Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Do widzenia Roe. Dzień dobry o…
  errorous o Wolne tematy (58 – …
  NC o Zbrojenia – tak! Ale dla Polsk…
  Emilian58 o Globalny przekręt zadłużeniowy
  Anzelm o Los generała Antona Denik…
  minka o Wolne tematy (58 – …
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  lewarek.pl o Położyć kres patologii
  Piskorz9 o Wolne tematy (58 – …
  Echo z Węgier o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Piskorz o Los generała Antona Denik…
  lewarek.pl o Żydowska kloaka przetacza się…
  Piskorz o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Emilian58 o Położyć kres patologii
  Listwa o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

USA wycofują się z planu ograniczenia emisji CO2. Europa (UE) znowu wystawiona do wiatru!

Posted by Marucha w dniu 2017-10-12 (Czwartek)

Światowy system ograniczania emisji CO2 ma sens tylko wtedy, gdy wszyscy kluczowi gracze do niego przystąpią. W każdym innym przypadku państwa, które inwestują grube miliardy w „zieloną energię” lub są do tego zmuszane (np. Polska) będą frajersko rozgrywane przez państwa, które limity i ograniczenia mają głęboko gdzieś.

USA (nominalnie drugi największy truciciel na świecie) właśnie podjęły decyzję, aby wycofać się z tzw. „Planu Czystej Energii”. W uzasadnieniu stwierdzono, iż plan ten sprowadzał „niszczycielskie skutki” w sferze „obciążenia amerykańskich obywateli”.

Przyjęty za kadencji prezydenta Baracka Obamy tzw. „Plan Czystej Energii” (CPP) miał w założeniu zredukować emisję dwutlenku węgla z elektrowni, ze szczególnym uwzględnieniem elektrowni węglowych poprzez zwiększenie wykorzystywania znacznie kosztowniejszych odnawialnych źródeł energii (w tym przede wszystkim elektrowni wiatrowych).

Pod tym względem Stany Zjednoczone miały się stać Niemcami Ameryki Północnej. Kosztowne elektrownie wiatrowe miały istotnie wpłynąć na ograniczenie emisji CO2 przez elektrownie węglowe.

Plan zaczął jednak wywoływać poważne kontrowersje. Chodziło o jego koszty realizacji, których wielkość zaczęła przerażać nawet jego samych pomysłodawców. Sprawa była na tyle poważna, że w 2016 roku wypowiedział się w niej oficjalnie amerykański Sąd Najwyższy. Sędziowie nakazali zawieszenie realizacji planu do czasu, aż sądy niższych instancji rozpatrzą wszystkie skierowane przeciwko niemu pozwy cywilne.

Przysłowiowy „gwóźdź do trumny” dla „Planu Czystej Energii” wbił we wtorek Scott Pruitt – szef podległej rządowi USA Agencji Ochrony Środowiska. Wystąpił on z wnioskiem o jego całkowite uchylenie. Uzasadniając swoją decyzję Pruitt stwierdził: – „Administracja Obamy w przypadku CPP tak znacząco przekroczyła swoje kompetencje, że Sąd Najwyższy orzekł historyczne zawieszenie blokujące jego wykonywanie i zapobiegające obciążeniu amerykańskich obywateli jego niszczycielskimi skutkami na czas rozpatrywania sprawy tego planu przez sąd”.

Warto przypomnieć, że USA nie są pierwszym krajem, który wycofuje się z realizacji ambitnych celów ograniczenia emisji CO2. Wcześniej (w 2014 r.) specjalny „podatek od emisji CO2” postanowiła zlikwidować Australia. Władze tego kraju stwierdziły wówczas, że podatek ten był bez sensu, gdyż osłabiał krajową gospodarkę i nie miał wpływu na ochronę środowiska.

Co na to wszystko UE, której władze nadal brną w kosztowną „politykę klimatyczną”? Czy elity brukselskie, narzucające swoje rozwiązania na wszystkie państwa UE, w końcu zrozumieją, że są frajersko rozgrywane przez kraje, które limity i ograniczenia mają głęboko gdzieś?

Źródło:
USA wycofują się z Planu Czystej Energii (Stooq.pl)
Australia zniosła kontrowersyjny podatek od emisji CO2 (Wnp.pl)

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 14 do “USA wycofują się z planu ograniczenia emisji CO2. Europa (UE) znowu wystawiona do wiatru!”

 1. snag said

  Great !!! ,…

 2. RA.dio active said

  Każdy temat jest dobry dla USA…każdy który osłabi Europę…na drodze do wojny…

 3. revers said

  Oby tylko wycofali sie z gazu, usraelici wycofali sie takze z UNESCO, teraz to mozna hybrydowo starozytne pamiatki jak w Palmirach dopiero bombic.

  https://www.heise.de/tp/features/Die-USA-verlassen-die-Unesco-3860798.html

 4. snag said

  Revers @ 3 ,…

  Great! Mniej darmozjadow na moim garnuszku … mimo powodu.

  ——
  Oczywiście jest to słuszne.
  A Al Goremu i jego kompanionom powinno się odebrać majątek i wsadzić dożywotnio do ciężkiego więzienia.
  Admin

 5. RomanK said

  Dialalnosc Czlowieka to tylko 1-2% emisji….97% emituja oceany

 6. anonim said

  ad.3 Revers.
  Akurat wycofanie się Izraela z UNESCO jest złym znakiem.
  Nie ma wiele „wrogich” obiektów do zniszczenia chronionych przez tą organizację poza może…Kopułą na Skale
  Dlaczego musi zniknąć, komu tam chcą postawić tron i co to dla nas oznacza wszyscy wiemy…

 7. Pinxit said

  6
  Anonim
  Za zniszczenie Palmiry, Mosulu, muzeum w Bagdadzie, ataki na Damaszek – Izrael powinien juz dawno byc wywalony z UNSCO za wandalizm..

  UNESCO przyznalo Palestynie czlonkostwo. Wiec sie Netanjahu wscieka. Rosja nie zgodzila sie na zadna z propozycji Izraela, wiec Bibi kombinuje jakby tu zmusic USA, zeby napadly na Rosje.

 8. Mick Savage said

  UE jakiś czas temu butnie ogłosiła wydanie wojny ekonomicznej Stanom Zjednoczonym.
  Jak wojna, to wojna.

 9. revers said

  Revers @ 3 ,…

  Great! Mniej darmozjadow na moim garnuszku … mimo powodu.

  ? tylko to z powodu starozakonnnych, i pod ich naciskiem, dzieciom w Palestynie tez zabronisz Mr. Snag uczyc sie palestynskiego w szkoalch UNESCO? czy tylko angloidisz i herbajski zostal sie splitom i snagom. Niedlugo dzieki takim polonusom jak ty to i w polsce zabronia polskiego, i tak juz mnostwo pozycji z klasyki polskiej wycietych jest z M.E.N. z programow szkolnych w RP na korzysc talmudycznych Bruno Schulcow.

 10. ojojoj said

  do Roman K.

  „Dialalnosc Czlowieka to tylko 1-2% emisji….97% emituja oceany”

  Chyba u pana w sypialni nad ranem przy zamknietych oknach i drzwiach – i to jeszcze jak nie ma tam zadnego kwiatka.
  Poza tym, czlowiek zmniejszyl emisje CO2, bo na przelomie tysiecy lat powybijal wiekszosc zwierzat – jak np. mamuty.

  A oceany wytwarzaja tlen O2 i pare wodna H2O.

  Do wytworzenia CO2 potrzebna jest „praca” (komorek roslinnych i zwierzecych, silnika spalinowego, palenia desek lub ziemi jak np. wulkany). Nawet CO2 z pierdzenia jest osiagniete przez prace bakteri w du…

 11. RomanK said

  Panie Ojjojoj…nie musi pan sie do mnie spcjalnie zwracac…wulgane, glupie, cimne chamy maja przywilej wypowiadania sie swobodnie, bez dedykacji, kiedy chca , jak chca..I mogqa plesc co wiedza.

 12. Peryskop said

  Trzeba przyznać, że chutzpa antropo-carbo-ocipleniowa została rozegrana po mistrzowsku przez trio MStrong – AGore – DTrump 🙂 🙂 🙂

  Świat dusi się uwikłany w quotas handeles i tak bezmyślne a horrendalnie drogie „inwestycje”, jak uwięzianie CO2 pod ziemią – a USrańcy zarobili, oferują technologie uwięziania CO2 – i teraz mają w doopie idiotyczne ograniczenia oraz wydmuchane z sufitu dogmaty religii klimat-czendż.

  ===

  A UNESCO to też ajencja dezinfo, jak CIA, NASA and many many more.

  Posłużyła m.in. do zrobienia ze starozakonnego benedyktyńskiego fejka „Srebrnej Biblii” „zabytek z listy UNESCO”, mający świadczyć o rzekomej kulturowej dominacji Gotthów – czyli yudeo-proto-tEUto-germanów.

  A jak się zaczęło ?
  Dr John Rawlings Rees (1890†1969) psychiatra i pułkownik armii brytyjskiej od 1920 roku rozwijał w Tavistock Institute program badań nad ofiarami wojny, oraz nad profilowaniem psychologicznym różnych grup etnicznych i religijnych w celu programowania ludzi.

  Od roku 1945 lansował potrzebę wykorzystania traumy psychicznej do sterowania społeczeństwami również w warunkach pokoju. Te idee z Rees’em wdrażał w ramach podstępnego UNESCO kolejny eugenik Sir Julian Sorell Huxley (1887†1975) biolog, dyrektor zoo w Londynie, założyciel UNESCO (1945), eugenik, autor ‘Ewolucja. Nowoczesna synteza’ (1942).

  http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/raport-nssm-200-charytatywne-zabojstwo.html

  Co się dziwić jeśli dziadkiem JSH był Thomas Henry Huxley (1825†1895), lekarz z Anglii, paleontolog, filozof i pisarz, który propagował darwinizm społeczny, wywodząc pochodzenie człowieka od małpy, oraz nieuchronność bezwzględnej rywalizacji ludzi o byt.

  Gdy w kontynuacji badań m.in. dr J.R. Rees’a potwierdzono naukowo, że osoby zestresowane są o wiele bardziej podatne na manipulacje – to czyż cyniczni manipulatorzy mogli się powstrzymać przed medialnym generowaniem stresu, lęków, fobii, konfuzji i bezsilności ?

  Właśnie m.in. dlatego jesteśmy wciąż wystawiani na negowanie wartości oraz lawinę katastroficznych wieści i komentarzy.

  Brytyjczycy mają – obok Niemców – szczególną pasję do eugeniki, ponieważ zobowiązuje ich do tego anglo-chazar-sax-pazerność !

  ===

  A teraz
  …the head of UNESCO, Irina Bokova, voiced “profound regret” over the US decision, calling it a “loss to multilateralism.”

  ❗ ❗ ❗ niby zmiana, bo nowa „kiep” * została rzucona na trudny front : 13 Fri Oct 2017 The United Nations’ cultural agency selected former French culture minister Audrey Azoulay as its new chief on Friday, handing her the keys to revive UNESCO’s fortunes after the United States pulled out…

  * kiep niewieści
  https://marucha.wordpress.com/2017/10/11/o-systemach-pisma/#comment-707642

 13. RomanK said

  Panie Mcieju…ja wiem, czy po mistrzowku????? Ilez oni wywalili pieniedzy…jakie imprezy, ile musieli oplacic szmat naukowych…. I co????? …
  wylazlo szydlo z wora???? Wylazlo…
  Niech pan zauwazy, ze oprocz zupelnych wyksztalconych na swierszczykach cymbalow…..nikt -kto ma rozum w to nie wierzy!

 14. Maćko said

  10 Ojojoj – 95% CO2 produkuja algi w oceanach.
  13. RK – To do mnie? Pozdr.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: