Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Wszystkim zachwyconym AfD warto przypomnieć, że jej lider jest dumny z dokonań Wermachtu w trakcie II wojny światowej

Posted by Marucha w dniu 2017-09-25 (Poniedziałek)

Nie wiem jak można się cieszyć z wyniku wyborczego partii, której jeden z liderów i współzałożycieli jest dumny z „dokonań Wermachtu w trakcie II wojny światowej” i zapowiada koniec polityki wstydu za lata 1933-45?

Jak można się cieszyć z tego, że partia, która wręcz programowo chce dogadywać się z Kremlem ponad głowami Polaków, będzie miała teraz realny wpływ na niemiecką politykę?

Racje ma premier Czech, który zauważa, iż kto się cieszy z wyniku AfD nie widzi dalej niż czubek swojego nosa. Bowiem „dziś celem UE i uchodźcy, jutro celem Czesi i Polacy”.

Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości – sympatykom polskiej prawicy, którzy cieszą się z wyniku wyborczego „Alternatywy dla Niemiec” (AfD), chyba ktoś odebrał zdolność racjonalnego myślenia. Partia, która zapowiada „koniec polityki wstydu za 1933-45” nie może bowiem dla nas – Polaków, tak ciężko doświadczonych tym, co działo się we wspomnianym okresie – oznaczać niczego dobrego.

Czego byśmy sobie nie pomyśleli o Angeli Merkel i jej politycznym zapleczu, to fakty są takie, że w ciągu ostatnich 27 lat nie było bardziej neutralnego Polsce kanclerza. Mimo różnych aluzji i zaczepek, Merkel nie zdecydowała się na prowadzenie otwartej wojny politycznej z Warszawą (tak, jak zrobił to choćby Emmanuel Macron). Pod tym względem mówienie, że jej partia powinna być zastąpiona AfD, to błąd wielkiego kalibru.

AfD dziś uchodzi przede wszystkim za partię antyimigrancką i antyunijną. Gdyby jednak w Niemczech zabrakło imigrantów z Bliskiego Wschodu, to partia ta byłaby… antypolska. Racje ma premier Czech Bohuslav Sobotka, który zauważa, iż kto się cieszy z wyniku AfD nie widzi dalej niż czubek swojego nosa. Bowiem „dziś celem UE i uchodźcy, jutro celem Czesi i Polacy”. Świadczą o tym oficjalne wypowiedzi liderów AfD, które stoją w sprzeczności z interesami takich właśnie państw jak Polska czy Czechy. Do tego dochodzi jeszcze ta nieskrywana niczym sympatia i uwielbienie wobec Putina [Noooo…. to jest jeszcze gorsze, niż gloryfikacja Gestapo albo zjadanie żywcem niemowląt… – admin]

Nikt mnie nie przekona, że AfD to dla Polski dobry wybór. Nikt nie przekona mnie do tego, że z partią, której współzałożyciel jest jest dumny z dokonań Wermachtu w trakcie II wojny światowej, udałoby się nam dojść do porozumienia. Po wielokroć wolę znienawidzoną przez wielu, lecz przewidywalną Angele Merkel, aniżeli groźnych rewizjonistów i sympatyków Putina.

Źródło: Bohuslav Sobotka (Twitter.com)
http://niewygodne.info.pl

Komentarze 64 do “Wszystkim zachwyconym AfD warto przypomnieć, że jej lider jest dumny z dokonań Wermachtu w trakcie II wojny światowej”

 1. matirani said

  Urok czy biegunka?

 2. krytyk_21 said

  Z tym zjadaniem belgijskich dzieci to był BAJER propagandystów brytyjskich, jeszcze z 1 wś! Taki doświadczony admin-weteran, a się w jajo dało zrobić. :/
  Alianci musieli czymś straszyć motywująco swoich ludzi, ale po „zawieszeniu broni na 20 lat” (proroczo F.Foch), ci sami Brytole rychło wszystko odszczekali.

 3. NICK said

  I jedno i drugie. (1).
  Tak masz, wielonikowy.
  Zbóju.

 4. NC said

  Koniec „polityki wstydu” ogłosił kanclerz Gerhard Schröder w roku bodaj 1998.

  Miedzynarodowa wspólnota zrozumiała, i od tego czasu zaczęło się molestowanie i szantażowanie Polski o „odszkodowania” na zasadzie plemiennej.

 5. Milan said

  że Merkel neutralna wobec Polski…. Śmiech na sali.
  Az wojennego kunsztu swych Zołnierzy Niemcy mogą być dumni. Nie ze zbrodni.

 6. adsenior said

  Pisałem wielokroć, że to czego sie dopuszczają goście kanclerzycy anieli, za jej przyzwoleniem, w szkopii, wyprodukuje nowego adolfa.

 7. Sowa said

  „Mimo różnych aluzji i zaczepek, Merkel nie zdecydowała się na prowadzenie otwartej wojny politycznej z Warszawą”

  Czy Autor zna powiedzenie „cisza przed burzą”?

 8. Kar said

  ..iż kto się cieszy z wyniku AfD nie widzi dalej niż czubek swojego nosa…
  ____________________

  ..na razie na horyzoncie nie widac pozytywnego kandydata do posprzatania stajni Augiasza..jak go zwal tak go zwal..na bezrybiu i rak ryba..A Czesi, to juz napewno swojej knedliczkowej d*upy nie rusza w europejskim biznesie procz zwyklego osciennego memlania

 9. goresky said

  Gdyby `Polaczki` poszli po rozum do głowy a nie gdzie parch chce, nie byłoby ich problemu i giełdy powietrza ubranego w cyfry oraz postępującej anihilacji białej rasy. Zanućmy `oby Polska była Polska`,

 10. Marek B said

  NIE

  Większość osób wyżej wypowiadających się nie ma pojęcia jak ten system działa. Czy ktoś przyswoił sobie wiedzę, o której upowszechnienie starał się Gerd-Helmut Komossa?

  Gerd-Helmut Komossa, były wieloletni szef niemieckiego kontrwywiadu (książka: „Die Deutsche Karte”), twierdzi że istnieje tajne porozumienie, które redukuje Niemcy do roli amerykańskiego wasala. Porozumienie to ma obowiązywać do 2099 roku. Każdy kanclerz od 1949 roku zawsze pierwszą wizytę składa hegemonowi i tam dokonuje rytualnego pokłonu (pewnie „robi laskie”, jak to mówił Radek Apfelbaum).

  Zgodnie z tą umową wszystkie media w Niemczech znajdują się pod kontrolą „Amerykanów”. Cały niemiecki przemysł jest czyjąś własnością, a tymi właścicielami nie są Niemcy (z wyjątkiem ~20% w VW). Uznawanie Onetu czy Der Dziennika za media niemieckie jest bardzo powierzchowne, zwykle robią to głupki albo dezinformatorzy.

  W demokracji wszystkie wybory są ustawione. Alternative fur Deutschalnd to taki internetowy Jabłonowski, Mossakowski, Sendecki – psychologiczna operacja Mossadu. AfD jest partią syjonistyczną uznającą prymat Izraela, w żaden sposób nie podważa dogmatyki Imperium.

  Fakt, że AfD zdobyła tyle głosów oznacza, że właściciele Niemiec dopuścili do głosu lud w tym konkretnym zakresie. Bardziej świadomi Niemcy mają dość plucia na własną przeszłość (poniekąd słusznie) i domagają sie powrotu do bardziej narodowej polityki.

  Tylko że podgrzewanie antyislamskich resentymentów, czy w przyszłości, ewentualnie antypolskich, jest dokładnie reżyserowane w Nowym Jorku. Szefostwo AfD to jedynie marionetki uzależnione od Nowego Jorku, warto o tym pamiętać.

 11. MatkaPolka said

  Alternatywa dla Polski

  Obowiązującą doktryną Zachodu wobec Polski i Europy Środkowo wschodniej jest zawsze „Drang nach Osten”. Polska i Europa środkowo Wschodnia została skolonizowana przez Niemcy – wszystkie profity z koloni Polskiej płyną na zachód przez zachodnie banki w Polsce.

  Dużą zasługą Kanclerzycy Merkel jest właśnie to, że grabież Polski została skutecznie wdrożona.

  Alternatywa dla Niemiec, roszczenia Ziomkostw Pruskich to kolejna eskalacja kolonizacji Polski.

  Wojna na Ukrainie dobitnie pokazuje kontynuacje zaborczej polityki Zachodu, który trwa od wojen Krzyżackich do współczesnej agresji przez system prawno finansowy Unii Europejskiej.
  Pierw Polska, potem Czechy i Bułgaria – teraz Ukraina, a potem Rosja.

  Jedyną Alternatywą dla Polski i dla Europy Środkowo wschodniej jest SOJUSZ PAŃSTW SŁOWIAŃSKICH ustawicznie konfliktowanych i napuszczanych na siebie przez „Demokratyczny Zachód”.

  Państwa słowiańskie, które są celem tej agresji i podboju – stanowią pół Europy – to około 300 milionów ludzi – ze wspólnym niemal językiem, ze wspólnymi celami, z bogactwami naturalnymi…

  Zacząć trzeba od porządków we własnym domu – od usunięcia marionetkowych rządów narzuconych przez okupanta – w Polsce to POPiS, od usunięcia „dobroczynnych” Fundacji niemieckich i amerykańskich i innych tzw. NGO

  Skoro Sojusznicza Rada Kontroli nad Niemcami – Anglia Francja USA, Rosja – gwarantuje granice Polskie i porządek prawny w Europie – to również powinna gwarantować wyegzekwowanie odszkodowania dla Polski za straty w II wojnie światowej poprzez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy

  Zmieńmy geografię – wymazanie Niemiec z mapy
  Czasami brak nam koncepcji w stosunku do Niemiec. Poniżej ciekawa i warta rozważenia

  http://kronikihistoryczne.blogspot.ca/2017/03/zmienmy-geografie-wymazanie-niemiec-z.html

  NACJONALISTYCZNE STOWARZYSZENIE ‚ZADRUGA’
  RESLAWIZACJA NIEMIEC – JEST GWARANCJA POKOJU

  http://ns-zadruga.blogspot.ca/2007/07/o-reslawizacj-wschodnich-niemiec.html

 12. Jurgen said

  Polacy oddali własny kraj oraz siebie w ręce żydów. Niemcy głosując na AfD chcieliby go oddać Niemcom. Dlaczego to kogoś dziwi? Zgniłego zęba nie da się wyrwać pęsetą. Niemcy mają dość muzułmanów, który żydostwo wciska im jak kał z powrotem w odbytnicę. Są wściekli i nie widzą innej możliwości. Mają patrzeć na Polaków, którzy są zaledwie żydowskimi podnóżkami i bardzo im ta rola pasuje. Wolą Rosję, która jest dla nich naturalnym sojusznikiem w dążeniu do przetrwania. Żydzi chcieli zniszczyć niemiecki naród zalewając go kolorowymi. Niemcy mówią NIE i zakładają wojskowe buty.Słusznie!

 13. Partie jak Zieloni,SPD,CDU,FDP, CSU chcą popierać opozycję w Polsce.W oficjalnych wypowiedziach,(ARD,ZDF)zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów, miały miejsce makabryczne deklaracje o ukaraniu polskiej administracji za odrzucanie uchodzców. AfD jeszcze się wstrzymała z takimi oświadczeniami.Dodam,że Gauland z byłego ex-DDR,ex-członek CDU,był aktywistą w DDR. Za kulisami partię AfD „wzmacniają” byli specjaliści z STASI czyli jak w PRL, z bylej SB.

  Drezno jest już opanowane przez AfD a w Bawarii jest po CSU ” 2 partią”.

  Wyborcy AfD wybrali partię,która może zatrzymać inwazję lub zmusić inne partie do blokady inwazji fanatyków muzułmańskich.Policja tak jak administracje w Niemczech są bezradne tak jak znane sklepy,w których mają miejsce grupowe zlodziejskie „napady”.

  Codziennie wchodzi grupa „ciemnych”,kradnie produkty i wychodzi ,pomimo alarmów.Pracownicy są bezradni..

  Przypominam.1,4 milion uchodzców w Niemczech to 1,4 miliona nowych bezrobotnych,których państwo musi utrzymać.Brakuje lekarzy,nauczycieli,policji ale jest forsa dla bezrobotnych uchodzców.

  AfD chce likwiadacji idotycznego,iluzorycznego embarga przeciw Rosji. To jest gra o miliardy zysków dła zainteresowanych stron.

  Czy partia AfD zagraża Polakom w Niemczech, w Polsce?Tak i nie.
  Tak, jak opanują administrację w Niemczech.Nie uznają granic.
  Nie, gdy CSU i FDP wprowadzą ograniczenia dla pseudo uchodzców.

  Tylko całkowita blokada inwazji może zakończyć dramatyczną sytuację w Niemczech.

  Maksymalna współpraca administracji w całych Niemczech może zatrzymać gigantyczne zmiany w Niemczech.Niestety takiej wspópracy brakuje.

  W dalszym ciągu centrala fanatyków muzułmańskich nie jest w Wielkiej Brytanii czy też we Francji lub w Holandii ale jest w Niemczech.

  Pracownicy administracji, rozdzielający uchodzców na terenie całych Niemiec,specjalnie wysyłają samotnych fanatyków do Niemiec wschodnich.To jest sabotaż przeciw rządowi i administracji w Niemczech.O intergracji muzułmanów trzeba zapomnieć.Oni są nawet przeciw …muzyce klasycznej ,przeciw operom w Niemczech.Zabraniają swoich dzieciom słuchać Chopina,Mozarta,Bacha,lekcji biologii,sportu dla dziewczyn.

  Odrzucenie przez CDU propozycji AfD czy też ,FDP, CSU oznacza….nowe wybory w Niemczech.

 14. AlexSailor said

  No, no.

  „Bardziej świadomi Niemcy mają dość plucia na własną przeszłość (poniekąd słusznie) i domagają sie powrotu do bardziej narodowej polityki.”

  „Az wojennego kunsztu swych Zołnierzy Niemcy mogą być dumni. Nie ze zbrodni.” – tylko że cały ich kunszt polegał właśnie na zorganizowanej zbrodni.

  „Tylko całkowita blokada inwazji może zakończyć dramatyczną sytuację w Niemczech.” – na czym nam powinno zależeć, czy raczej na wypłacie 6 bilionów reparacji.

 15. […] 2017-09-26 (wtorek) @ 10:36:16 […]

 16. PISKORZ said

  re 2. Tak było, wystarczy poczytać…WIEK HITLERA..Autor L. Degrelle..

 17. Boydar said

  powtórzę zatem swój komentarz

  Porównując przygotowania, okoliczności przyrody i program (AfD), można śmiało zaryzykować twierdzenie, że uważnie przeczytali Main Kampf. Mogą mieć problem tylko, co napisać na klamrach Bundeswery.

 18. Marucha said

  Re 2:
  Pierwsze o tym słyszę.
  Absurdalny przykład ze zjadaniem niemowląt wymyśliłem. Z głowy. Niczym nie będąc zasugerowany.

 19. anonim said

  ad.10 Tak i całkowicie nie kłóci się to z tym co sam uważam od początku tej „inwazji” czyli jak sprawić by niemcom odrosły jaja.
  Całe 3 procent nachodźców w 90 milionowym kraju i już naziolska partia „zdobyła” 12 procent, jeszcze jedna kadencja jeszcze z 2% kolorowych i już „dumni niemcy” będą drugą siłą w Bundestagu, Niemcy już będą zwarci i gotowi dzięki tej kilku procentowej szczypty pieprzu i może pobór się przywróci i to wszystko gotowe się pięknie złoży na koniec „rozdawnictwa” „prawicowego” PiSu tak że znów „patrioci” przesrają Polskę.

 20. Dinozaur said

  Hmm… w AfD jest wielu pochodzenia czeskiego ( więcej chyba niż polskiego ), mają oni swój udział w decyzji rządu czeskiego o nieprzyjmowaniu uchodźców .

 21. Pinxit said

  Ja tu czegos nie rozumiem.
  Mozna sie zachwycac NATO … to mozna i hitlerowcami.
  Co za roznica??

 22. Lukrecjusz said

  Śmieszy mnie niechęć narodowców do wszystkiego co germańskie, jak i wiara w istnienie jakiejś wspólnej “słowiańskiej duszy”, szczególnie kiedy czytam o okrucieństwach lub wręcz bestialstwie bolszewików lub słowiańskich ukraińskich rezunów w stosunku do Polaków na Wołyniu.
  Historycy zajmujacy sie tym tematem opisuja ponad dwiescie rodzajow wyrafinowanych tortur stosowanych przez Ukraincow na Polakach.
  http://www.lwow.com.pl/semper/wolyn.html

  Wokol umierajacych w meczarniach Polakow wiesniacy (wlaczajac w to ich dzieci) wiedli horowody przy spiewach i muzyce.

  Niemcy zabijali z rozkazu w zdyscyplinowany sposob, ale nie dla zabawy czy perwersyjnej przyjemności. Mieli zreszta wyspecjalizowane sluzby, ktore zajmowaly sie eliminowaniem wrocgow Rzeszy. Wydaje się, że we wschodnich Słowianach jest więcej azjatyckiej niż słowiańskiej duszy. Prof Pogonowski napisał kiedyś ciekawy artykuł pt. “Co ukształtowało Rosję – Bizancjum czy służba u Mongołów.” Wniosek może być chyba tylko jeden. Na wschodnich Slowianach pietno wywarly wplywy mongolskie I hazarskie.
  https://www.salon24.pl/u/polpatriot/158033,co-uksztaltowalo-rosje-bizancjum-czy-sluzba-u-mongolow

  Kiedyś po internecie krążyła wiadomość z jakiejś gazety wydawanej tuz po wojnie, że Hitler zmienił pod koniec wojny zdanie o Polakach. Już nie myślał o nas jako o podludziach. Ostatecznie, nawet pod względem rasowym nie odbiegamy za bardzo od Germanów. To chyba Roosevelt mówił kiedyś o Prusach jako o bękarcie germańsko- słowiańskim.

  Katolicyzm na zawsze związał nas z Zachodem. Przez wiele wieków granica Polski z państwami niemieckimi była pokojowa. Handel i rzemiosło w miastach kształtowało się na niemiecka modłę. W polskim Gdańsku pierwszą gazetę drukowaną wydawano po niemiecku. Porównajmy wschodnie tereny Polski z Poznańskiem, Śląskiem. To dwa różne światy.

  ——-
  Bzdura na bzdurze jedzie i bzdurą pogania, wśród tego parę przebłysków prawdy.
  Admin

 23. Tomek said

  Przypominam sobie wypowiedz polskiego weterana II wojny swiatowej i powstanca warszawskiego. Opowiadal jak Niemcy potraktowali powstancow warszawskich po klesce powstania jako jencow wojennych. Powiedzial mniej wiecej tak: „To byl wrog, ale mial swoj honor.” Jezeli juz mowimy o Wehrmachcie, to nie zapominajmy, ze polscy jency wojenni w niemieckich oflagach przezyli wojne I nie byli zabijani tak jak to zrobilo sowieckie NKWD w Katyniu.

 24. Marek B said

  @ Admin

  [Noooo…. to jest jeszcze gorsze, niż gloryfikacja Gestapo albo zjadanie żywcem niemowląt… – admin]

  Mi się zdaje że Admin wszystko pomieszał. Tam chyba nie chodziło o zjadanie żywcem niemowląt, tylko o spijanie krwi, nie niemowląt, ale generalnie dzieci przed okresem dojrzewania.

  Robią to nie Niemcy lecz zupełnie inny naród. „Nauka” już wypowiadała się o dobroczynnych skutkach takiego procederu: http://gawker.com/5953020/the-secret-to-eternal-youth-injecting-young-blood-into-your-blood-stream-also-dancing-like-nobodys-watching

  Niemcy to raczej robili, jak donosiła niezawodna Zofia Nałkowska, mydło z ludzkiego tłuszczu i lampiony z ludzkich skór.

  Natomiast fakt fascynacji wyborców AfD polityką Putina nie jest odosobniony w Europe. Kiedyś był sondaż przeprowadzony przez jakąś brytyjską gadzinówkę z pytaniem, czy wolisz jako premiera Szlomo Kamerona czy Władimira Putina? ~80% Brytoli odpowiedziało, że woli Putina.

  Tutaj jest jakiś odprysk tego zjawiska: http://www.express.co.uk/news/world/669935/80-per-cent-Brits-move-UK-to-RUSSIA-Putin-offers-free-land

  Wiadomo że rosyjski rząd oferuje darmowy hektar ziemi osobom (Rosjanom) przenoszącym się na Daleki Wschód. 80% Brytoli mówi, że też by chciało, tylko aby dostać się pod rządy Putina.

 25. Zerohero said

  Aj waj. Dziś uchodźcy, jutro Polska i Czechy. Widziecie Polaczki? Popierajcie islamizację Europy, podkładajcie swoje córki pod murzynów – bo jak nie, to przyjdzie Hitler i was zje. Tylko, że to autor tego artykułu jest nowym „hitlerem” a nie AfD.

  To on jest za ostatecznym rozwiazaniem kwestii europejskiej (promuje „uchodźców”)
  To on jest za wojną z Rosją
  itd.

  A szacunek dla Wehrmachtu nie jest dla trzeźwo myślącego człowieka problemem bezwzględnym. To jest problem dla ćwierćinteligentów przypisujących wielką wagę do narracyjnej otoczki i etykietek. Jak na razie to demokratyczna Merkel atakuje Polskę i popiera wojnę w Syrii. To „demokratyczne” Niemcy atakowały z NATO Jugosławię.

  Poza tym musiałoby naprawdę jeszcze wiele wody upłynąć aby AfD przejęło władzę.

 26. Zerohero said

  PS. i to demokratyczne Niemcy promują banderyzm na Ukrainie. Czyli nasi demokraci w otoczce jak najbardziej antyhitllerowskiej robią politykę w stylu Hitlera.

 27. Marek B said

  Przyganiał kocioł garnkowi.

  Ten facet:

  i cały PiS promują „żołnierzy wyklętych” jako bohaterów. „Żołnierze wyklęci”, mordercy chłopów korzystających z reformy rolnej, to teraz święci PiSraelskiej Polski.

  Próbując spojrzeć na to obiektywnie, żołnierze Wermachtu dużo bardziej pasują do wzoru bohaterstwa niż ci bandyci.

 28. Jurgen said

  Pan Zerohero bardzo ładnie to wszystko ujął.

  To polskojęzyczna chazarszczyzna przefarbowana na „patriotów” obawia się AfD a nie Polacy. Polacy powinni pójść w ślady Niemców.

 29. Pinxit said

  25
  Zerohero
  Wlasciwie ma pan racje.
  Przeciez my tez mamy niektore ciagotki podobne do AFG.
  Roznice widze jednak w tym, ze oni chca wyprosic Amerykanow z Niemiec a my zapraszamy.
  No i nie daj Bog jak nam urzadza referendum na Slasku.
  Bo tu tez widze pewna roznice pogladowa.

 30. NICK said

  Lukrecjusz. (22)
  „Niemcy zabijali z rozkazu w zdyscyplinowany sposob, ale nie dla zabawy czy perwersyjnej przyjemności.”

  A co to oznacza?
  Dla Pana?

  Wężykiem.
  AfD osiągnęło to co zaplanowane BYŁO.
  Nieco podobnie do Cookies’15.
  Obie „partie”, jakby co, będą służyć „partiom zwycięskim”.
  Np. podczas „głosowania” nad zmianą Konstytucji.
  I tam i tu.

 31. NICK said

  Zapomniałem dodać.
  Tfu!

 32. krytyk_21 said

  Re 18 Było, było… Także i inne ponure legendy, o „kumulacji w totolotka śmierci” chcieli wcisnąć światu JUŻ WTEDY, ale nie udało się. Pan wstuka w google: german eat babies war propaganda.

  Re 22 Pan Lukrecjusz – wielkie BRAWA za klarowność i dojrzałość myśli obywatelskiej!! 😀 Dla uściślenia, „Internet [w Polsce] nie zapomina” kwestii tak newralgicznych jak -> google: polacy najzdolniejszy naród.

 33. Marucha said

  Re 24:
  Drugi raz wyjaśniam, choć mi ręce opadają i wszystko.
  Ten passus o zjadaniu niemowląt wziąłem z głowy. Podałem jako absurdalny przykład debilnych oskarżeń.
  Równie dobrze mogłem napisać, bo ja wiem… o gwałceniu ciężarnych kobiet przez psy.
  Nie miało to NIC wspólnego z niczym, zwłaszcza zaś z jakimiś dezinformacjami.

 34. karlik said

  Ad.10 „Każdy kanclerz od 1949 roku zawsze pierwszą wizytę składa hegemonowi i tam dokonuje rytualnego pokłonu (pewnie „robi laskie”, jak to mówił Radek Apfelbaum). ”
  Jeast to nieprawda
  Za Wikipedią
  „Die diplomatischen Reisen der Regierungschefs werden in den Medien breit rezipiert. Merkels Amtsvorgänger Gerhard Schröder, Helmut Kohl und Helmut Schmidt reisten 1998, 1982 bzw. 1974 als erstes nach Frankreich”
  Czyli w wolnym tłumaczeniu : pierwszym państwem gdzie składali wizytę była Francja..Jest to też błędna informacja , ale USA to nie była pierwszym krajem wizyt kanclerza Niemiec.
  .https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_Auslandsreisen_von_Bundeskanzler_Konrad_Adenauer
  .https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_Auslandsreisen_von_Bundeskanzler_Ludwig_Erhard
  .https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_Auslandsreisen_von_Bundeskanzler_Kurt_Georg_Kiesinger
  .https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_Auslandsreisen_von_Bundeskanzler_Willy_Brandt
  .https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_Auslandsreisen_von_Bundeskanzler_Helmut_Schmidt
  .https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_Auslandsreisen_von_Bundeskanzler_Helmut_Kohl
  .https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_Auslandsreisen_von_Bundeskanzler_Gerhard_Schr%C3%B6der
  .https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_Auslandsreisen_von_Bundeskanzlerin_Angela_Merkel

 35. Lovshak Russkij Agient said

  Jako ruski Agent pragnący za wszelką cenę zwiększyć wpływy Kremla w Polsce, zachwyca mnie nieprzejednana rusofobiczna postawa tak zwanych polskich elit politycznych. Zachowują się bowiem jak pies ogrodnika innym nie da sam nie zje. kto im broni zacieśniać swe kontakty z Rosją jak czynią to wspaniale Niemcy po 89 roku kędy Wałensa sam jeden wyprowadził armie radziecką z Polski

 36. polo said

  ad.22 Prawie polowa mieszkancow Ukrainy to nie Slowianie.

 37. hulsz said

  AD.22 Rozumiem ze jak zabije Pana dzieci i zone na rozkaz w sposob zdyscyplinowany to wszystko bedzie OK?Niech PAn sobie poczyta co rycerski Wermacht wyczynial w Polsce i w Rosji z ludnoscio cywilna i nie pierdoli glupot bo az mi sie drobne nie zgadzaja jak czytam takie gowno.

 38. Tomasz said

  Nieufność, niechęć a nawet nienawiść do wszystkiego co germańskie jest głęboko zakorzeniona w polskiej duszy. Każdy kto odważyłby się postawić nam za przykład Niemcy, natychmiast zostałby okrzyknięty zdrajca narodu polskiego. Tymczasem, świat podziwia Niemcy, i to nie tylko ich wspaniałą gospodarkę, dyscyplinę, praworządność, solidna prace,organizacje itd. Ostatnio, wiele krytycznych komentarzy wywołał izraelski historyk prof. Martin Levi van Creveld, któryuznał Wehrmacht za najlepsza armie w historii świata. http://prawica.net/28564).
  My Polacy oburzamy się kiedy nasze bohaterstwo, poświęcanie się za innych lub za wielkie idée jak wolność, wiara, demokracja, itp.. budzą u innych co najwyżej uśmiech politowania a nawet zwykłą kpinę. Polak to często synonimgłupka, idioty rzucającego sie z przysłowiową lanca na czołgi. Ostatnio, protest Polonii amerykańskiej wywołałylekceważące uwagi rektora Uniwesytetu Stanowego w Ohio prof. Gordona Gee na temat polskiej armii.http://www.forum-polonia-houston.com/?p=3100
  Zapytajmy wiec czy nie powinniśmy spojrzeć na nasza historie mniej emocjonalnie. Przy całym bohaterstwie polskiegożołnierza w czasie II wojny światowej, żenująco wygląda np. zachowanie przedwojennej piłsudczykowskiej generalicji.Weźmy jako przykład Naczelnego Wodza, który 17 września gdy jego żołnierze bili się z Niemcami uznał za stosowne uciekać do Rumunii, co angielski generał Carton de Viart miał dyplomatycznie skomentować słowami:”szukam precedensu w historii i nie znajduję żadnego” http://prawica.net/28700

 39. Boydar said

  No jak już Pana Hulsza nerw szarpnęło, to znaczy się straszne gów*no.

 40. Jurgen said

  Ad. 22. Lukrecjusz

  Tak po stronie banderowskiej jak i po stronie hitlerowskiej Polaków mordowali żydzi.

 41. Boydar said

  Tak Jürgen , to ci wstrętni żydzi; z reszty Wehrmachtu możecie być dumni.

 42. Jurgen said

  Tak się składa Panie Boydar, że większość najgorliwszych wyznawców Hitlera, jak i on sam (hg. E1b1), to byli właśnie żydzi. Że posłużę się tylko pierwszym z brzegu przykładem szefa Gestapo – Reinharda Heydricha.

  O żydowskim pochodzeniu Bandery oraz jego chazarskich siepaczy nie muszę chyba przeprowadzać wykładu.

  Rozumiem, że to Pana osobiście boli, ale od 1948 roku na Bliskim Wschodzie istnieje państwo Izrael, więc żydzi nie muszą już udawać gorliwych Niemców czy polskich patriotów,

 43. Boydar said

  adejpanspokój … nie che mi się już do Pana strzelać, to i tak jak w płot.

 44. ibrahim ibn jakub said

  W jebanej, pierdolonej szwabii od tysiąca lat nadal bez zmian. Dlatego właśnie wkrótce ziści się bardzo stara przepowiednia, która mówi, że niemców zostanie się tyle, co pod jednym dębem obiad zjedzą. A w Polsce , wielkiej i silnej będą rosły pomarańcze.(zmiany klimatu ?)

 45. krytyk_21 said

  Re 42: Bandera Żydem? Pierwsze słyszę! Chyba czyjaś nadinterpretacja sqrvysyństwa. Bez przesady, panowie…

  Re 38: „Polak to często synonimgłupka, idioty rzucającego sie z przysłowiową lanca na czołgi.”
  Tu aż by się chciało polać koledze gorzkiego sznapsa, jako antidotum na wady rodzimej nacji. Jak też na próżne, antykompleksowe mitomaństwo typu „Wielka Lechiada” – dobre sobie… Pytam KTO OBALIŁ to niby „imperium” i u których kronikarzy można o tym wyczytać ze szczegółami? Bo Niemcy, rzekomo „fałszując historię”, nie daliby rady wymazać wszystkiego i np. w świecie islamskim czy w Chinach, ślady by pozostały. Poza tym, skąd nazwa Lechici? Pisany z małej LECH to inaczej menhir, czyli w pradziejach mamy realny ślad pogaństwa grupy etnicznej Celtów, gdy Słowian jeszcze NIE BYŁO.

  Polacy sami siebie ośmieszają i kompromitują, czego świadectwem chociażby film „Limuzyna Daimler Benz”, o wydarzeniach w Wolnym Mieście Gdańsku… Gdzie sami siebie ukazaliśmy jako zgraja łajdaków, chamów i wycwanionych złodziejaszków, nieskorych do współpracy z zachodnim sąsiadem na stopie życzliwej, mimo podejmowanych przezeń wysiłków i zabiegów. Co więcej, to nie był hitlerowski film propagandowy o Polsce, tylko świadectwo samych Polaków o sobie, z roku 1981 – gdy kino było jeszcze względnie dobre. A mi osobiście nic nie wiadomo o ewentualnym żydowskim czy niemieckim pochodzeniu reżysera i scenarzysty, Filipa Bajona, ani też żeby ktoś z grających protestował przeciwko jawnemu szkalowaniu dobrego imienia Polski. Swoją drogą smutne, że w ogóle chyba mało kto zauważył to. Czy sam twórca filmu wiedział co robi???

  Dla kontrprzykładu, Akirę Kurosawę Japończycy chcieli z*bić za zbyt groteskowe, ich zdaniem, przedstawianie kraju w jego filmach. Co przecież obiektywnie, nic złego ani rażąco głupiego ten człowiek nie zrobił! Może z jednym wyjątkiem, że w roku 1971, nie wytrzymując psychicznie, we własnym zakresie próbował spełnić zbiorowe życzenie jego rodaków.

 46. Marucha said

  Re 45:
  A propos Bandery:
  >https://marucha.wordpress.com/2015/05/15/bohater-ukrainy-stepan-bandera-wieziennym-cwelem/

 47. NICK said

  Kretyk.

 48. krytyk_21 said

  Re 46: Przeczytałem odnośnik i… aż mi się w żołądku niedobrze zaczęło robić, panie Marucha. Że zwyrodnialec, wiedziałem. Zboczeniec? – najwyraźniej… Ale czy na pewno Juiff z pochodzenia? Bubel w ten sposób odPICował Leppera, gdy się przestali kumplować. Ostatnimi czasy po sieci krąży wiele tzw. fake-news, co newsem nie jest, a skala dezinformacji zahacza potencjalnie o wszystkich i wszystko. Słowem CZESKI FILM, gdzie przykładowo o Merkel słyszałem plotki, że półkrwi Żydówka, albo i nawet bardziej odjechane, że córka samego AH „pośmiertnie”, z zamrożonego nasienia wodza.

  W temacie samych Ukraińców, wobec powyższego, trudno mieć rzetelne rozeznanie. Przykładowo lider słynnego puczu na szkodę szlacheckiej I RP – co Pan i inni tutaj sądzicie o Bogdanie Chmielnickim? Bo ja znam dwie wykluczające się wersje:

  a) Żyd z Chmielnika – to pamięciowo ze źródeł skrajno-prasowych; a tak w ogóle: gdzie dokładnie leży (albo leżała) ta wieś czy też majątek „Chmielnik”?;
  b) rodowity polski szlachcic-odstępca, który zbrojnie ujął się za narzekającymi na swój los Ukraińcami, o co też m.in. Żydów oskarżano, w kontekście rzekomego ucisku z ramienia państwa polskiego.

  Co do tożsamości słynnego buntownika, ja obstawiałbym raczej wariant „b” – w końcu nie ChmielniUK tylko ChmielniCKI (!) – ale pewności niezbitej brak. :/

 49. Isia said

  (45) Panie Krytyk

  Wiadomo, że kino w Polsce opanowali głównie żydzi, w ich rękach spoczywały decyzje o sfinansowaniu danej produkcji filmowej i dopuszczeniu jej do oglądania przez widzów; wszystkie instytucje filmowe, wyższe szkoły filmowe i teatralne etc. opanowane są przez żydów – jednym słowem całą politykę, w szeroko rozumianej dziedzinie kultury, sprawowali rządzący w Polsce żydzi. Niewielu Polakom (reżyserom, aktorom etc.) udało się zaistnieć w polskim kinie.

  Tak więc, wbrew temu, co Pan twierdzi, to nie Polacy sami siebie ośmieszali i kompromitowali w filmach, ale rządzące żydostwo finansowało (bezpośrednio lub za pośrednictwem różnych instytucji) produkcje filmowe, w których szkalowano Polaków – i tak jest do dziś.

 50. gorky said

  Przede wszystkim Historie, Naukę i Religie maja opanowane i dostosowane do potrzeb własnego interesu i roli jaka odgrywają w panowaniu nad ludzka trzoda..[ talmud miedzy zwierzęciem a człowiekiem, po to by służyć ]

 51. gorky said

  Nazizm jak i komunizm to wymysł żydów propagowany dla holobzdeta, nie ma to nic wspólnego z idea Narodowego Socjalizmu Hitlera.

  No i pa pa za wpis prawdy jako trakiej ?

 52. gorky said

  Na myśl o Kryształowej Nocy `Bohuslav „Sobotka„ (Twitter.com)` dął w trąby. Polaczek ma żyda psim obowiązkiem chronić, poświecić Ojczyznę matkę, ojca, syna, córkę, na całopalenie.

  Podjadło sie własnymi niemowlętami. A Płody nie lepsze. Chińskie mintaje ? Bo sie nie znam.

 53. Jurgen said

  Miejsce żyda jest na Bliskim Wschodzie i tylko tam. Pół żyda, ćwierć żyda, nie ma znaczenia.

  Czas żeby Polak to zrozumiał i przestał być workiem na żydowską spermę.

 54. gorky said

  Panie Jurgiel lepiej nie można tak delikatnej kwestii ująć 🙂 poza ułatwieniem drogi, do piekła.

 55. krytyk_21 said

  Re 53 – Jurgen: niektórzy jako bazę przesiedleńczo-osadniczą dla Żydów wskazywali Madagaskar, w obiektywnie LEPSZEJ alternatywie wobec Gujany Francuskiej, Etiopii, Birobidżanu, później jeszcze Alaski i co tylko z Palestyną przegrało. Pomysł ten był zdaje się POLSKI, rodem od naszych profesorów i badaczy przyrody wyspy, w sensie jej zdatności pod osadnictwo masowe typu europeidalnego. Następnie podchwycony przez nazistów w latach 1939-42, aż do konferencji w Wannsee, gdy wobec zaistnienia groźnego impasu na Wschodzie, politykę wobec newralgicznej mniejszości przewartościowano na tory radykalniejsze.

  Krążył w owych czasach nawet dowcip, jak to się Hitler z Mussolinim raz spotkał i go pozdrawia od wejścia: „Heil Imperatore!”, na co mu Duce sprytnie odpalił: „Heil IMITATORE!”… bo Niemcy w różnych aspektach ustrojowych czerpali ze wzorców ościennych, nie wyłączając nawet Bolszewii – wyzywająco i drażniąco… Przy czym sam projekt Judischesstaat Madagaskar, splagiowany był akurat od Polaków! 😀

 56. Jurgen said

  Ad. 55.

  Jeśli chodzi o żydów z haplogrupy E (jak Adolf Hitler), to Afryka faktycznie jest ich macierzystym lądem, natomiast dla żydów z semickiej haplogrupy J (jak np. Rothschildowie) taką macierzą jest Półwysep Arabski.

  Żydzi mogliby pokazać całemu światu, jak dzięki swojej ciężkiej pracy i wrodzonemu sprytowi zamieniają pustynny Półwysep Arabski czy biedną Afrykę w krainę mlekiem i mlekiem płynącą.

  Jeśli zaś chodzi o zjudaizowane ludy turańskie zwane potocznie chazarami, to wydaje się, że powinni się oni mocno cofnąć na wschód, gdzie znajdzie się dla nich znacznie więcej przestrzeni życiowej niż w Polsce. Jako stepowcy z pochodzenia muszą się w naszej zakrzaczonej Polsce bardzo męczyć…

 57. krytyk_21 said

  Afryka to idealny areał dla rolnictwa, tyle że Murzynom trzeba pomóc się ogarnąć, bo sami stwarzają sobie piekło i nawet z głodu mrą dość hurtowo. Mądrzejsi spośród nich, widząc zakres i bezmiar patologii, skorzy są prosić Białych o rekolonizację kontynentu, byśmy tam powrócili jako opiekuńczy i zwierzchni suweren. Nawet Sahara mogłaby dać ludziom wyżywienie – po sztucznym i trudnym, ale wykonalnym technicznie ukorzenieniu biosfery. Kaddafi chciał coś w te klocki eksperymentować, ale już nie zdążył.

  Gdyby Półwysep Arabski i ziemie przyległe powierzyć w dzierżawę Niemcom chociaż na 10-20 lat, to pewnie Zatoka Perska i Morze Czerwone by przekształcono w słodkowodne jeziora, co by złagodziło mikroklimat, powiększając tereny osadnicze. Hermana Sorgela projekt Atlantropa był zbyt skomplikowany, ale wspomniane dwa akweny dla pożytku-odsolenia „lokalnego”, mogłyby się nadać świetnie. Dalej w głąb lądu, wzorem Holandii – zbudować sieć kanałów nawadniających, tylko na znacznie większą skalę i wzorem Anglików w Australii – studnie artezyjskie. Zbudować rękami samych Arabów pod niemieckim nadzorem, bo w perspektywie jako Europa robimy to dla nich – żeby, w porównaniu z obszarem Indii czy wschodnich Chin, mogło się tam zmieścić oraz wyżywić nawet MILIARD „uchodźców” – cała islamska diaspora i jeszcze więcej, z komfortowymi enklawami białego osadnictwa. Do tego nowoczesne technologie z uwzględnieniem patentów Tesli i fundacji Keshe, dla ułatwienia życia, bo ropa nam jest potrzebna za przeproszeniem na damski ch*j.

  Gdyby Arabowie chcieli sobie nieco uszlachetnić rasę (a wielu z nich by chciało i marzy o tym), to poprzez genetyczne szczepionki od niemieckich biologów i poprzez nasienie wyselekcjonowanych mężczyzn z Europy, przy odrobinie dobrej woli i chęci oraz międzynarodowej współpracy robionej z ładem i składem – nauka oraz planowa polityka państwa mogłyby zdziałać CUDA! Ja muzułmanów nie kocham nazbyt żarliwie, ale też nie stawiam na nich krzyżyka jak na straceńcach, skoro chcą iść do przodu (w pozytywnym sensie). Z arabskich wybieleńców bardziej udanych, tak po matce Angielce wygląda np. król Jordanii, Abdullah II ibn Husajn – i retoryczne pytanie, czy ktokolwiek tutaj nazwałby go „brudasem”, czując niesmak itp:

 58. Do 57.
  8500 Niemców, w tym wielu specjalistów, żyje i pracuje tylko w Dubai. Opinia w 57,może wzbudzać kontrowersje ale opisany plan o którym wspomina komentujący,jest za kulisami wielkiej polityki, realizowany. Z korzyściami dla stron zainteresowanych.To jest początek.Oczywiście takie plany wkurzają spekulantów żywnością na giełdach zboża,produktów rolnych.

  Oczywiście,że Afryka to idealny areał dla rolnictwa ale to rolnictwo jest niszczone dotacjami dla rolnictwa w EU,z której są eksportowane produkty ….rolne, zwięrzęta do Afryki.

  Pomijam fakt,że państwa w EU zachodniej,podzieliły Afrykę na swoje wpływy gospodarcze (złoża)i militarne.Z byłych kolonii, do dzisiaj czerpią korzyści i gigantyczne zyski.

 59. Roman B said

  AFD chce pamiętać tylko to co wielu tamtejszych dziadków bojąc się władzy skrywa w zakamarkach swojej pamięci ,szafy czy piwnic.To były dni!!!
  Butni ,dumni ,wielcy!
  Nawet prymitywny wiejski głupek gdy szedł w kamasze stawał się rycerzem a wracając w rodzinne strony jego mundur lsnił orderami. A co My Polacy mamy z tego że germańcy dziś szukają odrobiny słonecznego światła bo przez tyle lat byli przykryci brudnym brezentem?
  Już zapomnieliśmy piekło okupacji?
  Wywózki na roboty do Rzeszy jako darmowi niewolnicy?
  Obozy Koncentracyjne?
  I rzeczy tak okrutne jak rzeź Woli przez siepaczy SS ,czy spalenie żywcem polskich cywilnych więźniów w więzieniu Radegast w Łodzi w roku 1945?
  Niemcy nie mają prawa istnieć!
  A istnieją bo wygrani dali im takie prawo!

 60. krytyk_21 said

  Aby się nie wykłócać na chama zaznaczę tylko, że alianci zachodni i wschodni „wielki brat”, też sporo mieli niefajnych rzeczy na sumieniu. Nawet bardzo niefajnych, z czego nikt ich uczciwie nie rozliczył. Bo historię piszą ZWYCIĘZCY, a z pokonanych najwygodniej ponad miarę robić kozła ofiarnego (np. zbrodnia „niemiecka” w Katyniu). Bez urazy dla niekumatych, z pozdrowieniami dla rozsądnych. Bywajta!

 61. […] 2017-09-26 (wtorek) @ 20:09:50 […]

 62. Pinxit said

  55
  Kryyk _21

  Birobidzan istnieje:

  Birobidjan: The Story of the First Jewish State – Inquiries Journal

  http://www.inquiriesjournal.com/articles/221/birobidjan-the-story-of-the-first-jewish-state

  Birobidjan – The First Jewish State | Rehmat’s World

  https://rehmat1.com/2010/06/13/birobidjan-the-first-jewish-state/

 63. Zerohero said

  @Tomek, 23

  Bzdurzysz nie na tema Tomku. Niemcy np. na dzień dobry rozstrzeliwali poddających się obrońców poczty gdańskiej, a ich Luftwaffe waliła do kolumn uchodźców i polskich lotników ratujących się na spadochronie. Tak więc z tym honorem bez przesady.

  W ogóle nie mam pojęcia po jakiego czorta wchodzisz w koleiny porównań co było gorsze: Sowiety czy III Rzesza. Ma to jakiś związek z tematem? Przesadne straszenie „niemiecką dumą” jest po prostu wodą na młyn zwolenników islamizacji Europy, bo tak się składa, że przeciwnicy islamizacji w Niemczech to są tożsamościowcy niemieccy, we Francji – francuscy, w Finlandii – fińscy.

  Nie widzę potrzeby aby z tej okazji po raz 100 licytować się nt. NKWD i przeginać pałkę w drugą stronę. Powinniśmy zachować zdrowy umiar w ocenach.

 64. gorky said

  re53

  „Żydzi mogliby pokazać całemu światu, jak dzięki swojej ciężkiej pracy i wrodzonemu sprytowi zamieniają pustynny Półwysep Arabski czy biedną Afrykę w krainę mlekiem i mlekiem płynącą. „

  Proszę pokazać jenego żyda co to dzięki jego ciężkiej pracy itd..nie pasożydowal.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: