Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Linia Św. Michała Archanioła i jej zagadkowe

Posted by Marucha w dniu 2017-10-11 (środa)

Linia św. Michała Archanioła – odkryta stosunkowo niedawno – łączy na mapie w linii prostej siedem klasztorów i sanktuariów związanych bezpośrednio z Archaniołem Michałem. Zaskakujący jest również fakt, że wszystkie te miejsca znajdują się w dużych odległościach od siebie (od Irlandii do Izraela), które w trzech przypadkach są identyczne.

Cios miecza

Według tradycji i legend linia św. Michała Archanioła symbolizuje cios miecza, który Archanioł zadał diabłu, aby strącić go do piekła po bitwie w niebiosach między wiernymi aniołami a buntowniczymi, którzy odwrócili się od Boga i wybrali Lucyfera.

Zaskakujący jest fakt, że wszystkie siedem sanktuariów ułożonych jest w jednej, prostej linii, a gdyby tego było mało, to trzy najważniejsze z nich leżą w dokładnie w tej samej odległości od siebie: piękne i słynne opactwo Mont Saint-Michel, na granicy francuskich regionów Normandia i Bretania; Sacra di San Michele, we włoskiej dolinie Susa, Piemont oraz sanktuarium Monte Sant’Angelo na włoskiej górze Gargano, w regionie Apulia.

Le Mont Saint-Miche

Według niektórych interpretacji takie ułożenie tych sanktuariów nie jest przypadkowe, lecz jest swego rodzaju napomnieniem św. Michała Archanioła dla ludzkości, że należy zawsze szanować prawa Boskie i czerpać z nich dobro, bowiem Jego moc jest nieskończona.

Interesujące jest także to, że w dniu przesilenia letniego tajemnicza linia idealnie zrównuje się z zachodzącym słońcem.

Przypadek czy jednak nie?

Linia św. Michała Archanioła i jej miejsca

Linia rozpoczyna swój bieg w Irlandii, na bezludnej wyspie Skelling Michael (Skała Michała), gdzie Archanioł Michał ukazał się św. Patrykowi, aby pomóc mu wyzwolić kraj od demonów.

Skała Michała

To właśnie tam w VI wieku założono klasztor z zabudowaniami zewnętrznymi (dolny i górny ogród) oraz wewnętrznymi, na które składał się m.in. kościół św. Michała, dwa oratoria oraz siedem kamiennych cel w kształcie uli.

Dalej linia biegnie na południe i zatrzymuje się w Anglii na Górze Świętego Michała (St. Michael’s Mount), na wyspie u wybrzeży Kornwalii w zatoce Mount’s Bay.

Dzieli ją niecałe 400 m odległości od lądu, dlatego też w czasie odpływu przyłącza się do kontynentu.

Zgodnie z miejscowymi legendami to właśnie tutaj Archanioł Michał w 495 roku objawił się
i rozmawiał z grupą rybaków.

Bernardyni zamieszkujący wyspę zbudowali na niej w XII wieku kaplicę św. Michała Archanioła, która uległa zniszczeniu podczas trzęsienia ziemi. Kościół odbudowano dopiero pod koniec XIII wieku.

Tajemnicza linia św. Michała Archanioła wędruje następnie do Francji, na inną słynną wyspę, a mianowicie na Wzgórze św. Michała (Mont Saint-Michel) w południowo-zachodniej Normandii. Miejsce to połączone jest z lądem groblą długości 1800 metrów.

Wzniesione na wyspie sanktuarium św. Michała Archanioła jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc turystycznych we Francji, a od 1979 roku widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Legenda tego miejsca głosi, że w 709 roku Archanioł Michał ukazał się świętemu Aubertowi
i poprosił go o wybudowanie kościoła na skale.

Pomimo tego, że budowę rozpoczęto natychmiast, prace zakończono dopiero w IX wieku.

Czwarte sanktuarium leży ok. 1000 km dalej w Dolinie Susa w Piemoncie. Klasztor Sacra di Sant Michele znajduje się na szczycie góry Pirchiriano.

Legenda głosi, że wybudował go pod koniec X wieku pustelnik św. Giovanni Vincenzo na polecenie Archanioła Michała. Przez wieki sanktuarium sukcesywnie rozbudowywano.

O kolejne 1000 km w linii prostej na Półwyspie Gargano mieści się Sanktuarium św. Michała Archanioła, którego budowę rozpoczęto w 490 roku, kiedy to po raz pierwszy Archanioł objawił się biskupowi Siponto – świętemu Lorenzo Maloriano, mówiąc:

„Ja jestem Archanioł Michał, stojący przed obliczem Boga. Grota jest mnie poświęcona; ja jestem jej strażnikiem. Tam, gdzie się otwiera skała, będą przebaczone grzechy ludzki. Modlitwy, które będziecie tu zanosić do Boga, zostaną wysłuchane. Idź w góry i poświęć tę grotę dla kultu chrześcijańskiego”.

Grota św. Michała Archanioła na Monte Gargano cieszy się tytułem Niebiańskiej Bazyliki. Wydarzyło się w niej wiele cudów, słychać było nawet anielskie śpiewy, a ona sama jest jedyną świątynią na świecie, która nigdy nie została poświęcona ludzką ręką.

Od 1996 roku sanktuarium opiekują się polscy księża ze zgromadzenia św. Michała Archanioła, tzw. michalici.

Ostatnie dwa sanktuaria znajdują się w Grecji i Izraelu. Pierwszy z nich ulokowany jest na greckiej wyspie Simi w miejscowości Panormitis.

Świątynia słynie z trzymetrowej ikony patrona wyspy i żeglarzy – Michała Archanioła.

Jest to jeden z największych na świecie wizerunków świętego. Zgodnie z miejscową tradycją pielgrzymi, którzy proszą św. Michała Archanioła o pomoc, muszą mu obiecać coś w zamian.

Linia św. Michała Archanioła kończy swój bieg w Izraelu, a dokładnie w klasztorze na Górze Karmel w Hajfie.

Góra Karmel

Siedem miejsc ułożonych w linii prostej, odległych niekiedy o tysiące kilometrów, powiązanych ze św. Michałem Archaniołem – przypadek, czy rzeczywiście zamierzony układ?

Trudno nam dziś to zweryfikować, aczkolwiek sam fakt istnienia takiej linii wydaje się intrygujący…

https://www.odkrywamyzakryte.com

Komentarzy 18 to “Linia Św. Michała Archanioła i jej zagadkowe”

 1. Nie znalazłem co prawda wizerunku św. Michała z bejsbolem, ale znalazłem wizerunek św. Michała z mieczem. Miecz, to taki średniowieczny bejsbol.

 2. ojojoj said

  Mapa:

  https://crepanelmuro.blogspot.com/2011/07/tav-la-visione-spirituale-e-occulta.html

 3. Boydar said

  To niestety dowód, że Chazarstwo to nie żydzi. O ile nasi antenaci mieli rozeznanie.

 4. Jerzy G. said

  Pewno że chazarowie to nie żydzi. To ludność ałtajska (mongolsko-turecko-mandżurska) która uległa judaizacji.

  Polacy to też nie żydzi, a zostali zjudaizowani bardziej od chazarów.

 5. RA.dio active said

  Najkrótsza trasa z punktu a do punktu z.
  W dodatku oświetlana przez słońce żeby się nie zgubić po pijaku;))))
  Ziemia jest płaska jak naleśnik.

 6. Boydar said

  Ale to znaczy, że nie byli postrzegani w puli zagrożeń co najmniej do VI wieku, ,Panie Jerzy.

 7. Nemo said

  Nie ma przypadków… Etc…

 8. Tak bardziej topornie:
  http://www.digart.pl/zoom/4733837/sw_Michal_Archaniol_II.html

 9. re1truth2 said

  Włochy – Sacra di San Michele – Valle di Susa

 10. re1truth2 said

 11. narozniak said

  a cóż my tam mamy na wybrzeżu Francji w pkt 3

 12. Takich „dziwnych” linii jest dużo więcej.

  https://bialczynski.pl/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/dzieje/arkona-stonehenge-piramida-cheopsa-czyli-kilka-niesamowicie-dziwnych-map-slowianie-wikingowie-scyci/

  http://www.swietageometria.info/geometryczne-siatki-ziemi?start=1

  http://www.rech-pospolita.ru/kosmicheskie-tayny-vavelya.html

  https://forum.wybudzeni.com/index.php?topic=2109.0

  ______________________________________________________

  Dla mnie najciekawszym miejscem na Ziemi jest Wielka Piramida zwana dla zmyły Piramidą Cheopsa. Drugim takim miejscem jest Stonehenge. Trzecim, najbliższym memu sercu jest Ślęża, leżąca na przecięciu linii Stonehenge – Jasna Góra – Łysa Góra – Góra Zamkowa w Kijowie – i dalej aż do Cypla Kamczatki z Linią Arkona – Piramida Cheopsa – poprzez Czarnotyn w Bramie Morawskiej.

  http://pedeka.pl/2016/03/24/swieta-gora-sleza-tajemnice/

  http://dzienniklesny.pl/turystyka/gora-slowian-sleza/

  https://www.slawoslaw.pl/slowianskie-miejsca-kultu-gora-sleza/

  https://www.zlotaproporcja.pl/2015/03/05/sleza-i-zamek-gorka-w-sobotce/

  To tam na rdzennej Ziemi Lęgów – Lęchitów – Lechitów na Śląchsku (Śląsku) w starej Lugii należy lokować serce prastarego królestwa Lechii, które dało nazwę Polechii, Poleszy (ros.: Polszy), czyli Polski, mojej umiłowanej ojczyzny, mojej ukochanej macierzy.

 13. Boydar said

  Być może nie pora jeszcze na podsumowanie, ale nasuwa się kilka pytań. Kto decydował o lokalizacji przybytków i jak to się odbywało. Czy są jakiekolwiek dokumenty obrazujące ten proces. Czy możliwe jest, aby spostrzeżenie (w jednej linii oraz prawie takie same odległości) mogło wyniknąć przypadkiem. Jedynym oczywistym koordynatorem wydaje się Watykan, czy mógł być to ktoś inny ? Czy podobne prawidłowości na podobną skalę spotykamy w innych obszarach geograficznych bądź tematycznych ? Czy przedmiotowe budowle sakralne mają jakieś istotne cechy wspólne ? Czy obecne „załogi” tych obiektów dysponują jakąkolwiek wiedzą odnośnie swego hipotetycznego znaczenia ?

  Pytań jest oczywiście więcej, ale równie dobrze można próbować dowiedzieć się wyników najbliższego totolotka. Oficer prowadzący ostatnio znacząco milczy.

 14. Qwerty said

  Re 13
  Najpierw trzeba by wykropkować na mapie wszystkie takie sanktuaria, następnie zrobić to samo z budowlami o innej tematyce i zobaczyć ile takich prostych linii da się przeprowadzić.
  Chociaż 7 w linii prostej o jednej „tematyce” to faktycznie wydaje się dużo.

  Ale w statystyce jest na przykład tak że przy 100 (może więcej, nie pamiętam, trzeba by policzyć) rzutach monetą jest prawie pewne że raz zdarzy się 7 takich samych wyników w rzędzie.

  Re 12 Hulajdusznik
  „w starej Lugii należy lokować serce prastarego królestwa Lechii
  A nie na Marsie?

 15. Poziomka said

  Jak się ma kilka odnośników to zawsze coś z tego wyjdzie:

 16. Do Pana Poziomki.
  Gratuluję owocnych poszukiwań! Ta mapka to taka swojska poziomka w znaczeniu rodzynka. 🙂
  Od siebie dodam, że napotkałem już takie różne akcje, znaczone ychnim moczem. Uny bałdzo lubiom w zakamuflowany sposób chwalyć siem swoym arbetem. Uny owo zakamufowywanie majom w ychnim neandertalskim blucie.
  Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie Pnie Poziomka i życzę dalszych owocnych poszukiwań kamufowniczych marxów.

 17. Boydar said

  Wydaje się, że niedwuznaczne sugestie zawarte w (14) i (15) odzwierciedlają stan faktyczny. Być może nie do końca, ale przy obecnie dostępnej wiedzy musimy póki co. pogodzić się wszechobecnością chaosu i tej, no, Statystyki.

  Gdyby okazało się być inaczej, świadczyłoby to o istnieniu bardzo sprawnym funkcjonowaniu dość ponadczasowych struktur o zadziwiająco skutecznym wpływie na różne sprawy. Takie struktury z pewnością istnieją, tylko czy na pewno przedmiotowa kwestia leży w obszarze ich zainteresowania w sensie pozytywnym dla ludzkości,

 18. Poziomka said

  @17
  Naturalnie, że istnienie bardzo sprawnie funkcjonujących ponadczasowych struktur ma miejsce co widać każdego dnia gołym okiem kiedy są o dwa, trzy kroki przed nami. Nim się zorientujemy o co tym ponadczasowym strukturom chodziło dostajemy następny orzech do zgryzienia i tak już od stuleci. Zawsze jednak jesteśmy te dwa, trzy kroki za nimi.
  Wydaje mi się, że problem zaczyna się w definicji ludzkości. My ludzie rozumiemy ją zupełnie inaczej aniżeli ponadczasowe struktury – przykład Georgia Guidestones jako pozytywny obszar zainteresowania owych struktur.
  Pozdrawiam

Sorry, the comment form is closed at this time.