Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Znaleziono tajny ośrodek, gdzie Hitler pracował nad bronią jądrową

Posted by Marucha w dniu 2017-09-27 (Środa)

Niemiecki poszukiwacz skarbów odnalazł w okolicach Oranienburga przedmiot, który najprawdopodobniej stanowił element bomby atomowej nazistów.

Zdaniem archeologa-amatora radioaktywny kawałek metalu jest dowodem istnienia tajnego ośrodka badawczego okresu II wojny światowej, w którym zajmowano się opracowaniem broni atomowej — pisze The Independent.

Jak wyjaśnia gazeta, 64-letni Bernd Thälmann znalazł przedmiot z pomocą wykrywacza metalu, który wydał nietypowy dźwięk. Mężczyzna przyniósł przedmiot do domy, po czym poinformował władze o znalezisku. Policja ustaliła, że metal emitował promieniowanie, i ewakuowała 15 mieszkańców sąsiednich kilku domów. Przedmiot został zamknięty w ołowianym kontenerze i wywieziony przez specjalistów ds. bezpieczeństwa radiacyjnego.

Wobec Thälmanna wszczęto postępowanie karne za nielegalne posiadanie radioaktywnych materiałów. Mężczyzna odmawia wyjaśnień, gdzie dokładnie znalazł przedmiot. Jak informują władze, znalazca zamierzał zatrzeć ślady będące pozostałością po tajnym ośrodku nazistów w rejonie Oranienburga, w którym produkowany był pluton do celów wojskowych. W tej organizacji pracowano nad urzeczywistnieniem planów Hitlera o utworzeniu bomby atomowej.

Niemcy jako pierwsze zaczęły opracowywać broń atomową w 1939 roku, nie zdołały jej jednak skonstruować. To USA doprowadziły do pojawienia się pierwszych na świecie atomowych materiałów wybuchowych. Uruchomiony przez nie w 1943 roku Projekt Manhattan dał początek pierwszym próbom broni atomowej.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 33 do “Znaleziono tajny ośrodek, gdzie Hitler pracował nad bronią jądrową”

 1. Grace said

  Pewnie Pan Bernard będzie miał „wypadek” w najbliższym czasie i zniknie bez śladu. Jak wielu innych ciekawskich…Czytalam kiedys ze Amerykanie współpracowali z Niemcami Hitlera nad bomba atomowa…kto zna prawde, moze kiedys ją poznamy. Po wojnie to wiadomo ilu niemcow z nowa twarza znalazlo sie w USA. Dlaczego nikt nigdy nie ukarał Ameryki za Hiroszimę i Nagasaki ??? Od tamtego czasu stali się bezkarni i są bezsprzecznie najbardziej podłym krajem na świecie. Nie mowie tu o zwykłych amerykanach ale ich politykow to nalezaloby wsadzic w jedna rakiete od Kima i wyslac na tamten swiat. Nie zasługują na nic lepszego!

 2. www.wandaluzja.com said

  Były 3 hitlerowskie ośrodki nuklearne: W Berlinie pod nazwą Instytutu Pocztowego Wehrmachtu i Kriegsmarine, Stuttgarcie SS i Wałbrzychu NSDAP i Luftwaffe. Próby z TAKTYCZNĄ bronią atomową przeprowadzano od roku 1943 na poligonie w Turyngii i na Ławicy Orlej.

 3. ang said

  Hitler miał bron końca czasów ale jej nie użyl, bo stwierdził, ze to niehumanitarne. Miał popleczników, którzy w ten sposób chcieli zdobyć Londyn i zakończyć wojnę.

 4. Komitet Obrony Gojów said

  Włoski film dokumentalny [„In missione per Mussolini” (2006) / „Mission for Mussolini” (2006) / „Миссия Муссолини” (2006)], w którym świadek historii Luigi Romersa, opowiada, jak podczas II wojny światowej został wysłany przez Mussoliniego do Niemiec, aby dowiedzieć się, czy „cudowna broń” mająca przesądzić losy wojny, o finale prac nad którą Mussoliniego przekonywał Hitler, jest rzeczywistością. Romersa został ugoszczony przez Hitlera i poznał Wernhera von Brauna oraz – jak sam twierdzi – 12 października 1944 roku był świadkiem udanej niemieckiej próby atomowej na Rugii. W filmie występuje też niemiecki historyk Rainer Karlsch, autor głośnej książki „Atomowa bomba Hitlera”. Film niestety tylko z rosyjskim lektorem.

  chomikuj.pl/krokodilopardalis/filmy+dokumentalne*2c+reporta*c5*bce*2c+klipy*2c+vlogi*2c+nagrane+incydenty/In+missione+per+Mussolini+%282006%29+-+Mission+for+Mussolini+%282006%29+-+*d0*9c*d0*b8*d1*81*d1*81*d0*b8*d1*8f+*d0*9c*d1*83*d1*81*d1*81*d0*be*d0*bb*d0*b8*d0*bd*d0*b8+%282006%29,4510242388.mp4%28video%29

  Skrócona wersja linku: http://tiny.pl/gpgpk

 5. Miet said

  O kurcze!!! Malarz pokojowy pracował nad bronią jądrową.😃

  Wspaniałe te Szwaby, wspaniałe.

  Tak, tak – wiem, to ludzie malarza a nie on sam.

 6. AlexSailor said

  Co lepsze kawałki:

  1. „Wobec Thälmanna wszczęto postępowanie karne za nielegalne posiadanie radioaktywnych materiałów.”

  2. „Dlaczego nikt nigdy nie ukarał Ameryki za Hiroszimę i Nagasaki ???”

  3. „Hitler miał bron końca czasów ale jej nie użyl, bo stwierdził, ze to niehumanitarne.”

  4. „12 października 1944 roku był świadkiem udanej niemieckiej próby atomowej na Rugii.”

 7. gorky said

  nie ma to jak zdrowa kąpiel w żygowinie, żeglarzu..wez co na przeczyszczenie.

 8. Dinozaur said

  Do 6.2:

  Jakieś 15 lat temu opowiadał śp. ksiądz Moskal (od 30-tych lat w Nagasaki) następującą historię : Po zdobyciu Okinawy przez Amerykanów przyszedł do niego kapitan armii japońskiej ( z rodziny katolickiej od 300 lat ) i odpowiedział rzecz następującą : Do wszystkich placówek armii przyszedł rozkaz , w razie wylądowania oddziałów armii US wymordować wszystkich białych , a w pierwszej kolejności jeńców wojennych .

 9. www.wandaluzja.com said

  Ad. 2: http://www.wandaluzja.com said – 2017-09-27 (środa) @ 22:25:56
  „Były 3 hitlerowskie ośrodki nuklearne: W Berlinie pod nazwą Instytutu Pocztowego Wehrmachtu i Kriegsmarine, Stuttgarcie SS i Wałbrzychu NSDAP i Luftwaffe. Próby z TAKTYCZNĄ bronią atomową przeprowadzano od roku 1943 na poligonie w Turyngii i na Ławicy Orlej.”

  W związku z dyskusja nad Hitlerowską Bombą Atomową muszę zabrać głos ponownie:
  Pisałem wielokrotnie, że Stalin zamówił u Benesza 3 STRATEGICZNE bomby atomowe: na Warszawę, Berlin i Londyn. Sprawę tą Zwąchał Beck, który powiadomił Hitlera, co ten wykorzystał do Anschluss’u i likwidacji Czechosłowacji poprzez Dyktat Monachijski.
  W MONACHIUM Anglicy zarekwirowali bombę atomowa Na Londyn a 2 pozostałe Dali Hitlerowi, na Moskwę i Leningrad. Byli wśród czechosłowackiej generalicji tacy, co uważali, że należy dać 2 pozostałe bomby atomowe Polakom i Przystąpić do Rzeczpospolitej, ale gdy okazało się, że na tych bombach położył rękę Hitler to Polacy rozmowy z Czechami zerwali.
  Głównym powodem Ultimatum Hitlera nie było wcale POMORZE, ale Złoto Włastów w twierdzy Modlin. Plan Hitlera z więzienia w Landshucie wymagał przystąpienia Polski do paktu Antykominternowskiego, co dawało Niemcom milion BRAKUJĄCYCH żołnierzy do okupacji Rosji.
  Po NIE Becka plan ten był do uratowania, jeśli Niemcy zajęliby do 10 Dna Wojny Brześć i ogłosili tam Rosyjską Amerykę, którą zlikwidował Stalin mordując 20 milionów Ukraińców i 15 milionów Polaków, w tym 11,5 miliona znanych personalnie, ale po Bitwie nad Bzurą było to już NIEMOŻLIWE.
  Wobec tego w DNIU kapitulacji Modlina rada polityczna Wehrmachtu z Hitlerem podjęła bardziej Decyzję niż Uchwałę o budowie przez Niemcy TAKTYCZNEJ broni atomowej ze skarbca Włastów w Modlinie. Można było ten skarbiec obrabować, ale Nie wywieść do Niemiec, gdyż wówczas Anglicy musieliby rzucić na Berlin LONDYŃSKĄ Bombę Atomową Tesli.
  Preambuły śledztw US Army i Armii Czerwonej w sprawie Bomby Atomowej Hitlera są identyczne: NIEMIECKA BOMBA ATOMOWA ZOSTAŁA SFINANSOWANA ZA OLBRZYMIE SKARBY WYWIEZIONE Z POLSKI I INNYCH KRAJÓW OKUPOWANYCH. Szyfrant US Army ogłosił w internecie, że Amerykanie rzucili na Japonię 2 taktyczne bomby atomowe, które Wielki Admirał Doenitz otrzymał dla zbombardowania Nowego Jorku i Waszyngtonu a dał Amerykanom, a miał ich jeszcze KILKANAŚCIE.
  Jest polski wątek Bomby Atomowej Hitlera: Na LEŚNYM lotnisku w Łucku AK uszkodziła Hainkla-GIGANTA, który został przeniesiony balonami do Świdnika a po naprawie ZNISZCZONY przez sowieckiego kamikadze. Pierwszy dowiedział się o tym Hitler, który wezwał Goeringa, który PŁAKAŁ JAK DZIECKO. Był to egzemplarz prototypowy, który TYLKO mógł udźwignąć bombę atomową Tesli na Moskwę i Leningrad.
  Bomby na Moskwę i Leningrad zostały ewakuowane eszelonem 5 pociągów i ukryte pod KSIĄŻEM, skąd wyprowadził je SmerSz. Wg mnie to żadnej Car-Bomby NIE BYŁO tylko 2 czechosłowackie bomby atomowe spod KSIĄŻA, przeznaczono w Planie Saharowa do zniszczenia Stanów Wschodnich i Europy Zachodniej. Plan ten podpisał WYKONAWCZO Beria, ale wymagało to Uchwały całego Pentowiratu: Berii-Bułganina-Chruszczowa-Maleńkowa-Stalina.
  Trzykrotnie rabowany Skarbiec Włastów w Modlinie MUSIAŁ mieć co najmniej 2,25 miliona ton złota, które Merkel z Tuskiem podzielili równo między Londyn, Waszyngton i Tel-Awiw. Deponentem amerykańskim na 23 statkach był niejaki Witte, co Izba Lordów wykorzystała dla rewindykacji Anglosaskich USA. Anglosaskie USA upadły, gdy Izba Lordów ubrała Jerzego III w kaftan bezpieczeństwa.

 10. AlexSailor said

  ad 8 @Dinozaur

  Bo widzi Pan, nasza polska wykrzywiona mentalność (statystycznie) nie pozwala nam zrozumieć najbardziej oczywistych rzeczy.

  Np. nasza mentalność powoduje, że w przypadku wyboru życie tysiąca wrogów z jednej strony i życie jednego Polaka z drugiej, wybierzemy życie tysiąca wrogów.

  Ba, zaryzykujemy życie tysiąca Polaków dla ocalenia życia jednego wroga.

  Anglik, Niemiec czy Japończyk, w przypadku wyboru życie jednego swojego i życie tysiąca wrogów, wybierze bez chwili wahania życie jednego swojego.

  I nie zaryzykuje nie tylko życia tysiąca swoich dla ocalenia życia jednego wroga, ale nawet jednego swojego dla ocalenia życia 100 sojuszników.

  Najgorszą zaś rzeczą jest, że my Polacy, (statystycznie) nie potrafimy nawet pojąć takiej postawy, co staje się później przyczyną naszych tragedii.

  Ja uważam to za brak jednego z elementarnych instynktów samozachowawczych, choć inni zapewne będą uważać to za przejaw chrześcijańskiej postawy.
  Tylko, że chrześcijaństwo owszem docenia poświęcenie WŁASNEGO życia, ale nigdy życia współrodaków, a zwłaszcza osób, które są pod naszą opieką lub, których zobowiązani jesteśmy bronić.
  Dlatego ja uważam, że mylą się ci, którzy brak jednego z elementarnych instynktów samozachowawczych uzasadniają chrześcijańską postawą.

  Niedawno mieliśmy wypociny jakiejś idiotki dziennikarki przebywającej w Paryżu, która tłumaczyła nam właśnie w sposób ewidentnie modelowy:

  http://www.wiocha.pl/1440205,Zenujace

  I takie myślenie nie jest domenom lewicy tylko.

 11. Boydar said

  Pan opłotkami, Panie Alex. Od regulowania spraw bieżących, w tym także przytulenia uchodźców, jest ludzkie prawo a nie moralność. Moralność na początku procesu konfiguruje to prawo. U nas akurat niemoralność. Kiedy jest już skonfigurowane, ma działać. A Pan te dwa obszary nieustannie miesza.

  To mało kiedy są uchodźcy, tego Pan nie kwestionuje, jak sądzę. Na ile oni się tu mają zakwaterować ? Czy w ogóle ktoś o tym wspomina ? Przecież to podstawa. Przenocowanie gościa przez rok, dwa czy pięć, to zagadnienie stricto organizacyjne i logistyczne. Moralność nie ma tu nic do rzeczy. Zupełnie inaczej jeśli on ma zamiar tu zostać. Dlaczego tu ? Dlaczego on ? I co to ma wspólnego z jakąś sztuczną wojną ? Tu odgrywa rolę organizacja naszego (sic!) państwa. Przecież dokładnie tym samym trybem, można dokwaterować nam trzydzieści milionów co i ćwierć. Niech Pan to jeszcze raz przetrawi i nie dokłada się do cudzych narracji.

 12. AlexSailor said

  @Boydar

  O czym Pan pisze, bo ja Pana nie rozumiem.
  Wykazywałem brak jednego z elementarnych instynktów samozachowawczych polskiej mentalności.
  O co Panu chodzi???

  Żadnych uchodźców mamy nie przyjmować, gdy nie jest to w naszym interesie.
  Poseł, czy premier, może w ramach istniejącego prawa sprowadzić sobie na własny koszt „uchodźcę” i go
  utrzymywać, ale bez ŻADNEGO statusu uchodźcy.

  W naszym interesie nie jest przyjmowanie kogokolwiek, kto w swojej religii ma dla nas program – zamordować lub zmusić do konwersji religijnej – lub uczynić niewolnikiem na prawach zwierzęcia.
  Koniec.
  My możemy przyjąć jako uchodźcę ewentualnie rodzinę z Norwegii, jeśli jest kumata, bogata, i rokuje na przyjęcie naszych wartości cywilizacyjnych – to znaczy, jeśli nam się to opłaci (tak w uproszczeniu).
  Możemy też przyjąć Greka czy Ormianina z Syrii, jeśli jest katolikiem, ze wskazaniem, że przyjedzie ze szmalem i zainwestuje go w Polsce, lub jest w wieku produkcyjnym.

  Tylko nie wiem po co ta dyskusja, bo nijak ma się to do tematu.

 13. Boydar said

  Ma się, ma. Ale rozwinął Pan (12) po mojej myśli i jak uważam – słusznie.

 14. Ale Dlaczego? said

  Panie Grace.
  Bomby atomowe były mniejszym złem.
  Przede wszystkim dla Amerykanów.
  Ale i dla Japończyków.
  Pomijając kwestie poboczne,
  W inwazji na Japonię zginęły by setki tysięcy żołnierzy amerykańskich. A moźe i więcej.
  Natomiast Japończyków zginęły by grube miliony.
  Matematyka na tym poziomie jest prosta.

  Co do komentarzy, że Hitler miał bombę atomową i jej nie użył.
  Bzdura totalna.
  Trzeba nie mieć za grosz wiedzy o mentalności Hitlera i hitlerowców oraz ich zbrodniach, żeby coś takiego „stworzyć”.

 15. Marucha said

  Re 14:
  Japonia była już przegrana. Nie zginęły by żadne miliony ani setki tysięcy. To są fantasmagorie.
  Zrzucenie bomb na Hiroszimę i Nagasaki było niepotrzebne. Chodziło wyłącznie o demonstrację siły.

 16. Boydar said

  Owszem miał, i owszem nie użył. A mentalność nie ma tu nic do rzeczy. Albo właśnie ma; rozkaz należy wykonać, zwłaszcza gdy się jest żydoszkopem albo szczególnie samym szkopem.

  Nam zostaje odpowiedzieć na pytanie „ale dlaczego ?”, dlaczego był taki rozkaz i kto go wydał, bo Hitler go tylko powtórzył i podpisał, tak jak Main Kampf.

  „Napoleoński” przypadek „po pierwsze nie mamy armat”, nie ma zastosowania.

 17. Ale Dlaczego? said

  Panie Marucha.
  Co z tego, że Japonia była przegrana?
  Chorzy na przerost ambicji politycy i wojskowi japońscy o mentalności feudalnej chcieli poświęcić cały naród, by tylko się nie poddać. To są fakty.
  Znam trochę japońską mentalność. Kikadziesiąt lat później.
  Jak pan szef powie że czrne jest białe, to tak jest.
  Zginęły by miliony ludzi.

  Jasne że był to też pokaz siły. To tzw. kilka pieczeni na jednym rożnie.

  Panie Boydar.
  Mogę uwierzyć w różne rzeczy. (moja wada).
  Ale jak są jakieś przekonujące dowody.
  To że Niemcy pracowali nad bombą atomową to jedno. A to czy ją zbudowali to coś całkiem innego.

 18. Boydar said

  Dla uproszczenia załóż Pan że zbudowali. Bo jeśli nie zbudowali, to prawie nie ma tematu.

 19. Bogaty Miś said

  ad5
  Hitler nie był malarzem pokojowym, tylko malarzem – artystą. Podobnie jak Rydz Śmigły. Churchill również. Obrazy Churchilla osiągają cenę 1mln dolarów.

 20. Dictum said

  ad. 19 – i tu można sobie pooglądać

  https://www.google.pl/search?q=malarstwo+Hitlera&rls=com.microsoft:pl-PL:IE-Address&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjp7NvVh8jWAhWBJJoKHX_8ATwQ_AUICigB&biw=1536&bih=719&dpr=1.25#imgrc=8j735OrUvsFQzM:&spf=1506607920067

 21. Boydar said

  Widziałem to (20) parę lat temu, i m.in. dla tego uważam, że to co znamy jako „Hitler” to była standardowa matrioszka.

 22. Paweł said

  Wiadomość podana przez sputniknews, czyli całkowicie niewiarygodna. Czy jest jakieś potwierdzenie skądinąd?

  ——
  Niech Pan poszuka w całkowicie wiarygodnej „Gazecie Wyborczej”. To jest Pana właściwe miejsce.
  Admin

 23. Paweł said

  @ Bogaty Miś
  P. Churchill w latach 30-tych zbudował sam budyneczek na swojej działce i został przyjęty do Związku Murarzy. Poza tym ze sportów tylko cygara i whisky.

 24. Boydar said

  @ Pan Paweł

  Cy aby na pewno ? – „… pisze The Independent /…/ jak wyjaśnia gazeta …”

  http://www.independent.co.uk/news/world/europe/radioactive-nazi-atom-bomb-bernd-th-lmann-germany-amateur-treasure-hunter-a7963521.html

 25. www.wandaluzja.com said

  Ad. 4, 6, 14:
  Czy Pan, panie Ale Dlaczego? aby nie zagalopował się z tą Totalną Bzdurą ??? Są SETKI Argumentów i DOWODY na Hitlerowską Bombę Atomową, jak chociażby włoski film dokumentalny o eksplozji nuklearnej na Ławicy Orlej, którą włoski fizyk obserwował w nocy 12 X 1944 w towarzystwie Hitlera, von Brauna i pisarza Reinera Karlsza, autora powojennej książki Bomba Atomowa Hitlera. Luigi Romers swój raport dla Mussoliniego sporządził tylko w jednym egzemplarzu, który zaginął.
  Gdy Amerykanie zapytali Goeringa, Dlaczego nie bombardował Nowego Jorku i Waszyngtonu to odpowiedział, że Nie Miał Aluminium. Gdy zapytali go, Kiedy zdał sobie sprawę, że wojna jest Przegrana to odpowiedział, że Gdy zobaczył wrak MUSTANGA, a na to samo pytanie Anglików odpowiedział, że Gdy zobaczył wrak MOSKITA. Tak Mustangi jak Moskity były nie tylko Polską Doktryną Wojenną, ale i polską konstrukcją.
  Po przegraniu przez Anglosasów 2 wojen lotniczych przyuczeni na Wichrach-Dakotach Murzyni podjęli III, według polskiej doktryny lotniczej, czego efektem były ESKORTOWE Jastrzębie-Mustangi i NOCNE bombowce Moskity.
  Wobec totalnej klęski na Wschodzie z powodu użycia przez Koniewa słowiańskiej DRAGONII na Studebackerach, których Amerykanie dostarczyli z TUSZONKĄ 350 tysięcy, Hitler przystąpił do wojny nuklearnej 2 czechosłowackimi strategicznymi bombami atomowymi Tesli. Szkopuł był jednak w tym, że bomba Tesli ważyła STO TON więc zdołano wykonać tylko prototyp Hainkla-GIGANTA.
  Był to Hainkel, gdyż ojciec śp. Tadeusza Szpigla, który pracował przy nim jako mechanik z lotniska wojskowego w Łucku, tak go nazywał. Tego Hainkla uszkodziło na lotnisku Leśnym AK a Niemcy zabrali go balonami do Świdnika, gdzie został zniszczony przez sowieckiego kamikadze.
  Przy próbie otwarcia Skarbca Łowczego Siedmiogrodu, który był krezusem, profesorowie PWr stwierdzili Polski Metal Kosmiczny, który był WĘGLEM. Może by i otwarli, ale zjawiła się żona gospodarza, która się Łowczego Siedmiogrodu nie bała i wygnała wszystkich: ŻEBYM TU WAS WIĘCEJ NIE WIDZIAŁA. Gdy napisałem o tym do Macierewicza to 48 godzin później na autostradzie z lotniska Tel-Awiw do Jerozolimy uderzyła w prowadzącą limuzynę Szydło z Macierewiczem rosyjska rakieta pp MIAŻDŻĄC przód samochodu.
  Jednak Antek Policmajster przechytrzył ich, bo na czoło kawalkady puścił limuzynę z POZORANTAMI. Gdy Polacy zażądali wglądu do śledztwa to Izraelczycy odpowiedzieli, że ZNAJĄ SIĘ LEPIEJ NA TERRORYSTACH ARABSKICH, których Nie Ujawnili.
  Z tego wynika, że aluminium wcale nie było konieczne do bombardowania Nowego Jorku i Waszyngtonu. Po prostu wojna była WYGRANA przez zakup przez Hitlera bułgarskiego skarbu imperialnego, który ukrył w Wałbrzychu – gdzie Armia Czerwona nie mogła przełamać polskiego metalu kosmicznego. Klucze do skarbca ma Hitlerynka i dlatego wygrała kolejne wybory.

 26. stachu01 said

  Witam.

  Jestem TU nowy i próbuję się wczytać. Proszę o jakiś klucz do tego szyfru z wypowiedzi nr. 25

 27. Marucha said

  Re 26:
  Nie możemy Panu pomóc… Musi Pan sam to rozszyfrować, albo odrzucić.

 28. Zgorzkniały said

  Re 26

  Jestem tu parę lat i posty Wandaluzji zwyczajnie omijam; to jest jakieś mentalne rozwolnienie bez ładu i składu. Ot, lokalny folklor.

 29. stachu01 said

  Dziękuję za wyjaśnienia, ale „wicie, rozumicie…”, obok sklepu Benesza z bombami atomowymi nie można było przejść obojętnie. Teraz już tak.

 30. PISKORZ said

  re 12.”Żadnych uchodźców mamy nie przyjmować, gdy nie jest to w naszym interesie.” A KTO MYŚLI O NASZYM INTERESIE..?! A może chodzi o tow. pejsate, których tu coraz więcej..i o nich chodzi..!! Żeby się za łby nie brali..u nas.

 31. Hasso C. said

  Skok technologiczny po 2 w. Swiatowej to zasluga Niemcow. Rakiety, silnik rakietowy, silnik odrzutowy, konstrukcja samolotow do lotow ponaddzwiekowych, cruise missiles, nowoczesne lodzie podwodne, itd. itp. , nawet taki detal jak katapulta dla pilotow. Wiec dlaczego nie bomba atomowa? Niemieckiego pochodzenia jest co najmniej polowa wynalazkow Zachodu.

  ——
  Bo to kiedyś był kraj białego człowieka o słowiańskich genach.
  Admin

 32. Boydar said

  Niech Pan Gajowy szybko doprecyzuje to „kiedyś” bo jeszcze ktoś wdepnie 🙂

 33. Peryskop said

  w skrócie

  Nie tylko Niemcy, ale i Japończycy posiadali działające cyklotrony i własne programy nuklearne do końca wojny. Niemcy mieli przewagę kadrową, bo choć Einstein, Maitner i inni uciekli, to kilku fizyków noblistów pracowało dla Reichu – m.in. Planck i Otto Hahn – odkrywca rozszczepienia nuklearnego (1938).

  Dopiero In April 1945, Hahn and nine leading German physicists (including Max von Laue, Werner Heisenberg, and Carl Friedrich von Weizsäcker) were taken into custody by the Alsos Mission (see Operation Epsilon) and interned at Farm Hall, Godmanchester, near Cambridge, England, from 3 July 1945 to 3 January 1946.

  At the end of World War II in 1945, Hahn was suspected of working on the German nuclear energy project to develop an atomic reactor or an atomic bomb, but his only connection was the discovery of fission; he did not work on the program… https://en.wikipedia.org/wiki/Otto_Hahn

  Buuuuuhaha !
  Tylko badał fruwające w cyklotronie cząstki i kreślił wykresy ich torów.
  A ciężką wodą z Norwegii kwiatki w laboratorium podlewał 🙂

  Heisenberga zapudłowano, bo nie chciał z aliantami kolaborować …

  Re 26 – 29
  WandAluzja (niem. aluzja ścienna) to polskojęzyczny korespondent od cioci Stasi, prowadzący tu w żartobliwej formie warsztaty z metodologii re-konfigurowania „historii” Polski i okolic.

  Praktyczna pomoc dla chcących poznać tajniki warsztatu Galla Anonima, Hugo Kołłątaja (vel. „Biskup”) i innych prekursorów HochKultur zza Łaby.

  Nihil novi unten der Solle.
  Just enjoy !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: