Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (83 – …
  UZA o Powstanie nowa formacja, po to…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  plausi o Niemcy staczają się na dn…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  trzyzdwoma o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Emilian58 o Niemcy staczają się na dn…
  niepostepowyoszolom o Powstanie nowa formacja, po to…
  Peryskop o Wizja wielobiegunowego świata…
  Szczepan Zbigniewski o Niemcy staczają się na dn…
  Roman.B o Powstanie nowa formacja, po to…
  revers o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Samostijna Ukraina i jej polska emigracja

Posted by Marucha w dniu 2017-09-17 (Niedziela)

Ciekawy przyczynek do sprawy stanowią periodyczne dyskusje internetowe młodej rosyjskojęzycznej Ukrainki z Chersona , która kilka lat temu wyemigrowała z mężem do Polski.

Obłudni włodarze polskich sumień podszeptywali nam skądinąd niewątpliwie słuszne stwierdzenie, że „są też dobrzy Niemcy”. Przypominanie tego oczywistego faktu miało spowodować wśród Polaków powszechne wybaczenie zbrodni okresu II wojny światowej. I spowodowało, dzięki czemu Niemcy stali się największym przyjacielem Polski i jej „adwokatem” w Unii Europejskiej. W rezultacie ułatwiło to odradzającej się w unijnej formie Rzeszy, kolonizację Polski i innych postsowieckich państw. Zgniłe tego owoce konsumujemy dziś i będziemy spożywać dalej do końca istnienia III RP.

Wspomniany na wstępie frazes można zakwalifikować do kategorii tzw. „kłamliwych prawd”. Podobną prawdą mozolnie wbijaną w głowy Polaków jest stwierdzenie, że „Polska ekonomia ciągle jeszcze jest w tyle za zachodnimi gospodarkami”. Czysta prawda jest taka, że nasza ekonomia jest nie „ciągle” ale coraz bardziej w tyle za Zachodem.

Ale tak mówić nie można, bo w podświadomości Polaków mogłoby wykluć się podejrzenie, że coś z tą Unią jest nie tak. Co prawda nawet na Zachodzie niektórzy zaczynają dostrzegać „nagą prawdę”, jak przykładowo młody niezależny francuski ekonomista, którego czyste prawdy zaczynają przyciągać uwagę myślącej części społeczeństwa. Stwierdza [i] on nie tylko, że Unia jest tak samo niereformowalna jak Związek Sowiecki, ale zauważa fakt, że jej wschodnioeuropejskie kolonie muszą szybko działać jeśli nie chcą by Unia wyssała je „do sucha”.

Wracając do głównego wątku, ważny jest nie tylko fakt istnienia „dobrych Niemców”, ale również ich liczba. A jaka ona jest dowiemy się dopiero na Sądzie Ostatecznym. Możemy natomiast wysondować jak ta „dobroć” wygląda jakościowo.

Zostawmy jednak Niemców na boku, którzy pomimo sukcesu zniewolenia i zniszczenia Polski odchodzą w mrok Islamskiego Kalifatu tworzącego się na ich terytorium.

O ile problem Niemiec to już swojego rodzaju zaszłość, o tyle ukraiński rozgrywa się dynamicznie na naszych oczach. Nie ulega wątpliwości, że wśród Ukraińców są „dobrzy”, a nie tylko banderowcy. Dla poznania ich postaw i poglądów, posurfowałem trochę w Internecie. Znaleźć tam można informacje i apele do Polaków, wyjaśniające nie tylko źródła i przyczyny ich masowej emigracji do Polski, ale również jej oceny.

Katastrofa gospodarcza „nezależnej”, oraz wojna domowa w niej się tocząca stanowi wspólny mianownik wszystkich wynurzeń osobistych. Niewątpliwie z czysto ludzkiego punktu widzenia można i powinno się ich zrozumieć. W porównaniu z Ukrainą, Polska wydaje się być krajem praworządności, ładu i dobrobytu, a nie jak jest w rzeczywistości, żałosną tego karykaturą.

Ciekawy przyczynek do sprawy stanowią periodyczne dyskusje internetowe [ii] młodej rosyjskojęzycznej Ukrainki z Khersona[iii], która kilka lat temu wyemigrowała z mężem do Polski i zapoczątkowała działalność gospodarczą. Jak twierdzi, na Ukrainie nawet jeśli ktoś założy własną firmę, to w każdej chwili może zjawić się „ktoś” i już przestaje się być jej właścicielem, a odwołać się nie ma do kogo.

Cytuje też inne, szokujące z punktu widzenia cywilizowanego człowieka sytuacje, jak przykładowo przypadek starszej kobiety, która odbierała w banku słane z zagranicy przelewy dolarowe, które jak się okazało były realizowane fałszywymi banknotami, o czym dowiedziała się próbując puścić je w obieg. Teraz grozi jej kara za obrót fałszywą walutą. Nie będę tu cytował dalszych wynurzeń młodej internautki, odsyłam do odnośnika w języku polskim [iv]. Przechodzę w zamian do oczywistej skądinąd konkluzji, że dzisiejsza „nezależna” to totalne bezhołowie i twór paranoiczny w pełnym znaczeniu tego słowa.

Wspomniana internautka dyskutuje wszystkie te sprawy zarówno z Polakami, jak Ukraińcami, za wyjątkiem tematu banderyzmu, który jak twierdzi, zna za mało. Być może wiedza o 200 tysiącach bestialsko wymordowanych na Wołyniu Polakach jest niewystarczająca do wyciągnięcia w tym temacie definitywnych konkluzji, ale spójrzmy na inny aspekt tego zagadnienia .

Ukraina została powołana jako sztuczny twór państwowy przez bolszewików (żydokomunę), jako związkowa republika ZSRR.[v] Kiedy w latach 30 – tych ubiegłego stulecia na jej terytorium, w wyniku sztucznie zaprogramowanego głodu [vi], ginęły miliony mieszkańców, na zachodniej części współczesnej Ukrainy, wówczas zwanej Małopolską Wschodnią, będącej częścią Polski, wszystkie nacje, włączając w to Ukraińców, żyły w bezpieczeństwie cywilizowanego państwa prawa, cieszyły się wolnością i względnym dobrobytem.

Miast docenić tą sytuację, Ukraińcy już wtedy walczyli z aparatem państwowym II RP, wykazując się nie tylko skrajną nielojalnością, ale i głupotą. Po zakończeniu II wojny światowej, zostali oni wraz ze wspomnianym terytorium, stanowiącym niebagatelną trzecią część państwa polskiego, włączeni do Ukraińskiej SSR i poddani żydokomunistycznemu terrorowi i nędzy z tym idącej w parze.

Dopiero po rozpadzie ZSRR, osiągnęli upragniony status „samostijnej i nezależnej”.

Od prawie trzech dekad rządzą się sami, a efekty tego opisują jak powyżej. I nie powinno to nikogo zdziwić. Ukraina to sztuczny twór państwowy, a tzw. „Ukraińcy” to nie naród, ale jedynie jej społeczność.

W okresie I Rzeczpospolitej, w której skład wchodziła praktycznie cała obecna Ukraina, narodowe elity, tzn. możnowładzcy i szlachta spolonizowały się całkowicie. Przy czym był to akt zmiany narodowości, dokonany przez nich z własnej i nieprzymuszonej woli. Przy jego okazji celowo pozostawili resztę swego narodu poza nawiasem, pragnąc odróżniać się od pospólstwa wyższą polską kulturą i cywilizacją.

W charakterze dygresji należy nadmienić, że o ile polskie elity zostały kilkadziesiąt lat temu wymordowane przez Niemców i żydokomunę, o tyle u ukraińskich był to efekt naturalnego procesu społecznego. Jeśli więc, Polacy mają, przynajmniej teoretyczną, szansę odrodzenia narodowych elit, z ocalałych niedobitków, to w przypadku Ukraińców musiałby nastąpić proces ich wytworzenia, co zajęłoby wieki.

Naród bez elit to nie naród tylko społeczeństwo, tak jak człowiek bez głowy, to nie człowiek tylko tułów. A czy tułów może cokolwiek osiągnąć? Na to retoryczne pytanie odpowiada dzisiejsza sytuacja Ukrainy. I nic tu nie pomoże, tak lansowany przez ukraińskich interlokutorów fakt, że wiele jest wśród nich talentów. Jakie są z tego prognozy na przyszłość?

Przy założeniu, że obecna dynamika pozostanie bez zmian i do III RP napływać będą masy ukraińskich emigrantów, a z niej ciągle odpływać tłumy Polaków, za kilka lat Ukraińcy staną się, jeśli nie większością, to znaczącą mniejszością w naszym kraju. I nieuchronnie nadejdzie taki moment, że będą oni chcieli, jak swego czasu w Małopolsce Wschodniej, pozbyć się „prokljatych Lachiw”.

Załóżmy, że uda im się to osiągnąć i stworzą nową „zapadną samostijną i nezależną” na naszym terytorium. I co? Po jakimś czasie osiągną wzorce dzisiejszej Ukrainy. Bo tułów to nie człowiek i nic nie może!

Dlatego, drodzy Ukraińcy, nie osiedlajcie się w Polsce idźcie dalej na zachód budować swoją „samostijną i nezależną”. Cywilizacyjnie i kulturowo będziecie współgrać z równie dzikim i barbarzyńskim islamskim kalifatem, który się tam zaczyna tworzyć. Tak będzie lepiej dla wszystkich!

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 36 do “Samostijna Ukraina i jej polska emigracja”

 1. Jurgen said

  Nie ma już żadnej III RP. Jest Banderland – totalitarne państwo reżimu PiS.

  Oto dowody:

  http://kresy.pl/wydarzenia/polskie-sluzby-odwiedzaja-spolecznikow-usuwajacych-nielegalne-upamietnienia-upa/

  http://kresy.pl/wydarzenia/prokuratura-bada-wypowiedz-posla-psl-ktory-chwalil-akcje-wisla/

  Itd, itp.

 2. Boydar said

  „… nie ma już żadnej III RP. Jest Banderland – totalitarne państwo reżimu PiS …”

  I tylko BRD GmbH może nas uratować, prawda Jürgen ?

 3. Jurgen said

  Panie Boydar, jedynie Jurgen może nas uratować, Jurgen S.

 4. Jurgen said

  Panie Boydar, tak intuicyjnie wyczuwam, że chyba masz Pan coś wspólnego ukrami…

  Nie wiem, może się mylę i z góry przepraszam za bezpośrednie pytanie – ale czy to prawda? Czy intuicja mnie nie myli?

 5. revers said

  Jurgen von Malburg? no a szerbce poznal?

 6. revers said

  Holenstein, cenzura

 7. bandera said

  ad.4 Tak to stary kryptobanderowiec.

 8. Jurgen said

  Ad. 5.

  Wyrazy „Boydar” oraz „Bandera” mają aż cztery wspólne litery. Przypadek?

 9. RomanK said

  ad 4 Panie Jurgen…pan to masz czuja ..naprawde…. powiedzialbym panu co ma wspolnego, ale nie wiem czy to sie pisze czterema..czy trzema literami….:-)))) a nie chce robic ortografii kolo piora:-))))

 10. Jurgen said

  Panie Romanie, gdy wyraz „Boydar” zapiszemy po naszemu, to wyjdzie „Bożydar”. Gdy w tym wyrazie podkreślimy trzy litery ze środka, to też wyjdzie nam bardzo ciekawy wyraz. Przypadek?

 11. Boydar said

  Siostro Kafel, widły poproszę. Tak wiem, właśnie potrzebne są niedezynfekowane.

 12. Boydar said

  A Ty, Józiu, nie zaczynaj jak dziadek, bo jak dziadek skończysz

  za https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%BCrgen_Stroop

 13. Rokitnik said

  Witam po przerwie(Irma).
  Bardzo podoba mi sie porównanie narodu bez ELIT, do człoweka bez głowy ( fizycznej). W obu przypadkach, KLOPS !

 14. Boydar said

  Ile waży głowa, Panie Rokitnik ?

 15. Niezliczone masy ukrainnej czerni idzie na nas, a gdzie nasze szable i samopały?

 16. Re 15:
  Poprawka: idą na nas.

 17. Rokitnik said

  A… To zleży KOGO głowa..Dla przykladu p.Jaska, Boydara czy Gospodarza jest cenna albowiem m y s l ą c a. Pana jest oczywiście niezła ale miejscami wku…jąca !!!
  Cóż nam po tułowiu skoro ”głowa” nie pracuje albo jej nie ma. Na co nasze szarpanie jak ELITY w rozsypce lub bez szansy na działanie ” pro publico bono ”, w zalewie ciemnoty plebsu.

 18. Boydar said

  Uciekł Pan, albo nie paniał aluzju. Elita to głowa, jaki procent społeczności stanowi/ma stanowić ?

  Jeśli Polska liczy powiedzmy trzydzieści osiem milionów, to 10% JEST do osiągnięcia przy pewnej dozie samozaparcia. Une już nie mogą stanowić ELITY, jest ich za dużo ! Skutkuje to pewnymi mechanizmami unicestwiającymi opisywanymi w odnośnej literaturze, także ponerologii oraz socjocybernetyce (sic!). Poza tym, une są tak naprawdę za głupie, żeby być jakąkolwiek elitą. Kiedy to pojęli, na potęgę zaczęli krzyżować się ze Słowianami. I dalej byli za głupi żeby wyciągnąć wniosek choćby z muła.

 19. RomanK said

  Optymista z pana panie Boydar:-)))))
  Eiita sie rodzi..non stop…i rozni sie jej liczba dosc znacznie i pomiedzy rasami i pomiedzy narodami.
  Ale ta oscylacja to tylko 1-3% czasami 4%..ale to rzdko i tylo tam gdzie kutura zna role elit i roztacza nad nimi specjalna opieke w sensie bieologicznym i kulturowo -religijnym.
  Np sa narody 30 milionowe, ktre co pokolenie albo dopuszczaj do rzezi swich elit ..albo, jak nie moga wyzrznac wyganiaja w pizdu milonami. W pewnym kraju w ciagu dziesieciolecia pozbyto sie 8mln ludzi, czyli ponad 22% populacji..w tym jak ujawnilo ( chyba przez pomylke) tylko jedno zrodlo..70tys inzynierow.
  Chiny mimo komunizmu jaki usiluja malpowac…utrzymaly do dzis dnia prawnei i legalnie sytem kastowy….i tym roznia sie od innych…
  natomiast wprowadzili system ograniczonej populacji…ktory juz trwa dwa pokolenia…i nie jest do odwrocenia.

 20. JO said

  Na Ukrainie NIkt sie nie polonizowal a tam byli po prostu Polacy. Pan Ignacy sie na tym temacie w ogole nie zna a powtarza bzdury.

  Od wiekow nastepuje po prostu depoloniacja kresow zastepowana ….judaizacja, ktora ma na imie ukrainizacja.

 21. Boydar said

  Optymistom Pan Bóg sprzyja a i dzieci potrafi pokołysać. 3-4% to oscylacja; a procent bezwzględny ?

 22. Jurgen said

  Panie Boydar, ja mogę zmienić nick który budzi u Pana niewłaściwe skojarzenia…

  … ale czy Pan tym samym przestanie być adwokatem ukrów/banderowców?

  Na tematykę ukrowską/banderowską reaguje Pan jak automat, proszę się nie wypierać.

  Tak, wiem zapyta Pan czy czasem nie mylę banderowców z robotnikami z upainy, to Panu od razu odpowiem że dla każdego Polaka to taka sama dzicz i swołocz.

 23. Boydar said

  Proszę nie zmieniać nicka, jest wybitnie au courant.

  Będę bronił nawet Piłata, jeśli postawi Pan mu zarzut kradzieży w Biedronce.

 24. Marucha said

  Re 22, 23:
  No widzi Pan, Panie Boydar… miana banderowskiego adwokata się Pan doczekał.
  Ja, niestety, tylko byłego ORMO-wca.

 25. NICK said

  Jurgen. Wciskali Ci, żeś tzw. Niemiec.
  TY tożsamości nie masz.
  Żadnej.
  [nawiasem to przemykam tu sprawę reparacji wojennych od „nazistów”]

  My?
  Tożsamość?
  MAMY.

  Uwaga.

  Jurgen ma niby ulice.
  Kamienic? Nie ma.
  A co ma na ulicach?

 26. Boydar said

  Proszę się nie niepokoić, Panie Gajowy; przy obecnej tendencji biegu spraw, Pański awans wydaje się nieunikniony; wtedy pogadamy jak równy z równym 🙂

 27. NICK said

  Bezczelny Lubelak. (26). 🙂
  Pan Go nie słucha, Gospodarzu.

  (wtajemniczeni wiedzą. „Panowie: NICK, Boydar, JO” i nagana była)

 28. RomanK said

  CI wszyscy Ukraincy co przyjezdzaja do Polski….to ludzie do odzysku….
  Mozna z nich zrobic Polakow ..albo takich wrogow…ze trudno przewidziec czym zaplaca.

  ——-
  Coś czuję że zrobienie z nich Polaków to przedsięwzięcie skazane na powodzenie…
  Admin

 29. Boydar said

  Niestety tak

 30. Jurgen said

  Jedyne co macie NICK, to krzywe nogi jak stracie.

  A pomiędzy nimi tony wazeliny…

  ——
  A co ma tam Herr Jurgen?
  W ogóle coś?
  Admin

 31. JO said

  ad.28. Amen, z jedna poprawka, ze wsrod nich sa zydo-chazarzy, ktorych nie da sie odzyskac, bo nigdy nie byli …Polakami=Rusinami… To wlasnie ci zydo-chazarzy wystawiaja Rusinow na przod, lasyjac ich umysly zmieniajac Rusinow Ducha, podmieniajac Rusinow Ducha = Swietego Ducha na chazarskiego = szatanskiego demonicznego Ducha.

  ……zydo-chazarzy rekoma odruszczonych/odpolszczonych Rusinow chca zniszczyc Narod Polski i cala wine zlozyc za to w ich rece,

  Dzis Rusini, jak i wczesniej to Kozly Ofiarne, tak jak i Polacy.

  Podczas Rzezi Wolynskiej bylo tak samo. To Zydzi wywolali i zrealizowali Rzez Wolynska – Zydo-Masoneria a cala wine skladaja na jakichs „Ukraincow” z mysla o Rusinach , ktorych zginelo wowczas setki tysiecy, bo albo nie chcieli zabijac Polakow, albo byli skoligaceni z Polakami – Kresowiakami…

  Polacy ( z Krolestwa ..) i Rusini mamy tego samego wroga. Jezeli nie polaczymy sie w walce, to Uni nas wytepia.

  Pytanie jest, czy jest wciaz mozliwe polaczyc sie w walce, czy mamy wciaz wspolnego Ducha, by walczyc o Nasza Zuiemie i nasza wspolna Wolnosc na Polskiej/Ruskiej Ziemi?

 32. revers said

  https://pl.sputniknews.com/polska/201709186296457-Krym-Muradow-warszawskie-lotnisko-zatrzymanie-OBWE/

  No i sa juz pierwsze zatrzymania na lotnisku w RP, a agresji nie bylo, samsonowie rzadza w waffce i samosady …

 33. JO said

  Czym sie rozni Rusin od Polaka? Rusin od Polaka rozni sie wylacznie miejscem zamieszkania, bo geny i Duch Rusina jest ten sam….

  Czym sie rozni Ukrainiec od Polaka? Ukrainiec od Polaka rozni sie Duchem, bo ma chazarsgiego , demonicznego ducha…, oraz b. czesto genami – sa chazarami jak Hanna Graziewicz – Waldz, Kaczynscy, Kwasniewski, Glemb etc, etc, etc..

  Wlasciwym w tym momencie jest podanie nazwy na wspolczesnych Polakow, ktorymi w istocie w wiekszosci przestalismy byc, tak jak wiekszosc Rusinow , Rusinami przestala byc poprzez zmiane Ducha z ruskiego na ukrainski – zydowski.

  Wlasciwie sa juz nazwy na takich Polakow z juz nie polskim Duchem : „Lemingi”.

  Wciaz jeszcze jednak osobisci dla mnie nie jest to satysfakcjonujaca nazwa….

 34. JO said

  Krolestwo polskie to Korona Polska i Litwa, w ktorej sklad czasowo wchodzila Ukraina – Kijow i ziemie po Krym siegajace…

  Czy wspolczesny jezyk polski jest jezykiem ruskim? Tak, wspolczesny jezyk polski jest jezykiem ruskim kulturowo, bo to jezyk elity ruskiej – rycerstwa …a potem szlachty ruskiej. Na Litwie dialektow ruskich bylo jak gwiazd na niebie. Nigdy nie wytworzono oficjalnie w przeszlosci jednego jezyka ruskiego a wylacznie byly dialekty, ktorymi poslugiwano sie tez w pismie….

  Natomiast oficjalnie tak w koronie polskiej jak i na Litwie utworzono jeden jezyk elity rzadzacej, ktory byl nazwany jezykiem polskim.

  W Krolestwie Polskim w tym na Kresach Rycerstwo a potem szlachta mowila jezykiem elitarnym jakim jest dzis jezyk polski.

  Czy wszyscy w Krolestwie polskim w jej Koronie mowili po polsku jak i my mowimy teraz? W Koronie polskiej po polsku mowila wylacznie szlachta polska. Reszta ludnosci , tak jak i na Litwie mowila polskimi dialektami, ktorych byla wielosc. Jednym z dialektow polskich jest dzis dialekt kaszubski. Wiele dialektow juz zaginelo…tak jak zaginely dialekty ruskie….na Litwie…

  ——————–

  Nam na lekcjach tak historii jak jezyka poslkiego wciska sie od wielu, wielu, wielu dziesiecileci KLAMSTWO tak bysmy wierzyli, ze nasza kultura jest uboga, nijaka a jest przebogata a zatomizowana tak jak zatomizowany jest dzis Narod Polski.

  Nie dajmy sie Atomizowac. Niech zatomizowane nasze czesci ciala Narodu Polskiego zrosna sie na nowo i niech powstanie z kolan Rycerz Najswietrzej Pany Krolestwa Polskiego i Ksiestwa Lietwskiego, tak, by jak dawniej zmiezdzyc zydo-prusacka Hydre.

 35. robertgrunholz said

  Panie Boydar, ja swego czasu przez niejakiego Jana Bogatko zostałem awansowany na neomoczarowca. Chce Pan, to też dam Panu taką odznakę klubową?

 36. Boydar said

  Dawaj Pan, ja jestem stary przydaś.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: