Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Atomowy front na Zaporożu
  PK o Żydowska kloaka przetacza się…
  Bogusz o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Emilian58 o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Krzysztof M o Twój kot się na ciebie obraził…
  prostopopolsku o Putin morduje ryby
  Anucha o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Stiopa o Putin morduje ryby
  revers o Atomowy front na Zaporożu
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (58 – …
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  ! o Co nam zrobili ruskie
  Enya o Twój kot się na ciebie obraził…
  adsenior o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Pobór pobożnych pasożydów

Posted by Marucha w dniu 2017-09-29 (Piątek)

OBSERVATORIUM BOGUSLAVIANUM: W Izraelu narasta specyficzny problem: co zrobić z ultraortodoksyjnymi Żydami, którzy nie chcą służyć w wojsku ani pracować zarobkowo…


U narodzin Izraela jego pierwszy premier David Ben-Gurion pozwolił, aby czterystu ultra-ortodoksyjnych Żydów, po hebrajsku zwanych haredim, nie musiało podlegać obowiązkowej służbie wojskowej, tak aby mogli kontynuować swój styl życia polegający na oddaniu się modlitwom i studiowaniu Talmudu. Być może sądził, że jest ich za mało, aby zaraz na początku istnienia państwa robić z tego problem, lub też uznał że w świetle tragedii Holokaustu stanowią oni na tyle cenny relikt dawnego żydowskiego życia, że ich zagrożone tradycje też powinny być pielęgnowane.

Dziś, siedemdziesiąt lat później, liczba takich studentów szkół talmudycznych (jesziw) wzrosła do 60 000, bo pobożni Żydzi są niezwykle płodni. Nadal unikają poboru i służby wojskowej, a większość z nich także nie pracuje zawodowo i utrzymuje się z zasiłków socjalnych, w tym na swoje liczne dzieci. Inni Izraelczycy coraz bardziej mają im to za złe i domagają się zmiany prawa w tym względzie. Na zarzuty, że każąc innym Żydom ginąć w ich obronie w czasie wojny są pasożytami, haredim odpowiadają, ze wcale takiej obrony nie oczekują. bo ich obrońcą jest Bóg.

Starcia pomiędzy tymi, którzy służą żydowskiemu Bogu a tymi, którzy służą w żydowskim wojsku, zdarzają się coraz częściej. Ostatnio doświadczyły ich ulice Jerozolimy 17 września. Tysiące haredim wyległo, aby potępić decyzję Sądu Najwyższego Izraela – już trzecią w ciągu dwudziestu lat – że zwolnienie studentów jesziwy z obowiązkowej służby wojskowej jest niezgodne z konstytucją państwa zydowskiego, ponieważ zakłada nierówność.

Wielu protestujących było zwolennikami rabina, którego syn został aresztowany w marcu po tym, jak odmówił nawet złożenia wniosku o zwolnienie go z obowiązku służby wojskowej. Policja oczyściła ulice z protestujących religiantów używając armatek wodnych i pięści.

Mała, ale rosnąca liczba mężczyzn ultra-ortodoksów podejmuje służbę w armii, często w specjalnie wydzielonych jednostkach, gdzie zachowuje się podstawowe zasady religijne, takie jak segregacja płci, koszerna dieta, poszanowanie szabatu, zachowanie pejsów i bród etc. Ze statystyk poboru wynika, że w ubiegłym roku spośród 98 000 rekrutów, 3200 stanowili haredim.

Ze względu jednak na ich specyficzne i trudne do zaakceptowania w wojsku wymagania, pobór tysięcy dalszych byłby dla armii logistycznym koszmarem, którego wielu generałów wolałoby uniknąć. Co więcej, partie polityczne haredim, które od kilkudziesięciu lat są integralną częścią większości koalicji rządowych w Izraelu i zwykle stanowią języczek u politycznej wagi, obaliłyby każdy rząd, gdyby uchwalono pełny pobór i to płci obojga.

Aby sobie poradzić z tą polityczno-prawno łamigłówką, niektórzy ministrowie w obecnej prawicowej koalicji Binyamina Netanyahu, chcą mieć prawo do wydawania przepisów, które byłyby wyłączone spod kompetencji Sądu Najwyższego.

W praktyce nie tylko haredim unikają służby wojskowej. Przezornie zwolnieni są także​​Arabowie-muzułmanie, stanowiący przecież około 20% ludności Izraela, i to nie licząc terytoriów okupowanych. Ustawowo zwolnionych jest też wiele kategorii Żydowek (matki, mężatki itp.). Wśród 18-letnich Żydów (w tym haredim) poboru w zeszłym roku uniknęłó 28% mężczyzn i 42% kobiet.

Równość w armii jest w ogóle dość śliską koncepcją, także w Izraelu. Mężczyźni służą w wojsku dłużej niż kobiety. Żołd i warunki służby różnią się znacznie pomiędzy, powiedzmy, żołnierzami z jednostek bojowych i tych z jednostek pomocniczych. Najzdolniejsi, wyławiani do jednostek wojny cybernetycznej odchodzą do cywila mając kwalifikacje i znajomości dzięki którym znajdują prace w najlepszych firmach technologicznych na świecie. Z drugiej strony, służba w jednostkach polowych, zagrażająca życiu i wymagająca ogromnego wysiłku fizycznego stwarza o wiele mniej lukratywnych możliwości w życiu cywilnym i coraz częściej jest uważana za stratę czasu i okazji.

Dyskusja nad tym co zrobić z pobożnymi pasożytami trwa w Izraelu już 70 lat. Wielu Izraelczyków postrzega problem jako beznadziejny, nie widzi w nich wojskowego pożytku i radzi, aby machnąć na nich ręką. Inni podnoszą raczej ogólniejszy problem ich bezproduktywności. Uważają, że zamiast zmuszać ich do munduru, rząd powinien zadbać o to by nabywali oni więcej praktycznych umiejętności i dołączyli do siły roboczej.

Stopa bezrobocia w Izraelu wynosi zaledwie 4%, ale wydajność pracy jest niska, a wielu haredim nawet nie szuka żadnego pożytecznego zajęcia. Większość z nich nie ma odpowiednich umiejętności; niektórzy w ogóle unikają kontaktu ze światem doczesnej rzeczywistości.

Badania przeprowadzone przez ministerstwo finansów wskazują, że pomimo starań o zwiększenie miejsc pracy dla haredim, ich udział w rynku pracy zmniejszył się o trzy punkty procentowe i wynosi tylko 51%, podczas gdy dla pozostałej części ludności żydowskiej jest to 89%. Wśród osób w wieku 25-34 lat, kiedy to młodzi mężczyźni zazwyczaj wchodzą na rynek pracy, wskaźnik ten dla haredim wynosi tylko 41%.

Podnosi się argument, że służba wojskowa mogłaby pomóc wielu z nich w znalezieniu pracy: mieliby prawo jazdy, otarcie o nowoczesną technikę, pewną dyscyplinę w działaniu… Ale w powszechnym przekonaniu włączenie haredim do życia nowoczesnego Izraela wymagać będzie o wiele więcej niż tylko ubrania ich w kamasze i danie do ręki karabinu.

(BJ)
http://jeznach.neon24.pl

Komentarzy 38 do “Pobór pobożnych pasożydów”

 1. snag said

  Oops ,…

  Myslalem ze ‚pomór’ i zajrzalem 😉 3.5 miliona w przedwojennej Polsce … Dzis autochtoni byli by mniejszoscia – Ciekawe ilu ma polskie paszporty bo pare lat temu byly czarne kolejki pod polska ambasada w TelAviv.

 2. stachu01 said

  Ano ładnych parę tysiaków paszportów wyrwali. Okupanci nie mieli innego wyjścia. Są w Polsce już na granicy chowu wsobnego. Stąd to parcie na aborcję i potrzeba ściągania świeżych samców i samic dla podtrzymania gatunku i władztwa. Powyciągane spod kamieni, z największych zadupi Polski, pół- i ćwierć-parchy okazały się niestety w większości bałwanami i nawet praktyki we wszelkich ruchach, stowarzyszeniach, fundacjach i partyjkach nie były w stanie odpowiednio ich urobić.

 3. Re; Artykul…
  Pewnie „zaraz” kneSejm okresli „ich” uchodzcami politycznymi, bowiem z powodow „politycznych” otrzymaja status „uchodzcy” (politycznego nienawidzacego pracy) z „dodatkowymi” apanazami na rachunek polskich „gojow”…
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. jaja said

  Szkoda, ze ta pasozytcznicza zaraza nie jest jeszcze bardziej liczna, bo wtedy Kurniczek szybciej by puscil sponsorow w skarpetkach i nie podskakiwalby jak wesz na grzebieniu do sasiadow i jeszcze zarazal oblakaniem globalnym reszty swiata. Milo bylo patrzec jak licznie maszeruja przeciwnicy (tchorze) sluzby wojskowej w „wojowniczmym” Kurniku. Oni sa wojowniczy jak wala z nieba na sasiadow, bo jak stana gruncie to jeden Arab z reka w kieszeni powoduje , ze cala bohaterska kampania kurnicza chowa sie po okalajacych krzakach ( Kataw Zar- posal o takich bohatercah w czasie ostatniej wojny z Libanem, ktora przerzneli). Oby tacy chojracy mnozyli im sie jak p[chly na bezpanskim psie. Sasiedzi moze by w koncu spali spokojnie.

 5. Zborowski said

  Zaprawde dziwni to ludzie.Albo tylko udaja dziwnych

 6. Obcy Astronom said

  „Świadkowie Judowy”. Ha, ha, ha – żyd okrada żyda, który zatem jest bardziej arcyżydowski?

 7. Moher49 said

  W Izraelu przynajmniej stroje noszą odpowiednie, można ich rozpoznać. W Polsce pozmieniali nazwiska, ubrania, siedzą w sejmie, rządzie, samorządach, bankach, radach nadzorczych rządowych agencjach, fundacjach, UE. Wszędzie tam, gdzie zero odpowiedzialności i zero kar. Żadnej innej roboty toto się nie chwyci.

 8. Zoolog said

  Moher49
  Bo to nie są ludzie. To mieszanina dziczy chazarskiej, mongołów itp, z małpami. Nadejdzie jeszcze czas taki, że żyda będzie można oglądać w ZOO.

  No sam popatrz, czy to nie są małpy?
  Rozumiem też małpo-żyda Darwina, jak patrząc na swoich braci ze stada doszedł do wniosku, że pochodzą od małp i ewoluowali troszkę w kierunku ludzi.

 9. Lily said

  Re 7
  W Polsce,POP znaczy pelniacy obowiazki Polakow. Mozna rozpoznac po mentalnosci,
  (anty-Polskosci)

 10. Boydar said

  Niby Zoolog a obraża niewinne małpy …

  ——-

  Admin

 11. muki said

  wlasnie ci wypelniaja samoloty -ku radosci Lot-u. Nawet otwarto dla nich katy do kiwania-to ich sposob modlitwy-zarowno w Warszawie jak i Wroclawiu. W Izraelu buduje sie dla nich cale miasta i dzielnice gdyz nie chca mieszkac z shabesgojami. Tez stanowia wiekszosc w osiedlach nielegalnych na Zachodnim Brzegu. Gojskie panstwo Izrael nie uznaja-i maja racje. Wogole sa sympatyczni i towarzyscy. To prawdziwi Zydzi-kreca sie wokol swoich interesow, dbaja o potomstwo-minimum 10 dzieci i zyja tak jak ich protoplasci w 18 w. Wykorzystuja sytuacje ze durne goje tyraja na nich: przecietnie wyciagaja 10 tys shekli na m-c nie robiac nic, podczas gdy shabesgoje-reszta izraelczykow tyraja od switu do zmroku za 8 tys. Bachory oczywiscie ucza sie w idish. Wszystko to osiagneli dzieki jednosci i wspolpracy. Wszelkie proby wciagniecia ich do zycia spolecznego nie maja szans. Tez wazne ze nie popieraja eksterminacji ludnosci Palestynskiej i agresywnej polityki rzadu. Ich przedstawiciele w knesecie dbaja wylacznie o ich cele-forse. Ich odpowiednikiem w Polsce jest imperium Rydzyka. W USA enklawa ich jest Brooklyn. Gdyby wszyscy wyznawcy Jahwe byli tacy swiat by odetchnal

 12. Rokitnik said

  Wystarczy zlikwidować SOCJAL, i po problemie i z ortodoksami i z nachodcami !!
  Noo ale tego p.Trump oczywiście nie zrobi albowiem to jest ”siła wyższa ”.

 13. walthemar said

  Admin.
  Ja Cie lubie!!! Za te zdjecia, komentarze itp.
  Wiele razy mialem mokre oczy ze smiechu
  Nie bylo jeszcze Kiepskiego ‚a kopa ci ktos zasadzil’ [chyba ze przegapilem]

 14. RomanK said

  Komu przeszkadzaja Hasydzi????
  Potrafia poradzic sobie bez socjalnych pomocy! Czynili to od chwili powstania…w Polsce i zyli swietnie sobie radzac. Podobni im sa Amisze- chrzescijanie…
  Najdziwniejsze jest- ze najbardziej sie ich boja ci ktorzy bardzo dbaja o wlasne bezpieczenstwo… nie wierzac im ……ze ich jednyna obrona jest BOG.
  Jak widac to Hasydzi maja racje..nei slikwidowal ich nawet Hitler przy pomocy swoich pomocnikow w tym Zydow.
  NIkt nikomu nie kaze byc Hasydem…..ktoremu niepotrzebne sa rzady – armie- bron- polityczne partie, dla ktorych obecnosc i terazniejszosc – jest tylko poczekalnia….

  Rację Pan ma, Panie Romanie.
  Admin

 15. Pinxit said

  14

  RomanK
  Ciekawi mnie czy przy Bat – Mitzwah tez spiewaja same meskie chory.

  Nie wiem czy mozna wspolczesnych Chasydow porownac do Amishow.
  Mozliwe, ze w Polsce przedwojennej byli bardziej podobni.

  Niemniej jednak, wiadomo ze polscy zydzi ze Wschodu – ja mysle, ze glownie Chasydzi „nie nadawali sie do Izraela” – i dlatego byli bestialsko potraktowani.

  Zastanawia, ze jidisz nie jest nauczany w Izraelu a przeciez jest naturalnym jezykiem, w odroznieniu do tzw. hebrajskiego.

 16. Marek said

  Pan RomanK:
  NIkt nikomu nie kaze byc Hasydem…..ktoremu niepotrzebne sa rzady – armie- bron- polityczne partie, dla ktorych obecnosc i terazniejszosc – jest tylko poczekalnia….

  ===
  Czyżby?

  Co więcej, partie polityczne haredim, które od kilkudziesięciu lat są integralną częścią większości koalicji rządowych w Izraelu i zwykle stanowią języczek u politycznej wagi, obaliłyby każdy rząd, gdyby uchwalono pełny pobór i to płci obojga.

  Te hasydy są jak świadkowie jehowy – pacyfiści:)
  A jedynym ich obrońcą jest ponoć Bóg.
  Tyle że jedni i drudzy odrzucają Jezusa Chrystusa jako Boga.
  Wie Pan co to znaczy, Romank, czy nie bardzo?

 17. RomanK said

  Wiem- panie Marek…dlatego czekam ,az ich pan przekona o niewlasciwosci ich postawy….:-))))) stawiajac ze przyklad Polakow-Katolikow.,

 18. RomanK said

  Panie Pinxit..nie sadze, zeby Hasydzi.. robili Bath Mytzva dla dziewczynek… To pojawilo sie calkiem niedawno i to w nie wszystkich synagogach. Tylko Reformowani i Liberalni uprawiaja ten rytual..
  Hasydzi maja sie za konserwatywnych i ortodoxyjnych.
  Mowi pan do Amishy…oczywiscie ze nie religijnie, chociaz Amisze bardzo mocno opieraja sie na Starym Testamencie…sa oni Chrzescijanami…ale styl zycia maja nawet bardziej konserwatywny niz Hassidim…
  Owszem sa bardzo dobrze zorganizowani, w tym kobiety ..wlacznie z chorami…tancami, pracami artystycznymi…To Wspolnota..dosc zdywersyfikowana…ale caly czas Wspolnota…ta wspolnosc bardzo sobie ceniaca i szanujaca. Dlatego oni raczej trzymaja sie swoich srodowisk, zawsze skuopija sie w getto…wlasnie to odroznia ich od innych ze nei uciekaja od rolnictwa…stad nazwa Haredim…ludzie ziemi….i dlatego nimi gardza inne ugrupowania…uznajace prace na ziemi za cos najbrdziej upadlajacego.Maja bardzo dobrze rozwinea siec cooperatyw…i sa doskonalymi rzemieslnikami…

 19. Pinxit said

  18
  RomanK
  A jednak.
  Mnie zaproszono na Bat Mitzwah akurat w starej synagogdze bo podobno liberalna nie urzadza. Nie bylo zadnego choru.
  Ale mnie sie rozchodzi o cos innego.

  Jest bardzo trudno porownywac religie zydowska do chrzescijanskiej czy do islamu…. pomimo 5-ksiegu mojzeszowego – to sa rozne religie.

  I nie bede sie rozpisywac na temat Trojcy Swietej i Ukrzyzowania – nie o to chodzi.

  Amishe to nie Swiadkowie Jehowy.Pewnie by sie obrazili za porownanie..
  Swiadkowie jehowy sa sekta polityczna pod plaszczykiem religii.

  Judaizm, tak jak kazda inna religia ma wiele sekt i interpretacji.
  Naturei Karta nie uznaje wrecz panstwa Izrael.
  Polscy Chasydzi tez nie uznawali.

  W czasie wedrowek po Bliskim Wschodzie (w Izraelu nie bylem) nauczylem sie, ze jest judaizm religijny i polityczna odmiana awanturnikow skloconych z judaizmem.
  Wedrowki po Azji I Bliskim Wschodzie nauczyly mnie jednej bardzo waznej rzeczy: nikt sie nie dziwil ani nikt nie krytykowal czy probowal ze mna dyskutowac religii katolickiej. Uwazaja w Azji ze kazdy ma prawo wierzyc w co mu tradycja nakazuje. Najwazniejszy jest kult przodkow i w co przodkowie wierzyli.

  Zydzi w Iranie sa bardzo przyjazni i w ogole nie chca miec nic wspolego z Izraelem. W Libii, Iranie, Iraku i Syrii zydzi byli … nromalni. W Iranie pija wodke bo wolno.. tylko prywatnie. Nie w miejscach publicznych
  Setki lat Zydzi i muzulmanie zyli w zgodzie na bliskim Wschodzie.

  Az tu wlazl mi do biura taki dziarski pan doktor, ktory waczyl z Libanem i zaczal opowiadac ilu to Libanczykow zamordowal w czasie wojny z Libanem.
  Swiatem rzadza nie prosci zydzi tylko wlasciwie bezbozne syjonisty.
  Ale tych wierzacych zydow sie nikt nie slucha.
  A syjonu nikt sie nie czepia.czepia.

 20. Rokitnik said

  Oj, panie RomanK…Pan zdaje się w innej Hameryce mieszka.
  Ortodoksyjni żydzi na Brooklynie NIE pracują ale rozmnażając się jak ” koty ” ( o czym byla mowa w art.powyższym ) i wyciągają swoje łapska po PUBLICZNY SZMAL zwany Socjalem !
  Mało tego, – wg. ichnego żydowskiego prawa, małżenśtwa chasydzkie NIE jest rejestrowane w rzędzie miejskim, tak więc ”pani ”jest oficjalnie WOLNA ( od męża ) a więc podlega szczególnej i daleko idącej delikatnej opiece Urzędów – co sie przeklada na WSPARCIE ze społecznej kasy bez pytań, – a gdzie to Tate, calej 8-12 dzietnej chałastry!. He, he , he…pomysł ów skopiowali Afro-Amerykanie ( czytaj murzyni ); ku pełnemu ICH zadowoleniu II
  Dotychczas jakoś NIKT nie zapytal o J A K O S Ć owych studiów młodzieniaszków cherlawych nad Torą – a szkoda.
  Pierwsze słyszę, że Hitler ich oszczędzał… Za cichą zgodą amerykańskich żydow, ICH głownie mordowano. Izraelici już 70 lat temu uważali, ze są zakałą, – a w świetle zmiany mentalnej społeczeństawa otoczonego morzem ARABSKIM za zdrajców !
  Dlatego napisałem ODCIĄĆ socjal P A Ń S T W O W Y / niech się sami utrzymują – skoro jakoby Jahve ich strzeże / !!

 21. Boydar said

  Jak muzułman …

 22. Xiążę_Radziwiłłłłł_Wilczopolski said

  Cwaniaczki.

 23. Rick said

  Dlatego mądrzy żydzi nie chcą swojego państwa. I zrobią wszystko żeby zniknęło stosując hucpę. To znaczy najpierw Żydzi zniszczą Izrael rękami muzułmanów a potem muzułmanie będą przez 1000 lat ich przepraszać i płacić odszkodowania.

  Dlaczego mądrzy żydzi nie chcą państwa Izrael ?
  Ano dlatego, że nie mają kogo okraść ani oszukać. Żyd nie powinien oszukiwać innego Żyda. Jak zatem żyć ? Bo przecież pracować nie wolno.

  Tak jak wymordowano nikomu niepotrzebną żydowską biedotę w Polsce tak i teraz można to zrobić z Izraelem. Bo przecież każdy żyd ma być kapłanem dla gojów. A jeszcze wielu jest takich którzy się do tego nie nadaje.

 24. Głos Prawdy said

  Bóg nadal ich kocha, nie zabrał Swoje dary, otworzy serca żydów w czasie Ostrzeżenia. Ja szczerze mówiąc boję się potępiać wszystkich żydów z rzędu, wśród nich są normalni ludzie, dlatego, że każdy naród ma swoje gówno, oni otrzymali talenty od Boga i skorzystali z nich w ich własnym interesie. Gdyby Słowianam była dana taka sama możliwość, też chyba skorzystali.by Nie uznaję tylko szkodnikow żydowskich różnych sekt i tych, kto rządzi światem, wrogów rodzaju ludzkiego

 25. ang said

  Nie macie za bardzo pojęcia o czym piszecie. Powiedziane zostało, ze będą mieli oczy a będą ślepi..

 26. snag said

  RomanK @ 14 ,…

  Uwłaczasz p. Amiszom porównując z ortodoxami – Po pierwsze ci pierwsi są samowystarczalni i nie wtykają nosa w politykę i nic nie zadaja a jeśli już są zmuszeni do skorzystania z pomocy doktora czy szpitala to płacą bez przypominania, natomiast ortodoxi to kanciarze, złodzieje, kombinatorzy przy których cyganie to raczkujące pętaki. … ponad 70% nigdy nie skaziło się prącą i na welfare, 20% zarabia pod stołem i tez na wefare a reszta to experci od bzykania podatnika którzy używają tych glubszych do bzykania systemu. 95% bachorów na food stamps i tyle samo na medicaid a z ich grzecznością to różnie dopóki nie są na tyle silni liczebnie żeby dokopać Gojom. W NYC, New Jersey praktycznie nie ma tygodnia żeby nie nakryto 2-3 afery z welfare, medicaid czy affordable housing fraud nie wspominając o innych.

  Najlepszym wykładnikiem w przedwojennej i wcześniejszej Polsce był fakt że im większy procent żydów w miasteczku tym większa bieda wśród żydów i Polaków. Kazimierze nie przez przypadek zbudowano przy krakowie.

  Parę linków na przetarcie oczu.

  http://forward.com/news/164946/yeshivas-score-huge-pell-grant-windfall/
  http://www.thedailybeast.com/welfare-reform-not-for-the-orthodox
  http://failedmessiah.typepad.com/failed_messiahcom/2014/06/93-of-kiryas-joel-on-medicaid-or-subsidized-health-insurance-567.html
  http://failedmessiah.typepad.com/failed_messiahcom/2014/06/almost-80-of-nycs-daycare-vouchers-reportedly-given-to-haredim-leaving-others-without-help-123.html
  http://failedmessiah.typepad.com/failed_messiahcom/2013/02/haredi-schools-appear-to-rip-off-federal-e-rate-program-with-the-help-of-haredi-owned-telecom-compan-345.html
  http://www.macleans.ca/news/canada/outremonts-unholy-mess/

  To tyle mam tego cala fure jesli p. interesuje – Polakow tez w ciula zrobili ,…
  http://www.fronda.pl/blogi/ciekawostki-o-zydach/jesziwa-zwrocona-dwa-razy,19587.html

 27. snag said

  Pinxit @ 19 ,…

  Mowisz o tradycyjnych żydach/hebrajczykach w Iranie, seculars i ateiści dali nogę z szachem bo podobnie jak krajach zdominowanych przez Sojuz stanowili trzon aparatu bezpieczeństwa … Savak’u Irańskiego NKWD.

  Też spędziłem kilka miesięcy włócząc się po Bliskim Wschodzie, też ominąłem grajdołek i najwięcej czasu spędziłem w Iranie nie tylko w miastach tudzież w pipidówach a jeden dzień i noc z nomadami w namiocie. Bardzo gościnni i pomocni dlatego ich bronie jak widzę że zio-naziole ich demonizują.

  Ciekawostka: Wbrew temu co pisze Stary Testament na temat przywrócenia wolności Hebrajczykom prze Cyrusa Wielkiego na słynnym Cylindrze Cyrusa nie żadnej wzmianki na temat żydów, zesłania czy uwolnienia, nic na temat Jerozolimy … zero, zilch, zip, nada, nothing ,…

 28. RomanK said

  Panie Pinxit… zaproszenie goja do synagogi to ciezki grzech. To trefe shule…Pan napewno wie- gdzie pan byl???? .Wyjatkiem jest wprowadzenie fachowcow celem dokonania napraw, czy instalacji..jesli nie ma zydow, ktorzy moga to zrobic.
  Napewno ortodoxyjni Zydzi nie zaprosza na swoje ceremonie religijny w tym slub w synagodze. Zdarza sie, ze na przyjecie weselne tak..zwlaszcza- jak odbywa sie w miejscach publicznych…i w zasadzie nie wsrod ortodoxow, czy Hasydow…
  Dlaczego mordowano Hasydow i ortodoxyjnych….odpowiedz jest prosta. TO ludzie wierzacy w Mesjasza…ktory jak przyjdzie sam ich zgromadzi w Israelu. Oni wierza ze Israel jest tylko i wylacznei projektem Boga, ktory nie potrzebuje niczyjej pomocy zwlaszcza Syjonistow.
  Oni jechac do Israela nie chcieli uwazajc to za bluznierstwo przeciw BOGU! Jak powie4dzial to wielki przywodca Syjoistyczny Weictzman…jedna krowa w Palestynie jest wiecej warta niz wszyscy Hasydzi w Polsce.

 29. Lydokork said

  25 RK : „zaproszenie goja do synagogi to ciezki grzech. To trefe shule…”

  Gdzie pisze ze to byl Goy?

 30. Marucha said

  Re 25:
  To dobrze, że chociaż Pan ma pojęcie, ale szkoda, że się Pan nim z nami nie podzielił.
  Pierdnąć z doskoku każdy potrafi.

 31. Pinxit said

  25
  RomanK
  U nas nie ma ortodoksyjnych zydow. Sa w Melbourne i tam sie ze soba uzeraja. Roznie bywa tez i w Sydney choc nie tak glosno jak w Melbourne gdzie trzeba bylo zamknac dwie szkoly jeshiva.
  Nie mam pojecia czy to grzech zaprosic goja do boznicy. Corka moich klientow miala Bat-Mitzwah wiec mnie zaprosili. Ale nie tylko mnie, bo bylo jakies wazne swieto i zaproszono tez przedstawicieli Rady Miejskiej i z obu partii. Byc moze, ze niektorzy nie byli gojami ale tego nie wiem.
  A wiem rowniez i to, ze zydzi z Rosji niekoniecznie sa uznani za zydow w Izraelu. Dlatego wyjezdzaja z izraela bo im sie rozne swiadczenia nie naleza jesli ich sad rabinacki nie uzna za zydow.
  Wiec tak do konca nie ma tak naprawe o co kruszyc kopii.
  [Osobiscie wole jak sie po imieniu nazwie przestepce, np. kto zarzadzil OSOBISCIE zakaz przeprowadzenia tranzytowego gazu rosyjskieo przez Polske. Bo takie gadanie, ze „to zydy” to niczego nie zmienia.]

  My nie mamy takich problemow z mieszaniem sie roznych religii w czasie swiat panstwowych czy nawet prywatnych spotkan.
  Do tego wszystkie grupy etniczne naleza do wspolnej organizacji dotowanej przez panstwo wiec sie spotykaja przedstawiciele roznych grup – przewaznie pracownicy socjalni i dzialacze etniczni i prawnicy na spotkaniach i konferencjach stanowych i federalnych. Pierwszy raz spotkalem sie z dzialaczami … Romow. Maja podobno glowna swoja organizacje w Anglii. Bardzo narzekali na traktowanie Cyganow w Europe.

  Moi niektorzy klienci tylko dlatego zglaszali sie do naszego biura bo ja znam b. dobrze j. rosyjski a wiekszosc zydow jakich spotykam sa z Rosji, z Gruzji i Bialorusi. Wszyscy wiedza, ze jestem Polakiem i katolikiem bo ja tego nie ukrywam.
  Z podobnych zreszta powodow bylem i w kosciele unickim – tam dopiero byli ortodoksyjni…. Ukraincy. Co ten ich ksiadz wygadywal!.

  W liberalnej synagodze tez bylem raz bo byla otwarta miedzynarodowa konferencja na rzecz pojednania z Palestynczykami. Z tego co wiem, to zydzi z liberalnej synagogi chodza do starej synagogi i odwrotnie. W starej synagodze jest sklep spozywczy do ktorego wszystkie zydki chodza na zakupy.

  Moze dlatego mi jest trudniej zrozumiec takie skrajne podejscie do calego spoleczenstwa muzulmanskiego czy zydowskiego; w ogole do kazdego spoleczenstwa..
  U nas w klubie brydzowym sa i Lotysze i Skandynawowie
  Jest u nas w miescie rosyjsko-ukrainski sklep. I to taki „lwowsko-kijowski”!
  Ja tam tez robie zakupy. I przychodza tam wszyscy emigranci z Rosji, Ukrainy z Polski bez wzgledu na religie. W libanskich sklepach zydzi kupuja falafel. Na Bliskim Wschodzie by sie do siebie w ogole nie odzywali.

  Rozumiem, ze Stany Zjednoczone sa krajem rasistowskim. Z ostatnich doniesien medialnych z USA wynika, ze to Rosjanie zafundowali Ameryce rasizm i oplacaja murzynskie organizacje, poniewaz chca rozbic jednolite, kochajace sie najlepsze spoleczenstwo swiata!

 32. Filomena said

  Judaizm to nie mozaizm czyli to nie religia mojzeszowa. Judaizm oparty jest glownie na Talmudzie a mozaizm na ksiedze zwanej przez chrzescijan Starym Testamentem. Judaizm to sekta, ktora po czesci wylonila sie mozaizmu i przeszla liczne mutacje. W rezultacie chrzescijanstwo duzo wiecej wspolnego ma z mozaizmem niz judaizm, ktorego tzw. swieta ksiega zawiera takie „prawdy” jak astrologia, perska demonologia, chaldejska i egipska magia, starofenickie zaklecia, starobabilonskie mity i legendy pomieszane z opowiadaniami ze Starego Testamentu. Juz za czasow Chrystusa nie bylo prawdziwego mozaizmu. Dlatego Chrystus zarzucal zydowskiim kaplanom i uczonym, ze nie przestrzegali Prawa, ze je znieksztalcili. Nazywal ich plemieniem zmijowym. Okreslenie to odnosi sie szczegolnie do zydow z pokolenia Dana jako, ze Danajczycy mieli szczegolne sklonnosci do balwochwalstwa i herezji.

  Faryzeizm i saduceizm byly pierwsza faza znieksztalcenia nauk Mojzesza. Pozniej nastapily nastepne fazy. Poniewaz wiekszosc zydow odrzucila Chrystusa jako mesjasza, potrzeba bylo to odrzucenie Chrystusa jakos usprawiedliwic. Rozwinal sie Talmud. We wczesnym sredniowieczu pojawila sie Kabala i Zohar – teozoficzno- ezoteryczne ksiegi. A w XVI wieku pojawil sie Szulhan Aruch. W wieku XVIII pojawiaja dodatkowe odlamy judaizmu: chasydyzm, judaizm reformowany itp tendencje. Chasydyzm rowniez rozwidla sie w rozne strony. Wylania sie z niego wyjatkowo fanatyczna i skrajnie rasistowska sekta zwolennikow rebbe Schneersona, ktorego nauki oparte sa na dodatkowej ksiedze pod nazwa Tania. Pielgrzymi, ktorzy przychodzili do slynnego rebbe dostawali od niego pamiatke w postaci jednego dolara amerykanskiego – banknot. Pobozni po powrocie do domu oprawiali ten banknot w ramke i wieszali na scianie jako relikwie.

 33. Pinxit said

  32
  Filomena
  Ja sie tak dobrze nie znam na judaizmie/mozaizmie. Wydawalo mi sie, ze talmudyzm pochodzi z Babilonii gdzie zydzi sie narazili nawet bankom babilonskim – bo stanowili nie lada konkurencje.
  Talmud dlatego zostal napisny przeciwko Babilonczykom. Ale to tez moze byc nieprawda- ja podaje tylko jedna z wielu wersji, ktore kraza nie tylko po internecie ale nawet po roznej literaturze. Niemal wszystko co dotyczy religii zydowskiej jest pogmatwane; podobnie jak i ich pochodzenie. Teraz wiadomo juz ze nie bylo zadnej niewoli zydow w Egipcie, ale podobno byla w Babilonii- inne wersje podaja, ze zostali wyrzuceni.
  Niektorzy podaja, ze wracali zydzi z niewoli babilonskiej do Judei gdzie … przyjeli istniejace wierzenia Judejczykow. Swiadczyc moga o tym rozne opowiesci w Starym Testamencie/Torah, ktore przypominaja mitologie Sumerow spisana na tabliczkach glinowych.
  Zydzi sa zdrowo podzieleni na rozne „najprawdziwsze” grupy wiernych.
  Teraz jest podobno nawet sekta, ktora wierzy nawet w Chrystusa ale tez nie wiem na czym to polega.
  Wiadomo, ze zydzi cwicza od dziecka „gadane”.
  I ich narracja ma jednak ogromny wplyw na mieszanie ludziom w glowach.
  Zydzi maja wielowiekowe tradycje zmyslania glupot i narzucania swiatu ich wlasnej wizji pojmowania zdarzen czesto przygotowanych przez medrcow syjonu.
  Mnie to zastanwia, ze wielu Polakow nie lubi zydow a jednak wierza w baje i powtarzaja namietnie zydowska propagande:

 34. Pinxit said

  33
  Re: CNN NBC NYT
  Zapomnialem napisac, ze nalezy „kliknac” na ten obrazek , zeby powiekszyc i przeczytac co pisze pod spodem.

 35. snag said

  Pinxit ,…

  W dawnych czasach gojowi w swiatyni grozila smierc jesli znalazl sie za bariera okalajaca ‚oltarz’ … nawet jak zabladzil – Nizej ostrzezenie ponoc przy wejsciu do swiatyni zbudowanej przez Heroda ,…

  NO FOREIGNER
  IS TO GO BEYOND THE BALUSTRADE
  AND THE PLAZA OF THE TEMPLE ZONE
  WHOEVER IS CAUGHT DOING SO
  WILL HAVE HIMSELF TO BLAME
  FOR HIS DEATH
  WHICH WILL FOLLOW

  http://www.bible-history.com/archaeology/israel/temple-warning.html

 36. Pinxit said

  35
  Foreigner to niekoniecznie innowierca.
  Ja mysle, ze i dzis w ortodoksyjnych swiatyniach nie ma wstepu nie tylko dla gojow ale i dla niewierzacych zydow.

  I wiem na sto procent, ze nasi neokatechumeni (w tym moi znajomi Polacy) maja w synagodze wspolne ‚nasiadowki” ze „starszymi bracmi”.

 37. GZN said

  To Humań. Jeszcze parę dni temu było ich tam pełno. Ale wrócą. To jest już ich dzielnica.

  http://webcam.uman.ua/camera/1/
  http://webcam.uman.ua/camera/5/

 38. snag said

  GZN @ 37

  Do Uman przyjezdzaja w rocznice urodzin zalozyciela Breslov Hasidic kultu rabina Nachmana i w zydowskie swieta. W tym czasie Uman zamienia sie w moralne i fizyczne szambo.

  RomanK,

  … podrzucam dwa dobre artykuly dla pana na otwarcie oczu, Breslovcy to jeden z najbardziej pasozytniczych odlamow hasydow, dla nich przestrzeganie prawa i praca to grzech, cos w rodzaju zydowskich cyganow.

  https://www.timesofisrael.com/what-happens-in-uman-stays-in-uman/
  https://www.haaretz.com/jewish/features/.premium-1.664450

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: