Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ubecja z Żydami odkrywa „Turbosłowian”

Posted by Marucha w dniu 2017-09-22 (piątek)

„Polarnej zorzy, którą wynalazł Łomonosow, by oświetlała carski tron i w której blasku wielki Soso milionom podejrzanych osób zgotował zasłużony zgon” – napisał Janusz Szpotański w nieśmiertelnym poemacie „Caryca i zwierciadło”, niewątpliwie nawiązując do krążących za pierwszej komuny dowcipów, których autorzy naigrawali się z Sowieciarzy, próbujących dosztukować sobie imponującą historię, z której by wynikało, że wszystkie osiągnięcia ludzkość zawdzięcza Rosjanom.

Opowiadano tedy sobie, że matematykę wynalazł Pietia Goras, a znowu filozofię – Pantarejew, co to zauważył, że „wsio pławajet” – i tak dalej i tak dalej. Więc nic dziwnego, że i polarną zorzę „wynalazł” Łomonosow – no bo jakże by inaczej?

Przypomniały mi się te dowcipy w związku z mnożącym się rewelacjami o „Turbosłowianach”, którzy panowali nad światem już od wielu tysięcy lat przez Chrystusem, wymyślili nie tylko ogień i koło, ale również – język łaciński, a do ich sukcesów w dziedzinie militarnej należy rozgromienie Aleksandra Macedońskiego.

Dowodem maja być kroniki, które właśnie wydało wojskowe wydawnictwo „Bellona”. Skoro ukazało się to drukiem, no to musi być prawda, bo czy w przeciwnym razie Gomułka by na to pozwolił? Jasne, że by nie pozwolił, a skoro tak, to wszystko jasne.

To znaczy – nie wszystko, bo okazało się, że prawdę o „Turbosłowianach”, co to… – i tak dalej – przez ostatnie kilka tysięcy lat ukrywał złowrogi Kościół katolicki, któremu potężne imperium Sarmatów stało kością w gardle i nie spoczął, aż podstępem i przemocą narzucił idyllicznym „Turbosłowianom” chrześcijański zabobon, od czego rozpoczęły się wszystkie trapiące nasz nieszczęśliwy kraj paroksyzmy.

Popularyzatorów tych rewelacji nie zbija bynajmniej z tropu okoliczność, że historia Europy jest dosyć dobrze znana, podczas gdy po potężnym imperium Turbosłowian tak dobrze, jak nie ma śladu, ani w postaci reliktów materialnych, ani w postaci dokumentów, które przecież takie wielkie imperium musiałoby wytwarzać choćby dla potrzeb administracyjnych – bo nie wiadomo nawet, czy znali jakiś alfabet.

To wszystko nie ma najmniejszego znaczenia w sytuacji, gdy pamięć o Turbosłowianach została starannie zgładzona za sprawą złowrogiego Watykanu.

Ciekawe, że tej złowrogiemu watykańskiemu spiskowi nie przeciwstawili się protestanci w okresie Reformacji i go nie zdemaskowali. Nie zrobili też tego ateiści po Rewolucji Francuskiej. Pewnie i oni byli do Turbosłowian nastawieni niechętnie, więc zmowa milczenia trwała aż dotąd i została przerwana dzięki wydawnictwu „Bellona”, które spenetrowało prawdę i udelektowało nią spragnione wielkości późne potomstwo „Turbosłowian”.

Toteż nic dziwnego, że rzuciło się ono na te historyczne rewelacje z wielkim zainteresowaniem i – podobnie jak wyznawcy pana prezesa Kaczyńskiego, co to mają skłonność do posądzania każdego, kto nie wierzy święcie w „dążenie do prawdy” odnośnie katastrofy smoleńskiej, czy teraz – w „dążenie” do uzyskania reparacji wojennych od Niemiec, że jest albo ruskim, albo niemieckim agentem, albo i jednym i drugim, bo okazało się, że całą Komisją Europejską kręci zimny ruski czekista Putin, więc agenci niemieccy są w tej sytuacji jednocześnie agentami ruskimi – każdego, kto nie wykazuje entuzjazmu na widok tego historycznego odkrycia oskarżają, że jest „agentem Watykanu”.

Dlaczego to historyczne odkrycie pojawiło się właśnie teraz? Na trop rozwiązania tej zagadki naprowadzają nas trzy okoliczności.

Po pierwsze – że te rewelacje przeznaczone są dla uczestników młodzieżowych ruchów patriotycznych, czy choćby tylko „antysystemowych”, którzy w poszukiwaniu korzeni, zaczęli rozgrzebywać przygotowany przez ubecję i żydokomunę śmietnik historii ze spreparowanymi „legendami”, który smrodem swego rozkładu zatruwa w Polsce atmosferę polityczną i moralną. Rozrzuciwszy śmietnik historii natrafili na kości autentycznych bohaterów i pochylili się nad nimi ze czcią i miłością. To zostało przez okupujących Polskę starych kiejkutów i żydokomunę za wielkie niebezpieczeństwo, więc pierwszorzędni fachowcy od prowokacji przystąpili do preparowania monumentalnej prehistorii.

Chcecie wielkości i patosu? To my wam przygotujemy taką podróbkę, że aż się nią udławicie! Okoliczność, że w tym przedsięwzięciu macza palce wydawnictwo wojskowe, w którym stare kiejkuty na pewno uplasowały niejednego agenta, stanowi dodatkowa poszlakę.

Po drugie – że wśród młodzieżowych ruchów patriotycznych od pewnego czasu na plan pierwszy zaczął wybijać się nurt narodowy, co zarówno przez starych kiejkutów, co to przewerbowali się na służbę do niemieckiej BND, czy do izraelskiego Mosadu, jak i przez żydowskie lobby polityczne w Polsce, zaczęło być postrzegane, jako wielkie niebezpieczeństwo. Chodzi o to, że narody mniej wartościowe mają przecież zniknąć, to znaczy – nie tylko może „zniknąć” w sensie fizycznym, co przekształcić się w tak zwany „nawóz historii”, na którym będą rozkwitały rozmaite cudne kwiatki w rodzaju pana red. Michnika, no i któremu można będzie pożyczać pieniądze na procent – bo gdyby finansowi grandziarze mieli pożyczać je sobie nawzajem, to co by to był za interes?

W tej sytuacji co to szkodzi podsunąć tym wszystkim narodowcom spreparowaną wizję monumentalnej słowiańskiej prehistorii – a kiedy już w nią uwierzą i zaczną z żarem ją głosić – obnażyć te rewelacje i w ten sposób ośmieszyć ich wyznawców przed całym światem, jako niebezpiecznych wariatów, których lepiej trzymać pod surową kuratelą.

Wreszcie okoliczność trzecia, po której można rozpoznać ubecką swołocz nawet na końcu świata: mobilizowanie wrogości do Kościoła katolickiego. Bo to nie żaden Kaczyński jest głównym wrogiem bezpieki i żydowskiego lobby. Kaczyński dzisiaj jest, a jutro go nie będzie, podczas gdy Kościół katolicki trwa. Po drugie – jego centrala za komuny pozostawała poza zasięgiem bezpieki. Owszem, próbowała ona przenikać do tej centrali i czasami nawet miała sukcesy – ale nigdy nie wiadomo, czy taki sukces okaże się trwały.

Toteż bezpieka tak naprawdę cały czas walczy z Kościołem, bo w przeciwieństwie do efemerycznych partyjek, to jest potężna światowa organizacja, dysponująca kadrami i doświadczeniem, a także – dobrze poinformowana, a w dodatku taka, której cele nie pokrywają się ani z celami bezpieki, ani z celami żydowskich lobbies w państwach osiedlenia.

Toteż bezpieka podtrzymuje w swoich szeregach zapiekłą nienawiść do Kościoła – o czym można się przekonać z lektury komentarzy pod poświęconymi mu internetowymi publikacjami – no a żydowskie lobby nie ustaje w wysiłkach mających na celu skonstruowanie podróbki Kościoła w postaci „Żywej Cerkwi”, która dzisiaj przybrała nazwę „Kościoła otwartego”.

Ale to oczywiście nie wystarczy, bo najważniejsze jest odcięcie historycznego narodu polskiego od Kościoła, który dzisiaj, nolens volens, z różnym zresztą skutkiem, jest dla tego narodu, przez komunę pozbawionego organicznej elity, namiastką szlachty, czyli warstwy przywódczej. Odcięcie narodu nawet od takiej namiastki, pozwoliłoby przerobić go na amorficzne „masy” – no i dlatego za głównego winowajcę zagłady pamięci o „Turbosłowianach” został uznany Kościół katolicki.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 81 to “Ubecja z Żydami odkrywa „Turbosłowian””

 1. Jurgen said

  Zanim do Polski przybyli indoeuropejscy Słowianie, od tysiącleci mieszkali tu prawowici władcy tej krainy – Prasłowianie. Po ustąpieniu lodowca przybyli z południa Europy w pogoni za zwierzyną. Znali Etrusków, Fenicjan, a nawet Sumerów i Egipcjan.

 2. Bardzo Ciekawe said

  „…przygotowany przez ubecję i żydokomunę śmietnik historii ze spreparowanymi „legendami”, który smrodem swego rozkładu zatruwa w Polsce atmosferę polityczną i moralną”

  O kogo tutaj może chodzić? Czy aby nie o notorycznego alkoholika, człowieka, który ponoć „kulom się nie kłaniał”, samozwańczego generała „Waltera”? A może chodzi też o dezertera z Wojska Polskiego, tak zwanego „generała Zygmunta Berlinga”, którego pomnik do dzisiaj szpeci naszą Stolicę?

 3. hulsz said

  Dziwna pokretna logika Michalkiewicza>Czyli jesli nie bede sie zgadzal z tym co glosi i wyrabia(przewaznie jego hierarchowie) kosciol katolicki od razu jestem sklasyfikowany jako element wrogi kosciolowi i jestem przedstawicielem ubecji.Brawo.

  ——
  Wymowa artykułu nie jest taka, jak Pan sugeruje.
  Admin

 4. Niestety, to o wiele bardziej skomplikowane niż się może z pozoru wydawać.

  Czytałem uważnie wszystkie książki traktujące na ten temat (od ,,3000 lat Państwa Polskiego” po tę najnowszą grafomanię Janusza Bieszka), śledziłem wszystkie strony, blogi i planuję pisać na ten temat pracę licencjacką. Jest to idealny temat na pokazanie wszystkim jak bardzo dziś odeszliśmy od starych naukowych metod badawczych, na rzecz zwykłego szarlataństwa i uznawania internetowych fuck-tów.

  Mamy niepodważalne badania genetyczne, nowe odkrycia historyczne oraz archeologiczne, jednak są one najczęściej nadintepretowane przez tzw. ,,badaczy słowiańszczyzny”. Wespół z paroma sensownymi teoriami, idzie zazwyczaj stek antylogicznych banialuk.

  Według mnie niezaprzeczalnym faktem jest, że Słowianie to nie są jakieś przybłędy, których Germanie nauczyli wojaczki, Żydzi rachowania, a emisariusze pisania i czytania. Niektóre plemiona przed chrztem kraju wytworzyły nawet quasi-państwowe struktury, także nie powstały one z dnia na dzień. Od dawna zasiedlamy te ziemie, nie byliśmy przygłupimi barbarzyńcami i wiele rzeczy pozostaje jeszcze do odkrycia.

  Mimo tego, grubo ponad 90% osób zorientowanych w temacie wykorzystuje wyłącznie okazję, by pisać a’la naukowe książki (niemal wyłącznie z internetowymi przypisami), powielać brednie o Imperium, które sięgało od Irlandii po Kamczatkę i sugerować się apokryfami, a także ,,kronikami” i ,,mapami” będącymi najczęściej nowożytnymi fałszywkami. Oczywiście pomijając atakowanie Kościoła Katolickiego, bo to chyba jest jedyny powód, dla którego w przeciągu paru lat nagromadziło się u nas tyle tysięcy skrajnie wulgarnych i agresywnych neopogan, którzy pragną obalić ,,watykańskiego okupanta” i zaprowadzić tutaj panslawistyczny raj dla Światłowida i Peruna. Oni nie wzięli się znikąd, tak jak znikąd nie wzięły się te dziesiątki witryn i blogów wyglądających tak, jakby były pisane przez jedną osobę albo malutkie grono manipulantów.

  Niemal całe tzw. ,,środowisko prawicowe” jest obecnie przeżerane przez tę antykatolicką i neopogańską zarazę, oddającą hołd demonom wojny i grzechu. Dyskusje z nimi są zazwyczaj bezcelowe, albowiem wszyscy są już przekonani, że Polską od ponad tysiąca lat rządzą wyłącznie agenci masonów i Opus Dei; choć nie wiem czy w ogóle odróżniają jedno od drugiego.

  To jest ich narracja:

  Sto pierdzysiąt lat temu na Ziemię przybyli kosmici vel anioły.

  Kosmici vel anioły z pomocą inżynierii genetycznej stworzyli rasę ludzką, która miała im służyć jako niewolnicy.

  Kosmici vel anioły odlecieli, a z czasem ludzkie imperia na lądach, morzu i w powietrzu, poczęły upadać. Atlantyda przepadła w morzu, Hindusi stoczyli wojny jądrowe, Ktosie z Trojem Oczu zeszli do wnętrza Ziemi, a Prasłowianie to czort ich wie… chyba po potopie odbudowali Imperium, które upadło dopiero w wyniku spisku Kościoła vel Masonów vel Illuminatów vel Egipskich Kapłanów vel Żądnych Zemsty Sumerów vel Żydów vel Neoetrusków vel Pana NICKa, Boydara i Gajowego.

  ***

  Tak na dobrą sprawę, to nie tylko ośmiesza tzw. ,,środowiska prawicowe”, to nie tylko tworzy ogromną armię żądnych katolickiej krwi neopoganów, ale także ośmiesza wszystkie odkrycia z zakresu genetyki, archeologii czy lingwistyki, dzięki którym dopiero od niedawna wiemy np. o naszych związkach z Persami, dowiadujemy się więcej na temat sanskryptu i Słowian żyjących przed chrztem na terenach współczesnej Polski.

  Dziś wystarczy jednak amatorski blog z dużą ilością starych map i sfałszowanych kronik, do tego cała masa fakenews na każdej grupie na FB, by ludzie zaczęli w to wierzyć. Po co naukowa weryfikacja? Po co źródła i ich krytyka?

  Czuję smród Sorosa i jego ludzi. Zwłaszcza czytając codziennie pełne jadu komentarze tych ,,Turbosłowian”, zapowiadających rozprawę z tysiącletnim okupantem ich Ojczyzny. Która jakimś cudem upadła na rzecz paru kapłanów i jednego biskupstwa, choć Turbosłowianie mieli do dyspozycji broń jądrową, laserową i całe armie ultrasłowiańskich Gotów, wedle wykładni ,,naukowców” od: ,,Germanie nie istnieli”. Celtowie zresztą też nie, bo Rzym plądrowali wyłącznie nasi chłopcy. Pewnie w szalikach Legii.

 5. Najmocniej przepraszam!

  Zapomniałem kompletnie, że obok teorii Turbosłowiańskiej istnieje jeszcze teoria Turbogermańska.

  Nie, nie mam na myśli tego, co wyprawiali w okresie okupacji niektórzy nasi ,,historycy”. Raczej tych wszystkich wyrzutków widywanych u mnie i tutaj (choć na szczęście rzadko), piszących w kółko o Ario-Germanach (z punktu widzenia dzisiejszej genetyki: zimny ogień) i o tym, że Unia Berlińska to kontynuatorka ŚCNN, a tym samym Imperium Rzymskiego. Czy coś takiego. Niemiaszki mają tak przykrą historię! Wszakże nie mają nawet własnych genów, a zjednoczenia doczekali się dopiero za czasów Bismarca, że w kółko tworzą jakieś teorie o swoim starożytnym pochodzeniu albo o cesarskim tronie Rzymu należącym do Angeli Makreli.

  Swoją drogą, czekam na pojawienie się narod-socjalpaluchów, zawsze aktywnych w tych tematach i wspominających z utęsknieniem ich wujka Adolfa.

 6. anonim said

  Maski łopadajo…michałkiewicze o turbosłowianach…matki kurki o „szczepionkowych pojebach”
  jakoś nikt „drogocennego” israel nie kwestionuje.

  Czyżby?
  Admin

 7. Racjonalista said

  Ta sama siła, która w okresie Oświecenia zniszczyła większość dokumentów o Polsce z czasów pogańskich, wobec ogromu nowych faktów z dziedziny genetyki i archeologii przejęła wiodącą rolę nad „odkrywaniem prawdy o Słowianach”, zrzucając winę za zatarcie prawdy o dawnych polskich dziejach na Kościół Katolicki. Ot, perfidia rozgrywana na naszych oczach.

 8. Zerohero said

  Trafiam czasem w Internecie na brednie o Wielkiej Lechii i podobne. Traktuję to jak teksty typu „piramidy o sprawa UFO”. Ignoruję. Niestety Michalkiewicz słowa nie napisał o co mu chodzi, więc można się tylko domyślać co miał na myśli. Nieklarowny język publicystyki Michalkiewicza zaczyna mi działać na nerwy. Autor nie napisze z kim polemizuje, z jakimi konkretnie tezami, ale za to działa wytacza największego kalibru. Pewnie „wszyscy wiedzą” o co chodzi. Czyli tak naprawdę nie wie nikt :). Precyzja i konkret są tu niezmierne ważne, bo osobną kwestią są narwani „rodzimowiercy” (znany nawet na tym forum Opolczyk), a osobną mające faktycznie miejsce wymazywanie historii Słowian sprzed X wieku. Co, na drzewach wtedy siedzieli? Przecież nie. Greccy chrześcijanie na pewno nie odcinają się do greckiego Antyku. To drugi tekst Michalkiewicza w tym tygodniu w których Michalkiewicz bezpardonowo i konsekwentnie robi brzydki zapach wokół słowa „słowianie”. Najpierw trafiłem na bełkot pt. Gurowszczyzna
  http://www.prawica.net/8509

  gdzie Michalkiewicz lansuje termin „słowiaństwo” – zapewne motywowanym charakterystyczną dla siebie ostrożnością, by w razie czego wyjasnić, że przecież atakował „słowiaństwo” a nie słowiańszczyznę. Nawiasem mówiąc tekst jest słaby merytorycznie i zawiera manipulacje/półprawdy na poziomie Michnika:
  http://www.prawica.net/8520
  Teraz trafiam na „turbosłowian”. Znowu nie wiadomo o co chodzi. tzn. wtedy chodziło o to, że Słowiaństwo lansuje Rosja, a teraz chodzi o to, że „TURBOsłowian” lansują Żydzi i UBecy.

  „Wreszcie okoliczność trzecia, po której można rozpoznać ubecką swołocz nawet na końcu świata: mobilizowanie wrogości do Kościoła katolickiego.

  Bingo! UBecy!!!!! To znaczy kto? Amerykański TVN to ubecy? CNN, Królowa Anglii, rząd Szwecji? Ludzie wysłuchujący Michalkiewicza myślą precyzyjnie. Skoro pan Stanisław mówi UBecy, to pewnie agentura PRL. A tymczasem wrogość do Kościoła katolickiego lansowana jest na całym Globie, jego centrum leży na Zachodzie. CIA już praktycznie całkowicie kontrolują Kościół, a tzw. „franciszek” ma poglądy identyczne z poglądami Sorosa, np. bardzo pokochał muzułmanów, uchodźców, tolerancję.
  Po jakie licho pisać o „Ubeckiej swołoczy”? Żeby zaciemnić obraz globalny? Odwołać się do emocji słuchaczy?
  Pan Michalkiewicz jest zwolennikiem sprowadzania wojsk USA do Polski. Ale Michalkiewicz to „dobry glina”, bo nie chce ich sprowadzać za darmo. tzn. Amerykanie mają nam zapłacić. Tak, ci Amerykanie którzy właśnie robią z innych narodów nawóz pod „michników”.
  Wielka niekonsekwencja.

  Ja to bym wybaczył w wypowiedzi na głos, bez zastanowienia, pod wpływem emocji. To jednak jest felieton pisany. Autor musiał to choć raz przeczytać przed publikacją żeby np. sprawdzić literówki. Przeczytał. I co. Spodobało się? Ten groch z kapustą uznał za godny publikacji?

 9. Kochaniutkie jak zwykle idą kilkoma drogami. Nuż jedna nie wyjdzie, to pójdą drugą.

  Jak osłabią tym KK, to będą szczęśliwi. Jeśli kompletnie oderwą tym tzw. ,,prawicę” od katolicyzmu, to tym lepiej.

  Kiedy już neopoganie odwalą za kochaniutkich brudną robotę, tedy przyjdzie kolej na nich – wyśmieją ich historycy, archeologowie, genetycy, ktoś zakręci wszystkie kurki i zostaną sami ze swoimi witrynami internetowymi i pseudo-naukowymi książkami o podbojach Kosmosu przez Turbosłowian 120.000 lat temu.

  Jak zwykle robaczki nie wiedzą nawet, że ktoś nimi w jakimś celu steruje i że wyrzuci ich do kosza niczym papierek, gdy zechce się już dobrać do słodkiego lizaka. Póki co naszym kochaniutkim są neopoganie baaaardzo na rękę. Winny jest ten, kto odnosi korzyść?

 10. ojojoj said

  jeszcze byli turbochazary z turbodoladowaniem

 11. Józef Piotr said

  Pomyślałem że Stanisław Michalkiewicz którego felietony nadzwyczaj lubię tym razem wszedł w czyjeś portki czyli jakichś ściemniaczy. Artykuł jest walką o życie i nie ma nic wspólnego ze zdroworozsądkowym myśleniem dotychczasowego pana Stanisława.

  Chyba że na starość głupieje co może być realne.

  Michalkiewiczu ! Skąd na kolumnie Zygmunta w Warszawie jest wykute że był 44 władcą nowozytrnej Polski ?
  Skąd w Katedrze Jasno Gorskiej jest wkuty w ścianę poczet 44 Władców nowożytnej Polski ?

  W 966 Polacy nie zeszli z drzewa lecz byli kolejnym w łańcuchu pokoleń od tysięcy lat dziedzicami tej ziemi.

  Panie Michalkiewicz ! Na starość taka blaga ?

  A Historia Chrztów ludności osiadłej na ziemi Polskiej to nie 966 rok lecz proces co najmniej 300 letni i często ociekający krwią

  I nie mieszać do tego wrogości wobec Pana Boga który był od początków dziejów , Jest i Będzie do nieskończoności.

  To tylko człowiek zadufany i grzeszny przypisał sobie pozory wszechwiedzy i nieomylnośći chociaż najczęściej był nieukiem i mordercą

 12. Brewer said

  Kto bierze na serio pana Michalkiewicza sam sobie szkodzi.

 13. Yagiel said

  Felietonista Michalkiewicz w furii? No może w ferworze, ale – rzadko czytany stan excytacji czy nawet obawy. Co się takiego stało?
  Ano Bellona wydała coś – na to coś zareagował felietonista (w jego skali) skrajnie poważnie. Jakieś kroniki o „turbo-Słowianach”. To co w tym takiego strasznego dla Michalkiewicza a zarazem – stosuję jego logikę – dla jego oficera prowadzącego? Oczywiście nie wiem, czy tak jest z Autorem tekstu-alarmu, stosuję tylko jego logikę: przed wetem PAD 45 min. rozmawiał telefonicznie z Nasza Złotą Panią, więc… Jasne.

  Nie wiem, jak ma się wyd. Bellona do MON, tzn. czy jest tubą Macierewicza, czy przeciwnie; faktem jest, że Bellona to coś! Więc – patrzę na text powyżej – taki temat podany przez taką firmę przeraził firmę Michalkiewicza.
  Tą firmą jest oczywiście – patrzę na text powyzej – Kościół katolicki. Ba! Ale czy polski, czy rzymski/watykański, czy może jakiś jeszcze? Nie wiem, zauważam przerażenie. Czym?
  To już jest Zdumienie: pra-Słowianami, Ariami jakimiś R1a1 czy jakoś inaczej… Autor pisze aż tak:

  „przez ostatnie kilka tysięcy lat ukrywał złowrogi Kościół katolicki”

  co jest świadectwem emocji raczej, niż prawdy. Każde dziecko wie, a co dopiero felietonista, że Kościół katolicki to zaledwie(?) 1900 lat w sensie przyklejenia się do tronu cesarza IR – skąd mu się wzięło kilka tysięcy lat? Lecz może felietonista lub jego firma wiedzą coś o dawniejszych tysiącach lat istnienia Kościoła katolickiego?

  Zatem na koniec uwaga: chciał nie chciał Michalkiewicz potwierdził kilka tysięcy lat jako dawność naszych dziejów, wrogo, kpiaco, ale zawsze. Bo tak czasami bywa, że podaje się jakąś tezę/wiadomość w zaśpiewie absurdu, ale się ją podaje. Nic tak bardzo potwierdza prawdziwość wieści, jak jej t a k i e zaprzeczenie.

  Nie widze zresztą powodu, by przeczyć Kościołowi jednego z większych jego sukcesów w zakresie „co cesarskie – cesarzowi, a co pieskie – papieżowi”. Zagadką dla mnie jest postarzenie Kościoła do kilku tysięcy lat… No no?

 14. Komitet Obrony Gojów said

  Czytałem kiedyś, że masoński dyktator Meksyku – Calles – odgrzewał azteckiego kotleta w tym, kraju, w ramach walki z katolicyzmem.
  W PRL-u mieliśmy przykład niejakiego „Bolesława” Tejkowskiego, a w poniższym linku Grzegorz Wysok mówi, że neopogaństwo słowianofilskie promował też Żyd Urban:
  https://www.cda.pl/video/153409090

  Prawdopodobnie globaliści rządzący Polską, nie mogąc zniszczyć fizycznie polskiego nacjonalizmu (który – choć nie może się jeszcze równać z tym przedwojennym – to jednak w ciągu ostatniej dekady jakoś się tam rozwinął i zagościł w umysłach zwłaszcza młodego pokolenia) postanowili zapaskudzić go neopogaństwem słowianofilskim i wynikającym z niego antykatolicyzmem. Nagła nawałnica tzw. turbosłowiańszczyzny rzeczywiście wygląda na zorganizowaną akcję. Zwłaszcza promocja i dystrybucja książek (w największej sieci supermarketów Biedronka; solidnie [w sensie technicznym] wydane woluminy po niskich cenach w eksponowanych miejscach tych sklepów w całej Polsce) autorstwa dotychczasowego tropiciela kosmitów Janusza Bieszka, a obecnie piewcy „utajonej historii” „wielkiej Lechii”, daje do myślenia. Tak jak nagła nawałnica „wielkolechickiego” odpowienika hasbary w necie.

  Prof. Andrzej Nowak, choć w wielu kwestiach dotyczących współczesności się z nim nie zgadzam, to na poniższym filmiku pięknie rozprawia się z mitem prześlicznej przedchrześcijańskiej Polski, szerzonym przez tzw. Turbosłowian:

  Zresztą, wygląda na to, że wraz z upadkiem katolicyzmu w Polsce, wracamy do tamtych niewolniczych czasów: odbieranie dzieci (np. za nieszczepienie) i ich eksport na zachód jest już w postkatolickiej Polsce faktem. A to niejedyny przejaw powracającego niewolnictwa we współczesnej Polsce (tyle, że zamiast rabina Ibrahima ibn Jakuba, jest Michnik).

 15. Jurgen said

  Panie Yagiel,

  najstarsza ludność Polski to staroeuropejscy paleolityczni łowcy z haplogrupy I a nie indoeuropejscy Słowianie z haplogrupy R1a, którzy są od nich znacznie młodsi.

 16. RomanK said

  Spoko ..trudno byc wieszciem dla ludzi ,ktorzy sie non stop szybko ucza:-))) odkrywaja i zaczynaja dedukowac na podstawie swoich poszukiwan i ..odkryc.
  Jim Marrs..kazde swoje wystapienie od paru lat zaczyna zdaniem:
  – Ludzie…nie wierzcie w jedno slowo ,ktore odemnie uslyszycie…sprawdzajcie wszystko sami:-))))
  Owszem trudno jest racjonalizowac z ludzmi wierzacymi..zarowno w Ewolucje.. w nieistnienie BOGa, w tylko widzialne…….jak i Szpotanskiego…
  Sprawdzajacie sobie sami ,kazda informacje…
  Tymi….. jak je nazywa pan Juliusz Prawdzic…. fekaliami..zastapiono palone z wsciekloscia wszystkie dokumenty, jakie sie ostawaly, przdmioty i zasypywano slady….wszystko co nosilo slady diabelskiego pisma…i kazdy swistek tym pismem zapisany… Kto nie wierzy niech sprawdzi co jest pod powierzchnia na Gorze Sw Krzyz k. Kielc….i zapyta od kogo zalezy ,zeby pozwolili tam wlezc i pokazali wejscie:-)))
  Madrego Methodego, ktory wiedzial- jak je czytac i co nim zapisano…bili batogami, az odbrali mu zdrowie….i zostalo to co madrzy mnisi schowali ,tak…jak pierwsza krolowa Francji Anna KIjowska… Velesowa Knige..powierzajac ja mnichom -dla ktorych wybudowala specjanie opactwo.
  Badania DNA….przerwalo wodolejstwo…. przynajmniej w kregach profesjonalistow….
  Szkoda, ze Szpotanski nie zyje…napisalby napewno cos panu Stanislawu po etrusku…skoro bzydzi sie po rusku:-)))
  Nazwy mozna zmieniac ,wymyslc..czy takimi one byly trudno powiedziec….jedni uzywaja Proto Slowianie, inni Pra Slowianie inni Ariowie….ale hromosomy nie klamia i prowadza w przeszlosc tak gleboka…ze probowkom sie ciemno robi w srodku:-))))
  Jaka roznica pomiedzy tym co o Turbo- slowianach glosi X..od tego co glosi Prof Y na Uniwersytecie????
  ciekawa jest tylko prawda… a widze ze pan Stanislaw ceni sobie ponad wszystko….. Jej Poszukiwanie.

 17. RomanK said

  Tak pan Yagiel ma racje..staroeuropejczycy…
  Nie wiedziqalem, ze odkryto ich pozostalosci na terenie Polski… byly odkrywane w Portugalii, Hiszpani..na dnie Morza Polnocnego tzw Pradoliny Europejskiej przed zalaniem…
  Wie pan- w ktorym miejscy w POlsce????

 18. Marek said

  Michalkiewiczu ! Skąd na kolumnie Zygmunta w Warszawie jest wykute że był 44 władcą nowozytrnej Polski ?
  Skąd w Katedrze Jasno Gorskiej jest wkuty w ścianę poczet 44 Władców nowożytnej Polski ?
  ===
  Obawiam się, że odpowiedzi nie bedzie.

 19. RomanK said

  Pan Prof Nowak ..moze w otwartej dyspucie, popierajc kazda swoja teze dowodami..zmiazdzyc bajarzy..faktami..np. Pokaze, gdzie na ziemiach polskich ..slowianskich byl najwiekszy osrodek handlu niewolnikami Slowianami???? i wymieni kilku najwiekszych handlarzy z imienia i przezwiska…

 20. Jurgen said

  Staroeuropejskiej ludności z haplogrupy I jest w Polsce coś około 5 do 10 procent., przy czym dzieli się ona na północną (nordycką) haplogrupę I1, którą przypisuje się elitom staroskandynawskim oraz na południowoeuropejską lub bałkańską I2, która jest głównie obecna na terenie Bośni i Chorwacji oraz inna podgrupa na Sardynii. Niektórzy badacze twierdzą, że ludność z haplogrupu I to starożytni Wenetowie/Weneci i ludy pokrewne.

  http://www.oziemblowski.eu/dna/dna02.htm

 21. RomanK said

  Panie Marku to anomalie ..jak np…budowla w Mexico piramidalna zreszta…ma niecale 1500 lat…a lawa- jaka sie na nia nasunela ok 12000….
  Mowie do pani Archelog..sluchaj..cos mi tu nei pasuje…a ona mi przerywa powiada ja ci mowie prawde- jakie to stare…a ty mysl co chcesz ja jestem na etacie Uniwerstytelu i mam dwie coreczki:-))))) i meza marzyciela:-)))

 22. Yagiel said

  Panie Jurgen @ 13. – dziękuję.

  Pamiętam – może 5, może 8 lat temu – zdumienie, gdy przeczytałem artykuł, że gdzieś na terenie Polski, na jakimś przesmyku między jeziorami archeolodzy odkryli stanowisko łowienia ryb czy chwytania raków – sensacja była w tym, że to miejsce było wykorzystywane przez 7000 lat! Nie przez 700…
  Moją wyobraźnię pobudził też album wydany przez firmę robiąca gazociąg w Polsce? W każdym razie w i e l e rzeczy wtedy odkryto, m.in. trapezowe domy jednopiętrowe sprzed 4-5 tys lat: szerokość 5-8m a długość 20-40m? No i schody musiały być, ok. drabina jakaś na piętro…
  A najbardziej chyba badanie genetyczne na Wyspie – przy okazji prac/badań opisanych potem w „Siedem matek Europy” – które wykazało, że szkilet męski w jaskini w jakimś tam Shire ma… bezpośredniego potomka w osobie nauczyciela historii w pobliskiej miejscowości: ten szkielet ma 9000 lat. Ten ród ma 9000 lat. To miejscowy co się zowie!

  Mieszkamy tu, na obszarze Polski, zatem może 8-10 tys lat, a może sprzed last-lodowca? To zastanawia. Dobrze mi z tym.
  I nie chodzi mi o to, że to byli Słowianie czy pra-Słowianie; przecież ten gród drewniany zwany Biskupin nie był Biskupinem – jakąś nazwę jednak miał. Wie pan, panie Jurgen (może Jur-gen?), nie był to też Altstadt – to byli nasi, nasz pień. A że konary rozrosły się w różne strony? Naturalne w wolnym świecie. I wolność słowa, mowy… Jak ja bym posłuchał, pogadał w tamtej mowie. Albo pomilczał przy ognisku…

 23. Antares said

  #Robertgrunholz
  1. Skąd Pan sobie wymyślił, że za całą wiedzą i informacjami na temat naszej przedchrześcijańskiej historii stoją od razu żydki ? Przecież bardzo dużo informacji z czasów przedchrześcijańskich zostało spisane przez biskupów albo kapłanów katolickich takich jak np. Prokosz albo Długosz. Żydki jak już to pisali by naszą historię tak aby nas zdołować, poniżyć, abyśmy myśleli że jesteśmy do niczego, że niczego nie osiągnęliśmy, tak jak obecnie czyni to między innymi szechter ze swoją bandą na czerskiej, oraz cała masa innych żydków,
  2. Brak dowodów? Egipcjanie, rzymianie, grecy i inni południowcy budowali z kamienia, bo głównie taki surowiec mieli do dyspozycji. U nas lasów było pod dostatkiem wiec to był podstawowy surowiec, a wiadomo że drzewo trwałości nie dorówna kamieniowi. Chociaż najnowsze badania archeologiczne powoli dowodzą że i było też wiele budowli z kamienia, np. wykopaliska w makoszowach, https://rudaweb.pl/index.php/2017/08/21/mykeny-zaprojektowane-w-maszkowicach/
  Ponadto waza z Bronocic, odkrycia na Kujawach odnośnie produkcji sera z przed kilku tysięcy lat, potwierdzenia genetyczne, iż prawie wszystkie stare szczątki z tamtych czasów są naszymi genami. Bitwa pod Dołężą https://marucha.wordpress.com/2017/07/14/allo-kleska-nad-doleza/ , bitwa na terenie niemiec sprzed około 3300 lat na terenie dzisiejszych niemiec, gdzie ilość znalezionych szczątków nie jest spotykana nawet w Egipcie i są to szczątki głownie Słowian,
  3. Historia jest mocno zakłamana. Proszę popatrzeć na historię XX w. – raptem 100 ostatnich lat: tzw. holokaust żydków to religia, dogmat, a np. prawdziwy holokaust ale Słowian jest prawie nieznany. I tak udało się sfałszować 1 wiek, a co dopiero mówić o wydarzeniach z przed kilku tysięcy lat. Należy pamiętać, że w czasach tzw. komisji edukacji narodowej miało miejsce największe w dziejach Polski niszczenie księgozbiorów – jeszcze większe niż w czasach potopu szwedzkiego,
  4. I jeszcze jedno mnie dziwi: głosi pan swoje poglądy na Gajówce, miejscu które ma wielkie zasługi w propagowaniu przedchrześcijańskiej historii Polski jak i dawnych Słowian. Czy Gajowy też jest sponsorowany przez Sorosa? A może jednak Pan Gajowy to tez żyd i UB-ek.

 24. RomanK said

  Szukanie bezposredniego przodka…to raczej beznadziejne zajecie….
  Dlatego ze:
  Pan ma czworo dziadkow…
  kazdy jeden z nich po czworo to juz 16 przodkow
  Kazdy jeden z nich po 4 to juz daje 64 i nastepne a to dopiero 3 pokolenie…zaledwie @ 175 lat…I dlatego z duma przedstawiam sie- ze jestem potomkiem Ordy Tatarskiej CHana Batu:-))))

 25. RomanK said

  ROzum wraca????? czy to tez -ostatnie drgania rozsadku???

  http://joeforamerica.com/2017/08/transgenderism-child-abuse/

 26. Przemko said

  bezpieka ani chazarska dzicz, wcale nie muszą stawać na rzęsach, aby kościół rzymski był obrzydzany. dewiant w watykanie, jego obrzydliwe otoczenie i cała chmara zboczeńców i durniów w randze biskupów wykonuje tę robotę z gorliwością godną Nagrody Darwina.

 27. AlexSailor said

  ad 4 @robertgrunholz

  „Mamy niepodważalne badania genetyczne, nowe odkrycia historyczne oraz archeologiczne, jednak są one najczęściej nadintepretowane przez tzw. ,,badaczy słowiańszczyzny””

  No pewnie.
  Bo my Polacy mamy wszystko i zawsze interpretować na własną niekorzyść, na własną szkodę.
  O jakich metodach naukowych Pan pisze??
  Proszę sprawdzić, jak te metody stosowane są w Teorii Ewolucji.
  Kpina ze zdrowego rozsądku, fałszerstwa, mniemanologia stosowana i na dodatek terror wobec „nieprawomyślnych”.

  Myśli Pan, że źródła pisane podają prawdę??
  Tak samo jak dzisiaj wszystkie bez wyjątku były celowe i miały za zadanie propagandę z kształtowaniem postaw.
  Wróg, a nawet tylko konkurent, zawsze był dzikim i okrutnym barbarzyńcom nie zasługującym nawet na swoje nędzne
  istnienie, a przypisywano mu zawsze wszelkie uwłaczające rzeczy.

  „powielać brednie o Imperium, które sięgało od Irlandii po Kamczatkę”
  A co powielają Niemcy, co Anglosasi, co Rosjanie, Włosi, a nawet Zulusi.
  Nie mamy pojęcia jak takie imperium mogło wyglądać.
  Wydaje się, że władza centralna w zasadzie nie istniała, czego dziś ludzie nie mogą pojąć.
  Nie mogą też pojąć I Rzeczypospolitej z jej przedziwnym ustrojem, gdzie szlachta była bardzo luźno zależna od władzy centralnej.
  Całkiem możliwe, że władza centralna Prapolaków (nie żadnych tam Prasłowian) była niedoścignionym ideałem, to jest zajmowała się bezpieczeństwem zewnętrznym i wewnętrznym, trochę organizacją, trochę dyplomacją, a na dodatek nie dostawała żadnych podatków, z wyjątkiem celowych – na wojnę.
  Imperium mogło być silne bogactwem swoich – no właśnie, nie obywateli, nie poddanych – mieszkańców zorganizowanych w strukturę rodowo-klanową (najsilniejszą ze znanych).
  Taki ustrój państwa był nie do pojęcia dla stojących na niewolnictwie i władzy centralnej Rzymian, a już zupełnie przez ludy Bliskiego Wschodu.
  Przykładowo, jaki ustrój miał Izrael przez dłuższy czas??
  Nie miał króla, nie miał władzy centralnej, a dobrze funkcjonował.
  To dopiero później wszystko ogarnęło niewolnicze szaleństwo.

  „Niemal całe tzw. ,,środowisko prawicowe” jest obecnie przeżerane przez tę antykatolicką i neopogańską zarazę”
  ??
  Chyba łże prawicowe podszyte lewactwem mentalnym.

 28. AlexSailor said

  ad 6 @Racjonalista

  Jeszcze nie przejęła, dopiero usiłuje przejąć.
  I jeśli oddamy jej pole, tak jak sugeruje Michalkiewicz, to niewątpliwie przejmie i zrobi z tego nic dobrego.

 29. Jurgen said

  To prawda Panie Yagiel, staroeuropejska ludność z haplogrupy I zachowuje ciągłość od paleolitu a już na pewno od mezolitu. Dotyczy to nie tylko Polski, ale też Skandynawii oraz Bałkanów. Żyją pośród nas Polacy, którzy są potomkami najstarszych łowców i zbieraczy. Jest to niesamowite. Przetrwali tyle lat, czasem się zdarza że w tym samym mikroregionie osadniczym. Wiedza o tym przyszła dzięki ostatnim odkryciom genetycznym. Tu małe streszczenie tematu:

  http://tamar102a.blogspot.com/2016/06/genetyczne-odkrycia-20102015-nowa.html#

 30. Marucha said

  Re 11:
  Michalkiewicz nie zwalcza wiedzy o Słowianach, lecz różne brednie, które wymieszane z autentyczna wiedzą ośmieszają ją.
  I prawdę pisze, że co łączy badaczy starej Słowiańszczyzny, to nienawiść do Kościoła.

 31. AlexSailor said

  ad 9 @Józef Piotr

  Myślę, że burzy mu się obraz świata, jaki miał od dziecka, jaki nauczano w szkołach i nawet nikt nie pomyślał, że to wydmuszka.
  No i jest to normalna reakcja obronna, a że przy okazji neopoganie inspirowani już od „komuny” chcą coś na tym wygrać, to skojarzył jedno z drugim i w swoim mniemaniu sprytnie wykombinował co w artykule.

  Nie ma się co dziwić, tak ludzie działają, a Michalkiewicz nie jest nadczłowiekiem, by tym zależnościom nie podlegać.

 32. AlexSailor said

  ad 14 @KOG

  „Nie ma nic wcześniej”

  I w zasadzie cały wywód można do muszli klozetowej wrzucić.

  Co prawda Nowak wspomina, że musiały być jakieś „siły wytwórcze” ale „nie ma wcześniej nic” – podsumowuje.

  BREDNIE.

 33. PaniWoźna said

  Ja natomiast sądzę, że wytworzył się pewien nurt na osnowie tzw. teorii spiskowych. O ile dociekanie prawdy czy uwiarygodnianie nie jest niczym złym, o tyle negowanie absolutnie wszystkiego i wstawianie w to miejsce rzeczy całkowicie nie podpartych rzetelnymi badaniami, to mieszanie ludziom w głowach. Dodatkowo ośmieszanie prawdziwych łowców spisków, którzy zanim coś powiedzą, sprawdzają. Na koniec wszystko jest okraszone ciężarem sumień i poglądów osobistych takich paranaukowców.

  Dodam, że od dziesiątek lat nastepuje erozja świata nauki pod wpływem rozdrabniania się dużych działów nauki. Tworzą się już tak wąskie specjalizacje, że jeden badacz nie może się obyć bez drugiego a swoją niewiedzę leczy wyjaśnianiem, że „on nie jest od tego”.

  I ostatnie: studentom i młodym badaczom się nie chce. Do takich pisarzy „historii od nowa” należą ludzie, którzy od czasów studiów (najczęściej historycznych) pragnęli napisać coś nowatorskiego i zabłysnąć. Gdy jednak zabierali się za pisanie pracy czy niekiedy nawet na etapie pisania konspektu, opadali z sił. Tyłka do archiwum się nie chciało ruszyć, pogadać ze świadkami czy najzwyklej w świecie czytać opracowań. Na egzaminy mało co się uczył to i bylejakość pracy „badawczej” nie powinna dziwić. Więc taki student wolał wygodnie poszperać w internecie i powklejać do pracy głupoty. Jako pisarz z mgr przed nazwiskiem robi nadal to samo. Gdyby ktoś mu zakazał tego publikować, podniósł by lament o wszechobecnej cenzurze oraz zrobiłby z siebie męczennika. Wszystko zwieńczy zawsze sława.

  Przepraszam za nieporządek, ale piszę na telefonie i chciałam jak najwięcej zawrzeć w jak najkrótszej formie.

  Pozdrawiam Gajówkowiczów i Pana Gospodarza!

 34. PaniWoźna said

  Ponadto sądzę, że nie jest to projekt służb ta Lechia. Najwyżej może być przez służby używana.

 35. Adam said

  Czas wreszcie dać odpór takim różnym „znafcom”, elokwentnym agentom wpływu, gawędziarzom i prześmiewcom jakim jest pan St. Michalkiewicz, który wiedzy żadnej na ten temat nie ma, a zabiera głos.
  Panie TurboStanisławie pieprzysz Pan głupoty!!!
  Może powiesz pan chociaż raz prawdę np. o naszym Piłsudskim, albo o tym co się stało z gen Sikorskim…
  a/ jednym z dowodów naszej wielkiej, słowiańskiej historii jest nasz polski język i jego ciągłość -najbogatszy w przeróżne synonimy, zdrobnienia itd… Nasz język to istna kopalnia archeologiczna do badań. Wystarczy słowo lichy -lichwa: https://synonim.net/synonim/lichy
  ponad 400 synonimów!!!

  b/ nasza genetyka… pamięć genetyczna;
  Pamięć genetyczna jest faktem naukowym. Można ją badać i wreszcie opisać.
  Nosimy w sobie pamięć o swoich przodkach –mamy coś takiego jak „zew krwi”…
  Jeśli weźmiecie małego kotka na wychowanie to zostanie on oderwany od swojej matki i dalej będzie u was. Nikt go nie będzie uczył miauczeć, mruczeć, ani łowić myszy i ptaków.
  Nikt go nie będzie uczył ostrzyć pazurów, ani lizać sierści. On to wszystko będzie wiedział, miał to
  z mlekiem matki, które ssał tylko kilka tygodni.
  Tak samo jest u nas, u ludzi. Oczywiście wielu rzeczy musimy się nauczyć, np. mówić, pisać, ale już chodzić uczymy się instynktownie. Tak samo patrzeć, słuchać i krzyczeć, albo płakać kiedy boli.
  Posiadamy dwa rodzaje pamięci:
  — pamięć krótkotrwałą, istniejącą w formie rozbłysków neuronalnych impulsów, która zapisuje się również w polu elektrycznym ciała – przejawia się w formie zjawisk elektrycznych;
  — i drugi rodzaj pamięci – pamięć długotrwałą – zapisaną w formie sekwencji zasad nukleotydowych w naszym kodzie DNA. Pamięć ta ma również swój wymiar zapisany
  w magnetycznym polu ciała. Ta pamięć tworzy rodzaj magnetycznego pola dookoła nas i pole to przesądza o przyciąganym rodzaju zdarzeń. A mówiąc prościej, to ta informacja o nas, którą wszędzie ze sobą niesiemy, ostatecznie kształtuje nasz los, karmę (jak tego nie nazwać, chodzi o to samo). I znowu wchodzimy tutaj w fizykę kwantową. Pamięć jest energią, a ta może zamienić się w materię.
  Ten drugi rodzaj pamięci sięga daleko poza indywidualne doświadczenie życia każdego z nas. Ta pamięć zawiera w sobie również taką wiedzę, którą dostajemy wraz z ciałem jako spadek po naszych Przodkach.
  Przodkowie mówią, że nasze przeznaczenie jest dokładnie takie samo jak ich.
  Cała wiedza zapisana jest w Twojej krwi i w każdej z komórek Twojego ciała.
  Mądrość Twojej Matki, Ojca, Babci i Dziadka, Pradziadków i Prapradziadków, a także Twoich antycznych, starożytnych Przodków.
  Nasz kod genetyczny badany jest w instytutach naukowych od co najmniej kilkudziesięciu lat.
  Genetykę już dość dokładnie poznano i na jej podstawie możemy wykazać kim byli nasi przodkowie. Nawet tysiące lat wstecz. My, Słowianie nosimy w sobie zapis genetyczny R1a1 (zapis mitochondrialny) i ze szczątków, np. kostnych można stwierdzić jaki zapis genetyczny miał nasz przodek. Mało tego, szperając w zapisie genetycznym, możemy doszukać się całej naszej linii rozwoju, nawet tysiące lat do tyłu. W naszym kodzie DNA nosimy kod boski –taki, jakiego nie ma żadne inne zwierzę na Ziemi, żadna małpa, ani żaba.
  Żeby zrozumieć nieco pewne fakty z naszej historii musimy zaznajomić się chociaż troszeczkę z nauką zdawałoby się z zupełnie innego działu. Nauka dotycząca naszego DNA to dziedzina do której raczej nie zaglądają oficjalni historycy i utytułowani doktorzy.
  Oni twierdzą, że swoją wiedzę opierają na faktach źródłowych –więc na podstawie jakiś zapisków, skorup, albo innych szczątków próbują posklejać naszą historię.
  Tymczasem faktem jest, że nasze DNA, jest zapisem całej naszej historii. Wszystko jest tam zapisane. Każdy dzień ludzkiego pobytu na planecie Ziemia.
  To wiedza ogromna, absolutnie nie rozpoznana. Jej cząstki, które są już znane, skrzętnie utajane są przed ogółem…

  No, ale takie wywody są zbyt „mądre” dla pana turboStanisława…

 36. Marucha said

  Re 35:
  Niech Pan nie marnuje amunicji.
  Red. Michalkiewicz nie neguje prehistorii Słowiańszczyzny.
  Atakuje jedynie idiotyzmy, jakie się przemyca pod pozorem opisywania tejże prehistorii. I celnie zauważa, że chodzi głównie o walkę z Kościołem.

 37. olo said

  Michalkiewicz, Braun czy nawet Cejrowski nie negują prehistorii, tylko jakoś nigdy o tej sprawie się nie wypowiadają według dostępnych już wielu danych , w tym naukowych. Za to umiejętnie robią zamęt w głowach tzw. prawicowców. Na szczęście, ludzie którzy nie oglądają tv umieją myśleć samodzielnie i z daleka czują od nich czosnek.

  ——
  Nie każdy się na wszystkim zna i nie każdy chce się wypowiadać na tematy, których nie zna. To odróżnia ludzi rozsądnych od pleciugów.
  Admin

 38. Ona said

  Ad8. Trafiam czasem w Internecie na brednie o Wielkiej Lechii? Skoro to brednie to dlaczego nas nazywają Lachami. Skąd klub piłkarski nazywa się Lechia. Dlaczego wpisując nazwa Lechia w wikipedii możemy się doczytać.Lechia (lub Lechistan) – dawne, a także alternatywne określenie Polski, wciąż reprezentowane w kilku językach wschodniej Europy oraz Bliskiego Wschodu. Jakie źródła czytasz, w każdym jest napisane co innego. Ja wiem swoje, nie bez przyczyny jest na nasz mały kraj i na nas taki zmasowany atak. Istnieje jakaś tajemnica. ONI się nas boją i myślę, że ich strach jest motorem prześladowania nas od ok XV,w. Dążą do całkowitego unicestwienia nas. Czy poznamy tajemnicę dlaczego?

 39. XIII said

  Jeden artykuł Pana Michalkiewicza i cała operacyjna robota psu w d. 🙂 Pozdrawiam turbosłowian z WSI i ich niedouczonych pożytecznych idiotów.

 40. anonim said

  ad,34 Pani Woźna.
  „Ponadto sądzę, że nie jest to projekt służb ta Lechia. Najwyżej może być przez służby używana.”
  Np do wbicia do „patriotycznego a kontestującego aktualną władzę” targetu w celu pchnięcia go do walki z Rosją w imię Wielkiej Lechii która przypadkiem jeśli walka się powiedzie będzie miała kształt Trójmorza z Polin w środku.
  A naiwni Turbosłowanie posłużą za nawóz imperium TurboCharazów.

  Konkluzja z dostępności tej „tajnej” wiedzy…

  Pan Stanisław ma tylko inny „target”,a że to wszystko do tego samego ma prowadzić…ot pszypadeg

 41. Yagiel said

  Mam kłopot z tym felietonem Michalkiewicza, bo zasadniczo cenię jego frywolność Kassandry. Tym razem jednak nie zapowiada, co będzie, tylko „analizuje”, co jest, raczej panicznie…

  Będzie może ryzykowne porównanie/zestawienie, lecz moje (bo jestem sobie pojedynczy, nie żaden SB-ek czy kiejkut stary lub młody), z mojego doświadczenia: Polacy i Czeczeni.
  Kiedy około 2000r. zacząłem mieć kontakty z Czeczenami, byli Europejczykami, wrogami Rosji, a właściwie Armii oraz – i to jest dla mnie najważniejsze – mieli świadomość, jak dawnym, jak wielkim narodem (Wainach) byli i są: tysiące lat, podbój Peloponezu w 3 falach, itd.; jest książka Isy Adajewa. W pewnym momencie dziejów naród ten przyjął islam… Gdy teraz mam do czynienia z Czeczenami, to już nie są Europejczycy, tylko jako muzułmanie wprowadzają kalifat, a o swojej narodowej przeszłości sprzed tysięcy lat nie wiedzą: zwłaszcza młodzi „wiedzą”, że Czeczeni zaczęli się właściwie wraz z islamem… To ja mam im mówić, że są kilka tysięcy lat dawniejsi niż islam?
  I to jest to podobieństwo do Polaków-katolików: nie wiedzą, nie wierzą, odrzucają, że są nie-pierwotnymi w linii rodowej, narodowej, że przed chrztem łacińskim było cokolwiek godnego uwagi, godnego szacunku, np. dziadkowie Chrobrego, płci obojej … Np. chrzest słowiański, ok. 150 lat dawniej, niż chrzest Chrobrego. Dlaczego odrzucać własnych przodków Liachów (Lechów, Lęchów, Lienkai, Lengiel, itp.) i być już tylko po-Liachami? Polacy, nic się nie stało?
  Stało się, co sie stało: w części z katolików słowiańskich (SCS) staliśmy się katolikami łacińskimi, a później w części z katolików(?) gockich – Wulfila, IVw. – staliśmy się katolikami rzymskimi albo rycerzami chrześcijaństwa bałtyckiego, które nie uległo Krzyżakom ani Mieczowcom, lecz ich ogarnęło i użyło, glównie dzięki Jagielle. Z powodu intrygi 1056 wszystko to ma pójść w niepamięć? A jeśli 1056 zostanie odwołany?

  Ani Czeczeni nie zaczęli się od islamu, ani my nie zaczęliśmy się od katolicyzmu łacińsko-niemieckiego Ottona II i Wojtecha. Można być Po-Liachem katolikiem, a można być – czuć się – Liachem chrześcijaninem. W zgodzie żyjącymi z rodzinnymi katolikami. Młodsze niech nie wyciera starszego do kartblansz, ale starsze niech nie przeczy młodszemu miejsca na karcie…

  Kiedy znów czytam ten felieton St.M. myślę sobie o ludziach panicznie bojących się psów: ani nie podejdą, ani podejść do siebie nie dadzą… Nie boję się psów, traktuję je jak po-wilki (byle nie za małe histeryki!). A felietonista okazał alergię.

 42. Ad.23

  ,,Skąd Pan sobie wymyślił, że za całą wiedzą i informacjami na temat naszej przedchrześcijańskiej historii stoją od razu żydki ?”

  Nie napisałem niczego takiego.

  ,,Przecież bardzo dużo informacji z czasów przedchrześcijańskich zostało spisane przez biskupów albo kapłanów katolickich takich jak np. Prokosz albo Długosz.”

  Zgadza się. Ja, wbrew temu co Pan sądzi, nawet nie sugerowałem, że przed chrztem Polski nie istniały żadne struktury quasi-państwowe wśród niektórych słowiańskich plemion. Nie zaprzeczam także najnowszym odkryciom historycznym, archeologicznym, ani genetycznym. Wszystko to co Pan napisał jest mi dobrze znane.

  Podkreślam jedynie (aż się dziwię, że muszę to tłumaczyć), iż z moich osobistych obserwacji wynika, iż 90% fascynatów przedchrześcijańskiej historii Wielkiej Lechii to zapalczywi antykatolicy. W tym celu wystarczą odwiedziny na dowolnej stronie bądź blogu poświęconym tym tematom albo nawet przeglądanie komentarzy na Facebook, gdzie pod każdym linkiem o historii Słowian niemal każdy atakuje Kościół Katolicki. Ponad to, autorzy pokroju Janusza Bieszka nie są dla mnie autorytetami skoro nie wiedzą nawet jak prawidłowo oznacza się przypisy w książkach, a spora część Turbosłowian ośmiesza swoje własne idee, przykrywając najnowsze odkrycia genetyczne czy archeologiczne tonami bredni o kosmitach, o wszechpotężnych słowiańskich imperiach przed stu tysięcy laty, o tym, że nosiciele R1a1 to potomkowie Atlantydów albo Ario-Aniołów.

  Nie wierzy Pan, że się takie rzeczy pisze? Te bzdury komentatorzy publikowali nawet na Gajówce, choć na szczęście gospodarz i większość obecnych nie byli wobec nich zbytnio tolerancyjni. Wystarczy też dogłębnie wejść w to środowisko, co ja akurat czynię z powodów naukowych.

  ,,I jeszcze jedno mnie dziwi: głosi pan swoje poglądy na Gajówce, miejscu które ma wielkie zasługi w propagowaniu przedchrześcijańskiej historii Polski jak i dawnych Słowian. Czy Gajowy też jest sponsorowany przez Sorosa? A może jednak Pan Gajowy to tez żyd i UB-ek.”

  Nieładnie jest sugerować, że ktoś inny ma takie brzydkie myśli. Chyba nie siedzi Pan w mojej głowie? Tym bardziej, że sugeruje Pan to wcale nie ze względu na moje poglądy, ale ze względu na własną wizję moich poglądów. W ogóle nie zrozumiał Pan co wcześniej pisałem.

  Ad.27

  ,,No pewnie.
  Bo my Polacy mamy wszystko i zawsze interpretować na własną niekorzyść, na własną szkodę.”

  Nie. Albo interesuje nas historyczna prawda, albo legendy i mity. Albo chcemy znać prawdziwą historię Polski i Słowiańszczyzny, albo gotowi jesteśmy przyklaskiwać antyklerykałom tylko dlatego, że mitologizują naszą przeszłość i możemy się przez to czuć nie gorsi od innych zakłamanych nacji.

  ,,O jakich metodach naukowych Pan pisze??
  Proszę sprawdzić, jak te metody stosowane są w Teorii Ewolucji.”

  W związku z tym, że środowisko naukowe się prostytuuje, mamy teraz dawać wiarę anonimowym blogerom z ich mapami z XIX wieku i nadinterpretacjami w rodzaju: ,,Laska i łaska brzmi podobnie, więc laska i łaska to to samo słowo. W tej sytuacji uznajemy, że plemiona Laska i Łaska to tak naprawdę jedno plemię.”

  ,,Myśli Pan, że źródła pisane podają prawdę??”

  Andrzej Pleszczyński też ciekawie pisał, w smak wielu Turbosłowianom, ale jego nie krytykuję. Podobnie jak autora ,,3000 lat Państwa Polskiego”. Dlaczego? Ano dlatego, że nie trzeba być omnibusem, by odróżnić poważnego naukowca od kosmicznego dyletanta, oszusta albo jakiegoś Opolczyka.

  ,,Chyba łże prawicowe podszyte lewactwem mentalnym.”

  Pan wybaczy, ale ja siedziałem kiedyś w tym środowisku po same uszy i przez wiele lat mogłem obserwować, jak przeżera je od środka ta neopogańska zaraza. Nawet środowiska niegdyś do cna katolickie i narodowe. Dziś wiele dawnych katolickich organizacji prawicowych zastąpiły zgraje ćwierćinteligentów oddających pokłony różnym demonom. Obserwowałem to uważnie i widziałem jak grzyby po deszczu mnożą się kolejne witryny, publikacje… Tak, uważam nadal, że to było zaplanowane i kontrolowane. Nawet jeśli sami Turbosłowianie nie mieli zielonego pojęcia o tym, jak ktoś ich w swoim celu wykorzystuje.

  Proszę obrońców kosmicznych bredni Janusza Bieszka o podanie linku do choć jednej witryny, gdzie mogę poczytać o historii Słowian i nie natknąć się tam na obrzydliwe komentarze o ,,judeo-kościele”, który ,,mordował synów polskiej ziemi”.

 43. RomanK said

  42 Panie Yagiel ..przeciez nazywaja na…… PoLachi…

  Panie Robercie…zna pan Kosmogonie Slowian????
  Czy panu opowiadano, jako dziecku bajki o Waligorze, Babie Yadze, Liczyrzepie…??? zaloze sie ze nie…
  Dlaczego MItologii i Kosmogonii SLowian nie ucza w szkolach????
  Wzamian wbijaja w glowy, ze po ….chrzcie ojciec chrzesny Herman- walil pala w dupsko chrzesniaka pomagajac mu sie wyprostowac i uciekac na dwoch nogach….
  Niech pabn sprobuje odpowiedziec sobie na pytanie dlaczego Anonim Gall w we wstepie napisal…. „…a na wszystko co bylo przedtem( Chrztem Polski) kladziemy klatwe zapomnienia….” koniec cytatu.
  Nie wydaje sie to panu dziwne??? zeby tak zaczynac Kronike??? i w sumie dlaczego???? po co???

 44. Panie Romanie, ja nie mam nic przeciwko nauce o mitologii słowiańskiej w szkołach i wiem dobrze ile uczyniono w tym celu, by pewne rzeczy po prostu nigdy nie wyszły na światło dzienne.

  Ma się to jednak nijak do skrajnego antyklerykalizmu albo do łączenia słowiańskiej historii z bredniami o Międzygalaktycznym Imperium Ario-Aniołów. Nie uważa Pan?

  ——
  No właśnie.
  Mam silne przekonanie, że owe brednie są celowo wypuszczane w świat, aby skompromitować poważną wiedzę o czasach prasłowiańskich. Podobnie, jak na listach Żydów celowo umieszcza się nie-Żydów.
  Admin

 45. Antares said

  Robertgrunholz#42
  Panie Robercie, zgadzam się, czytając każdy artykuł albo książkę trzeba zawsze zachować zdrowy rozsądek a do kontrowersyjnych informacji trzeba podchodzić z dystansem. Ale wiem też że historia znana jest mało prawdziwa, a prawdziwa mało znana. Jeżeli ktoś pisze o kosmitach, o wszechpotężnych słowiańskich imperiach przed stu tysięcy laty, o tym, że nosiciele R1a1 to potomkowie Atlantydów albo Ario-Aniołów to rzeczywiście mega brednie. Myślę że w takie rzeczy może uwierzyć tylko kompletny ignorant albo nieuk.

 46. Mam nadzieję, że w Polsce, spotkamy jeszcze tylko 1 ,odważnego ,specjalistę genetyka ,wraz z dobrym informatykiem,którzy za miliony złotych,stworzą bazę DNA mieszkańców w Polsce.Na podstawie wykopalisk i badań ,DNA. Owszem,każdy w Polsce i z Polonii,jest w stanie zbadać swoją przeszłość. Nawet w formie testu na ojcostwo.
  350 Euro to jest jest za mało.Za 500-1000 Euro więcej. Za 4000 Euro otrzymałem osobiście,informacje o swoim pochodzeniu , przodków rodziny,.z przed tylko 850 lat….z DNA informacjami, przekraczającymi 1400 lat.

  Pomijam informacje o rasie (białej), o chorobach, o wieku moich aktywnych przodków itd.To było moje życzenie…zrealizowane przez specjalistów.
  Dalej.

  Własne bazy danych DNA swoich „wiernych”, mają mormonii i żydzi w USA.Watykan ma w swoich szeregach i klinikach wybitnych chirurgów jak i genetyków ale boi się oficjalnie,przedstawiać fakty o…wyjątkowych mieszkańcach,”zarażonych” wirusem Polska.

  Watykan posiada doskonałe informacje o mieszkańcach Polski,sprzed znanym,propagandowym 966.Tak jak o 988 ze wschodu.Już wtedy był podział na strefy wpływów i gospodarki (czytaj zysków).

  Nie zapominajmy okresu zwany rzymskim czyli kontakty gospodarcze ziem polskich z Imperium Rzymskim.

  Pomijam Wesółki, Żerków.Grabice czy udokumentowane znaleziska w Podolowie,Gronowie.Tak jak w Lesznie.(Laugaricio)znane nazwisko …Marcus Valerius Maximianus (junior).Zaufany Marka Aureliusza.

  Nawet Izraelczycy tak jak inne narody wstydzą się okresu Imperium Rzymskiego….a potem tylko „Rzymu”.

  Dlaczego powrót do Słowian a nie tylko do historii, tylko, mieszkańców ziem Polskich? Odpwiedz w tytule.

 47. Isia said

  (43) Panie Romanie … mnie opowiadano.

  Baśń o Waligórze i Wyrwidębie – Kazimierz Wł. Wójcicki (1807 – 18790).

 48. Isia said

  (47) oczywiście: (1807 – 1879)

 49. Pinxit said

  Pan Michalkiewicz zapomnial o jednym.
  Ruch panslawizmu nie jest nowy. Kiedys bardzo sie przydal do rozwalania Monarchii Austro-Wegierskiej.
  Nie wiem, co pana Michalkiewicz mial na mysli, bo mnie sie wydaje, ze nie tyle chodzi o walke z Watykanem – Watykanu nie da sie jak na razie rozwalic- mysle, ze chodzi o rozpieprzenie calej Europy.
  I mam dziwne uczucie, ze jest to bardzo dobrze przygotowany ruch polityczny.

  Panu RomanowiK moge zaimponowac tym, ze ja pochodze w prostej linii od Boleslawa Chrobrego i moja rodzina ma prawo do Grodow Czerwienskich, co jest absolutnym dowodem, ze mam krew nie tylko slowianska ale i grantatowa bo blekitna to mieli nasi ubodzy krewni.

  Dlaczego osobiscie, bez wzgledu na przekaz p. Michalkiewicza, uwazam, ze te wszystkie nieudolne proby podrasowania rasy slowianskiej sa bardzo przesadzone i nie bardzo sie trzymaja naukowej kupy.
  Ja jestem katolikiem i do czterech pokolen nazad mamy rodzinne drzewo ginekologiczne udokumentowane, glownie pewnie dlatego, ze moi przodkowie pochodzili ze wsi i sa pozapisywani w parafiach , do tego sasiedzkich.
  Ale wczesniej to nie wiem, moja rodzina pochodzi spod Krakowa a byla to kiedys Matka -Austria.

  Ja jestem katolikiem i wierze, ze jestem Slowianinem od wiecej niz tych 4-ch pokolen. Ani moja zasluga ani wina.
  Mam to szczescie, ze nie pochodze znad Zambezi.
  I mnie moja tozsamosc wystarcza do szczescia

  . Wcale nie jest mi potrzebne do szczescia pochodzenie od pterodaktyla.

  Powiedzmy sobie szczerze: my nie wiemy wiele o Praslowianach. Obojetnie czy byli starsi od Hindusow, Chinczykow czy Papuasow z Nowej Gwinei, bo tam podobno jest jedno z najstarszych plemion swiata. Mogli byc jeszcze starsi – ale tego tez nie wiemy

  Gdzie ci wszyscy slowianolodzy popelniaja kolosalne gafy:

  – Z tego co rozumiem, nie czytali Herodota. Herodot podaje z nieprawdopodobna dokladnoscia setki ludow, ktore sie przez
  Azje i Europe a nawet Egipt przetoczyly.
  – a ci, ktorzy cos slyszeli o Herodocie, to zmieniaja Slowianom nazwy podpinajac je pod Sarmatow, Scytow ba, nawet braminow z Indii; ostatnio nawet Sumerow i Hetytow. Ale tez przyszywaja nam geny aryjskie, awarskie. W szkole mnie uczyli jeszcze o Wieletach. Tymczasem Bulgary jak byly u Herodota – tak i zostali.
  – Zawod historyka wymyslili juz Sumerowie. Naturalnie nie byly te dzieje narodu w naszym pojeciu ale byluy spisane i opisane wazne zdarzenia, o charakterze politycznym czy religijnym a takze spisane prawa i pierwszy kod moralnosci. Sumerowie stworzyli pierwszyalmanach rolnicy i ogrodniczny, dwuizbowy parlament i oswiate. Wraz z wynaleziniem pisa trzeba bylo nauczac pisania i odczytywania tabliczek. Mieli tez Sumerowie biblioteki.
  – Dlatego uwazam, ze bzdura jest oskarzac Watykan o zniszczenie wszystkich sladow Slowian.
  na dlugo przed Watykanem spisywano dzieje i w Grecji, Rzymie i w Chinach i w Indiach i starozytnej Persji.
  Spisywano tez dzieje swiata w dwoch bardzo waznych osrodkach naukowych na Bliskim Wschodzie: W Aleppo i Mosulu.
  – Dzieje swiata i dokumentacja znajduja sie nie tylko w Watykanie. Znajduja sie i w Madrycie, i w Bagdadzie i w Chinach, Syrii, Persji, Egipcie.
  Pyskowanie na Watykan jakos dziwnie sie wiaze ze zancznie mniejszym zainteresowaniem sam religia niz to drzewiej bywalo.
  – Wielkim bledem jest utozsamianie plemienia czy rodu z panstwowoscia.
  to horendalana bzdura. Kurdowie do tej pory nie mja panstwa a maja bardzo mnostwo dowodo na swoje istnienie od tysiacleci. Rody nie musialy tworzyc panstwa.
  – Ludy powstawaly i ginely. Na Balkanach zylo niegdys kolo 200 plemion iliryjskich.. Slad po nich nie pozostal bo… nie znali pisma- kompletna bzdura jest wygadywanie, ze Slowianie zyli w lasach i buidowali twierdze z drzewa bo bylo w lesie pelno drewnianego materialu budulcowego.
  To w Sudetach skal nie bylo? Ani na Podhalu czy na Kresach?
  – Nie ma materialu genetycznego. Nawet jesliby byl to i tak nie bylby czytelny.
  Bo jesli na przyklad jacys Slowianie poszli walczyc nad Loare i dostali w dupe tak, ze zaden do domu nie wrocil. to slowianskie geny nie mogly poswiadczyc, ze nad Loara istnialo panstwo slowianskie.

  RomanK ma racje. My nie znamy wspolczesnej historii.
  my nie wiemy co bylo przyczyna katastrofy lotniczej pod Miroslawcem. Ani pod Smolenskiem.
  By nawet nie wiemy, co bylo przyczyna I-ej i II-iej wojny swiatowej. I to pomimo licznych „zapiskow”.

  Dlatego, byc moze ze Michalkiewiczowi rozchodzi sie o Watykan.
  To tez.

  Ale ciagle podejrzewam, ze chodzi nie tylko o Watykan.

  Mnie wystarcza tysiacletnia tradycja.
  Duzo dluzsza niz amerykanska.

 50. Pinxit said

  No tak sie rozpisalem, ze az moderator nie wytrzymal.

 51. RomanK said

  Tosmy Rodzina panei Pinxit…jeno ze ja z lini Ordy Batu..ktoren sie zadal z jedna z potomkin Boleslawa Chrobrego ,ktory- jak podaja nie robil nic z wieksza przyjemnoscia, jak zadawanie sie:-))))
  Niech pan nie przesadza…niech pan liczy ilu ludfzi dzis ma pelne prawo do Grodow Czerwienskich:-)))))
  Zreszta dobrze ze sie pan trafil..pojdziemy je odebrac:-))) wygonimy wszystkich w pizdu….:-))))

 52. RomanK said

  Panie PInxit….oczywiscie ze to wszystko „opium dla ludu”…im wiecej sie tego nazre..tym bardziej agresywny:-))) Pare dni temu wywiezli w Dallas piekny pomnik gen Lee… niecale 150 lat temu….walczyl:-))))
  Dzis malo kto wie o co??po co??? i dla kogo????
  Wi epan gin arody..klany….ale juz sczepy nie gina. Bardzo rzadki wypadek…one zmieniaja tozsamosc…
  Obsrwuje to pan i w Polsce…
  Nasz Dziadek:-))) Chrobry nie byl krolem Polakow….
  rzadzil dzielnicami i plemionami….. Dipiero Piastowicza Wadyslaw – Lokiec ..zlepil Polske….a w sumie polakami stalismy sie pi I Wojnie Swiatowej….
  Moze sie pan ze mna nie zgodzic ale najwiecej dla unifikacji Polkow zrobila Solidarnosc…..i tego sie panicznei rzadzacy nia boja….Niech pan obserwuje…
  CO jest nagrozniejsze???? dla obroncow Pana Boga???

 53. Maciek said

  Uwaga ogólna: 😉 … „Mamy niepodważalne badania genetyczne” … np. takie jak to, ze cala Ludzkosc pochodzi od 150 Murzynów którzy koczowali pod jednym baobabem w Centralnej Afryce a potem wyruszyli w podróz i zaludnili Ziemie.
  Lepiej podchodzic bardzo ostroznie do „niepodważalnych badan genetycznych” które sa tylko bronia w InfoWar.

  Jak myslimy o Slowianach to pamietajmy Wezowe Waly ze wschodu oraz podobnie imponujace waly obronne c Polski Centralnej ( nie pamietam nazwy, ale bylo o nich niedawno na Gajówce )
  Aby taki konstrukcje wybudowac potrzeba bylo milionów roboczogodzin, setek tysiecy drzew, metrów kubicznych ziemi i kamienia ORAZ, przede wszystkim, struktury panstwowej aby ten cel osignac: planowanie, strategia, realizacja. Wszystko to na przestrzeni paruset lat.

  Jak dla mnie, to byli TurboSlowianie na poziomie Egipcjan, Chinczyków czy Sumerów.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBmijowe_Wa%C5%82y

 54. Maciek said

  27. AlexS – to samo zaczalem pisac… 😉

 55. Isia said

  (49) Panie Pinxit

  My, rdzenni Polacy, Słowianie, nie musimy się, jak Pan to ujął, „podrasowywać” – żyjemy tu, na własnej ziemi, przeszło 10 tysięcy lat, co zostało naukowo udowodnione.

  Pańskie wywody są nic niewarte. Pan wprowadza ludzi w błąd. Pański wpis, wbrew pozorom, jest antypolski – zresztą, tak, jak wszystkie dotychczasowe Pana wypowiedzi, w których szkalował Pan etnicznych Polaków i starożytny Naród Polski.

  A co pańskiej deklaracji, proszę wybaczyć szczerość, ale z Pana jest taki Polak i Słowianin, jak ze mnie Chinka – tak uważam, na podstawie wielu pańskich pokrętnych i obłudnych wypowiedzi dot. szeroko rozumianych spraw Polski i Polaków.

 56. Maniek said

  Bardzo dziwi wulgarny stosunek Michalkiewicza do prehistorii Polski w sytuacji, gdy do dziś na dobrą sprawę nie wiadomo, skąd wzięła się dynastia Piastów nad Wartą i poza jednym: nagła eksplozja dobrze zorganizowanej państwowości, historycy nie są zgodni w zasadzie w żadnej innej kwestii.

  Dobrze byłoby zachować pewną powściągliwość, jak się czegoś nie wie, to nie kwitować wielu argumentów jednym frazesem: „ubeckie rzygowiny”. Czy Kopiec Wandy to też „ubeckie rzygowiny”?

  Oczywiście, niektóre argumenty „turbosłowian” o tym, jakoby Kościół Katolicki niczym innym się nie zajmował, jeno tępieniem słowiańskiej prehistorii to żałosna i głupia ideologia. No wiadomo, KK jest beee, za to Ortodox jest cacy. No i wiadomo, wszyscy od Łaby do Kamczatki powinni pisać cyrylicą. 😉

  A propos języka – j. polski jest językiem rozwiniętym, bogatym w synonimy, wyrazy bliskoznaczne i wszyscy obcokrajowcy są zgodni, że nie jest łatwy do nauki. To znaczy, że jest językiem starym, i potrzebował wiele czasu na wykształcenie się.

  Wiadomo, że do czasów Kochanowskiego j.polski nie był nauczany w szkołach, gdzie uczono łaciny.
  W jakim języku mówiono na dworze Mieszka i Bolesława? No chyba nie po łacinie.

  ——
  Pan chyba nie do końca zrozumiał sens artykułu.
  Admin

 57. Bogaty Miś said

  14
  komitet obrony gojów
  w załączonym video prof. Nowak dokonuje, delikatnie mówiąc, ostrego przegięcia, bo stwierdza, że handel niewolnikami z Polski zamarł w połowie XI wieku pod wpływem kościoła. Powstaje zatem pytanie skąd problem fałszerstwa przywilejów kaliskich dla żydowskich handlarzy niewolników ”
  Prof. Nowak Andrzej to wielbiciel neoconsów i ich głównych przywódców Podhoreca i Kristola – Żydów. Prof Nowak jest głównym rusofobem w Polsce.

 58. narozniak said

  Ad.42
  O ile wiem Opolczyk neguje istnienie imperum lechickiego, zatem nie jest TURBOsłowianinem.

  A na Białorusi potrafią wykorzystać swoją spuściznę i zrobić z niej atrakcję
  (choć przyznam że „czarownik” jest mało przekonywujący)
  http://belsat.eu/pl/news/slowianscy-bogowie-drewniany-zamek-i-rytualna-kremacja-witamy-na-ziemiach-radzimiczow/

 59. Pinxit said

  55
  Isia
  A Isia to tak naukowo o moim pochodzeniu?
  Zamiast rzucac glupoty na wiatr, prosze mi udowodnic, ze cos zelgalem. I podac swoje zrodlo wiadomosci.
  Przeciez pisze wyraznie: my niewiele wiemy o pochodzeniu roznistych plemion slowianskich . Tlumaczyl nam dawno temu osobiscie na niejednym spotkaniu Pawel Jasienica.
  Prosze poczytac wstep do kazdej historii Polski.
  To nie zadne Isie pisaly, tylko historycy…
  Sa jeszcze inni historycy niz polscy.
  Ale widac Isia tez w rekach nie miala tlumaczen tabliczek glinowych ani NIGDY nie byla w British Museum.
  I o Ceramie tez nie ma pojecia. I na Bliskim Wschodzie tez nie byla. Wiec sie nie powoluje ani na wlasne wedrowki po historii ani na przeczytane zrodla.
  Dlatego wszystko wie lepiej bo ma wiedze z kapelusza.: Jak kogos nie lubi to ma argument: nie Polak!!
  Piaskownica mi sie przypomina.
  Prosze podac jakies rzeczywiste argumenty a nie rzucac subiektywnych „uczuc” .

 60. Pinxit said

  51
  RomanK
  Czy sugeruje pan Roman, ze my jakos wszyscy poturczeni? I jak te pomieszane turkmenskie Mongoly nas napadaly to tez dopuszczali sie bezecenstw i dlatego potem rodzili nam sie udani i mniej udani wladcy?
  I dlatego na ten przyklad taki Wladyslaw Warnenczyk Turkom tez sie nie spodobal , bo ich oszukal? Zdrajca.
  Ale podejrzewam, ze pan skrzetnie ukrywa swoje pochodzenie od Sadyka Paszy.
  Teraz jest dobry czas, zeby przystapic do bratobojczej walki o schede po Imperium Ottomanskim. Nalezy nam sie w koncu nasze prawdziwe dziedzictwo. Poczekamy tylko jak Turcy wybija Kurdow: bo wtedy i pretendentow do ziemi bedzie mniej i Turki sie oslabia.
  A jak sie w koncu pogodzimy po bratobojczej walce, ktore tereny roponosne kto zajmie, to zasiadzemy razem do pisania nowej historii.
  Bedzie to znacznie lepsze dzielo niz proponowana niegdys praca dokorska pt. „Geneza zachodnio-slowianskich okrzykow popedzania konia”.

 61. Isia said

  (59) Panie Pinxit

  Po raz kolejny zwraca się Pan do mnie w niegrzecznej, bezosobowej formie … a zatem jeszcze raz odsyłam Pana do bardzo pouczającej publikacji, zapodanej niedawno przez Pana Gajowego – niestety, nie zabrał Pan głosu w dyskusji, a szkoda, stracił Pan taką okazję …

  https://marucha.wordpress.com/2017/09/13/niech-siada-i-czyta-on-czyli-o-groteskowych-formach-bezosobowej-komunikacji/#more-66436

 62. Isia said

  (61) c.d.

  Dedykuję Panu, do przemyślenia, pamiętną scenę w barze mlecznym, z filmu pt. „Miś” – może ona bardziej przemówi do Pana i wpłynie na podniesienie poziomu pańskiej kultury osobistej.

  … „no i co tak grzebie, jeszcze talerz przekręci” …

 63. Isia said

  (61) c.d.

  Nie zamierzam wdawać się z Panem w jałowe dyskusje … tym bardziej z osobą nietaktowną, prezentującą grzeczność i kulturę na poziomie filmowej kucharki z baru mlecznego Apis …

 64. Pinxit said

  63
  Isia
  Nie lubie dulszczyzny

 65. Zdziwiony said

  POLSKI KODEKS HONOROWY

  JEDNĄ z kategorii obrazy była „obraza drukiem. W rozdziale III kodeksu w
  kolejnych artykułach sprecyzowano:
  „ART. 28. Oprócz zniewagi czynnej i zniewagi członków familii, należą zniewagi
  popełnione drukiem do najcięższych, ponieważ popełniane być muszą z
  premedytacją, oraz przez szybkość rozpowszechniania pism drukowanych,
  wyrządzają szczególną krzywdę obwinionemu.
  ART. 29. Za obrażający artykuł odpowiada ten, kto go napisał i podpisał własnym
  imieniem, znanym pseudonimem, inicjałami nazwiska lub jakimkolwiek innym
  znakiem opatrzył.
  ART. 30. Jeżeli obrażający artykuł nie jest podpisany żadnym znakiem art. 29
  określonym — to za jego treść odpowiada honorowo odpowiedzialny redaktor
  pisma”.
  OBRAZA drukiem bywała więc, wcale nierzadko, przyczyną pojedynków.

 66. Maciek said

  55. Pani Isiu , ma Pani moje poparcie w Pani tezach co do Pana Podpisa. Nie poszedłbym tak daleko, żeby aż szukać jego antypolskości zawodowej, nie tylko na zasadzie prastarej żeby nie brać za perfidię co zwykła głupota tłumaczy ( to TYLKO maksyma, WCALE nie aluzja do Podpisowego poziomum intelektualnego ) ale i na podstawie doświadczenia i obserwacji. Polacy mamy kompleks niższości wrodzony-wyuczony, więc jak mieszkamy za granicą, to się mimetyzujemy oraz impregnujemy róznymi lokalnymi i panującymi opiniami.
  Polaków nie uczono poddawania pod krytykę pogladów innych. Niestety.
  Podpis cierpi na ten sam syndrom co Sang. Syndrom wyalienowanego Polaka na obczyźnie.
  Duży wpływ mają równiez cechy charakteru danej osoby: pojętność na przykład. Motywacja poznawcza. Duma i arogancja. Wiek.

 67. Zdziwiony said

  ZACHOWANIE ludzi we wzajemnych kontaktach, w różnych sytuacjach życiowych regulują normy prawne, obyczajowe, moralne. Każda sfera społeczna ma przyswojony odmienny kanon owych norm, co wynika z tradycji historycznych, sytuacji majątkowej, stopnia wykształcenia i wielu innych czynników.
  TĘ OCZYWISTOŚĆ, wiadomą od dawna, opisał już Mickiewicz; oto „ważna Sędziego nauka o grzeczności” z I księgi Pana Tadeusza:

  Grzeczność nie jest nauką łatwą, ani małą.
  Nie łatwą, bo nie na tem kończy się, jak nogą
  Zręcznie wierzgnąć, z uśmiechem witać lada kogo;
  Bo taka grzeczność modna, zda mi się kupiecka,
  Ale nie staropolska, ani też szlachecka.
  Grzeczność wszystkim należy, lecz każdemu inna;
  Bo nie jest bez grzeczności i miłość dziecinna,
  I wzgląd męża dla żony przy ludziach, i pana
  Dla sług swoich, a w każdej jest pewna odmiana.
  Trzeba się długo uczyć, ażeby nie zbłądzić
  I każdemu powinną uczciwość wyrządzić.

 68. MatkaPolka said

  Michalkiewicz ma rację. Oczywiście, ze nie było żadnych Lechitów to wymysł Ubecji.
  Wszystkie autorytety moralne z Grupy Windsor, której członkiem lub współpracownikiem jest Stanisław Michalkiewicz temu zaprzeczają

  Lechia to bzdury – a już na pewno nie jest w interesie Cywilizacji Zachodniej – roszczeniom żydowskim i niemieckim.

  Jest to sprzeczne z prawdziwą Historia wyłożoną przez Krzyżaków i Gala Anonima – który nawet się nie podpisał swoim nazwiskiem i imieniem.

  Wg p. Michalkiewicza Kroniki historyczne polskie, greckie , rzymskie, arabskie , niemieckie zostały sfałszowanie – wiec nie ma potrzeby ich czytać

  Prawda jest taka , że

  W Jedwabnem Zydów mordowali Polacy dlatego każdy rząd polski ma wypłacić Żydom po 65 miliardów dolarów , i oddać z gruzów odbudowane żydowskie kamienice i zapłacić Żydom dwa albo trzy razy za Jesziwę w Lublinie.

  Nie było żadnej Rzezi Gdańszczan w 1308, bo żadnego Gdańska nigdy nie było nie było był zawsze Danzig, a nie zakładane przez Kodana Codandum.
  Nie było Szczecina starożytnej stolicy Polski zakładanego przez lechickiego króla Szczyta w tym miejscu był zawsze niemiecki Sttetin. Przecież caryca Katarzyna II była Prusaczką ze Szczecina

  Prusowie rodzili się sami bez głów to były zawsze ziemie Zakonu Krzyżackiego. Nie było Torunia był zawsze Thorn , a Kopernik był Niemcem. Górny Śląsk był zawsze niemiecki i nawet nie ma potrzeby organizowania RAŚ ani Plebiscytów. Breslau zawsze należał do Niemiec. Łatwo to mogą udowodnić Ziomkostwa Pruskie

  Pancernik Schleswig Holstein przybył do Danzig z „wizytą przyjaźni”, a żołnierze z Westerplatte z radości prosto do nieba czwórkami szli.

  Prusacy i Niemcy –Ubremensch – zawsze nieśli kulturę dla prymitywnych Słowian dość wspomnieć Bismarcka i Kulturkampf. Drzymała mieszkał w wozie, bo tak chciał – wieść koczownicze życie.

  Nie było żadnych Niemieckich obozów – to były zawsze „Polskie Obozy” wypoczynkowe na ziemiach niemieckich

  Nie ma mowy o odszkodowaniach dla Polski za II wojnę światową – każdy może sprawdzić, że niemieckie miasta jak stały tak stoją – są tylko pod tymczasowym zarządem polskim – ale to pozostałość po „Komunie”.

  Sanok i Przemyśl to miasta i ziemie etnicznie ukraińskie – „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi”

  Stanisław Michalkiewicz jest Członkiem Grupy Windsor,. Pan Michalkiewicz ,którego ulokowano w R.M. i TV TRWAM, sprytnie odwraca uwagę od rzeczywistego wroga usadowionego w tajnych służbach amerykańsko –izraelsko-brukselskich nakierowując na rosyjską „razwiedkę”, która nie ma większego wpływu na scenę polityczną w Polsce- już dawno została zaabsorbowana przez Nowego Pana.

  Przedstawmy zatem Grupę Windsor, której tak bardzo nie na ręke jest istnienie przed chrześcijańskiej Polski i Lechii

  Grupa Windsor, czyli Bractwo Babilońskie w Polsce

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/grupa-windsor-czyli-bractwo-babilonskie-w-polsce-2015-07

  Michalkiewicz: Cała ta Wielka Lechia to ubeckie rzygowiny

 69. MatkaPolka said

  Pan Michalkiewicz powinien poczytać kroniki – najwyrażniej ich nie czytał

  Czasami brak nam koncepcji w stosunku do Niemiec. Poniżej ciekawa i warta rozważenia

  Zmieńmy geografię – wymazanie Niemiec z mapy

  http://kronikihistoryczne.blogspot.ca/2017/03/zmienmy-geografie-wymazanie-niemiec-z.html

  KRONIKI HISTORYCZNE

  http://kronikihistoryczne.blogspot.ca

  Boczne menu – tematyka
  • ▼ 2017 (19)
  o ▼ lipca (5)
   Obalenie Kremlowskiej bajki o Moskiewskim centrum …
   Gryzonia czy Graubünden? Zurych czy Züri? Czyli po…
   Kolejna Rocznica Powstania Styczniowego, a upadek …
   Symbol Lechitów, Słowian – Swarożyca, minimum, co …
   Cywilizacja Aryjska, Słowian i Lechitów
  o ▼ czerwca (1)
   Dzieje Prus cz. 2 Jak powinna być prawidłowa cezur…
  o ▼ kwietnia (1)
   Dzieje Prus cz. 1- Obalenie mitu dziejów bajecznyc…
  o ▼ marca (4)
   Polska recepta na wielokukturowość
   Finansowanie krzyżackiego zadłużenia,
   Zmieńmy geografię – wymazanie Niemiec z mapy
   Czy nowe podręczniki historii są potrzebne?
  o ▼ lutego (3)
   Jak zaborcy wykorzystali jezuicki Monopol religijn…
   Fałszowanie Map i Ukraińskie zamieszanie
   Kronika Prokosza i Joachim Lelewel jeszcze raz ob…
  o ▼ stycznia (5)
   Czy Szwajcaria została założona przez Templariuszy…
   Czego Jezuicki system nauczania nie naucza w szko…
   Bankierzy, lichwa, masoni czyli Corona Temple – Ci…
   Rebelia Chmielnickiego – Koliszczyzna – Wandea – W…
   Jak Jezuici przyczynili się do rozwalenia Unii Had…
  • ▼ 2016 (36)
  o ▼ grudnia (4)
   Chrześcijaństwo przed Chrztem Polski – Frank Kmiet…
   O Św. Wojciechu – obalenie mitu
   Święta troszkę inaczej
   Hołd w języku wandalskim (wendyjskim) z XVII w., K…
  o ▼ listopada (1)
   Sedno nauczania historii
  o ▼ października (6)
   Nauczanie powszechne, a wojny bankierów.
   10 królów inaczej, czyli jak się tworzy mity
   Edukacja czy programowanie – wykład Dr Jerzy Jaśko…
   Prawo Kopernika, czyli co trzeba zapamiętać z nasz…
   Język wandalski, czyli język polski – obalenie kol…
   Starożytna historia Polaków. Wzlot i upadek i o ty…
  o ▼ września (2)
   Szybki przegląd historii wg Leszka Żebrowskiego
   Boski programista upomina błądzących historyków
  o ▼ sierpnia (3)
   O św. Bonifacym słów kilka, czego Ci Niemiec nigdy…
   Przed Chrztem Polski
   Wczesne chrześcijaństwo na terenach obecnej Polski…
  o ▼ lipca (1)
   „Historia Polski” Bernarda O’Connora w wersji elek…
  o ▼ czerwca (4)
   Polska dla Polaków – wykład prof Chodakiewicza
   Ser, wóz czterokołowy,bumerang, góra Ślęża, kurcha…
   Kazimierz III cudotwórca, o architekturze, archeol…
   Niemieckie obozy koncentracyjne i miejsca kaźni, c…
  o ▼ maja (4)
   Sojusznicy
   Obrona Częstochowy – obalenie mitu
   Obywatel Białoruski do Stanów Rzeczypospolitej z 1…
   Lech Jęczmyk – III faza globalizacji
  o ▼ kwietnia (2)
   Co zrobiono z naszą historią?
   Manipulacja przy mapie
  o ▼ marca (4)
   Imperium Rzymskie i Wandale Mapa, czyli Chrzest Po…
   Lechia wg Focjusza
   Hugo Kołątaj, czyli historia początków świata, o k…
   Niemcy porozbiorowe i dynastia Lechitów, czyli roz…
  o ▼ lutego (1)
   Godło – Orzeł w Koronie Lechickiej z krzyżem greck…
  o ▼ stycznia (4)
   Film, który zobaczyć każdy powinien
   Czy coś się zmienia – nic a nic
   Anglosaska manipulacja, czyli Boże Igrzysko
   Kiedy zaczęto kłamstwa
  • ▼ 2015 (59)
  o ▼ listopada (11)
   Dlaczego przestaliśmy być mocarstwem
   Tadeusz Miller – 3 tysiace lat Państwa Polskiego c…
   Tadeusz Miller – 3 tysiące lat Państwa Polskiego c…
   Helmuth von Moltke – publikacja – O Polsce
   Kodeks Zamojskiego – modelowy przykład uwalenia re…
   Inne spojrzenie na Imperium Lechitów
   Kosynierzy i ich kosy, czyli doskonała broń w walc…
   11 Listopada, wreszcie powiew świeżego powietrza
   Tatarzy, czyli esencja tego, czym była Rzeczypospo…
   Poczta w Rzeczypospolitej, czyli świetnie zorgani…
   Konstytucja 3 maja, czyli dlaczego ludzie mieli do…
  o ▼ października (10)
   O Husytach – obalenie kolejnego mitu słów kilka
   29 października 1611 r. hołd rosyjskiego cara Wasy…
   Jak cenzura watykańska i niemiecka zrobiła z Jagie…
   Żydzi w historii Polski
   „Ogniem i Mieczem” powieśc a rzeczywistość history…
   Konstytucja 3 maja z innej strony, czyli wieszanie…
   Monopol czyli Dlaczego katolicyzm jest szkodliwy d…
   Pruskie służby specjalne
   Kilka ulubionych moich cytatów Józefa Piłsudskiego…
   Nie było chrztu Polski w 966 roku
  o ▼ września (2)
   Konstytucja 3 maja z innej strony, czyli wieszanie…
   Karol Szajnocha kolejny zamazywany historyk i jego…
  o ▼ sierpnia (4)
   Kiedy Kraków był trzecim Rzymem
   Jan Uphagen – kolejny wymazany badacz Lechii, czyl…
   Kres wojska Rzeczypospolitej a dzisiejsza armia. W…
   Skąd się wzięła nazwa stół szwedzki?
  o ▼ lipca (3)
   Jan Karol Chodkiewicz – niepokonany obrońca Inflan…
   Kto i dlaczego zakłamuje polską historią
   Katolicyzm a Polska Racja Stanu
  o ▼ czerwca (8)
   Do czego doprowadziło skłócenie Polaków i Kozaków …
   Naród Kozacki – brakujące ogniwo Rzeczypospolitej
   O rewolucyi polskiej w roku 1794 i o tym jak Jezui…
   Dlatego wykluczam Rosjan w manipulowaniu naszą prz…
   Monopol – czyli czemuś głupi, boś biedny, a czemuś…
   XVII wieczna Ukraina – czyli, prawda trochę inna n…
   Wygnani Arianie, czyli jak Watykan swoim monopolem…
   Pamiętniki o wyprawie Chocimskiej z 1621 r. wydane…
  o ▼ maja (3)
   Tajne instrukcje Katarzyny II dla dyplomatów rosyj…
   Goci, wykopaliska, Arianie, a dzisiejsza historia …
   1395 – wymazana data z historii Polski
  o ▼ kwietnia (3)
   Jak Krzyżacy niszczyli Litwę
   Czego boi się cenzura i propaganda niemiecka?
   Czego sie boi cenzura watykańska?
  o ▼ marca (2)
   Kroniki Węgierska i Czeska z XI w
   Jak czytać historię
  o ► lutego (13)
  • ▼ 2014 (11)
  o ▼ sierpnia (11)
   Genetyka
   Mapy
   Godło, herb i barwy narodowe
   Kroniki zagraniczne
   Chrześcijaństwo w Polsce przed 966 r.
   Kroniki i intersujące późniejsze pozycje
   Wandalowie nasi przodkowie?
   Kroniki z XVI w
   Spojrzenie w przeszłość
   Kroniki Średniowieczne
   Słowo wstępu

 70. MatkaPolka said

  Paweł Szydłowski

  82-5.a.-1/5 Kroniki niemieckie, rzymskie i arabskie. Imperium Lechitów i antyczne nazwy Polaków.

  Najstarsze kroniki niemieckie opisując powstanie państwa niemieckiego, opisały dokładnie, sławne z wojen germańsko rzymskich plemiona jako Słowian, Wiślan i Lechitów. Link do kroniki węgiersko czeskiej z końca XI w. ht..tps:/../books.google.ca/books?id=uZoA…

  Roczniki Długosza ht..tp:/../polona.pl/item/192557/4/

  Tu stare mapy pokazujące Kraków w kraju Wandalitów nad Renem i w Niemczech wschodnich ht..tp:/../w..ww.jassa.org/

  TU O OTRUCIU HOSTIĄ CHROBREGO PO ZDOBYCIU PRZEZ NIEGO RZYMU: ht..tps:/../youtu.be/y8IVwoM9wCg
  UKRYWANA POLSKA ARCHEOLOGIA htt..ps:/../youtu.be/IaW23574QDs O Lechitach Vindelikach wikipedia angielska ht..tps:/../en.wikipedia.org/wiki/Vindelici

  Wykład 86-9.a 4/5
  KRONIKI NIEMIECKIE, RZYMSKIE I ARABSKIE O IMPERIUM LECHITÓW I ANTYCZNE NAZWY POLAKÓW.

  Pod filmem linki do – kronik polskich – trzeba krok po kroku rozwijać linki

  Poczet królów, książąt, władców polskich. Przed katoliccy królowie Polski według Długosza, biskupów Boguchwała i Kadłubka, kroniki Franciszkańskiej i Bielskiego, i o Imperium Polan. Tu:

  POCZET 15 PRZED KATOLICKICH KRÓLÓW POLSKI WEDŁUG KRONIK NIEMIECKICH ht/../tps://ww//w.youtube.com/watch?v=RNUYp…

  Materiały źródłowe do greckiego pochodzenia Polaków od synów Noego ht..tps:/../www.youtube.com/watch?v=aSKFg….

  Najwiecęj alternatywnych wersji cudów związanych z otrzymaniem korony przez Piasta podają Bielski i Długosz w rozdziale o Piaście.

  Link do Kroniki Bielskiego htt..ps:/../archive.org/details/kronikapo…
  Link do Kronik arcybiskupa Prokosza ht..tp:/../books.google.ca/books?id=FrRbA.

  Kronika biskupa Kadłubka ht..tp:/../poetica.freehost.pl/kronika.h..t.ml

  Kronika arcybiskupa Długosza ht..tp:/../ww..w.polona.pl/item/192557/4/

  Kronika Wielkopolska ht..tp:/../historiapolski.eu/kronika-lech…

  Link do Białczyńskiego który zajmuje się naukowo genetyką i pochodzeniem Słowian a ponadto wyjaśnia kosmiczną naturę bogów czczonych przez Polan
  ht..tp://bialczynski.pl

  O pangermańskim szowiniźmie i nacjonaliźmie, o nieustannych próbach naciągania faktów i anglo-niemieckich manipulacjach przy Y-DNA
  http://bialczynski.pl/2011/12/26/o-germanskim-szowinizmie-nacjonalizmie-i-nieustannych-probach-naciagania-faktow-anglo-niemieckie-manipulacje-przy-y-dna

 71. MatkaPolka said

  Pan Michalkiewicz powinien poczytać kroniki – najwyrażniej ich nie czytał

  Czasami brak nam koncepcji w stosunku do Niemiec. Poniżej ciekawa i warta rozważenia

  Zmieńmy geografię – wymazanie Niemiec z mapy

  http://kronikihistoryczne.blogspot.ca/2017/03/zmienmy-geografie-wymazanie-niemiec-z.html

  KRONIKI HISTORYCZNE

  http://kronikihistoryczne.blogspot.ca

  Boczne menu – tematyka

 72. […] 2017-09-24 (Niedziela) @ 14:15:35 […]

 73. Szukajaca said

  nie czytając komentarzy. Pan Michalkiewicz mowi polprawde i pół kłamstwo. Przed 1000 lat i wcześniej istniała kultura słowiańska jak również polityka. To jest część cywilizacji słowiańskiej. Tak jak pisanki na Wielkanoc lub Dzień Wszystkich Świętych. W żadnym kraju takich tradycji nie ma. Nie wiem jak jest w południowej Europie. Ja pisze tylko o Polsce. Moja św. pamięci babcia, kiedy padał deszcz, mówiła , oby pierunow nie bylo. pierun to Perun.

 74. Szukajaca said

  Dodam tylko, a jestem prostym człowiekiem, jeżeli istniała mitologia grecka i rzymska to istniała tez mitologia słowiańska. Znajdźcie w goglach rodowód słowa RÓD. I zobaczycie, ile słów można stworzyć od tego rdzenia. Zapewniam, że w żadnym języku na świecie nie można stworzyć tyle słów co w naszym ojczystym języku. Kończąc, Pan Michalkiewicz lawiruje.

 75. Szukajaca said

  Dodając do swoich przemyśleń. Nie ma dowodów że KK zniszczył kulturę słowiańska. Co bardziej mnie martwi , to obecny stan Kościoła. Więc zamiast martwić się o mitologię słowiańska, skupmy się na naszej parafii. I chyba przyjdzie nam pouczać niektórych księży postmodernistycznych.

 76. Isia said

  (66) Panie Maćku … dziękuję. 🙂

 77. Isia said

  (65, 67) Pan Zdziwiony … dziękuję za bardzo pouczające wpisy.

  Polski Kodeks Honorowy Wł. Boziewicza był przeznaczony dla dżentelmenów … niestety, Pana Pinxita, z uwagi na jego nietaktowne zachowanie w odniesieniu do Pań, nie można zaliczyć do mężczyzn z klasą.
  Poza tym, wspomniany Kodeks reguluje tak fundamentalną sprawę, jaką jest wymóg posiadania tzw. zdolności honorowej – w związku z powyższym, mam wątpliwości, czy Pan Pinxit taką zdolność honorową posiada …

 78. Boydar said

  @ Pani Szukająca

  „… nie ma dowodów że KK zniszczył kulturę słowiańską …”

  Kościół Katolicki czy agenci wielkiego żydowina ? Różnica drobna. Zamiast szukać czego Pani nie zgubiła, proszę się wpierw ogarnąć.

 79. Szukajaca said

  Panie Boydar, czemu Pan mi przypisuje słowa, których nie wypowiedzialam. Pewnie to sprawa zazydzenia językowo umysłowego.

 80. Peryskop said

  Pane Gojovy, tamto cemnice se ne vrati !

  „Radość to wielka widzieć bezsilną wściekłość twoich wrogów i wiedzieć, że nic nie mogą ci zrobić.” — Klasyk

  Radość to jeszcze większa widzieć bezsilność trzymania Peryskopa na cenzorskiej smyczy, gdy pojawiają się już wpisy innych Gojówkowiczów celnie demaskujące to (tych), co (którzy) wymaga (-ją) zdemaskowania 🙂

  WHAT & WHO NEXT ?

  ——
  Puszczam ten wpis, aby był kolejnym dowodem na Pańską głupotę.
  Admin

 81. Peryskop said

  Dzięki za puszczenie.
  Ale szkoda, że Szanowny Admin zablokował tak wiele kolejnych dowodów na moją odporność na bezPańską głupotę.

  A trzeba przyznać, że Admin ma sporą wiedzę o Marusze i ją popuszcza :

  #145 Kim jest Pan Gajowy Marucha? | Zaścianek Porusza-zapiski said
  2017-09-21 […]
  ——
  No jak to kim? Żydem talmudzistą, w dodatku skurwionym przez PRL-owski przemysł rozrywkowy,
  Admin

  https://marucha.wordpress.com/2017/09/18/zameczyli-nawet-festiwal/#comment-702142

Sorry, the comment form is closed at this time.