Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nawóz historii w walce o okruszki

Posted by Marucha w dniu 2017-10-05 (Czwartek)

Sędzia Tuleya

Szanowni Państwo!

Znowu spotykamy się na antenie po wakacyjnej przerwie, podczas której wprawdzie wiele się zmieniło, ale tak, żeby wszystko zostało po staremu. Na przykład pan prezydent Duda po 45-minutowej rozmowie telefonicznej z Naszą Złotą Panią z Berlina zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, a niedawno skierował do Sejmu własne projekty.

Teraz będzie pastwił się nad nimi Sejm, z którego mogą wyjść tak zmienione, że pan prezydent ich nie pozna i nie będzie miał innego wyjścia, jak znowu je zawetować.

W rezultacie w sądownictwie wszystko zostanie po staremu, to znaczy – utrwali się stan anarchii, polegający na tym, że sędziowie wyemancypowali się z wszelkiej zależności od jakiegokolwiek konstytucyjnego organu państwa, które tylko ma im płacić.

Z tego jakoś zrezygnować nie chcą. Bardzo możliwe, że Naszej Złotej Pani właśnie o utrwalenie w Polsce takiej anarchii chodzi, podobnie jak w XVIII wieku chodziło carycy Katarzynie, która też ubierała swoje projekty w rozmaite szlachetne kostiumy.

Ale i ona ma problemy również u siebie, bo socjalistyczny arywista Martin Schulz nie chce z nią kolaborować w koalicji, zaś Alternatywa dla Niemiec, będąca trzecią partia w Bundestagu, zapowiedziała „polowanie” na Złotą Panią, a w tej sytuacji musi najpierw sklecić jakąś zastępczą koalicję, by zostać kanclerzem na czwartą kadencję.

W tej sytuacji zapanował nastrój wyczekiwania nie tylko w Komisji Europejskiej, która na razie przestała tarmosić Polskę, w związku z czym i walka o praworządność w naszym nieszczęśliwym kraju wprawdzie trwa, no bo jakże by inaczej – ale jakoś tak niemrawo, bo jakże tu walczyć na całego, kiedy folksdojcze nie są pewni, kiedy dostaną wynagrodzenie i czy w ogóle je dostaną?

W dodatku koordynację spontanicznych protestów przejęli działacze Platformy Obywatelskiej; pan Grzegorz Schetyna i pan Borys Budka, a wiadomo, że ani jeden, ani zwłaszcza drugi, prochu nie wymyśli, więc nic dziwnego, że w tej sytuacji walka o praworządność w naszym nieszczęśliwym kraju idzie, jak przysłowiowa krew z nosa.

A skoro już o krwi mowa, to warto odnotować dziwaczną sytuację w Hiszpanii, gdzie autonomiczny rząd Katalonii, wbrew rządowi w Madrycie, przeprowadził referendum w sprawie niepodległości tej prowincji. To referendum rząd uznał za nielegalne, ale zamiast aresztować jego inicjatorów i wszystkie osoby uczestniczące w jego organizacji, wypuścił na ulice Barcelony policję, która nie bardzo wiedziała, co właściwie ma robić, więc rutynowo pałowała demonstrantów.

Taki safandulski i tchórzliwy rząd, to prawdziwe nieszczęście dla narodu i państwa – bo niebezpieczeństwa trzeba likwidować w zarodku, a nie wtedy, gdy już dojrzały. Warto odnotować, że zapowiedź proklamowania niepodległości Katalonii bardzo życzliwie powitał Ruch Autonomii Śląska, a to pokazuje, że i z nim będziemy mieli wkrótce rozmaite zgryzoty.

Ciekawe, że z jednej strony mamy parcie do pogłębiania integracji i na przykład Niemcy jednoczą się i jednoczą, podczas gdy w innych częściach Europy mamy do czynienia z galopującą bałkanizacją, w następstwie której mogą pojawić się państewka niezdolne do samodzielnego życia, więc zdane na łaskę i niełaskę nie tylko mocarstw, ale nawet starych finansowych grandziarzy.

Kto wie, czy nie o to właśnie chodzi – by stare europejskie narody przerobić w ten sposób na tak zwany „nawóz historii”, na którym będą sobie radośnie rozkwitały cudowne kwiatuszki w rodzaju pana redaktora Adama Michnika?

Tymczasem w ojczyźnie ujawniły się „rachunki krzywd” i rozpoczął się protest młodych lekarzy. Najwyraźniej utracili oni już nadzieję na powrót do normalności, to znaczy – do sytuacji, gdy między lekarzem i pacjentem nie ma żadnego biurokratycznego aparatu, przejadającego większość pieniędzy i domagają się już tylko wyższych nakładów na „służbę zdrowia” – żeby i dla nich spadły jakieś większe okruszki ze stołu, przy którym obżerają się uczestnicy zaplecza politycznych gangów – bo jakże inaczej rozumieć postulat podwyżek pensji?

Rząd oczywiście zadba o jakieś okruszki i dla nich, bo na dwa lata przed kolejnymi wyborami rozwija politykę rozdawnictwa publicznych pieniędzy, jak nie na dzieci, to na starców, jak nie na starców, to na górników – a wszystko z „uszczelnienia” systemu podatkowego. To „uszczelnienie”, podobnie jak finansowe wyniki spółek Skarbu Państwa, pokazują skalę dotychczasowej grabieży narodowego majątku przez starych kiejkutów – jak tylko trochę się ograniczyli, to jakby deszcz spadł na wyschniętą ziemię. Z drugiej jednak strony w ten sposób obywatele przywykną do jedzenia z rządowej ręki – co widać na przykładzie młodych lekarzy, którym już nawet nie przychodzi do głowy, że może być inaczej.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Jedna odpowiedź to “Nawóz historii w walce o okruszki”

 1. Plausi said

  Musimy się sprzeciwić Michalkiewiczowi

  „sędziowie wyemancypowali się z wszelkiej zależności od jakiegokolwiek konstytucyjnego organu państwa “
  w.g. naszej obserwacji jest dokładnie przeciwnie, sędziowie i w ogóle służby prawa są w pełni zintegrowane w organizacji naszego państwa

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  odgrywają przy tym niezbędną a nawet kluczową rolę w organizacji takich zadań tego państwa jak „Amber Gold” i w ogóle wszelki rabunek społecznego mienia nazywany czasem „prywatyzacją“, liczne samobójstwa, a także większe czynności prawno-legislacyjne

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/372czegowg/#Vinc

  w tym ostatnim przypadku mamy do czynienie nie tylko ze znakomitą współpracą organów państwa: legislatywą , egzekutywą i judykatywą ale także partiami zarządzającymi i występującymi w roli tzw. „opozycji”.

  Jedynie tej znakomitej współpracy trzech filarów organizacji państwa zrzeszonych w PPZ i organizacji tzw. „politycznych” zarządzających i opozycji zawdzięczamy, że tak wspaniale rozwija się w Wolnej Polsce ta demokracja, o której wiemy, że jej siły wywodzi się w prostej linii z organizacji przestępczych, w cytowanych Włoszech

  http://ziut.neon24.pl/post/133294,pilne-ponaglenie-do-wiadomosci-premier-beaty-szydlo#comment_1327115

  były to w prostej linii mafia, camorra i n’drangeta, które do dziś stoją na straży demokracji w tym kraju. Z satysfakcją mogli Polacy rozpoznać po rozkwicie pospolitego gangsterstwa po „transformacji ustrojowej“ , jak dalece w Wolnej Polsce zapanowała ta demokracja. Ostatni link przypomina podobny proces demokratyzacji w dawnym ZSRR, kiedy to głównym motorem demokratyzacji krajów tego obszaru stali się „wory w zakonie“, która zakwitła rychło kwiatem oligarchów. Podobne przykłady takiej demokratyzacji można by mnożyć.

  Bez zrozumienia zależności demokracji od przestępczości zorganizowanej nie sposób będzie pojąć procesy w ostatnim półwieczu i chwalebnej roli Judejczyków, o których piszą, że ich synagoga nie jest niczym innym, jak tylko międzynarodową siecią przestępczą. Szkoda, że doświadczenia średniowiecza i późniejsze zostały tak skutecznie zatarte w naszej pamięci historycznej, choć wystarczy przypomnieć:

  https://marucha.wordpress.com/2017/06/29/przyczyny-masowosci-nachodzcow-w-europie/#comment-686373

  RAuS czyli „Ruch Autonomii Śląska“ przypomniał nam, że filetowanie kraju należy przygotować ze znacznym wyprzedzeniem, patrz „technika filetowania“.

  http://ram.neon24.pl/post/140373,katalonia-czyli-jak-sfederalizowac-europe-niepodlegloscia#comment_1415838

Sorry, the comment form is closed at this time.