Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W 11 lat wydrenowali z Polski prawie 540 mld zł! Resort finansów potwierdza szokujące dane za lata 2005-2015

Posted by Marucha w dniu 2017-09-24 (Niedziela)

Raport organizacji Global Financial Integrity (GFI) stwierdzał, że Polska była liderem w UE jeśli chodzi o drenaż środków finansowych przez zagraniczne podmioty za lata 2004-2013. Niestety informacje te właśnie potwierdziło Ministerstwo Finansów.

Światło dzienne ujrzały oficjalne dane na temat transferów wypływających z Polski z tytułu z odsetek, należności licencyjnych, kosztów doradczych, księgowych, dywidend i innych przychodów osiąganych przez zagraniczne podmioty. Wynika z nich, że w latach 2005-2015 z Polski wypłynęło 537,8 mld zł!

Posłowie Bartosz Józwiak (UPR/Kukiz’15) oraz Jarosław Sachajko (Kukiz’15) złożyli do Ministra Finansów interpelację poselską w sprawie nowelizacji ustawy dotyczącej podatku CIT (nr 14857). W interpelacji tej znalazło się następujące pytanie: „Do których krajów UE  »wyciekło« prawie 540 mld zł w latach 2005-15 w wyniku zbyt liberalnej postawy Polski? Proszę o przekazanie szacowanych danych z podziałem na kraj, rok, wielkość kwoty”.

Oficjalna odpowiedź ministerstwa z dnia 13 września 2017 r. może szokować.

Po pierwsze przedstawiciel Ministerstwa Finansów (Paweł Gruza – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów) potwierdził, że z tytułu z odsetek, należności licencyjnych, kosztów doradczych, księgowych, dywidend i innych przychodów osiąganych przez zagraniczne podmioty w latach 2005-2015 wytransferowano z naszego kraju kwotę 537,8 mld zł!

Poniżej prezentuję tabelę zawartą w odpowiedzi na interpelację, gdzie przedstawiono kwoty płatności ze wskazanych powyżej tytułów w rozbiciu na poszczególne kraje UE, do których płatności z terytorium Polski były dokonywane (dane w miliardach złotych, w zaokrągleniu do setnych części miliarda):

Okazuje się, że najwięcej kapitały wydrenowały z Polski firmy zarejestrowane w Holandii. Do tego kraju popłynęło aż 117,31 mld zł w ciągu 11 lat. Niewiele mniej wytransferowały z Polski firmy niemieckie – prawie 102 mld zł. Na trzecim miejscu znalazły się firmy francuskie – w latach 2005-2015 wyprowadziły z Polski prawie 60 mld zł.

Pisałem o tym już nie raz, ale w kontekście powyższych danych nie zaszkodzi powtórzyć. W 1990 roku Milton Friedman (noblista, guru wolnorynkowej ekonomii) wyraźnie ostrzegał polityczne elity naszego kraju: „Pamiętajcie jedno: zagraniczni inwestorzy nie będą inwestować w Polsce po to, by pomóc Polsce, lecz po to, by pomóc sobie. Cudzoziemcy powinni mieć pełną swobodę inwestowania w Polsce, ale tylko wtedy, gdy będzie to w interesie Polski. Można to zrobić poprzez stworzenie cudzoziemcom takich samych reguł gry, jakie obowiązują Polaków, nie należy dawać im żadnych specjalnych przywilejów, ulg czy zwolnień podatkowych”.

Niestety, nikt ostrzeżeniami Friedmana się nie przejął [bo to Żyd był – admin]. Efekt jest taki, że w latach 2005-2015 wydrenowano z Polski blisko 540 miliardów złotych…

Źródło: Odpowiedź na interpelację nr 14857 (Sejm.gov.pl)
http://niewygodne.info.pl

Komentarze 62 to “W 11 lat wydrenowali z Polski prawie 540 mld zł! Resort finansów potwierdza szokujące dane za lata 2005-2015”

 1. RomanK said

  Gdyby jeszcze MInisterstwo podalo nazwiska ukrytych za szyldami Swoich Firm Zagranicznych Inwestorow…ujrzelibysmy w pelnej krasie Zoligarchizowana Nomenklature PZPR…. BYc moze do tego trzeba byloby ruszyc troszke slupy….ale ja bym wzial za dupe np.Urbana….zeby pokazal jak swoje udzialy zabezpieczal w Szwecji i Hollandii…
  Potem wystarczy tylko ujawnionych rozebrac do naga i poteznym kopem w dupe poslac na szose….niech im slupy kupia majtki i bilety i przewioza ,zeby sie z nimi podzielic tym czego wyrwac sie nie da ..chyba ze z dupy ,razem z nogami!

 2. RomanK said

  To tylko 11 lat….drenaz rozpoczeli w latach 1976-78….
  Wg szacunkow zamknie sie to liczba ok 2 miliardow dollarow..

 3. Boydar said

  Publiczną wypowiedź Morawieckiego odnośnie „zagadnienia” cytowałem w WT prawie dwa miesiące temu. On podkreślał głównie opłaty licencyjne i franczyzowe, ale kwota się zgadza z artykułem.

 4. Zerohero said

  @RomanK

  III RP nie stworzyła oligarchii, nasza nomenklatura zadowoliła się odpadkami z pańskiego stołu, np. pośredniczeniem w oddawaniu Francuzom TPSA. Te transfery to praktycznie wyłącznie efekt Lidlów, Auchan, Pekao itd.

 5. Marcin said

  Ciekawe gdzie dalej poszła ta kasa. Z Niemiec,Holandii…

 6. RomanK said

  Da mi pan Slowo Honoru..ze nie stworzyla…badz dowod ??panie Zerohero????

  Z moich informacji wynika, ze to Polska byla miejscem tworzenia Oligarchicznego systemu zwanego Transformacja….i to dzieki tylko znajomosci Systemu przetrenowanego w Polsce….Rosjanie potrafili ten system przejac i znacjonalizowac u siebie….
  Polska emanacja WSI pod czujnym nadzorem instruktorow z Bliskiego Wschodu i wspomagana przez Swsiatowa Siec Finasowa…dopinala Najwiekszej zbrodni na Narodzie przez kilkanascie lat sie przygotowujac.
  Nie wiem czym zadowolila sie panska- nomenklatura ja nie przyznaje sie do zadnej.
  Ale moge panu podac przynajmniej 390 nazwisk z pamieci…i jak przejeli assety bankowe z niczego..stajac sie superbogatymi ludzmi.Nie wspomne o duzych zakladach o poteznej dochodowosci jak komplex Hut Szkla Krosno i Jaslo…czy Autosan….
  Moze pan wie- jak miliardem stal sie zwykly dupek z Zamoscia….Palikot????Przez zwykla papierowa transakcje w dodatku nielegalna wg prawa.A takie transakcje szly, jak z platka… Dilikwent , pojawial sie z kwitem, ze ma Promise Credytowa z Banku USA.,..,.i sprzedano mu majatek….nie pytajac o zabezpieczenie…a zabezpieczeniem byl- przejmowany majatek???? Tego nigdzie robic nie wolno….oczywiscie napewno nie wolno mnie i zadenemu normalnemu czlowiekowi….dlatego nie jestem oligarcha…

 7. RomanK said

  ad5..latwo sprawdzic panie Marcinie….
  To jedyna rzecz ktora jest dokladnie monitorowana:-)))) Dlatego budzi taki respekt….zaczal pan z Mafia….niech pan nie udaje glupiego:-))))niech pan poprostu bedzie glupim.

 8. RomanK said

  Pooglada pan- panie Zerohero jedngo z Kopciuszkow III RP… i okruszki, jakimi sie zadowolil…..

  OT z ciezkiej pracy..pracowal w Zjednoczeniu Gazu ZIemnego…. w panstwowiej firmie….jaka exportowala gaz z Rosji…co siem wogole nie oplaca..:-)))

  .. Quzwa Komu?????? sie nie oplaca?????…to nie oplaca…Gudzowatemu sie, jak widac oplaci….ten „Polak wie”- jak pracowac….a Piskorski siedzi za szpiegowanie:-))))))
  Sikal pan dzis????panie Zerophero????

 9. RomanK said

  Panie Marcinie…gdzie ida…taki palacyk za 30mln dollarow…. a ile innych palacykow wlacznei z wyremontowanym przez Sikorskiego ministra…z ciezkiej pracy…..
  Nie che4 sie wam lenie pracowac…za te zasrane 2000zl to najwyzej mozecie sobnie z daleka popatrec na ludzi pracujacych….gnoje goje!!!!!!!

 10. JerzyS said

  Módl się i pracuj „człowieku”!

 11. RomanK said

  Tak jest panie JerzyS…ale tylko we wlasnej „Swiatyni Umania” i kolo 7 metrowego slupa z kula ze zlota…..na wierchu:-)))) w Jerozolimie……
  I sam pan nie zauwazy- jak pan bedzie miliarderem…a pan Zerohero zzolknie z uczciwosci:-)))))

 12. RomanK said

  Eeee za malo i tak mial…od smierci sie nei wykupil:-))))
  Poogladajta se innych …zywych , ciezkopracujacych co sie w dziesieciu latach zast prast dorobili cienszkom poracom..zwlaszcza od 90 do 2000:-))))
  O roku uff, kto ciem wspomni w nasiem kraju….

  http://www.newsweek.pl/biznes/ludzie-biznesu/najbogatsi-ludzi-w-polsce-galeria-,galeria,405747,1,1,11.html

 13. guła said

  ” …Swoją drogą, takie rozważania prowadzą do brzydkich konkluzji na temat prawdziwego źródła obecnej władzy. Doktor Targalski pisze książki o „resortowych dzieciach”, ale sam również zalicza się do tej kategorii. Podobnie, jak wielu innych wybitnych przedstawicieli, partii rządzącej. Dla przeciętnego Polaka to trochę kłopotliwa i zarazem zabawna sytuacja. Od lat jesteśmy karmieni przez media ostrą krytyką wobec wszystkich funkcjonariuszy reżimu komunistycznego i ich rodzin, które przejęły kontrolę nad polskim życiem społecznym, ekonomicznym, politycznym i kulturalnym w okresie transformacji ustrojowej. Ale zarazem rzadko mamy świadomość, że to często te postapartczykowskie familie same uczestniczą w tym procederze …”
  http://3obieg.pl/rysy-w-obozie-rzadzacym

 14. justus said

  . .Roman K ;aleś się Pan dobrał nomenklaturze do d…y ,ja tam ze swojego podwórka tj małomiasteczkowej nie widze ani jednego nomenklaturowego barona .
  Raczej byłi PZPR owcy siedza jak mysz pod miotła podobnie byli dyrektorzy ,na kiepskich emeryturkach .Więc nie wiem o kim mowa .
  zadałem sobie trud i otwarłem składy rzadów III RP a zwłaszcza Suchockiej za której dokonano rzezi polskiej gospodarki ;
  żadnego tam PZPR-owca .
  * na 13 wpisów Pana ,niech Pan jednak wymieni z nazwiska tych baronów o których nic nie wiemy ,Pana jednak boli co innego że to ,Pana przyjaciele z opozycji
  PRLowskiej tak zbankrutowali kraj ,oddali w pacht diabłu czyli zachodniemu kapitałowi .
  Ale chętnie zobaczę nazwiska tych milionerów nomenklaturowych ,może cos zajarzę ,bo w świetle działań rządu wobec ubecji obecnie to się mi nie dodaje ,jak mówi Kolonko .

  O majątku Suchockie było wiele razy i może ktoś to jeszcze raz nam i Panu pokażę ,ja sam byłem w sanatorium w Rymanowie którego właśccilem była załoga StOMIL Dębica a teraz właśnie b.Pani Premier ,podobno to nie jedno ,podobno ////////////????????????????.
  Panie Kafel ,w moim b.zakładzie tez zawiadywali jej emisariusze i nie pozostał z niego kamień na kamieniu , a był wiodaca marką z 8 tysieczna załogą ;byli dyrektorzy albo nie zyją albo
  biedują jak reszta załogi o sekretarzach nie wspomnę ,gdyż jako nauczyciele mieli biede dorobić do emerytury .

 15. Tytyrynda said

  Wadza zajmuje się gorliwie tymi .którzy nieprawidłowo zatrzymali się na drodze, ale wielkich złodziei nie rusza.

 16. Marcin said

  Panie Roman. Polikot był z Biłgoraja i z czego co wiem to bardzo mu pomagał niejaki H Wujec mąż pewnej wpływowej żydówki z UW.

 17. Zbyszko said

  Drenowanie poszczególnych państw (jeszcze na tak ogromna skalę) jest możliwe, bo są tacy ludzie jak JKM (nie tylko on, bo tysiące, może dziesiątki, a nawet setki innych) którzy uważają że państwo, czyli ludzie wydelegowani spośród narodu, do pełnienia różnorakich misji wobec tego narodu, czyli także OCHRONY przestrzeni gospodarczej tego narodu, nie powinno się wtrącać do wszelakiej wolności, także gospodarczej.
  Panie JKM i całe stada tych innych liberalnych durni: przyswójcie sobie tą prawdę NIE MA WOLNEGO RYNKU… bo na rynku niechronionym przez państwo zaczyna szerzyć się bezprawie, które rozrasta się rozmiarów które możemy już teraz w pełnej krasie widzieć w postaci Kapitalizmu Globalistycznego, drenującego już nie tylko lokalne społeczności, ale całe kraje a nawet kontynenty.
  A tacy ludzie jak JKM są albo pożytecznymi idiotami tego procederu, albo ich sługusami.
  W każdej społeczności znajdą się ludzie którzy mają – nazwijmy to- mniej skrupułów i niespożyty apetyt, którym nie wystarczy bentley i helikopter oni muszą mieć jakąś swoją cała wyspę na własność, całą plaże, całą górę, cały kraj itd I przed takimi typami spod ciemnej gwiazdy (bo takmi oni są) musi nas wszystkich pozostałych, nawet tych najmniej zdolnych (ale może o wiele bardziej wartościowych w sensie człowieczeństwa) CHRONIĆ państwo

 18. Abc said

  Kierunek przepływu pieniądza jest jeden – do jarmułki.

 19. Otwóżcie oczy Polacy Rodacy said

  Dzisiejszy e-mail jaki dzisiaj dostałem od znajomej i wiarygodnej osoby. warto się nad tym wszystkim zastanowić ogłupieni Rodacy:

  ___________________________________________________________

  Dnia 24 września 2017 21:24 M
  ———- Wiadomość przekazana ———–
  Od: „Otylia Zigman”
  Data: 24 wrz 2017 21:21
  Temat: Re:
  Do: „Zbigniew Schroder” ,

  Na pewno Polski już nie ma dzisiaj dla Polaków!!! Rozszabrowana przez żydów w ostatnich 30-stu latach w 93%-tach. A to co wy wiecie, to jest wszystko kłamstwem!!! Cały PiS i Rządy w Polsce są masońskie i służą banksterom, którzy wyprowadzają z wszystkich, i polskiego banku, okradając Polaków w bajońskich sumach!
  Do tego jeszcze z pozostałych jako państwowe instytucje, jak np. ZUS, PZU i innych, 65% dochodów, to globaliści zabierają, zostawiając nam Polakom mniejszą resztę. Rząd, który się składa z żydów chazarskich, kiedy potrzebuje jakiekolwiek pieniądze pożycza od banksterów-lichwiarzy na wysoki procent i nawet te 500+ też pożyczył od zbrodniarzy lichwiarzy okradających Polskę! Tak, że następne pokolenie, Pana dzieci będą spłacały to zadłużenie w teorii, gdyż w praktyce to wygląda tak: Że to ci sami o wielu nazwach, wykupują, okupują, napadają i kolorowymi rewolucjami, także majdanami, wszystko w wielkim podstępie, manipulacjach i kłamstwach, PRZEJMUJĄ TE KRAJE, po prostu kradną!!! Obecnie Polska jest wykupywana przez żydów chazarskich – BANKSTERÓW. Oni nie mają takiego planu aby Polskę pozostawić Narodowi Polskiemu! No to co, mając takiego wroga i taką perspektywę, można spać spokojnie? Tak można, kiedy się jest agentem, a takich w Polsce nie brakuje, albo biednym niedoiformowanym, oszukanym Polakiem!
  Oj! Gdyby Polacy znali całą prawdę w jakiej sytuacji się znajdują, to zamiast tracić czas na modlitwy, zorganizowali by się jak mądrzy ludzie, aby przepędzić okupanta! To okupant w Kościele, żydowski mason, każe się modlić zamiast wyzwalać się z pod jego okupacji!! Czy to tak trudno zrozumieć? Pan Zbigniew Schroder w dodatku chce jakieś negocjacje z samorządami, które należą do okupanta i one nic dla Polaków tubylców nie zmienią na lepsze, bo nawet nie mają takiego zezwolenia! Czyli sprawa na obiecanki i zwłokę, w dodatku z hasłem: TYLKO POD KRZYŻEM, TYLKO POD TYM ZNAKIEM…
  O! jak klarownie to czytelne jest ale dla świadomego Polaka a nie zahipnotyzowanego!
  Tak, Polacy byliby bardziej świadomi, gdyby zamiast narzuconych im modlitw, pouczyli się o prawdziwej historii Polski a nie tak pokrętnie zakłamanej, za przyczyną okupanta, któremu żadna prawda nie jest na rękę a tym bardziej prawda historyczna Polski, którą w perfidny sposób zakamuflował dla Narodu Polskiego! Panie Schroder, napisał Pan na mnie, że jestem obcą osobą, zapewne dla oszustów Polski tak, ale nie dla moich rodaków. Rodakom chcę pomóc w ratowaniu Narodu, dlatego, że poddany jest likwidacji i to jest moim narodowym obowiązkiem. Natomiast Pana intencje w stosunku do Narodu Polsko słowiańskiego, są bardzo podejrzane. Nie tędy droga do uwolnienia Polaków z pod ciemięgi oszustwa i pasożytnictwa, którego nie widać końca. Najważniejsza dzisiaj jest, rzetelna i w prawdziwa informacja, aby siły światła mogły zapanować nad siłami ciemności, wtedy Polacy staną po właściwej stronie i raz na zawsze wypędzą gnębiciela!!!

  Otylia

  On Sunday, September 24, 2017 12:43 AM, Zbigniew Schroder
  wrote:

  Polska albo będzie katolicka, albo jej nie będzie. Pani tego nigdy nie zrozumie bo jest dla nas obcą osobą.

  Serdecznie pozdrawiam. Zbigniew Schroder.

 20. Lily said

  Jak zaczeto wprowadzac w III.R.P,tzw.demokracje (z krzywa geba),to zachodnie media informowaly,ze Polska to
  kraj w ktorym w ciagu jednego tygodnia przybywa 2000 nowych milionerow (najwiecej
  na Swiecie)
  Z calego Swiata towarzystwo (wiadomo o
  kim mowa) gnalo do kraju nad Wisla,zeby
  jak najwiecej zagarnac dla siebie.

 21. Tymój said

  Polski rejon w Jewrojunii to raj dla geszefciarzy w myckach, ale polacy to tolerancyjny narod i przerazony na mysl ze moga ich nazwac „anty…coś tam”. Owsik tez kradnie, ale wszyscy twierdza ze to nic, bo zrobil az tyle dobrego. To chyba ci inni zlodzieje musieli takze narobic moc dobrych rzeczy.

 22. RomanK said

  Pani Lily..niech pani wytlumaczy to Justusowi Slepemu i Gluchemu:-))))
  2000 milionerow zjezdza do Polaki krasc..pod rzadami spryciuchuff ze WSI..ktorzy wprowadzili stan wojenny i rozpirzyli 11mln Polakow????
  Slepych i gluchych- jak Justus?????
  Pani Lilly…takich glupich to tu nima:-)))
  Pani wie kto i jak, prywatyzowal Hotel Sobieski w Warszawie i przy uzyciu jakich wspolnikow????
  Okruszki…to wlasnie te afery z mieszkaniami….sanatoriami….ktore dostawaly sie cienkim Bolkom, innym wydmuszkom z mianowanych do tzw . Ugody Magdalenskiej….
  Sanatorium w Rymanowie to pikus..jedz pan za Lezajsk zobaczy pan co mozna wybudowac samemu- jak sie da…tez …..Mjscowi gadali ze to Suchockiej…i do dzis dnia nikt nie wie co to i czyje:-))) Gadaja tez ze za niazaplacone drewno Ukraincom- ktos musial trzymac w odbycie lutownice…ale wie pan- czego ludzie nie wymysla:-))))))
  Chetnie pan zobaczy nazwiska??? Otworz se pan swoj stary kapownik…:-)))) albo otworz podane linki:-)))

 23. RomanK said

  Panie Zbyszku..jak sie panu wydaje..za CO???? pan JKM dostal intratna synekure we Jeropie???? na dozycie i zasobna emeryturke….i zezwolenie na brylowanie na progu znaczenia????
  I niech pan zobaczy ilu zupelnie madrym ludziom nabeltal we lbach…..na cale ich zycie????
  To wlasnie on i ci ludzie dawali usprawiedliwienie zlodziejom…..i zlodziejstwu.

 24. S*łsztynger said

  Módl się i pracuj radzą przyjacioły
  to się inni obłowią a ty będziesz goły

  To jest fraszka żyda Sztaudyngera.

 25. S*łsztynger said

  JKM Jan Korwim Mikke to inaczej Ozjasz Goldberg. Kochający polaków jak psy dziada w ciasnej uliczce. Nie dajcie się w konia robić chazarskim curvom.

 26. Re: 23 RomanK
  Panie Romku, jeszcze w 1998 roku pisalem na Ojczyzna.pl n/t ozjasza mikkego, ze to k…rwa I zlodziej (zydowski lawirant w wersji „wolnego ryjku”…Epitetow pod moim adresem nie bylo konca…
  Tak to jest jak sie wie, a komus sie tylko wydaje ze wie…
  Dlatego tez przywolam panskie powiedzenie: „Sa ludzie, ktorzy wiedza co pisza I w wiekszosci ludzie, ktorzy pisza co wiedza”…
  Generalnie mozna by powiedziec: „Polacy – nie tanczcie z zydowskimi ku..rwami”…(nawet wtedy, kiedy do muzyki wlozona bylaby duza kasa)…a ze swoimi polskimi k…rwami sami sobie poradzimy…
  ==============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 27. NC said

  Re #1 i 2, Roman K.

  W latach 2005 – 2015 było tego 537,8 mld zł, czyli około 150 miliradów dolarów, a Pan twierdzi, że od 1976 to łącznie 2 miliardy?

  Teraz czas na ujawnienie nazwisk i powiązań, pozbawienie majątków i dożywotnie więzienie.

 28. Re: Artykul…
  Jesli Panstwo pozwola, to w/g mojej opinii, „zmijowe plemniki” „przekrecili” nas na przestrzeni 100 lat na conajmniej 2 biliony dolarow I na conajmniej 8 bilionow zlotych (nowych zlotych).
  W Internecie istnieje caly zestaw afer za ktorymi stali I wciaz stoja zydzi…

  Z grzecznosci pominalem wydatki na lichwiarska „obsluge” zaciagnietych I zaciaganych kredytow przez polsko-jezyczne „kneSejmy” poczawszy od 1945 roku…

  ================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. Lily said

  Re 25
  Dlugi czas, osobnika tego nie dopuszczali
  do koryta,az stwierdzili,ze moze im sie przydac.
  Glosowal za CETA,a i fizjonomia mowi swoje.
  Gadne ma w genach,jak wszyscy Oni.
  Dla mnie,100 niewiarygodnie jak i cala reszta.

 30. Zbyszko said

  Roman K @23 najgorsze jest to, że ten cały JKM i ta cała zgraja złoczyńców, tak nabełtała tymi swoimi psudoelokwencjami całym pokoleniom młodych Polaków, że mają oni tak nasra.e w tych łbach, że teraz tymi „swoimi” mądrościami o konieczności sprowadzania zagranicznych strategicznych inwestorów, zarażają już następna pokolenia.
  Jak słyszę tą ich gadkę, typu marketing, sranteting, target, sranget, ivent, dupent itd itp satanistyczne gadanie, to mi się rzygać chce, że tak do reszty może zgłupieć młode pokolenie Polaków- narodu kiedyś dumnego z tego że są wybranymi Matki Boskiej Królowej Polski, która za Polakami się wstawia u Pana Boga.
  WSTYD!…

 31. justus said

  ad 22 ;Panie R.K ja o takich rzeczach pojęcia nie mam,szczeże mówiąc jak się ma 73latka to powinno się to mieć w d..e.Ja wiem że postsolidarność z drobnymi przerwami rządzi od 89 od Mazowieckiego.cały czas te i inne rządy wmawiają nam jakich to mamy,mielismy i będziemy mieli . przyjaciół na zachodzie ,jaka to Polskę wolna i silna nam zbudują ???

  .A tymczasem to Oni robia w Polsce z elitami „S” wielki dil ; a kto niby ma Ich kontrolować ; Ja?? .

  Przeciez to są nasi przyjaciele z naszymi prawdziwymi patriotami i Polakami ..Nasz wróg to Rosja i Putin mówi się nam na okrągło a nie znajdziesz ruskiego jednego kiosku z pietruszką ,

  to co tu k..a jest grane Panie Kafel,ja nie jestem slepy i głuchy ale głupi tez nie bo jak Pan mówi ;2000 milionerow zjezdza do Polaki krasc..pod rzadami spryciuchuff ze WSI..ktorzy wprowadzili stan wojenny i rozpirzyli 11mln Polakow????;;;;

  to rodzi się pytanie gdzie tu te ruskie bo WSI to przecież kremlowska agentura .
  To Ruskie robia dil dla zachodu dla USA, bo nato wychodzi z Pańskich wywodów .
  Chyba tylko Szwejk by mi to wyłonacył .
  Pan tez się stawia w szeregu ludzi nas ogłupiających ,bo zbyt prosto nam tłumaczy iwskazuje winnych .

 32. RomanK said

  Panie NC..ja sie gubie …bo po amerykansku to trilion….Trilion… dwanascie zer……

  Panie Zbyszko…w tej chwili leci Bez Retuszu…i z wielkim zadowoleniem slysze ..ze w koncu pan Patrick Jaki…mowi dokladnei to co powiadam od lat…
  Mowi o Transformacji przez Zoligarchizowanie calej polskiej ekonomi i grabiezy Majatku Narodowego o wielkosci 2-3 trilionow dollarow….to pierwszy raz- jaki udalo mi sie slyszec od kogos ,kto jest osoba publiczna!
  Oligarchizajac nastpowala na calej Nimenklaturze..oczywiscie najwazniejsze to uwlaszczenia najwiekszymi galeziami gospodarki, grup calych i wydzialow WSI i Partii…ale siegalo do do najmniejszych miasteczek i gmin….
  Dostawali male GSy..sklepy, dworki..czy stacje bezynowe…wszystko na odpowiedniej skali zaslug….

 33. RomanK said

  I panie Justus….Elity Solidarnosci to oni pognali..i wymordowali.
  PO to rejestrowali Solidarnosc bis…ze czesc starych znanych nazwisk znalazla sie w tej „gantz nowej Solidarnosci” BIS…swiadczy o nich najlepiej na wspak:-)))))i zreszta wylazi, jak sloma z zadka….

 34. , said

  >https://www.youtube.com/watch?v=PVbFKZraYcg

 35. […] 2017-09-25 (poniedziałek) @ 15:47:22 […]

 36. Abc said

  Dlatego ciężko się dziwić pewnemu panu od sztuki z lat 30tych ubiegłego stulecia, że go mocno wq..ił ten stan rzeczy.

 37. , said

  >https://www.youtube.com/watch?v=mCjxI0FD6uU

 38. Komentator said

  Widzę utyskiwanie ciągle na wolność gospodarczą. Gdyby ci jaśnie oświeceni narodowcy, co to delegują nierobów i obdartusów, którzy nawet dnia uczciwie nie przepracowali, do kontrolowania tych, co wytwarzają majątek, trochę pomyśleli, to zrozumieliby, że ten drenaż jest możliwy dzięki tym ‚dbającym i chroniącym’. To oni wprowadają regulacje i obostrzenia, które może spełnić, albo obejść tylko wielka korporacja. Nikt już nie musi udupiać fizycznie konkurecji, teraz wystarczy prawnik. Gadanie bzdetów, że to przez wolność gospodarczą biedujemy. To przez brak tej wolnosci biedujemy i nic nie produkujemy. Bariery wejścia na rynek zostały tak wysoko ustawione, że mało kto jest na tyle cierpliwy, żeby je wszystkie spełniać. Większość po prostu się podda.
  Do tego należy dodać preferencyjne traktowanie podmiotów zagranicznych, dawanie im zwolnień podatkowych i innych bezpośrednich dopłat. To śmieszne, że takie działania nazywa się wolnym rynkiem. To skrajny protekcjonizm i udupianie własnej gospodarki. Ale co mogą zrobić wychowani na Keynsie i gospodarce leninowskiej. Oni nawet nie widzą alternatywy. Albo mają interes w tym, żeby jej nie widzieć.

  ——
  Tak właśnie wygląda „wolny rynek”. Innego nie znamy. Nigdy go nie było, nie ma i nie będzie.
  Admin

 39. A Balcerowiczów z początków lat 90-tych też ruszą? Wątpię… Akurat ci są nietykalni… A nakręcili takich lodów, że hej! 🙂

 40. justus said

  #33 RK ;znalazłem sieci coś na Pana nieprzejednane stanowisko ;;
  .PolubieniePolubione przez 2 ludzi adam suleczak , 11 września 2017 at 09:37
  Odpowiedz

  Poranne OT. Staram sie unikac wklejania dluzezych postow, ale musze choc raz zrobic wyjatek. Znalezione dzis rano w sieci. Prawdziwe, ze az zabolalo. Zapieklo w oczy. Dlatego dziele sie tym z wami.

  ” Po 1989 r. Polacy nie zachłysnęli się wcale wolnością. Zachłysnęli się bezprawiem i anarchią. .
  Wtedy, przy Okrągłym Stole, wdeptano ich w glebę, a oni nawet tego nie czuli lub czuć nie chcieli. Mieli przecież swoją iluzoryczną „wolność”, mogli przecież pluć na „komunę” budować swoje straganiki i handlować gównem na Stadionie. Bo Balcerowicz z Wałęsą i resztą zdrajców Narodu, także z Kaczyńskimi, podzielili się w międzyczasie ich Polską. Zdecydowali się ją zniszczyć, sprzedać za bezcen. Przecież im za to zapłacił Waszyngton. Wcale niemałe pieniądze.
  Zachłysnęli się Polacy wodą święconą, którą wlewano im w mózgi za pomocą bełkotu białego dziadka. Czuli się wielkimi zwycięzcami, a pod ich nosami niszczono to wszystko co przez 45 lat wspólnie budowali.
  I zniszczono to doszczętnie. Ku radości hołoty krzyczącej „santo subito.”
  Nabrali Polacy wody święconej w usta i wstrzymali powietrze. Bo przecież nie wypadało tego przełknąć ani wypluć. Zaparli się Polacy własnej przeszłości. Napluli Polacy na to wszystko co w pocie czoła budowali z ruin i zgliszczy. I wcale nie za amerykańskie dolary.
  Budowali i im się udało. Wbrew życzeniom Zachodu. Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kołobrzeg, Gdynia, Poznań. Zrujnowane doszczętnie miasta podniesione i postawione do życia.
  Nie dzięki Wojtyle, który, razem z resztą polskiego kleru, robił wszystko aby Polsce szkodzić, ale przez naszych dziadków, rodziców i przez nas samych, którzy wiedzieli czym jest uczciwa praca i szacunek dla robotnika.
  Jak długo można wstrzymywać powietrze i milczeć na temat przeszłości, która zbudowała życie większości Polaków?
  Jak długo można skreślać samych siebie i pluć sobie w twarze za to, że w latach 1945-1989 uczciwie, w pocie czoła budowało się z ruin Ojczyznę? Jak można być taką świnią wobec samego siebie aby pluć na czas, w którym dorastało się wcale nie w niewolnictwie. Polska była jednym z najbardziej wolnych krajów za Żelazną Kurtyną, którą w środku Europy zawiesił Churchill.
  Dzisiaj wy, których wychowała i wykarmiła tamta Polska, plujecie na nią. Nie wiem czy wiecie, że plujecie sami na siebie?
  Że skreślacie swoją przeszłość i deklarujecie się, że jesteście nikim. Pozbawiacie się własnej godności, której w PRL nikt was nie pozbawiał. A której pozbawili was Wałęsa z Balcerowiczem, Wojtyłą, kardynałami i resztą gangu Okrągłego Stołu.
  Gdzie więc jest wasza przeszłość? Gdzie jest wasza godność?
  Spodziewam się, że już niedługo zabraknie wam siły by trzymać w usta nabraną 28 lat temu wodę święconą i wyplujecie ją z obrzydzeniem. Nabierzecie w płuca powietrza i wreszcie krzykniecie donośne NIE.
  Tylko, że Polski już nie będzie.
  Może zechcecie ją odnaleźć? Ale ja nic dobrego wam nie wróżę. Zdradziliście siebie samych. Za taką zdradę płaci się cenę najwyższą. Będziecie więc żyć, ale jak niewolnicy tych, którzy wmówili wam, że zakładanie kajdan zachodniej władzy nazwać można „wolnością.” Zaś bycie Polakiem szanującym swoją przeszłość to zbrodnia.
  Uwierzycie?
  Pewnie tak.
  Składam więc wam moje kondolencje. Zamknijcie te swoje trumny marzeń. Smrodem od nich wieje od 1989 r.”

  PolubieniePolubione przez 11 ludzi
  xerxes72 , 11 września 2017 at 09:36
  Odpowiedz

  Dzięki.

  PolubieniePolubione przez 4 ludzi
  Tomas Forged , 11 września 2017 at 09:40
  Odpowiedz

  Jak to się mówi – głupich nie sieją. Ten kto wymyśli to porzekadło zapewne nie zdawał sobie sprawy jak wysoce zaawansowana w tej dziedzinie będzie agrokultura w kraju między Bugiem a Odrą. Głupich Panie u nas więcej jak mrówek w mrowisku. Nie dość, że ich okradziono, napluto w ryj (bo przecież nie w facjatę) to jeszcze się cieszą, że to ożywczy deszczyk swobody rosi ich gęby.
  Co drugi głupi z awansu społecznego nie zdaje sobie sprawy, że pewnie by wypasał świnie na pańskim folwarku, żeby nie reforma rolna i powszechna edukacja. Co trzeci szuka herbowych antenatów, co to być może za króla Jana walczyli pod Parkanami, choć wiadomo, ze jedyny parkan pod, którym dokonywali przewag to płot wiejskiej remizy.

  A pies jebał taką Polskę, gdzie żołnierz II Armii ma status gorszy od leśnego bandyty a już na pewno od żołnierza Wehrmachtu!

  Czemu się dziwić, kiedy mój dyplomowany kolega twierdzi, że Reagan był ok bo jeździł po sowietach jak po czerwonej kobyle a Augusto Pinochet był super bo uchronił Chile od czerwonej zarazy.

  PolubieniePolubione przez 7 ludzi

 41. Jacek2 said

  Re.17
  Ja to im , Panie Zbyszku, nawet trochę współczuję.
  Tych jachtów czy samolotów przecież nie kupują z pasji do żeglowania czy latania. Przypomniało mi się opowiadanie Czechowa o młodej pięknej aptekarzowej którą w nocy odwiedzili żołnierze. Jeden z nich stwierdził że jej leciwy ale za to bogaty mąż ” na tych cudach się nie wyznaje”.
  Mają te jachty, samoloty, wyspy i Bóg raczy wiedzieć co jeszcze tylko ch… wie po co.

 42. Siekiera_Motyka said

  Ad. 34 –
  „Kazimierz Grześkowiak – Oni”

  Kto podburza czarnych braci?
  Kogo winić za brak gaci?
  Oho, oho!
  Komu tyłek lizał Reagan?
  Kogo, co, gdy co do czego?
  Oho, oho!
  Z kim zostawią nas na lodzie?
  O kim mówią „stary złodziej”?
  Oho, oho!
  O najmilsi bracia moi,
  Powiem wam, kto za tym stoi!

  Żydo-komuno, jezuito,
  Masoneria, Truman, Beria,
  RWPG i EWG,
  I DDT i Grupa AB.

  Co ma piernik do wiatraka?
  Z czego śmiać się? Z czego płakać?
  Oho, oho!
  Czemu błędy wciąż te same?
  Co zgubiło Dalaj-Lamę?
  Oho, oho!
  Z czym znaleźli Marylin Monroe?
  O czym wie najgłupszy mongoł?
  Oho, oho!
  O ci, co nas jak barany…
  Oni wiedzą, co jest grane!

  Żydo-komuno, jezuito,
  Masoneria, Truman, Beria,
  RWPG i EWG,
  I DDT i Grupa AB.

  Oni zwarci i gotowi,
  Ich przedszkola i ich ZBOWiD.
  Oho, oho!
  Im posłuszna jest Bezpieka,
  Ich Wallstreety i ich PKO!
  Oho, oho!
  Z nimi w zmowie Trzej Królowie,
  O nich, co wiem, to nie powiem.
  Oho, oho!
  Berlin, Paryż, Rzym i Syjon,
  Wszędzie wlezą, wszędzie ryją!

  Żydo-komuno, jezuito,
  Masoneria, Truman, Beria,
  RWPG i EWG,
  I DDT i Grupa AB.
  A, B, C, D, E, F, G, H, idiotka!

 43. justus said

  #33 RK

  to jeszcze raz bo niedokładnie przeszło;
  .

  Poranne OT. Staram sie unikac wklejania dluzezych postow, ale musze choc raz zrobic wyjatek. Znalezione dzis rano w sieci. Prawdziwe, ze az zabolalo. Zapieklo w oczy. Dlatego dziele sie tym z wami.

  ” Po 1989 r. Polacy nie zachłysnęli się wcale wolnością. Zachłysnęli się bezprawiem i anarchią. .
  Wtedy, przy Okrągłym Stole, wdeptano ich w glebę, a oni nawet tego nie czuli lub czuć nie chcieli. Mieli przecież swoją iluzoryczną „wolność”, mogli przecież pluć na „komunę” budować swoje straganiki i handlować gównem na Stadionie. Bo Balcerowicz z Wałęsą i resztą zdrajców Narodu, także z Kaczyńskimi, podzielili się w międzyczasie ich Polską. Zdecydowali się ją zniszczyć, sprzedać za bezcen. Przecież im za to zapłacił Waszyngton. Wcale niemałe pieniądze.
  Zachłysnęli się Polacy wodą święconą, którą wlewano im w mózgi za pomocą bełkotu białego dziadka. Czuli się wielkimi zwycięzcami, a pod ich nosami niszczono to wszystko co przez 45 lat wspólnie budowali.
  I zniszczono to doszczętnie. Ku radości hołoty krzyczącej „santo subito.”
  Nabrali Polacy wody święconej w usta i wstrzymali powietrze. Bo przecież nie wypadało tego przełknąć ani wypluć. Zaparli się Polacy własnej przeszłości. Napluli Polacy na to wszystko co w pocie czoła budowali z ruin i zgliszczy. I wcale nie za amerykańskie dolary.
  Budowali i im się udało. Wbrew życzeniom Zachodu. Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kołobrzeg, Gdynia, Poznań. Zrujnowane doszczętnie miasta podniesione i postawione do życia.
  Nie dzięki Wojtyle, który, razem z resztą polskiego kleru, robił wszystko aby Polsce szkodzić, ale przez naszych dziadków, rodziców i przez nas samych, którzy wiedzieli czym jest uczciwa praca i szacunek dla robotnika.
  Jak długo można wstrzymywać powietrze i milczeć na temat przeszłości, która zbudowała życie większości Polaków?
  Jak długo można skreślać samych siebie i pluć sobie w twarze za to, że w latach 1945-1989 uczciwie, w pocie czoła budowało się z ruin Ojczyznę? Jak można być taką świnią wobec samego siebie aby pluć na czas, w którym dorastało się wcale nie w niewolnictwie. Polska była jednym z najbardziej wolnych krajów za Żelazną Kurtyną, którą w środku Europy zawiesił Churchill.
  Dzisiaj wy, których wychowała i wykarmiła tamta Polska, plujecie na nią. Nie wiem czy wiecie, że plujecie sami na siebie?
  Że skreślacie swoją przeszłość i deklarujecie się, że jesteście nikim. Pozbawiacie się własnej godności, której w PRL nikt was nie pozbawiał. A której pozbawili was Wałęsa z Balcerowiczem, Wojtyłą, kardynałami i resztą gangu Okrągłego Stołu.
  Gdzie więc jest wasza przeszłość? Gdzie jest wasza godność?
  Spodziewam się, że już niedługo zabraknie wam siły by trzymać w usta nabraną 28 lat temu wodę święconą i wyplujecie ją z obrzydzeniem. Nabierzecie w płuca powietrza i wreszcie krzykniecie donośne NIE.
  Tylko, że Polski już nie będzie.
  Może zechcecie ją odnaleźć? Ale ja nic dobrego wam nie wróżę. Zdradziliście siebie samych. Za taką zdradę płaci się cenę najwyższą. Będziecie więc żyć, ale jak niewolnicy tych, którzy wmówili wam, że zakładanie kajdan zachodniej władzy nazwać można „wolnością.” Zaś bycie Polakiem szanującym swoją przeszłość to zbrodnia.
  Uwierzycie?
  Pewnie tak.
  Składam więc wam moje kondolencje. Zamknijcie te swoje trumny marzeń. Smrodem od nich wieje od 1989 r.”


  Polubione przez 13 ludzi

  xerxes72 , 11 września 2017 at 09:36
  Odpowiedz

  Dzięki.


  Polubione przez 4 ludzi

  Tomas Forged , 11 września 2017 at 09:40
  Odpowiedz

  Jak to się mówi – głupich nie sieją. Ten kto wymyśli to porzekadło zapewne nie zdawał sobie sprawy jak wysoce zaawansowana w tej dziedzinie będzie agrokultura w kraju między Bugiem a Odrą. Głupich Panie u nas więcej jak mrówek w mrowisku. Nie dość, że ich okradziono, napluto w ryj (bo przecież nie w facjatę) to jeszcze się cieszą, że to ożywczy deszczyk swobody rosi ich gęby.
  Co drugi głupi z awansu społecznego nie zdaje sobie sprawy, że pewnie by wypasał świnie na pańskim folwarku, żeby nie reforma rolna i powszechna edukacja. Co trzeci szuka herbowych antenatów, co to być może za króla Jana walczyli pod Parkanami, choć wiadomo, ze jedyny parkan pod, którym dokonywali przewag to płot wiejskiej remizy.

  A pies jebał taką Polskę, gdzie żołnierz II Armii ma status gorszy od leśnego bandyty a już na pewno od żołnierza Wehrmachtu!

  Czemu się dziwić, kiedy mój dyplomowany kolega twierdzi, że Reagan był ok bo jeździł po sowietach jak po czerwonej kobyle a Augusto Pinochet był super bo uchronił Chile od czerwonej zarazy.


  Polubione przez 8 ludzi

  marekmarcellus , 11 września 2017 at 13:41
  Odpowiedz

  „A pies jebał taką Polskę” … To powinno być hasło przyszłej rewolucji


  Polubienie

  100pa , 11 września 2017 at 17:18
  Odpowiedz

  OT czesc II.
  „Polska Rzeczpospolita Ludowa zagwarantowała awans społeczny 28 milionów Polaków. Tym awansem były miliony mieszkań, tysiące szkół, setki fabryk i zakładów pracy, setki szpitali i przychodni, kilkadziesiąt czynnych kopalń, kilka uniwersytetów, kilka marek samochodów, dwie potężne stocznie oraz jednolita, zintegrowana Polska. Polscy komuniści z PZPR odpowiadają za niemalże zerowy analfabetyzm na początku lat 60tych XX wieku. Ponadto są winni utrwalenia stałych standardów higieny oraz zdrowia wśród mieszkańców powojennej Rzeczypospolitej. Polska Ludowa to także rozbudowane szkolnictwo podstawowe, zawodowe i wyższe. Szkolnictwo dzięki któremu nasi rodzice mogli przeprowadzić się ze wsi do miast. Nie wspominam nawet o rozbudowanej infrastrukturze wypoczynkowej, o wczasach dla pracowników, o koloniach i wycieczkach. Tym był właśnie „totalitarny reżim komunistyczny”.

  A co dziś mamy? Te same szpitale, domki wczasowe, szkoły, zakłady, kopalnie itp., są albo zniszczone, albo w obcych rękach, albo w rękach polskiego dorobkiewicza-kombinatora. Wtórny analfabetyzm zbiera żniwo a jego efektem jest świadomość polityczna na poziomie korwinizmu/libertarianizmu albo razemitów/kodziarzy. Obce wojska panoszące się po kraju, rozbijają przypadkowe pojazdy a kolorowe fasady sklepów, aptek i kebabów skrywają nędzę ich klientów. Taka rola narodu, który jest tylko podnóżkiem zachodniego imperializmu.

  Tak naprawdę nędza intelektualna, moralna i materialna jest wszechobecna. Zauważyłem to podczas ostatnich podróży po kraju. Nie żyjemy w szczęśliwym społeczeństwie, nie żyjemy w dobrobycie – żyjemy w iluzji szczęścia i dobrobytu. Żyjemy w zatomizowanym społeczeństwie jednostek, gotowych zabić się za dwa złote. Wszystko to zostało wykreowane przez głupie naśladownictwo obcych wzorców oraz przez przesiąkające się wpływy liberalizmu.

  Takim oto „nowoczesnym” krajem jest Rzeczpospolita w 2017 roku.”


  Polubione przez 8 ludzi

  xerxes72 , 11 września 2017 at 09:39
  Odpowiedz

  Sytuacja może być dużo gorsza niż nam się wydaje a rządzący swoimi absurdalnymi żądaniami wobec Niemiec i FR mogą pozbawić nas Ojczyzny!

  https://politexpert.net/63725-gasparyan-esli-rossiya-otkroet-arkhivy-polsha-otdast-svoi-zemli?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com


  Polubienie

  brusek , 11 września 2017 at 09:46
  Odpowiedz

 44. Joannus said

  @Justus

  ”Jak długo można skreślać samych siebie i pluć sobie w twarze za to, że w latach 1945-1989 uczciwie, w pocie czoła budowało się z ruin Ojczyznę? Jak można być taką świnią wobec samego siebie aby pluć na czas, w którym dorastało się wcale nie w niewolnictwie. Polska była jednym z najbardziej wolnych krajów za Żelazną Kurtyną, którą w środku Europy zawiesił Churchill.”

  Okazuje się że co niektórym można ……. bo ” wprowadzili stan wojenny i rozpirzyli 11mln Polakow????
  Slepych i gluchych- jak Justus?????”

 45. guła said

  ad 41
  Bo nie muszą płacić 80% podatków (Berg, Bergman i wielu, wielu innych w Szwecji), co gwarantowałoby brak planowanych deficytów w budżetach państwa.

 46. , said

  Z tabeli na początku wynika iż najwięcej wywiózł LATAJĄCY HOLENDER a MY obwinialiśmy Cypr

 47. justus said

  #44 Joannus ;gdybys był dociekliwy i rzetelny to ;to nie sa moje słowa ale ludzi którzy próbują nam otworzyć oczy ,ja tam az taki madry nie jestem i tak
  zaangażowany jak np.RK i nie mam tutaj kilkunastu wpisów w jednym watku .Wpisów podejzanie jednostronnych i wzniosłych .
  Nie wiem czemu się nie mogę doczekać jednak nazwisk miliarderów z PRLowskiego establiśzmenntu „”””Ale moge panu podac przynajmniej 390 nazwisk z pamieci…i jak przejeli assety bankowe z niczego..stajac sie superbogatymi ludzmi.Nie wspomne o duzych zakladach o poteznej dochodowosci jak komplex Hut Szkla Krosno i Jaslo…czy Autosan….R>K pisze
  ,każe mi za to w odpowiedzi popatrzeć do swojego kapownika .
  Tu można rozmowy takie kończyć , gdyż intencje owych oratorów blogowych sa jednoznaczne -pisać ,maxcic w głowach nie popierając dowodami .Podobnie widać działają komisje sejmowe ;dużo gadania ,dużo słow i błota rzuconego na przeciwnika i cisza ;kruk krukowi ……
  Tylko my gawiedź zostajemyze swoimi wątpliwościami i dalej oszukani nic nie wiemy ;;;;i to od 30 lat .
  A politycy robia swoje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i tu utożsamiam się z większością .
  Panie Romanie byłem tylko inżynierem w dużym zakładzie ,moim kapownikiem były Normy techniczne i deska kraslarska ;kto dziś wie co to sa za rzeczy i komu potrzebne
  ,stad moje wątpliwości i wrogie wręcz nastawienie do obecnej klasy politycznej która do tego stanu doprowadziła .

 48. RomanK said

  Panie Justus..czyta pan podane linki z bogaczami polskimi… 100..200. 300 itd na uwlaszczonych Kolkami Rolniczymi skonczywszy…
  Podalem panu wynurzenia nieboszczyka Gudzowatego..jak stal sie multimiliarderem…nie slucha pan…
  To-ze pan byl inzynierem z deska kreslarska….nie usprawiedliwia pana, a wrecz przeciwnie …za podejmowane decyzje okradzenia Polski i Polakow.
  I zbudowanie oligarchicznej struktury , w jaka przeksztalcono nomenklature Partii..poprzez przejecie przez Komitety systemu Finansowego..przez poszczegolne Sztaby Okregow Wojskowych….ktorych dowodcy zostawali szefami Transformacji…
  Nie wie pan ??? czy pan usiluje utrzymac reszte w niewiedzy???
  Chce pan uslyszec nazwiska???
  Pan wie kto ja jestem- mowi mi pan po nazwisku i imieniu i wie pan, ze stoje za tym co pisze..
  Powie mi pan swoje i skad pan jest i co pana interesuje, a podam panu nazwiska wszystkich panskich znajomych, kolesi zlodzieji……tych co ukradli duzo, bardzo duzo, Tych co ukradoi duzo ..mniej ……i tych co zostali przez was wykutani..tez:-)) wg panskich „norm technicznych”:-)))

  Ta „obecna”klasa polityczna…wcale nie jest Nowa Klasa Polityczna…ale modsza generacja starych kukiełłes….ktora zyje z kradzionego od dwoch pokolen.
  Wbrew waszym nadziejom..wszystkie przekrety sa dobrze udokumentowane….i zajmie o wiele mniej czasu udowodnienie…niz przy kradziezy mieszkan w Warszawie.. i wszedzie tam- gdzie to nastepowalo…

  Wiedza o tym najmdrzejsi i ci co ukradli duzo..mnei jwiecej na dzien dzisiejszy kjuz 40% generalow zlodzieji usunelo z Polski swoje ukradzione assety i rodziny…. na zlodziejach epolety goreja:-)))))

 49. justus said

  Panie Romanie ;niech się Pan tak nie napina ;ale ja widze i słyszę jednak ogólniki .
  My w małych miasteczkach naprawdę mało wiemy ,dlatego chyba i tak głupio głosujemy,
  Pan i inni operujecie takim jezykiem ,którego my naprawdę nie obejmujemy a to co się stało w l.90 tych było dla nas końcem historii ,padły zakłady ,spóldzielnie ,ludzie z dnia na dzień potracili pracę,zerwały się kontakty kolezeńskie -zostało ratuj się kto może i jak może (mnie dosięgła
  wczesna renta).
  Krajem zawładnęli ludzie których nigdy nie widzielismy i nie znalismy a mówili „pięknie” i patriotycznie.
  Zakład rozsprzedano a w większości złomowano ,została kotłownia i kilka walących się hal które moze by i kupiono( były takie samobójcze próby) ale kto by to ogrzał ,kilku straciło na tym zdrowie i majatki zostały z tego dwa zakłady z zachodnim kapitałem ale pewnie na specjalnych warunkach podatkowych (nikt nie wie jaki podatek lokalowy płaćą ,jak to w Polsce).
  Więc jak czytam Wasze opinie to zawsze czegos nie rozumię i nich mi Pan wybaczy ,ale do nas tubylców warto mówić prostym chłopskim językiem .
  Może wtedy my mali będziemy Wam bardziej ufać i bardziej rozumieć meandry wielkiej polityki,w tym i też poznać polskich złodziei . Ale z telewizji i politycznych w niej mityngów na pewno zawsze będziemy polaczkami ,wzajemnie sobie nie ufającymi i zawistnymi .
  To Wasza emigracji odpowiedzialnośc aby prostym słowem ,popartym faktami oświecać zagubiony i zdezorientowany w większości naród .
  Ja bardzo sobie cenie blog Gajowego ,wiele rzeczy tutaj zrozumiałem ;ale ilu takich jak ja to czyta a szkoda bo moje wysiłki aby wielu do tego zachęcić niewiele dają .
  Może tak jak ja wielu rzeczy nie rozumieją .

  Pozdrawiam serdecznie !

 50. NICK said

  Właśnie.
  A pod strzechami to P. Roman był?
  Był!
  Dawniej.
  Teraz to nie potrafi?
  Mówić po ludzku?
  Potrafi.
  Widać przecież.

  Napinanie nie jest potrzebne.
  U NICKogo.

 51. Boydar said

  Pan Justus łże jak muzułmanin ale przecież prawdę szczerą napisał.

 52. NICK said

  Lubelak to niezły jest.
  Dyplomata.
  (bez odzewu)

 53. NICK said

  Za porozumieniem. Stron.

 54. Cyborg said

  Justus – Pan Roman pisze do elit. Jak sie Pan przylozy, pomysli, przeczyta pare razy i poszuka w zrodlach to bedzie dla Pana wiele jasniejsze.

  Nic nie jest za darmo, ale jak kosztuje wysilku to sie wyzej ceni i lepiej nam sluzy.

  Powodzenia.

 55. Boydar said

  No co, no co; te uciekające przed ruskimi bombami w Syrii czy innym Jemenie też notorycznie zeznają że mają po trzynaście lat, ewentualnie prawie czternaście.

 56. justus said

  ad 51.Boydar ;Justus łze jak muzułman ;
  pewnie ;mógł by przeciez dokładniej i po chłopsku
  opisać to co zrobiono z Polską i Polakami na jej prowincji .
  Tego w Warszawce nie zobaczysz tym bardziej w Toronto lub innym NJork.
  Pisać i nazywać Jak Michalkiewicz nie potrafię bo nie mam pojęcia o starych Kiejkutach i
  ich mocodawcach podobno na Kremlu ,choć Ruska ostatnio widziałem chyba w 88 a sekretarza
  partii w czasie wyprowadzania sztandaru przez Rakowskiego .
  Ale po co ? ; teraz mamy dobrą zmianę i znów ;Nadzieja ,to powiedz mi Boydarze mam(mamy) mieć nadzieję ???? -tak po chłopsku do polskiego muzułmanina ,jak mnie nazwałeś .
  Pozdrowionka !

 57. Boydar said

  Trąba jesteś a nie muzułman. Ty nie jesteś żaden prosty chłop, jak żeś raczył zełgać 🙂

 58. justus said

  ad 54 teraz dopiero przeczytałem ; też tak myslę ,ze pisza Panowie z emigracji ,do elit ;tylko po co .
  maja nadzieję że elity naprawią ,ze się zmienią ;ja dopiero od niedawna próbuję dość nieśmiało
  coś do Nich przemówić cos bęknąć ,bo przecież widać że my tu w kraju rzeczywiście odstajemy wiedzą o świecie .
  Według mnie więcej pożytku by było gdyby Panowie wysiłek naprawy państwa skierowali na edukację dołów jak to kiedyś nazywano ,elit to Wy naszych nie zmienicie ,a popisy oratorskie
  choć ważne pozostają jednak miedzy wami nawet i tylko tu na blogu Maruchy ,który ja obserwuję od kilku już lat .
  Znam nawet Waszego znajomego z emigracji który wrócił i na miejscowym blogu wiele o Was niektórych pisał ,a nas tubylców podobnie traktuje jak RK mnie ,w poprzednim wpisie .
  Miałem tego ostatniego zdania nie pisać ,ale kiedyś jednak trzeba ,przecież nie kłamię jak m….n.

  ——
  Tak przy okazji: ogromna większość odwiedzających to ludzie z Polski.
  Admin

 59. justus said

  #57 ;to kim jestem łzą przecież tylko politycy ???.

 60. Boydar said

  To się jeszcze okaże, po dłuższym pobycie w okropnym gajówkowym towarzystwie; zawsze się okazuje 🙂

 61. Joannus said

  Ad 47
  ”#44 Joannus ;gdybys był dociekliwy i rzetelny to ;to nie sa moje słowa ale ludzi którzy próbują nam otworzyć oczy ,ja tam az taki madry nie jestem i tak”

  Pan chyba nie zrozumiał intencji i sensu wpisu,nie był to wytyk tylko pokazanie zacytowanych słów, które nie każdemu odpowiadają. Mnie odpowiadają jak też to co Pan tu zaprezentował.
  Pozdrawiam Pana.

 62. Boydar said

  Wnioski z lakonizmu Pana Gajowego są gorsze jak wojna; ale widać i wojna jakiś cel w sobie ma.

Sorry, the comment form is closed at this time.