Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sudbina Srba o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Wolne tematy (24 – …
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Brytyjski oficer przewidział upadek Zachodu

Posted by Marucha w dniu 2017-09-27 (Środa)

To zdumiewające, że wielcy tego świata nie wyciągnęli jeszcze wniosków z historii. Spisane ludzką ręką cztery tysiące lat dziejów, a oni wciąż ślepi i głusi na wołania przodków.

Pycha kroczy przed upadkiem, dlatego jesteśmy u schyłku pewnej epoki – gdzieś między starym i nowym imperium. Czy mamy powód do rozpaczy?

Teraz już wiem, że po fazie rozkładu, trwającym okresie dekadencji i zbliżającej się utracie nadziei, przyjdzie czas na zryw. W międzyczasie wyłonią się święci naszych czasów, „którzy wzniosą sztandar obowiązku i służby przeciw zdeprawowaniu i rezygnacji”. Po nich przyjdą pionierzy, którzy dobiją gnijący świat, obalą go, a na jego zgliszczach narodzi się coś nowego.

Zrozumiałam to dzięki pewnemu Brytyjczykowi. Sir John Glubb’owi (1897-1986) – bo o nim mowa – który w publikacji „Cykl Życia Imperium” spogląda na bieg historii z niespotykaną uczciwością. Osobiste życiowe koleje losu pomogły mu uwolnić się od wpływów naturalnego nacjonalizmu wbudowanego w każdego z nas.

Będąc synem wysokiej rangi żołnierza w służbie czynnej Królewskich Inżynierów, od dzieciństwa podróżował po świecie, dzięki czemu jego młodzieńczy umysł otworzył się na wiele kultur. W dorosłym życiu sam został oficerem, a sławę zyskał jako dowódca Transjordańskiego Legionu Arabskiego w latach 1939-1956. W późniejszych badaniach nad historią przemierzył tysiące lat i znalazł powtarzającą się prawidłowość. Dzięki niej zrozumiał dlaczego Imperium Brytyjskie upadło, i dlaczego upadły wszystkie imperia przed nim. Ze zdumiewającą precyzją wyliczył i opisał przebieg kolejnych etapów znanych mu supermocarstw.

Przełomowe odkrycie

Koleje losu przewidywalne jak prawo ruchu z zasad dynamiki Newtona? Metoda odczytywania historii opracowana przez John’a Glubb’a potwierdza, że z dziejami ludzkości jest jak z prawami fizyki. Autor udowadnia to w oparciu o szereg udokumentowanych wydarzeń. Zachęca czytelników do ponownego spojrzenia na historię – tym razem jako całości, zamiast wygodnego dla naszych uczuć i pozornych potrzeb fragmentu. Proponuje odrzucić dotychczasowe ograniczenia kryjące się za sentymentami, resentymentami, przywiązaniem do narodu i ulubionej epoki. Tylko wtedy będziemy obiektywni. Dzięki temu odkryjemy bogactwo na miarę nauk Arystotelesa.

Główna teza, którą zaprezentował John Glubb, jest następująca: „historia udzieli nam bezcennych lekcji, pod jednym wszak warunkiem – jej cztery tysiąclecia muszą być przeanalizowane gruntownie i bezstronnie.”

W swych badaniach Brytyjczyk doszedł do imponującego wniosku. Cykl Życia Imperium jest stały i nie zależy od poziomu technologicznego i systemu społecznego. Autor wykazał, że Grecja Aleksandra i jego następców (331-100 p.n.e.) przeszła przez te same fazy co Imperium Arabskie (634-880), Wielka Brytania (1700-1950) i wszystkie pozostałe zbadane potęgi.

Co ciekawe, Glubb wyliczył, że na cały cykl potrzeba (zaledwie) ok. dziesięciu ludzkich pokoleń. I tak, „droga rozwoju nieznanego narodu ku chwale” przebiega zawsze w podobnym przedziale czasowym, przez Fazy: Zrywu, Podboju, Rozwoju Gospodarki, Obfitości, Intelektu, aż do Rozkładu, Dekadencji i Utraty Nadziei.

To wszystko już było

Przecieram oczy ze zdumienia. Dowiaduję się, że przeszło tysiąc lat temu w świecie arabskim nastąpiło odwrócenie płci – mężczyźni chcieli być kobietami, a kobiety mężczyznami. Po ulicach Bagdadu – stolicy ówczesnego Imperium Arabskiego – paradowali młodzieńcy, którzy nosili kobiece ubrania i korale; wzrosła tendencja do zachowań homoseksualnych; prężnie działały ruchy feministyczne.

Dziś wydaje się to nieprawdopodobne, aby w arabskiej społeczności publicznie dochodziło do takich zjawisk. A jednak – łudząco podobny cykl przechodzą wszystkie supermocarstwa. I tak, zniewieścienie arabskich mężczyzn oraz wzmożona aktywność arabskich kobiet były zjawiskiem towarzyszącym ostatnim fazom ich upadającego imperium. Brzmi znajomo, prawda?

Autor spisał swoje spostrzeżenia w latach 70. XX wieku, więc nie mógł wiedzieć, że z identycznym kuriozum świat zachodni zmierzy się kilkadziesiąt lat później. A jednak John Glubb to przewidział. Każde kolejne przytoczone sprzed wieków przykłady zdumiewają analogią do tego, co dziś obserwujemy.

Brytyjczyk zauważył między innymi, że „bohaterowie czasów upadku są zawsze podobni – sportowcy, śpiewacy lub aktorzy. Współczesne słowo „celebryta” jest używane wobec komika lub piłkarza, ale nie polityka, wojskowego lub wspaniałego pisarza” .

Te i wiele innych przykładów nie pozostawiają wątpliwości. Imperium, którego jesteśmy poddanymi (?) kończy się na naszych oczach.

Kolejne strony książki Glubb’a odzierają czytelnika z najmniejszych złudzeń. Autor wykazał, że rozkład wartości kulturowych i społecznych zawsze poprzedza zbyt długi okres bogactwa. Upadkowi zawsze towarzyszy napływ imigrantów (!). Rządzących schyłkowym mocarstwem zawsze cechuje wysoki stopień ignorancji, nieudolności i przekonanie, że ich władza jest im dana na zawsze.

Schyłek wyróżnia także upadek praktyk religijnych, rozwiązłość i materializm. Idące na zatracenie społeczeństwo nie może liczyć na polityków, ponieważ tych zajmują jedynie ich wewnętrzne kłótnie i spory. I wreszcie, „dekadencja charakteryzuje się tym, że obywatele nie wykazują już chęci obrony czegokolwiek, ponieważ żyją w przekonaniu, iż nic nie jest tej obrony warte”.

No dobrze, ale jak nazwać to imperium, które obecnie chyli się ku końcowi? Zachód to zbyt ogólne i stare pojęcie. Kto jest tutaj władcą? I wreszcie – gdzie był początek tego, co właśnie weszło w fazę schyłkową?

Matematyka nie kłamie

John Glubb niektóre zjawiska zaobserwowane za jego życia przypisuje szeroko pojętemu Zachodowi, ale nie nazywa tego po imieniu. Z nazwy określa jedynie znane mu imperia, które już zdążyły się rozpaść. Brytyjczyk zostawił nam jednak wskazówkę. Wyliczył średnią czasu trwania każdego z nich. Mając konkretne dane dotyczące kolejnych faz, możemy na własną rękę poszukać początku tego, co właśnie się kończy. I tak, korzystając z opracowanej przez Glubb’a metody przeniesiemy się wprost do rewolucji francuskiej.

Rozpoczęta w 1789 roku Faza Zrywu – w której doszło do gwałtownych zmian polityczno-społecznych i obalenia monarchii – pogrzebała stary świat, zastępując go nowym porządkiem. Kilka lat później, wraz z nastaniem Fazy Zdobywców (Podboju) Mayer Amschel Rothschild – określony przez magazyn „Forbes” jako „ojciec finansów międzynarodowych” – wypuszcza swoich pięciu synów w świat. Ekspansję rozpoczęli kolejno: Nathan Mayer (Londyn), Jacob (Paryż), Salomon (Wiedeń), Kalman (Neapol) i Amschel Mayer (Frankfurt nad Menem). Potem przyszedł czas na Fazę Rozwoju Gospodarki, a wraz z nią rozkwit przedsiębiorczości. Po tym okresie nastąpiła Faza Obfitości, której pierwszą ofiarą zawsze jest moralność. I wreszcie Faza Intelektu, której tzw. szkoła frankfurcka jest naszych czasów symbolem, wszak to właśnie nad Menem w Niemczech obmyślono ideologie, które w ostatecznym rozrachunku dobijają zachodnią cywilizację. Fazy Rozkładu i Dekadencji są tego konsekwencją. Ostatnim etapem, który nadejdzie bardzo szybko, będzie Faza Utraty Nadziei.

Nowy Porządek Świata już się zestarzał i wkrótce na naszych oczach zacznie dogorywać. A wraz z nim światowe rządy: liberalnej demokracji, międzynarodowych instytucji finansowych, stojących ponad prawem korporacji, globalnych organizacji, itp.

Brytyjski oficer nie pozostawił złudzeń. Z naukową precyzją wykazał, że za chwilę przyjdzie zryw, wyłonią się nowi zdobywcy i pogrzebią stary świat. Jak się do tego przygotować? Jak przetrwać, przeżyć, i wreszcie ocalić wartości, które chcielibyśmy zachować dla kolejnych pokoleń? Sir Jonh Bagot Glubb na wszystko zostawia genialną odpowiedź i wskazówki. Brytyjczycy to głupcy, że z takiego skarbu nie skorzystali. Czy z nami będzie podobnie? Podbita Polska wydaje się znajdować jedynie na rubieżach gnijącego świata. Już tylko od nas zależy czy odetniemy się od nieuleczalnej gangreny zanim będzie za późno.

Książka „Cykl Życia Imperium” i „W poszukiwaniu środków zaradczych”, składa się z dwóch artykułów opublikowanych pierwotnie na łamach „Blackwood’s Magazine” (1976, 1977). Na polskim rynku ukazała się w ramach serii Biblioteka Rządzących i Rządzonych oraz Fizyka Życia. Polski Wydawca (PAFERE, QBS – Jan Kubań, Warszawa 2017) w trosce o dobro narodu udostępnia dzieło Brytyjczyka za darmo na stronie: ksiazki.pafere.org.

Agnieszka Piwar
http://mysl-polska.pl

Książka jest również udostępniona w gajówce:
https://marucha.files.wordpress.com/2017/09/john-glubb-cykl-zycia-imperium.pdf
lub przez zakładkę „Do pobrania”.
Admin

Komentarzy 71 do “Brytyjski oficer przewidział upadek Zachodu”

 1. JO said

  To nie sa nowinki ani nowiny, bo upadek w stylu opisanym i zauwazonym przez autora.. jako konsekwencja odrzucenia Pana Boga wlasnie opisuje Stary Testament. Kropka w kropke… – jest to Kara Boza.

  Czy ktos wyciagnie wlasciwe konsekwencje i wdrozy je w zycie swoje i bliskich…?

 2. Yagiel said

  Prawda. Imperia, cywilizacje są śmiertelne. Padają jak drzewa czy mistrzowie świata… Pytanie: dlaczego imperia/cywilizacje ludzkie są śmiertelne, tzn. dlaczego nie uczą się na błędach poprzedników?
  Może dlatego, że młodzi myślą, że są lepsi, mądrzejsi, postępowi, itp. – a są tylko młodzi. Mają przyszłość…

 3. Pinxit said

  Upadek Zachodu to juz Lenin przewidzial: „Zachod ukreci sobie bicz ,na ktorym sie powiesi”

 4. Bo-bola said

  Niewatpliwie Golub basza rozpoznal wlasciwie przyczyny upadkow imperiow. Jest nim destrukcyjna dzialanosc ludu, ktory zadajac corac nowych przywilejow w koncu przeciaza ekonomie systemu. Pisalem o tym dosc dawno temu zajmujac sie takze tym, co nastapi po najblizszym upadku cywilizacji bialego czlowieka .Zapraszam http://bobolowisko.blogspot.com/2011/11/ile-czasu-nam-jeszcze-zostalo-i-co.html

 5. Pinxit said

  2
  Yagiel
  Niektorzy traktuja cyklicznosc i upadek cywilizacji na za sadzie”przekarmienia” spoleczenstw.
  Bardzo wysoko rozwiniete spoleczenstwa sa leniwe, nie chce im sie pracowac i wlasciwie konczy sie ideologia przetrwania.
  Jakos podobno tak sie sklada, ze wysoko rozwiniete spoleczenstwa sa podbijane przez prymitywne hordy.
  Nie wiem, czy zawsze tak jest ale Rzym i grecja byly juz bardzo przekarmione. Grecy wystawali na agorze i nie godzinami.. nie dniami.. ale calyni miesiacami dyskutowali swoje pomysly filozoficzne.
  Rzymianie to na lezaco spozywali posilki . Kraj sybarytow do tego sie zle odzywial. Niedawno czytalem, ze Rzymian wykonczyl olow zawarty w jakichs pokarmach.
  A byly tez i kataklizmy takie jak sie przydarzyly Etruskom. W Mezopotamii byl potop.jeszcze innych wykonczyly wojny…i nadmiar ambicji zdobywania coraz to nowych terenow…( imperializm?)
  Inna przyczyna jest podobno zanik ideologii przetrwania i brak nastepcow. To nie tylko Aleksander macedonski sie tak bardzoa „rozciagnal w przestrzeni”, ze zdobyl wiel ale niczego nie byl w stanie utrzymac.

 6. PISKORZ said

  re 2 .: a są tylko młodzi. Mają przyszłość…” I WIDZĄ TYLKO KONIEC WŁASNEGO NOSA..Zapominają /ha ha ha/, że starość nie radość, A MŁODOŚĆ NIE WIECZNOŚĆ.

 7. Tomasz said

  Rzeczywiscie, roznego rodzaju dewiacje charakteryzowaly starozytnych Rzymian przed upadkiem imperium. Podobnie jak dzisiaj, popularny byl homoseksualizm oraz rozne seksualne zboczenia w tym wyrafinowane tortury.

  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/03/12/poczet-dewiantow-czy-cesarstwo-rzymskie-zalozyli-wariaci/

  Kiedys czytalem informacje zamieszczone przez czestego goscia tego forum Romana Kafla, ze scieki kanalizacyjne w starozytnym Rzymie pelne bylyt trupkow nowonarodzonych dzieci. Dzisiaj jest podobna sytuacja, z tym, ze morduje sie dzieci nienarodzone w ramach aborcji.

 8. Dziadzius said

  Dzieki Panie Gajowy za podanie tego artykulu o Generale Glubb. Czytalem jego ksiazek jak jeszce wlos na czerpie byl czarny i pamiec sluzyla – ale wlos pobielal i pamiec tez zbladla i zapomnialem i nazwisko autora i tytul jego ksiazki kiedy podalem jego teze o nadchodzacej zgniliznie i upadku Zachodu w moim komentarzu ( ponizej)

  „Roch Witczak: Bluźnierstwo dziwnie skarane albo diabelskie swaty
  Posted by Marucha w dniu 2017-09-23 (sobota)

  General Gleb ( tak gdzies w latach 1900) napisal ksiazke ( sooory tytulu juz nie pamietam ) ze Imperia , wszystkie imperia, takie jak Rzym czy Anglia czy Prusy/Niemcy czy i jak widzimy dzisiejsza Ameryka ida ta sama droga od poczatku do konca i ze te etapowe drogowskazy sa widoczne i prawie druzgocaco znaczone.”

  Dzieki tez Panie Gajowy za dostep do Polskiego tlumaczenie tej ksiazki.

 9. Jazzik said

  Do pana Pinxit odnośnie ołowiu… ołów zawierały wodociągi i kanalizacja.
  A skoro upada imperium Rotshildów to wypada się cieszyć.

 10. Archer said

  Jeszcze wcześniej niż ten brytyjski trep opisał to francuski socjolog Gustaw Le Bon w książce – „Psychologia tłumu”.

 11. Boydar said

  „… Dzięki niej zrozumiał dlaczego Imperium Brytyjskie upadło …”

  Nie upadło, jako jedyne w tej pięknej histerii. Zastąpiło tylko zewnętrzne znamiona imperializmu, znacznie chytrzejszymi i tańszymi w eksploatacji wynalazkami.

  „… Brytyjczycy to głupcy, że z takiego skarbu nie skorzystali …”

  „Brytyjczycy”, znaczy się kto ? Saakszwili jest/był/znowu nie jest, Ukraińcem. Akurat Brytyjczycy właśnie skorzystali, może nie „z tego skarbu” ale jednak. Bo wszystko wskazuje że nie dali się do szczętu wymordować, pomimo braku takiej np. Rosji. Jeśli tak jest w istocie, są obiektywnie lepsi od nas.

 12. Johnny said

  Obecnie mamy do czynienia z otwieraniem puszki Pandory. Otumanione spoleczenstwa akceptuja na razie malzenstwa gejowskie, ale na tym sie nie skonczy. Przeciez w kolejce czekaja nastepne “przesladowane mnijeszosci”jak pedofile, sodomici, kazirodcy, kanibale, itd. Nawet tak liberalny narod jak Francuzi chyba ostatnio sie obudzili i protestowali tlumnie przeciwko adoptowaniu dzieci przez gejow. Chyba zaczynaja sobie zdawac sprawe z tego jaki los szykuja swoim dzieciom i wnukom, ale promotorzy tych chorych idei nie proznuja. Niedawno w Baltimore odbyla sie konferencja z udzialem “naukowcow” z czolowych amerykanskich uniwersytetow o potrzebie legalizacji pedofilii.
  http://www.piotrskarga.pl/ps,7707,2,0,1,I,informacje.html

 13. Yagiel said

  ad Pinxit @ 4 i Jazzik @ 8

  Z ołowiem to aquadukty: spływała nimi woda z gór po ołowianych foremkach – ołów się kumulował w organizmach, więc wariowali jak każdy po ołowiu; grizzly też kiedyś były takie agresywne, bo najedzone ołowiu na terenie po jakiejś kopalni srebra? w Górach Skalistych; patrz też życie na Śląsku…
  Co jest naszym odpowiednikiem ołowiu?

  Jeszcze jedna uwaga: czy ten Angol pisał tylko o imperiach naszych i blisko Europy? Bo zawsze były rózne na Globie imperia, stada imperiów, a w stadzie – wiadomo – ktoś musi być Alfa. I ten/ta Alfa się zmienia. Teraz w stadzie USrael wygląda na schyłkowego Alfę – kto go nastąpi?

 14. Pinxit said

  8
  Jazzik
  Faktycznie czytalem o tych wodociagach.
  Zdaje sie, ze nasza cywilizacja ma tez problemy ze starymi rurami zelaznymi, ktore od wiekow nie byly wymieniane.

  A gdy chodzi o Rotszyldow- to mi ich nie zal. Ale razem z nimi, my wszyscy odlecimy w czarna dziure dziejow.
  Pomniki juz zaczelismy burzyc. I pradawne miasta: Palmire, Aleppo, Mosul…

 15. RomanK said

  A aaaa – jak bylo przed Potopem????? przed samym Potopem…a w Sodomie- Gomorze zanim spadl na nie Deszcz Siarki i Ognia….
  Najwazniejsza Ksiazka Naukowa Ludzkosci …Biblia wyraznie pisze….Ksiegi Rodzaju Rozdzial 6-…..

 16. Rick said

  Wcale nie jest ” to zdumiewające, że wielcy nie wyciągnęli wniosków”.
  Zdumiewające by było, gdyby je wyciągnęli.
  Przecież oni właśnie chcą tego upadku.

  Dziś zresztą coraz mniej ludzi cokolwiek dziwi.
  Myślę, że gdyby np.za Szydło wstawić osła gadającego jej głosem – to może na początku ludzie by niedowierzali. Ale w końcu by ten fakt zaakceptowali.

  Można dziś jawnie mówić prawdę i na nikim ona nie zrobi żadnego wrażenia.
  Niedawno pomyślałem, że za czasów Jezusa to przynajmniej mógł On odnosić się w swoich dyskusjach z Żydami do Starego Testamentu, Abrahama i Mojżesza.

  Dziś, gdyby odnieść się do Nowego Testamentu, np. do nauki o posłuszeństwie żony i dzieci względem Rodziny – potraktują takiego człowieka jak potencjalnego terrorystę.

  Nie ma wogóle tych odniesień w żadnych mediach, nie mówiąc o wymiarze sprawiedliwości. Nawet Hierarchia o tym milczy.

  Dziś Jezusa potraktowano by więc jak wariata a wcześniej mimo wszystko słuchano i zadawano pytania. Traktowano Go więc poważnie.

  Czy możliwe wiec byłoby głoszenie Ewangelii w dzisiejszych czasach ? Myślę , że nie.
  Ale też zapewne nie skazano Go by na karę śmierci przez ukrzyżowanie.

  Nie spełniłby więc Jezus dziś swojego przesłania, a Jego Ewangelia zginęłaby w masie bezużytecznych informacji, programów rozrywkowych, filmów itd.

  Czy obojętność jest więc gorsza niż skazanie na śmierć?

 17. RomanK said

  Olow byl w winie….bo trzymano go i rozlewano w olowianych kadziach,,,
  W hydraulice olow uzywany byl jeszcze do niedawna na skale tysiackrotnie wieksza niz w Rzymie stad nazwa hydraulika;;plumb er…
  Upadek..nastepuje wszedzie tam gdzie pojawia sie homoseksualizm….

  Imperium Brytyjskie nie upadlo….nigdy nie upadlo..ono tylko zmienilo Forme , Nazwe i Charakter.

 18. Polo said

  Naprawdę jest nad czym się zastanowić.

 19. Frank said

  Tzw. kultura modernistyczna jest produktem spisku przeciwko cywilizacji chrześcijańskiej. Bezwzględnie negatywna i coraz bardziej obsceniczna współczesna „kultura” atakuje źródła ludzkiej godności i nadziei, które określają nas jako istoty ludzkie – cechy, które odróżniają nas od świata zwierzęcego. Np. kilka lat temu media narobiły wiele hałasu wokół sztuki teatralnej, granej na deskach scenicznych Londynu i Nowego Jorku, o „miłości seksualnej” pomiędzy żonatym mężczyzną a kozą. Autor sztuki Edward Albee powiedział w wywiadzie prasowym, że The Goat jest wyzwaniem rzuconym „społecznemu tabu” i ma nadzieję, że publiczność po obejrzeniu tej sztuki „zrewiduje swoje wartości i stosunek do sodomii”. Komentator Kanału 4 telewizji brytyjskiej zachwycał się sztuką, którą określił jako „zabawną, poruszającą i tragiczną”.

  Modernistyczna anty-kultura dąży do demoralizacji i destrukcji społeczeństwa poprzez dyskredytowanie tych ideałów. Antykultura ta przedstawia człowieka w czysto naturalistycznych i materialnych kategoriach. Każdy bodziec seksualny oraz każda funkcja ciała musi być rozpoznana i często zaspokojona. Takie postępowanie uznawane jest za „od-ważne”, natomiast każdy opór uznawany jest za represyjny, pruderyjny a nawet faszystowski czy ksenofobiczny.

  http://www.bibula.com/?p=28329

 20. ojojoj said

  Ja mam duzo prostsze wytlumaczenie i bardziej uniwersalne.

  Na poczatku zalozenia systemu, firmy, panstwa jest zawsze pieknie bo nie ma korupcji, nikt nie zna slabosci nowego systemu i nie wie o co chodzic.

  Kazdy ma tak jakby „nowego ducha” w sobie kiedy powstaje nowy system. Podobnie jest tez przy poznawaniu swojej drugiej polowki, zalozenia nowej firmy, kupno nowego mieszkania (gdzie odrazu wszystko chce sie zmieniac i wyburzac sciany), odbudowy Warszawy po wojnie, itd.

  Po jakims czasie czlowiek poznaje luki w systemie i go wykorzystuje. Korupcja sie szerzy i na koniec system upada. Czy myslicie ze nawet takie rozpowszechnianie gejostwa czy pedofili nikomu nie jest na reke i dzieje sie ot tak sobie? Ktos (skorumpowany polityk) bierze za to kase, zeby pedal sobie mogl zaadoptowac dziecko.

  Nawet jak sie przypatrzymy etapom zycia czlowieka to znajdziemy te same podobienstwa (dziecko jest niewinne, dorosly zaczyna byc skorumpowany, zeby potem jako starzec na lozu smierci przeklac wszystkich i caly swiat ze wzgledu na „bagaz” jaki ze soba zabiera do grobu). Podobnych przykladow mozna mnozyc bez liku.

  A wiec jest jeden powszechny naturalny mianownik: poczatki sa piekne, bo kazdy ma ta sama wiedze w danym systemie (czyli nikt nic nie wie), aby potem po poszerzeniu wiedzy wyeksploatowac system ile sie da dla WLASNYCH korzysci (korupcja), dlatego na koniec wszystko sie wali i powstaje nowy system i tak w kolko. A motorem tego dzialania jest chciwość, ktora na koniec przez etapy takie jak pycha czy zarozumialosc robi z czlowieka psychopate.

  Opisany przeze mnie proces tak samo dziala jezeli nowy system jest narzucony z zewnatrz, jak np. komunizm. W tym przypadku najwiecej korzysci odnosza ci co system narzucili innym, bo wiedzieli o dziurach (a raczej zaprojektowali te dziury) wczesniej niz reszta.

  P.S. Nie trzeba uczyc sie historii zeby dojsc do tych samych wnioskow. Wystarczy rozejrzec sie na okolo i wyciagnac prawidlowe wnioski.

 21. Boydar said

  „… upadek … następuje wszędzie tam, gdzie pojawia się homoseksualizm …” – Pan Roman (17)

  Kręcicie Panie Kafel. I próbujecie ludziom zakręcić. Pojawienie się homoseksualizmu jako zjawisko akceptowane i powszechne jest efektem, skutkiem, konsekwencją gremialnego oszczania praktycznie wszystkich dziesięciu przykazań. I odstawienie Boga do chlewu. I dla tego muszą takie społeczności upaść, a nie bo Stasiek wyryćkał Zenka czy Kaśka wylizała Małgosi. Od tego państwo nie upada; upada bo i Stasiek i Zenek powinni zbudować całą wielką i pożyteczną społeczeństwu konstrukcję w drodze do Kasi i Małgosi. To jeśli nie ma tej konstrukcji, to co ma tworzyć te państwo, armia i podatki ?

 22. Leszek said

  Frank, a propos kazirodztwa, pedofilii itp. odchylen. Okazuje sie, ze to nie tylko na zachodzie. Przeciez u nas prof. Hartman apeluje o uznanie kzirodztwa za legalne zachowanie. Pytanie czym sie ten „profesor” kieruje?
  Czy siege do zydowskiej tradycji, gdzie te zwiazki czesto wystepowaly. Polki, ktore sprzataja u wielodzietnych ortodoksyjnych rodzin zydowskich na Williamsburgu w Nowym Jorku wiele moglyby na ten temat powiedziec. Skutkiem takich kazirodczych zwiazkow sa czesto debilowate osobniki.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/471051,prof-jan-hartman-wszczyna-debate-o-legalizacji-kazirodztwa-to-juz-jest-odlot.html

 23. Niebywaly said

  Panowie Boydar i Kafel! Pytanie czy rozpusta seksualna byla popularna tylko w czasie upadku imperiow. My patrzymy na takie zachowania z punktu widzenia judeo-chrzescjanskiej moralnosci. Tymczasem niektore gorszace nas zachownia byly czescia starozytnych cywilizacji. Podobno w tak slynnyej obronie Termopilow przez Spartan braly udzial pary gejowskich kochankow.

  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/03/03/zboczona-historia-trzystu-cala-prawda-o-seksie-w-starozytnej-sparcie-18/

  Z kolei, Egipcjanie nie znali pojęcia wstydu takiego jak dziś. Czymś zupełnie zwyczajnym w kraju piramid było chodzenie nago. Podobnie nie dziwiła nikogo publiczna masturbacja, której z okazji rozmaitych świąt dopuszczali się kapłani, a nawet faraonowie. Młodzież uprawiała seks przedmałżeński bez żadnego zażenowania czy widma konsekwencji. Był on zresztą, inaczej niż w większości kultur starożytnych, traktowany bardzo pobłażliwie.

  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/03/16/seks-w-cieniu-piramid-prostytucja-w-starozytnym-egipcie-18/

  ——
  Co to jest „judeochrześcijańska moralność”?
  Coś takiego jak upalny mróz?
  Wedle mej najlepszej wiedzy moralność żydowska i chrześcijańska stoją w sprzeczności.
  Admin

 24. Boydar said

  No i jakie wnioski, Panie Niebywały ? Przecież Autor na to własnie wskazuje, może niezbyt przekonująco argumentując, ale jednak. Nie wiem co chciał Pan udowodnić a co obalić. Choć w temacie obalania to możemy porozmawiać konstruktywnie.

 25. Czytelnik said

  Panowie

  Wstrzymajcie się od wygłaszania poglądów na temat upadku imperium, np. Cesarstwa Rzymskiego. To nie taka prosta sprawa.

  Na temat przyczyn katastrofy świata antycznego napisano wiele książek, ale żadna z teorii nie jest pewna. Jedną z lepszych pozycji jest książka Gibbona „Zmierzch Cesarstwa Rzymskiego”. Warto przeczytać.

  Nie mieszajcie w to Boga, ani Biblii. Ani Bóg, ani Biblia nie mają tu nic do rzeczy. Chyba, że ktoś chce zaciemnić sobie obraz.

  Przyczyny zagłady antyku są NIEZNANE.

  A teoria upadku Rzymu z powodu stosowania ołowianych rur wodociągowych jest do kitu. Rzymianie mogliby się, co najwyżej, nabawić ołowicy, ale nic więcej. Lepiej brzmi pogląd, że Rzym wykończyły „mandale kosmosu”. Ale, na Boga, nie ołów!

  A weźmy pod uwagę upadek Imperium Brytyjskiego. Co je wykończyło?
  Też ołów? Też mandale?

  Na rozkład imperium składa się dziesiątki czynników i nie wiadomo, które są ważne. Nie wiadomo również czy wszystkie czynniki (przyczyny) są znane.

  Jak to jest, że mądrzy ludzie z Gajówki, których czytam z uwagą, potrafią pisać tyle głupstw, jeśli opuszczą swój teren.

 26. Marucha said

  Re 25:
  Nie mieszajcie w to Boga, ani Biblii. Ani Bóg, ani Biblia nie mają tu nic do rzeczy.

  Czy ośmiela się Pan stawiać Bogu jakieś granice? W co wolno mu się mieszać, a w co nie?

 27. Boydar said

  Paaanie Gajowy. Jeśliby Bóg „musiał” się mieszać, albo jeśli nawet tak można by wnioskować po niektórych pozornie niewytłumaczalnych naturą rzeczy zdarzeniach, to świadczyłoby to o niedoskonałości Jego Dzieła jakim jest świat. A ono jednak doskonałe jest. I Bóg przewidział mechaniczną wręcz konsekwencję każdego grzechu.

  Oczywiście, nie o taki punkt widzenia rozchodziło się Panu Czytelnikowi. Świadczą o tym bzdury które (25) napisał. Tak czy siak, Bóg stworzył prawa, a więc „wspólnego” ma. W Biblii zaś zostały opublikowane oficjalnie, czyli też ma, Biblia znaczy się.

  ——
  Panie Boydar, jakbym niezręcznie się nie wyraził, prawda jest taka, że Bóg wie o wszystkim i nic nie dzieje się bez Jego przyzwolenia.
  Admin

 28. ECHO said

  czytając artykuł „Środowisko naturalne a prawo własności” na stronie PAFERE ma się wrażenie, że albo trafiło się w kosmiczną dziurę, albo do zakładu psychiatrycznego

 29. MecenasR said

  #26 Marucha mianowal sie adwokatem Boga. Ale co z Biblia?

  ——
  Bóg nie potrzebuje mojej adwokatury, ciężki idioto.
  To niektórym ludziom trzeba przypomnieć rzeczy podstawowe.
  Admin

 30. Ola said

  ad. 28
  a tam ta wlasnosc . Najpierw sie czlowiek narobi , zeby ja miec , potem zamartwi , zeby utrzymac . A do grobu jej nie wezmie .
  Dzieciom da. Dzieci najpierw sie o nia pokloca , a w koncu zjedza i przepija. ” Wlasnosc” – jedna z kapitalistycznych glupot.

 31. Boydar said

  I właśnie dlatego za Włodzimierza Ilicza uspołeczniono m.in. oliną cipę.

  Dekret Gubernatorskiej Rady Komisarzy Ludowych miasta Saratów „O skasowaniu prawa własności prywatnej w stosunku do kobiet” (1918), w którym przeczytamy, że: «Wszystkie kobiety objęte tym Dekretem, nie pozostają nadal własnością prywatną», lecz stają się własnością całej klasy robotniczej. Prawo przydziału do korzystania z uwolnionych kobiet posiada Rada żołnierskich, chłopskich i robotniczych Deputowanych miast i wsi. Obywatele mężczyźni, jeżeli akceptują warunki tego Dekretu, mają prawo korzystać z kobiety nie częściej niż cztery razy w tygodniu i nie dłużej niż przez trzy godziny. Każdy członek kolektywu robotniczego ma obowiązek wpłacać 2% od swej pensji na konto funduszu edukacji ludowej. Każdy mężczyzna, chcąc skorzystać z egzemplarza mienia ludowego (to jest kobiety…), musi przedstawić wydany przez związek zawodowy lub przez fabryczny komitet robotniczy dowód swej przynależności klasowej

 32. Ola said

  ad. 31, Bordar

  ” Nie żaden Dekret Gubernatorskiej Rady Komisarzy Ludowych miasta Saratów – a Wolnej Organizacji Anarchistów miasta Saratów która liczyła jednego członka, a był nim Michaił Uwarow, właściciel herbaciarni , wielki żartowniś, który za ten żart zapłacił życiem „

 33. Boydar said

  Nooo … szacunek, nie dała się Pani Ola wkręcić 🙂

  Ale i tak racji nie ma. Co do własności.

 34. Marucha said

  Re 31, 32, 33:
  Faktem jest, że w „Manifeście Komunistycznym” wyraźnie mówi się o wspólnych żonach.

 35. Boydar said

  „… nic nie dzieje się bez Jego przyzwolenia …”

  A więc MUSI mieć cel. To taka wartość dodana 🙂

  Przepraszam, Panie Gajowy (27), imperatyw, czyli musiałem.

  ——
  Nie inaczej.
  Admin

 36. Przemko said

  ciekawe. czyli okazuje się, że w Imperium Arabskim (634-880) mieliśmy feminizm, dżender, pedalstwo i „upadek praktyk religijnych”. chyba ktoś zapomniał wziąć leków – tych na nogi – bo tych na głowę to już nie ma po co brać!

 37. Boydar said

  „… Latem 1918 r. w Moskwie został rozpowszechniony „dekret o uspołecznieniu panienek i pań”. We Włodzimierzu miejscowy komitet rewolucyjny wprowadził obowiązek rejestracji kobiet między 18. a 30. rokiem życia, a mężczyźni otrzymywali specjalne talony na ich „użytkowanie”.

  Na pierwszym zjeździe młodzieżowego Komsomołu przyjęto statutowy zapis nakładający na każdego komsomolca i komsomołkę obowiązek zaspokajania popędu płciowego współtowarzyszy. Wprowadzenie przez bolszewików edukacji seksualnej spowodowało wielką falę gwałtów na dziewczynach pochodzących ze starych elit, dokonywanych przez proletariackich kolegów z klasy. Wprowadzali oni w życie rewolucyjne pomysły, za jednym zamachem zwalczając „wrogów ludu” i wyzwalając ich od reakcyjnych przesądów …” – https://historia.org.pl/2015/07/08/bolszewicka-rewolucja-seksualna/

  Więcej o rzeczonym (31) „Dekrecie” i „dowcipnym” Uwarowie przeczytać można tutaj –
  http://www.kulturaihistoria.umcs.lublin.pl/archives/2815

  Bo notkę (32) to Pani Ola z gazwybu zerżła była żywcem.

 38. Yagiel said

  Zabawnie powspominać kulturę sexualną bolszewików – tymczasem tematem jest przecie upadek cywilizacji zachodniej, tj. naszej, z kolei… Lecz jak najb jesteśmy w temacie:
  Europa Zach doświadcza obecnie tej samej wyzwolonej edukacji gwałtownej – w roli bolszewików 100 lat potem czy właściwego klasowo elementu chójowego występują nachodźcy islamscy/afrykańscy.

  Pytanie tylko, kiedy była ta rewolucja, która ich wyniosła/przyniosła tu do władzy nad pip’kami? Czyżby to była rewolucja EWP: Europejskiej Wspólnoty Pipek? Źródła ma te same: że się żonę wysyła do łoża faraonowi jako siostrę… „Postęp” polega na tym chyba, że zamiast dorosłych niewiast czy licealistek wysyła się już dziewczynki czy zgoła dzieci maleńkie – na ofiary…

  Bolszewickie już qrestwo takie w UE ? W Polsce?

 39. […] Tekst  wzięty  z  https://marucha.wordpress.com/2017/09/27/brytyjski-oficer-przewidzial-upadek-zachodu/ […]

 40. ang said

  re25
  przyczyna ukrywana skrzętnie przed czytelnikami to żyd, stoi on od początku, biblia, za upadkiem cywilizacyjnym. Ołowiu to wstrzeliwują oni do głowy ludziom…niszczyciele cywilizacji, oficjalna nazwa, uczone barany żydowskich bałałajek.

 41. Rafal Cz. said

  Ja sie troche dziwie panu Gajowemu. Szanuje go za jasne okreslenie swojego stanowiska ale nie moge pojac
  dlaczego zasczyca soimi komentarzami wpisy na to nie zaslugujace. Byc moze wrodzona krewkosc gospodarza gajowki sie ujawnia.Najbardziej boli obojetnosc – nie uwaza pan?
  Jesli zas krewkosc no to gratuluje wigoru.
  Boga zas nie nalezy bronic bo czynnosc taka (obojetnie w jakiej formie) Bogu owlacza wszak to On bowiem
  jakiejkolwiek obrony nie potrzebuje, bedac wszechmogacym.

  ——
  Żeby Pan wiedział, ile wpisów ignoruję… ale są takie, gdzie obowiązek nakazuje zająć zdecydowane stanowisko.
  Przy okazji powtarzam: nie chodzi o jakąś „obronę Boga”, ale o świadectwo, o przypomnienie ludziom o Jego Istnieniu.
  Admin

 42. RomanK said

  Panie Niebywaly….na ile pan zna Historie ktora zawieraja Ksiegi Rodzaju,,Vedy AryoSlowianskie, czy Mahabharatha???
  Wszedzie przewija sie ta sama symbolika..te same sprawy opisywane z roznych punktow..i te same zjawiska i wydarzenia.
  POniewaz dzisiejsza archeologia dostarczyla tylu dowodow, ze tylko totalny nieuk i ignorant moze stac na grunce Ewolucji.. nauki biologiczne potwierdzaja z duza dokladnoscia zapisy Swiatych Ksiag.
  Preokupacja ze sprawami rozrodczosci, czystosci krwi, genealogii…ewidentne opisy chimer i hybryd.. opowiadaja o tym ze droga Czlowieka nie byla ani latwa ani samotna ani bezpieczna.
  Ta obecna wiedza uswiadomila juz dzis,,, ze to nie jest zadna sprawa glebokiej przeszlosci. Sa nasza terazniejszoscia i zadecyduje to o naszej bliskiej przyszlosci.
  OKultyzm zajmuje sie tym od zarania… i dzis ponawia atak frontalny..przy pomocy milionowych rzesz cymbalow.
  Wszystko juz bylo…nihil novi….kazdy ma to na co zaluguje!

 43. Rafal Cz. said

  a pan jest uk?
  prosze podac jakies konkrety.
  O nic wiece nie prosze.

 44. Listwa said

  @ 40 Ang

  Za upadkiem cywilizacyjnym stoi Biblia?

  A mozesz coś więcej o tym napisać? bo sądzę że to tylko głupawy slogan. Biblia nie jest produktem żydów.

  @ 25 Czytelnik

  „Przyczyny zagłady antyku są NIEZNANE”.

  – czyli czego ? Imperium Rzymskiego? Czy końca epok wszystkich poszczególnych antycznych regionow?

  W przypadku Imperium Rzymskiego miarodajnym i najlepszym autorem jest św Augustyn z Hippony. On sformułował czynniki upadku.

  @ 29 MecenasR

  A co taki lękliwy jesteś?

  Czytaj poznawaj, tylko bacz, abyś dobrze poznawał , a nie po swojemu.

  @ 41 RafałCz
  Boga zas nie nalezy bronic bo czynnosc taka (obojetnie w jakiej formie) Bogu owlacza wszak to On bowiem
  jakiejkolwiek obrony nie potrzebuje, bedac wszechmogacym.

  – Pan Bóg powiedział : Idźcie i nauczajcie. Nauczanie i wyjaśnianie, opisywanie , nawet jeśli jest to obrona Pana Boga i jego koncepcji w wymiarze ludzkiej świadomości jest własciwe i nie nalezy tego traktować jako obraze lub uwłaczanie Panu Bogu.

  Jest powiedziane : wiara rodzi się ze słuchania. Więc nie należy zakazywac mówienia i przekazywania, wyjasniania i obrony.
  Apologetka jest cool.

  @ 23 Niebywały

  Dobro i zło, moralność i niemoralność, mądrość i głupota są niezależne od ludzkiej percepcji i klasyfikacji.
  To, że jakiś starożytny lud uważał żę cos jest dobre , gdy obiektywnie jest złe, nie uczyni aktu złego w istocie dobrym. Zły czyn pozostanie złym.

  Następstwem grzechu pierworodnego jest cheć i skłonnośc człowieka do własnej oceny co jest dobre , a co złe. Ale jego opinia niczego nie zmieni. Pan Bóg w doskonałej swej ocenie i poznaniu , określłił jasno zło i dobro. I tego nalezy sie trzymać.

 45. Jurgen said

  Imperia upadają, bo odrzucają mądrość i przywódczą rolę żydów. Antyludzki antysemityzm, nacjonalizm czy ksenofobia to choroby, które zabiją najzdrowsze społeczeństwo. Gdyby jednak ludzkość zechciała skorzystać z dziejowej mądrości żydów oraz przyjąć do swojego serca święte księgi judaizmu, świat stałby się rajem na ziemi, wiecznie kwitnąca i radującą się krainą mlekiem i miodem płynąca, w której ludzie bez żadnych wojen dożywaliby stu lat.

 46. Boydar said

  Wysiłek włożony w skonstruowanie (45) ironii oceniam na … kolejową trójkę.

 47. Boydar said

  To (46) parafraza Pana Gajowego, oczywiście.

 48. Jurgen said

  Bardzo dziękuje Panie Boydarze za tę szczodrość, mam nadzieję, że pod Pańskim czujnym okiem przejdę szybką reedukację i poprawię swoje notowania.

 49. Boydar said

  Będę się w takim razie czujnie przyglądał, obiecuję.

 50. Boydar said

  A, i jeszcze jedno; powiedz Pan tym swoim, że oprócz kasy wiszą nam jeszcze Łużyce i Rugię. Po załatwieniu tych drobiazgów możemy usiąść do rzeczowych rozmów na tematy gospodarcze.

 51. Jurgen said

  Palestyna Wam nie wystarcza, Panie Boydar?

 52. Boydar said

  Przecież już Panu pisałem, Palestyna później.

 53. Jurgen said

  Panie Boydar, Rugia to kolebka Staroeuropejczyków z haplogrupy I1, gdzie tam Panu do nich. Proszę się nie ośmieszać, wszystko byście tylko chcieli…

 54. Jurgen said

  Panie Boydar, ja też wiele rzecz pisałem Panu wcześniej, ale Pan nie przyjmuje żadnych argumentów.

  Cały czas tylko srulenie i rabiniczny bełkot…

 55. Boydar said

  A to zna Pan jakiś inny ? I jeszcze odróżnić potrafi ???

 56. Jurgen said

  Panie Boydar,

  na rabiniczny bełkot najlepszą bronią jest nauka, szczególnie tak nie lubiana przez Was genetyka, której nie jesteście w stanie podważyć, ale za to skutecznie ją zagłuszacie.

  Proszę napisać Panie Boydar, co Pana łączy z Rugią i rdzennymi Rugijczykami, że wyciąga Pan po nią swoją rękę? W czyim imieniu? Nowy ziemia obiecana? Chętnie się dowiem.

  https://wolnemedia.net/czas-gdy-europejczycy-byli-imigrantami/

 57. Boydar said

  Najpierw kasa Misiu. Rugia i tak jest nasza; słowo Gruzina droższe piniędzy.

  ——
  Całe byłe NRD to ziemie słowiańskie, o czym świadczą nie tylko geny, ale i słowiańskie nazewnictwo, którego nie zdążyli do końca wyplenić.
  Admin

 58. Jurgen said

  Panie Boydar,

  ucieka Pan z merytorycznej dyskusji, bo poza srulskim chciejstwem nie ma Pan nic do powiedzenia.

  Nie będziecie mieli ani Rugii, ani Kurdystanu, a i Palestynę niedługo będziecie musieli oddać Palestyńczykom.

 59. Boydar said

  No widzi Pan, jak to dobrze porozmawiać z kimś wtajemniczonym; teraz już wszystko wiem. Ale względem Rugii to się Pan jeszcze przekona; a na Kurdystan i Palestynę nigdy nie mieliśmy specjalnej ochoty.

 60. Boydar said

  Proszę nie zapomnieć o Łużycach, bo w sumie to mnie Pan zagadał !

 61. Jurgen said

  Panie Boydar,

  Kultura Łuzycka, dzieląca się na zachodnią i wschodnią, była kompleksem wieloetnicznym, powstałym na terenach wcześniej zasiedlonych przez ludność staroeuropejską, zwaną przez badaczy Wenetami/Wenedami (hg. I1 oraz I2), ale żadnego strulstwa tam nie było…

 62. Boydar said

  No właśnie ! Nie było ! I dla tego macie oddać.

 63. Jurgen said

  Panie Boydar,

  jak na wyciągającego ręce po Rugię czy Łużyce, to posiada Pan dość nikłą wiedzę w temacie.

  Albo Pan uciekasz od tematu, albo kąsasz jak żmija. Skąd my to znamy…

 64. Marucha said

  Panie Jurgen,
  Prędzej czy później szkopstwo ze szkopa wyjdzie. Tak jak z szanownego Pana.

  A Rugia to była ziemia słowiańska. SŁOWIAŃSKA. Znajdowała się tam najsłynniejsza świątynia słowiańska, Arkona.

 65. Jurgen said

  Panie Marucha,

  skoro ze mnie wychodzi szkop, toi z Pana zwyczajne nieuctwo, które chce Pan przykryć i zamaskować próbą obrażenia mnie i sprowokowania. Próżny trud…

  Etnos Słowian stworzyły dwie haplogrupygrupy – staroeuropejska I2 oraz indoeuropejska R1a, po których połączeniu dopiero zaczynają się Słowianie.

  https://slowianiegenetykahaplogrupy.wordpress.com/

  Dalsze dyskusje, z obydwoma Panami, uważam za jałowe.

  ——
  My również, bo nie wiemy, co ma wynikać z istnienia dwu haplogrup. Słowianie istnieją od tysięcy lat. Niemcy dopiero gdzieś od X wieku.
  Nie zakrzyczy Pan nikogo swoimi apodyktycznymi bredniami.
  Admin

 66. Boydar said

  Łużyce !!! …

 67. Jurgen said

  Panie Boydar,

  w sumie sympatyczny z pana ludzik, więc miło mi się z Panem gawędziło.

  W odróżnieniu od Pana Maruchy, z którego wychodzi mały despota.

  ——
  Tylko nie mały! Tylko nie mały!
  Admin

 68. Jurgen said

  Ano to wynika Panie Marucha, że polodowcowa i mezolityczna ludność z haplogrupy I2 przyjęła w swoje progi indoeuropejskich przybyszów z R1a, wzięła ich kobiety za żony, dała im swoje i tak właśnie narodzili się Słowianie. Połączyło ich Słowo. Dlatego tak ciągłość trwa tysiące lat, bo jej głównym korzeniem jest staroeuropejska ludność z I2, czyli najstarsi Polacy jeśli można tak powiedzieć, czasem zwani Prasłowianami.

  ——
  No i co? Sam Pan się zgodził, iż Prasłowianie są tu od tysięcy lat…
  Admin

 69. Yagiel said

  golono, strzyżono

 70. Boydar said

  Po IP przesyła się dzisiaj prawie wszystko, Panie Jürgen, ale wideł wciąż nie. Stąd, jak domniemam, Pańskie wrażenie.

 71. Przeczytałem linkowaną książeczkę i muszę powiedzieć, że mam mieszane uczucia.
  Z jednej strony dobra synteza bytu imperiów ale tu akurat autor prochu nie wymyślił.
  Z drugiej strony pisane z pozycji typowego, brytyjskiego imperialisty/szowinisty. A to już niestety osłabia przekaz.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: