Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  If o Magyar Nemzet: Rosjanie ostrze…
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  corintians o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  niepostepowyoszolom o Wybór należy do Polski
  corintians o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  niepostepowyoszolom o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  UZA o Wybór należy do Polski
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  niepostepowyoszolom o Endlösung dla nieszczepionych”…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  kontra o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

III RP w korzystnym sojuszu i imperialnej glorii

Posted by Marucha w dniu 2017-10-04 (Środa)

Rak nieformalnych struktur (deep state) rozrósł się już tak dalece, że każda próba jego ekstrakcji spowodować musi załamanie się całego systemu i pełny krach.

Obserwacja spektakularnego upadku zachodniego imperium zła, uosobionego przez Stany Zjednoczone oraz ich sojuszniczych wasali, mogłaby być fascynującą, gdyby nie zagrożenie jakie tym procesem jest wywołane. Wszystko wskazuje na to, że prezydent Trump skapitulował przed tzw. deep state[i] i nie tylko realizuje jego dyrektywy, ale nadgorliwością stara się „zmyć” swe uprzednie „winy”. Ograniczenie umysłowe, którym charakteryzują się zachodni „nadludzie” (t.j. „exceptional peoples” ), uniemożliwia mu zdanie sobie sprawy, jak niebezpieczną dla świata grę prowadzi.

Przed rozwinięciem tego tematu warto sprecyzować, co ukrywa się pod pojęciem „deep state”. Termin ten oznacza nie mniej ni więcej tylko nieformalne struktury bandycko-mafijne wewnątrz aparatu państwowego, które de facto kontrolują jego funkcjonowanie. Ich odpowiednikiem, w poprzednim (sowieckim) imperium zła, była tak zwana nomenklatura partyjna[ii]. Jej słabością była sformalizowana struktura duplikująca niejako oficjalne organy aparatu państwowego i gospodarczego. Nawet najgłupszy obywatel sowieckiego imperium wiedział, że to do tych systemów partyjnych należy de facto władza. Stąd też rozsypały się one prawie bezboleśnie w momencie upadku czerwonego imperium.

Na Zachodzie autentyczne struktury władzy (deep state) są głęboko zakamuflowane, a każda o nich wzmianka wywoływała wśród „rozumnego” pospólstwa głośny rechot spowodowany rzekomym absurdem „teorii spiskowej”[iii] dziejów. Dzięki temu, rak tajnej władzy mógł się bez przeszkód rozrastać wśród rzekomo cywilizowanych i inteligentnych zachodnich społeczności.

Dziś prawda zaczyna się przebijać i już nie wszyscy reagują nań głupawym rechotem. Kilka dni temu sekretarz prasowy prezydenta Czech przyrównał UE do III Rzeszy[iv] i nie wzbudził tą wypowiedzią globalnej histerii. Mnożą się też publikacje na temat poszczególnych elementów tej „władzy”. W artykule zatytułowanym „70 lat zorganizowanej przestępczości”[v], autor tak definiuje amerykańską CIA:

“Everything the CIA does is illegal, which is why the government provides it with an impenetrable cloak of secrecy.“
“Wszystko co CIA robi jest nielegalne, stanowi to przyczynę dla której państwo ukrywa jej działania za nieprzepuszczalną zasłoną sekretu.”

W przypadku III RP i innych post–sowieckich kolonii Zachodu, władza ma charakter agenturalny, co oznacza, że państwa te nie mają „własnego” deep state’u, ale podlegają służbom specjalnym okupanta, takim właśnie jak wspomniana CIA, a więc realizują plany i koncepcje, będące elementem strategii imperium. Tłumaczy to fakt wspierania przez obecne władze żydo–banderowskiego reżimu w Kijowie, czy dostarczanie, w charakterze mięsa armatniego, żołnierzy na „odgrzewaną” właśnie przez Trumpa, awanturę afgańską; cytat z artykułu innego amerykańskiego autora[vi]:

“The armed forces of these nations suffered over 3,000 killed in the hostile wilderness of Central Asia, but this hasn’t stopped Poland deciding to send more troops to join its 200 who are there because “the Americans are with us in Poland and throughout NATO’s eastern flank, thus enhancing our security.” That must be real solace to the families of the forty Polish soldiers who died for nothing.”
“Siły zbrojne państw NATO straciły już w Azji środkowej ponad 3 tysiące zabitych, ale nie powstrzymało to Polski od wysłania dodatkowych żołnierzy do kontyngentu 200 już tam się znajdujących, ponieważ ‘Amerykanie są z nami w Polsce i na całym obszarze wschodniej flanki, wspomagając nasze bezpieczeństwo’. Takie stwierdzenie ma stanowić pociechę dla czterdziestu rodzin tych Polaków, którzy już tam bezsensownie zginęli.”

Amerykanina może taka postawa „władz” i społeczeństwa polskiego dziwić, ale nie tych którzy znają krajowe realia. Tam od początku III RP wszystkie „władze” aktywnie zajmowały się handlem żywym towarem i to na hurtową skalę, czy to w charakterze „mięsa armatniego”, czy „zmywakowego”, lub „burdelowego”; nieważne. Ważne by realizować „sojusznicze” zobowiązania i „aspiracje” społeczeństwa, które indoktrynowane, taki właśnie profil funkcjonowania państwa uważa za normalny i korzystny.

Teraz, gdy realia zaczynają brać górę, mogą one dotrzeć również do świadomości obywateli III RP. Ale tak jak w przypadku ich zachodnich „partnerów”, rak nieformalnych struktur (deep state) rozrósł się już tak dalece, że każda próba jego ekstrakcji spowodować musi załamanie się całego systemu i pełny krach, tak jak w przypadku pacjenta z przerzutami, którego operacja pozbawiłaby najważniejszych organów, a tym samym możliwości przeżycia.

Jakie jest wyjście z tej sytuacji, pozostaje otwartym pytaniem.

[i] https://en.wikipedia.org/wiki/Deep_state_in_the_United_States
[ii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Nomenklatura_(polityka)
[iii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Spiskowa_teoria_dziej%C3%B3w
[iv]http://www.reuters.com/article/us-czech-president-scandal/czech-presidents-spokesman-likens-eu-to-third-reich-in-outburst-over-spirit-ingredient-idUSKCN1C32T0
[v]https://www.counterpunch.org/2017/09/22/the-cia-70-years-of-organized-crime/
[vi]https://www.counterpunch.org/2017/09/22/natos-decomposing-corpse/

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 7 do “III RP w korzystnym sojuszu i imperialnej glorii”

 1. Ola said

  ale gniot. Jaki deep state? Skoro oddalo sie przemysl i gospodarke Azji, glownie tanim Chinolom , a dobrobyt miala zapewnic Wall Street i banksterstwo – to ma sie bull shit.

 2. Sławomir said

  1. Realista: Ale jeszcze jest Stwórca który stworzył Niebo i Ziemię on o wszystkim decyduje.

 3. 2. Zwykły człowiek: cosik te decyzyje „Stwórcy” (jak to ujął ten, co pokój sławi) są długotrwale niekorzystne dla sporej części populacji, stworzonej na obraz i podobieństwo rzeczonego.

 4. Ola said

  2. Wierzacy: staram sie , jak moge tez wierzyc. Wszystko nawet jedno w jakiego Boga . wszyscy oni maja jedno wspolne – o wszystkim na tym lez padole decyduja , a wierzacy to taki , ktory bez sprzeciwu a nawet z pokora przyjmuje te decyzje na klate .
  Oj, jak bardzo chcialabym umiec wierzyc . To bardzo pomaga nam nieszczesnym na tym padole . Wiec – niech sie dzieje wola boska i targajmy bez skargi ten krzyz.

  ——
  Trzeba żyć tak, jakby się wierzyło.
  Wiara prawdziwa przyjdzie sama.
  Admin

 5. Rokitnik said

  No no no….jakże piękne i pouczjące zdanie’ ” wszystko co CIA robi jest nielegalne, stanowi to przyczyne dla której państwo ukrywa jej działania za nieprzepuszczalną zasłoną sekretu ” ….
  Oczywiście p.prezydent Donald T, ściemnia iż uporzadkuje ten Kraj. Jaka narazie, to po strzelanininie w Las Vegas publicznie POCHWALIŁ ichne służby, ktore jakoby staneły na wysokości zadania.! A…@uźwa a jego waść, a gdzie te ” służby ”miały oczy kiedy facet wnosił do pokoju hotelowego 20 atomatów i z TONĘ nabojów do tychże. Bujać to MY p.Trump !!!

 6. Plausi said

  „deep state”

  ma od dawna znaną strukturę organizacyjną.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  „Rak nieformalnych struktur (deep state) rozrósł się już tak dalece, że każda próba jego ekstrakcji spowodować musi załamanie się całego systemu i pełny krach.”

  Co jest prawem ustala się w zależności od potrzeby etapu.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/372czegowg/#Vinc

  Warunkiem funkcjonowania tego systemu jest, że także tzw. opozycja jest wspólnikiem w łamaniu prawa.

 7. Boydar said

  Trump nie jest święty, Panie Rokitnik. Ale kto mu pozwoli powiedzieć publicznie że nie ma z kim rządzić ? Niech się Pan nie martwi; Ruscy pomogli mu wygrać wybory (wystarczyło że wycyckali Hilarię, choć to pewnie nie wszystko), pomogą wygrać i Amerykę. Cierpliwości, zabawa ze squrwysynami dopiero się zaczęła. Piszę zabawa a nie wojna, bo Ruskie spowodują że zagryzą się sami, żadnej zwyczajnej wojny nie będzie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: