowski , antypolski, żydowski rząd w Warszawie z premier Żydło na czele i prezesem Kalksteinem w tle , prezydent Juda błogosławią program nienawiści do Rosji oraz bezwarunkowej miłości do USA, Ukrainy i Izraela ”
  Centrala PiS , PO , SLD , Solidarności jest ta sama i znajduje w Tel Awiwie. Niepokoje są potrzebne dla uwiarygodnienia przed Polakami żydowskich „patriotów” z PIS, PO, SLD a partiom do wzięcia Polaków za twarz

 24. NICK said

  „mogą grasować jej wrogowie: Żydzi, Ukraińcy, Litwini, Niemcy, Amerykanie i in. – admin].”

  Sedno. Bo kim są te wymienione ‚une’?

  Zmieniam pogląd.
  Nie ma jąderka tzw. niemieckiego ( a i jakby tego nie nazwać: „niemieckiego”, których to nazewnictw było wiele).

  Lechiadę, czyliż Słowian, otacza i niszczy dzicz straszna.

  Ciekawym opinii Pp. Wandaluzji i RomanaK.

  P.S. Przestańcie się nie lubić.

 25. ? said

  Re 22:
  Mi też, dlatego raczej to w ramach ciekawostki. A chciałoby się jeszcze posłuchać, ale tych, co wiedzą, maluśko na tym świecie. I patrząc na ten świat, to nie kce im sie godoć 😉 Nie ma się co burzyć, w życiu bywa różnie.
  Spokojnej nocy.

 26. ibrahim ibn jakub said

  mister pęcherzewski…sram na twoje „prawo”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: