Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Niemiecki sąd blokuje porty w Szczecinie i Świnoujściu! Sędziowie z Hamburga uznali, że Nord Stream jest ważniejszy.

Posted by Marucha w dniu 2017-09-29 (Piątek)

Wyższy Sąd Administracyjny w Hamburgu ostatecznie utrzymał w mocy wyrok sądu niższej instancji odrzucający roszczenia portów w Szczecinie i Świnoujściu dot. pogłębienia niemiecko-rosyjskiego rurociągu Nord Stream, który dziś blokuje dostęp do tych portów dla większych statków.

Niemieccy sędziowie zrobili to, mimo iż w 2011 roku, kiedy Nord Stream był jeszcze w budowie, Angela Merkel obiecała Donaldowi Tuskowi, że w razie potrzeby Niemcy pogłębią przebieg gazociągu na dnie Bałtyku, tak aby do Szczecina i Świnoujścia mogły wpływać większe statki. Jak widać – kłamała.

Przypomnijmy sekwencję wydarzeń – w czerwcu 2011 roku, kiedy Nord Stream był jeszcze w budowie, doszło do ustaleń między kanclerz Angelą Merkel, a ówczesnym premierem Polski Donaldem Tuskiem w sprawie położenia gazociągu na dnie Bałtyku. Tusk de facto zgodził się na to, aby budowany gazociąg częściowo blokował dostęp do portów w Świnoujściu i Szczecinie dla statków o większym zanurzeniu.

Powyższą decyzję uzasadniano tym, że do wspomnianych portów i tak nie wpływają duże dalekomorskie kontenerowce (brak odpowiedniego toru wodnego) i nie wiadomo czy kiedykolwiek w przyszłości będą, dlatego też rury Nord Streamu będzie można umiejscowić stosunkowo płytko (bez ponoszenia dodatkowych kosztów).

Co jednak istotne – Merkel obiecała wówczas Tuskowi, że gdy tylko pojawi się taka potrzeba i wspomniane porty będą chciały przyjmować większe statki handlowe, to Niemcy „uregulują kwestie prawne” dotyczące pogłębienia położenia rur po swojej stronie, tak aby odblokować drogę morską do Świnoujścia i Szczecina dla dużych statków handlowych.

W efekcie powyższych ustaleń Rosjanie z Niemcami tak ułożyli na dnie Bałtyku dwie pierwsze rury gazociągu Nord Stream, że obecnie do portu w Świnoujściu i w Szczecinie nie są w stanie wpłynąć statki o zanurzeniu większym niż 13,5 metra (duże kontenerowce osiągają zanurzenie około 14-15 metrów, a więc wpływając do Świnoujścia mogłyby zniszczyć infrastrukturę gazociągu Nord Stream).

Kilka lat później (2015 r.) Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście (ZMPSiŚ) rozpoczął prace przygotowawcze do budowy w Świnoujściu terminala kontenerowego i terminala ładunków masowych, które miały pozwolić na przyjmowanie statków o zanurzeniu większym niż 13,5 metra.

Z uwagi na fakt, że niemiecki Federalny Urząd ds. Żeglugi Morskiej i Hydrografii nie wyraził zgody na przebudowę (pogłębienie ułożenia) nitek gazociągu Nord Stream I biegnących w poprzek toru wodnego zapewniającego ruch statków z i do Świnoujścia/Szczecina, ZMPSiŚ złożył w tej sprawie pozew do sądu w Hamburgu. Strona polska domagała się w pozwie, aby na skrzyżowaniu gazociągu ze szlakiem żeglugowym do Świnoujścia rury gazowe zostały położone głębiej, co umożliwiłoby poruszanie się statków o większym zanurzeniu.

17 grudnia 2015 r. sąd w Hamburgu odrzucił jednak w/w pozew, mimo iż polityczne ustalenia w tej sprawie między kanclerz Niemiec Angelą Merkel a premierem Polski Donaldem Tuskiem były zupełnie inne. W takich okolicznościach ZMPSiŚ skierował odwołanie do Wyższego Sądu Administracyjnego w Hamburgu. Niestety także i ten sąd odrzucił roszczenie Polaków, podtrzymując w mocy wyrok sądu pierwszej instancji.

Sprawa boli tym bardziej, że zapadła już decyzja o modernizacji portów w Świnoujściu i Szczecinie, jak i pogłębieniu toru wodnego prowadzącego do tych portów (inwestycja prowadzona w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, a jej wartość to ok. 1,39 mld zł – 85 proc. środków ma pochodzić z UE).

Niestety, wszystko wskazuje na to, że do zmodernizowanych i rozbudowanych polskich portów nie będą mogły wpływać największe statki o zanurzeniu przekraczającym 13,5 metra…

Źródło:
Polskie porty przegrały w niemieckim sądzie batalię o Nord Stream (BiznesAlert.pl)
Niemcy blokują rurą Nord Stream rozwój portu w Świnoujściu (Wyborcza.pl)
Niemcy nie dotrzymały słowa. Polska przegrała sprawę przeciwko Nord Stream (BiznesAlert.pl)

http://niewygodne.info.pl/

A poza tym Polska to cieszący się ogólnym szacunkiem ważny, wpływowy członek Unii Europejskiej i partner Niemiec.
Admin

Komentarzy 28 do “Niemiecki sąd blokuje porty w Szczecinie i Świnoujściu! Sędziowie z Hamburga uznali, że Nord Stream jest ważniejszy.”

 1. Archer said

  A co tam się cackać ze szkopami. Niech do Świnoujścia i Szczecina wpływają statki jakie chcą. A jak uszkodzą rurociąg szkopsko-kacapski, wtedy niemiaszki będą musieli pogłębić. Pewnie zaraz się odezwą głosy na tym blogu w obronie ruskich, że tak nie można. Jakby była odwrotna sytuacja, to oni by się na miejscu Polaków nie cackali. Widać przy tym wyraźnie jakie państwa są poważne, a jakie tylko bantustanami na arenie międzynarodowej.

  ——
  Rosjanie proponowali Polsce rozwiązanie….
  Admin

 2. plasibo said

  Pierdolony Tusk .

 3. guła said

  No to Joe do dzieła. Zgodnie z obietnicą.

 4. Boydar said

  Już tam Ruskie wiedzą co robią jeśli klepnęli te 13,5 metra, Oni znają przyszłość lepiej niż wszystkie hamburskie sądy razem wzięte 🙂

 5. rafal z said

  jakby służby były polskie to raz na rok wysadzali by rurociąg jakimś dronem podwodnym z materiałem wybuchowym i tylko zasugerować, że płytkie wody mają tendencje do wybuchania 😀

 6. Boydar said

  🙂 🙂 🙂

 7. Zdzicho said

  Zaminować w 100 miejscach. I negocjować. Trzeba mieć argumenty.

 8. Abc said

  Dać ultimatum – do dnia xx wszystko ma być zgodnie z ustaleniami oraz za każdy dzień solić kary większe niż przedwojenne opłaty za tranzyt pociągów z Prus Wschodnich do Niemiec.
  Następnie albo zarabiać na karach albo wpuścić większe statki.

 9. muki said

  Porty te i tak nie maja zadnego znaczenia ,gdyz do wywozu jedynego artykulu eksportowego tzn :palet, jablek i ludzi wystarcza lajby plaskodenne z lat 50. Tak wiec powyzsze pretensje 1-7 nie maja zadnego sensu i znaczenia. A zreszta polscy strategosi -aby moze zdenerwowac ? rosyjskiego niedzwiedzia-cha, cha, juz mysla jak by tu wytryc dziure w mierzej wislanej za pomoca ukrainskich kretow-podobno super mlodego i wyksztalconego( wg Inerii) materialu importowego z Banderlandu

 10. adsenior said

  A dlaczego sprawę rozpatrywał sąd w Hamburgu a nie w Szczecinie??

 11. mate29 said

  Do Świnoujścia prowadzą dwa tory wodne – jeden przez terytorium Niemiec,który ma głębokość 13,5 m
  i drugi,który prowadzi przez wody polski i ma głębokość ok. 4 metry!
  Niemcy robią Polsce łaskę pozwalając pływać polskim statkom po ich wodach.
  Błąd popełniło PIS wybierając Świnoujście dla gazoportu

 12. mate29 said

  Cieśniny Duńskie umożliwiają pływać statkom po Bałtyku o maksymalnym zanurzeniu 15 metrów.
  Rury NORD STREAM zostały zakopane na głębokości 17,5 metra.
  Polska na polecenie USA zwalcza wszystko co rosyjskie i tu jest problem

 13. Jajec Patatajec said

  Ja bym po prostu zaczął podpierdalać gaz z rurki i tyle. Reparacje!

 14. jaja said

  No, tak to jest jak sie z Rosja zadziera i opluwa jej przywodztwo. Gdyby te glupki co dorwaly sie do wladzy w kraju wiedzialy komu kadzic to problem ten nie mialby miejsca i Baltyk nie bylby zarurowany. Ta glupota, bezdenna „elit politycznych ” juz nas kosztuje blokada waznych portow, ale czy to koniec utraty naszych strategicznych interesow? Watpliwe bo warkot popierd..nych wladz na Putina nie slabnie.

 15. Joe said

  Gula 3…Joe siedzi cicho i tylko czyta.Takie rozwiazanie jak” kotwica” proponowal juz dawno temu,zamiast tracic czas na debaty i sady.

 16. AlexSailor said

  Piętrzenie i tyle. Po pierwsze źle wyznaczona granica morska. Winnych odszukać i skazać.
  Po drugie Rosjanie chcieli rurę poprowadzić przez Polskę, za co mieli byśmy opłaty za tranzyt i kasę za budawę, oraz możliwość blokady. Ze względu na interesy ukrów, zdrajcy zablokowali taką trasę. Osądzić i skazać.
  Po trzecie, było pewne, że Niemcy przy okazji, celowo zablokują nam porty. Zatem nie ma co się wygłupiać, tylko trzeba kopać tor wodny po naszej stronie.
  Po czwarte, sąd nie niemiecki, ale międzynarodowy arbitraż , jak już, z włączeniem np. ONZ, gdzie amerykanie NS poprą, a Rosjanie nie będą się ośmieszać wetem.
  Po piąte, zlokalizowanie inwestycji strategicznych w Świnoujściu, to idiotyzm, a mamy sporo wybrzeża.
  Po szóste, co te statki mają wozić?

  ——
  Słusznie. Z wyjątkiem ostatniego pytania.
  Admin

 17. guła said

  Picuś glancuś fotomontaż Panie Alex.
  Było tak:
  „… Do roku 1982 tor wodny do portu w Świnoujściu i Szczecinie oraz przyległe do niego kotwicowisko nr 3 na redzie, pogłębione i wytyczone dużym nakładem pracy polskich służb hydrograficznych, nie kolidowała z granica morską między PRL a NRD, a strona niemiecka nie prowadziła na tym terenie żadnej działalności. Dopiero po Konwencji Praw Morza, przyjętej na XXV sesji plenarnej ONZ, władze NRD jednostronnie zakreśliły nowe granice swoich wód terytorialnych i morskiej strefy ekonomicznej, zawłaszczając tor wodny i kotwicowisko, wprowadzając rygory meldunkowe dla polskich okrętów pod groźbą użycia swojej marynarki wojennej …”
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2013/12/polskie-problemy-z-niemcami-w-sprawie-swinouscia/

 18. guła said

  Dziś byłyby już cztery „tranzytowe” nitki rurociągów. No i kilka autostrad … Też tranzytowych.

 19. guła said

  No i już posiadamy nie mniej niż 2500 wielkopowierzchniowych, tranzytowych, supermarketów neokolonialnych, nie licząc składających, zwanych przemysłem przedsiębiorstw.
  No, ale żeby to sze kręciło – jak to w kolonializmie – to tzw profesor sprowadził minimalne wynagrodzenie za godzinę (1999/2000) na poziom opłat za korzystanie z miejskiego WC.

 20. Bogusz said

  Ad.7 Panie Zdzicho całkowicie popieram

 21. Boydar said

  „… oraz możliwość blokady …” – Pan Alex

  Właśnie wtedy nie ma możliwości. A teraz jest.

 22. mate29 said

  Jednakowe głupoty na temat NORD STREAM głoszą żydowsko-amerykańska „Gazeta Wyborcza” przeznaczona dla „wykształciuchów” i żydowsko-amerykańska „Gazeta Polska” przeznaczona dla „ciemnoty moherowej”.
  Obydwa te ośrodki działają na korzyść USA

 23. Pinxit said

  Polska polityka zagraniczna charakteryzuje sie tym, ze preferuje sranie w wlasne gacie.

  Mielismy oferte tranzytu za dwa miliardy dolarow rocznie i bardzo niska cene gazu. I mielismy szanse rozprowadzania gazu po calej Europie.
  Ale my o dolary nie dbamy. My na dolary nasramy, zeby pokazac Ruskim jakie my sa romantyczne i przedkladamy dume narodowa nad wlasny interes.

  Polska Chytrusem narodow!

  Kopalnie oddamy Frau Merkel; nalezy jej sie , tak ladnie wygrala wybory po raz czwarty.
  Przemysl i Zamojszczyzne oddamy Ukrom, zeby ich zblizyc do Zachodniej Europy.

  I w ogole nie wiem czemu sie tak martwimy o Szczecin, Swinoujscie. Jak dobrze pojdzie, a Niemcy sie zgodza, to i Szczecin damy im w prezencie. Po cholere nam taki klopot.

 24. Kazek said

  Mate29- napisał jak jest , to rzekome „blokowanie” to brednie dla politycznych celów

 25. Marek said

  Mielismy oferte tranzytu za dwa miliardy dolarow rocznie i bardzo niska cene gazu. I mielismy szanse rozprowadzania gazu po calej Europie.
  Ale my o dolary nie dbamy. My na dolary nasramy, zeby pokazac Ruskim jakie my sa romantyczne i przedkladamy dume narodowa nad wlasny interes.
  ===
  Nie MY, ale parchate żydy polskojęzyczne.
  Polacy nie srają na Ruskich, tylko żydy.
  Polacy dzięki żydom pookrągłostołowym mają bulić za gaz dwa razy więcej od Zachodu. Polacy mają wiązać koniec z końcem i zdychać, a żydom jest i tak dobrze w Polsce.
  Koncentracja kapitału w polskich rękach nie może zaistnieć, mamy być zawsze biedni. Ma nas być coraz mniej, aby tym parszywcom było coraz lepiej, pird.lonym bolszewikom.

  ——
  Panie Marku, niestety, Polacy mają na ogół fatalny stosunek do Rosjan i zupełnie nie znają Rosji. Nie mówiąc o ich języku.
  Admin

 26. Pinxit said

  25
  Marek
  Ja tez nie lubie zydow.
  Klopot w tym, ze nie wszystko da sie na nich zwalic. Moze kiedys to blo usprawiedliwienie. Juz sie wyczerpalo.

  Ja DOBRZE pamietam, jak polskie patrioty i INZYNIERY pierniczyly 3po3, ze nam sie nie nie oplaca ruski gazociag!!!! bo te inzyniery byly od geologii i wszystko wiedzialy!!! .

  I podobno taki 100%-owy Polak i katolik szukal gazu lupkowego!!!!
  I mimo, ze polscy naukowcy z polskich uczelni ostrzegaly wszystkich Polakow,, co to jest gaz lupkowy i ze nas nie stac ani na wydobywanie ani na eksploatacje ani na ilosc wody, ktora potrzebuje technologia wydobywnia gazu lupkowego- nic nie pomoglo. Haslo: „Rosja” wyzarlo nam moznosc myslenia..
  Co bardzie zadziorny Polak na slowo „Rosja” dostaje ostrogi w mozgu!!!
  Ogladam tego Korejbe i oczom nie wierze: gdzie on byl jak malpy strzelali?
  Polacy sraja na Rosjan. Dlaczego sie tego wypieramy?
  My wolimy Amerykanow!!
  Nieprawdaz???

 27. Jerzy G. said

  Kontenery z jankieską bronią dla polskiego mięsa armatniego już przez porty Szczecina i Świnoujścia nie przejdą.

  Chwalić Boga!

 28. Zerohero said

  Ja myślę, że nawet gdyby te rury były na głębokości 30 metrów, to propaganda u nas przedstawi je jako cios w niezależność Polski, bo np. nie mogą tym pływać okręty klasy Ohio w pełnym zanurzeniu. Sztuczna „afera” i tyle. Przecież wiemy, że to jest dość prymitywne szukanie argumentów w sprawie która ma znaczenie polityczne. Polskojęzyczna Chazaria ma w nosie przepustowość Świnoujścia.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: