Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Liwiusz o O tych, którzy się na niemieck…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  ella o Upadek cywilizacji zachodniej
  Liwiusz o Czterech pancernych i Ukr…
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Szczepan Zbigniewski o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Mietek o Nie chcą umierać za pomniki…
  Listwa o Dugin: Obowiązkowo przyjadę do…
  Listwa o Dugin: Obowiązkowo przyjadę do…
  Szczepan Zbigniewski o Czterech pancernych i Ukr…
  osoba prywatna o Wolne tematy (09 – …
  Ja o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  osoba prywatna o Wolne tematy (09 – …
  Kojak o Nie chcą umierać za pomniki…
  osoba prywatna o Wolne tematy (09 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (80 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-10-07 (Sobota)

Norweski Komitet Pokojowej Nagrody Nobla nie zawiódł i w tym roku. Uhonorowano bowiem Międzynarodową Kampanię na rzecz Zniesienia Broni Nuklearnej. Kampania cieszy się powodzeniem w krajach, które nie mają ani nie są w stanie zdobyć tej broni – i jest oczywiście totalnie olewana przez kraje, które ją posiadają.

Poniżej wpisujemy komentarze na wolne tematy.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/10/03/wolne-tematy-79-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/10/10/wolne-tematy-81-2017/

Gajowy Marucha

Komentarzy 237 do “Wolne tematy (80 – 2017)”

 1. osoba prywatna said

  Biolodzy odkryli sekret złotych rybek, który pozwala im przetrwać zimą w skutych lodem jeziorach bez dostępu tlenu.
  http://dzienniknaukowy.pl/planeta/zlote-rybki-potrafia-wyprodukowac-alkohol/

 2. osoba prywatna said

 3. snag said

  246 w poprzednich ,…

  Zwróć uwagę co piszę (((wielokomórkowców))) natomiast życie jako takie (jednokomórkowców) 3.8 miliarda lat temu. (potwierdzone w tabeli) a tak naprawdę wierząc w hebrajski BS to 5774 lat temu … dokładnie w środę za 3 tygodnie o 23.59.

  Happy?

 4. osoba prywatna said

  Czy ludobójstwo szczepionkowe jest elementem planowej eksterminacji Polaków ?
  https://codziennik24.pl/2017/10/04/czy-ludobojstwo-szczepionkowe-jest-elementem-planowej-eksterminacji-polakow/

 5. osoba prywatna said

  Nie znam podobnego przypadku w żadnym innym kraju na świecie nie ogarniętym działaniami wojennymi, aby ilość zgonów rok do roku wzrosła o 35%!
  https://codziennik24.pl/2017/10/05/astra-anna-slupianek-porazajaca-smiertelnosc-polakow/

 6. snag said

  Hail Trump !!! ,…

  Katoliccy biskupi oddaja hold Prezydentowi za przywrocenie zdrowego rozsadku – Chodzi o wczorajsze zarzadzenie (executive order) ze zaklady pracy i firmy ubezpieczeniowe maja prawo wykluczenia srodkow antykoncepcyjnych i finansowanie skrobanek z ubezpieczen.

  http://www.usccb.org/news/2017/17-180z.cfm

 7. osoba prywatna said

  Jajniki z drukarki 3D pozwoliły bezpłodnej myszy na wydanie potomstwa
  http://dzienniknaukowy.pl/zdrowie/jajniki-z-drukarki-3d-pozwolily-bezplodnej-myszy-na-wydanie-potomstwa/

 8. La Reine Toronto said

  Michnik Adam jest b. przystojnym facetem; szkoda ze taka z niego bezdenna miernota; czy moze on sie kiedys odmieni na lepsze i przyzna do lgarstwa …etc?

  ——
  Kiedy ma się zmienić? Jak skończy 96 lat?
  Admin

 9. Komitet Obrony Gojów said

  Eustace Mullins o szczepieniach:
  https://www.google.pl/search?source=hp&q=eustace+mullins+vaccines&oq=eustace+mullins+vacc&gs_l=psy-ab.1.0.0i22i30k1.2219.11721.0.13604.20.20.0.0.0.0.152.2193.1j18.19.0….0…1.1.64.psy-ab..1.18.2098…0j0i131k1j0i19k1j0i22i30i19k1.0.Ri3P1FKHLW4

 10. La Reine Toronto said


  Na zdrowie Panie i Panowie: Sangria z granatem.

 11. NyndrO said

  Szacunek dla Pani Bożeny za łódeczki. Z kolei jeśli chodzi o tacę, czy też podkładkę pod talerz, to dawno nie widziałem czegoś tak wspaniałego. Całość można nazwać Sztuką. No coś pięknego. Koniecznie muszę se sprawić takie cudo.

  ——
  🙂
  Admin

 12. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=5Ul6lOBp_nI
  Mafia, loze etc.; milo sie slucha.

 13. Marucha said

  Re 7:
  Jaka szkoda, że nie można wydrukować mózgów… przydałyby się wielu rodakom,

 14. La Reine Toronto said

  ,http://www.cbc.ca/news/politics/ukraine-canada-satellite-access-1.4306406

  Hello, no kto ma sile i zna jako tako angielski to zapraszam do przeczytania dyskusji na rzadowym portalu CBC.CA na temat zadan Poroszenki pomocy materialnej w tym dostepu do kanadyjskich satelitow i broni dla Ukrainy. Jest wielki sprzeciw ale i upowskie trolle. Zobaczcie jak wielu Kanadyjczykow wie ze na Wolyniu wymordowali Polakow….
  Zapraszam.
  Pozdrawiam.
  Dluga lektura i wiele odnosnikow ale warto.

 15. La Reine Toronto said

  ,https://www.youtube.com/watch?v=GIThXwVBpfQ,,

  tu film Timur i jego druzyna z napisami po niemiecku; ciekawe jak wielu Niemcow ogladalo ten film.
  Ja wracam do tego jak mam muchy w nosie….

 16. www.wandaluzja.com said

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/historia/szale%c5%84stwa-radzieckich-naukowc%c3%b3w-nie-zna%c5%82y-granic/ar-AAt1B7m?ocid=spartandhp//
  SZALEŃSTWA RADZIECKICH NAUKOWCÓW NIE ZNAŁY GRANIC

  Newsweek Polska
  Andrzej Krajewski 8 godz. temu
  Konflikt w rządzie Beaty Szydło? Minister odpowiada
  © pixabay.com
  „Chcieli ogrzewać Arktykę, zawracać rzeki i budować nuklearne lokomotywy mknące przez Himalaje. A gdyby przyroda stawiła opór, załatwiliby ją bombami atomowymi. Przewodniczący Akademii Nauk ZSRR Andriej Niesmiejanow pytany o marzenia odpowiadał: „Nasza armia uczonych składa się z 240 tys. ludzi. Nasze kadry naukowe muszą być jeszcze większe. Trzeba nam coraz więcej uczonych”.

  Myślałem, że Największym Zajobem Technologicznym w Historii był Kurski Kombinat Metalurgiczny na Reaktorze Francuskim. D’Gaulle chciał go podarować Polakom, ale polscy fizycy teoretyczni nie zgodzili się, ale Breżniew to PRZYJĄŁ, bo MUSIAŁ, gdyż zaczynał karierę polityczną jako agent francuski.
  Po powrocie do Polski kupiłem książkę: Pafnucy Kuceyko-Ostoja, Prawda ukryta czyli tajemnice komuny, W-wa OFFICYNA 1990, w której jest list kominternowca niemieckiego do Ilii Erenburga: NIE BÓJ SIĘ BRACIE O SWEGO ADOLFA. JEST POD OPIEKĄ LWICY BRYTYJSKIEJ UNITY MITFORD, KTÓRA ZDEMSKOWAŁA STRESSERÓW JAKO AGENTÓW KAPITAŁU SZWAJCARSKIEGO.
  List ten znalazł francuski tłumacz policyjny Bieregowoj w książce „Baśnie z Tysiąca i Jednej Nocy”, a fotokopię tego polski pies wojny w archiwum portugalskim w Angoli, toteż Stalin musiał awansować Breżniewa do rangi Sekretarzy Republikańskich a Chruszczow na szefa Rady Najwyższej, skąd Wskoczył na tron Genseka.
  Susłow przemawiał 3 godziny a Chruszczow 2. Oba głosowania wygrał Chruszczow, ale gdy patrzył na Susłowa jak na wściekłego psa w klatce to ten powiedział Coś, co zrozumiał Tylko Chruszczow, który zaczął się zachowywać NIESFORNIE i został wyprowadzony przez wykidajłów. Książę pytał mnie: CO ON MU POWIEDZIAŁ?
  Odpowiedziałem, że dziadek miał byka holenderskiego, który zrobił się ostry i musiał go sprzedać. Kupili go Żydzi a pastuch musiał go odprowadzić do miasta, za co zażądał CZAPKI. Gdy zaprowadził to Żydzi nałożyli mu na głowę czapkę, która mu się nie podobała więc powiedział bykowi coś Na Ucho, który pognał na miasto i Rozpędził Targ. Gdy pastuch dogadał się z Żydami to musiał wyprowadzać byka z CHRZEŚCIJAŃSKIEJ Apteki, gdzie wskoczył przez wystawę.
  Książę pytał mnie potem: CO ON MU POWIEDZIAŁ? co było dla mnie sprawą smutną, z powodu KKM, który był antytezą mego Konwertora na Lokomotywie z filtrem Striełkowa-Ryczkowa ze Świerdłowska.
  Profesor Samsonowicz powiedział mi, że Polscy Profesorowie Zaakceptowali To nie dla tego, że projekt był na fińskim papierze, ale KTO SIĘ TAM PODPISAŁ. Potem Polacy KAZALI Pitrowcom powiadomić Breżniewa, że nakłady poniesione na KKM nie zwrócą się więc szlag go trafili został MANEKINEM. Ja jednak przegrałem z Rektorem Francuskim.
  Po zamordowaniu mego kuzyna przez Marszałka i Prezydenta Polski Spycha-Spychalskiego, rękami Andrzeja Jaroszewicza, kulomiota Komara i znanego rajdowca włoskiego, USA wziął Mercedes-FLICK, który Ukoronował USA Kanadyjsko-Kalifornijskim Systemem Energetyki Wodorowej, do którego Zajob KKM nie umywał się. Amerykanów zmusiła do tego córka Hitlera z zamrożonej spermy z dupy Francoisa Mitterranda rzucając mi w twarz: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW – więc Amerykanie, żeby Nie Jeść Fekaliów Polskich, WPIERDALALI fekalia hitlerowskie, które są BARDZO DROGIE.
  Byłem zdziwiony, gdy Trumpf obiecywał Amerykanom Dług Amerykański 19 bilionów USD, ale nazajutrz po wystawieniu aktu oskarżenia Lechowi Wałęsie Sekretariat Stanu Maryland ogłosił Dług Amerykański na 2.300 bilionów USD. Wiedziałem, że fekalia Hitlera są bardzo drogie, ale ŻE AŻ TAK ?????
  Mimo wszystko uważam, że Największym WYSKOKIEM był Plan Saharowa: Zatopienia Wschodnich Stanów i Europy Zachodniej wybuchem na dnie Atlantyku CAR-BOMBY. Car-Bombą były 2 czechosłowackie bomby atomowe Tesli: na Warszawę i Berlin, które Anglicy dali w MONACHIUM Hitlerowi na Moskwę i Leningrad, żeby uzyskać z Niemcami granicę na Górach Skalistych. III. Na Londyn, zarekwirowali i bronili nią Skarbca Włastów w MODLINIE. Dowodem na to jest wodolot ŚWIERKOWA GĘŚ o udźwigu Stu Ton, bo do niczego innego potrzebny nie był.

 17. Lydokork said

  249 OsPryw z pop. WT – wpis o Ziebie w Wiki kazdy moze poprawic. Wiec nie mazac sie ani plaksci tylko do roboty i poprawiac. Jesli warto i jesli prawda.

 18. Lydokork said

  Kobity czesto leca na psychopatów. Potem zaluja. Byl taki przystojny… mówia, taki dobry w lózku… to nie szkodzi, ze zostawil mnie z dlugami, dzieckiem i rzezaczka… i tak Pana kocham, Panie Sulku.
  Boze, Ty to czytasz i nie grzmisz…. OMG!
  ( w sumie… przynajmniej wiadomo czego sie trzymac – po krwotoku wybuchowym z 10 oraz wyrazona opinia w 8 )

  ….

 19. Lydokork said

  5. OP – ten link o umieraniu Polaków nie jest źródlowym a w źródlowym nie ma linka do danych z GUS.

  NIE WOLNO wklejac byle czego, tylko dlatego, ze to brzmi szokujaco. Artykul źrodlo ( prawdopodobnie bzdety rodem z agentury niemickiej ) to ten: http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/przerazajace-dane-o-umieralnosci-polakow-to-jest-katastrofa/9hrhbgq

  A Fakt.pl jest SPRINGERA – Zyda i worga Polski. – Ringier Axel Springer

  Redakcja

  Szef wydań cyfrowych i wydawców:
  Maciej Kabroński
  Szef zespołu wydawców:
  Jan Stanisławski
  Szef działu foto:
  Wojciech Kaczyński
  Szef kanału wideo:
  Leszek Świerszcz
  Dyrektor artystyczny
  Łukasz Kiljański

  Prezes zarządu:
  Edyta Sadowska
  Prezes honorowy:
  Wiesław Podkański
  Redaktor naczelny Fakt:
  Robert Feluś

  Za portalem Fakt24.pl stoją profesjonalni i doświadczeni dziennikarze z Grupy Onet-RASP. Kompletowany od pół roku zespół dba, by Czytelnik otrzymywał treści pogłębione, bogato zilustrowane zdjęciami. Rozbudowany dział wideo dostarcza zaś wysokiej jakości filmów. Portal Fakt24.pl podaje informacje ważne dla polskiego odbiorcy w sposób rzetelny i kompletny, ale też niepozbawiony emocji. Treści podane są w zrozumiałej formie, a autorzy nazywają rzeczy po imieniu.
  ***
  „Fakt” – ogólnopolski dziennik wydawany od 2003 w Warszawie przez niemiecko-szwajcarskie wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska, część koncernu medialnego Axel Springer SE; lider rynku polskiej prasy codziennej.
  Gazeta wzorowana jest na niemieckim Bild i należy do gazet typu tabloid. Od początku istnienia gazety jej redaktorem naczelnym był Grzegorz Jankowski[1]. Od 1 czerwca 2014 jest nim Robert Feluś[1].

 20. Lydokork said

  Sorki, pomylkowalomisie…
  141 z pop. WT.: Snag : https://marucha.wordpress.com/2017/10/03/wolne-tematy-79-2017/#comment-705750

  Pan rzuci okiem, przy okazji, jak bedzie mial wolna chwilke:
  http://www.historiasztuki.com.plwww.historiasztuki.com.pl/strony/001-01-PREHISTORIA.html

 21. Lydokork said

 22. Lydokork said


  Celowo bez .

 23. Carlos said

  Pani La Reine Toronto- O gustach sie nie dyskutuje, ale od kiedy Adas jest przystojny? Taki parch z niego wychodzi, przy kazdym gescie i sssslowie, ze mnie bierze obrzydzenie- on ma klamstwo w oczach, a oczy to tez atrybut urody. Ale moze ze wzgledu na to , ze jestem chlopem, mam inny gust? Pozdrawiam serdecznie…

 24. snag said

  21 – Zajrze, zrobilem bookmark.

  Ja siedze z tym od 3 miesiecy w sraczu (nie marnuje czasu) kupilem za dolca w sklepie z uzywanymi ksiazkami i staram sie cos zapamietac. Mam nadzieje ze skoncze kiedys bo nastepne tomy czekaja, tez duzy format i ponad 600 stron

  .https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51w2nnflwPL._SX388_BO1,204,203,200_.jpg
  .https://www.pearsonhighered.com/assets/bigcovers/0/2/0/5/0205735673.jpg

 25. Vis said

  Pragnę się podzielić pewnym zdarzeniem które mnie zbulwersowało.Otóż w pewnej małej miejscowości nad Wisłą koło której zamieszkuję istnieje sobie zacne Stowarzyszenie Miłośników Wisły.Mają fajne eksponaty można sobie wypić kawę a nawet coś zjeść.Przy muzeum istnieje izba zajmująca się tematyką IIWŚ a w szczególności wojną obronną 39 roku.Mają uzbieranych już sporo fajnych eksponatów sam noszę się z zamiarem przekazania paru fantów.
  Muzeum Wojska Polskiego wyszło z inicjatywą przekazania stowarzyszeniu,bezpłatnie czołgu T-34 żeby sobie postawili przed muzeum.Radości było co nie miara ale krótko.W czas jakiś po rozmowach przyszło pismo z ipn (celowo z małych liter) że nie wolno stawiać czołgu przed muzeum bo to symbol okupacji sowieckiej!
  Jak to usłyszałem to po prostu oniemiałem.Czy przypadkiem LWP nie jeździło takimi czołgami?Można było by namalować na pojeździe polskie znaki taktyczne z okresu IIWŚ.
  Ręce opadają,brak słów.

 26. Boydar said

  „… zapomnieliśmy już, że ponad 50 lat temu, podczas Soboru Watykańskiego II, też wprowadzono ogromne zmiany /…/ otwarto się na prawa człowieka i w końcu przyznano, że Chrystusa nie zamordowali Żydzi …”

  http://magazyn.wp.pl/artykul/nieufnosc-od-pierwszego-wejrzenia-franciszek-czuje-sie-wykorzystany

  Ja poproszę o komentarz kogoś zorientowanego. Rasistą nie jestem.

  bo znalazłem takie cóś i z racji źródła pewności nie mam –

  „… Sobór Watykański II w roku 1965 /…/ ogłosił „Deklarację o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich”, w której stwierdził: „Pomimo że przywódcy Żydów wraz ze swymi zwolennikami usilnie domagali się śmierci Chrystusa, to jednak tym, co wydarzyło się w czasie Jego męki, nie można obciążać ani wszystkich bez różnicy Żydów, którzy wówczas żyli, ani Żydów dzisiejszych …”

  „… /Benedykt XVI/ argumentuje tu tak, jak większość dzisiejszych biblistów katolickich. Pyta retorycznie, jak cały ówczesny lud izraelski mógł być wtedy na tamtym miejscu. Odpowiada, że odpowiedzialność ponosi arystokracja świątynna oraz zwolennicy Barabasza /…/ arcykapłani namówili tłumy, by żądały od Piłata uwolnienia Barabasza, a ukrzyżowania Jezusa. Czyli zawiniła tylko żydowska elita władzy …”

  za http://wyborcza.pl/1,76842,9215132,Zydzi_nie_zabili_Jezusa.html

  A mnie się w tym momencie przypomniało Drogi Benedykcie, również retoryczne – kto jeszcze nie ryćkał Panny Młodej.

 27. Zbyszko said

  Każdy musi to zobaczyć…:
  .http://romualdkalwa.neon24.pl/post/140506,kazdy-musi-to-zobaczyc-omawianie-budowy-panstwa-polin

 28. Lily said

  Ponizszy blog,pokazuje skale wyniszczenia/ niszczenia w III.R.P (pookraglostolowej).
  http://www.forgotten.pl/

 29. www.wandaluzja.com said

  https://marucha.wordpress.com/2017/10/03/wolne-tematy-79-2017 – Ad. 250:

  Bardzo Panu dziękuję za podniesienie sprawy. Z tego co Pan pisze można by sądzić, że Ścibor ze Ściborzyc był luksemburskim kanclerzem zakonu Smoka? – Może o tym świadczyć katastrofa tego potężnego rodu węgiersko-polskiego po wstąpieniu na tron Polski Władysława Jagiełły, który – jak Pan pisze – był Kawalerem Zakonu SMOKA s Ściborowie pieczętowali się i pieczętują herbem Ziejących Ogniem DWÓCH SMOKÓW na tarczy zwieńczonej Koroną KRÓLEWSKĄ co jest motywem siedmiogrodzkim.
  Jeśli Władysław Jagiełło dał się ukoronować koroną SMOKA Siedmiogrodzkiego to dlatego, żeby zniszczyć Imperium Luksemburgów, co mu się udało pod Koronowem k. Bydgoszczy. Luksemburski plan Wielkiej Wojny, w której Niemcy zmobilizowali 1.150.000 a Polacy 1.100.000 wojowników zakładał uderzenie Węgrów na Kraków, ale Polacy dali Turkom Wołoszczyznę za ZASZACHOWANIE Węgrów.
  Wobec tego Czesi musieli iść na Kraków więc ZABRAKŁO ich pod Poznaniem, gdzie rozstrzygnęła się Wielka Wojna. Wygląda na to, że gdy Zygmunt Luksemburski zorientował się Co Jest Grane to przysłał Jagielle koronę siedmiogrodzką, ale ten nie zatrzymał marszu na Grunwald.
  Imperium Luksemburgów próbowała odbudować siedmiogrodzka linia Luksemburgów. Jan Huneadi rozgromił Mehmeda Zdobywcę pod Belgradem w r. 1454; mniej licznych Węgrów poprowadził do walki fanatyczny antymuzułmanin i antysemita Jan Kapistran. Po bitwie Węgrzy anektowali Bałkany z KONSTANTYOPOLEM. Syn Jana Maciej Korwin, opierając się na zhołdowanych Turkach, wszczął zaraz wojnę z Polską o Nadczarnomorze i Powołże, przy czym zhołdował Moskwę.
  Z Czechami poszło mu jednak gorzej, ale po rozgromieniu Polaków pod Wrocławiem w r. 1474 chciał odzyskać Brandenburgię, gdzie Polacy osadzili Hohenzollernów. Doszło do bitwy pod Międzyrzeczem, gdzie Węgrów uratował przed Polakami i Brandenburczykami Jan Szalony z Głogowa. Z pola walki uciekli jednak Turcy z Mehmedem Zdobywcą, który – przy pomocy kontyngentów tureckich i Serbów – odzyskał Belgrad i Konstantynopol oraz muzułmańskie Nadczarnomorze i Powołże z MOSKWĄ i Nowogrodem Wlk.

 30. osoba prywatna said

  Będą obowiązkowe szczepienia dla dorosłych! Czy to już mafia szczepionkowa?
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/beda-obowiazkowe-szczepienia-dla-doroslych-czy-juz-mafia-szczepionkowa

 31. osoba prywatna said

  Szczepienia na grypę zabijają seniorów i rozsiewają grypę
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21124&Itemid=53

 32. La Reine Toronto said

  ad 23 Panie Carlos, czy Michnik to jest osoba pochodzenia polskiego adoptowana przez rodzine komunistow zydyowskich? a tu na obrazku wyglada jak aniolek i na zlosc podobny do Boguslawa Linde? Sadzilam ze to Polak …

  Nie czytam GWyborczego i zniechecam kazdego do tej gadzinowki. Uwazam ze nadszedl czas azeby Polacy wzieli los Polski w swoje rece bo Polin to juz prawie prawie ustanowiony prawnie? a co dalej? Palestyna w Polsce?
  Pozdrawiam.

 33. osoba prywatna said

  Profesor zw. dr hab. Andrzej Bałandynowicz – o szczepieniach w Polsce
  .https://www.youtube.com/watch?v=JqVrEujYcHA

 34. osoba prywatna said

  Zapraszam do obejrzenia i wysłuchania jednego z odważnych i świadomych lekarzy, wypowiadającego się na temat szczepionek.
  .https://www.youtube.com/watch?v=wdtn8tvvzJA

 35. osoba prywatna said

  Szczepionki – jedną z form depopulacji – Prof. zw. dr hab. Stanisław Wiąckowski
  .https://www.youtube.com/watch?v=H_pzvPljZRs

 36. Boydar said

  „… zainteresowania /prof. zw. dr hab. Andrzeja Bałandynowicza/
  badawcze skupiają się na badaniu zjawisk społecznych z zakresu
  kryminologii , penologii, penitencjarystyki, socjologii prawa, filozofii
  prawa. W szczególności zajmuje zagadnieniami bezpieczeństwa
  osobowego, społecznego i publicznego oraz problematyką patologii
  jednostki, grup społecznych, władzy, systemów instytucjonalnych
  i modeli społecznych.Jako kryminolog i penitencjarysta jest twórcą
  nowoczesnej filozofii karania z udziałem społeczeństwa i systemu
  probacji z wykorzystaniem kar wolnościowych. Nowoczesna teoria
  kary tzw.zhumanizowanego odwetu oparta na paradygmacie
  sprawiedliwości formalnej, ekwiwalentnej i naprawczej daje podstawę
  do dywersyfikacji środków karnych, w tym realizacji probacji
  czyli systemu karania rozumianego jako wielopasmowa teoria
  resocjalizacji w środowisku lokalnym oraz teoria inkluzyjnej readaptacji
  społecznej /…/ od kilkunastu lat pełni rolę eksperta w Komitecie Doradczym
  Komendanta Głównego Policji, Eksperta międzynarodowego
  ds. więziennictwa …”

  Jaki miły kiciuś … a przekaz z biografii jaki miły; trzymajcie się chłopcy 🙂

  .http://muzeum4rp.iq.pl/wiki/images/9/95/Antek.jpg

 37. Boydar said

  Sorry, to nie ten

  .http://www.akademia-oz.pl/profilaktyka-wojny/wp-content/uploads/2016/05/IMG_2414-682×1024.jpg

 38. Isia said

  (32) Pani La Reine Toronto

  Adam Michnik a właściwie Aaron Szechter – żyd z antypolską misją i antypolskim rodowodem,

  Urodził się w 1946 roku, jako bękart, w konkubinackiej rodzinie żydowskich komunistów.
  Jego ojciec Ozjasz Szechter (1901 – 1982) był przed wojną skazany za antypolską działalność w nielegalnej Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy (w rzeczywistości będącej organizacją agenturalną, sowicie opłacaną przez sowiecką żydobolszewię).

  Helena (właściwie Hinde) Michnik (1903 – 1969) – urodzona w Krakowie, wychowana w rodzinie żydowskiej. Rodzice : Hirsch Michnik i Pesel Dobrejs Dobrys (za wikipedią, inne źródła podają: Perla Grunwald). Studiowała historię na UJ, autorka podręczników do historii Polski. Komunistyczna aktywistka. Pochowana na Powązkach. Nie sposób znaleźć jej zdjęcie.

  Stefan Michnik – KAT NARODU POLSKIEGO – urodzony w 1929 roku w Drohobyczu, 16 lat starszy, przyrodni brat „zafundowany” przez matkę Hinde Michnik (ze związku z żydem Samuelem Rosenbuschem), również nieślubny syn, mieszka w Szwecji w miejscowości Storvreta, niedaleko Uppsali. Do tej pory nie poniósł żadnej kary za zbrodnie sądowe, których się dopuścił wobec Polaków, żołnierzy podziemia niepodległościowego.

  Jerzy Szechter – pierwszy syn Ozjasza Szechtera, poczęty w związku małżeńskim z Sabiną Schatz (lub Chatz), urodzony w 1928 roku w Drohobyczu. Jego życiorys jest głęboko ukryty. Wiadomo, że uciekł z Polski w 1957 roku. Rok przebywał w Izraelu, potem osiadł w Nowym Jorku, gdzie mieszkał do śmierci. Nie ma nawet jego (upublicznionego) zdjęcia.

  http://www.antydotum.pl/Anty/wbpanty/Krucjata/Egzekutorzy/adamm.php

 39. narozniak said

  Opolczyk wyjaśnia zagadkę 44 władcy

  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/10/07/glupota-ludzka-nie-zna-granic-czyli-kolejna-wpadka-turbolechity-pawla-szydlowskiego/

 40. Isia said

  (38) c.d.

  Genealogia rodziny Adama Michnika (Aarona Szechtera) – wnuk talmudysty.

  Czy jest dalekim kuzynem Jarosława Kaczyńskiego ?

  Tu znajdzie Pani szeroko opisane powiązania A. Szechtera z rodzinami żydowskimi.
  http://www.fronda.pl/a/genealogia-rodziny-adama-michnika-wnuk-talmudysty-rodzina noblisty-czy-jest-dalekim-kuzynem-jaroslawa-kaczynskiego,26533.html

 41. Isia said

  (40) korekta:
  http://www.fronda.pl/a/genealogia-rodziny-adama-michnika-wnuk-talmudysty-rodzina-noblisty-czy-jest-dalekim-kuzynem-jaroslawa-kaczynskiego,26533.html

 42. Isia said

  (38) c.d.

  Trochę wiadomości o prywatnym życiu Aarona Szechtera – żydówki go uwielbiały.

  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/kobiety-uwielbiay-adama-michnika-fascynujaca-historia-opozycjonisty_368474.html

 43. Boydar said

  Pani Isiu, po kiego grzyba babrze się Pani w tych gów*nach. Nie jest aż tak istotne gdzie i z kogo się był uplągł, tylko co robił i mówił będąc świadomym. A co z kolei w poważnym stopniu sprowadziło na nas nieszczęścia w ilości nieprzeliczonej, zarówno gremialnie jak i w odniesieniu do jednostek.

  Jeżeli czepimy się pochodzenia, co jest oczywiście słuszne, to całe podobnej proweniencji towarzycho należy widłami wypier*dolić hurtem z Polski a ewentualnie dopiero później, w ramach wolnych mocy przerobowych, modlić się o ich nawrócenie. Mimo że Pan Gajowy poniekąd to postuluje a św. Lolek nie nalega.

 44. osoba prywatna said

  Zgwałcił Polkę w Rimini. Więźniowie brutalnie wymierzyli karę 15-latkowi
  http://wolnosc24.pl/2017/10/08/zgwalcil-polke-w-rimini-wiezniowie-zdecydowali-sami-wymierzyc-sprawiedliwosc-15-latek-zostal-mocno-pobity/

 45. snag said

  Osoba Prywatna @ 4 VA @ 224 w poprzednich i ten sam dude ktory zawala to forum idiotyzmami Zięby czy jak mu tam ,…

  Logiką nie grzeszysz ale spróbuję – Zastanów się co bardziej opłaca Pharmie, zabijanie dzieci szczepionkami w kolebce czy leczenie od kolebki do grobu przez następne 80 lat? Imputujesz że Big Pharma zabija dla zysku a w następnym oddechu że nie potrafią liczyć.

  ——
  Zabijanie to raczej efekt uboczny („collateral damage”). Chodzi o wpędzenie w choroby.
  Admin

 46. osoba prywatna said

  Gnijący Berlin od Środka – jak wyglada codzienność w niemieckim miescie Berlin
  .https://www.youtube.com/watch?v=d2qG7qJKRK8

 47. Mój siostrzeniec poszedł do przygotowawczej szkółki wojskowej.

 48. Boydar said

  Jak wróci to wreszcie Panu wpieprzy.

 49. Carlos said

  Panie Boydar ! Pani Isia probuje Pani La Reine wytlumaczyc pejsactwo Adasia. A pan jak zwykle – aby zgasic…

 50. www.wandaluzja.com said

  Ad. 39: https://opolczykpl.wordpress.com/2017/10/07/glupota-ludzka-nie-zna-granic-czyli-kolejna-wpadka-turbolechity-pawla-szydlowskiego/

  GŁUPOTA LUDZKA NIE ZNA GRANIC, CZYLI KOLEJNA WPADKA TURBOLECHITY PAWŁA SZYDŁOWSKIEGO…

  Szczerbiec Wawelski nic wspólnego z Szczerbcem Chrobrego nie ma. Regalia były przechowywane w skarbcu Koronnym na Gargamellu, który został obrabowany, spalony i zburzony przez Jana Luksemburskiego, toteż Miecz Chrobrego może być na HRADCZANIE, jak Niektóre rzeczy z Gargamella.
  Wobec obrabowania, spalenia i zburzenia Gargamella Władysław Łokietek zarekwirował BISKUPI Wawel, gdzie w 1320 r. Ukoronował się jako PIERWSZY KRÓL NA WAWELU. Z wywiezionymi do Pragi Koronami kłopotu nie było, ale Bez Miecza Chrobrego Koronacja była NIEWAŻNA, toteż przerobiono PRYNCYPACKI miecz starszego brata Łokietka, Bolesława I Kujawskiego, na Miecz CHROBREGO.
  Ponieważ miecz Bolesława Kujawskiego został na pogrzebie ZŁAMANY, w manifestacji, że umarł bezpotomnie, to dorobiono legendę, że Chrobry TAK MOCNO uderzył w Kratę zamku kijowskiego, że ZŁAMAŁ klingę.
  Kadłubek robił wypisy z Kroniki Wielkiej, do której mieli dostęp tylko profesorowie Uniwersytetu i najwyżsi dostojnicy państwowi. Była walka o PUBLIKACJĘ tej Kroniki i Zygmunt III wyraził nawet zgodę, ale Nie Wydrukowano a w czasie Potopu ZAGINĘŁA.
  http://www.wandaluzja.com/?p=p_117&sName=kalisz-jako-stolica// http://www.wandaluzja.com/?p=p_100&sName=28.-lechiada//
  Dostałem list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian, że w roku 2000 ma być opublikowana we Frankfurcie nad Menem mapa Polski z ROKIEM 565, ze stolica w KALISZU i głównymi miastami Polski ze SMOLEŃSKIEM. Mapa nie została opublikowana, gdyż Niemcy sprzeciwili się z racji, iż ziemie na południe od górnej Wisły i Odry były wówczas okupowane przez Awarów. Awarzy wyprawiali się tędy na PARYŻ, aby na mocy Pokoju w Adrianopolu w 568 r. wycofać się za Ren, który w ten sposób stał się Zachodnią Granicą LECHII.
  Rus oddał Włochy Longobardom za naddunajską Bohemię dla Czecha, za co otrzymał od Lecha SMOLEŃSK, gdzie popłynął Dnieprem..
  Prezes MICSł napisał mi, że został pobity Na Ulicy ze skutkiem dwóch operacji a teczka z korespondencją z MICSł została mi ukradziona przez policję polityczną. Chciałem mu napisać, że jeśli się daje Mapę Polski z ROKIEM 565 do opublikowania masonom to po to, ŻEBY UKRADLI. Mapę tą doręczył MICSł Generał Lebiedź, gubernator Kraju Krasnodarskiego.
  Oczywiście, że Rzym papieski stawał na głowie, żeby wyrobić Słowianom rodowód od ogierków żydowskich, w co gra Paweł Szydłowski. Jak się komuś Zabierze Historię to jest się jego Panem, bo doktryna konserwatyzmu angielskiego mówi, że kapitał historyczny rządzi kapitałem finansowym i politycznym.

 51. Boydar said

  Panie Carlos, zgasić nie zgasić, wie Pan co to jest atawizm ? To jest proszę ja Pana taki dyngs u mnie w miózgu, że tłukę szerszenia wcale nie dla tego że jest w czarno żółte paski. I nawet nie z powodu czerwonych oczu. Tylko dlatego że mam dzieci.

 52. snag said

  Osoba Prywatna @ 35 ,…

  Na twoim miejscu odwiedził bym go może ma coś na twoje odloty ,…

  Prof. dr hab. Stanisław Wiąckowski … Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, (nie w czasach Bieruta czy Gomulki kiedy to po znajomosci czy przynaleznosci do partii, przypadkiem?) jeden z tych co to zapewniają że mówią prawdę i nie dadzą się kupić nikomu, rzekomo ‚przebywał na Stypendium Fundacji Rockefellera w USA’ (nie do sprawdzenia on line) rzekomo spec od szczepionek, farmakologii, depopulacji, nowotworów, promotor zbawczych właściwości trawy … lekarstwa na wszystko, nawet mendy i swędy … ba, dude nawet wie co zawierają watykańskie archiwa ,…

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/prof-stanislaw-wiackowski/

 53. gość said

  Żyd P.Najsztub od 2008r jeździł bez prawa jazdy aż do czwartku gdy na pasach potrącił 77-letnią staruszkę.

  Bezkarna kasta w Polsce!

  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/piotr-najsztub-potracil-staruszke-na-pasach-nie-mial-prawa-jazdy-ani-oc

 54. Carlos said

  Niech pan sie nie usprawiedliwia…. kobiete pan uszanuj!

 55. gość said

  W ciągu pierwszego roku od uchwalenia ustawy o eutanazji skorzystało z niej 2 tysiące Kanadyjczyków

  Prawie 2 tys. Kanadyjczyków zdecydowało się położyć kres swojemu życiu przy pomocy lekarzy w ciągu pierwszego roku od uchwalenia ustawy o eutanazji. Stanowi to 1 % wszystkich zgonów.

  http://www.dzienniknarodowy.pl/8812/w-ciagu-pierwszego-roku-od-uchwalenia-ustawy-o-eut/

 56. Boydar said

  Pan Diabeł dokładnie na to liczy, i posyła 🙂

  Nie żeby zaraz Panią Isię, z pewnością nie.

 57. Re 48:
  Jak Pan chce, to mogę osobiście Panu to zrobić. Po co fatygować moich krewnych do tego?
  A tak na poważnie, to najważniejsze, by wzięto ze stołka tego psychola Singera, bo nie chce, by nastała taka chwila, że będzie kazał polskim żołnierzom strzelać do Rosjan, bo żydowskie NATO tak kazało.

 58. gość said

  Wielkie Banowanie – czyli o usuwaniu z Sieci za poglądy

  Rozpoczęło się Wielkie Banowanie. Giganci IT, bajecznie bogate koncerny, pokazały kto rządzi w globalnej Sieci. Z pewnością nie kontestatorzy status quo. Wszak tych się z niej wyklucza. Nie z pojedynczego forum dyskusyjnego, ale nieomal z całego Internetu. Już nie ma w nim miejsca dla niektórych radykalnych grup, którym wstępu odmawiają nie tylko czołowe wyszukiwarki czy sklepy z aplikacjami, ale nawet rejestratorzy domen. Wiele wskazuje na to, że podobny los spotka również obrońców chrześcijaństwa i rodziny.

  O Wielkim Banowaniu zrobiło się głośno już w 2016 roku. Wówczas to pojawiły się pogłoski, że Facebook odpowiednio dobiera treści do swej newsowej sekcji „Trending”. Wyznaczeni przez firmę „kuratorzy” promowali treści z mainstreamowych, czytaj liberalnych, mediów. Sama firma Zuckerberga zdementowała te pogłoski. Cóż jednak – można by zapytać – miała uczynić?

  http://www.pch24.pl/wielkie-banowanie—czyli-o-usuwaniu-z-sieci-za-poglady,55015,i.html#ixzz4uvAJPNFS

  ——
  Już jest na ten temat artykuł w gajówce.
  Admin

 59. 1. Wer das elent bawen wel,

  der heb sich auf und sei mein gesel

  wol auf sant Jacobs straßen!

  Zwei par schuoch der darf er wol

  ein schüßel bei der flaschen.

  2. Ein braiten huot den sol er han

  und an Mantel sol er nit gan,

  mit Leder wol besezet,

  es schnei oder regn oder wähe der wint,

  daß in die luft nicht nezet.

  3. Sack und Stab ist auch darbei

  er lug daz er gebeichtet sei

  gebeichtet und gebüsset

  kumpt er in die welschen Lant

  er findt kein teutschen Priester.

 60. gość said

  Macierewicz i spółka na wesoło.

  Ucho Prezesa odc.18 – Bez żadnego trybu

 61. gość said

 62. Boydar said
  2017-10-08 (Niedziela) @ 06:58:29
  A mnie się w tym momencie przypomniało Drogi Benedykcie, również retoryczne – kto jeszcze nie ryćkał Panny Młodej.

  Nasz Pan Baydurek chyba ma jakieś problemy osobiste, bo wykazuje duże napięcie, które musi tutaj rozładowywać. I to nie jest elektryczne. Nie będę mówił, jakie to. Każdy mądry się domyśli.
  Prawda Panie Baydurku? > : – )

 63. Boydar said

  Prawda, prawda; poczekaj Pan jak młody wróci i zobaczy że Pan dalej kawaler bezdzietny. Kompres Panu nie pomoże.

 64. gość said

  Odpowiedzi ojca Pio cz.7

  Wszystko co ukryte zostanie ujawnione. Relacja ze spotkania w Nysie.

  .https://youtu.be/OGbnsKNQn0o

 65. gość said

  Cyganie źródłem zachorowań na odrę w Poznaniu

  Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała, że w ostatnim czasie nastąpił wzrost liczby zachorowań na odrę, zaś ich głównym źródłem są przedstawiciele lokalnej społeczności Cyganów.

  http://autonom.pl/?p=19794

 66. gość said

  Agenda żydowskiego odrodzenia w Polsce – kongres w berlinie – cz. 1 napisy PL

  .https://youtu.be/JM0DvWBvQXY

 67. gość said

  @58

  Przepraszam nie zauważyłem.

 68. snag said

  Nie wkoorwia was taki szajs?

  ‚BO MA AMBICJE ROZPOCZĘCIA „NARESZCIE MOŻLIWEJ” ROZMOWY O POLAKACH, KTÓRZY „BIERNIE OBSERWOWALI” ZAGŁADĘ NARODU ŻYDOWSKIEGO’

  Po pierwsze to nie jest tajemnica że ten ‚Sześciolatek w okrutnym świecie drugiej wojny światowej’ to produkt plagiaryzmu chorego świra i narkomana którego książka oprócz zapatrzonych w siebie rzekomych ofiar Polaków którzy ja promowali jest praktycznie nieznana innym i gdyby holohoax temat nie był upychany w szkołach i bibliotekach za pieniądze podatnika nikt by jej nie kupił.

  Mnie wkoorwia ta ich rzekoma ‚bierność’ Polskow która upychają kiedy i gdzie się da którzy powinni ryzykować życiem swoim , rodziny a nierzadko sąsiadów żeby ratować jakiegoś Icka który przez 800 lat mieszkał wśród Polaków i nie potrafił porozumieć w mowie czy piśmie po polsku ale korzystał z każdej okazji żeby kablować najezdcom i okupantom za szmal i przywileje ,…

  Im nie chodzi o rozmowy a bicie się w piersi i restytucję majątku którego się ‚dorobili’ w czasie rozbiorów w nagrodę za kolaborację z okupantem.

  Michał Bojanowski

  Absolwent Europejskiego Instytutu Studiów Żydowskich w Sztokholmie, oraz polonistyki i Studium Kultury i Języków Żydowskich na Uniwersytecie Wrocławskim. Do 2013 roku asystent rabina Samuela Rosenberga w Gminie Żydowskiej we Wrocławiu. Wyklada w Heidelbergu.

  Gnidy jak autor tego szajsu i tych którzy to powielają trzeba tępić gdzie się da i przestać się cackać. Nadstawianie drugiego policzka tylko ich dopinguje i umacnia w poczuciu bezkarności ,…

 69. gość said

  Objęcie Rosji sankcjami kosztowało kraje UE 30 mld euro

  Z najnowszych badań wynika, że sankcje ekonomiczne nałożone na Rosję przez Unię Europejską kosztowały dotychczas kraje członkowskie wspólnoty około 30 mld euro.

  Badanie zostało przeprowadzone przez Austriacki Instytut Badań Ekonomicznych (WIFO) na zlecenie Parlamentu Europejskiego. Wykazało ono, że eksport do Rosji zmniejszał się o 15,7 proc. rocznie, począwszy od 2014 r., kiedy to nałożono sankcje.

  http://prawy.pl/59005-objecie-rosji-sankcjami-kosztowalo-kraje-ue-30-mld-euro/

 70. snag said

  Oops!

  Zapomnialem linka @ 68 ,…

  https://chidusz.com/jerzy-kosinski-malowany-ptak-maja-kleczewska-lukasz-chotkowski-spektakl-teatr-zydowski-teatr-polski-w-poznaniu-recenzja/

  Sorry ,…

 71. osoba prywatna said

  Jabłonowski – Musimy zniszczyć lewactwo!
  .https://www.youtube.com/watch?v=YbwlXYcBRm8

 72. gość said

  Vaxxed: Dr Cornelia Franz, pediatra z 30 letnim stażem pracy

  Dr Franz zaczęła swoją praktykę jak każdy lekarz, święcie przekonana w słuszność szczepień i powtarzała rodzicom, że to tylko „koincydencja”, ale tych przypadków było coraz więcej, więc w pewnym momencie przestała już sama wierzyć w to, co wychodziło z jej ust, zaczęła zgłębiać temat, słuchać rodziców i szanować ich instynkt, całkowicie zmieniła swoje podejście, a także otwarcie mówi o skutkach ubocznych. Dr Franz prowadzi klinikę integracyjną, gdzie stosuje się zarówno medycynę konwencjonalną, jak i alternatywną, dzięki czemu rodzice mają więcej opcji do wyboru, z jakich terapii chcą korzystać. Potwierdza również to, że NIESZCZEPIONE dzieci są dużo ZDROWSZE i wcale nie należą do grupy ryzyka, jak to nam jest wmawiane. I obala mit o ‚lepszym diagnozowaniu’ autyzmu, czym tłumaczy się ten nagły wzrost przypadków – ponieważ tu jest mowa o 6000% wzroście w ciągu 30 lat i to z tego powodu pediatrzy potrafią lepiej diagnozować, gdyż TEGO jest ogromnie więcej.

 73. Boydar said

  A tak w ogóle, Panie Przemysławie, czy zna Pan odpowiedź na to retoryczne (26) pytanie ? Bo odnoszę niejasne wrażenie że Pan zupełnie nie kuma czaczy.

 74. gość said

  Polska w Finale Mistrzostw Świata-Rosja 2018r.

  Brawo!

 75. Kesem said

  .https://adnovumteam.wordpress.com/

 76. Kesem said

  .https://kodluch.wordpress.com/category/syria/
  lektura dla anglojęzycznego Snaga

 77. stach said

  Norwegia nie podpisała ostatnio w ONZ dokumentu, o niestosowaniu broni atomowej, wysyła uran do Iranu i jest największym exporterem broni https://www.nrk.no/urix/_-norge-burde-signert-forbudet-mot-atomvapen-1.13697994 https://www.vg.no/nyheter/innenriks/iran/norge-sendte-60-tonn-uran-til-iran/a/23587305/ http://www.newsweek.pl/swiat/najlepszy-kraj-na-swiecie,80558,1,1.html

 78. Kesem said

  .http://militarymaps.info/ – na dzisiejszy wieczór wszystkim plennym i wojennym

 79. snag said

  Gość @ 72 ,…

  ‚Dr’ Cornelia Franz – Cwana zydowka, wlascicielka Centrum Holistycznej ‚medycyny’ Jedna z tych quack* klinik ktore nie sa honorowane przez firmy ubezpieczeniowe, ktore zeruja na ludzkim nieszczesciu, desperacji i naiwnosci.

  https://www.thefranzcenter.com/

  *Quackery is the promotion of fraudulent or ignorant medical practices. A quack is a „fraudulent or ignorant pretender to medical skill” or „a person who pretends, professionally or publicly, to have

 80. snag said

  Kesem @ 76 ,…

  Niby po kiego dla anglojęzycznego? Jesli chodzi o Syrie to jestem po stronie Assad’a chocby dlatego ze destabilizacja Bliskiego Wschodu jest w interesie zio-grajdolka ,…

  Try again 😉

 81. gość said

  Panie Snag !

  Przyznam, że nie znam dr.Corneli Franz i jej dorobku naukowego a wstawiłem jej film z „polecenia”

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34421

  Czy prawda czy fałsz nie wiem!

 82. gość said

  Zboczeńca M.Piroga nie wpuszczono do Rosji!

  http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/michal-pirog-zostal-zatrzymany-w-rosji-nie-wpuszczono-piroga-do-moskwy/4c19hd6

 83. gość said

  SZOKUJĄCE! Kraje starej Unii Europejskiej zarobiły na Polsce 1 bilion zł!

  Leszek Sosnowski, Miesięcznik Wpis: Przez ostatnie lata uświadamiano całemu polskiemu narodowi, że Unia Europejska jest dla nas zbawieniem – przede wszystkim ekonomicznym i gospodarczym, ale także światopoglądowym. Chodziło (i chodzi) o stworzenie wrażenia, iż bez Unii nie byłoby w naszym kraju nowych dróg, szkół, szpitali, zakładów pracy, odrestaurowanych zabytków itd.

  Fragment rozmowy z Januszem Szewczakiem, posłem i przewodniczącym Sejmowej Podkomisji do spraw instytucji finansowych.

  http://telewizjarepublika.pl/szokujace-kraje-starej-unii-europejskiej-zarobily-na-polsce-1-bilion-zl,54877.html

 84. Re 63:
  Nie zna Pan moich krewnych, zatem nie może Pan pisać, co mi mogą zrobić.
  Poza tem mój siostrzeniec wraca co tydzień na sobotę i niedzielę, bo to na razie szkółka przygotowawcza przed wstąpieniem do armii zawodowej.

  Co Pana tak denerwuje mój czysty stan kawalerski? Co, chce mnie Pan zeswatać z jedną ze swoich latorośli? Nie, dziękuję i całem szacunkiem, ale gdybym miał takiego teścia, to chyba w ciągu dnia dostałbym siwizny na całej głowie.

 85. PISKORZ said

  re 43..”Pani Isiu, po kiego grzyba babrze się Pani w tych gów*nach ‚ DOBRE PYTANIE…Na chwiej nam takie pseudo=informacje o tym dziadostwie..!! Każdy mniej więcej się orientuje..Na kiego grzyba te szczegóły…czasu i oczu szkoda.!! To potrzebne tylko do pracy doktorskiej, książki na ten temat lub artykuły..A nie tak pisać aby pisać..!!! PS Czytam teraz raport Pileckiego…i polecam, a nie o gównach pejsatych.!!

 86. PISKORZ said

  re 61 A jakieś gówno celebryckie z USA rzekło, że dziecku można wrąbać do 50 szczepionek do chyba 4/5 roku życia..

 87. Isia said

  (43) Paaanie Boydarze !

  Moje wypowiedzi skierowane były do konkretnego adresata, a właściwie adresatki – Pani z Toronto … poza tym, pańska „męska” riposta, byłaby, powiedzmy, bardziej do przyjęcia przez męskich rozmówców, natomiast nie jest stosowna w przypadku Pań – z pewnością Pan, jako człowiek inteligentny i wrażliwy, rozumie to doskonale … najbardziej przykre i znamienne jest to, że tę niestosowność zauważył t y l k o Pan Carlos, który bardzo trafnie rzecz całą ujął – chodzi o uszanowanie przez Pana (i innych Panów) mojej (a także innych Pań) kobiecości …

  Co stało się z pańską wrażliwością, wyczuciem sytuacji ?

  (54) Panie Carlosie … dziękuję 🙂

  Muszę przyznać, że chętnie czytam pańskie wpisy. Wypowiada się Pan rozumnie, posiada Pan dużą wiedzę i wiele ciekawych wiadomości przekazuje … pańska reakcja na słowa Pana Boydara świadczy jak najlepiej o Panu, pańskiej wrażliwości i kulturze osobistej – jednym słowem, jest Pan człowiekiem na poziomie i zawsze będzie mi miło z Panem porozmawiać.

 88. Boydar said

  Jak to co mnie denerwuje; tylko ja mam cierpieć ???

 89. Boydar said

  Pani Isiu, a ja chciałem Pani zrobić dobrze … nie to nie, niech Pan Carlos Pani robi, o !

 90. Jacek2 said

  Re.252 P. Isia i Gospodarz z poprzednich WT

  Postaram się jakoś złapać w obiektywie całe pocieszne stadko, ewentualnie pojedyńczych delikwentów.
  Wkrótce chciałbym spróbować z lizyną, nie znalazłem jej w okolicznych aptekach więc czekam na przesyłkę. Może ktoś posiada jakieś doświadczenie bo z różnymi opiniami na jej temat się spotkałem. Zaszkodzić raczej nie zaszkodzi a jest szansa że pomoże.
  Zwierzaki, choć zasmarkane i załzawione, to poza tym są w bardzo dobrej kondycji.
  W życiu bym nie pomyślał jaka to straszna choroba, kocie oczy bez antybiotyku dosłownie w przerażającym tempie gniją co kończy się ślepotą. Jak pierwszy raz rozklejałem zaropiałe oko to miałem wrażenie że pod powieką nic nie ma, widok okropny ale na szczęście to tylko tak groźnie wyglądało.
  Żaden futrzak, z którym miałem do czynienia, nigdy na coś podobnego nie chorował.

  ——
  Wstawią się za Panem na Sądzie Ostatecznym, jak mówi św. Gertruda.
  Admin

 91. gość said

  Jak IPN manipuluje historią

  Ustawa dekomunizacyjna i jej wykonywanie z pomocą Instytutu Pamięci Narodowej obnażyło szkodliwy wpływ tej instytucji na stan polskiej historiografii. Przyczynia się ona nie tyle do odpowiadania na pytania dotyczące historii najnowszej, lecz do utrudnienia jej studiowania.

  POLITYKA I AROGANCJA

  Głównym grzechem „historyków” IPN jest arogancja. Ogromne fundusze jakie uzyskali z budżetu państwa są wyższe niż na przykład te wykorzystywane przez Polską Akademię Nauk dają im poczucie bezkarności. Ludzie zasiadający we władzach IPN-u są wyraźnie powiązani politycznie. Bronisław Wildstein czy Sławomir Cenckiewicz nie są historykami lecz publicystami przez lata propagującymi PiS-owską propagandę historyczną. W zamian za te zasługi zostali wybrani do kolegium IPN. Obecny prezes Jarosław Szarek jest wprawdzie historykiem, lecz od lat publikującym teksty publicystyczne w „Gazecie Polskiej”, „Naszym Dzienniku” i innych prawicowych tytułach.

  Instytut nawet nie stwarza więc nawet pozorów bezstronności, bo trudno w nim szukać na czołowych stanowiskach ludzi niepowiązanych z konserwatywną czy nacjonalistyczną prawicą.

  http://lewica.pl/index.php?id=31690

 92. gość said

  Ponaddźwiękowy samochód zmierza po rekord prędkości na lądzie

  Bloodhound SSC, pojazd zaprojektowany przez zespół inżynierów z Oksfordu, przeszedł pozytywnie ostatni test silnika, przed podjęciem próby pobicia rekordu prędkości osiągniętej na lądzie. Twórcy zamierzają rozpędzić samochód do prędkości ponad 1600 km/h.

  .https://youtu.be/Q4NBidxfzcM

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ponaddzwiekowy-samochod-zmierza-po-rekord-predkosci-na-ladzie

 93. snag said

  Gościu ,…

  Jak nie wiem to sprawdze czy prawda czy bullshit co radze tobie i zrodlu bo przedstawiaja sie mottem:

  W roku 2002 rozpoczęliśmy swoją służbę z aksjomatem „Bóg, Honor i Ojczyzna”
  wzbogaconym cytatem z poematu „Kwiaty Polskie” – Juliana Tuwima:

  „…słowom naszym
  Zmienionym chytrze przez krętaczy
  Jedyność przywróć i prawdziwość:
  Niech prawo zawsze prawo znaczy,
  A sprawiedliwość – sprawiedliwość”

 94. Boydar said

  @ Gość (90)

  IPN ma zerowy wpływ na historię, może jedynie na historię IPN’u.

  Wpływ na historie mają ludzie. Na jej nauczanie również. Na tych ostatnich zaś wpływ ma orzekanie sądów. I dla tego od sadów musi być zaczęte robienie porządków. To będzie miało wpływ na wszystko; na wyje*banie banderowców, kozojebców, sorosów, hartmanów, 750 ambasadorów BRD GmbH oraz wszystkiego co jest przeciwko Polsce a nie zdąży uciec i czego nie wymieniłem. Ludzie sobie spokojnie poradzą, tylko muszą wiedzieć że już wolno. I wszyscy żywotnie zainteresowani o tym dobrze wiedzą, tylko qurwa jakoś my nie.

 95. Jacek2 said

  Re.52
  Głupiś Pan czy o drogę pytasz? Przecież gołym okiem widać że biznes szczepionkowy śmierdzi, bardzo nieprzyjemne śmierdzi. Skąd to niezwykłe zainteresowanie „rządu” naszym zdrowiem w materii chorób zakaźnych skoro w Polsce na potęgę umiera się na nowotwory i wieńcówkę? Jakoś przymusu badań naczyń wieńcowych czy markerów nowotworowych nie ma, nie mówiąc o profilaktyce. Nie czepiaj się Osoby Prywatnej bo podsyła przydatne linki.

 96. Isia said

  (88) Panie Boydarze

  Zgodzi się Pan ze mną, że Panowie nie powinni przeklinać ani wulgarnie odzywać się w obecności Pań. Ja wiem, że nie zrobił Pan tego celowo, bo zwykle w ten sposób rozmawia Pan z innymi Panami, więc – siła przyzwyczajenia wzięła górę. Jednak inaczej rozmawia się z Panami, czyli po męsku, a inaczej z Paniami – w sposób, powiedzmy, bardziej parlamentarny.

  Proszę zwrócić uwagę, że nietaktowne zachowania Panów wobec Pań (tu, na Forum) tak spowszedniały, że mało kto zwraca na to uwagę. Tylko Pan, a także Pan Nick, Pan Carlos, Pan Listwa, Pan Wanderer (który od jakiegoś czasu nie odzywa się), czasami Pan Gajowy i jeszcze parę innych osób – reagowaliście na takie sytuacje, do których w ogóle nie powinno dochodzić.

 97. Re 94:
  A co powiedzieć o wulgarnych kobietach?

 98. Boydar said

  Pani Isiu, może ja czegoś nie rozumiem, ale jakieś ograniczenia ma prawie każdy, proszę więc mi wybaczyć. Gajówka to nie jest forum dla doskonalenia naszego high life, bon ton ani savoir vivre. Służy od początku zupełnie innym celom i osiągnęło niebywały sukces. Stało się to znacznie wcześniej niż pojawiła się Pani. Ja się bardzo ciesze, że Pani tutaj jest, nie mam natomiast pewności czy Pani cieszy się również, z nas, znaczy się. Bo my jesteśmy tacy jacy jesteśmy, nikt tu bluźni dla bluźnienia, jeśli już to z bezsilności.

  Doktor Mengele, jak podają źródła, podobno był wyjątkowo szarmancki wobec kobiet. No bo te z Auschwitz to przecież jak wiadomo nie były żadne tam kobiety tylko normalny materiał badawczy. Jeżeli dla Pani ważniejsza jest forma niż treść, powinna Pani zmienić forum, bo forum raczej dla Pani się nie zmieni. Poza tym, przysłowia są podobno mądrością narodu; „bułkę przez bibułkę …”, zna to Pani dalej ?

 99. Isia said

  (95) Panie Przemysławie

  Kobiety nie powinny przeklinać ani zachowywać się w sposób wulgarny – takie zachowania są zaprzeczeniem kobiecości, na którą składa się m. in. wrażliwość, delikatność, subtelność, czułość, poczucie piękna. Niestety, w imię jakiś absurdalnych i z gruntu fałszywych, nota bene wymyślonych przez żydów, „ideologii”, takich, jak: równouprawnienie kobiet, feminizm etc., kobiety pozbawiły się tego, co najpiękniejsze w kobiecie. Na szczęście nie wszystkie. 🙂

 100. gość said

  @ 93 Snag

  To na cholerę pan doopę zawraca!

 101. gość said

  Panie Boydar

  Pańska wizja będzie realna jak rodowici Polacy przejmą władzę w instytucjach publicznych a na teraz jest kicha.

  Oczywiście każdego zdrowo myślącego Polaka śmieszą takie postacie jak Wildstein czy Cenckiewicz ale jak wiemy większość i tak cieszy się, że jest dobra zmiana.

 102. Boydar said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwowa_Inspekcja_Sanitarna

  „Cóż za przypadek, ja Władek i pan Władek …” (popularne gdzieniegdzie powiedzonko) 🙂

 103. snag said

  Jacek ,…

  Bo chorobą naczyń wieńcowych czy nowotworem nie zarazisz innych czy spowodujesz epidemię co dla ‚głupiego’ jest jasne a do kołka nie dociera że chodzi dobro/interes wiekszości ,…

  Sprawdź przeciętną wieku przed szczepieniami i po – Nie wiem jak tam ale tu na każdej recepcie informują na temat skutków ubocznych lekarstwa … w luźnym tłumaczeniu: Pamiętaj że doktor przepisał ci to lekarstwo bo w twojej sytuacji więcej pomaga niż szkodzi ,…

  Kiedy ostatnio miałeś epidemię czy plagę w Europie jak ta nazwana ‚czarna śmiercią’ która uśmierciła 25–60% a według niektórych źródeł 2/3 europejczyków … czy epidemie tyfusu, cholery ,…

  Widzę że jeśli chodzi o logiczną kalkulację toś akurat nie ten najostrzejszy nóż w gajowego szufladzie.

  ——
  Panie Snag, istnieją szczepionki wypróbowane od dziesiątków lat…i te pozostałe, przygotowywane w kilka miesięcy, jeśli nie krócej.
  I napędza się histerię epidemiami.
  Rozumie Pan?
  Admin

 104. snag said

  Gość @ 100 ,…

  Bo jak narazie traktuje cie jak doroslego czlowieka ale moge przestac widzac recydywe ,…

  So be nice and say, thank you ,…

 105. La Reine Toronto said

  ad 104/105 : To juz ciezki przypadek i nic nie pomoze; deficyt szarych komorek i brak zdolnowsi krytycznego i samodzielnego myslenia i brak logiki na uczelni?
  Przestan ‚Snag’ te ‚angielskie ‚ wtrety, komu chcesz czlowieki zaimponowac?co? wywyzszac sie zaczyna Snag, a dlaczego?

 106. Isia said

  (98) Panie Boydarze

  Chodzi o zwykłą, codzienna grzeczność, w szczególności w odniesieniu do Pań, których tutaj (na tym Forum) jest niewiele. Większość dyskutantów stanowią Panowie. którzy w rozmowach pomiędzy sobą wypowiadają się bardzo swobodnie, zwłaszcza w formie. Pan Gajowy jest, pod tym względem, bardzo tolerancyjny. Chociaż wolność wypowiedzi ma swoje granice, o czym Pan dobrze wie. Mnie chodzi tylko i wyłącznie o tę zwykłą grzeczność Panów wobec Pań – o nic więcej. Oczywiście, że treść wypowiedzi jest ważna. Niemniej, nie umniejszy wagi przekazu kulturalna forma, w której ten przekaz zostanie podany, w rozmowie z Paniami.

  Przykład z Mengele to jednak „przegięcie”. Poza tym, na Forum jest wielu Panów, którzy w rozmowach z Paniami nie bluźnią i zachowują, ogólnie przyjęte wśród ludzi kulturalnych i cywilizowanych, normy zachowania. Zatem nie może Pan wypowiadać się za wszystkich. A prośby o zwykłą grzeczność, w rozmowach z Paniami, nie są niczym wygórowanym – nie może Pan temu zaprzeczyć.

  Na pewno cieszę się z poznania wielu mądrych, zacnych, życzliwych osób, polskich patriotów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą fachową, przykładowo Pan Piwowar, Pan Listwa etc., jednakowoż proszę nie wymagać ode mnie, abym zapomniała, że jestem k o b i e t ą i zachowywała się jak mężczyzna – bo do tego sprowadzają się pańskie wywody o Forum.

 107. La Reine Toronto said

  ad 105 Przepraszam mialo byc: ad 104/103.

 108. La Reine Toronto said

  Pani Isiu, dziekuje.

 109. Marucha said

  Re 106:
  Pani Isiu, rozumiem. Wszystko rozumiem.
  Proszę nam, panom, jednak czasami wybaczyć, gdy nas poniesie skutkiem oglądu rzeczywistości. My mamy po prostu grubszą skórę, bo tak nas stworzył Bóg.
  W gruncie rzeczy jesteśmy jednak gotowi bronić naszych Pań nie tylko kredkami.

  A do Panów… zwracając się do Pań postarajmy się o trochę sławnej kiedyś polskiej galanterii.

 110. La Reine Toronto said

  ad 106: Pani Isiu dziekuje bardzo za materialy powyzej; nie zdazylam jeszcze otworzyc ale zapowiadaja sie ‚sensacyjnie’.
  Mam tylko pytanie jak to sie stalo ze wielu z nas uwaza ze Adam M. to polskie dziecko zaadoptowane przez Zydow?
  To mnie nurtowalo. Teraz juz nie.
  A Pan B. zapomina ze gospodarzem/edytorem Gajowki jest nadal Pan nasz Gajowy Marucha i to tylko on moze komus dac baty albo nagane poprzez moderowanie nadsylanych materialow.
  Powtarzam raz jeszcze jest tu wielu myzoginistow a i wielu naszych szarmanckich polskich Panow o nienagannych manierach!
  Wam to Panowie dziekuje za szacunek i wybaczenie moich wybrykow i czasem poniesienia emocji albo ‚grafomanskich’ wypowiedzi.
  Dziekuje a i Panow i Pania Isie pozdrawiam z upalnego Toronto!

 111. snag said

  Admin.

  Nie twierdze ze Pharma nie upycha szajsu ale w niektorych przypadkach nie maja wyboru bo nie ma mozliwosci magazynowania zapasow tych wyprobowanych bo maja okres uzytkowosci ktory wygasa po jakims czasie … bo inne epidemie jak np. grypa przechodza zmiany, inne uodparniaja.

  Panike w wiekszosci sieja UN i lokalne organizacje zeby pokazac ze cos robia jak np. homo lobby ktora wytyka palcem innych a sama nic nie robi (oprocz zamiatania pod dywan) zeby cos zmienic.

  Do niedawna temat tabu w mediach to koorelacja homosexualizmu i analnego raka

  https://www.cancer.org/healthy/find-cancer-early/mens-health/cancer-facts-for-gay-and-bisexual-men.html

  Pod pewnym wzgledem nie watpliwosci ze Pharma nabija ceny przez skracanie okresu uzytkowosci – Znajoma w szpitalu twierdzi ze dzieki temu procederowi szpitale wyrzucaja prawie tyle lekarstw co zuzywaja ,…

  Follow the money trail ,…

 112. revers said

  Czas umierac panie Boydar …
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/porazajaca-smiertelnosc-polakow-2017-10

 113. snag said

  Admin ,…

  Jeszcze jedno, zakladajac ze maja ciagly zapas ‚wyprobowanych’ szczepionek, antybiotykow i innych lekarstw na zawolanie … powiedz mi pan, jesli epidemia czy plaga ominie rejon,kraj czy kontynent i nie sprzedadza produktu to kto im zaplaci?

  Za wszystkie wygody jest jakas cena a szczepionki czy antybiotyki nie sa wyjatkiem.

  Snag mieszka w jednym z najpiekniejszych miejsc na swiecie niestety cena sa trzesienia ziemi, czynny wulkan plus 4 potencjalnie niebezpieczne, realne ryzyko tsunami, osuniecia ziemi, lawiny sniegu, blota czy kamieni i nie uciekam a moglbym ,…

  Nie rozumie jednego jesli swiadek Jehowy czy zielonoswiatkowiec ma prawo odmowy transfuzji krwi to dlaczego wam wtykaja na sile szczepionki i psioczycie zamiast zorganizowc protest jak tutaj. Tu tez probowali, straszyli ze nie wpuszcza dzieciakow do szkoly i przestali bo jedni zaczeli zabierac dzieci ze szkoly i uczyc w domu a inni przekonali politykow ze zaplaca stolkami jesli nie przestana ,…

 114. La Reine Toronto said

  ad 111 Revers:Server? a juz niedlugo smiertelnosc sie potroi po zgodzie calego narodu na oddanie wody pitnej/wodociagow/gruntowych zasobow naszym odwiecznym wrogom i to kto to zrobil ano Duda ‚prezydet’ ‚costa sobie wybroli ludziska’ .Polonia wola o larum a tam w RP3 sobie siedza na dupskach wpatrzeni w merdia i nic…no to kiedy sie ‚ocknieta’? Na co wy tam czekacie co? Smieja sie z Jablonowskiego ktory pierwszy poruszyl ten palacy temat i szkalujecie tych co mowia prawde a woda co? bedzie poddawana ‚uzdatnianiu’ do polepszenia zdrowotnosci polskich dzieci i starcow?
  Cholera jak mozna ?

 115. revers said

  Mozna, mozna depopulacja od osseska po seniora …
  http://prawy.pl/58942-przymusowe-szczepienia-nie-tylko-dzieci-teraz-rowniez-doroslych/

 116. revers said

  sa i bohaterowie szczepionkowego geszeftu niejaki Posobkiwicz lobbysta i szmalcownik zaglady zdrowych.

  https://www.nwo.report/zdrowie/znany-lobbysta-proszczepionkowy-marek-posobkiewicz-przygotowuje-projekt-zmiany-ustawy-ktora-moze-zmusic-doroslych-polakow-szczepienia.html

 117. matirani said

  Żyd w Autrii stworzył fałszywe strony Pejszbukowe aby skompromitować prawicowego kandydata…
  Mais derrière ses fausses pages Facebook de soutien au candidat du Parti populaire, Sebastian Kurz (ÖVP), se cachait en réalité un entrepreneur israélien du nom de Tal Silberstein, qui n’est autre qu’un ancien conseiller du chancelier social-démocrate Christian Kern (SPÖ), qui brigue un nouveau mandat.
  https://francais.rt.com/international/44338-scandale-fausses-pages-facebook-racistes-gauche-autrichienne-effondre-vote

 118. La Reine Toronto said

  ad 114 ten pan inspektor oczywiscie dziala na zlecenie PiSiakowego ‚rzadu’ i ‚prezydeta’ n’est pas?
  Ktos tego pana mianowal inspektorem….i ten pan et al wykonuja zadania patronackiego PiS’ u i PO bo przeciez PO tez nie jest bez skazy?
  Ludzie w RP3 broncie sie ASAP bo czasu juz nie ma.
  Straszne!

 119. matirani said

  Szanowni – a jak się zwracać do pań które nie są takie aż bardzo …… szanowne?
  No jak?
  Samo bycie kobietą nie wystarczy w epoce równouprawnienia.
  Wszak o równe prawa różne królewny walczyły z zapałem godnym uznania choć może nie godnym tej sprawy. Podobno im się udało.
  No to równość mają. Ale ona idzie do pary z obowiązkami i wymaganiami. Nic za darmo.

  Sprawiedliwość sugeruje, że trzeba zachować się tak, jak dana osoba na to zasługuje. Nieprawdaż? Jeśli ułomna to trzeba ją chronić.

  Hm… coś w tym jest. Muszę to jeszcze przemyśleć. Z jakąś kobietą rozumną porozmawiać. Nie ma lepszego doradcy etycznego niż dobra, rozumna kobieta.

  ——-
  Panie Maćku,
  Nie chodzi o żadne równouprawnienie, ale o grzeczność. o kurtuazję, o galanterię – co jest wręcz jego antytezą.
  Oczywiście, istnieją indywidua obojga płci, które na specjalną atencję nie zasługują.
  Admin

 120. Pinxit said

  98
  Boydar

  Po to juz w Sredniowieczu wymyslili pseudonimy, zeby nie dyskutowac personalnych dupereli – tylko problem.

  Niestety, niektorzy „prawdziwi Polacy” i do tego podobno czystej rasy Slowianie – nie szanuja przyjetych konwencji , a ze nie maja wiele do zaproponowania – bo na dyskutowanych tematach sie nie znaja – to rzucaja sie w dosc nieskomplikowana walke ad personam… i ad mortem defecatam.

  Pseudonim jest wlasnie po to, zeby zachowac anonimowosc wypowiedzi.
  Pamietam, jak jakies chamstwo probowalo rozszyfrowac gajowego!
  Tylko dlatego, ze sie jego wypowiedzi pewnie nie spodobaly.

  Ksywa jest ksywa – ze sie tak grubiansko wyraze.
  Pod damskimi nickami kryja sie panowie. Bywa i odwrotnie.
  Takie np. damskie pseudo moze ukrywac … no nie bede sie domyslac.

  Forum, to wymiana pogladow — a nie inwektyw. Co to ma wspolnego z jakakolwiek plcia?? :
  „Po niku poznaje ze ten pan – to cham! Bo sie z moja opinia nie zgadza. Wiec napewno nie Polak i nie Slowianin”.
  Jaja!

  Przeciez na forum dyskusyjnym nie jest wazna plec tylko omawiany temat!!!
  Bo takie „plciowe” zapasy sabotuja dyskutowane tematy.
  No i przypominaja to gre w brydza z generalem.

  Wyobrazm sobie takie falszywe salony przy brydzu!! Do stolika by nie dopuscili!

  I jak to sie kiedys wyrazil karczmarz Paliwec w Szwejku:

  „Nikt mnie nie bedzie uczyl jak wycierac usta serwetka”.

  Pozdrawiam

 121. Pinxit said

  117
  Matirani
  Przeciez nicki sa po to, zeby mozna bylo swobodnie dyskutowac temat a nie osobowosc dyskutanta!
  Wymieniamy tu poglady a nie personalia czy plciowe/seksualne prawa i obowiazki!
  Od tego sa inne blogi.
  W gajowce czesto dochodzi do ostrej wymiany zdan podpieranych kuchenna lacina.
  Wiec z definicji nie jest to blog dla panienek z tak zwanego dobrego domu czy z pensji.
  Prawdziwe damy to w ogole nie powinny wchodzic na taki blog gdzie pisza brzydkie wyrazy.
  Pozdrawiam

 122. matirani said

  Pani Isiu, Pan Radyob całkiem dobrze napisał i przykład z Mengele jest całkiem trafny choć, oczywiscie, dość drastyczny.
  Badanie różnych poglądów polegające na rozciąganiu ich zastosowań w kierunku granic, extrapolowaniu daleko od prozaicznego centrum, jest bardzo diagnostyczne.
  Co nie usprawiedliwia chamskiego odnoszenia się do kogokolwiek.
  Zmuszenie się do grzeczności, wbrew własnemu charakterowi, wbrew chwilowym impulsom i pomimo działania substancji , zawsze jest gratyfikujące dla piszącego i miłe dla czytających.
  Warto to mieć na uwadze.

 123. matirani said

  Panie Podpisie – wcale się z tym pana punktem widzenia nie zgadzam.
  1. Podpisy-pseudonimy są często diagnostyczne.
  2. Jeśli panienka z dobrego domu tu zagląda to jest osobą ponadprzeciętną i będzie lepszą żoną i matką dzięki tym wizytom. Lepszą nie znaczy idealną.
  3. Jak ktoś ubliża i poniża to jest również diagnostyczne.
  Albo on sam to zakupy łeb albo ta druga strona to zakupy łeb. Hihihihi…
  Dobranoc.

 124. Guła said

  ” … przeciez PO tez nie jest bez skazy? …”
  Bo za PO, proszę Szanownego Państwa, to narodowi tak się mościło, że nawet dalszy wiek życia, emerytom – co by sztymowało, trzeba było podnieść do wieku 84 lat (bez kilku miesięcy).
  A finansów wyprowadzić z kraju 535 mld. coby się nie marnowały.

  Jak to pisał poeta?:
  „Kochałbym Cię
  Psia krew, cholera
  Gdyby nie ta NIEPEWNOŚĆ …”

 125. La Reine Toronto said

 126. Guła said

  ad 101
  Do „dobrej zmiany” doczekać się nie mogę obecności w Senacie , obeznanych w świecie, reprezentantów Polonii.
  Ciągle tylko: Gadu, gadu nocą. Choć temat aktualny od wielu lat, bez mała od początku przemian.

 127. snag said

  Pozytywnie i nierzadko w superlatywach o modlitwie/protescie Polakow, negatywnie tylko jesli chodzi o ‚przebieranca’ w Rzymie.
  duzo nawolywan do nasladowania ,…

  PICS: Thousands of Poles Pray on the Border Against ‘Islamisation of Europe’
  ————————————————
  http://www.breitbart.com/london/2017/10/08/thousands-poles-pray-border-islamisation-europe/

 128. Lydokork said

  Dobra mapa – wnioski?
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a7/Census-2000-Data-Top-US-Ancestries-by-County.svg

 129. emc said

  jarzmo żydowskie nad Rosją trwa! Nie po to żydzi zdobywali władzę w Rosji ażeby się nią teraz dzielić z Ruskimi. Cała Duma Państwowa to żydowskie zgromadzenie, tam nie ma ruskich patriotów, a jeżeli jacyś tam byli to ich pomordowali! Jarzmo żydowskie już od stu lat dławi Rosję!
  jak nie swiat.

  ——
  Putin też Żyd. Emc takoż.
  Admin

 130. revers said

  No to szczepimy sie

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/10/kochajacy-oczytany-i-znajacy-prawo-rodzic-nie-szczepi-swoich-dzieci/

 131. www.wandaluzja.com said

  Adam Wajrak, BIEGNIE I SKACZE PO GÓRACH – O jaką naturę może chodzić w tym małym kraju kojarzącym się z zegarkami, serami, czekoladą i trasami narciarskimi? 7-8 X 2017, s. 38-39.

  Wajrak uraczył nas artykułem o koziorożcu alpejskim. W Szwajcarii ostatniego koziorożca zabito w r. 1809, ale w końcu XIX wieku kupiono od kłusowników włoskich 2 kózki i koziołka, od których pochodzi dzisiejsza populacja koziorożca szwajcarskiego, liczonego na 14 tysięcy. Tępienie koziorożców w XVIII i XIX wieku było skutkiem konkurencyjności wobec owiec, gdyż koziorożec jest zwierzęciem HAL ALPEJSKICH, zajmowanych przez owczarstwo, tak że uchował się tylko w zwierzyńcu Sabaudów w Paradiso w liczbie 40 sztuk.
  Słyszałem, że w Austro-Węgrzech koziorożce żyły tylko w zwierzyńcu Donnensmarcków w Tatrach Zachodnich, które są górami bardzo dzikimi – zupełnie niestosownymi dla koziorożca, tylko dla kozic, toteż koziorożce spadały do przepaści. Hodowlę koziorożca w Tartach Słowackich zlikwidowali dopiero komuniści. Donnesmarckowie pochodzili z górali spiskich, którzy dorobili się w górnośląskim przemyśle, więc hodowla koziorożców w Tatrach mogła mieć dla nich znaczenie sentymentalne.
  Przy wykopaliskach archeologicznych Franza Josefa Franza na wrocławskim zamku Biskupim, gdzie byłem komisarzem WOAK, znaleziono czaszkę koziorożca CZESKIEGO. Wydał mi się kozą bezoarową, co jest o tyle logiczne, że bezoar czyli koziorożec armeński jest koziorożcem LEŚNYM a w Czechach hal alpejskich nie ma. W starożytności bezoary żyły na wyspach egejskich a wcześniej w górach DYNARSKICH, skąd Krok do Czech.
  Na Kaukazie zachodnim jest 5-6 tysięcy koziorożców, ale najbardziej zagrożony jest wspaniały koziorożec SYBERYJSKI. Myślę więc sobie, że skoro po likwidacji owczarstwa, jako Nieopłacalnego, hale tatrzańskie zajęły jelenie, którą są gatunkiem OBCYM środowisku wysokogórskiemu, to może na halach tatrzańskich hodować koziorożca SYBERYJSKIEGO, jak Donnensmarckowie koziorożca TATRZAŃSKIEGO ??? Ekolodzy stwierdzili, że dla ochrony połonin, np. w Jurze, POTRZEBNA JEST DZIKA KOZA, którą może być koziorożec armeński.
  Opowiadano mi o hodowli w Skierniewicach olśniaka ozdobnego, który przetrwał w Tybecie, ale był POLSKIM PAWIEM. Hodowla olśniaka w Skierniewicach to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo to się może udać tylko w Zakopanem.

 132. Marucha said

  Re 113:
  Czyli, Panie Snag, aby móc sprzedać zapasy szczepionek, firmom farmaceutycznym (w zmowie z WHO) wolno jest wprowadzać w błąd społeczeństwo, straszyć je wyimaginowanymi epidemiami, oszukiwać rzekomą nieszkodliwością?
  Wolno jest narażać niemowlęta na potworne powikłania?

  Czy dobrze Pana zrozumiałem?

 133. Ura Ura said

  A my czekamy niecierpliwie na setną gadawszczinę wiadomego wydarzenia!

  To już niedługo, na początku listopada. Niejednemu tawariszczowi zakręci się zapewne łezka w oku. Być może nawet ten i ów wyasygnuje ze swojej nędznej emeryturki (co to jest 2000 zł brutto?) jakieś środki na machorkę i bimberek?

  To truchło musi każdy zobaczyć, więc będzie bez kropki 🙂

 134. www.wandaluzja.com said

  Do Obrońcy z Urzędu Wysokiego Trybunału

  Dziękuję za listy z 5 X. Przypominam, że prosiłem niejednokrotnie o skierowanie mej sprawy do FBI, jak zapowiadaø nie raz Wysoki Trybunø. Ponieważ Bank Atlantycki nie mógł zrealizować czeku Jovana Prawdzica na 9.200.000.USD z powodu, że JA JESTEM NA LIŚCIE OSZUSTÓW ŚWIATOWYCH to ja muszę wiedzieć, KTO mnie umieścił na liście Międzynarodowych Oszustów i KOGO ja oszukałem?
  To jest sprawa FBI, gdyż US Army chciało mnie zamordować za rozgłoszenie Satelitrnej Detekcji Złota, ale nie zgodził się na to Kanclerz Kohl. Z tego zaś wynika, że skoro nie można bylo mnie zamordować za Satelitarną Detekcję Zlota to umieszczono mnie na liście Międzynarodowych Oszustów.
  Satelitarna Detekcja Złota jest Zbrodnią Przeciwko Ludzkości więc US Army nic do tego nie ma. Zbrodnią Przeciw Ludzkości jest też impreza National Geographic, który kupil satelitę I ogłosił konkurs dla Poszukiwaczy Skarbów, przez co zniszczono wiele tysięcy stanowisk archeologicznych. Chodzi tu o złoto ŚMIECIOWE, bo Wielkie, Duże I Średnie Zloto Archeologiczne zostało już wyrabowane przez spermę jerozolimską. Z tego powodu wygnano mnie z Uniwersytetu Wrocławskiego I zablokowano mi FORUM http://www.wandaluzja.com//

 135. Guła said

  My, Wy … to nawyk?

 136. Jerzy G. said

  Skur*****stwo jak zwykle w Polsce jest bezkarne. Już zaczynają się kombinacje jak uchronić prominentnego żyda przed odpowiedzialnością.

  https://teleshow.wp.pl/piotr-najsztub-spowodowal-wypadek-i-uniknie-kary-nowe-fakty-w-sprawie-6174829344270465a

 137. Carlos said

  re 87- Pani Isiu! Nie przez falszywa skromnosc, ale naprawde nie zasluguje na tyle komplementow ( znajac swoj charakter) -bardzo dziekuje.

 138. brys said

  Ktoś pytał kiedyś o Kubę i ataki na dyplomatów z usa.

  http://fakty.interia.pl/new-york-times/news-kuba-i-tajemnica-broni-sonicznej,nId,2450103

 139. brys said

  Dobrze, że imigranci są szczepieni na wszystko co potrzeba. Bo oni tam mają szczepienia w tej Afryce. Prawda? I jakieś książeczki szczepień wzięli chyba ze sobą, co?

 140. Isia said

  (137) Panie Carlosie

  Pańska odpowiedź najlepiej świadczy o tym, że wcale się, w mojej opinii o Panu, nie pomyliłam … zachował się Pan, jak prawdziwy Polak i mężczyzna 🙂 … jeszcze raz dziękuję.

 141. NyndrO said

  !! Pani Isiu, proszę nie czytać !! ** Panie Carlosie, proszę uważać na pączkowanie „ego”. To skurwysyństwo ma straszną tendencję, a jest chyba najgorszym wrogiem Ludzkości, a już swojego „żywiciela” na pewno. 😉

 142. Isia said

  (122) Panie Macieju

  Rozmawiamy o elementarnych normach zachowania, przyjętych w cywilizowanym świecie. Jak Pan wie, nasi rodzice od małego uczyli nas, dzieci, kiedy mówić np. dzień dobry, dziękuję, przepraszam etc. … prawdę mówiąc, jestem zażenowana tym, że rozprawiamy tu, w gronie ludzi wykształconych, o takich oczywistych sprawach, nie podlegających żadnej dyskusji.

 143. Listwa said

 144. matirani said

  Dla czytających po angielsku:
  http://news.xinhuanet.com/english/2017-10/08/c_136665156.htm
  10 idei które Chiny realizują dla dobra Chińczyków i Ludzkości.
  Pierwszą jest troska o własny Naród.

  Warto użyć tłumacza aby poznać inne punkty.

  Szanowni Gajówkowicze – najważniejsze są idee. Od idei zaczyna się działanie.
  Jakie macie idee?
  Jakie są przewodnie idee Yeuropy?
  Jakie są główne idee dla Polski głoszone i realizowane?

 145. Listwa said

  Prawdziwym celem kazuistów jest moralność chrześcijańska – ich zdaniem,
  obecnie sztywna, zbyt surowa i nieprzystająca do „wartości” naszych czasów.
  Chcą, by Kościół stał się atrakcyjny, przyciągał przez dopasowanie swojej
  nauki moralnej do namiętności ludzkich. Istnieje realna groźba, że
  kazuistyczni legislatorzy będą zdolni zmienić drogę Kościoła, wpływać na
  wybór kandydatów do sprawowania najwyższych funkcji, wykuwać sojusze, które
  mogą skompromitować nawet istnienie Kościoła jako takiego – mówi ks. prof.
  Michel Schooyans.

  Więcej :
  http://www.wieden1683.pl/news/ks-prof-michale-schooyans-istnieje-grupa-duszpasterzy-i-teologow-ktorzy-podwazaja-doktryne-kosciola-funkcjonuja-jak-silna-partia/

 146. matirani said

  Pani Isiu, nie ma miejsca na zenowanie się.
  Jest miejsce na smutek oraz na, nawiązując do powyżej wpisanego, lansowanie idei poprawy anomalii w zachowaniu się naszym tu na forum.
  Pewno nie śledzi Pani każdej wymiany myśli jakie się tu pojawiają, ale podobne do przez Panią przedstawionych sugerencje czyniłem i ja. Na swój sposób, na pewno bezpośredni i twardy i chyba mało skuteczny, moderowałem i samego moderatora.

  Bardzo dobrze ze podjęła Pani ten temat, zasiała ideę – od idei wszystko zawsze się zaczyna, oby poprawa poziomu tym razem aby nie było powodu się … żenować, smucić czy mieć wrażenie, że się traci czas.
  Parę zacnych osób odeszło stąd i ochoty wracać nie ma. Dlaczego? … ? No dlaczego?
  Strata to duża dla grupy.
  Rączki całuję i do stóp padam.

 147. Carlos said

  Panie NyndrO, ja nie mam 23 tylko 63, wiec spokojnie….

 148. Lydokork said

  http://www.historiasztuki.com.pl/strony/021-10-00-ANTYKULTURA-MARSZ.html

  Przedstawiona w 1967 r. przez Rudiego Dutschke koncepcja „marszu przez instytucje” była prosta, ale z perspektywy historycznej okazała się koncepcją niezwykle wyrafinowaną i skuteczną. Jej podstawowa myśl sprowadza się do tego, że jeśli instytucje starego systemu okazały się trwałe i odporne na ataki rewolucji, to należy z tych „zewnętrznych” ataków zrezygnować, ale wprowadzić do tych instytucji swoich ludzi, którzy je zniszczą od środka.
  Hasłem marszu przez instytucje było „wywrócić cały ten sklep do góry nogami”.
  Dalekosiężność tej koncepcji „wyszła w praniu”, ponieważ – niezależnie od tego, czy sam Rudi Dutschke zdawał sobie z tego sprawę – wszystko zależy od definicji pojęcia „instytucja” i rozumienia ich „przejęcia”. W szerokim i zrealizowanym, a raczej w obecnie realizowanym znaczeniu najważniejsze „instytucje” to nie organizacyjne formy życia społecznego (uczelnia, biuro, bank, ministerstwo), ale mechanizmy określający zasady życia społecznego (małżeństwo, rodzina, wspólnota, religia, nauka, sztuka), a „przejęcie” (wg ideologów) wcale nie oznacza obejmowania stanowisk i synekur w zorganizowanych formach życia społecznego (chociaż oznacza to dla antykulturowych funkcjonariuszy), ale zmianę ich społecznej funkcji.
  Marsz przez instytucje objął wszystkie dziedziny życia społecznego, znienił paradygmat nauki i „system gwarantowanej wiedzy”, schemat życia społecznego (szamanizm), czyli definicję prawdy, a przede wszystkim przeobraził najważniejszą instytucję określającą system wartości kultury, czyli religię i reprezentujący ją kościół.
  Kiedy z przyczyn geopolitycznych pojawiły się możliwości przeksztalcenia instytucji państwa, rozbił dwie podstawy tożsamości – tożsamość płciową jako podstawę tożsamości osobniczej i tożsamość narodową jako podstawę tożsamości wspólnotowej.
  Głównym dorobkiem marszu przez instytucje było nowe rozumienie funkcji państwa jako organizacji chaosu i zupełnie nowa definicja władzy jako metody zarządzania chaosem.

 149. Boydar said

  Jak już ruchać to z galanterią, można dodać odrobinę kurtuazji

  https://kobieta.wp.pl/jest-wzor-zawiadomienia-na-sklepowicza-mlynarska-zacheca-do-aktywnosci-6174886416480385a

  Dlaczego nikt tu w Gajówce nie nazwie przedmiotu sprawy po imieniu. Jeszcze zrozumiałbym, gdyby zamiast nicka trzeba było wpisać pesel; ale dlaczego prawda nie przechodzi nam przez gardło nawet gdy jesteśmy praktycznie anonimowi ?

 150. Lily said

  WAZNE.”Po owocach Ich poznacie”.
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/10/
  07/z-trumpem-czy-z-greenblattem./# more-
  11974

 151. snag said

  Marucha @ 132 ,…

  Źle,

  Nie mając wyboru wybieramy mniejsze zło – Jak do tej pory nie ma potwierdzonych naukowo dowodów chyba że liczy pan podejrzenia czy te fabrykowane prze Ziębę i jemu podobnych.

  Druga sprawa, a’propos niesprzedanychh zapasów na zawołanie – Pharma jak każdy inny prywatny interes musi być opłacalna, nie będąc taką idzie na dno i nie ma nic.

  W ostatnich latach wielu miliarderów czy ktoś z ich rodziny zmarł czy choruje na choroby rzekomo powodowane przez immunizację czy lekarstwa i żadnemu nie wpadło do głowy zatrudnić niezależnych naukowców i udowodnić że Pharma morduje i obciążyć odpowiedzialnością

  Nie żyjemy w jakimś fikcyjnym Shangri-La a w realnym świecie z dobrem i dziadostwem gdzie trzeba wybierać żeby przeżyć ,…

  ——
  Czy Pan wierzy w dobre intencje Big Pharmy? A jak jest z krasnoludkami?
  Brak dowodów? A cała afera np. ze „świńską grypą”, w którą wciągnięto również skorumpowane WHO?
  Admin

 152. osoba prywatna said

  Wyrok 6 lat więzienia w procesie o zelżenie Narodu Polskiego.
  http://retropress.pl/nowy-glos/wyrok-6-wiezienia-procesie-zelzenie-narodu-polskiego/

 153. Ura Ura said

  Ale zjazd!

  Z 10 300 zł na 1760 zł…
  Wyrazy współczucia dla towarzyszy!

  https://wpolityce.pl/polityka/361526-dukaczewski-i-janicki-zala-sie-u-gozdyry-ws-dezubekizacji-bede-musial-zyc-za-1760-zl-emerytury-a-mialem-10300-zl

 154. snag said

  Ad do 127 ,…

  Musze przyznac ze wczorajsza modlitwa jest PR sukcesem wsrod kilkadziesiat tysiecznego w lwiej czesci stada cywilizowanych protestantow i konserwatystow, praktycznie z calego swiata na Breitbart. Duzo nawolywan do nasladowania.

 155. snag said

  Admin ,…

  „świńską, ptasią grypą” tzw. Avian influenza (zwierzecą influenza) straszyla WHO, nie pharma. Pamietam bo znalazlem zdechla wrone na backyard i dzwonilem do lokalnego ‚sanepidu’ zeby zabrali

  http://www.who.int/mediacentre/factsheets/avian_influenza/en/

  To były dwie różne epidemie. A WHO siedzi wkieszeni u Big Pharmy…
  Admin

 156. osoba prywatna said

  Film usunięty przez YouTube! Piotr Rybak komentuje decyzję sądu ws. nadzoru elektronicznego
  .https://www.dailymotion.com/video/x63ubog

 157. Boydar said

  Mieli kredyty pospłacać przez lat sześć a wyszło sześćset. A przecież swoi nie darują. Normalnie żal peel.

  Na Wawelu powinien leżeć Jarosław a nie Lechu (o ile to on leży). Ale dawno wiadomo, że nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko 🙂

 158. Boydar said

  „… psychiatra został zatrzymany wkrótce po tym, jak wyszedł z sali egzaminacyjnej …”

  https://wiadomosci.wp.pl/psychiatra-z-lodzi-przylapany-na-oszustwie-mial-okulary-z-kamera-6174904026625665a

  Jak tak można młodego człowieka po tylu latach ciężkiej nauki załatwić; z pewnością śpieszył się by wziąć udział w proteście głodowym rezydentów.

 159. Jacek2 said

  Re.151 Snag
  Przepraszam że wcześniej trochę się uniosłem

  .https://m.youtube.com/watch?v=Y50mesZne0s

  Tu akurat nie ma „jakiegoś Zięby” tylko prawdziwy lekarz z krwi i kości. Tego co opowiada prof. Brydak to nawet nie warto komentować, pomijam już jej prostackie zachowanie.
  Czy Pan naprawdę wierzy w dobre intencje „naszych” urzędników od opieki zdrowotnej? Ja akurat odnoszę całkowicie przeciwne wrażenie.
  Wierzy Pan że koncerny farmaceutyczne istniejące w krajach, delikatnie mówiąc, niezbyt nam przyjaznych będą wobec nas uczciwe. Przecież nawet nie muszą.

 160. Ura Ura said

  @ 157

  Z niecierpliwością oczekujemy uznania tak zwanej „Polskiej (sic!) Zjednoczonej (sic!) Partii (sic!) Robotniczej (sic!)” za organizację przestępczą.
  Oczywiście, ze wszystkimi konsekwencjami dla czlenow tej sowieckiej jaczejki!

  ——
  Się obudził… po 30 prawie latach…
  A za zwalczanie niewolnictwa w starożytnym Egipcie to nie łaska się wziąć?
  Admin

 161. walthemar said

  Mieszkam w Londynie i nie wiedzialem,ze BY£
  Wielki marsz Brytyjczyków przeciwko islamizacji pozostał niezauważony przez lewicowe media

  xxhttp://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wielki-marsz-brytyjczykow-przeciwko-islamizacji-pozostal-niezauwazony-przez-lewicowe-media

 162. snag said

  To co to mam podrzucic dwa linki, jeden nie starczy za przyklad? A ze WHO siedzi w kieszeni Pharmy to do kogo pretensje?

  http://www.who.int/mediacentre/news/statements/2009/h1n1_20090427/en/
  http://www.who.int/csr/disease/swineflu/en/

  Jeszcze raz, nie wierze ze taki S. Jobs (apple) czy P. Allen (microsoft) multi milliarderzy nie chcieli czy nie chca wiedziec czy powodem ich chorob nie jest trefny produkt Pharmy? Gdyby byly jakies dowody to adwokaci stali by w kolejce zeby zarobic podobnie jak z przemyslem tytoniowym czy monopolowym ze nie ostrzegali i truja. Nie znacie Ameryki tu pieniadz korumpuje i reperuje a glodnych adwokatow nie brakuje.

  Chyba skocze popatrzec na rzeke, liscie nabieraja kolorow, losos idzie robic dzieci … cacy sloneczny dzien. Thank you Lord ze jeszcze moge sie przejsc i podziwiac … Hallelujah* ,…

  * W hebrajskim znaczeniu.

  .https://www.spaceneedle.com/webcam/

  ——
  Tu jest Europa, a nie Ameryka. Piszemy o Europie.
  Pańska obrona skurywysynów byłaby wzruszająca, gdyby nie chodziło o skurwysynów właśnie.
  Admin

 163. Boydar said

  @ Pan Macka (144)

  „… jakie są główne idee dla Polski głoszone i realizowane …”

  Oprócz tego ogólnopolskiego Różańca prawie nie ma żadnych. Szkoda tylko że „głoszą i realizują” akurat ci. Dziwnego w tym nic nie ma, bo godniejsi głosu nie mają, jeszcze. W programowym przekonaniu żydów, że te wszystkie „chrześcijańskie zabobony” typu różaniec to tylko zabobony, tkwi jedna zaleta – une się mylą. A tak jak Pan Gajowy podkreślił, bez względu na to kto Różaniec trzyma, On zawsze skutkuje.

  Pozostałe działania zmierzające do podniesienia Polski z błota, przedsiębrane są w głębszej bądź mniejszej tajemnicy. I my może w nie nie ingerujmy, gdyż mieliśmy wystarczająco dużo czasu i okazji aby wykazać się własną inicjatywą.

 164. osoba prywatna said

  Jabłonowski – Brawo kibice Legii Warszawa!
  .https://www.youtube.com/watch?v=lae8RILZBfc

 165. Jacek2 said

  Re.162 Snag
  S. Jobs z całą pewnością nie korzystał z tych samych „dobrodziejstw medycyny” co zdecydowana większość z nas. Zmarł na raka trzustki, z tego co pamiętam to korzystał z innych metod niż te które oferuje oficjalna medycyna.

  Pięć pytań:
  – dlaczego w Polsce istnieje przymus szczepień
  – dlaczego w Polsce szczepi się noworodki
  – dlaczego nikt ustawowo nie jest odpowiedzialny za ewentualne problemy
  – skąd taki opór przed rejestracją NOP
  – dlaczego w Polsce stosuje się szczepionki wycofane w innych państwach jako szkodliwe

  Jeżeli zna Pan rozsądną odpowiedź na powyższe pytania to nie mam nic więcej do powiedzenia.
  Jak dla mnie jest wbrew logice że MZ, które ma w baaardzo głębokim poważaniu nasze zdrowie, w przypadku szczepień wykazuje się mocno podejrzaną troskliwością.
  Co może się stać z maluchem po szczepieniu to miałem okazję widzieć na własne oczy. Całe szczęście że dziecko jakoś doszło do siebie choć trwało to lata.

 166. bryś said

  Ks. Lemański: Jezus potępi uczestników ,,Różańca do granic” – przez imigrantów

  http://www.fronda.pl/a/ks-lemanski-jezus-potepi-uczestnikow-rozanca-do-granic-przez-imigrantow,100687.html

 167. Boydar said

  Jak tak wsłuchać się w „Jabłonowskiego” (164) to wychodzi, że nie tylko SpiritoLibero zaczyna dzień od Gajówki. Tak prawdę oddając, na rolę kibiców pierwszy zwrócił uwagę szerszej publiczności psychol w muszce.

 168. Jacek2 said

  P. Isia i Gospodarz
  Chcecie to wierzcie, chcecie nie wierzcie.
  Miałem jakieś dwadzieścia lat temu pewnego kocura. Wojownicza bestia, małe psy go się bały, z dużymi radził sobie sprytem, zagoniony do płotu odbijał się od siatki i lądował za psim ogonem, agresor kompletnie głupiał. Komicznie wyglądało jak piesek mojej sąsiadki zmykał z podkulonymi ogonem przed pewnie trzy razy mniejszym kotem
  W tamtych czasach co tydzień odwiedzała mnie siostra ze swoją rodzinką. Futrzak wręcz nie cierpiał „czułości” okazywanych przez moich małych siostrzeńców.
  Mniej więcej na kwadrans przed ich odwiedzinami wdrapywało się kocisko na poprzecznik słupa telefonicznego i nie schodziło z niego dopóki goście nie oddalili się na bezpieczną odległość.
  Trwało to co niedzielę całymi miesiącami.
  Kot na słupie, czas stawiać wodę na kawę 😀.

  ——
  Wierzę całkowicie.
  Admin

 169. pull up said

  Zanim zmieni się język parlamentu europejskiego z angielskiego na niemiecki to możemy poćwiczyć angielską wymowę, aby nie być tuskiem. Na tym blogu można nauczyć się prawidłowego mówienia po angielsku, a także kumania co do nas mówi nieobecny barman NyndrO, lub nasza Królewna. Polecam

  .http://angielskaherbata.blog.pl/2016/04/28/angielska-fonetyka-laczenia-miedzywyrazowe/
  Pozdrawiam

 170. snag said

  Jacek ,…

  Nigdzie nie ma potwierdzenia, rodziny czy lekarzy ze Jobs poddal sie alternatywndj medycynie wiadomo tylko ze zmienil diete bo z braku czasu czesto zagladal czy zamawial junk food.

  Te 5 pytan zadaj sobie albo swojemu poslowi czy senatorowi a jesli chcesz wiedziec to w/g mnie dlatego ze jestescie dupy i macie to na co zasluzyliscie – Tutaj podpiszesz dwa formularze ze nie zgadzasz sie na szczepienia noworodka czy dzieciaka i z glowy. Politycy nie zalatwili to z wlasnej inicjatywy a dlatego ze wyborcy zadali.

  https://www.livescience.com/16551-steve-jobs-alternative-medicine-pancreatic-cancer-treatment.html

  Dzieci szczepia od dawna a dopiero niedawno zauwazono wzrost ‚zachorowan’ i tak sie sklada ze w tym czasie zmieniono kryteria diagnozy i ustalonym prawem ze kazde dziecko na prawo do edukacji czyt. Im wiecej ‚chorych’ tym wiecej szmalu na tyle ze kreowano nowa dobrze platna industry.

  Wszyscy winia Big Pharma i prawie nikt nowy styl zycia, nowe narkotyki, nowe powody stresu, utrata pracy i domu, pogon za szmalem, wzrost kosztow utrzymania i edukacji … dlugo by wyliczac … wygodniej zgonic na pharme niz na siebie bo sie cpalo czy chlalo.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Epidemiology_of_autism#/media/File:US_autism_6_17_1996-2007.svg

  Reports of autism cases per 1,000 children grew dramatically in the U.S. from 1996 to 2007. It is unknown how much, if any, growth came from changes in autism’s

 171. www.wandaluzja.com said

  Ad. 83: Gość said – 2017-10-08 (Niedziela) @ 19:01:54
  SZOKUJĄCE! Kraje starej Unii Europejskiej zarobiły na Polsce 1 bilion zł!
  Leszek Sosnowski, miesięcznik Wpis: (…)
  Fragment rozmowy z Januszem Szewczakiem, posłem i przewodniczącym Sejmowej Podkomisji do spraw instytucji finansowych.
  http://telewizjarepublika.pl/szokujace-kraje-starej-unii-europejskiej-zarobily-na-polsce-1-bilion-zl,54877.html//

  Korwin-Mikke mówił o Unioentuzjastach, że Polska wchodzi do Unii w charakterze PŁATNIKA – co jest kazusem cielaka pchającego się do RZEŹNI. Ja mówiłem zaś, że nie tylko Płatnika, ale i Wyprzedanta a Asz o polityce ekonomicznej Syna Bożego Balcerowicza: CO TU POPDIERDOLIĆ, CO TU SPRZEDAĆ za bezcen???
  Tego Wyprzedanta to ja nie wymyśliłem, bo prestiżowy francuski publicysta ekonomiczny podsumował swą lustrację Polski: RZĄD MAZOWIECKIEGO-BALCEROWICZA ZACHOWUJE SIĘ TAK, JAKBY CHCIAŁ POLSKĘ SPRZEDAĆ, JAK NAJSZYBCIEJ, DRAPIEŻNEMU KAPITAŁOWI MIĘDZYNARODOWEMU A JA TAKIEJ POTRZEBY NIE WIDZĘ. – CO JEDNAK BĘDZIE, JEŚLI KAPITAŁ MIĘDZYNARODOWY POTRAKTUJE POLSKĘ JAKO ŁUP? GDZIE WY PANOWIE IDZIECIE – MOŻE DO KALKUTY…
  Okazało się jednak, że idą nie do Kalkuty, ale do Konga. I bardzo słusznie, bo gdy Timur Kulawy chciał uzyskać WYPŁACALNOŚĆ przez podbój Indii to w drodze z Delhi do Kalkuty doszła go wieść, że polaczkowie zaatakowali go pod Worsklą-Połtawą, gdzie wzięli do niewoli jego syna wyznaczonego na Następcę Tronu. Na wieść o tym jego Imperium ZAWALIŁO SIĘ i musiał dać polaczkom granicę na DONIE.

 172. Marucha said

  Re 170:
  Tak, dzieci (i dorosłych) szczepi się od dawna.
  Tylko że dawniej szczepionki były porządnie testowane, a nie przygotowywane w kilka miesięcy.
  I dopiero nie tak dawno Pharma wpadła na pomysł szerzenia paniki pod pozorem „epidemii” za pośrednictwem WHO, które – dla dobra tejże Pharmy – zmieniło nawet definicję epidemii/pandemii.

 173. snag said

  Admin

  Udowodnij mi pan ze wyliczone przezemnie przyklady nie maja wplywu na nasze i dziecka zdrowie. Kilka lat temu spytalem pewna mame ktora ma autistic syna, ktora znam od dziecka i obserwowalem jak byla w ciazy, czy jest pewna ze od szczepionki a nie bo palila paierosy i trawe w ciazy (nie ona jedna) ktora przez ponad rok po urodzeniu dziecka zyla w stresie bo tata nie chcial sie przyznac to odpowiedziala ze nie wie i nigdy nie bedzie wiedziala.

  Jak mnie ktos przekona dlaczego nieszczepione dzieci rowniez choruja z objawami w tym samym okresie co szczepione to wszystko odszczekam ale nie wczesniej. Na to ze kiedys pharma byla bardziej etyczna nie wiemy i nigdy sie nie dowiemy. Jedno jest pewne przynajmniej tutaj ze dzis jest trudniej wypuscic lekarstwo na rynek niz kiedys.

  ——
  Głupoty. Oczywiście, że szczepionki nie muszą być JEDYNĄ przyczyną autyzmu. Wystarczy, że zwiększają prawdopodobieństwo jego wystąpienia.
  Admin

 174. Isia said

  (168) Panie Jacku

  U mnie, w spowinowaconej rodzinie, też był taki wielki, czarny kocur, którego wszystkie okoliczne psy się bały … faktycznie, swoim wyglądem wzbudzał respekt, toteż dostał stosowne do tego wyglądu imię (a w ogóle historia nadania tego imienia obrosła w rodzinie legendą) … kochany był przez całą rodzinę i dożył późnego kociego wieku.

 175. snag said

  Dla angolo-jezycznych ,…

  Cie choroba … Najstarsza inskrypcja z konceptem jednego Boga nie Hebrajczycy a Egicjanie ,…

  The Oldest Yahweh Inscription

  An inscription in modern day Sudan contains the oldest known reference to the God of Israel, „Yahweh.” Soleb, a temple dedicated to the god Amon-Re, was built by the Pharaoh Amenhotep III in ca. 1400 BC.

  ——-
  Już na długo przed Chrystusem ludzie przeczuwali, że istnieje tylko jeden Bóg – choć wiara ta nie była powszechna.
  Admin

 176. Boydar said

  Ciekawe jaki ma to związek z asygnatami CO2 którymi handluje jew-chu*jnia

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201705125449933-Chiny-paliwo-wynalazek-Sputnik/

 177. snag said

  Bez komentarza ,…

 178. bryś said

  ad 172 Marucha – w obecnym projekcie ustawy nie będzie wymagana nawet „epidemia” – wystarczy JEDEN PRZYPADEK niebezpiecznej i zagrażającej szczególnie choroby aby wszystkich zaszczepić.

 179. Peryskop said

  Coś dla zdegustowanych miernotą współczesnej estrady.

  Cieszmy się z Ireną Santor póki jest wśród nas i całkiem żwawa jak na niemal 83 lata 🙂 Znalazłem opublikowany na yt 12.08.2017 „Koncert pożegnalny” z 1991 roku z okazji 40-lecia jej kariery piosenkarskiej.
  .https://www.youtube.com/watch?v=M5D9U_ZfFPY

  W koncercie m.in. „Walc Embarras”, „Wołanie o miłość”, „Zła jest tylko ta publiczność, co nie przyszła”, „Ten, o którego mi chodzi”, „List do Pana Balzaca”, „Wiara przenosi góry”, „Walc aż do rana”, „Tych lat nie odda nikt”, „Maleńki znak”, „Powrócisz tu” (bis z udziałem zaproszonych gości).
  Goście: Jan Kobuszewski, Wiesław Michnikowski, Wiktor Zborowski, Edyta Geppert, Hanna Banaszak, Katarzyna Skrzynecka, Wojciech Młynarski, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski i inni, oraz obecny boyfriend piosenkarki Zbigniew Korpolewski.
  Zespół muzyczny pod dyrekcją Janusza Senta.

  za wiki : Irena Santor z domu Wiśniewska (ur. 9.12.1934 w Papowie Biskupim)… W latach 1951÷59 była solistką Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Jest laureatką międzynarodowych festiwali piosenkarskich oraz wykonawczynią wielu utworów, które stały się przebojami. Pierwsza w Polsce piosenkarka uhonorowana tytułem Doctor honoris causa [?]…

  Artystka obdarzona jest mezzosopranem koloraturowym o szerokiej rozpiętości skali, porównywanym do najlepszych skrzypiec Stradivariusa.
  Posiada nieskazitelną technikę wokalną, która pozwala jej na perfekcyjne operowanie głosem w każdym jego zakresie. Jeden z krytyków stwierdził, że w postaci bezwibracyjnej, jej głos przyjmuje charakter głosu białego…

  Wcześnie straciła rodziców… Jej mężem był Stanisław Santor – koncertmistrz (pierwszy skrzypek) Orkiestry PRiTv pod dyrekcją Stefana Rachonia, grający też w Warszawskiej Operze Kameralnej. Ich związek zakończył się rozwodem, lecz do końca jego życia (1999) pozostawali w przyjaźni…

  W 1961 uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu,
  jadąc wraz z piosenkarką Ludmiłą Jakubczak, która wtedy zginęła…
  Santor jest matką chrzestną córki piosenkarki Łucji Prus Julii…

  6.04. 2000 w Wielki Czwartek dowiedziała się, że wykryto u niej nowotwór piersi. Nie ukrywała swojej choroby i zaangażowała się w akcję namawiania kobiet do systematycznych badań ginekologicznych i mammograficznych. W jej przypadku nowotwór został ujawniony w pierwszym stadium rozwoju, a operacja w warszawskim Centrum Onkologii wypadła pomyślnie…

  ===

  I ta operacja była prawdopodobnie niepotrzebna. Bo według Germańskiej Nowej Medycyny (GNM) – zweryfikowanej klinicznie wiedzy dr med. Ryke Hamera, rak piersi jest skutkiem odczuwanego subiektywnie psycho-bio-konfliktu opiekuńczego w relacjach: pierś lewa – z rodzicem lub dzieckiem, prawa – z partnerem (u leworęcznych stronność odwrotna).

  Bezdzietna Pani Irena prawdopodobnie swoje troski opiekuńcze lokowała w swym partnerze Z. Korpolewskim lub w swej chrześnicy Julii Prus…

 180. osoba prywatna said

  Od kiedy szwajcarska opinia publiczna zaniepokoiła się zmniejszaniem się populacji pszczół, stało się modne, zwłaszcza w mieście, zostać pszczelarzem.
  Tekst pochodzi ze strony https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/nadmiar-pszczol-w-szwajcarii © Poczta Zdrowia sp. z o.o.

 181. Peryskop said

  Łucja Weronika Prus (ur. 25.05.1942 w Białymstoku † 3.12.2002 w Warszawie na raka piersi [60]) – polska piosenkarka. Pierwszym jej mężem był kompozytor aranżer i pianista jazzowy Andrzej Mundkowski z Gdyni (24.04.1938 † 29.12.1979 [41]).

  Małżeństwo rozpadło się, a Prus poślubiła Ryszarda Kozicza, menadżera m.in. zespołu Skaldowie, i z tego związku miała córkę Julię, która jest dziennikarką i pracuje w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

  .http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/eCPktkpTURBXy82NWJiZDU1MGY2ZmNhMTQzMTFjMGU5ODUzZGVlMGNkYi5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCww

  ===

  Obecnie Julia Prus, córka zmarłej Łucji Prus, jest dziennikarką Polskiej Agencji Prasowej. Na stałe mieszka w Kampali w Ugandzie…

  ===

  Łucja była perfekcjoniską i świetnie gotowała – więc nawet na tym tle mógł pojawić się konflikt – raczej z córką niż mężem. A może miała pretensje do córki o jej afrykańskie zainteresowania ? [rak piersi wg GNM patrz #176]

  http://www.styl.pl/newsy/gwiazdy/news-lucja-prus-spiewala-nawet-w-wannie,nId,2155161

  ===

  I majstersztyk kwartetu Szekspir-Miłosz-Małecki-Prus

  Łucja Prus : Szedł chłopiec (ze swoją dziewczyną)
  słowa William Szekspir
  przekład Czesław Miłosz
  muzyka: Maciej Małecki

  Szedł chłopiec ze swoją dziewczyną,
  a hej, a ho, a hej no, ni, no,
  szli piękną zieloną doliną,
  a hej, a ho, a hej no, ni, no,
  wiosenny czas, weselny był czas,
  a hej, a ho, a hej no, ni, no,
  gdy śpiew ptaków brzmi la, la, li, li, li
  to wiosna kochanków tak wita!

  I między zielone zbóż kłosy,
  a hej, a ho, a hej no, ni, no,
  upadli, nie bojąc się rosy,
  a hej, a ho, a hej no, ni, no,
  wiosenny czas, weselny był czas,
  a hej, a ho, a hej no, ni, no,
  gdy śpiew ptaków brzmi la, la, li, li, li
  to wiosna kochanków tak wita!

  Piosenkę zaczęli za chwilę,
  a hej, a ho, a hej no, ni, no,
  bo kwiatem jest życie i tyle,
  a hej, a ho, a hej no, ni, no,
  wiosenny czas, weselny był czas,
  a hej, a ho, a hej no, ni, no,
  gdy śpiew ptaków brzmi la, la, li, li, li
  i wiosna kochanków tak wita!

  Więc gońcie tę chwilę, bo minie!
  A hej, a ho, a hej no, ni, no,
  bo miłość tej wiośnie na imię,
  a hej, a ho, a hej no, ni, no,
  wiosenny czas, weselny jest czas,
  a hej, a ho, a hej no, ni, no,
  gdy śpiew ptaków brzmi la, la, li, li, li
  to wiosna kochanków tak wita!

 182. osoba prywatna said

  Z pewnością będzie tak; pielęgniarek z Białorusi nie wpuszczą, natomiast Ukrainkom w ramach przyjaźni miedzy dwoma narodami przyzwoli się na pracę.
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201705265539222-sputnik-polska-ukraina-pielegniarki-sluzba-zdrowia/

 183. osoba prywatna said

  Były deputowany do Rady Najwyższej Wołodymyr Olejnik posądził ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenkę o zamiar ucieczki do Hiszpanii. W wywiadzie dla radia Sputnik Olejnik wyjaśnił, co skłania ukraińskiego lidera do ucieczki.
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201703034950984-Olejnik-Poroszenko-szykuje-sie-do-ucieczki/

 184. Boydar said

  Chyba muszę poczytać, co to znaczy „rakieta balistyczna”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201710106448476-Jemen-rakieta-balistyczna-Arabia-Saudyjska/

 185. osoba prywatna said

  Ambasador USA 40 lat temu z wielką pompą przekazał kamień, który miał pochodzić z księżyca. Straszna prawda wyszła na jaw.
  http://deser.gazeta.pl/deser/1,97052,6972643,Straszne__ksiezycowa_skala_w_muzeum_to____zwykle_drewno.html

 186. www.wandaluzja.com said

  https://marucha.wordpress.com/2017/10/09/operacja-james-bond-czyli-najwieksza-tajemnica-ii-wojny-swiatowej/#comment-706665//

  Bormann, który zginął od wybuchu trafionego przez Sowietów czołgu był SOBOWTÓREM Marina Bormanna. W r. 1966 jeden Ślązak mówił mi, że Martin Bormann był młodszym bratem teścia Stalina Łazara Kagnowicza, jakoby rozstrzelanego przez Stalina.
  Wiadomość ta mogła pochodzić od gauleitera Górnego Śląska Brachta, lub od Ostatniego Fuehrera III Rzeszy, gauleitera Dolnego Śląska Hankego, gdyż Wrocław był Ostatnią Twierdzą Hitlera a Hanke był czynny przy budowie bomby atomowej w Wałbrzychu i zamierzał jej użyć.
  W końcu kwietnia 1945 w berlińskim bunkrze Hitlera było TRZECH Adolfów Hitlerów i Trzy Ewy Braun. Wydaje się, że wśród nich był PRAWDZIWY Hitler z Prawdziwą Ewą Braun, którzy dokonali ceremonii ślubnej. Ale wkrótce potem w prywatnym apartamencie Hitlera pojawiły się Sobowtóry III, bo II Ewa Braun już nie żyła. Próbowała uciec do Rosjan i została zastrzelona przez ochronę bunkra, i dlatego sprowadzono Sobowtóry III. – Tak to wynika z REMANENTU Hitlerów i Ew Braun.
  W masońskiej dzielnicy Rzymu mieszkał sprowadzony przez Jana Pawła II prałat – specjalista od masonów, który m. in. śledził Michaiła Gorbaczowa. Pokazał on polskim gościom zdjęcia Hitlera i Ewy Braun wykonane Po Ucieczce z bunkra berlińskiego. Według różnych wersji, w tym Stalina, Hitler miał znaleźć schronienie we frankistowskiej Hiszpanii a jego ochroniarzem miał być Otto Skorzeny.
  Skorzeny, jako praktykujący katolik, zeznał na Łożu Śmierci przed hiszpańskimi hierarchami kościelnymi i bonzami Falangi, że to NIE ON zamordował Teslę i Kennedych, obarczając tym generała Abwehry Gehlena i późniejszego Prezydenta USA George Busha Seniora. Zdaniem Skorzenego finansami hitlerowskich miliarderów nowojorskich kierował Martin Bormann po KILKU operacjach Odmładzających, na dowód czego dostarczył Hiszpanom obszerny serwis zdjęciowy. Na temat samego Hitlera Skorzeny MILCZAŁ, ale niektórzy – w tym wywiad amerykański – śledzili go w Argentynie, Paragwaju i Brazylii aż do śmierci.
  Nie spotkałem się z wątpliwościami co do OTRUCIA przez Anglików Himmlera, jakich odnośnie Bormanna jest co niemiara. Prawdopodobnie wygląda wersja o wydostaniu się Hitlera z Bormannem z Bunkra tunelem metra do ukrytego w lasach lotniska, skąd mieli odlecieć do Hiszpanii. Bormann miał klucze tajnych kont szwajcarskich.

 187. Zig said

  Wydawało by się, że w takim miejscu jak „gajówka” powinien pojawić się wpis na temat „różańcowych granic”, jako wydarzenia o sporej skali w znaczeniu Polski.
  Mamy za to sporo tematów zastępczych 🙂 Podniećmy się Lidlem, albo kosmetykami z Dove. Good job Marucha Sir!

  ——
  Mam chęć bluznąć, a potrafię.
  Zamiast tego proponuję zajrzeć choćby tu:
  https://marucha.wordpress.com/2017/10/08/zachodnie-media-sa-zdegustowane-masowymi-modlami-polakow-w-akcji-rozaniec-do-granic/
  A w ogóle to załóż Pan sobie własną stronę.
  Admin

 188. NyndrO said

  Panie Zig, Pan jest głupcem. Co gorsza niechlujnym..

 189. NyndrO said

  .https://media.wplm.pl/pictures/825×360/crop_center/upscale_True/path/2017/10/07/835/360/ff0e396426bd4017b91e3dbb8bd1a10f.jpeg :0

 190. re1truth2 said

  Nie ma to jak Polscy grzybiarze…
  https://pl.sputniknews.com/polska/201710106448071-Polska-USA-manewry-zastraszanie-Rosji/

 191. NyndrO said

  .https://parezja.pl/krzesimir-debski-zbrodnie-upa-sa-spychanie-kata-niepamieci/

 192. zero said

  będąc zerem się zastanawiam po objerzeniu tego:
  .http://wolna-polska.pl/wiadomosci/nauki-judeochrzescijanskiego-horror-koncernu-soborowego-istnieje-swietosc-bez-jezusa-chrystusa-2017-10
  gdy papa bierze udział w yom kipur, odrzuca dogmat Jezusa Chrystusa , jeśli to co mówią w tym filmie powiedził/napisał papa to jest heretykiem I popełnia grzech smiertelny. Chyba się zapiszę do świadków jekowy bo oni przynajmniej wiedzą że stary testament został odzucony a teraz obowiązuje Nowy Testament, Bóg, Jezus Chrystus, i nie można modlić się do czyjegoś zdjęcia . Albo zostanę lefebrystą.

 193. Ura Ura said

  W październiku dobrą wiadomość goni wiadomość jeszcze lepsza.

  Złowrogi Antoni da się jeszcze nieraz we znaki polskojęzycznym tawariszczam 🙂

  https://wpolityce.pl/polityka/361650-wiceszef-mon-konsultacje-dotyczace-projektu-przewidujacego-pozbawienia-stopni-min-wojciecha-jaruzelskiego-dobiegaja-konca

 194. La Reine Toronto said

  ad 187 takie kosmetyczne zmiany przez PiSiakow sa tylko dla gawiedzi ktora nie widzi ogromu grabiezy i rozkladu panstwa polskiego i zaglady narodu poprzez kontrole wody pitnej/wodociagi/sluzbe zdrowia/szczepienia…Pan tego nie widzi a cieszy sie degradacja w LWP ?
  Hello!?

 195. La Reine Toronto said

  ad 183 no i widac skutki omamiania gawiedzi w RP3…ciesza sie blahostkami a nie widza ogromu zla w stosunku do Polakow i Polski? NyndrO ma Pan racje …ale Zig…
  Straszne!

 196. NyndrO said

  Ja rozumiem, że te zdecydowane działania polskiego patrioty, pana Antoniego to ta lepsza wiadomość. a ogólnie jaka jest ta dobra? Nie,żebym nie dostrzegał cudów życia w październiku, ale wedle Pana? Oczywiście może Pan odmówić składania zeznań. 😉

 197. maasteer said

  Powód drastycznego wzrostu cen kart graficznych do komputerów:

  Kopanie bitcoinów – co to jest i czy się opłaca w 2017 roku

  Rozwój Bitcoina robi wrażenie. Od jego powstania w 2008 roku nie minęło nawet 10 lat, a w tym czasie z ciekawostki omawianej w wąskim gronie specjalistów od kryptografii, przeobraził się w globalny fenomen; system płatniczy zagrażający pozycji banków centralnych, banków komercyjnych i firm obsługujących międzynarodowe przekazy pieniężne. Przy okazji sprawiając, że sporo osób stało się milionerami. W tym artykule pokrótce wyjaśnię co to jest Bitcoin, na czym polega kopanie bitcoinów i czy to się w ogóle opłaca w roku 2017.

  Co to jest Bitcoin?

  Bitcoin to cyfrowa waluta i jednocześnie elektroniczny system płatności. System ten jest zdecentralizowany, niezależny od żadnej pojedynczej osoby czy organizacji. Moc obliczeniowa konieczna do jego działania jest dostarczana przez setki tysięcy komputerów na całym świecie, należących do ludzi którzy dobrowolnie poświęcają swoje zasoby do obsługi i autoryzacji transakcji poprzez rozproszoną bazę danych zwaną Blockchain (łańcuch bloków). Identyczne kopie tej bazy są powielane na każdym z komputerów należących do systemu, wzajemnie się weryfikując, dzięki czemu nikt nie może samowolnie wprowadzić żadnych zmian.
  ——————————————
  https://bitinfo.pl/kopanie-bitcoinow/

 198. Yah said

  Ad 187

  Ha, ha, ha . Dzieci , tak jak to Ura Ura ujął, polskojęzycznych tawariszczi już dawno posadowieni na lukratywnych posadkach w Brukseli. Tak wiec jak tawariszcz jeszcze żyje, a pieniądze nie wpłyną na koto ( listonosze już nie noszą emerytur) to dzieci pomogą. Dlatego tez złowrogi patriota Antoni nie wyprowadzi Polski z UE. W gruncie rzeczy szkoda mu tych tawariszczi. A zabranie paru emerytur to nic nie znaczący teatr dla gawiedzi

  A na poważnie. Nie chodzi o żadnych tawariszczi. Chodzi o to by nie musieć wypłacać wyższych emerytur tym, którzy choć rok przepracowali w resortach siłowych PRL-u. A może przecież to dotyczyć wszystkich urodzonych przed 1969 rokiem. Tylko głupi by sie nie pochylił, żeby nie zabrać takich pieniędzy. Reszta to bajki…. dla głupich.

 199. Yah said

  Styl Ura Ura przypomina styl Marty1972

 200. Yah said

  A swoja drogą przytoczona rozmowa z Dukaczewskim może być sygnałem zmiany stylu i kierunku działania, opisywanego przez Pana Stanisława stronnictwa ruskiego. otóż do tej pory starało się ono być lojalne wobec postsolidarnościowych władz. Teraz Stare Kiejkuty mogą stanąć okoniem i jeszcze pokazać na co je stać. A jest co pokazywać. Postsolidarnościowi nigdy nie ukrywali swoich ciemnych interesów bo myśleli , że są bezkarni i nikt tego nie wywlecze. Przy tym wszystkim sprawa Bolka to mały pikuś.

 201. NICK said

  Żona DOMAGA się Szkockiego Folda.
  Czy ktoś coś wie?
  Bliżej?

 202. NICK said

  Dawno nie było.

  Pani Isi i Panu Kawalerowi tutejszemu.
  I, nie pytajcie dlaczego.
  Lubię Was.
  Neron.

 203. Isia said

  (201) Pan Nick

  Szkocki fold to taka „rasa” kotów – maja małe klapnięte uszka i są urocze, proszę spojrzeć …

 204. NICK said

  Ojej.
  Wygląda na ynteligenta ale…
  te uszy… .
  Pani Isiu.

  A Lubelakiem się Pani nie przejmuje.
  Dobry Człowiek z niego.
  Mimo, że tzw. chacheł.
  Chacheł pisze się z litery małej.

 205. Isia said

  (202) Pan Nick 🙂

 206. Boydar said

  Tak samo jak Ślązak, Katalończyk czy dajmy na to Jaćwing.

 207. NICK said

  Nie.

 208. Boydar said

  Nie nie tylko tak. Jakby zresztą nie pisał, to i tak nic nie zmieni; ablue, pecte …

 209. snag said

  Admin @ 173 ,…

  W/g dzisiejszych kryteriów w porównaniu z tymi kiedyś napewno będzie wzrost zachorowań, podobnie z rzekomymi psychologicznymi odchyłkami dzieci w wieku szkolnym i nie tylko. Kiedyś gówniarz który nie umiał się zachować na lekcji dostał w doope i był spokój, dziś mają długa listę z ‚odchyłkami’, dwóch shrinkow w szkole i sejf z apteką. W domu nie lepiej, rodzice zamiast zająć się dzieckiem wolą je naćpać pigułami i oglądać TV ,…

  Mnie też wiele spraw się nie podoba w dzisiejszych realiach ale staram się patrzeć trzeźwo na te problemy, unikać tunnel vision i wytykać palcem rzekomo ‚winnych’ ignorując resztę. Ciekawi mnie ilu tych dupków którzy podgrzewają ten szajs kilka razy dziennie na gajówce pofatygowało się napisać list z do posła czy senatora i domagać się zmiany? Szczuć każdy potrafi. Gdyby then szmal przeznaczyć na laboratoria i specjalistów mielibyśmy jakiś efekt ale wolimy nabijać kabzę Ziębom i jemu podobnym a dzieci jak chorowały tak chorują.

  Nie odpowiedział pan dlaczego nie-szczepione dzieci też chorują w tym samym wieku co szczepione i tu zauważę że anty-szczepiniowi aktywiści zapominają o nich upychając swoją agendę.

 210. NICK said

  Nie jestem tu po to by proste rzeczy dywagować. Już nie.
  http://www.lacina.info.pl/index.php?dzial=sentencje&opcja=sent&ktora=A&podst=on
  Jesteś TU potrzebny. TY.

 211. Marucha said

  Re 209:
  W Polsce BARDZO wiele się robi w kwestii szczepionek, mimo wręcz hitlerowskich ustaw. Ludzie ryzykują więzieniem, grzywnami czy pozbawieniem praw rodzicielskich, aby uniknąć szczepienia dzieci, a nawet noworodków (!).
  Nie wiem, czy Pan byłby w stanie zrobić coś więcej.

  dlaczego nie-szczepione dzieci też chorują w tym samym wieku co szczepione

  Pytanie winno brzmieć „dlaczego te szczepione chorują, choć przecież nie powinny?”
  .
  Nie każda szczepionka jest szkodliwa. Istnieją też szczepionki bezwartościowe.

 212. snag said

  Nie watpie ze robia. niestety nie to co trzeba. Gdyby naprawde robiono co trzeba to ludzie nie ryzykowali by tym co p. pisze. Do politykow przemawia frekwencja przy urnie wyborczej i na tym trzeba sie skupic a nie powielac video szajs Zieby i takich jak on i kupowac bilety na jego ‚wyklady’.

  Poza tym zmienic wymagania wyborcze kandydatow. Tu kandydat musi mieszkac pare lat w dystrykcie z ktorego chce kandydowac a w Polsce nie musi i jak widzi ze w doope parzy to rejestruje sie i startuje tam gdzie go jeszcze nie znaja. Zadnej odpowiedzialnosci zero konsekwencji, burdel … Raj dla nabijaczy w butelke jak Zieba ,…

  Nie wiedzialem ze szczepia na autyzm 😉 ,…

  ——
  Dobrze, że w USA wszystko jest w najlepszym porządku i ma Pan czas pochylić się nad Polską.
  Admin

 213. awkzim said

  Ad 193
  Przypuszczałem, że propagandzista „Krwawego Prezesa” do sobie spokój i się odstosunkuje od Gajówki. Ale nie, no to tak. Jak się komuś odbiera stopień to należy się liczyć z możliwością odebrania stopni tym coś tam coś tam wyklętym. Nie wiem co, to było, bo na pewno nie żołnierze. No i oszustwo tego propagandzisty – podaje emeryturę generała, a oficerów w tym stopniu wśród emerytów jest niewielu. Przeciętna emerytura jest na poziomie poniżej 2.500 PLN. Zresztą podobne oszustwo uprawia, Błaszczak mówiąc o UB-ekach (tych już załatwiła natura), a jak podał jego resort przeciętna emerytura to 2.300 PLN. A swoją drogą jestem ciekaw jak poradzi sobie „Krwawy Prezes”, po zmniejszeniu, jemu i jego akolitom, emerytury do poziomu tych es- beków. Choć przypuszczam, że to towarzystwo da sobie radę, bo ich majątek jest szacowany od 100 do 150 mln. PLN. Mało kto pamięta lata ‘90, kiedy tzw. partie opozycyjne, wówczas zwycięskie, podzieliły pomiędzy siebie majątek RWS Prasa. Innymi słowy zwinęły go sobie. Przy okazji Solidarność, też przytuliła sporo majątku FWP. No, to jest temat tabu.

 214. Yagiel said

  Szanowny Wandaluzjo h. Prawdzic – dziękuję za ciekawe odpowiedzi!
  Zę apetyt rośnie w miarę jedzenia, pytam:

  1. Z tego, co wiem/domyslam się, syn tego Ścibora miał się dobrze i nie widać konfliktu z Jagiełłą czy następcą… Na jakiej podstawie ocenia pan, że ród podupadł za/z powodu Jagiełły?
  2. Ścibor ze Ściborzyc był człowiekiem Jagiełły i to b. cennym – co wynika także z pana opisu; może nie aż takim asem, jak Zawisza Czarny, ale nie zakładałbym się… Pozorownay właściwie atak Węgrów jesienią’1410 pozwolił Sciborowi zgarnąć kasę od Luxemburg’a, lecz Polsce-Litwie zaszkodził malutko. A Konstancja to był majstersztyk Jagiełły i jego ekipy, do której zaliczam także Ścibora – a pan?
  3. Co się działo, co się postanawiało w namiocie Jagiełły w nocy 5-6 lipca 1410? To jest jedna z większych ciekawości mojego życia… Tyle że Jagiełło – z tego, co wiem – został członkiem Zakonu Smoka w lata po Wielkiej Wojnie, przynajmniej oficjalnie… Być może w celu uspokojenia, zaspokojenia Luxemburg’a zrobił to włąśnie nocą w namiocie krołewskim – reżyserem wydarzeń był Jagiełło. Tak myślę.
  4. Polityka, strategia Jagiełły była rodowa: po kądzieli Jagiellonowie stali się Habsburg’ami za chwilę, a Hohenzollern’ami za 100 lat, z wiadomym skutkiem: aż do I wśw. Hohenzoller’owie/Jagiellonowie robili politykę wobec Polski i Litwy… Ciekawe, że Litwini Jagiełłę znienawidzili, a Witowda/Alexandra – też członka Zakonu Smoka – podziwiają i szczycą się nim.

  5. Mnie interesuje jednak ewent. związek między Prawdzicami a Zakonem Smoka – był? bo sam pomysł tego Zakonu wydaje mi się w stylu Prawdziców – ?
  6. Kusi mnie pytanie, czy dzieje dzieją się bardziej narodami czy rodami? Wszystko rozgrywa się w kilku rodach i wątkach, z których głównym jest ZŁOTO. W części Prawdziców. Ta proto-legenda o lwie z kolcem w łapie jest bardzo na szlaku… Podobnie jak na szlaku jest kolec w stopie Kinga, słonia noszącego później tryumfalną Białą Mzimu, Nel – u Sienkiewicza.

  A co do osobo-wtórów: ponad 10 lat po śmierci mego ojca spotkałem w Krakowie przewodnika – szok! Rozmawiałem chwilę z nim, nim zdałem sobie sprawę, z kim rozmawiam… Przewodnik mówił płynnie, a mój ojciec zacinął się, nawet jąkał.
  Kiedy jako chłopak oglądałem serial Stawka większa z Mikulskim jako J-23, bardzo mnie ciekawił ten Niemiec, Hans Klos, który miał urodę Słowianina ! Dopiero po jakims czasie wytłumaczono mi, że odwrotnie: jakiś Polak miał urodę Germanina – no bardzo ciekawe. Więc wszystko narodowe, mentalne jest zapisem na carte blanche biologii?
  Kaganowicz i Bormann z pewnością byli podobni, jak car Rosji i król Anglii.
  A dziś jeden piłkarz belgijski, wybitny, grający zresztą w Man City, jest na oko bliźnikaiem jednego z synów xeni Diany – bawi to Brytoli? Sprawdzę ich czas urodzenia 😉

 215. Boydar said

  … „się rejestruje” … Sssss (212)

  „Się” to się może, zessssrać.

 216. NICK said

  Eee tam.
  Gospodarz gościa dopuszcza; dla przykładu.

 217. Jacek2 said

  Re. 170, 209 Snag
  Przecież wcale nie neguję innych przyczyn i nie mam klapek na oczach.
  Formularze można sobie podpisywać do woli, w Polsce nie mają one wartości większej niż papier na którym zostały wydrukowane (vide sprawa z Białogardu). Niech Pan nie myli dysgrafii, dyskalkulii i innych dys- (wiem że często to ściema) z całonocnym rozpaczliwym płaczem bezpośrednio po szczepieniu i kompletną zmianą charakteru w kolejnych dniach. Tak było z moim bratankiem. Wesołe, spokojne dziecko jakimś cudem praktycznie z dnia na dzień zamknęło się w sobie, zaczęło zaciskać piąstki i zęby gdy nie potrafiło wyartykułować swoich potrzeb, zdarzało się nawet że tłukło w takich przypadkach główką o ścianę czy podłogę. Na szczęście wyszło z tego choć trwało to lata. Tak więc bardzo proszę nie pieprzyć farmazonów.
  Cytowanie Wikipedii, to wybacz drogi Snag, w tym towarzystwie to raczej nie jest na miejscu.

 218. NICK said

  Zapodam Lennona na Szwabie.
  Nawet Ono Yoko jest we tle.
  Mi się podoba.
  Taki jestem.

 219. osoba prywatna said

  http://demotywatory.pl/4804467/Kiedy-ktos-zajmuje-lazienke-a-ty-juz-nie-mozesz-wytrzymac

 220. snag said

  Admin ,…

  Stanom tez duzo brakuje ale jak znajde gdzies cos lepszego to chetnie zamienie ,…

  ——
  Niech Pan nie szuka. Dla Pana Stany są najlepsze.
  Admin

 221. NICK said

  A tu dla Kumpla.
  Przepraszam wrażliwych.

 222. snag said

  Boydar ,…

  ??? ,…

 223. NICK said

  Ostatnio widziałem dwóch „mężczyzn” co to białkówki oczu swych.
  Mieli zaczernione.
  Tuszem.
  Resztę ciała też mieli.
  Kolorową.
  Rozmawiałem z nimi.
  Normalnie.

  Na pewno nic nie pojęli.
  A, może?

 224. osoba prywatna said

  http://demotywatory.pl/4804508/To-rozczarowanie-kiedy-dojezdzasz-do-pracy-a-budynek-dalej
  http://demotywatory.pl/4804285/No-juz-dobrze-Jak-wyjda-nasramy-im-na-dywan
  http://demotywatory.pl/4804302/Wszystkie-psy-wojskowe-maja-od-poczatku-range-o-stopien-wyzsza
  http://demotywatory.pl/4804374/Podatnicy-przed-wyborami-vs-po-wyborach

 225. Jacek2 said

  Re.174 Isia
  Mój był raczej drobnej postury ale za to bardzo pewny siebie. Odbijanie się od siatki ogrodzeniowej to było mistrzostwo, moje dawno już nieżyjące psisko notorycznie dawało się na to nabierać. Zwierz nie miał jakichś krwiożerczych zamiarów, po prostu instynktownie gonił wszystko co uciekało a ten goniony też instynktownie uciekał.
  Bardzo dawno to już było ale do dziś mnie śmieszy wspomnienie gdy mój mały, trochę dalszy członek rodziny, tarmosząc tego, wbrew pozorom całkiem cierpliwego kociaka, przybiegł ze skargą „Mamo ! Kot mnie pobił ! „.
  Ech, te czasy gdy co niedzielę albo się kogoś odwiedzało albo było odwiedzanym…
  Mam cichą nadzieję że „to vrati”.

  Od wczoraj za radą ” dr. Internet” aplikuję swoim „pacjentom” wit. C w kroplach dla dzieci. Już dziś widać wyraźną poprawę, kociaki stały się tylko „zapłakane”, nie ma potrzeby smarowania oczu antybiotykiem, przestały ropieć. Wystarczy przemyć od czasu do czasu. „Apsik” też słychać zdecydowanie rzadziej, nie tak jak wczoraj gdy kichały zgodnym chórem. Największe poprawa wystąpiła u tego najbardziej zasmarkanego.

 226. osoba prywatna said

  POLSKIE MARKI – SPRAWDŹ OD KOGO I GDZIE KUPOWAĆ POLSKIE PRODUKTY
  https://www.odkrywamyzakryte.com/polskie-marki/

 227. www.wandaluzja.com said

  http://niemodlinzamek.pl// ZAMEK KSIĄŻĘCY W NIEMODLINIE Z XIII WIEKU
  Ad. 218, https://marucha.wordpress.com/2017/10/03/wolne-tematy-79-2017//

  7 bm. skomentowałem artykulik w Angorze, NAJBARDZIEJ ATRAKCYJNY ZAMEK W POLSCE, Warszawa-Chicago-Dortmund-Paryż-Toronto-NowyJork-Wilno, 8 X 2017, Angorka 2. Podkreśliłem, że przed 2 laty zostałem zaproszony przez właściciela zamku do odatowania go. Wówczas stwierdziłem, że zamek Kasztelański został przebudowany PAŁACOWO po powrocie Bolka II z wojny luksemburskiej we Włoszech w związku ze śmiercią jego ojca Bolesława I Opolskiego w r. 1313, STAROSTY Krakowa i Sieradza.
  Bolko II nie tylko zbudował za łupy włoskie Ratusz Opolski na wzór Palacio Veccio we Florencji, ale i kupił od Bolesława II Pierworodnego STARSZEŃSTWO rodowe, stając się Księciem Opolskim, wobec czego Bolesław II Pierworodny został księciem Niemodlińskim, co WYMAGAŁO przebudowy zamku Kasztelańskiego na PAŁAC.
  Stwierdziłem przy tym, że datowanie zamku-pałacu w Niemodlinie na Późny Renesans – jak to zrobiono w Angorze – nie ma sensu, gdyż w pałacu tym Nie Ma Krzty MANIERYZMU, którego europejskim pomnikiem jest cerkiew Wasyla Błogosławionego na Placu Czerwonym w Moskwie. To daje do myślenia, że Impulsem ROKOKA nie była Chińszczyzna, ale Cerkiew Wasyla Błogosławionego jako pomnik Podboju Powołża.
  Zauważyłem przy tym, Bolesław I Opolski tytułował się PANEM NA OPOLU I NIEMODLINIE, co WYMAGAŁO Reprezentacyjnego zamku lub pałacu, czym niemodliński zamek Kasztelański NIE BYŁ – a to suponuje na budowniczego niemodlińskiego zamku-pałacu Bolesława I Opolskiego.
  Proszę sobie więc wyobrazić me zdziwienie, gdy dziś po otwarciu witryny NIEMODLIN przeczytałem, że zamek-pałac niemodliński nie jest Późnorenesansowy, ale ŚREDNIOWIECZNY, fundacji Bolesława Pierwszego – czyli wyraźnie Starosty Krakowa i Sieradza.

 228. Zbyszko said

  Apel Ojca Knabita w sprawie odbierania i handlu polskimi dziećmi:
  .https://www.youtube.com/watch?v=-cJT4oXlMJA

 229. maasteer said

  Musisz to wiedzieć(257) Pułkownik służb Ukrainy uciekł do DNR i zdradza działania w sprawie
  MH-17!
  .https://www.youtube.com/watch?v=X6743_cF_-E

 230. snag said

  Jacek ,…

  W waszym przypadku nie mówię o formularzach a o petycjach i zorganizowanej akcji przeciw politykom którzy promują ten szajs lub ignorują ale u was trzeba było by zacząć od zreformowania wymagań wyborczych dla kandydatów i trzymać za jaja. Jak już wspomniałem tu mieliśmy ten sam problem parę dekad wstecz, zainteresowani potrafili się zorganizować bez internetu, petycjami chodząc od domu do domu, spędzać godziny przy wejściach sklepów czy shopping centers i zbierać podpisy. Prawdę mówiąc to w tygodniu widziałem więcej babć i dziadków niż rodziców bo ci pracowali.

  Cytowanie Wiki czy cokolwiek nie dociera, rady również, dlatego macie co macie i na co zasługujecie. Łatwiej narzekać i psioczyć niz działać.

  Tu mamy przysłowie ‚where there’s a will there’s a way’ co w luźnym tłumaczeniu znaczy tyle co: jeśli jest wola to znajdzie się sposób jeśli chcesz.

  Na marginesie moje dzieci nie są szczepione hurtowo na wszystko a wybrane choroby po konsultacji z doktorem* i paru
  godzinach w bibliotece ,…

  *Spytałem go prywatnie na co szczepił własne dzieci i wystarczyło.

  ——
  Czyli w zasadzie popiera Pan nasze stanowisko w kwestii szczepionek… po co więc dysputa?
  Admin

 231. Marucha said

  Re 225:
  Każda dobra informacja o kocinkach sprawia mi niekłamaną radość.

 232. Boydar said

  Może być te (202) tylko zupełnie niepotrzebnie się kocinki czepiła.

 233. Boydar said

  I niech mi powie ktoś że telepytii nie ma

 234. snag said

  MSM (main stream media) – Nie modlitwa a ekspresja islamofobii ,…

  https://www.google.com/search?q=BBC+poland+pray+islamophobe&oq=BBC+poland+pray+islamophobe&aqs=chrome..69i57.24853j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 235. Isia said

  (223) Panie Jacku

  Cieszę się, że udało się Panu opanować tę groźną chorobę i kocinki powoli zdrowieją. Przy czterech kocich maluchach musi Pan mieć sporo zajęć. Ja opiekowałam się, swego czasu, psimi szczeniaczkami, więc wiem jak to wszystko wygląda – ale psiaczki były tak przemiłe i kochane, że, choć psociły, trudno było się na nie gniewać. Pozdrawiam Pana serdecznie. 🙂

 236. osoba prywatna said

  PRZYTULANIE DRZEW, CZYLI O MAGICZNYCH WŁAŚCIWOŚCIACH LASU
  https://www.odkrywamyzakryte.com/przytulanie-drzew/

 237. PISKORZ said

  re 226 Dzięki…Wreszcie coś konkretnego/polskiego nam wszystkim przydatnego..!! Tak trzymać…dosyć tego pieprzenia np USA itp.!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: