Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kult „religii” szczepionkowej, czy merytoryczny konsensus

Posted by Marucha w dniu 2017-10-09 (Poniedziałek)

Kult „religii” szczepionkowej jest podobny do kultu „religii” katyńskiej i obecnie lansowanej „religii” smoleńskiej. We wszystkich trzech przypadkach kultu, prawda faktów i liczb nie ma żadnego znaczenia, ma znaczenie kultywowanie „wiary” w stworzoną iluzję, która może być oparta na zupełnym fałszu historycznym, czy pomijającym statystyczne skutki szczepień, wobec konsekwencji nieszczepienia.

„Religia” katyńska została stworzona na bazie 21,5 tysiąca pomordowanych oficerów polskich w II wojnie światowej na terenie ZSRR, a obecnie Rosji, w tym 4400 osób w samym Katyniu. Kult ten był i jeszcze jest elementem kampanii antyrosyjskiej pomijającej zupełnie historyczne fakty, że:

 • to nie Rosjanie mordowali Polaków w Katyniu, lecz sami byli mordowani w liczbie kilkakrotnie większej niż Polacy;
 • w Katyniu nie zginał żaden Żyd, co dokumentuje w swojej ostatniej książce Albin Siwak na podstawie archiwów NKWD i innych rosyjskich;
 • Polaków i Rosjan mordowało w Katyniu i innych obozach NKWD, w którym Żydzi stanowili 84 % składu (w połowie polscy, a w połowie rosyjscy), Rosjanie 6 %, a 10 % inne narodowości; dokumentują to m.in. książki A. Siwaka i Aleksandra Sołżenicyna, laureata nagrody Nobla.

Ta upadająca religia miała na celu odwrócenie uwagi od faktycznych sprawców, zwalenie winy Rosjan i na Rosję jako spadkobiercę po ZSRR i przede wszystkim skłócenie Polaków z Rosjanami, w ramach realizacji wielowiekowej polityki Zachodu wobec krajów słowiańskich.

Wyjazd delegacji z prezydentem Lechem Kaczyńskim w 2010 r do Katynia miał na celu kultywowanie tej „religii” katyńskiej. Katastrofa samolotu stworzyła podstawy do stworzenia „religii” smoleńskiej, która zastąpiła upadającą religię katyńską. Także tutaj wymowa faktów, które obecnie rządzący PiS mógłby dokładnie wyjaśnić, ma się nijak do martyrologicznych podstaw na których opiera się „religia” smoleńska.

Obarczanie Rosjan winą za zbrodnię w Smoleńsku i nazywanie tego wydarzenia drugim Katyniem jest już wielkim nadużyciem. Andrzej Szubert [skądinąd antykatolicki oszołom – admin] pisze w artykule „ Zamach w Smoleński. Fakty i mity” tak:

„Ale tylko ostatni ślepiec, głupiec albo oszust może stawiać pomiędzy Katyniem a Smoleńskiem znak równości. W Katyniu żydowska NKWD mordowała Polaków wziętych do niewoli podczas kampanii wrześniowej. Do Katynia nie lecieli oni na ochotnika wygodnym samolotem. Zginęli od strzału w potylicę. Często mieli ręce skrępowane na plecach drutem kolczastym.

Ci, ze Smoleńska, zgodzili się brać udział w patriotycznej inscenizacji zorganizowanej przez żydowskiego sayana, w celu poprawienia przez niego własnych notowań pół roku przed planowymi wyborami na tytularnego nadzorcę polskiego baraku Unii. Nikt ich do samolotu na siłę nie zagonił. Gdyby pilot nie otrzymał rozkazu lądowania za wszelką cenę i bez względu na warunki atmosferyczne, cali i zdrowi wróciliby do Polski (ciekawe, kto zmusił pilota do lądowania na łeb na szyję? Zimny czekista Putin?).

Ofiary katastrofy/zamachu określane są często mianem „bohaterów ze Smoleńska”.

(…)

„Kolejnym mitem/kłamstwem jest określanie ofiar zamachu/katastrofy elitą narodu Polskiego.

Polską elitę wymordowano podczas wojny rękami hitlerowców i żydowskiego NKWD. Ostateczny cios polskiej elicie zadało już po wojnie żydowskie UB, KBW i wojskowa informacja. Żydowska agentura NKWD zawładnęła Polską i na polskim tułowiu osadziła żydowską głowę, czyli samą siebie. I tak jest do dzisiaj. Polska nie ma własnej elity. Elity PRL i elity tzw. III RP to elity żydowskie a nie polskie.

Pasażerów Tupulewa można podzielić na dwie grupy:
– Oficjeli z polityki i różnych państwowych instytucji tzw. III RP – zażydzonego baraku Unii. Wielu z nich było Żydami, a wszyscy oni albo sami byli agentami zażydzonej Unii, USA i Izraela i niszczyli Polskę, albo biernie przyglądali się niszczeniu Polski przez obcą agenturę. Na dodatek milczeli i udawali że niszczenia Polski nie widzą. Ponoszą więc odpowiedzialność za katastrofalny stan Polski i za przyzwalanie na grabienie, oszukiwanie i ogłupianie społeczeństwa.
– Osoby nieoficjalne (prywatne) jak i przedstawiciele różnych organizacji społecznych. Ale i te osoby, godząc się na tworzenie orszaku żydowskiemu agentowi, ostatecznie – nobilitując tym Kaczyńskiego – brały udział w oszukańczej inscenizacji, przysparzając splendoru żydowskiemu grabarzowi suwerenności. Działały więc i te osoby na szkodę polskiej racji stanu.”

Więcej na linku: http://poliszynel.wordpress.com/2010/09/04/zamach-w-smolensku-fakty-mity-i-klamstwa/

Ale śmierć tych 96 osób wystarczyła by budować „religię” smoleńską na „gruzach” upadającej religii katyńskiej, za pomocą miesięcznic.

Kult tych osób jest ważniejszy niż uznanie przez „polski” Parlament za ludobójstwo 300 tysięcy pomordowanych bestialsko na Ukrainie przez zwyrodnialców z OUN/UPA. I niezależnie od tego czy rządziła PO, czy obecnie samodzielnie rządzi PiS, to POPiS negowania tego faktu jest taki sam.

Ze szczepionkami jest podobnie, także tworzy się „religię” szczepionkową zamiast merytorycznej debaty, aby ukryć niestety skutki szczepionkowego ludobójstwa. Małe pocieszenie, że to się dzieje w całym świecie, tylko że w Polsce odbywa się to bardziej intensywnie i nachalnie, zarówno w tworzonym prawodawstwie, jak i w egzekwowaniu przez administrację państwową i samorządową, a przede wszystkim przez wymiar sprawiedliwości.

Apelujemy o dyskusję merytoryczną o szczepieniach, uwzględniającą zarówno skutki szczepień jak i konstytucyjną wolność wyboru każdego Polaka: czy chce szczepić siebie i swoje dzieci czy nie.

Polska należy do nielicznych krajów, gdzie przygotowano prawo egzekwujące przymus szczepienia (np. Ustawa o Sanepidzie) i za pomocą indoktrynacji marketingowej i osobistej lekarzy, którzy swoich dzieci nie szczepią.

Problem szczepień jest tylko ważnym elementem szkodliwości wielu leków produkowanych przez koncerny farmaceutyczne. Więcej na ten temat można przeczytać w dwóch syntetycznych i całościowych artykułach:

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/12/dr-carolyn-dean-i-inni-smierc-z-winy-medycyny-cz-1/
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/12/gary-null-carolyn-dean-i-inni-smierc-z-winy-medycyny-cz-2/
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/12/gary-null-carolyn-dean-i-inni-smierc-z-winy-medycyny-cz-3/
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/02/oskarzenie-w-imieniu-narodow-swiata/

W związku z powyższym proponujemy publiczną debatę zwolenników szczepienia z przeciwnikami szczepień, opartą na merytorycznych [akurat… – admin] argumentach.

Taką debatę powinny poprowadzić osoby spoza „świata medycznego”, jak również spoza ruchu STOP NOP i innych poszkodowanych. Taka uczciwa i oparta na argumentach debata umożliwi zaniechanie lansowania „religii” szczepionkowej. Może to otworzyć drogę do debaty między konwencjonalną medycyną akademicką, a niekonwencjonalnymi holistycznymi metodami leczenia.

Redakcja KIP
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl

Komentarzy 127 to “Kult „religii” szczepionkowej, czy merytoryczny konsensus”

 1. bryś said

  Aby podnieść odrobinę poziom merytoryczny dyskusji proponuję posłuchać pana „prymusa patomorfologa”:

  Szczepienia i kontowersje:

  .https://www.youtube.com/watch?v=zcg80Ovon6s
  .https://www.youtube.com/watch?v=W-86JUd_6Pg

  Kawał solidnej medycznej wiedzy. Z którą oczywiście nie trzeba się w pełni zgadzać.

 2. Kojak said

  POLSKA NALEZY DO NIELICZNYCH KRAJOW GDZIE PRZYMUS SZCZEPIEN > ? TO WIERUTNA BZDURA ! POLSKA JEST JEDYNYM KRAJEM NA SWIECIE GDZIE JEST PRZYMUS SZCZEPIEN ! ZROBILI TO SYJONISTYCZNE BYDLAKI Z PYYSS !!!

 3. Joe said

  Ciekawy to klub, zrzeszających takich „inteligentów” …

 4. zdzisław klimko said

  Strasznie jestescie zaszcuci i saczycie jad w swiadomosc innych ludzi, nie znajac sami pochodzenia swego, bylbym ostrozniejszy. Co do zydostwa to ono jest pozbawione skrupulów do cna ,ale istotne jest kto jest jakim zydem i czy nim jest rzeczywiscie, czy sie tylko podaje by skorzystac z ulg i mozliwosci. Dobrej opinii to oni nnie maja bo sami sobie na nia zapracowali swym nikczemnym i szubrawym postepowaniem, wynikajacym z ideologii psychopatycznych, ale pisanie ze NKWD to byli zydzi i ton.. No ja bym polemizowal jaka to byla grupa etniczna. To samo z hitlerem – To byl szakal, ale takich jak on jest w pogotowiu dziś sterta ( nie on stanowił i stanowi problem bo Niemcy jak widac wciaz maja istniec i realizowac te same nieswoje cele) wychodzi na to ze hilter choc inteligenty, był albo glupi i sie zideologizowal albo byl uzytecznym idiota by za kilkaset lat byc opisanym jak np. dzyngis chan.

  Szczepionki to rowniez kontynuacja 2 wojen i realizacja tych samych nazistowiskich celów – (zgladzenie) wiec ani stalina ani hiltera juz nie ma, a problem wciaz sie ciagnie (pora to zrozumiec) ze nas zew. znamiona wladzy nie obchodzą, a na wewnetrzne nie mamy wplywu realnego bedac tak podzieleni, z kolei ci na zew nie maja prawa i nei chca odmowic i tyle. Wpis tego tematu w pół mądry bo pora zrozumiec ze debatami to MY nic nie zmienimy – ten plan musi zostac zrealizowany, on już jest nawet zsumowany – wszystkie media niedawno podaly liczbe polakow do 2040.

  podzieleni Polacy maja taki sam wplyw na polityke szczepien jak Amerykanie na polityke prowadzenia wojen na b. wschodzie to i to jest w zywotnym interesie pewnej grupy ludzi i jest nie do zniesienia w taki sposob.
  Widzicie znajac tu historie z kim mamy do czynienia – kim dla nich jest czlowiek, (zgnilym robalem), a sami sobie towrzycie iluzje praw czlowieka przez ramy czasowe, ktore tu nie maja nic do rzeczy ( to musi sie stac) i to jest zapisane w wielkich proroctwach.

  Nam ludziom nie pozostaje nic jak zadbać o to by jako ta czesc niezahipnotyzowanych chrzescijan tu na ziemi osiagnac taki stan swiadomosci, by moc zostac zbawionym i wstapic przez Jezusa do domu na wieki, a poki co to nam(narodom) wiele brakuje do tego by dostać tę godność wiec moze stad to przywiazanie do zycia doczesnego??

 5. osoba prywatna said

 6. Marucha said

  Re 4:
  Jest Pan chyba tu całkiem nowy…
  Otóż nie jest dobrym wstępem znajomości atak na starych bywalców gajówki w stylu „sączycie jad”.
  Zwłaszcza, że sączy Pan dokładnie ten sam jad.

 7. osoba prywatna said

 8. maasteer said

  Hubert Czerniak TV – Szczepić czy nie szczepić? Włączamy myślenie!
  .https://youtu.be/6fVk2zHc6qs

  SZCZEPISZ? OGLĄDNIJ – NOWE INFORMACJE – Hubert Czerniak – 11.09.2017 r.
  .https://youtu.be/5v8We9he70w

  Dr Jerzy Jaśkowski przedstawia poglądy na temat szczepionek i przymusowych szczepień w Polsce.
  .https://youtu.be/BnQ2Po5tadA

  Niech ludobójcze szczepienia zaczną od uchodźców albo od siebie!

 9. maasteer said

  Szczepienna bomba zegarowa – prof. Maria Dorota Majewska – 26.08.17

 10. maasteer said

  Jerzy Zięba – Konferencja Szczepienia XXIw. Warszawa 26.08.2017
  .https://www.youtube.com/watch?v=NA8q0pPpt-Q

 11. Zborowski said

  Zaszczepic tych co chca nas zaszczepic Czy za infekowac truciznami.Olowianymi kulami.No co zle napisalem.

 12. W imie ojca i syna, i znów się zaczyna said

  Samozwańczym władcom, czyli dzikusom chazarskim, zależy na tym, żeby w przyszłości było mniej Ludzi a ci co zostaną mają im służyć jako zombi do roboty.
  Mają na to bydło chazarsko syjonistyczne pracować.

 13. maasteer said

  „Szczepienia” chyba można pod to podciągnąć:

  Ustawa z dnia 6.06.1997 r. Kodeks karny

  Art. 157. § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1,

  podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  § 2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni,

  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie,

  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 2 lub 3, jeżeli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia nie trwał dłużej niż 7 dni, odbywa się z oskarżenia prywatnego, chyba że pokrzywdzonym jest osoba najbliższa zamieszkująca wspólnie ze sprawcą.

  § 5. Jeżeli pokrzywdzonym jest osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na jej wniosek.

  A poza tym eksperymenty medyczne na ludziach są chyba jeszcze w Polsce zakazane!

 14. Marucha said

  Dlaczego żaden lekarz, żadna instytucja, nie chce podpisać papierka, że bierze na siebie odpowiedzialność za skutki szczepienia?

 15. maasteer said

  Bo lepiej jak rodzic podpisze, oni wiedzą czym to „pachnie”!

 16. maasteer said

  A tak wogóle to karze się rodziców za brak zgody na szczepienie. Ale skoro to obowiązek to po co zgoda??? Skoro to obowiązek to służba zdrowia powinna robić swoje i nikogo nie pytać o zgodę. Ale oni tak się boją!
  Bo zgoda to odpowiedzialność.
  Czyli nie powinni karać rodziców (wcale nie powinni!) za brak zgody tylko za niewzięcie odpowiedzialności.
  Czyli w Polsce trzeba przymusowo brać odpowiedzialność za eksperymenty medyczne wykonywane na naszych dzieciach, których skutki wszyscy juz doskonale znamy i widzimy dookoła.

 17. maasteer said

  Ciekawe czy jakikolwiek lekarz lub pielęgniarka podpisałaby oświadczenie, że zna pełny skład szczepionki (a jeśli nie to znaczy że robi eksperyment) i że gwarantuje, że nie zawiera ona składników kancerogennych oraz neuro-toksyn???

  ps
  Wydaje mi się że przed wszczęciem jakichkolwiek postepowań o ukaranie rodzciców sanepid powinien posiadać zaswiadczenie lekarskie, ze dane dziecko nie ma przeciwskazań do szczepienia oraz zrobic badania na obecność przeciwciał danej choroby.

 18. Ola said

  ale jak to , tak w ogole na nic nie szczepic dzieci?
  Ja jestem starszy rocznik i pamietam co prawda z opowiadan , jak to jeszcze po wojnie , tej drugiej , gruzlica byla dosc aktywna i czesto smiertelna. Czy moje roczniki nie pamietaja widoku dzieci z Heinego-Medina zanim wprowadzono szczepienie przeciwko?
  jednego takiego widze nawet teraz codziennie prawie , pracujemy u tego samego kapitalisty. Zachorowal rok przed wprowadzeniem szczepionki i sie nie zalapal i zalapal. Przeciwko rozyczce dziewczynek tez nie szczepic? Naprawde??
  jakos te pol wieku temu wszyscy tu piszacy byli szczepieni bez popadania w paranoje strachu przed szczepieniami i co ? jajco?

  PS. Panu Jackowi2 radzilabym zaszczepic kociaki przeciw kociemu katarowi . zaleca sie je nawet co 3 lata , bo calkowitej odpornosci przebycie podobno nie daje . To takie rutynowe ” 3 w jednym”, najpozniej obowiazkowe przy okazji jakiegos wyjazdu i pozostawieniu kotow w kocim hotelu na przyklad. Ale to „tylko” koty w koncu i autyzm im raczej nie grozi , raczej kola samochodu przy wolnym wybiegu.

 19. Peryskop said

  Re 18
  Pani Ola jest niedoinformowana w temacie. [… i co ? jajco?]

  Tamte „nasze” szczepionki były ZUPEŁNIE inne niż obecne – w wyrafinowany sposób uzupełnione o czynne składniki jak skwalen, które zazwyczaj z opóźnieniem niszczą zdrowie (patrz poniżej aktualne info od prof. M. Majewskiej).

  O chutzpie szczepionki na polio (bo nie PRZECIWKO) pisał i mówił na yt dr Jerzy Jaśkowski (można sobie wygooglowć).

  Wysyp „gruźlicy” po wojnie miał psychologiczne podłoże.

  To wiadomo od czasu, gdy dr med. Ryke Geerd Hamer (twórca Germańskiej Medycyny GNM) odkrył w ostatniej ćwiartce XX wieku m.in., że prątki Kocha biorą udział w pochłanianiu nadmiarowej tkanki na etapie ZDROWIENIA (regeneracji), wytworzonej spontanicznie przez organizm dla wzmocnienia danej osoby, cierpiącej na jakiś psycho-bio-konflikt w fazie STRESOWEJ.

  Typowym stresem po wyzwoleniu był SUBIEKTYWNIE odczuwany STRACH o PRZEŻYCIE wobec niepewności jutra, już po zaniku naturalnej mobilizacji w warunkach okupacji, gdy ludzie działali z zagrożeniem życia, ale w usprawiedliwieniu, że ich los nie jest w ich rękach. A po wojnie znów trzeba było wziąć na siebie pełną ODPOWIEDZIALNOŚĆ, oraz trudy usuwania zniszczeń. Dopiero wtedy ujawniały się też bolesne straty osobowe w rodzinach i wobec trudności – m.in. aprowizacyjnych – u wielu zapanowało uczucie rozpaczy, bezsilności i/lub obawy o przeżycie – swoje i bliskich.

  W takich warunkach nasz ORGANIZM (każdy sobie nazwie jak uważa : immunologia, system odpornościowy / chart ducha / autopilot / podświadomość / Anioł Stróż / Opatrzność) pomaga nam przebrnąć przez napotykane trudności i dla ułatwienia ich pokonywania – wytwarza np. dodatkowe komórki w tkankach płuc, abyśmy mogli podejmować większy wysiłek fizyczny.

  To m.in. dlatego tak sprawnie przebiegło odgruzowywanie zniszczeń i odbudowa. Potem nadmiar tkanki w płucach usuwały symbiotyczne bakterie, które mylnie identyfikowano z „chorobotwórczymi”.

  Ludzie mają różną odporność psychiczną i fizyczną, dlatego ci bardziej wrażliwi mieli (i wciąż mają) kłopoty ze zdrowiem, a inni nie. Personel oddziałów tzw. „zakaźnych” dość dobrze wie, że „zarażenia” są dziwne i trudne do wytłomacke w oparciu o kanony medycyny książkowo-telavizyjnej. Pracowałem przez 8 lat na oddziałach osób sparaliżowanych z częstymi infekcjami dróg moczowych – i NIGDY nie złapałem żadnej choroby, choć z racji obowiązków służbowych musiałem (dobrowolnie) gołą ręką dotykać ich ciała, nóg, ubrań, woreczków na mocz…

  M.in. gruźlica NIE jest zakaźna,
  ale STRACH JEST ZAKAŹNY, i to ŚMIERTELNIE ZAKAŹNY ❗

  Bo wystarczyła wymiana obaw w rozmowach w kręgach rodzinnych, czy sąsiedzkich, aby „zarazić się” strachem o jutro, i mieć kłopoty – także już w fazie ZDROWIENIA. To jest częsty problem, zidentyfikowany przez GNM, że nieprzyjemne objawy (jak ból, czy obrzęki albo czasowe dysfunkcje), są traktowane jak CHOROBY i zwalczane „lekami”, które nie usuwają źródeł dolegliwości, a tylko łagodzą nieprzyjemne objawy. Czyli dają tzw „ulgę”.

  I co NAJGORSZE – procedury farmakolo czy skalpelo często hamują, lub całkowicie blokują NATURALNE PROCESY SPONTANICZNEGO ZDROWIENIA !

  A ludzie jeszcze za to płacą 😦

  Więc skoro naiwne i zastraszone lemingi płacą, to ci którzy na tym zarabiają – coraz bardziej się starają, aby płacili jak najwięcej. Stąd ZAKŁAMANIE medycyny tzw. uniwersyteckiej, szczepionki, napuszone lecz mało skuteczne „procedury”, fałszywe reklamy leków, Apotheken na każdym rogu, itd. itp…

  Ale kto chce, niech się szczepi. Z czasem będzie luźniej 🙂

  ===

  Szczepienia na grypę zabijają seniorów

  Prof. Maria Majewska mejlem 7.10.2017

  Rozpoczął się kolejny sezon zmasowanego medialnego i medycznego agitowania seniorów do przyjmowania bezwartościowych, lecz zabójczych i okaleczających szczepionek grypowych. Dane zebrane w bazie VAERS jasno pokazują, że seniorzy są grupą wiekową, która jest najczęściej zabijana tymi szczepionkami. W bazie tej zarejestrowano 1 352 zgonów po tych szczepieniach, co najpewniej wynosi poniżej 1% wszystkich prawdopodobnych zgonów po tych szczepieniach, bo ogromna większość NOPów u starszych osób nie jest zgłaszana.

  O tym jak groźne są szczepionki grypowe najlepiej informują nas ulotki firmowe. W załączniku taka ulotka dotycząca szczepionki FLUAD®, która została zatwierdzona do iniekcji dla seniorów na rok 2017/1018. Ona może być sprzedawana w Polsce pod inną nazwą. (Producent: Seqirus Inc. US Package Insert March 2017 Confidential Page 1 of 13. Seqirus to największa firma produkująca szczepionki na świecie należąca do globalnej firmy Novartis). Warto ją przeczytać, a szczególnie skupić się na powikłaniach i zgonach poszczepiennych.

  W badaniu w okresie 6 mies. po szczepieniach Fluad lub Agriflu (szcz. porównawcza) średnio 5,1% zaszczepionych osób doświadczyło ciężkich powikłań, co na 10 milionów zaszczepionych dałoby 510 000 ciężkich NOPów. Na 7082 iniekcje szczepionek FLuad lub Agriflu w ciągu 21 dni po szczepieniach zmarły 98 osoby, czyli 1,38%. To znaczy na 10 milionów zaszczepionych byłoby 138 378 zgonów! W innym badaniu w ciągu 6 miesięcy 1% osób zmarło po szczepionce Fluad, a po Agriflu 1,5%, co na 10 milionów zaszczepionych wynosiłoby 100 000 lub 150 000, odpowiednio. To szokujące liczby uprzednio zdrowych osób, które zostały zabite tymi szczepionkami. Bezpośrednie przyczyny zgonów poszczepiennych włączały m.in. zawały serca i niewydolność oddechową.

  Ciężkie NOPY po tych szczepieniach włączają: trombocytopenię,(w niektórych przypadkach poziom płytek we krwi spadł do wartości poniżej 5000 na mm3, a norma dla dorosłych to 140 tys. do 440 tys. na mm3), limfoadenopatię, choroby układu immunologicznego, reakcje alergiczne włącznie z szokiem anafilaktycznym, obrzęki naczyniowe, choroby tkanek łącznych i układu mięśniowo-szkieletowego, choroby układu nerwowego (encefalopatię, chorobę Guillaina-Barrégo, drgawki, zapalenie nerwów, neuralgie, parestezje, utratę przytomności), choroby skóry (wysypki, zaczerwienienia, rumień wielopostaciowy, świąd, pokrzywkę), zapalenie naczyń, uszkodzenie nerek i inne.

  Warto też zwrócić uwagę na skład szczepionki Fluad. Zawiera ona m.in. bardzo groźny adiuwant skwalen (MF59C.1 adiuvant MF59®), którego wstrzykniecie w szczepionce powoduje wytworzenie przeciwciał przeciw temu związkowi, a tym samym przeciw wszystkim komórkom organizmu. Skwalen jest pośrednim związkiem prekursorowym na szlaku syntezy cholesterolu, niezbędnego dla życia wszystkich komórek w naszym organizmie. Żołnierze amerykańscy rozwinęli rozmaite choroby autoimmunologiczne po szczepionkach ze skwalenem. Większość z nich, stosunkowo młodych jeszcze ludzi, jest dziś na wózkach inwalidzkich, jest ciężko okaleczonych, lub zmarła. Szczepienny skwalen był też prawdopodobnie odpowiedzialny za ciężkie choroby neurologiczne (m.in. narkolepsję), które zaatakowały tysiące ludzi w Europie po szczepionkach na „świńską grypę”, podawanych w latach 2009-2010.

  Dostałam już informacje z Polski o ciężkich powikłaniach u seniorów po tych szczepieniach. Ile osób umrze wkrótce po tych szczepieniach, albo zostanie trwałymi kalekami? – pewnie nigdy się nie dowiemy, bo w Polsce nie rejestruje się NOPów. Te dane zostaną zamiecione pod dywan. Ofiarami będą głównie naiwni seniorzy, którzy dali się namówić na te szczepienia, oraz bezwolni rezydenci domów opieki.

  https://www.naturalnews.com/053729_flu_vaccines_death_rates_elderly.html#

  http://althealthworks.com/9054/105-seniors-died-after-getting-this-high-dose-flu-shot-yet-it-is-still-on-the-marketyelena/

  http://truedemocracyparty.net/2014/09/pushing-poison-targeting-seniors-year-round-flu-shots-end-less-flu-shots-end-less-war-pictorial/

  https://sharylattkisson.com/2015/07/28/govt-researchers-flu-shots-not-effective-in-elderly-after-all/

  Załącznik
  Zgony po szczepieniach grypowych, baza VAERS (tabela)

 20. Peryskop said

  wywiad z prof. prawa dot. przymusu szczepien

  Prof. Maria Majewska mejlem 7.10.2017

  Poniższy link powinien się otworzyć.
  .https://www.youtube.com/watch?v=JqVrEujYcHA

 21. bryś said

  Kiedy w latach 1954-1955 testowano w USA pierwszą iniekcyjną szczepionkę Jonasa Salka przeciwko wirusowi polio (inactivated poliovirus vaccine; w skrócie IPV) na około 1,8 miliona dzieci, już po kilku dniach wystąpiły przypadki paraliżu, zarówno u dzieci szczepionych, jak i niektórych nie szczepionych, które się z nimi kontaktowały (Francis et al., 1955; Peterson et al, 1955). Wydarzenie to przeszło do historii jako Incydent Cutter. Laboratoria Cutter oskarżono o rozprowadzanie szczepionki zawierającej żywe wirusy polio. Mimo iż paraliże wystąpiły również po wstrzyknięciu szczepionek polio wyprodukowanych przez innych producentów, Laboratoria Cutter uczyniono kozłem ofiarnym i zażądano wycofania wszystkich partii ich szczepionki.

  Katastrofa z powodującą paraliż szczepionką przeciwko polio podawaną w zastrzykach wydaje się być jednym z głównych motywów kryjących się za opracowaniem szczepionki doustnej (oral poliovirus vaccine; w skrócie OPV), która miała symulować proces naturalnej infekcji. Rzeczywistość rozwiała jednak te nadzieje.

  Henderson et al. (1964) napisał, że od roku 1961, kiedy w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy wprowadzono do powszechnego użytku doustne szczepionki przeciwko wirusowi polio, zaczęły występować związane z nimi rozproszone przypadki paraliżu. Wiele z nich było klinicznie nie do odróżnienia od przypadków naturalnego zarażenia wirusem polio. Epidemiologicznie wzorzec ich występowania zwiększył możliwość tego, że niektóre przypadki mogły być wywołane przez szczepionkę. W roku 1962, kiedy po raz pierwszy uzmysłowiono sobie istnienie tego problemu, minister zdrowia Stanów Zjednoczonych zwołał Specjalny Komitet Doradczy, który spotkał się kilka razy między sierpniem i grudniem. Komitet dokonał szczegółowego przeglądu doniesień na temat przypadków tej choroby, w których wystąpiła ona w okresie do 30 dni od podania doustnej szczepionki przeciwko wirusowi polio. Wśród rozpatrywanych przypadków 11 wystąpiło po ..szczepionce typu III” a 7 po „szczepionce typu F W rezultacie komitet doszedł do wniosku, że „maksymalne potencjalne ryzyko w przypadku szczepionek typu I i III jest ogólnie rzędu jeden na milion lub nawet jeszcze mniejsze i zarazem wyższe w przypadku osób w wieku ponad 30 lat”.

  Za: http://szczepienia.wybudzeni.com/2016/03/12/malo-znane-fakty-o-szczepieniach-przeciwko-heinego-medina/

 22. bryś said

  Nowa definicja porażenia dziecięcego, którą wprowadzono po rozpoczęciu masowych szczepień w latach 1950. i 1960. Klasyczna definicja porażenia dziecięcego (polio) brzmi: „choroba, której skutkiem jest porażenie występujące w ciągu 60 dni’7, natomiast nowa: „choroba, której skutkiem jest porażenie trwające dłużej niż 60 dni”. Ponieważ do porażenia utrzymującego się dłużej niż 60 dni dochodzi w niespełna jednym procencie przypadków, ta nowa definicja „wyeliminowała” większość przypadków, w których porażenie ustępuje w ciągu 60 dni, jako przypadki nie będące porażeniem dziecięcym (polio).

  Za:http://szczepienia.wybudzeni.com/2016/03/12/malo-znane-fakty-o-szczepieniach-przeciwko-heinego-medina/

 23. bryś said

  Przykładowe badania z Afryki tym razem odnośnie gruźlicy, nie wiem czy można je przełożyć na inną populację, sami też pewnie nie wiedzą, ponieważ jest wiele innych czynników mogących mieć wpływ na nabytą odporność.

  Na stronie internetowej czasopisma Lancet opublikowano wyniki badania oceniającego bezpieczeństwo i skuteczność nowej szczepionki przeciwko gruźlicy (MVA85A) u niemowląt zamieszkujących obszary wiejskie w okolicy Kapsztadu w RPA. RPA należy do krajów o dużej endemiczności gruźlicy, według raportu Światowej Organizacji Zdrowia zapadalność na gruźlicę w 2011 roku wyniosła 500/100 000 mieszkańców. W skład szczepionki wchodzi atenuowany zmodyfikowany wirus krowianki (szczep Ankara) zawierający antygen 85A prątka gruźlicy (M. tuberculosis). Do badania fazy IIb (z randomizacją metodą podwójnie ślepej próby z placebo) zakwalifikowano 2797 zdrowych niemowląt w wieku 4–6 miesięcy, szczepionych wcześniej BCG w 1 tygodniu życia. Niemowlęta przydzielono losowo do grupy zaszczepionej 1 dawką MVA85A (1399 dzieci) lub do grupy placebo (1398 dzieci). Okres obserwacji wyniósł maksymalnie 37 miesięcy (mediana 24,6 miesięcy). W grupie dzieci zaszczepionych MVA85A częściej obserwowano co najmniej jedną reakcję w miejscu wkłucia (89 vs 45%), lecz częstość systemowych lub poważnych niepożądanych odczynów poszczepiennych była podobna, odpowiednio 80 vs 76% i 18 vs 18%.

  SKUTECZNOŚĆ SZCZEPIONKI w zapobieganiu zachorowaniom na gruźlicę potwierdzoną laboratoryjnie lub rozpoznaną na podstawie kryteriów klinicznych lub radiologicznych wyniosła 17,3% (95% CI: -31,9–48,2), natomiast skuteczność w zapobieganiu zakażeniu M. tuberculosis potwierdzonemu testem IGRA (QuantiFERON TB Gold In-tube) wyniosła -3,8% (95% CI: -28,1–15,9).

  Za: http://www.mp.pl/szczepienia/aktualnosci/80841,nowa-szczepionka-przeciwko-gruzlicy-nieskuteczna-u-niemowlat

 24. bryś said

  „Galimatias podszczepów, alergii, powikłań i w ogóle sens szczepień były krytykowane, gdy tylko pojawiła się streptomycyna, a więc gruźlica przestała być chorobą śmiertelną i stała się zwyczajną chorobą zakaźną, stosunkowo łatwą w leczeniu. – Szczepicie tam, gdzie choroby nie ma – argumentowali krytycy. – Udowodnijcie skuteczność szczepień w Indiach, gdzie na gruźlicę chorują miliony. Nacisk opinii publicznej wymusił przeprowadzenie szczepień w Indiach. Na miejsce eksperymentu wybrano liczącą przeszło 3,5 miliona mieszkańców dzielnicę Chingleput w stanie Tamil Nadu. Wyznaczono 281 160 dzieci powyżej jednego miesiąca życia, które losowo podzielono na trzy równe grupy. Szczepienia rozpoczęto w marcu 1968 roku. Jedną grupę zaszczepiono „silnym” francuskim szczepem macierzystym (Paris 1173P2), drugą „słabym” indyjskim podszczepem (Madras), trzecią placebo. Przebieg eksperymentu obserwowali eksperci WHO, Centrum Kontroli Chorób (CDC) oraz Indyjskiej Rady Badań Medycznych (ICMR). Pod uwagę wzięto wyłącznie płucną postać gruźlicy, którą najłatwiej można zdiagnozować. Po 7,5 latach wnikliwych obserwacji okazało się, że w grupach zaszczepionych „silnym” BCG, „słabym” BCG i placebo, na gruźlicę płuc zachorowało odpowiednio 189, 191 i 180 dzieci. WHO zaakceptowała teorię, że powodem zerowej skuteczności szczepień przeciw płucnej postaci gruźlicy jest genetyczna odporność Hindusów na prątki BCG. W roku 1988 opublikowano wyniki badań przeprowadzonych w Birmingham w Wielkiej Brytanii, w których szczepionkami BCG zaszczepiono dzieci pochodzące z rodzin hinduskich. Badania wykazały 64% skuteczność. Wielka Brytania wprowadziła obowiązkowe szczepienia BCG w roku 1953, a w roku 2005 wycofała je. Oficjalne wyjaśnienie wprowadzenia, a potem wycofania szczepień, było iście dyplomatyczne, a więc wielce pokrętne: O ile w roku 1953 trzeba było zaszczepić 94 dzieci, żeby zapobiec jednemu przypadkowi gruźlicy, to do roku 1988 roczna zachorowalność na gruźlicę w Wielkiej Brytanii spadła tak znacznie, że trzeba było zaszczepić aż 12 000 dzieci, by zapobiec jednemu przypadkowi gruźlicy. 30 lat wcześniej Dania i RFN zrezygnowały z obowiązkowych szczepień BCG. Powodem decyzji duńskiej był wzrost poważnych powikłań poszczepiennych w postaci zapalenia kości, zaś Niemcy przeprowadzili analizę kosztów i korzyści, z której wynikało, że na każde 3 przypadki zapobieżenia gruźlicy u dzieci przypadł 1 przypadek powikłania poszczepiennego, wymagający leczenia.”

  http://szczepienie.blogspot.com/p/jak-wymieray-epidemie.html

  Badania w Indiach, które miały potwierdzić skuteczność szczepień BCG (gruźlica) wykazały kompletną nieskuteczność i przy braku jakichkolwiek zastrzeżeń co do sposobu i metodologi badania zostało uznane przez WHO. Mimo tego szczepienia były nadal kontynuowane.
  „Po blisko 8 latach obserwacji stwierdzono, że częstotliwość występowania gruźlicy jest większa u szczepionych niż u nieszczepionych. Nie znaleziono dowodu na ochronne działanie szczepionki”.
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2395884/
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2395884/

  Za: http://szczepienie.blogspot.com/p/gruzlica-szczepionka-bcg-10.html

 25. bryś said

  Dyrektor Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, Kazimierz Roszkowski-Śliż na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia:

  „I jeszcze kwestia szczepień, które oczywiście nie mają żadnego znaczenia ochronnego dla zapadalności. Wiadomo jest tylko, że… Dlatego że średni spadek zapadalności na gruźlicę w Polsce jest dokładnie taki sam jak we Francji, chociaż we Francji nie szczepi się w ogóle.”

  http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/4912E1BECDD8CC70C1257DD600529A6B/%24File/0419907.pdf
  http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/biuletyn.xsp?documentId=4912E1BECDD8CC70C1257DD600529A6B https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/posts/981719508522144 http://i.imgur.com/1swEsfn.jpg

  Za:http://szczepienie.blogspot.com/p/gruzlica-szczepionka-bcg-10.html

 26. bryś said

  Przykład Niemiec
  Jako dobrą sytuację epidemiologiczną opisuje się gdy zapadalność na gruźlicę jest mniejsza niż 5 przypadków na 100tys (potwierdzonej laboratoryjnie – dodatni rozmaz), w Niemczech ze szczepień rezygnowano w 1998 roku gdy zapadalność była około dwa razy wyższa niż maksymalna dopuszczalna.
  Mimo rezygnacji ze szczepień zapadalność na gruźlicę zmalała i obecnie jest na granicy poziomu przy którym wg. ekspertów można rezygnować ze szczepień.
  Tak to wyglądało:
  – 2000r : 9,1 przypadków na 100.000 mieszkańców, 446 przypadków gruźlicy u dzieci poniżej 15 lat
  – 2001r: 9,6 : 100.000 – zanotowano 308 przypadków gruźlicy u dzieci poniżej 15 lat
  – 2002r: wzrost z liczby nowych zachorowań z 7. 513 na 7. 684
  – 2003r: 8,9 : 100.000
  – 2004r: 8 : 100. 000
  – 2005r: 7,3 : 100. 000 (obecnie taka jest zapadalność w Polsce, ta potwierdzona)
  – 2006r: 6,6 : 100.000
  – 2007r : 6,1 : 100. 000
  – 2008r: 5,5 : 100.000
  – 2009r :5,4 : 100.000
  – 2010r : 5,3 :100.000
  – 2011r: 5,3 :100.000
  – 2012r: 5,2: 100.000
  – 2013r: 5,3 : 100.000
  http://www.tuberkulose-ratgeber.de/praevention/impfung

  Dla porównania w Polsce ogólna zapadalność wynosi 18,8 a z dodatnim rozmazem 7,2. Niemcy mają obecnie ogólna zapadalność 5. A w 1998 gdy rezygnowali mieli 12,7

  Za: http://szczepienie.blogspot.com/p/gruzlica-szczepionka-bcg-10.html

 27. bryś said

  Oczywiście z szacunkiem dla doskonałej pamięci z dzieciństwa Pani Oli.

 28. maasteer said

  Ad 18 Ola
  „ale jak to , tak w ogole na nic nie szczepic dzieci?”

  Zanim Pani zapyta proszę obejrzeć zalinkowane powyżej filmiki!

  I powiem Pani w sekrecie, że dzieci nieszczepione (współczesnymi szczepionkami, bo te kiedyśnie były zupełnie inne) są dyzo zdrowsze i inteligentniejsze od rówieśników co wiem z własnego doświadczenia. Chodzi to aby ten fakt ukryć przed resztą rodziców. Kartele farmaceutyczne chcą sobie wychować chore pokolenie dla zysków i …. depopulacji.
  Żeby w tym wszystkim chodziło zdrowie człowieka to nie byłoby limitów na leczenie finansowane przez Narodowy Fundusz Zagłady. A tak w połowie roku brakuje kasy i idź do piachu.

 29. Pinxit said

  18
  Ola
  To samo mialem zamiar napisac ale Ola mnie uprzedzila.
  Ja jestem jedna z ofiar wojny, ktorej w prezencie dostala sie gruzlica.
  Nie bylo penicyliny.
  Ogromnie wielu ludzi w Polsce chorowalo na gruzlice. Byly to skutki wojny: niedozywienie, brak srodkow zapobiegawczych, cieplych ubran, stresy i naturalnie epidemia.
  Pratki Kocha szalaly w Polsce powojennej. Leczyli mnie po sanatoriach po calym Dolnym Slasku.
  A kiedy bylem w Obornikach Slaskich i ryczalem za mama i tata- okazalo, ze rodzice nie mogli przyjezdzac w odwiedziny bo panowala epidemia Heine-Medina.
  Okropnie duzo dzieci zostalo kalekami.
  Nie wiem kiedy, ale pamietam, ze jakos ludzie kupowali penicyline – to chyba bylo juz w latach 50-tych. Sprzedawali ziemie i co tylko mogli, zeby zakupic penicyline z Zachodu.

  Mnie w koncu wyleczyli z tej gruzlicy (nie mialem otwartej) przeroznymi sposobami; medyczno- kuglarskimi.
  Ale nie wolno mnie bylo szczepic.
  I szkola miala liste uczniow, ktorzy z roznych powodow nie mogli byc szczepieni.
  Wprowadzili w Polsce szczepienia; odbywaly sie glownie w szkolach.

  Byly w Polsce powojennej i inne choroby, ktore dzieci bardzo ciezko przechodzily: ospa, ktora zostawiala slady na twarzy, koklusz, odra, rozyczka, dur brzuszny. Tragedia byl tezec, ktorego mozna bylo nabawic sie nawet w ogrodzie.
  Wiec twierdze, ze szczepienia ochronne byly bardzo potrzebne.

  I znow sie naraze paru kapitalistom.
  Mimo ogromnych trudnosci, szczepienia w PRL-u byly pod kontrola!
  A trudnsci byly rozne: od normalnego zjawiska korupcji po zla jakosc szczepionek. Wiele dzieci po szczepionce BCG dostalo porazenia.

  Bylo to juz dawno temu, czasy rzeczywiscie ciezkie, ale bylo bezplatne lecznictwo i widoczna kontrola panstwa nad prewencyjnym lecznictwem.

  A przede wszystkim, lekarze mieli duzo wiecej do powiedzenia niz dzisiaj.
  Zwiazki zawodowe lekarzy byly bardzo silne bo im zaden monopol nie zagrazal.
  Podam przyklady, ktore pamietam.

  DDT- narobili lekarze rabanu, ze srodek odkazajacy DDT jest silnie toksyczny i zagraza zdrowiu.
  DDT wycofano ze sprzedazy.
  Proby nuklearne na terenie Zwiazku Radzieciego skazily tereny w Europie. Dotarly te skazenia i do Polski.
  Lekarze narobili rabanu. Pamietam, ze byl taki okres, ze nie wolno bylo pic mleka i jesc marchwi bo podobno bardzo wchlaniaja radiacje. (Tak uczylismy sie fizyki).

  W PRL-u
  Nie wolno bylo zaszczepic dziecka bez zezwolenia lekarza. dziecko musialo byc przebadane.
  Szczepionki BCG wycofano ze aptek bo tak sobie zazyczyli lekarze.
  Ja to pamietam bo mi szkola wiecznie kazala przynosic zaswiadczenia od rodzicow, ze juz mozna mnie szczepic i ze juz nie naleze do Poradni P/P – Przeciwgruzliczej.
  Szezepienia uczniow odbywaly sie w szkolach po okiem higienistki i lekarza.

  Po co to pisze?
  Bo mnie cholera bierze jak w tak zwanej wyzwolonej Polsce najmniej sie martwia o zdrowie dzieci.
  Ministerstwo Zdrowia dostaje prikaz z Waszyngtonu albo innej cholery, ze ma zakupic szczepionek za np. 5 mln dolarow.
  I NIE WAZNE ile jest dzieci do szczepienia, Szczepionki musza byc zaplacone i koniec!

  Z przerazeniem patrze jak male dzieci sie szczepi jak na tasmie. Bez badania lekarskiego. W Polsce nie wolno bylo zaszczepic dziecka jak mialo stan podgoraczkowy!
  Noworodki rodza sie na ogol odporne. Jest to regula, ale przeciez sa wyjatki.
  Korupcja w tym przemysle szczepionkowym jest skandaliczna.
  Znany amerykanski polityk p.R. Rumsfeld zakupil akcje szczepionki przeciwko ptasiej grypie. Naturalnie, ze Jankesy bez opamietania wciskali te szczepionke – prawie tak samo jak inny byly minister USA, niejaki Chertoff handluje na sile kamerami i skanerami na lotniskach po kazdym sprowokowanym akcie terrorystycznym.
  Kiedy „epidemia’ ptasiej grypy (ptasiej-srasiej) sie skonczyla, prasa podawala, ze Rumsfeld sprzedal akcie szcepionkowe za 5 mln dolarow!
  Pytali sie naszych ministrow wyborcy (dosc nachalnie) czy szczepia swoje dzieci i czy latajac po calym swiecie z delgacja sami sie zaszczepili. Nasz minister d/s zagranicznych powiedzial w wywiadzie, ze on „nie musi sie szczepic!”.

  Nie ma panstwowej komisji do badania szczepionek. Kupujemy nie wiadomo co. Lekarze nie maja dostepu do skladu tych szczepionek.
  A dostaja pieniadze za kazde zaszczepienie, co jest zwyklym skandalem.
  Nie mozna zaskarzyc tych lotrow-producentow, bo wielkie firmy maja nie tylko armie prawnikow ale i platnych naukowcow, ktorzy wypisuja glupawe raporty za pieniadze.
  Lekarz moze zas stracic licencje na wykonywanie zawodu za oskarzenie o znieslawienie.
  Caly przemysl cuchnie pod niebiosa!
  Jest duzo negatywnych opinii i duzo dzieci z porazeniami poszczepiennymi.
  Niestety, glos opinii publicznej i zrozpaczonych matek nikogo nie obchodzi.
  Komercyjne szczepienia sa obowiazkowe i to nie tylko w Polsce! Biznes niczym nie zagrozony.
  Przedstawiciele tych wielkich firm farmaceutycznych zasiadaja w parlamentach swiata.
  Gowno im kto zrobi.

 30. Ola said

  ad Brys i Maasteer

  jesli zaczne bezkrytycznie wierzyc w internetowe glupawki, to dam sie chyba ubezwlasnowolnic lub poddam eutanazji .
  Juz sama pewno tego nie dozyje , ale kiedys ludzkosc orzeknie internet przeklenstwem XXI wieku i bedzie go unikac jak palenia papierosow i azbestu .

 31. Boydar said

  PRL’owi potrzebni byli zdrowi. Dzisiaj nie człowiek jest głównym producentem dóbr materialnych tylko maszyna. Człowiek zdrowy jest zbędny a nawet szkodliwy.

 32. Peryskop said

  Pinxit,
  tuż pod wpisem Oli #18 powinieneś wnet znaleźć wytłumaczenie przyczyn swojej gruźlicy, które wciąż się moderuje, bo jakaś bezczelna zołza nabajała Szanownemu Panu Marusze jakoby moje posty miały być rzekomo jakieś trefne, albo felerne.

  ——
  Niech się Pan cieszy z każdego komentarza PRZEPUSZCZONEGO, bo i to się skończy, gdy mnie Pan naprawdę wnerwi,
  Admin

 33. zdzisław klimko said

  26 – bardzo sluszna spostrzezenie.

  P Marucha – z calym szaczunkiem do Pana osoby, gdzie ja sacze jad?? Jesli wskaze mi pan fragment w mojej wypowiedzi to bede wdzieczny. Po prostu nie interesuje mnie czy przez znajomosc jest Pan postrzegany jako prawy czlowiek i przez to ja muszę tu byc podporządkowany, ale obiektywnie patrze na artykul i osobiscie nic do Pana nie mam. Wydaje mi sie, jesli mi wolno wyrazic tu opinię, ze mimo licznych problemow z ta nacja to historia wiele mowi o zydach, ktorzy sa albo skloceni i ich interesy nie sa zbiezne/religijni/izraelscy/bankierscy/ortodoksyjni/odszczepiency i w ten sposob obraża się zydow niskich sfer nie wplywajacych zupelnie na relacje w wymiarze miedzy-narodowym. Z nimi jest problem przez ich wirus, ze uwazaja siebie za narod wybrany, ale kto byl w Izraelu i kto ma pewnosc ilu zydow sie obudzilo albo wcale nie zywi wstretu do chrzescijan?

  Przeciez taka postawa nie rozni sie zupelnie od tej ktora jest w mediach, polityce i prowadzi do konfliktow (szczucie)

  Z jednej strony wiadomo jest kim są te gady a z drugiej łudzicie się że bezbronne „polaczki” mogą coś tu ugrać. Politycy maja zadanie i broń przy skroni, a my czym mozemy ich postraszyć?? Ze nie zaglosujemy na nich nastepnym razem?? przeciez demokracja nie istenieje.

 34. bryś said

  Ja pier… Masz kobieto źródła do badań, poczytaj a nie argumentujesz z nie wiem o czym???

  Bibliografia:

  • T. Francis, R.F. Korns, R.B. Voist. M. Boisen. F.M. Hem-phill, J.A. Napier. A. Tolchinski, Evaluation of the 1954poliomyelitis vaccine trials (Ocena prób z roku 1954 ze szczepionka przeciwko wirusowi polio), Ośrodek Oceny Szczepionek przeciwko Polio, Uniwersytet Michigan, Ann Arbor, Michigan, 12 kwietnia 1955.
  • Specjalny Komitet Doradczy w sprawie Doustnej Szczepionki przeciwko polio do ministra zdrowia, ..Oral Poliomyelitis Vaccines” (..Doustne szczepionki przeciwko polio”), Journal of the American Medical Association, 190(1 ):49-51.
  • L.J. Peterson, W.W. Benson, F.O. Graeber. ..Vaccination-induced poliomyelitis in Idaho. Preliminary report of experience with Salk poliomyelitis vaccine” („Paraliż dziecięcy polio spowodowany przez szczepionki w stanie Idaho. Wstępny raport o doświadczeniach ze szczepionką Salka przeciwko wirusowi polio”), Journal of the American Medical Association, 1955,159(4):241-244.
  • D.A. Henderson, J.J. Witte, L. Morris, A.D. Langmuir, „Paralytic disease associated with oral polio vaccines” („Paraliż związany z doustnymi szczepionkami przeciwko polio”), Journal of the American Medical Association, 1984,190(l):41-48.
  • N. Nathanson, „Epidemiologie Aspects of Poliomyelitis Eradication” („Epidemiologiczne aspekty wypleniania wirusa paraliżu dziecięcego”). Rev. of Infect. Dis., maj-czerwiec 1984, (suplement 2):S308-S312.
  • A. Bradford Hill. ..Environment and disease: Association or causation?” („Środowisko i choroba – związek czy przyczynowość?”), Proc. Roy. Soc. Med., 1965.
  • L.B. Schönberger, J. Kaplan. R. Kim-Farley, M. Moore, D.L. Eddins, M. Hatch, „Control of paralytic poliomyelitis in the United States” („Kontrolowanie paraliżu dziecięcego w Stanach Zjednoczonych”), Rev. Infect. Dis.. 1984, (suplement 2):S424-S426. _
  • S.S. Hutchins, S.L. Cochi, E.W. Brink, P.A. Patriarca, S.G.F. Wassilak, E.Z. Rovira, A.R. Hinman, „Current Epidemiology of Pertussis in the United States” („Obecna epidemiologia krztuśca w Stanach Zjednoczonych”), Tokai. J. Exp. Clin. Med., 1988, (Suplement):103-109.
  • R.J. Kim-Farley, P. Litchfield, W.A. Orenstein, K.J. Bart, G. Rutherford, Hsu Shu-Tao, L.B. Schönberger et al., „Outbreak of paralytic poliomyelitis, Taiwan” („Wybuch epidemii paraliżu dziecięcego na Tajwanie”), Lancet, 8 grudnia 1984, 1322-1324.
  • T.J. John. „Poliomyelitis in Taiwan; lessons for developing countries*’ („Choroba polio na Tajwanie – lekcja dla krajów rozwijających się”), Lancet, 13 kwietnia 1985, 872-873.
  • R.W. Sutter, P.A. Patriarca, S. Brogan. P.G. Malankar, M.A. Pallansch, O.M. Kew, A.G. Bass et al., „Outbreak of paralytic poliomyelitis in Oman: evidence for widespread transmission among fully vaccinated children” („Wybuch epidemii paraliżu dziecięcego w Omanie – dowody szerokiej transmisji wirusa wśród szczepionych dzieci”), Lancet, 1991, 338:715-720.
  • R.W. Sutter. P.A. Patriarca. A.J.M. Suleiman, S. Brogan, P.G. Malankar, S.L. Cochi et al., „Attributable risk of DTP (diphtheria and tetanus toxoids and pertussis vaccine) injection in provoking paralytic poliomyelitis during a large out break” („Ryzyko sprowokowania paraliżu dziecięcego związane z zastrzykiem szczepionki DTP (błonniczo-tężcowo-krztuścowej) w czasie dużej epidemii”), J. Infect. Dis., 1992, 165:444-449.
  • R.W. Sutter, P.A. Patriarca, S. Brogan. P.G. Malankar, M.A. Pallansch, O.M. Kew, A.G. Bass et al., „Outbreak of paralytic poliomyelitis in Oman: evidence for widespread transmission among fully vaccinated children” („Wybuch epidemii porażenia dziecięcego w Omanie – dowody szerzenia się pośród w pełni zaszczepionych dzieci). Lancet, 1991, 338:715-720, 1991.
  • R.W. Sutter, P.A. Patriarca, A.J.M. Suleiman, S. Brogan, P.G. Malankar, S.L. Cochi et al., „Attributable risk of DTP (diphtheria and tetanus toxoids and pertussis vaccine) injection in provoking paralytic poliomyelitis during a large outbreak in Oman” („Ryzyko, jakie niosła w sobie iniekcja szczepionki DTP – przeciwko dyfterytowi, tężcowi i kokluszowi – w prowokowaniu porażenia dziecięcego w czasie dużego wybuchu epidemii tej choroby w Omanie”), J. Infect Dis., 1992,165:444-449.
  • B.P. McCloskey, ,,The relation of prophylactic inoculations to the onset of poliomyelitis” („Związek profilaktycznych szczepień z początkiem epidemii porażenia dziecięcego), Lancet, kwiecień 1950, 18:659-663.
  • A. W. Hedrich, „Monthly Estimates of the Child Population «Susceptible» to Measles, 1900-1931, Baltimore, MD” („Miesięczny szacunek populacji dzieci «podatnej» na odrę w Baltimore w stanie Maryland w latach 1900-1931″), Am. J. Hyg., 1933,17:613-635.
  • R.W. Sutter, P.A. Patriarca, A.J.M. Suleiman, M.A. Pallansch, E.R. Zell, P.G. Malankar et al., „Paralytic poliomyelitis in Oman: association between regional differences in attack rate and variation in antibody responses to oral poliovirus vaccine” („Porażenie dziecięce w Omanie -związki pomiędzy regionalnymi różnicami w tempie ataku i wariacjami w reakcjach antyciał na doustną szczepionkę przeciwko wirusowi polio”), Intern. J. Epidemiology, 1993, 22(5):936-944.
  • M. Strebel, A. Aubert-Combiescu, N. Ion-Nedelescu, S. Biberi-Moroneanu, M. Combiescu et al., „Paralytic poliomyelitis in Romania, 1984-1992″ („Porażenie dziecięce w Rumunii w latach 1984-1992″), Am. J. Epidemiology, 1994, 140(12):1111-1124.
  • M. Strebel, N. Ion-Nedelescu, A.L. Baughman, R.W. Sutter, S.L. Cochi, „Intramuscular injections within 30 days of immun ization with oral poliovirus vaccine – a risk factor for vaccine-associated paralytic poliomyelitis” („Domięśniowe iniekcje w ciągu 30 dni od podania doustnej szczepionki przeciwko wirusowi polio – ryzyko wykształcenia się związanego ze szczepionką porażenia dziecięcego”), NEJM, 1995, 332:500-506.
  • V. Scheibner, „Dynamics of critical days as part of the dynamics of non-specific stress syndrome discovered during monitoring with Cotwatch breathing monitor” („Dynamika krytycznych dni jako część dynamiki nieswoistego syndromu stresu odkrytego w czasie obserwacji przy wykorzystaniu monitora oddechu Cotwatch”), / ACNEM, 2004, 23(3): 10-14.
  • M.W. Otten, M.S. Deming, K.O. Jaiteh, E.W. Flagg, I. Forgie et al., „Epidemie poliomyelitis in The Gambia following the control of poliomyelitis as an endemic disease” („Epidemia porażenia dziecięcego w Gambii po kontroli porażenia dziecięcego jako choroby endemicznej”), Am. J. Epidemiology, 1992. 135(4):381-392.
  • M.S. Deming, K.O. Jaiteh, M.W. Otten, E.W. Flagg, M. Jallow et al., „Epidemie poliomyelitis in The Gambia following the control of poliomyelitis as an endemic disease. II. Clinical efficacy of trivalent oral polio vaccine” („Epidemia porażenia dziecięcego w Gambii po kontroli porażenia dziecięcego jako choroby endemicznej. II. Kliniczna efektywność trivalentnej doustnej szczepionki przeciwko wirusowi polio”), Am. J. Epidemiology, 1992, 135(4):393-408.
  • H.V. Wyatt, „Poliovaccination in The Gambia” („Szczepienia przeciwko wirusowi polio w Gambii”), Lancet, 4 lipca 1987, 2:43.
  • A.B.W. Van Niekerk, J.B. Vries, J. Baard, B.D. Scho-ub, C. Chezzi, N.K. Blackburn, „Outbreak of paralytic poliomyelitis in Namibia” („Wybuch epidemii porażenia dziecięcego w Namibii”), Lancet, 1994, 344:661-664.
  • R.J. Biellik, A. Lobanov, K. Heath, M. Reichler, V. Tjapepua et al., „Poliomyelitis in Namibia” („Porażenie dziecięce w Namibii”), Lancet, 1994, 344:1776.
  • D.M.A. Evans, G. Dunn. P.D. Minor, G.C. Schild, A.J. Cann et al., „Increased neurovirulence associated with a single nucleotide change in a noncoding region of the Sabin type 3 poliovirus genome” („Zwiększona neurowirulen-cja towarzysząca zmianom pojedynczego nukleotydu w nie kodującym regionie genomu wirusa polio Sabina typu 3″), Nature, 1985, 314:548-550.
  • P. Gerber, G.A. Hottle, R.E. Grubb, „Inactivation of vacuolating virus (SV40) by formaldehyde” („Unieczynnia-nie wirusa SV 40 przy pomocy formaldehydu”). Proc. Soc. Exp. Biol & Med., 1961, 108:205-209.
  • F. Fenner, „The reactivation of animal viruses” („Reaktywacja zwierzęcych wirusów”), British Medical Journal lipiec 1962, 21:135-142.

  Za: http://www.szczepienia.wybudzeni.com/2016/03/12/malo-znane-fakty-o-szczepieniach-przeciwko-heinego-medina/

 35. bryś said

  Badania z Kapsztadu o szczepieniach na gruźlice:

  Tameris M.D. i wsp.: Safety and efficacy of MVA85A, a new tuberculosis vaccine, in infants previously vaccinated with BCG: a randomised, placebo-controlled phase 2b trial.

  Przecież to było publikowane w internetowej wersji Lanceta. Lancet to internetowa głupawka? Ludzie z tytułami publikują prace naukowe, jedne lepsze inne gorsze, wyciągają wnioski w lewo i w prawo a dla wykształciuchów to h…j, bo oni wiedzą…. No właśnie. Co oni wiedzą?

 36. bryś said

  Panie Klimko,

  „Politycy maja zadanie i broń przy skroni, a my czym mozemy ich postraszyć??” – czego się ONI obawiają? Jest taka lista niewyjaśnionych śmierci na gajówce: https://marucha.wordpress.com/lista-smierci/ To może troszkę wyjaśnić.

  Jeszcze nas Polaków dużo. Ale nie ma się z czego cieszyć. Popatrzeć należy na historię Izraela i Palestyny współczesnej. Po troszeczku, po kroczku….

  Jak na dzień dzisiejszy brak nam jasnych kryteriów oceny, a ponieważ nie da się ich szybko wypracować, patrząc np. na przedwojenną i międzywojenna publicystykę, a tym co mamy dzisiaj, to nie ma ich z czego wypracować. Panie Gajowy – twórz Pan imperium medialne jakieś! Ja mogę za kierowce.

 37. brys said

  Ciekawe jakich słów użyłem kluczowych że mnie wpis do pana Klimko zawiesiło?

 38. Marucha said

  Re 18:
  Pani Olu, to było dawno… Wtedy szczepionek nie wypuszczano na rynek po paru miesiącach „testów”.

  Re 33:
  Z tym sączeniem jadu to sam Pan szanowny zaczął (#4). Po czym w zasadzie powtórzył nasze poglądy.
  Więc może ja się pierwszy zapytam: gdzie ten jad?

  Re 37:
  To mogła być autonomiczna decyzja systemu WordPress.

 39. NICK said

  A co było do powiedzenia we tym temacie?
  Jest w archiwaliach tutejszych.

 40. zdzisław klimko said

  Re 38 – Może się nie zrozumielismy, po prostu ton i wyraz zydostwo plus nkwd, ktore to mialoby przez zydow byc wykorzystywane i to oni mieloby byc winni stalinowskiej masakrze – nie watpie ze tam byli, a nawet wszystko na to wskazuje, sa i dzisiaj w mossadzie i miedzynarodowo dzialaja ale to sa kryminalisci, a w tym przypadku nacja nie ma znaczenia.

  Pewna grupa ludzi by mogła sie zorzumiec tak jak na przyklad tutaj, musi stworzyc swoja terminologie i slownik, wtedy wyrazac kazdy swoje poglady dlatego ze jezyk zostal tak zmanipulowany i zniszczony ze brakuje danym grupom merytorycznych podstaw ktore nie beda sklocaly przez wtloczony systemowy swiatopoglad.To jest dzisiaj warunkiem stworzenia silnej grupy ludzi czy narodow bez tak duzych podzialów. To przybralo wymiar kolosalnej destrukcji spolecznej i braku umiejetnosci prowadzenia dialgow przez zrozumienie. JEZYK JEST KLUCZEM DO WSPOLZYCIA LUDZI W GRUPACH.

  Ostatnio ze srodowisk ksztaltujacych opinie publiczna i wplywajacych na dyskurs publiczny pjawilo sie nowe stwierdzenie ze Nazisci to byli Niemcy, a nie twor rzymski.. Internet zaczal to chwytac i powtarzać, a jest to propaganda na zew uzytek. Wystarczy zrozumiec czym i kim sa Niemcy jak rowniez kim byly i dopytac sie co kto rozumie poprzez (Niemcy) – bo ja rozumiem ze w tym przypadku za 2 wojne swiatowa wini sie naród niemiecki, ktory jest niewinny. To tak jakby dzis pomieszany narod USA, byl winny za wojny na B. Wschodzie.. No przeciez to jest tak samo niedorzeczne jak to ze niemieckie obozy zaklady auschwitz w Polsce byly polskie tylko dlatego ze byly na terenie Polski.

 41. Voodoosch said

  Trzeba sie jeszcze zastanowic czy w zarciu, ktore dajemy dzieciom z Tesco, Biedronek itp. nie ma wiecej syfu (dziecko je codziennie) niz w szczepionkach, ktore przyjma raz lub kilka razy. Byc moze cala teoria „szkodliwej szczepionki” nijak sie ma do innych zagrozen, ktorymi nasze dzieci sa atakowane. Moze przez lata jedzenia kleikow bobosruta, dzieci beda bardziej zniszczone niz przez szczepionki.
  Ktos napisal, ze beda mniej inteligentne,Czy na pewno TV i Facebook nie wypali im bardziej mozgow?
  Zadaje pytania, bo byc moze jest to walka z wiatrakami.
  Siedze w Londynie, wiec mam te szczepionki gratis (takie trucie gratis). Oczywiscie jest to ludzka rzecza bronic sie przed czyms co jest narzucane sila, ale jesli cos jest dobrowolne to juz trzeba sie zastanowic czy szkodzi bardzo czy jednak nie tak bardzo. Czytam statystki z ostatnich paru lat i nie widze zbyt wielu powiklan w UK. Nie widze tez zbyt wielu zachorowan na choroby, na ktore ow szczepionki sa aplikowane.
  Zyje nadzieja, ze to po prostu bardziej wyciaganie kasy niz trucie.

 42. zdzisław klimko said

  41 – pozwole sobie odpisac bo pisalem przez Panem.. Owszem ma Pan sporo racji z tym ze no w szczepinkach sa wirusy bakterie metale ciezkie o duzym stezeniu, komorki aborcyjne tam mogo sie nawet znalezc i to wszystko na raz jako bomba dla dziecka ktore nie ma barier krew mozg. Do tego dochodzi jeszcze sprawa przebadania niezaleznego i stweirdzenia ale IG FARBEN nie zyczy sobie czegos takiego. wiec to zarcie jest zupelnie trujace ale to sa bomby dostarczane bezposrednio w krwioobieg malego dziecka. fejsbuk i tv owszem zjara zwoje a pozniej po alkoholu je wysikaja no a TV jest mniejszoscia wsrod mlodych. Takze szczepic mozna ale w przypadku gdy szczepionki zostana przebadane, koncerny naftowe nie chca pozwolic wiec nie dziwne ze rodzice tez nie chca pozwolic. Sprawa druga. Rzymianie mawiali : idz sladem pieniedzy – ze szczepien maja rocznie do tej pory 10mld zielonych wiec smierdzi strasznie taka szczepionka

 43. NICK said

  „Trzeba sie jeszcze zastanowic czy w zarciu, ktore dajemy dzieciom z Tesco, Biedronek itp. nie ma wiecej syfu (dziecko je codziennie) niz w szczepionkach, ”

  JEST. (41).

  Ale jak pisałem: jedźcie na wieś?
  Wielu patrzyło jak na głupka.

  Teraz to nawet ziemi nie kupicie.
  Rodacy.
  Nawet ziemi ojczystej kupić Wam zabroniono.
  Kupić.
  A cóż, że winniście DOSTAĆ.
  SWOJĄ MACIERZ.

 44. Marucha said

  Re 40:
  Nie wiem, co Pan chce powiedzieć, ale po wypłukaniu Pana wpisu z zawijasów – zapewne to, że są też „dobrzy Żydzi” oraz że przypominanie, iż naziści byli Niemcami to „propaganda”…
  Pan to serio mówił?

 45. Boydar said

  Niech napisze, że np. 2% tzw. Niemców było normalne i nikogo nie chciało mordować, wtedy da się uwierzyć. No i te dwa procenty teraz patrzą na wschód bo tam musi być jakaś cywilizacja, też ewentualnie dam wiarę. Ale un chce wszystkich hurtem pod tym dwuprocentowym spłachetkiem przepchnąć.

  Myślę też, że było i jest jeszcze gorzej; oni faktycznie być może nie chcieli mordować, to faktycznie mogło być męczące; oni po prostu mordowali, jak ja kartofle ciamkam. I teraz by było dokładnie tak samo, żeby żyć trzeba przecież jeść, normalne.

 46. Peryskop said

  ZKlimko robi wrażenie sfrustrowanego lekarza w rozkroku.

  Bryś, dzięki za info – wreszcie posunąłeś jak stary hjk albo experto 🙂

  Info w #25 i #26 to potwierdzenie czym w istocie jest tzw „gruźlica”
  – jak już napisałem w #19 !

  Re 33
  ——
  Admin : Niech się Pan cieszy z każdego komentarza PRZEPUSZCZONEGO, bo i to się skończy, gdy mnie Pan naprawdę wnerwi

  No to się cieszę potrójnie :
  – z tego, że jak podejrzewałem Admin NAPRAWDĘ na mnie nie wnerwiał się, a tylko jakaś bezczel zołza się wścieka, bo zołzy tak już mają;

  – cieszę się też z każdego komentarza PRZEPUSZCZONEGO, bo to świadczy, że moje posty nie są ani trefne, ani felerne, ani bluźniercze, ani obrazoburcze, ani niecenzuralne, ani nawet wywrotowe;

  – potrafię cieszyć się także z każdego komentarza NIEprzepuszczonego, co pozornie wskazywałoby na cuśnietentego, a to tylko jest efekt znajomości zasad logiki, buddyzmu, fizyki kwantowej i psychologii !

 47. NICK said

  Z innego świata jest.

 48. Peryskop said

  Re 47
  Żebyś wiedział – i to z lepszego, bo wyzwolonego od STRACHU.
  Żebyś wiedział, ale nie wiesz.

 49. Boydar said

  Wygląda, że z własnego. Teraz wielu tak ma, podobno ćwierć ze stu.

 50. Listwa said

  Szczepionki nie są lekiem, przed niczym nie chronią, szczepionki zarażają.
  Identycznie jak zwykłe wirusy z powietrza.

  Szczepionki teoretycznie mają za zadanie tak pobudzić układ immunologiczny organizmu, aby ten zaczął sie bronić i wytworzył antyciała.

  Jest pytanie czy po szczepionkach wytwarza, bo gwarancji nie ma. I nie jest żadną gwarancją, że np. w Polsce jakaś szczepionka wytwarza, bo podobna podawana w Niemczech jest skuteczna. Są rózne szczeionki na to samo i różnią sie czystościa, ilością skutków ubocznych i pewnie też skutecznościa (ale tego nie potrafię zanegowac lub potwierdzić),

  Do tego dochodzą zanieczszczenia szczepionek różnymi rzeczami oraz neurotoksyny.

  W takim wypadku branie szczepionek przeciw chorobom które łatwo przebyć jest extremalną głupotą. Do tego trzeba pamiętac ze zarażenie sie oryginalnym wirusem z powietrza daje zabezpieczenie i umiejętność organizmowi wytworzenia przeciwciał przez organizm do końca życia , a nie jak często bywa tylko na kilka lat.

  Teraz Peryskop powie że Listwa = Peryskop.
  Od razu zaprzeczam

 51. Peryskop said

  Re 49
  Żebyś wiedział, z własnego i lepszego, bo wyzwolonego od STRACHU.
  Żebyś wiedział, ale jeśli jeszcze nie wiesz, to się może dowiesz.
  Bo Ciebie na to stać – u NICKa r zamiast t

 52. NICK said

  „Teraz Peryskop powie że Listwa = Peryskop.”

 53. Peryskop said

  Tu masz Brysiu Listwo rację, że szczepionki nie są lekiem, przed niczym nie chronią, szczepionki zarażają.

  Ale do Peryskopa ci daleko.

  ===

  Czy po #19 Pinxit sqmał co się z nim działo po wojnie ?

 54. Peryskop said

  Barbara Chojnacka : „Teraz Peryskop powie że Listwa = Peryskop.”

 55. Peryskop said

  Świat się zmienia Tunezyjczycy słynęli dotąd z biegów długich

  10.10.2017
  Dramatyczne wieści napłynęły z Tunezji. Podczas charytatywnego biegu zmarł minister zdrowia tego kraju, 56-letni Slim Chaker. Niedzielny bieg miał pomóc w zwiększaniu świadomości mieszkańców Tunezji o chorobach nowotworowych w miejscowości Nabul. Celem charytatywnej akcji było zebranie środków na budowę kliniki dla dzieci chorych na raka.
  Slim Chaker zdołał przebiec około 500 metrów. Następnie poczuł się źle i postanowił zrezygnować z dalszego biegu. 56-latka przewieziono do szpitala w stolicy kraju – Tunisie. Lekarzom nie udało się go uratować.
  – Straciłem brata i współpracownika, który zmarł podczas wykonywania szlachetnego aktu humanitarnego – napisał premier tunezyjskiego rządu, Youssef Chahed. Chaker ministrem zdrowia został w zeszłym miesiącu.

  https://sportowefakty.wp.pl/biegi-lekkoatletyka/715656/tunezyjski-minister-zdrowia-zmarl-podczas-charytatywnego-biegu

  WHO NEXT ?
  Czy nie pora aby i minister Radziwiłł świat biegiem zadziwił ?

 56. Komitet Obrony Gojów said

  @19
  „Szczepienia na grypę zabijają seniorów”
  .
  Właśnie władze Radomia przystępują do akcji w tym zakresie, co radośnie pochwalił „Der Dziennik”:

  http://zdrowie.dziennik.pl/grypa/artykuly/558948,radom-bezplatne-szczepienia-seniorow-przeciwko-grypie.html

  ” Bezpłatne szczepienia seniorów przeciwko grypie rozpoczęły się w poniedziałek w Radomiu. Szczepionki dla ponad 3 tys. osób sfinansowało miasto. Taka akcja jest organizowana w Radomiu od kilkunastu lat. Miasto kilkakrotnie nagradzano za działania prozdrowotne.

  Program jest skierowany do radomian, którzy ukończyli 65. rok życia, ponieważ to właśnie starsze osoby – zdaniem specjalistów – są bardziej narażone na powikłania po grypie.

  Szczepienia co roku cieszą się dużym powodzeniem. W pierwszych dniach po szczepionki ustawia się długa kolejka chętnych. – Szczepię się od kilku lat i rzeczywiście – chyba dzięki szczepionce – w ostatnich latach nie przechodziłam ciężkiej grypy z wysoką temperaturą – powiedziała jedna z emerytek.

  Na sfinansowanie szczepień gmina zarezerwowała ponad 120 tys. zł. Zakupiono przeszło 3,3 tys. szczepionek.

  Jak poinformował Janusz Kalinowski z kancelarii prezydenta miasta, w połowie września Radom otrzymał tytuł Samorządowego Lidera w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy. Wyróżnienie zostało przyznane miastu przez Radę Naukową Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. Eksperci wyróżnili w sumie 33 samorządy z całego kraju. Radom został nagrodzony za stosowanie najwyższych standardów w profilaktyce grypy, polegające na proponowaniu seniorom szczepienia tzw. czterowalentnymi (zawierającymi cztery szczepy wirusów grypy) szczepionkami przeciw grypie. Wcześniej Radom dwukrotnie został uznany za lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy za konsekwentnie szczepienia seniorów przeciwko grypie.”

 57. Komitet Obrony Gojów said

  Swoją drogą rozumiem, że wszystkie ugrupowania systemu III RP (czy to mieniące się prawicowymi, centrowymi, czy lewicowymi) oraz ich zaplecza propagandowe w postaci tzw. dziennikarzy, wszystkie bez wyjątku stoją murem za obowiązkiem szczepień i rozbudową kalendarza szczepień w jak najbrutalniejszych formach. III RP to kolonia Syjonu i ja to rozumiem (przykro mi z tego powodu, wściekam się, nie mając siły sprawczej, aby to zmienić, ale zwyczajnie rozumiem dlaczego tak jest, bo wiem, czyim tworem i własnością jest III RP).
  Nie rozumiem jednak, dlaczego w kwestii szczepień nie zajmują ostrego stanowiska (a przecież mówimy o sprawie istniejącej już dwadzieścia parę lat) organizacje narodowe stawiające się w kontrze do III RP: Ruch Narodowy, Narodowe Odrodzenie Polski, Falanga i inne. Przynajmniej ja o żadnym oporze przeciw szczepieniom z ich strony nigdy nie słyszałem, a od lat – jako tako – śledzę ich działalność. Ba! W przypadku Falangi jest wręcz stanowcze poparcie dla szczepień na łamach ich organu internetowego:
  http://xportal.pl/?p=19194
  http://xportal.pl/?p=19640
  [tak na marginesie, te przypadki z drugiego linku miały miejsce w slumsie cygańskim w Limanowie w Małopolsce; kto widział kiedyś slums cygański i warunki higieniczne tam panujące, ten zrozumie, skąd mogą się tam wziąć choroby sprzed ery industrialnej].
  Przykład Xportalu pokazuje, że można mieć błyskotliwe spojrzenie na geopolitykę, a jednocześnie debilne spojrzenie na kwestię tak ważną dla przetrwania naszego narodu, jak konieczność likwidacji szczepień (a co najmniej likwidacji ich obowiązku z jednoczesnym zakazaniem ich promocji).

 58. Komitet Obrony Gojów said

  A tak w ogóle, skoro artykuł jest o szczepieniach w kontekście religijnym, to ciekawe, kiedy oficer prowadzący z CIA (czy kto tam go prowadzi, bo na pewno nie Duch Święty) nakaże Franciszkowi Bez Numeru zabrać głos w sprawie szczepień w stylu: „Dobry katolik powinien szczepić siebie i swoje dzieci”. Może jakaś encyklika, tak jak w kwestii ekologizmu, czy cuś?

 59. Lara said

  Re 50

  Tylko czasami organizm przed tymi wirusami czy bakteriami nie broni się. Trzeba w sztuczny sposób tę obronność wytworzyć – za pomocą szczepionki.
  Oczywiście trzeba wiedzieć co się łyka i po co.
  Żadna z dwóch skrajnych postaw mi się nie podoba: ani hurra optymizm szczepionkowy i szczepienie przeciwko wszystkiemu, ani całkowite negowanie tego rodzaju prewencji czy metody leczenia, jak to było w moim przypadku (z pozytywnym skutkiem).
  O poziom przeciwciał Pan pyta.
  Oczywiście, że jest on mierzalny.

 60. Peryskop said

  Re 56 57 58
  KOG, dzięki za info z terenu.

  Gdy już na drugi dzień po ”Buonasera” nazwałem Frania na Manitorze małoPolskim „Fikatponty”, to @Aga się oburzyła.

  A potem w praniu wyszło, że Aga to tylko nędzna agencina naganiaczka na klęcznik, więc dostała nadmycek AgONIa i poszła w diabły.
  Pan Gajowy miał czuja, że ją tu zbankował.

  ===

  Re 58

  Tylko czasami organizm przed tymi wirusami czy bakteriami nie broni się…
  Oczywiście trzeba wiedzieć co się łyka i po co…
  Oczywiście, że jest on mierzalny…

  To teoria.

  Proszę przeczytać ”Fascynująca immunologia” Faleszko i in. (raczej w skróconej wersji popularyzatorskiej, bo pełna jest za trudna), a Pani Lara zrozumie, jak diablo złożone są to procesy, a w efekcie – jaki to cud, że jednak pomimo rozmaitych PERMANENTNYCH zagrożeń na poziomie tkankowym, komórkowym i wewnątrz-komórkowym czyli organellowym, jakoś żyjemy aż do śmierci !

  Ludzie słabo qmają, że jeden z głównych paradoxów biologii polega na tym, iż TE SAME substancje i mikroorganizmy mogą nam BARDZO POMAGAĆ albo BARDZO SZKODZIĆ.

  Ponadto są też sytuacje przejściowe – wcale nie takie rzadkie – gdy oba te działania występują naraz. No i zbyt dużo w naszej fizjologii zależy od psychiki. To m.in. dlatego medycyna nigdy nie stanie się dyscypliną komfortowo przewidywalną, jak matematyka. I normy lekarskie nigdy nie będą w pełni wiarygodne, ani w pełni bezpieczne.

  A link do historii Agnieszki Pysz podałem tu :
  https://marucha.wordpress.com/2017/10/06/finansowe-nieprawidlowosci-u-feministek/#comment-706109

 61. Bryś said

  Lara. Szczepionki przyspieszają odpowiedź immunologiczną naszego organizmu – bardzo ładnie tłumaczy to Pan z filmów z pierwszego wpisu który podałem. Pani postawa jest jak najbardziej słuszna – życzyć jej tylko naszym przedstawicielom w sejmie i w rządzie.

  Liczba przeciwciał nie świadczy generalnie o odporności na daną chorobę – muszą mieć jeszcze wzór tego co mają zwalczać. A czy szczepionka może być lekiem? Np. w tężcu – w momencie podejrzenia zakażenia – także wskazane jest szczepienie. Jak i w podejrzeniu wścieklizny. Czyli juz po zakażeniu.

 62. VA said

  Rozmawa z Justyną Sochą ze Stowarzyszenia STOP NOP o sądowej rozprawie przeciwko Justynie oraz rządowych planach wprowadzenia masowych, obowiązkowych szczepień dotyczących wszystkich obywateli (również dorosłych). Te rządowe działania jasno wpisują się w plan depopulacji ludności tym bardziej, że obejmują szczepionki, które w innych krajach są wycofane lub dobrowolne.
  .https://www.youtube.com/watch?v=iF2-NKaj94s

 63. Lara said

  Re 60

  Panie Peryskopie, napisał Pan mądrze i w zasadzie zgadzam się z Panem.

 64. Lara said

  Re 61

  Bryś. Decyzja o podjęciu leczenia szczepionkowego była dla mnie trudna, również dla mojego lekarza, który nie ukrywał, że ta terapia nie gwarantuje wyzdrowienia, ale jest jakąś szansą, żeby było lepiej.
  Wie Pan, czasami dolegliwości są tak paskudne, że człowiek jest gotów stać się królikiem doświadczalnym.
  Ale to oczywiście była moja własna decyzja.
  W przypadku szczepienia dzieci to wszystko nie jest już takie proste, bo bierzemy na siebie odpowiedzialność za ich zdrowie i w zasadzie ich przyszłe życie.

 65. Lara said

  Re 60

  Panie Peryskopie, dziękuję za link do historii Agnieszki Pysz.
  Cóż mogę powiedzieć. Kobieta zakochana traci rozum, ale powinna zachować chociaż krztynę rozsądku. Pani Agnieszce jej zabrakło.
  Młoda wykształcona kobieta, miała dobrą pracę w banku, a skończyła jako złodziejka. Umarła w celi.
  Zastanowiłam się przez mały moment, po jaką cholerę ona kradła spodnie za 400 złotych. Nigdy bym za taką cenę spodni nie kupiła, a tym bardziej nie ryzykowała kradzieży. Jakieś porcięta na wyprzedażach to można kupić za 40 złotych, i to całkiem porządne.
  Otchłań, w jaką wpadają ludzie, powoduje, że tracą oni całkiem rozum, a ich zachowania stają się skrajnie nieracjonalnie.
  Grochów, gdzie umierała, jest mi na swój sposób bliski.
  Bardzo smutna historia.

 66. brys said

  Dlatego tak ważna jest rzetelna informacja. Dla lekarza 1 powikłanie na 100 000 to statystyka, dla rodzica cały świat. Tym bardziej że są różne czynniki dodatkowe które mogą to prawdopodobieństwo znacząco zwiększyć. Np. pewne uwarunkowania genetyczne, przy szczepieniach z wirusem żywym powodują bardzo duży wzrost, około 100 razy prawdopodobieństwo zapalenia mózgu, co może nam później skutkować właśnie spectrum autyzmu. Pisał mi to lekarz medycyny – i dla niego to ryzyko było jak najbardziej do przyjęcia, gdyż wg. niego korzyści przeważają.

  Parę tys. nieszczepionych regulaminowo w Polsce dzieci i parę milonów nieszczepionych w Europie imigrantów. Jaki ma to sens jeżeli chodzi o zapewnienia bezpieczeństwa zbiorowego? Pytani lekarze odpowiadali – Europa to nie nasz rejon. 🙂

 67. Listwa said

  @ 59 Lara

  „Tylko czasami organizm przed tymi wirusami czy bakteriami nie broni się. Trzeba w sztuczny sposób tę obronność wytworzyć – za pomocą szczepionki.”

  – To nie jest kwestia lawirowania między skrajnymi postawami. Jeśli rodzice stoją przed decyzja szczepić czy nie szczepić muszą decyzję podjąć – i to skrajną.

  Zawsze organizm się broni, tylko czasami moze tę obrone przegrać. Podanie szczepionki również jest zarażeniem organizmu , aby ten wytworzył przeciwciała. W obu przypadku zarażania : naturalnym i sztucznym zawsze jest to prowokowanie organizmu do budowy przeciwciał.

  Nie pytam o poziom przeciwciał, do ustalenia jest czy każda szczepionka jest tak samo skuteczna. Bo wiadomo , że są rózne, jest róznica w ilości skutków ubocznych, częstotliwość powikłań, czystosci i też skutecznosci. Gdyz są liczne przypadki szczepieniea przeciw grypie a zarażenia potem i tak są. .
  Bo wcale nie jest pewne że po podaniu wirusa zarażającego wychodowanego w labolatorium organizm wytworzy prawidłwe przeciwciała przeciw naturalnie występującemu wirusowi danej choroby. Skądś się przecież bierze zjawisko ograniczonej w czasie odporności do kilku lat, gdy naturalny zarazek powoduje wytworzenie umiejctnosci wytworzenia przeciwcial do końca życia.

  Czyli co jest podawane , tez w znaczeniu , czy rzeczywoście na szczepionkę z konkretną substancją organizm w odpowiedzi wytworzy własciwe i odpowieznie przeciwciała. A pozostaje nadal poważny problem substancji neurotoksycznych , które niezaleznie od skutecznosci szczepionki, jej czystości i niskiego stopnia powikłań daje negatywne skutki dla układu nerwowego i niszczenia białek.

  @ 61 Beyś

  „Np. w tężcu – w momencie podejrzenia zakażenia – także wskazane jest szczepienie. Jak i w podejrzeniu wścieklizny. Czyli juz po zakażeniu”.

  – ale, zdaje się , że po zarażeniu juz nie jest to szczepionka a konkretne antidotum.

  Szczepionka jest to zarażnie zarazekiem w celu wytowrzenia prewencyjengo przeciwciał, po zarazeniu jest to już konkretna substancja niszczącząca zarazek. W obu przypadkach forma podania moze byc iniekcja, ale nie sposób podawania preparatu decyduje czym on jest.

 68. Lara said

  Re 66

  Wie Pan, nawet nie chcę myśleć, że oni się z nami wymieszają. Choć myślę, że w Niemczech są przymusowo szczepieni. I wtedy dają im zasiłek.
  W ogóle mam okropne skojarzenia, doktor Mengele i takie inne, bo Niemcom zawsze brakowało materiału ludzkiego, to teraz mają go dużo. Piszę to z sarkazmem.

 69. Listwa said

  @ 53 Peryskop

  „Ale do Peryskopa ci daleko”

  – i całe szczęscie. Moje do tego. .

 70. Lara said

  Re 67

  Powtarzam, to są indywidualne decyzje.
  Z rzeczy pewnych wiem o thimerosalu. Zawierała go szczepionka przeciw odrze, śwince i różyczce. Thimerosal zawiera rtęć i dlatego został uznany za neurotoksynę, powodującą zaburzenia rozwoju małych dzieci.
  Podobno nie używa się już thimerosalu przy produkcji szczepionek.
  Ale jakichś substancji konserwujących nadal się przecież używa. Pytanie – na ile bezpiecznych, na ile niebezpiecznych. Na ile bezpiecznych dla ogółu, na ile zgubnych dla pojedynczych dzieci. O tym już pisał Pan Bryś.

 71. brys said

  Panie Listwa – polecam z 1 postu tego Pana co gada – to medyk i prymus i bardzo konkretnie mówi.
  Co do tężca – w zależności od momentu skaleczenia zaleca się też szczepionkę. Chodzi tu właśnie o przyspieszenie odpowiedzi układu immunologicznego. Teoria jest taka – zanim organizm rozpozna bakterie i zacznie ją zwalczać – toksyny mogą już nieodwracalnie uszkodzić układ nerwowy. Czyli pomagamy naszym przeciwciałom rozpoznać przeciwnika. Oczywiście daje się też antytoksynę i chyba też antybiotyk.

 72. brys said

  Lara – nie tylko konserwanty. Są to także adiuwanty, czyli substancje mające „wzmocnić” odpowiedź organizmu. Równie niesławny i często opisywany jest skwalen – odpowiedzialny podobno za „syndrom zatoki perskiej”. Są też podobno i inne zanieczyszczenia.

  Badania jakości szczepionek przeprowadzone przez zespół włoskich naukowców pod kierunkiem dr Stefano Montanari i dr Antonietta Gatti z Narodowego Instytutu Badań Włoch:

  http://medcraveonline.com/IJVV/IJVV-04-00072.pdf

  Przebadano powszechnie stosowane 44 szczepionki..
  Do badań użyto najnowocześniejszych technik mikro i nano analitycznych, mikroskopów elektronowych i spektroskopów rentgenowskich z dyspersją energii.

  Nowy raport opublikowany w International Journal of Vaccines and Vaccination ujawnia obecność toksycznych zanieczyszczeń w postaci mikro i nano cząsteczek we wszystkich przebadanych próbkach szczepionek, w tym toksycznych metali takich jak ołów, chrom, żelazo, tytan, brom, silikon, bar, cynk, aluminium, stront, bizmut, siarka, cyrkon, złoto, wapń, miedź, nikiel, cer, wolfram, srebro, mangan, chrom, hafn oraz pojedyncze cząstki lub skupiskach zanieczyszczeń organicznych takich jak fragmenty krwinek czerwonych pochodzenia ludzkiego i zwierzęcego.

  Za: http://sekrety-zdrowia.org/zanieczyszczenia-w-szczepionkach/

 73. Peryskop said

  Re 65

  Jak znam życie, to do nieszczęścia Agnieszki mogła się przyczynić jej matka – „nadopiekuńczością” po rozpadzie swego małżeństwa. To są częste sytuacje, a ich dramat wynika z serca, i z autentycznego poświęcenia względem półsieroty dla kompensacji po zdekompletowaniu rodziny.

  Dlatego tak smucą rozwody, bo wtedy najwięcej tracą dzieci.

  Czym innym jest śmierć któregoś z rodziców – trudno, los.
  A rozwód to decyzje – często egoistyczne i zachciankowe.

 74. Listwa said

  @ 71 Brys

  „Co do tężca – w zależności od momentu skaleczenia zaleca się też szczepionkę. Chodzi tu właśnie o przyspieszenie odpowiedzi układu immunologicznego. Teoria jest taka – zanim organizm rozpozna bakterie i zacznie ją zwalczać – toksyny mogą już nieodwracalnie uszkodzić układ nerwowy.”

  – tu coś sie nie zgadza. Niezaleznie od formy zakażenia organizm i tak organzm rozpozna jego rodzaj po pewnym czasie. Gdy orgnizm nie zetknął się wczesniej z zarazkiem i tak go nie zna i nie potrafi od razu wytworzyć przeciwciała. Tak jest w przypadku kazdej szczepionki, daje odpornośc teoretycznie , ale zawsze po jakimś okresie inkubacji.

  Jeśli już doszło do zarażenia szczepionka jest już bezużyteczna. Podawane są wtedy środki zwalczające zarazki i wspomagające organizm w walce.

 75. Listwa said

  Miało być:

  Niezależnie od formy zakażenia organizmu i tak organizm rozpozna rodzaj zarażenia po pewnym czasie.

 76. Listwa said

  Bryś
  Te nano cząsteczki są bardzo niebezpieczene, z jednej strony małe i niedostrzegalne, a potrafiące przenikać poprzez różne błony i zabiezpieczenia komórek.

 77. Boydar said

  „… jeśli już doszło do zarażenia szczepionka jest już bezużyteczna …”

  Jest Pan pewien, co pisze ? Istotne są stadia rozwoju i reakcja na nie.

 78. Listwa said

  @ 76 Boydar

  Pewny. Posłuże się cytarem z Pisma św.: „Jeśli żmija ukąsi traci swój zysk zaklinacz”, co takie Markloggi zobaczyli sens uwierzenia w Wiarę.
  W przypadku zarażenia sens ma tylko podawanie przeciwciał lub antybiotyków.

  Prosze pomyśleć logicznie , jest organizm czysty i zdrowy i sobie lata. Przypadkowo dochodzi do zarażenia, to po co jeszcze podawać dodatkową dawkę takich samych zarazków. Jedynie kolejne obciążenie.

  Jeśli kobra użyje krople jadu która po 5 godz zabije delikwenta, to trzeba podac antidotum a nie kolejną krople jadu. Chyba że chca takiego dobić.

 79. Boydar said

  Panie Listwa, po co Pan z tak grubej rury i jeszcze dodatkowo zagiętej, ja Panu też zacytuję – „… W badaniach klinicznych stwierdzono, że szczepionka indukuje powstanie neutralizujących przeciwciał (>=0,5 j.m./ml) u 98% szczepionych osób w ciągu 14 dni i u 99–100% szczepionych osób w ciągu 28–38 dni …”. Natomiast „… okres wylęgania /wścieklizny/ wynosi zazwyczaj 1-3 miesiące …”.

  Zupełnie nie rozumiem, po co to Panu; przecież Pan w Gajówce robi za teologa a nie za lekarza pierwszego kontaktu.

 80. brys said

  Panie Listwa jad jest toksyną, a natomiast tężec powodują bakterie, które z kolei są źródłem toksyn. Nie będe się upierał, wole poszukać i poczytać, bo na dzień dzisiejszy nie pamiętam skąd to wziąłem.
  Szczepionka zawiera nie tylko wirus czy bakterie, ale także adiuwanty, które dodatkowo wprowadzają stan zapalny i powodują „wzmocnienie” działania szczepionki.

 81. Listwa said

  @ 73 Peryskop

  To umie tez coś normalnie napisać, nie jak nano powyginana.

 82. Listwa said

  @ 79 Boydar

  Żadnej rury zagiętej.
  Przecież o tym pisze. Zarażenie działa od chwili dostania się do organizmu, szczepionka ” indukuje powstanie neutralizujących przeciwciał (>=0,5 j.m./ml) u 98% szczepionych osób w ciągu 14 dni i u 99–100% szczepionych osób w ciągu 28–38 dni …”.- czyli po pewnym czasie.

  Przy silnych zarażeniach czasu dużo nie ma.
  A pan poda teraz dane kliniczne, kiedy organizm indukuje neutralizujące przeciwciała w przypadku zarażenia naturalnego, a nie poprzez szczepionkę. Będzie t okres idywidualny dla każdego , ale statystrycznie podobny jak w przypadku szczepionki.

  I po co panu to ?

  ——
  Panie Listwa, brnie Pan…
  Proszę porozmawiać z jakimś fachowcem, a ten powie Panu, że w pewnych przypadkach warto jest zaszczepić osobę już zarażoną. Np. w przypadku HPV.
  Admin

 83. Listwa said

  @ 80 brys

  Praktyki , a dokładniej procedury medyczne mogą być głupie.

  Chodzi o to , aby podając szczepionkę (teoretycznie) doprowadzić do zakażenia i sprowokowania organizmu w sposób kontrolowany do wytworzenia właściwych przeciwciął i formy obrony organizmu.

  Gdy juz dojdzie do zarażenia wszelkie kontrolowane zakażnia (bo tym jest idea szczepionki traca juz sens. Ponieważ organizm jest juz zarażony.

  Wtedy wazne sa środki pomocy organizmowi (jak antybiotyki), a nie zarażanie go powtórne. Ponieważ już i tak organizm zaczyna przygotowywac sie do obrony i wytworzenia przeciwciał.

 84. Listwa said

  ——
  Panie Listwa, brnie Pan…
  Proszę porozmawiać z jakimś fachowcem, a ten powie Panu, że w pewnych przypadkach warto jest zaszczepić osobę już zarażoną. Np. w przypadku HPV.
  Admin

  – może i sa jakieś wyjątki i tak robią i może ma to sens w „pewnych przypadkach”. jednak bywało tak, że cos było przyjęte w medycynie za pewnik a potem było wycofywanie się z tego. Same praktykowanie jeszcze o słuszności nie swiadczy.

  Nie widze sensu zarażania organizmu szczepami bakteryjnymi lub wirusowymi w celu leczenia organizmu wcześniej zarazonego identycznym szczepem bakterii lub wirusa.

  Może ktos wytłumaczy sens. ja nie widzę.

  ——
  Są bowiem infekcje, które nie pobudzają układu immunologicznego.
  Admin

 85. Boydar said

  Murwa Kać, przecież Ci napisałem jak na płocie – „Istotne są stadia rozwoju i reakcja na nie” !

 86. Listwa said

  Są bowiem infekcje, które nie pobudzają układu immunologicznego.
  Admin

  – ale w takim wypadku wychodzi taka sprawa poza obszar idei szczepionki (czyli kontrolowana i „obliczona” metoda zarażenia organizmu, aby ten wytworzył sam określone przeciwciała za pomocą własnego układu immunologicznego) , a wchodzimy w zakres leczenia układu immunologicznego lub pobudzania go do działania.

  Wszystkie szczepionki korzystają z założenia, ze sprawnego mechanizmu immunologicznego i sam ten układ jest źródłem przeciwciał. Powstanie problem jeśli on nie działa. W takim wypadku wszelkie szczepionki tracą i tak sens.

  Też nie rozumiem , jeśli naturalny szczep dostaje sie do organizmu i nie powoduje reakcji systemu immunologicznego, a wychodowane laboratoryjnie teoretycznie identyczne szczepy taką reakcję wywołują?

  Nie powinny.

  @ 85 Boydar

  Usiądź juz na dupie i tak nie skacz, bo w sufit walniesz.

 87. brys said

  Co do tężca to jest jeszcze jedna ciekawostka – przechorowanie go nie daje trwałej odporności. Dlatego do 19 roku życia dają 6 dawek szczepionki i zalecają „przypominające” co 10 lat. W polsce hospitalizuje się z powodu zakażenia tężcem kilkanaście osób rocznie.

 88. Boydar said

  Tylko wtedy „skaczę” kiedy mądrołki różnej proweniencji wprowadzają przez zakrystię fałszywy przekaz w przestrzeń publiczną. I nic na to Pan Listwa nie poradzi, „mojego albo jej” 🙂

 89. Listwa said

  @ 88 Boydar

  To gdzie jest ten fałszywy przekaz?
  W @ 88 jest.

 90. Listwa said

  @ 87 Bryś

  „Tężec jest chorobą zakaźną, lecz nie zaraźliwą! Wpływ na jej powstawanie mają bakterie beztlenowe – Clostridium tetani”

  Aby nauczyć organizm wytwarzać przeciwciała , to metodą szczepionkową należy podać zapewne osłabiony szczep bakteri beztlenowej – Clostridium tetani. (przynajmniej kiedyś tak było) .

  Ale jeśli juz niezbędne jest leczenie przeciw tężcowi to:

  „Leczenie tężca najlepiej zacząć od zapobiegania chorobie. Po zranieniu zawsze należy dokładnie oczyścić ranę i nie pozbawiać jej dostępu do tlenu. Farmakologiczne leczenie tężca opiera się na uzupełniającym przyjmowaniu antybiotyków lub chemioterapeutyków (dożylnie), np. metronidazolu, których zadaniem jest powstrzymanie powstawanie flory bakteryjnej, która korzystnie wpływa na żywotność laseczek tężca. Ponadto ważne jest oczyszczenie rany i wycięcie martwiczych tkanek oraz zaaplikowanie ludzkiej antytoksyny tężcowej, która po przedostaniu się do krwi chorego ulega wiązaniu z toksyną tężca i ją niszczy. ”

  Nic nie da po zarażeniu bakterią „Clostridium tetani” powodująca tężec, wstrzykiwanie szczepionki z „Clostridium tetani”

 91. Boydar said

  Jak to gdzie, już raz wskazywałem, w (74) – „… jeśli już doszło do zarażenia szczepionka jest już bezużyteczna …” – Pan Listwa

  Zużywam tylko przez Pański upór klawiaturę i pakiety IP. Nie wiem czy nie wystąpić z roszczeniem. Mam nadzieję że zdążę.

 92. RA.dio active said

  Masakra pozytywna:))) jeszcze nigdy nie widziałem tylu komentow pod tematem!
  Szok…w każdym razie człowiek po urodzeniu ma ochronę conajmniej pół roku, zależy od dotrzymania warunków porodu z pozostawieniem mazi poporodowej w etc.zadnych szczepien! Poza tym z mlekiem matki otrzymujemy telomerazę,program obronny etc etc, mleko matki to typowe ładowanie życia w dziecko.mlody człowiek barierę krew mózg rozwija po 3 roku życia….podstawowymi barierami obronnymi są skóra i przełyk . Pomijając je czynimy typowy sabotaż niczym koń trojański. A to robią właśnie szczepienia które skonstruowane jako broń biologiczna kancerują człowieka który umiera , staje się kaleką ,choruje lub zostaje mocno osłabiony Wszystko zależnie od siły i genetyki organizmu .Tak zostało to potwierdzone w Auschwitz podobnie jak fluor, aspartam, chemioterapia na bazie gazu musztardowego , antybiotyki, bisfenol a i wiele innych.
  Sama medycyna tzw rockefelerowska znana jest jako tworząca choroby i leki a także leki które wywołują choroby i leki na te choroby….niekończący się eugeniczy dreem.Co roku oficjalnie…tylko w USA z powodu przyjmowania leków na receptę umiera ok 100 000 osób.Odszkodowania zaś z różnych powodów za zgony ,kalectwa i choroby idą w dziesiątki miliardów dolarów……neo global Auschwitz idzie pełną parą …napędzana przez kasę przymus i mediapropagandę…
  Ale.co tu się dziwić skoro najpotezniejsi na świecie to zdeklarowani eugenicy….

 93. Boydar said

  Pan Macka jak doświadczony muzułman; były już topiki zez 270 komentami.

 94. Peryskop said

  Cała ta dyskusja jest bezsensowna i szkodliwa jako pomylona, bo m.in. :

  – odwołujecie się Panowie m.in. do danych zakłamanych przez PigPharmę
  – bazujecie m.in. na „szczepionkach” „zmajstrowanych” przez PigPharmę
  – opieracie się na zasadach zafałszowanej bio-medycyny Rockefellernej
  – pomijacie fakt, że Ludwik Pasteur częściowo załgał wiedzę o zarazkach
  – nie uwzględniacie niezarazkowej teorii chorób według dr Ryke Hamera
  – pomijacie zastrzeżenia dr M. Pokory do niezarazkowej teorii chorób R.H.
  – brak Wam Panowie DEPOZYTU WIEDZY, KINDERSZTUBY i POKORY
  – jesteście typowymi IGNORANTAMI co to nie wiem, ale się wypowiem…

  ===

  Re 79 Bayadera said do Listwauera
  …Zupełnie nie rozumiem, po co to Panu; przecież Pan w Gajówce robi za teologa a nie za lekarza pierwszego kontaktu.

  PUDŁO ! Przecież z odkrytej tu ponownie (na Manitorze małoPolskim czynił to nagminnie jako hjk experto +300+) wynika jasno, że jako teolog-amator Listwa Z. P. usiłuje robić także za lekarza OSTATNIEGO kontaktu.

 95. Peryskop said

  addendumcorrectio …z odkrytej tu ponownie swej „doktryny medycznej”…

 96. brys said

  Panie Listwa, zgaduję że dąży Pan do przeforsowania zdania o bezzasadności szczepienia przeciwko tężcowi. Niech każdy wyrobi swoje zdanie. Do przetrawienia dodatkowa porcja informacji, dużo linków do zewnętrznych źródeł, w miarę chyba obiektywne opracowanie:

  http://szczepienie.blogspot.com/2016/04/tezec-tetanus-antytoksyna-anatoksyna.html

 97. brys said

  O tu ktoś łądnie opisał na tej stronie:

  „Toksyna tężcowa, poza tym, że jest toksyną (czyli substancją działającą szkodliwie na organizm, zaburzając jego funkcjonowanie), to jest także białkiem i ma właściwości immunogenne (układ zgodności tkankowej, kluczowy dla procesu rozpoznawania „swój” i „obcy”, opiera się na rozpoznawaniu struktur białkowych).
  Istnieje w immunologii pojęcie takiej jak immunogenność antygenu. Jest to zdolność substancji do wywołania przeciwko sobie swoistej odpowiedzi odpornościowej. Jeśli dany antygen silnie aktywuje układ odpornościowy, mówimy, że jest silnie immunogenny, w przypadku słabego działania określamy go jako słabo immunogenny. Niektóre antygeny w ogóle mogą nie wywoływać odpowiedzi odpornościowej – określamy je jako nieimmunogenne. Immunogenność danego antygenu zależy od wielu czynników, związanych z właściwościami danego antygenu lub stanem układu odpornościowego. Duży wpływ na immunogenność ma dawka antygenu, masa cząsteczkowa, miejsce i czas podania.
  Analogicznie dzieje z tetanospazminą (zmiana innego czynnika wpływa na immunogenność). W przypadku naturalnego zakażenia C. tetani, czas ekspozycji tetanospazminy dla układu immunologicznego jest zazwyczaj zbyt krótki aby zdążył on zareagować. Wolna tetanospazmina dostaje się bezpośrednio do neuronów, gdzie wiąże się z receptorami wywołując objawy choroby i przestaje być rozpoznawana jako „obca”. Proces ten zachodzi tak szybko, że wolna tetanospazmina ma bardzo małe prawdopodobieństwo napotkania komórki immunologicznej (stąd jej mała immunogenność). Ponadto wystarczy jej bardzo mała ilość aby wywołać objawy choroby.
  Natomiast anatoksyna (toksoid) podana w szczepionce jest:a) Związana z adiuwantem, przez co czas ekspozycji jest znacznie dłuższy (sole glinu utrzymują ją w miejscu podania i powoli uwalniają), rośnie zatem drastycznie PRAWDOPODOBIEŃSTWO wielokrotnego spotkania z komórkami, które zainicjują odpowiedź immunologicznab) Pozbawiona zjadliwości (przez działanie formaldehydem i/lub temperaturą) przez co nie jest w stanie związać się z receptorami w neuronach i jest bardziej dostępna dla układu immunologicznego, nawet po odczepieniu od adiuwantu
  Odzjadliwienie toksyny tężca (czyli wytworzenie toksoidu obecnego w szczepionce) nie pozbawia jej właściwości immunogennych. Owszem, niszczymy jej strukturę, ale tylko w taki sposób aby „nie pasowało” do receptora w neuronach (i nie wywołało objawów choroby). Miejsca aktywne tetanospazminy, czyli te fragmenty białka które mogą wiązać się z przeciwciałami nadal pozostaje „odkryte”.

  Za: http://szczepienie.blogspot.com/2016/04/tezec-tetanus-antytoksyna-anatoksyna.html

 98. brys said

  Ad Listwa

  „Nie widze sensu zarażania organizmu szczepami bakteryjnymi lub wirusowymi w celu leczenia organizmu wcześniej zarazonego identycznym szczepem bakterii lub wirusa.”

  „Nic nie da po zarażeniu bakterią „Clostridium tetani” powodująca tężec, wstrzykiwanie szczepionki z „Clostridium tetani””

  Poniekąd miał Pan rację, ponieważ szczepionka zawiera anatoksynę (nie mylic z antytoksyna, która też jest podawana – swoiste przeciwciała skierowane przeciwko toksynom (surowica lub immunoglobulina)), w tym przypadku toksoid tężcowy.

 99. Peryskop said

  UWAGA : imperium PigPharmy kontratakuje „denialsów szczepionkowych”

  https://opinie.wp.pl/zuzanna-ziemska-madrosci-z-facebooka-i-forow-medycznych-lekarze-przerazeni-6171349921072769a

 100. Listwa said

  @ 96 Bryś

  I o to chodzi żeby każdy sobie wyrabiał swoje zdanie. Niech tylko pamieta żeby było prawidłowe wyrabianie.

  „Panie Listwa, zgaduję że dąży Pan do przeforsowania zdania o bezzasadności szczepienia przeciwko tężcowi.”
  – nie tyle dąże do przeforsowania, co do odkrycia prawdy.

  Uważam za niewłaściwe dokładnie to:

  szczepienie przeciw teżcowi jeśli juz ktos jest chory na tężec i traktowaniu takiej szczepionki jako leku przeciw tężcowi. Szczepionka nie jest lekiem i przed niczym nie zabezpiecza, prowokuje tylko układ odpornościowy, aby ten nauczył sie produkować przeciwciała.
  Zatem w przypadku zarażenia, ponowne zarażanie nic nie da, oprócz dodatkowego obciązenia układu immunologicznego.
  Raczej trzeba podac metronidazol.

  @ 94 Peryskop

  Widzisz sam jaki jesteś destrukcyjny. Jeśli jesteś taka Pokora biomedyczna i inżynieryjna to napisz jak jest. A nie pleciesz znowu chore bzuryo 300 nikach . I jeszcze sam sobie zaprzeczasz, bo albo jestem teolog amator albo dr z KUL.

 101. Listwa said

  @ 91 Boydar.

  Bo jest juz bezuzyteczna, ponieważ organizm ma juz w sobie teoretycznie idenyczne szczepy i nie ma sensu ich wstrzykiwanie, bo organizm i tak zacznie reagować immunologicznie.

  Jeśli chodzi o podawanie szczepionki osobom już zarażonym to wygląda to na marketing i zwiekszanie sprzedaży.

  W przypadku konkretnie HPV to poczytałem troche i :

  Jest to wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) i jest kojarzony i łączony z rakiem szyiki macicy, stąd duże nim zainteresowanie. Szczepionka to Gardasil.

  Jest bardzo wiele odmian i mutacji wirusów i trzeba dobrego eksperta wyspecjalizowanego w tym zakresie, zwykłe wykształcenie medyczne jest za słabe.
  Cechą tej grupy wirusów jest : „może on pozostać w uśpieniu przez wiele lat i nie wykazywać żadnych objawów. U zdecydowanej większości kobiet, które zostały zarażone HPV nie rozwijają się żadne objawy, ani nie mają żadnych problemów z nieprawidłowymi rozmazami cytologicznymi. Ponieważ istnieją różne szczepy wirusa HPV, eksperci do dzisiaj nie wiedzą, które zakażenie wirusem będzie mogło mieć wpływ na raka szyjki macicy, a które nie. Ma to też silny związek z ogólną odpornością człowieka.”

  Dodatkowo jest informacja , że „​​system odpornościowy ludzkiego organizmu usuwa HPV w ciągu dwóch lat w dziewięćdziesięciu procentach (70 % w ciągu roku). Bez szczepionki”

  Ale że HPV ma niby związek z nowotworem , więc są lekarze którzy „dmuchają na zimne” lub chcą zarobic i szczepią. Bo , jak się wydaje, uważają ze uśpiony wirus HPV może doprowadzić do raka. Być może stąd koncepcja, aby zaszczepić osobę już zarażoną HPV , aby organizm zaczął zwalczać już istniejące szczepy, a będące w uśpieniu. Jednak uśpienie wirusa HPV to raczej sprawa własnie prawidłowego działania układu immunologicznego i wcale nie trzeba go pobudzać. .

  Można było obejrzeć wywiad telewizyjny z neurochirurgiem dr Russellem Blaylockiem, który podał kilka wspólnych i mniej znanych faktów na temat wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) i szczepionki Gardasil, o której powiedział, że opiera się na absolutnym kłamstwie. Poniżej przytaczam kilka zdań z wypowiedzi doktora Russella Blaylocka

  1 . Po pierwsze, podstawą jest fakt, że HPV sama z siebie nie powoduje raka szyjki macicy. Masa dowodów wskazuje, że aby wywołać raka szyjki macicy musi nastąpić połączenie, lub koinfekcja z innymi licznymi wirusami i bakteriami. Przykładowo, z wirusami Epsteina bar, czyli ludzkiego herpeswirusa 4 (HHV-4) , HIV , oraz Chlamydii.

  2 . Pigułki antykoncepcyjne i inne leki hormonalne również zwiększają ryzyko związane z HPV .

  3 . Nigdy nie udowodniono, że szczepionki przeciwko HPV zapobiegną rakowi szyjki macicy. Nie ma na to żadnych dowodów naukowych.

  4 . Istnieje ponad sto szczepów HPV, z których tylko około piętnastu może przyczynić się do raka szyjki macicy.

  5 . Szczepionki przeciwko HPV obejmują tylko stosunkowo wąski przedział szczepów, zostawiając furtkę dla więcej niż dwie trzecie niebezpiecznych szczepów. Czyli nadal będzie trzeba wykonywać rutynowe badania na raka szyjki macicy.

  6. Nie zmienia się, ani nie zmniejsza częstotliwość występowania raka poprzez otrzymanie szczepionki. Badania wykazują, że ludzki układ odpornościowy rozwija oporność dla szczepów zawartych w szczepionce, jednocześnie umożliwiając innym dominację..

  7. Strona CDC stwierdza, że ​​system odpornościowy ludzkiego organizmu usuwa HPV w ciągu dwóch lat w dziewięćdziesięciu procentach (70 % w ciągu roku). Bez szczepionki!

  8. Jedno z najpotężniejszych sprawdzonych połączeń z HPV, które zwiększają ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy jest palenie. Kobiety, które palą, mają 2,3 razy większą częstość występowania zmian przedrakowych, które prowadzą do raka szyjki macicy.

  http://www.pepsieliot.com/wirus-hpv-szczepionka-czy-raczej-postawic-na-wzmacnianie-odpornosci/

  W przypadku gdy organizm przegrywa walkę z wirusem to: „Istnieje około 100 typów tego wirusa, z których część powoduje łagodne zmiany w postaci brodawek na skórze (kurzajki, brodawki stóp) oraz kłykcin kończystych, czyli kalafiorowatych guzków na narządach płciowych i w okolicach odbytu. ”
  Dlatego nazwany jest brodawczak.

  W połączeniu z innymi czynnikami może dojść do powstania nowotworu szyiki macicy.

  „Wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko i stosunkowo łatwo podlega zogniskowaniu. Zakłada się, że nawet około 50% populacji ludzkiej w ciągu swojego życia było choć raz zakażonych wirusem HPV. Wirus ten rozprzestrzenia się poprzez kontakt z naskórkiem (co powoduje pojawienie się tzw. kurzajek lub brodawek stóp) oraz drogą płciową u osób aktywnych seksualnie. Zdarza się, że do zakażenia wirusem HPV typowym dla narządów rodnych dochodzi w czasie porodu, kiedy to matka zaraża dziecko. U większości osób wirus HPV znajduje się w fazie latencji, czyli pozostaje nieujawniony ze względu na działanie mocnego układu immunologicznego, a po pewnym czasie zakażenie samoistnie ustępuje.”

  Warto poznać:
  „Dieta , która zawiera duże ilości witaminy B12 i kwasu foliowego jest w stanie obniżyć o 79 % możliwość zakażenia HPV i zablokować powstanie raka szyjki macicy, kiedy już się jest zarażonym wirusem HPV. Witamina C, kurkumina, kwercetyna i inne flawonoidy są silnymi inhibitorami wobec raka szyjki macicy.

  10. Powyższe kombinacje dietetyczne okazały się mieć znacznie większy wpływ na zakażenie tym wirusem niż szczepionka przeciwko HPV.

  11 . Wszystkie twierdzenia marketingowe są fałszywe. Jest to jedna z największych i najbardziej szkodliwych niespodzianek medycznych naszych czasów .

  12 . Oficjalnie szczepionki były związane z około setką ofiar śmiertelnych, a 500 osób zostało trwale chore. Liczby te są oparte na dobrowolnych zgłoszeniach, co w praktyce oznacza, że jest to mniej więcej 10% procent przypadków. Zdecydowana większość przypadków nie jest zgłaszana. Można zatem uznać, że około 5000 młodych kobiet zostało poszkodowanych przez szczepionki .
  Rak szyjki macicy jest jednym z najrzadszych nowotworów w Stanach Zjednoczonych, z 12000 przypadkami zachorowania zgłoszonymi w ciągu roku i 4000 zgonami. Co za tym idzie, liczba dziewcząt i kobiet, które doświadczają poważnych powikłań po zastosowaniu szczepionki przewyższa liczbę zgonów .

  13 . Skutki uboczne szczepionki Gardasil to: stwardnienie rozsiane, zapalenie mózgu, ślepota, zapalenie osierdzia, śpiączka i śmierć, a także wiele innych.”

  „Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV ) jest bardzo powszechnym wirusem. Wiadomym jest, że aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy należy wykonywać badania cytologiczne. Albowiem nieprawidłowe badanie cytologiczne, a nawet dysplazja szyjki macicy (atypowe – lub nieprawidłowe – komórki, sygnalizują możliwość rozwoju raka szyjki macicy).

  Jednakże, jeden z istotnych składników odżywczych, czyli kwas foliowy, a także witaminy z grupy B, w tym szalenie ważna B12, jak wykazano, są kluczowymi czynnikami, czy u zarazównej wirusem kobiety nastąpią zmiany w komórkach szyjki macicy.
  Dlatego bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie wirusa, ale nawet kiedy to nie następuje, często z powodu źle pojętego wstydu osoby chorej, można dietą bardzo sprawę załagodzić. Operacja jest ostatecznym rozwiązaniem.”

  Zatem wcale nie wydaje się aby podawanie szczepionki przeciw HPV gdy osoba jest już zarazona tym wirusem jest właściwe.

  Ale zapewne znajdą się rózne oceny róznych lekarzy. I na to trzeba znaleźć lek.

 102. revers said

  To nie kult tylko wielki bizness, wielkich korporacji w ktorym nie liczy sie zdrowie i zycie czlowieka.

  Juz w mediach od rana szczebiocza rozne tamponkowe celebrytki i olwajsowe na skrzydelkach prezeneterki radiowe o szczepieniu psa, z sugestia ze nastepny do szczepienia jest wlasciciel czworoniga, nie mowiac o politach jak nie hrabia Monte Christo Potocki ktory w studiach TV zaczepia kolesi, byc moze dla oka nieszkoddliwa dawka nie stezonej soli fizjologicznej, zeby nie padl za wczesnie przed kamerka tv.

 103. Boydar said

  Pan czegoś chyba nie zrozumiał i rozpaczliwcem zasuwa przez Atlantyk. Szczepionka przeciw wściekliźnie podana jest w formie (wcześniej określiłem to jako stadium) wywołującej reakcję obronną organizmu wręcz natychmiast. W dodatku wirus jest martwy, co nie niesie innych skutków. Zanim ten od psa zdąży zabić w normalnym porządku spraw, już mamy (po dwóch tygodniach) wyprodukowane dzięki szczepionce antyciała a prawdziwe zagrożenie jeszcze sobie dopiero dojrzewa. To jest sztuczka, myk, patent.

  ——
  Genau.
  Der Betreiber

 104. Listwa said

  I jeszcze jedno:
  Obecnie szczepionki to martwe szczepy i adiuwanty, czyli substancje wspomagające działanie szczepionki przez swoją toksyczność.
  Przy HPV i zarażonej juz osobie, to raczej adiuwanty ewentualnie pobudzają układ immunlogiczny do ataku na przebywający juz w oraganizmie teoretycznie identyczny wirus HPV, niz sama szczepionka i zawarty w niej wirus HPV.

  Czyli idea szczepienia i tworzenie przeciwciał jest raczej nieistotna, liczy się tylko adiuwant w połączeniu z martwym szczepem wirusowym, który w efekcie pobudza układ immunologiczny (albo ma w założeniu pobudzić, bo wygląda na to, że jeśli HPV jest w uśpieniu to układ działa).

 105. Listwa said

  @ 102 Boydar

  To pan jakoś nie może się zorientować. Mówimy tu ogólnie o szczepionkach i idei szczepionek. Mogą być pewne róznice przy poszczególnych chorobach. Pan może usiąść i opisać poszczególne przypadki.

  Przy HPV to właściwość długiego uśpienia wirusa i kojarzenie go z przyczynami nowotworu.

  Przy wściekliźnie specyfika polega na tym , że „Do dzisiaj nieznany jest lek przeciwko wściekliźnie. Jeśli nie wystąpiły objawy choroby, podejmuje się próbę zastosowania uodpornienia bierno-czynnego, polegającego na podaniu antytoksyny i serii szczepionek podawanych w mięsień naramienny lub podskórnie (dawniej szczepionkę podawano w mięsień brzucha ze względu na specyficzne ukrwienie – nie stosuje się już tej metody).

  Uodpornienie uzyskane na drodze biernej chroni chorego do momentu uzyskania odporności czynnej. Chorym szczepionym wcześniej nie podaje się surowicy. Czynne uodpornienie organizmu możliwe jest dzięki długiemu okresowi wylęgania.”

  Bo nie ma leku i lepszej metody leczenia osób zarażonych i jest na szczęście długi okres wylęgania wścieklizny.

  „Z racji na brak możliwości skutecznego leczenia wścieklizny podstawowe działanie sprowadza się do szeroko zakrojonych metod profilaktycznych. Podstawowe metody zapobiegania nakierowane są na eliminację rezerwuarów wirusa wścieklizny w środowisku”

 106. Boydar said

  Panie Listwo, kopie Pan sam pod sobą głęboki wilczy dół. Co może być przenośnią nietrafioną, gdyż w tym dole siedzi Pan wg. mnie już dawno, tylko obecnie domaga się Pan intensywnie naszego towarzystwa.
  Jeżeli Pańska wiedza i przedstawiony sposób rozumowania znajduje odzwierciedlenie także w Pańskich wywodach natury teologicznej (co zwykłemu człowiekowi niezmiernie trudno stwierdzić ad hoc z uwagi na ulotność przedmiotu rozważań), to stawia to pod znakiem zapytania całość Pańskiego autorytetu. Nie można być inteligentnym w jednym miejscu a zupełnym idiotą tuż obok. Tak się zdarza wyłącznie w relacjach „mocnych facetów” z kobietami.

 107. Listwa said

  @ 105 Boydar

  Czyli?
  Nie zachwalaj pan tak tego swego towarzystwa chachłackiego.
  Już napisałem, musisz pan dyndać między porażką a ambicjami. Także w skutek zamiłowania do jałowego memłania.

 108. Boydar said

  Zdałem sobie sprawę, że w imieniu ludzkości powinienem być Panu wdzięczny. Oprócz innych aspektów, stanowi Pan egzemplifikację szczepionki na głupotę. Choć tak samo jak w przypadku wynalazku Pasteura u niektórych występują silne odczyny poszczepienne.

  A więc dziękuję.

 109. La Reine Toronto said

  ad :107 dlaczego Pan nie uszanuje pogladow drugiego czlowieka? jest Pan ciagle w defensywie a to juz niedobrze.

 110. Boydar said

  Heavy Duty, Królewno … taka karma 🙂

 111. Listwa said

  @ 107 Boydar

  Możesz pan się kłaniać w pas i to jest postawa właściwa. Jednak na pana miejscu, zamiast dziękować zbyt długo i walić fałszywe ukłony, to zacząłbym szukać już nie szczepionki, a antidotum na ból dupy z powodu braku możliwości zdobycia, pożądanego i wybujałego w swej ambicji, dla siebie autorytetu.

  Bo zniszczenie mojego nic panu nie pomoże w uzyskaniu takiego dla siebie. Tu nie ma automatu.

  A teksty pisane ulotne nie są. Także te pana memłanie. Życze owocnego dyndania.

  A co do szczepionek, to napisz pan jak jest. Razem z Peryskopem możecie popracować. Macie zresztą podobne bóle dupy. .

  ——
  P. Boydar już to przekonująco opisał. Powtórzę własnymi słowami:
  Niektóre (niektóre!) szczepionki mogą przyspieszyć reakcję immunologiczną organizmu tak, że wyprzedzi ona skutki „prawdziwego” zarażenia, które rozwija się wolniej. Organizm będzie zatem przygotowany na kolejny atak.
  Admin

 112. Listwa said

  @ 92 RA.dio active.

  „mlody człowiek barierę krew mózg rozwija po 3 roku życia…”

  – z tego co mi wiadomo, proces rozwoju bariery krew/mózg rozpoczyna sie po 6 miesiącu zycia i kończy do drugiego roku.
  prosze sprawdzić.

  Dlatego wstrzymanie szczepień do ukończenia drugiego roku ma sens. A w pokarmie od matki dziecko otrzymuje przeciwciała i z tego co mi wiadomo , chyba posiada takie do 6 miesięcy od zakończenia karmienia mlekiem matki. W miedzy czasie układ immunologiczny dziecka uczy sie róznych zarażeń i buduje własny układ budowy przeciwciał.

 113. Boydar said

  Mam Chrystusa, jest i Pan Gajowy, moja Mama jeszcze żyje; po co mam „po szerokim szukać świecie tego, co jest bardzo blisko” ?

 114. Boydar said

  Panie Rura, w tym konkretnym przypadku nie ma zastosowania „a ostatni będą pierwszymi”. To jeden z wyjątków.

 115. revers said

  Ale to byla szczepionka na grype nie na wscieklizne, ze moze zaczac sie szczepic nie psa, wlasnie idzie pora zmian jesienno-zimowych lub wczesna wiosna zima-wiosna szczepienia na grype.

  Zreszta duzo lekarstw, zwlaszcza tych uspokajajajacych, antydepresantow jak Prozac zaczynalo sie od nazw handlowych dla psow, potem wciskano masowo ludziom pod innymi nazwami z roznym skutkiem bo czesto zdarzalo sie ze pies po takich srodkach medycznych reagowal szalem i wscieklizna demolujac pod niobecnosc pana domu wnetrze mieszkania.

 116. osoba prywatna said

 117. VA said

 118. Listwa said

  P. Boydar już to przekonująco opisał. Powtórzę własnymi słowami:
  Niektóre (niektóre!) szczepionki mogą przyspieszyć reakcję immunologiczną organizmu tak, że wyprzedzi ona skutki „prawdziwego” zarażenia, które rozwija się wolniej. Organizm będzie zatem przygotowany na kolejny atak.
  Admin

  – E, tam opisał, a juz nie przekonująco, gdyz wyciągnął specyficzny przypadek wścieklizny i nim neguje moje wpisy.

  To co napisałem, że nie ma sensu podawać szczepionek po zarażeniu podtrzymuje. Wrócę na chwile do HPV, pewna osoba zwróciła się:

  „Około czterech miesięcy temu pierwszy raz odwiedziłam gabinet ginekologiczny (mam 21 lat), gdyż rozpoczęłam współżycie i chciałam kontrolować moje zdrowie. Lekarka powiedziała mi wtedy, że jestem zarażona wirusem brodawczaka narządów płciowych. Bardzo mnie to zaniepokoiło.

  Mój partner jest gotowy zapłacić za szczepionkę, ale najpierw chcę mieć pewność, że to w ogóle ma sens. I czy naprawdę nie ma innego sposobu na pozbycie się tego świństwa? Martwi to zarówno mnie, jak i mojego partnera, dlatego proszę o radę i odpowiedzi na moje pytania. ”

  Odpowiedż:

  „Nikt jednak nie odpowie Pani na pytanie, czy jeśli Pani się obecnie zaszczepi, pomoże to zwalczyć obecne zakażenie. Nie sądzę, że tak się stanie, ponieważ nie ma skutecznego leczenia przeciwwirusowego w przypadku zakażenia wirusem HPV. Usunięcie zmian spowoduje jedynie, że ich nie będzie, ale nie zwalczy się wirusa.

  Naturalny przebieg zakażenia jest bardzo różny. Wirus może przebywać w formie uśpionej przez wiele lat, nie dając żadnych objawów. Zakażenie wirusem HPV może objawić się wiele lat po dostaniu się wirusa do organizmu. Istnieją możliwości przeprowadzenia badań w kierunku zakażenia wirusem HPV. Badania te wykrywają kilkanaście typów wirusa. ”

  dr n. med. Barbara Grzechocińska – ginekolog – położnik, endokrynolog

  Czyli to co pisałem wcześniej, również szczepienie przeciw HPV po zarażeniu wydaje sie bezsensowne. Żadne stymulowanie układu odpornoścowego szczepionką raczej nic nie da.

  I to dotyczy wiekszości szczepionek.

  Przypadek wścieklizny jest szczególny i jeśłi pan Boydar zamierza rozciągnąć ten przypadek na wszystko, to oczywiście zabredzi.

  Wścieklizna jest generalnie chorobą śmiertelną i jak podaje Wojskowy Instytut Medyczny , Śmierć następuje w ciągu tygodnia od wystąpienia objawów. Do chwili obecnej na świecie stwierdzono zaledwie kilka przypadków powrotu do zdrowia pacjentów z objawami wścieklizny, nie ma skutecznego leku przeciw wściekliźnie. Okres wylęgania wynosi zazwyczaj 1-3 miesiące (najkrócej 10 dni).

  „Jeśli agresywne zwierzę nie ma świadectwa szczepienia przeciw wściekliźnie konieczne jest leczenie zapobiegawcze w postaci szczepionki.

  W przeciwieństwie do większości szczepionek, które stosuje się przed dojściem do zakażenia, szczepionka przeciw wściekliźnie działa skutecznie podana już po zakażeniu wirusem. Warunkiem jest podanie jej zaraz po ugryzieniu przez chore zwierze, czyli przed wystąpieniem objawów choroby. (Wówczas szczepionka jest już nieskuteczna ).

  Jak ustalić – czy ugryzienie przez psa, czy inne zwierzę zaraziło nas wścieklizną? Niestety jest to niemożliwe poprzez badanie osoby ugryzionej przez zwierzę. Jak dotąd nie wymyślono testów, które mogłyby wykryć w organizmie człowieka obecność wirusa tuż po jego wniknięciu. Jedyne co można uczynić to sprawdzić czy zwierzę, które nas ugryzło jest chore.”

  „Rozpoznanie choroby w większości przypadków stawia się pośmiertnie w oparciu o wykrycie wirusa w mózgu. Możliwe jest także wykrycie wirusa u chorych ludzi i zwierząt w ślinie, płynie mózgowo-rdzeniowym lub w bioptacie mózgu.

  Śmiertelność choroby wynika z braku swoistego leczenia. Chory wymaga obowiązkowej hospitalizacji w ramach intensywniej terapii. Osoba chora jest potencjalnie niebezpieczna dla otoczenia, gdyż w ślinie chorego znajduję się duża ilość wirusa. ”

  Czyli co?

  Zgodzę się w tym jednym przypadku, że podanie szczepionki po zarażeniu jest właściwe i sensowne. Być może jest jeszcze kilka przykładów, ale w zdecydownej większosci, o ile nie we wszystkich , podawanie szczepionki po zarażeniu jest bezsensowne. I nie nalezy przykładu wścieklizny traktować jako powszechnego, tylko podawać go jako wyjątek.

  Bierze się to stąd, że „Wirus wścieklizny jest typowym wirusem neurotropowym, czyli szerzy się i namnaża w układzie nerwowym”
  Trzeba tu rozróżnic moment ukąszenia i aktywności wirusa. W przypadku wscieklizny jest to ok. 1-3 miesiące, czas uzyskania uodpornienia i przciwciał, to przynajmniej 10-14 dni, Czyli można wykorzystać pewien okres od ukąszenia przez zwierze do momentu przedostania sie wirusa do układu nerwowego i jego odpowiedniego namnożenia. W tym czasie i tylko w nim jest sesnowne podanie szczepionki, aby zastymulowany organizm zaczął wytwarzać odpowednie przeciwciała. Gdy już wirus stanie się aktywny i wystąpią objawy wtedy jest w zasadie śmierć i szczepionka nic nie da.

  Jest to leczenie zapobiegawcze niestety, bo może się zdarzyć że wirus uaktywni się w szczególnych przypadkach po 10 dniach lub organizm nie wytworzy dostatecznej ilości przeciwciał, wtedy taka osoba raczej nie opuści oddziału intensywnej terapii. .

  Gdyby był odpowiedni lek lub srodek, jak np. surowica przeciwko jadowi węza, zapewne nikt nie podawałby szczepionki.
  Ale przyznaje, w przypadku wścieklizny podanie sczeponki jest własciwe pod warunkiem dotrzymania terminu.

  Przy okazji :
  „Układ odpornościowy u dzieci kształtuje się stosunkowo powoli, bo aż do około 12. roku życia, kiedy zaczyna działać tak, jak układ odpornościowy osoby dorosłej. Do tego czasu dziecko uczy się rozpoznawać atakujące je bakterie i wirusy i właściwie na nie reagować. Rozwijający się układ odpornościowy nie zawsze jest w stanie ustrzec dziecko przed zakażeniem tak skutecznie, jak w przypadku dorosłego. Młodsze dzieci są w związku z tym bardziej narażone na rozwój choroby, gdy dojdzie do kontaktu z czynnikiem infekcyjnym. Należy jednak pamiętać, że przebycie infekcji ma ten duży plus, że jest naturalną drogą do nabycia odporności na otaczające nas patogeny.”

  Lek. med. Magdalena Zasada

  Linki na których sie oparłem:
  http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/klykciny-konczyste-czy-warto-szczepic-sie-po/88046/1/
  http://www.medycynatropikalna.pl/chorobazakazna/49/w%C5%9Bcieklizna
  https://www.pfm.pl/baza_chorob/niebezpieczne-infekcje/leczenie-wscieklizny—tylko-szczepionka-chroni-przed-zgonem/855
  http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,wscieklizna-u-ludzi-i-zwierzat—objawy–leczenie,artykul,1644491.html
  https://diag.pl/pacjent/odpornosc-czyli-jak-to-wszystko-dziala/

 119. Boydar said

  Proszę nie obracać kota ogonem, Panie Listwa. W żadnym komentarzu nie uogólniłem swoich uwag na wszystkie możliwe szczepionki czy „szczepionki”, od (79) cały czas konsekwentnie mówię wyłącznie o wściekliźnie. Choć gdybym się uparł, podać mógłbym przykłady analogiczne. Wtedy jednak nie byłaby to wiedza moja, tylko netu. A o wściekliźnie wiem „od zawsze”, czyli prezentuję wiedzę poniekąd własną.
  Panu natomiast zdarzyło się pomylić bez najmniejszej żenady rozwój choroby wirusowej/bakteryjnej z reakcją immunologiczną organizmu na toksynę. Konkretnie zawartą w jadzie kobry, co zresztą natychmiast wytknął Pan Bryś w (80).

  „… wyciągnął /Boydar/ specyficzny przypadek wścieklizny i nim neguje moje wpisy …”

  Jedyne co neguję to herezja i arogancja. Herezję sprzedaje Pan Listwa najlepszej jakości choć fucktycznie nieczęsto, natomiast Arogancja to imię Pańskiego alter ego.

 120. Boydar said

  A skoro już rozmawiamy o takich sprawach, proszę przeczytać „dobrą nowinę”, nie tylko Pan Listwa, oczywiście

  http://www.newsweek.pl/swiat/sanofi-pasteur-koniec-surowicy-fav-afrique-ukaszenia-wezy-,artykuly,370256,1.html

 121. Listwa said

  @ 119 Boydar

  Wreszcie się wydało skąd u pana tyle jałowego memłania. Pan przemyśli raz jeszcze , czy warto ograniczać się tylko do swej wiedzy własnej.

  Wpis @ 74 dotyczył wszystkich szczepionek i nie był zawężony tylko do wścieklizny. Wpis @ 77 również
  We wpisie @ 78 starałem się podac jakąś analogie, aby lepiej wyrazić co chce przekazac w kwestii ponownego zarażania osób juz zarażonych. Czasami tak „odwracam kota ogonem”.
  Pan tam widzi coś o „reakcją immunologiczną organizmu na toksynę”? Bo ja nie.

  Ale ta pana koncepcja memłania ma jedną pozytywną cechę, trudno oskarżyc o herezje i arogancje.

  Ale panie panie Boydar wole byc arogancki niz dac sie panu „wodzic za nos”. Bardzo mi przykro, ale nie pohandlujemy.

  ——
  Panie Listwa, niech Pan skończy… to się robi dość żałosne.
  Pan Boydar nigdzie nic nie UOGÓLNIAŁ, lecz stwierdza, że NIEKTÓRE szczepionki mogą mieć zastosowanie nawet już po zarażeniu organizamu. NIEKTÓRE.
  Admin

 122. Boydar said

  Ulżyło mi 🙂

 123. Listwa said

  Boydar

  Spoko i tak pan nie masz towaru.

 124. Boydar said

  To prawda, nie mam. Ale za to oferuję wyobrażenia, pierwowo miczurinskowo sorta; powiem Panu, że idą jak świeże pączki, z wisienką. Czasem nawet ludzie chcą samą wisienkę, prawda że dziwne ?

 125. Listwa said

  @ 121

  Raczej nieliczne, a nie niektóre. Najprawdopodobniej jest to tylko przypadek wścieklizny.

  Przy czym zastanawia, który moment należałoby uznać za zarażenie. Po ukąszeniu przez chore zwierze żaden test nie jest w stanie wykryć wirusa, organizm nie produkuje przeciwciał (robi to dopiero po podaniu szczepionki) nie ma żadnych objawów choroby generalnie przez najbliższy miesiąc, czasami przez trzy. Wszystko jest tak, jakby zarażenia w ogóle nie było, dopiero po 1-3 miesiącu, jest atak wirusa i po 7 dniach śmierć.

  Brak aktywności wirusa jest identyczny ze stanem braku zarażenia, co daje czas na skorzystanie ze szczepionki jako leczenia zachowawczego.

  Mozna też ukąszenie uznac za zarazenie, wtedy szczepionka podana jest po zarażeniu i ma sens takie działanie medyczne.

  ——
  Noooo… widzę u Pana postęp w rozumieniu szczepionek i odróżnianiu ogólnej zasady od szczególnych przypadków.
  Admin
  ——


  ——-
  Dla mnie żałosne było to: „Murwa Kać, przecież Ci napisałem jak na płocie – „Istotne są stadia rozwoju i reakcja na nie” !” (wpis @ 85)
  Jest to na poziomie pisania o mamusi, wisienkach i posiadaniu Chrystusa. Również to: „Tylko wtedy „skaczę” kiedy mądrołki różnej proweniencji wprowadzają przez zakrystię fałszywy przekaz w przestrzeń publiczną. I nic na to Pan Listwa nie poradzi, „mojego albo jej” (wpis @ 88)

  Napisałem jednoznacznie „Przypadek wścieklizny jest szczególny i jeśli pan Boydar zamierza rozciągnąć ten przypadek na wszystko, to oczywiście zabredzi. „(wpis@ 118), podkreślam słowa : jeśli zamierza.

  Sam wybrał pisanie o herezjach, kotach, dołach, egzemplifikację szczepionki, zamiast przyłożyć się do pisania rzeczowego i jednoznacznego.
  I to też jest żenujące.

 126. Listwa said

  Tak było znacznie wcześniej niż piątek 13.

 127. Lara said

  Lizaty bakteryjne. Czyli doustne szczepionki. Je na pewno można stosować zarówno prewencyjnie, w celu ograniczenia np. nawrotów zapaleń bakteryjnych, jak i w trakcie infekcji – obok antybiotyków.
  Ale efekt jest mocno nieprzewidywalny.
  I lekarze kombinują.
  Najtrudniej trafić z dawką. Naprawdę umieją ją określić lekarze, którzy z danym lizatem prowadzili badania kliniczne. Albo przynajmniej są oczytani w fachowej literaturze.

  Dobry research Pana Listwy nt. HPV.
  Na razie (na szczęście) w kalendarzu szczepień na 2017 r. nie znajduję tej szczepionki jako obowiązkowej.

Sorry, the comment form is closed at this time.