Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Liwiusz o Putin i putinizacja
  Marucha o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  UZA o Mons. Carlo Maria Viganò: «Bid…
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Kanut o Wolne tematy (23 – …
  UZA o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Zenon_K o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Pół roku dla Jacka Międlara za słowa prawdy

Posted by Marucha w dniu 2017-09-27 (Środa)

Były ksiądz Jacek Międlar został skazany na pół roku ograniczenia wolności za rzekome znieważenie posłanki Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus.

Sąd wymierzył oskarżonemu karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności, polegającą na obowiązku nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie.

Według art. 216 par. 2 Kodeksu karnego, „kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”. – Wpis oskarżonego zawierał obrażające sformułowania (…) użyte zostały określenia powszechnie uważane za obelżywe, mające na celu upokorzenie, wyrażające pogardę i lekceważenie. Wpis niesie w sobie ogromny ładunek negatywnych emocji – mówiła w uzasadnieniu orzeczenia sędzia Agnieszka Modzelewska.Wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia jest nieprawomocny.

– Wyrok mnie satysfakcjonuje. Nie było moim celem karanie kogokolwiek. Chciałam zwrócić uwagę opinii publicznej na hejt w internecie i to się udało, Bardzo podobało mi się uzasadnienie wyroku. Pani sędzia odwoływała się do godności człowieka. To bardzo ważne. Wszystko zaczyna się od słowa, a słowo, czy wypowiedziane w cztery oczy, czy napisane w internecie, może prowadzić do tragedii. Nadal będę zajmować się sprawą mowy nienawiści w internecie. Dziś wieczorem przedstawię w Sejmie projekt ustawy, która ma pomóc w walce z tym zjawiskiem. Ustawa miałaby wprowadzić instytucję tzw. ślepego pozwu. W przypadku tego, co nazywamy internetowym hejtem, najczęściej osoba poszkodowana nie zna danych osoby, która zamieszcza takie treści. Ustawa umożliwiałaby skierowanie do sądu pozwu bez podania danych osobowych sprawcy. Sąd niejako wyręczyłby obywatela, zwracając się do dostawcy internetu czy innych podmiotów, i ustalił dane osobowe. Dalej proces toczyłby się tak, jak każdy inny – powiedziała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Jacek Międlar skomentował wyrok słowami – W uzasadnieniu wyroku dopatruję się relatywizacji w kwestii eugeniki i aborcji. Można wyciągnąć z niego wniosek, że wysoki sąd ujmuje godności ludzkiej osobom przed narodzinami, z czym się nie zgadzam. Jeżeli sąd uznał, że znieważające jest przypisanie komuś, że jest zwolennikiem islamizacji, to sąd uznał, że islam jest złem, z czym się akurat zgadzam. Będę się odwoływał od wyroku, ale najpierw wnoszę o przesłanie uzasadnienia wyroku.

Michał Miłosz
http://prawy.pl/

Pouczeni, nie ośmielimy się nazwać Wielce Czcigodnej posłanki Joanny Scheuring-Wielgus ani kurwą, ani szmatą, ani antypolską kanalią.Nawet by nam to do głowy nie przyszło.
Admin

Komentarzy 37 do “Pół roku dla Jacka Międlara za słowa prawdy”

 1. Dziadzius said

  No i przyszedl juz ten czas opisany w Biblii ze „ZLO beda nazywac DOBRYM a KLAMSTWO , PRAWDA.”

 2. gość said

  Jacek Międlar u Roli o swoim wyroku, kapłaństwie, papieżu Franciszku, Kościele, systemie i Polsce

 3. GRU said

  Brawo panie Adminie, pana dosadność co do tej chazarskiej kurwy i szmaty Joanny Scheuring – Wielgus oraz jebanej szmaty antypolskiej, jest wielce godna i godna uwagi.

  Godna może i nie jest. Ale prawdziwa.
  Admin

 4. narozniak said

  Panie GRU, pański wpis niesie w sobie ogromny ładunek negatywnych emocji. ;-)))
  Zauważyliście to uderzające podobieństwo do Róży Luksemburg?

 5. AlexSailor said

  Jeszcze raz, co powiedział ks. Międlar:

  „”Konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?””

  Za .http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jacek-miedlar-skazany-za-zniewazenie-poslanki-joanny-scheuring-wielgus/8jxphhk .

  No i gdzie tu obraza lub poniżenie?

  Zapamiętajmy.
  „sędzia Agnieszka Modzelewska”

  Ciekawe będzie uzasadnienie wyroku, którego w żaden sposób nie można uzasadnić.

 6. gość said

 7. snag said

  AlexSailor @ 5 ,…

  To ta – Cywilna sprawa o pierdołkę, oskarżony skuty jak serial morderca a proces przy zamkniętych drzwiach ,…

  Oskarżająca żydówka, sędzina również … Oskarżony Polak Katolik … What a surprise że taki wyrok.

  Luuudzie obudźta się tam do jasnej !!!

 8. Marek B said

  @7

  Jasne. Pełna racja. Tylko co mamy zrobić?

 9. VA said

  Co robili rodzice i dziadkowie Joanny Scheuring w czasach PRL?

 10. jjj said

  7 Do wielu stwierdzeń bym się skłaniał, ale … skuty nie jest.

 11. Moher49 said

  Władza winna zamiany narodu w stado, zaprzedana wrogom tradycji, nie jest warta nawet nienawiści, ale wyłącznie pogardy. (…) My nie uprawiamy demokratycznej polityki, ale jesteśmy przeznaczeni do misji odrodzenia Narodu. (…) Nasz Ruch jest Zakonem, w godzinie walki i poświęcenia nie możemy tłumaczyć się oklepanym frazesem: „Rezygnuję, bo mam rodzinę”. Wiedziałeś o tym od początku i nikt cię nie zmuszał do bycia nacjonalistą.” Śp. Robert Larkowski

  Panie Jacku, oni pana ubiją jak Roberta Larkowskiego, ks Jerzego Popiełuszkę i wielu innych. Ilu jeszcze męczenników musi urodzić polska ziemia ?.

 12. snag said

  Marek B.

  Wyjsc na ulice ,…

 13. anonim said

  ad.9
  To samo co dziadkowie i wujkowie sędziny Modzelewskiej…swój u swojego razem po swoje.

 14. wtorek said

  nielogiczności prawa aborcyjnego

  Spadkobiercą może być osoba fizyczna, która żyje w chwili otwarcia spadku. Jednakże dziecko jeszcze nienarodzone ale poczęte w chwili otwarcia spadku może być spadkobiercą, jeżeli urodzi się żywe (art. 927 § 1 i 2 k.c.).
  http://www.adwokat-cholub.pl/warto-wiedziec/prawo-spadkowe/12-dziedziczenie-spadku-przez-dziecko-jeszcze-nienarodzone.html

  Nasciturus (łac. „mający się urodzić”) – termin pochodzący z prawa rzymskiego oznaczający dziecko poczęte, ale jeszcze nieurodzone.

  nasciturus pro iam nato habetur, quotiens de commodis eius agitur – „dziecko poczęte uważa się za już narodzone, o ile chodzi o korzyści dla niego”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nasciturus

 15. Boydar said

  Panie Moher, ks. Popiełuszkę do 125p zaciągnęli w sutannie …

 16. Grace said

  Skandal! Polacy powstancie z kolan !

 17. La Reine Toronto said

  a gdzie lawnicy?

 18. ang said

  Zakładając, ze tak jest jak wygląda lub zwykła pokazówka na czasie. Polaku trzymaj mordę w kubeł albo..

 19. peacelover said

  ….trzeba sie organizowac i.. w zorganizowany sposob tak zrabac ryje tym parchom zydowskim, zeby utracili zdolnosc mowy !!!!

  Zeby sie to scierwo BALO !!!! Innego wyjscia NIE MA !!!!!!!!!!!!!!!! i… nie dac sie zlapac !!!!!!!!!!!!!!!

 20. JerzyS said

  Zbrodnie sprawiedliwości – odsłona I sprawa Anny O.
  Dział: Społeczeństwo, Temat: Sądownictwo

  Przeprowadzenie eksperymentu procesowego wykazałoby, iż „walenie” w głęboko rzeźbione dębowe drzwi gołą ręką (tak zeznała pokrzywdzona) było fizycznie niemożliwe bez poważnego pokaleczenia i stłuczenia ręki.

  W mieszkaniu pokrzywdzonej znajdowała się siedziba zarządu i administracji wspólnoty mieszkaniowej, bowiem jej mąż był w tym czasie przewodniczącym zarządu wspólnoty. Jest naturalnym, iż członkowie wspólnoty (którą jest również skazana) przychodzili do siedziby zarządu do przewodniczącego zarządu ze swoimi problemami i dzwonili, a nie walili do drzwi. Anna O. rzeczywiście w ciągu całego roku 2012 kilkanaście razy chciała porozmawiać z przewodniczącym zarządu i dzwoniła do drzwi mieszkania siedziby zarządu/mieszkania. Na rozprawie pokrzywdzona twierdziła, że również dzwonienie do jej drzwi przez oskarżoną brzmiało wyjątkowo natrętnie i zupełnie innaczej niż dzwonienie innych osób, jak np. listonosza, co wywoływało u niej „niepokój”. Podczas rozprawy syn pokrzywdzonej, występujący jako jej pełnomocnik twierdził, iż siedziba zarządu nie znajdowała się w mieszkaniu rodziców, tylko innym mieszkaniu. Skazana wnioskowała, aby sędzia wystąpiła do gminy (która posiadała większość we wspólnocie) w celu ustalenia adresu siedziby zarządu i administracji wspólnoty. Sędzia uznała, iż ta kluczowa okoliczność również „nie ma znaczenia dla rozstrzygnięcia sprawy”.

  Stąd sędzia nie mogła ustalić;

  · – czy w 2012r. mąż pokrzywdzonej był przewodniczącym zarządu,

  c – czy mieszkaniu pokrzywdzonej w roku 2012 znajdowała się siedziba zarządu i administracji wspólnoty mieszkaniowej,

  · czy Anna O. waliła lub dzwoniła do drzwi pokrzywdzonej,

  · jaka częstotliwość walenia i dzwonienia do drzwi siedziby zarządu wspólnoty, spełnia kryteria przestępstwa nękania,

  · czy w ogóle walenie w drzwi było możliwe bez uszkodzenia ręki.

  Na podstawie jakich ustaleń i dowodów
  Sędzia Agnieszka Modzelewska
  uznała Annę O. winną nękania pokrzywdzonej?
  Ten oczywisty dla każdego średnio inteligentnego człowieka brak jakichkolwiek ustaleń wskazujących na winę Anny O. umknął uwadze sądu odwoławczego i sąd ten podtrzymał orzeczenie sądu I instancji.

  W tym miejscu niezbędne jest
  przedstawienie zachowania
  Sędzi Modzelewskiej na sali sądowej,
  aby zrozumieć skalę bezprawia jaka dotknęła Annę O., które uzasadnia w pełni użycie określenia prof. W. Kuleszy – zbrodnia sprawiedliwości.

  Przez prawie cztery lata trwania procesu Anna O. była pozbawiona jakichkolwiek praw człowieka gwarantowanych przez Konstytucję i umowy międzynarodowe obowiązujące w Polsce. Jej godność czyli fundament powinności prawa wobec człowieka wymagała, by była traktowana przez sędzię w sposób sprawiedliwy, czyli bezstronnie i według jednakowej miary. Godność Anny O. nie mogła się urzeczywistniać na sali sądowej Sędzi Modzelewskiej, bowiem Sędzia pozbawiła jej bezpieczeństwa prawnego poprzez ciągłe naruszanie prawa do rzetelnego procesu – jak brak bezstronności sędzi w jej zachowaniu, mimice, decyzjach i otwartej dyskryminacji oskarżonej. Skazana była sterroryzowana krzykami sędzi, ciągłymi (kilkukrotnymi na każdej niemal rozprawie) groźbami kar porządkowych – za prośbę o głos, prośbę o pozwolenie wniesienia wniosku dowodowego lub protest podczas słuchania świadków. Po wymierzeniu skazanej kilku kar porządkowych wysokich grzywien i zapowiedzi, iż następna kara to będzie 14 dni aresztu, Anna O. praktycznie nie miała prawa głosu i bezsilnie przyglądała się procesowi inkwizycji. Skargi i wnioski o „zdyscyplinowanie” członkini kasty nadzwyczajnej były ignorowane przez innych członków tej kasty. Na ostatniej rozprawie sędzia ogłosiła wyrok po czym oświadczyła, iż „utajnia” ustne uzasadnienie wyroku i wyprosiła publikę oraz …skazaną. W protokole nie ma ani słowa o tej nieznanej prawu decyzji utajnienia ustnego uzasadnienia wyroku, a żądania o sprostowanie protokołu rozprawy spotkały się z „rżnięciem głupa” i robieniem ze skazanej awanturnicy, pieniaczki i osoby upśledzonej na umyśle przez główną przedstawicielkę kasty nadzwyzajnej w tym sądzie i przez wyższe czynniki. Gdyby nie świadkowie – publika na rozprawie, sama skazana chyba uwierzyłaby, że coś z nią nie tak.

  22 rozprawy „rozłożone” na niemal cztery lata w relatywnie nieskomplikowanej sprawie – posłużyły sędzi zamieszać, zaciemnić i ukryć brak rzetelnego rozpatrzenia sprawy w masie nie mających żadnego znaczenia dla rozpatrzenia kwestii winy lub niewinności – „ustaleń i dowodów”. I tak np. pokrzywdzona składała swoje wyjaśnienia przez 5 dni – czyli ca 16-17 godzin – siedząc wygodnie w foteliku, nie niepokojona przez sędzię plotła trzy po trzy o historii rodziny, kto kiedy się urodził, kto był ślubnym, a kto nieślubnym dzieckiem, co robił dziadek i tatuś pokrzywdzonej, plotek o historii mieszkańców kamienicy itp. Na przedstawienie przypadków nękania – czyli jedynych kwestii, którymi winien być zainteresowany sąd – przypadło max 2-3 godziny i oprócz walenia i dzwonienia okazało się, iż były inne nieprawdopodobne przypadki nękań jak np; – Anna O. „któregoś dnia opluła pokrzywdzoną na ulicy i jej sukienka była cała mokra, wróciła więc do domu i zmieniła spódnicę”.

  Dla porównania 84 letniej matce Anny O. podczas składania zeznań, sędzia nie zaproponowała krzesła i leciwa kobieta z trudem stała przez ponad godzinę składania wyjaśnień. Sędzia krzyczała na nią „milczeć” „ nie odzywać się” i straszyła karami porządkowymi, łącznie z aresztem, kiedy świadek nie dosłyszała pytania sędzi i odpowiadała nie na temat. Sędzia doprowadziła starszą panią do łez. Płakała też zrozpaczona skazana, a sędzia nie krzyczała a darła się „milczeć, to oskarżona wnioskowała tego świadka”.

  [i] https://faxe1.blogspot.ca/2016/05/do-czego-pani-ani-potrzebna-konstytucja.html

 21. AlexSailor said

  ad 7 @Sang

  Jak ja tego nie cierpię.

  1. Ks. Międlar nie jest skuty.
  2. Nie sądzę, by był Pan w stanie stwierdzić, czy sędzia jest „żydówką”, a jeśli jest Pan w stanie, to proszę podać chociaż przesłanki,
  3. Ciekaw jestem również, na jakiej podstawie twierdzi Pan, że oskarżająca jest „żydówką” (nie mam pojęcia).

  Bo widzi Pan.
  Jeśli to 2 i 3 stwierdzenie Pana jest wyssane z palca na zasadzie mniemanologii stosowanej, to robi Pan tym bardzo złą robotę.
  I nie chodzi o „antysemityzm” (mam głęboko …), tylko o mieszanie Polakom w głowach i podważanie własnej wiarygodności.

 22. Birton said

  ad. 4
  … podobieństwo do ŻYDÓWKI Róży Luksemburg…

  Jana 8:44
  Jezus o Żydach : „Waszym ojcem jest diabeł i to jego żądze chcecie zaspokajać. On od początku był mordercą i nie wytrwał w prawdzie, ponieważ w nim nie ma prawdy. ”

  Amen

 23. Birton said

  Polska Żydowska Republika Bananowa 1944-2017, niestety – jak mówią wtajemniczeni, na przystankach PKS .

 24. brys said

  Panie Marynarzu, a mógłby Pan skomentować ten fragment uzasadnienia: „Wpis niesie w sobie ogromny ładunek negatywnych emocji”? I co ma wspólnego z prawem?

 25. Jurgen said

  Panu Międlarowi z tej bezkarności poprzewracało się w głowie, dlatego w ramach resocjalizacji powinno się go wysłać do jakiegoś ośrodka dla uchodźców, gdzie ciężką pracą mógłby się szybko zrehabilitować.

 26. Gdzie były protesty Pani Joanna Scheuring-Wielgus za PO-PSL gdy dzieci były odbierane z mniej zamożnych rodzin i sprzedawane na zachód? Nie było protestów?Oznacza że Ta Pani była i jest za sprzedażą i odbieraniem dzieci w Polsce.Handel dziećmi, został zablokowany ,prawnie i oficjalnie przez PiS.Pomimo tego do dzisiaj opozycja w administracji (Białogard) odbiera dzieci.Nawet niemowlaki.Ja to nazywam łapankami jak za czasów Hitlera.O takich perwesyjnych politykach,tak sadystycznych pracownikach w Polsce 2017,SS za czasów Hitlera,mogło tylko pomarzyć.Oni realizują politykę wyniszczania mieszkańców Polski.Na raty i tak jak sobie życzyło SS w Niemczech.

  Jacek nie przejmuj się.Poradzisz sobie.

  Ja mam za sobą kilkanaście wyroków, grzywień w tysiącach Euro za protesty ale i za dostarczanie dowodów ,filmów z ukrytej kamery ,na których pracownicy socjalni,pedagodzy w domach dzieckach przypalali papierosami 3 letnie dzieci lub wyrywali włosy 2-3 latkom.

  Za dowody przekazane prokuraturze…w Niemczech.Gangsterzy w administracji zaskarżali , mnie za filmy z ukrytej kamery…w guzikach,w zegarkach.

  Jacek, Dbaj o zdrowie i prowadz , zdyscyplinowane życie.

  W Polsce są jeszcze,mam nadzieję, jeszcze, zdrowi,normalni,politycy,pracownicy administracji.

 27. Isreal said

  na forum pojawił się wsiowy głupek i sadzi bąki

 28. Bogaty Miś said

  ad 21
  „2. Nie sądzę, by był Pan w stanie stwierdzić, czy sędzia jest „żydówką”, a jeśli jest Pan w stanie, to proszę podać chociaż przesłanki,” – przesłanką jest nazwisko oraz fakt zostania sędzią. Aby zostać sędzią trzeba być żydówką albo czerwoną.

 29. Boydar said

  Jakie to (28) qurwa proste i zrozumiałe, a ludzie kombinują jak koń pod górę.

 30. , said

 31. snag said

  VA @ 9 ,…

  Dzis to malo wazne bo niczego nie zmieni … Wazne co ona robi … Ona od dawna pluje Polakom w twarz … bezkarnie

 32. […] 2017-09-27 (środa) @ 20:35:43 […]

 33. snag said

  Alex ,…

  Pogrzeb p. trochę, odrób zadanie domowe a zobaczysz że nie mielę językiem – Rada, nie moja a pewnego generała z Sojuzu ‚jeśli masz watpliwoscie czy jewrej czy nie, sprawdź kim jest małżonek/a’.

  Może nie skuty ale wygląda na biodrowe kajdany dla niepoczytalnych (łańcuch w pokrowcu) normalni przestępcy mają goły łańcuch (w US) i dlatego może palnąłem, jeśli palnąłem – Starość nie radość z koncentracją nie najlepiej … Sorry ,…

  Może i lepiej gdyby żydzi bo jeśli szabes-goje to znacznie gorzej niż to wygląda.

 34. VA said

  re: 31
  Ustalenie korzeni dzisiejszych rzadzacych Polska jest podstawa do zrozumienia jak sie to wszystko kreci i dlaczego takie prymitywy jak parchata zydowka Joanna Scheuring zasiada w Sejmie.
  Gdyby to nie bylo wazne, to zydokomunisci mordercy Polakow nie zmieniali by nazwiska i zyciorysy.

 35. Głos Prawdy said

  Biedny ksiądz, myślał sobie chyba, że poza kapłaństwem znajdzie swobodę i sprawiedliwość. Nigdzie jej nie ma oprócz Boga i Jego nielicznych dzieci.

 36. stanislawp said

  no to w Polsce prawdziwych kapłanów kara się jak kryminalistów
  a łajdacy jak bp Zadarko sprowadzają nielegalnymi kanałami muzułmanów aby islamizować kraj katolicki
  Jest to akcja typowa dla Kabalistow (Zahr)
  niestety, dobrze to nie wróży, skoro kabała jest dziś główną siłą Watytkanu z fałszywym papieżem na czele..
  argumentem przecież było, że tak o aborcji jak I o islamistach, sąd podziela linię Episkopatu Polski I VICE VERSA
  ks Jacek Międlar może tego nie rozumieć, że ten wyrok jest trudniejszy do obalenia niż ten którego żadał prokurator…
  innymi słowy
  przecież tak mało dostał
  a mówiło się ze za PRLu był zamordyzm I kneblowanie ust…
  wg mnie
  księdza Jacka dopadły zle duchy, tam gdzie diabeł nie mógł wleźć to posłał jakieś baby… na bank!

  proszę otoczmy ks Jacka modlitwą wstawienniczą, jego upadek jest dla mnie osobiście bolesny

 37. Xiążę_Radziwiłłłłł_Wilczopolski said

  Międlar to pułapka zręcznie konstruowana. Te wyroki mają go tylko uwiarygodnić by przechwycić jak najwięcej zdesperowanych świrów na jego stronę.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: