Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Prezydent Czech: Krym – zakończona sprawa

Posted by Marucha w dniu 2017-10-11 (środa)

Prezydent Czech Milos Zeman na Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy (PACE) w Strasburgu nazwał utratę Krymu przez Ukrainę „zakończoną sprawą”.

Dodał, że Moskwa zrekompensuje Kijowowi utratę półwyspu.

«Moim zdaniem będzie jakieś odszkodowanie dla Ukrainy — finansowe lub w postaci ropy naftowej i gazu» — cytuje Europejska Prawda słowa Zemana. Jednocześnie podkreślił, że jeśli Ukraina nie zgodzi się na odszkodowanie, wybuchnie «wojna europejska».

https://pl.sputniknews.com

„Odszkodowanie dla Ukrainy”… dobre sobie! 
Admin

Komentarzy 5 to “Prezydent Czech: Krym – zakończona sprawa”

 1. Joannus said

  „Odszkodowanie dla Ukrainy”… dobre sobie!
  Admin

  W ramach odszkodowań wysłałbym pod przymusem dosłownie każdego upadlińca do Banderlandu. Wszak człowiek to największy kapitał,

 2. Przemko said

  kiedy odszkodowania dla ocalałych z rzezi Wołynia i Podola oraz ich potomków (akurat w tym przypadku dzieci dziedziczą roszczenia przodków, bo do tej pory chachły nie zapłacili ani grama złota) ? kiedy odszkodowania za mienie pozostawione za Bugiem? moja ś.p. Babcia już nie żyje, ale coś tam we Lwowie pozostawiła…

 3. Zig said

  Ruska nafta, za którą chachły nie płacą już to pokryła.

 4. Jarema said

  Szydło już płaci banderowcom mimo że brakuje srodkow na lekarzy rezydentów itp.

 5. Tutaj said

  Akurat taką formę załatwienia sprawy na forum międzynarodowym, zaakceptowaną np. przez ONZ itd. uważam za dość sensowną (oczywiście diabeł tkwi w szczegółach). Niemcy, Francja mogłyby poprzeć takie działanie i USA zostałoby samotne na „polu walki” z Putinem. Pozwoliłoby to na normalizację stosunków przy zachowaniu przez Rosję 100% walorów Floty Czarnomorskiej. Podczas negocjacji można by zapewnić media (energię itd) dla Krymu. A tak na marginesie chętnie znów bym się wybrał tam na wczasy…ale to wymaga kilku lat „normalizacji”.

Sorry, the comment form is closed at this time.