Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o W Polsce urodziło się o połowi…
  Bezpartyjna o Jak Św. Tomasz Akwinata recenz…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Dojrzała odpowiedź Azarenki na…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  OSZUST Timothy Snyde… o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Zniewoleni przemocą
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Niemcy upadły. Czas na Bawarię!

Posted by Marucha w dniu 2017-10-12 (Czwartek)

Drzewo genealogiczne może sięgać kilka pokoleń wstecz. Dokumenty pozwalają wywieść korzenie niektórych rodów z dużo odleglejszych czasów. Nie każdego interesuje historia jego rodziny, nie wszyscy pragną wiedzy na temat swych przodków.

Bez względu na to, jak wnikliwe badania przeprowadzimy albo jak daleko posunięta jest nasza ignorancja względem rodowej spuścizny, pamiętajmy o jedynym prawdziwym źródle naszego pochodzenia. Najważniejsza z Ksiąg wskazuje nas jako dziedziców Chrystusa.

W lipcowym numerze Historia Do Rzeczy ukazał się bardzo ciekawy felieton Piotra Semki pt. „Zamek bez krzyża”. Można powiedzieć, że tytuł dokładnie oddaje treść tego tekstu. Z jednej strony mamy zamek – materialny znak średniowiecznego dziedzictwa Europy, z drugiej symbol bez którego całe to dziedzictwo jest pozbawione sensu.

Rzecz dotyczy odbudowy siedziby Hohenzollernów w Berlinie. W 1950 roku poważnie uszkodzoną nalotami budowlę postanowiono zniszczyć jako sprzeczną z chorobą komunizmu. Na jej miejscu postawiono gmach Izby Ludowej – parlamentu NRD. W 1990 r. budowlę rozebrano ze względów technologicznych i zatwierdzono projekt „odbudowy zamku Hohenzollernów”, ale pod nazwą Forum Humboldtów. Władze RFN i Berlina wyrzekły się tym samym prawowitego domu panującego. Nie to jest jednak najbardziej szokujące w tej historii.

Projekt zakłada zwieńczenie kopuły budynku dużym krzyżem, co chroni od całkowitej kompromitacji mecenasów tego przedsięwzięcia. Prace dobiegają końca, lecz spór cywilizacyjny właśnie się rozpoczął. Oto przedstawiciele lewicy podnieśli larum, iż „zamek ma być budynkiem publicznym, w którym wszyscy powinni czuć się jak u siebie. Otwarty dialog kultur nie będzie możliwy, jeśli krzyż na kopule będzie od początku wyznaczał jeden kierunek ideowy” (cyt. za: Semka, 2017).

Nie wszystkie zakątki Niemiec są zdominowane przez trendy upadku. Wyniki przeprowadzonego ostatnio sondażu wskazują, że co trzeci mieszkaniec Bawarii jest zwolennikiem secesji z republiki i ratowania kultury europejskiej w tym kraju.

Katolicki, największy i najbogatszy land państwa, które z winy swych zdemoralizowanych elit może stać się emiratem w środku Starego Kontynentu, chce niepodległości. W świetle kolejnych przykładów bezradności rządu federalnego – których aktualną egzemplifikacją jest próba usunięcia krzyża z reprezentacyjnej instytucji w Berlinie – zbliżająca się rocznica 100 lat okupacji Monachium jest okresem wystarczającym do podjęcia ostatecznej decyzji o odłączeniu się. Ogłoszenie referendum w tej sprawie jest odwlekane przez Berlin. Tegoroczne wybory do Bundestagu mogą być przełomowe.

Paradoksalnie, w drodze do niezależności czynnikiem pozytywnym dla Bawarów są ruchy niszczące Europę. Z jednej strony, działalność komunistów wzbudza wstręt w każdym myślącym człowieku, a więc powinna wzmocnić tendencje niepodległościowe nie tylko w Bawarii. Z drugiej strony lewica powołuje się na „prawo do samostanowienia”, a więc zdobywszy wpływy w rządzie powinna działać systemowo na rzecz swobody wszystkich, którzy tego zapragną.

Niestety, lewica wyrzekła się nie tylko wiary, ale i rozumu: działa w ten sposób, że gdyby pewna jawnie szkodliwa mniejszość chciała swego państewka np. w Bonn nie byłoby problemu z przyznaniem jej pełni praw w imię „tolerancji i równości”. Gdyby praw takich zażądała katolicka od tysiąca lat społeczność, rząd uznałby to za sprzeczne z ideą „demokratycznej jedności” lub podobnych bredni.

Nie żyjemy w czasach końca historii. I dobrze, bowiem koniec przypadłby na lata demoliberalnej zapaści europejskiej kultury. Duchowość europejska wschodzi, jej powiernicy zaczynają odkurzać najszlachetniejsze idee.

Lewica widzi to i nie zawaha się przed ponownym chwyceniem za sztandary faszyzmu, nazizmu, komunizmu i innych jawnie lewicowych ideologii. Szalę zwycięstwa może przechylić niepodległa Bawaria – nowy sojusznik Polski w sercu Europy. Rzeczpospolita jest klasycznym strażnikiem nie tylko Świętego Kościoła, ale i Europy. Przez wieki była murem na wschodzie, dzięki Bawarii nie będzie musiała strzec samotnie również Zachodu.

Arkadiusz M. Jasiński
http://myslkonserwatywna.pl

Komentarzy 19 do “Niemcy upadły. Czas na Bawarię!”

 1. RomanK said

  Drzewo genealogiczne może sięgać kilka pokoleń wstecz…..

  Dalej…o wile dalej….ALE….to tylko pokazuje relacje do wielu praojcow i to sposrod nich genealodzy wtybieraja ludziom teg za ktorego placa im najwiecej:-)))r
  Jesli wsrod przodkow znajda ok 3400 dziadkow w tym krola Anglii i . Rzeznika z Turynu i../.swiniopasa z Anatolii.. o czywiscie kazdy meliciej konserwatywno liberalny przyzna sie od rzu i bez bicia do Krola Anglii, a zaprze sie Swiniopasa:-))))
  Dokladnie jest z ideami..I idealistami….mysli konserwatywnej liberalnie:-)))
  Tak ….ze zeby czlowieka wychowac…. trzeba WSI:))))))

 2. ir said

  Drzewo genealogiczne może sięgać kilka pokoleń wstecz…..

  Moje uschło. Z braku korzonków.

 3. revers said

  Co tak wszyscy o Niemcy sie martwia? ze wtedy nie wypalca sie Polakom, problem odszkodowan odpadnie.

  Sytuacja demograficzna Polski jet rowniez an podobnym poziomie, i mimo Brexitu i plus500 wielu mlodych Polakow rusza po nowe zycie bez popisow i pisu na wyspy.

  Lepiej, jak podaje w ostatnim wydaniu czasopismo „Do Reczy” za 80 lat Polakow nad Wisla ma wogole nie byc. czyzby ktos dobrze poinformowany z obcych agentur ktore rzadza Polska cos wiecej wiedzial na ten temat? wypada ze za dwa cykle agenturalne 30-40 lat nie byc Polakow nad Wisla, a czy ich skanalizuja, zatomizuja, zdiasporuja, zutylizuja, przesadza jak jak wegetujace roslinki nie jest w tekscie ujete , moze w podtekstach.

  Za to sultan Erdogan uzywa, jezdzi po Balkanach i promuje Imperium Otomanskie i Islam. Dawwniej za Hetmana Zolkiewskiego Turcy tuz, tuz w granicach Podola i Korony.

 4. Boydar said

  „… niepodległa Bawaria – nowy sojusznik Polski w sercu Europy /…/. dzięki Bawarii /Rzeczpospolita /nie będzie musiała strzec samotnie również Zachodu …”

  Czyli tak się prezentuje sedno tej konserwatywnej myśli. To wiele tłumaczy, między innymi te wszystkie Jürgeny i inne Brunnery w Gajówce od jakiegoś czasu. A korytarza aportem czasem koledzy nie chcą ? Najpierw Łużyce, Rugia i reparacje. Inaczej weg ! Verstehen ?

 5. Boydar said

  Aha, ceterum censeo Germaniaem delendam esse.

 6. PISKORZ said

  re 4 ” Verstehen ?” Nie verstehen…tylko verstanden..Tak być powinno..Cherrrrr Boydar..

 7. Boydar said

  Tak, Panie Piskorzu, gramatycznie ma Pan rację, i ja o tym wiem. Ale nawet żydoszkopy mówią do siebie jw., sam słyszałem 🙂

 8. PISKORZ said

  Odnośnie Bawarii to warto wiedzieć, że Strauss b. dbał o to, aby lekarze i nauczyciele zarabiali znacznie lepiej /!!/ niż w innych landach..Tak było kiedyś tam..O ile dobrze pamiętam dla tego bawarskiego polityka to te zawody…to była taka „arystokracja”..

 9. PISKORZ said

  re 7 Witam, ma pan rację, ale to tak półgramatycznie /tak skrótowo/…Prawidłowo jest jak w p.
  6. Zresztą oni sami robią dużo błędów…np. nie ein Moment..TYLKO EINEN MOMENT, NIE PANZER A KAMPFPANZER..ITD

 10. Moher49 said

  Bawaria to wspaniały region. to tak jak polskie Podkarpacie. Wiary się nie wstydzą, przodków szanują, gender, multi-kulti, sodomia – out !.

 11. ? said

  „przykładów bezradności rządu federalnego”

  Weź człowieku, nie p…ol, jakiej bezradności? Celowych działań niszczących kraj i jego chrześcijańskie podwaliny.

 12. @revers
  Okłamiesz mamę, okłamiesz tatę, ale genów nie okłamiesz.
  „Niemcy” nie istniały w VIII czy IX wieku. Sprawdź mapy.
  To co teraz nazywamy Niemcami to Słowianie, którym żydzie zabrali mowę, kulturę i język. Genetycznie Niemcy są tak samo Słowiańscy jak Rusini (czyli mniej Słowiańscy niż Polacy, Czesi czy Persowie)

 13. Pinxit said

  1
  RomanK
  Jakie tam swiniopasy w Anatolii!
  Chyba ze sprzed czasow muzulmanskich, ale zeby az tak przetrwalo??

  Ja sie zgadzam, ze te badania drzewa palmowego moga byc „niescisle”. Przekonaly sie o tym w USA trojaczki podobno jednojajowe.
  Na Uniwersytecie Hebrajskim w Izraelu robiono takie badania przez lat iles tam.
  Niestety, wynikow nigdy nie opublikowano i od lat zarzucono wscibska ciekawosc, skad ktory zyd pochodzi..

  Moim zdaniem takie badania powinno sie robic tylko w celach naukowych (nie rasowych!) i tylko na wlasne zadanie.
  Z drugiej jednak strony ludzie w zlosci czy niewiedzy nawzajem obrzucaja sie pochodzeniem … az do pierwszej rozprawy i pierwszych odszkodowan!
  Z trzeciej jednak strony, zawsze pozostanie ten niedosyt wiedzy na temat „kto- co” to jest narod.

  Klasycznym przypadkiem sa wlasnie Stany Zjednoczone. Czy murzyni to tez Amerykanie, czy tylko Afro-Amerykanie? Bo na ten przyklad nie ma Azjo- czy Euro-Amerylkanow.

  W Polsce jakos sie przyjmuje wyjatkowo duronowate okreslenie: polsko-jezyczni. I oczywiscie, sadzac z kontekstow, „polsko-jezyczni” to nie Polacy!! Nawet jak od pokolen nikt w innym jezyku nie gadal.
  W genach mogloby na przyklad wyjsc, ze Kaszubi nie naleza do polskiego narodu; ani Slazacy ! (woda na mlyn roznym niemieckim organizacjom). No i nie daj Bog pochodzic z matki -Pomorzanki!
  No i te Gdanszczanie!!
  I jak prababcia byla Austriaczka za „Matki- Austrii” – to juz tez wnuki to tylko …polsko-jezyczni …NIE-Polacy!
  Pamietam, ze kiedys jacys badacze genetyczni opowiadali, ze nasi gorale maja to samo pochodzenie co … Baskowie. No i prosze! Od Pirenejow po Tatry …”tam Hiszpania za gorami..?”

  Przed awantura w Jugoslawii, pamietam, ze polskojezyczni Polacy rzucali we mnie miesem, bo nie wierzylem, ze albanscy mieszkancy Kosowa, podobnie jak cala Albania, pochodza od Ilirow, a wiec sa najstarszym narodem Europy!!
  [Ja tego polsko-jezycznego glupactwa do dzis nie moge darowac! Jak mnie wtedy wyzywali!!].

  Po Ilirach slad zaginal juz bardzo, bardzo dawno temu, ale widac Kosowo sie ostalo. Bo „kos” to bardzo iliryjski wyraz,, ktory okresla nazwe ptaka co gwizdze.
  Jeszcze chwile i sie okaze, ze Kosowo, jak sama nazwa wskazuje to starodawne polskie ziemie.

  I tylko czekac jak sie zglosi Zwiazek Achajow i przepedzi z Balkan, Grekow, Czarnogorcow, genetycznych Amerykanow i ..Polakow.(zwlaszcza z Bondsteel).

 14. Bogaty Miś said

  ad6
  powinno być albo Herr, albo Cherie … merci

 15. Dinozaur said

  Starzy Bawarczycy mawiali :

  Extra Bavariam non est vita ,
  et si est vita , non est ita .

 16. Dinozaur said

  P.S: Reichstag zbudowany został na działce wywłaszczonej Raczyńskim .

 17. revers said

  re12

  a czy czasami nie pozostalosci starozytnych eutruskow ktorych wycieli nowi rzymianie, zalozyciele Rzymu od legendarnego Romulusa? Akurat naturalne przeszkody sluzyly do wyznaczania granic imperiow staroztnych jak trudno do przejscia gory, czy rzeki, morza.

  To rzymianie podzielili reszte europy na galow, frankow i germanow by wzdluz Renu poszezac swe imperium na polnoc. Niemcow nie bylo w VIII w. ale bylo za to cesartwo frankonskie karola Wielkiego. Wszystko zawsze skupialo sie wokol silnego osrodka wladzy, w VIII w. byl to frankon Karol Wielki, potem nastalo germanskie cesarstwo Ottona. Do dzsis taki Tusk chetnie przyjmuje nagrody Karola Wielkiego, co odpowida polityce neimeickeij na wschod.

  A zydzi jak zawsze rozwlali imperia od srodka ekonomicznie tak bylo na przelomie IV-V wieku ubieglego tysiaclecia, tak jest dzisiaj z unia namiastka imperium zachodniego.

  Ja tam wole zostac przy slowianach zachodnich Runowie, Odobryci ich slady mozna spotkac w polnocnych niemczech po Labe, w tym roku mialem okazje byc w takim miejscu pod Wismarem, niedaleko Hamburga na polwyspie wcietym w jezioro Tempziner od strony polnocno-wschoniej. po slowianach zachodnich zostalo sie tylko porosniete trawa, krzewami wzgorze, resztek umocnien ziemnych.

  https://www.flussinfo.net/brueler-bach/galerie/1804-tempziner-see/

  Moze jeszcze zlowi pan tam jakiego leszcza staroslowianskiegoi, bo tak to wiatr zachodni wystukuje tylko swojskie znaki na pobliskim dworcu w Blankenbergu.

 18. PISKORZ said

  re 14 Chyba wiem..!!! Na żartach się nie znasz..CHerrrr Misio..!!

 19. Niech żyje Bawaria!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: