Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
  CBA o Wolne tematy (82 – …
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Lily o Wolne tematy (82 – …
  CBA o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Połowa Polaków za aktywnością państwa w gospodarce

Posted by Marucha w dniu 2017-10-13 (Piątek)

Ponad połowa Polaków biorących udział w najnowszym sondażu opowiada się za aktywnym udziałem państwa w gospodarce, a pod tym hasłem rozumiane jest przede wszystkim wsparcie dla polskiego kapitału, walka z bezrobociem oraz troska o wzrost gospodarczy. Uwagę zwraca przede wszystkim brak wiary w propagowane od czasu upadku komunizmu hasło o tym, iż „kapitał nie ma narodowości”.

Według badania przeprowadzonego przez CBOS, blisko 58 proc. respondentów opowiedziało się za aktywną rolą państwa w gospodarce, zaś hasło „im mniej państwa w gospodarce, tym lepiej” popiera około 32 proc. ankietowanych.

Ingerencja w wolny rynek powinna zdaniem większości dotyczyć kwestii takich jak wspieranie polskiego kapitału, tworzenie dobrego klimatu prawnego pod rozwój przedsiębiorczości, aktywna walka z bezrobociem, wspieranie rozwoju gospodarczego oraz dbałość o stan finansów publicznych.

Większość Polaków nie wierzy również w hasło „kapitał nie ma narodowości”, które przez cały okres III Rzeczpospolitej powtarzali nie tylko będący przy władzy postkomuniści oraz liberalna część dawnego obozu solidarnościowego, lecz również posiadający wciąż sporą atencję na prawicy konserwatywni liberałowie.

Tymczasem 56 proc. badanych stwierdziło, iż polska gospodarka jest w zbyt małym stopniu oparta na kapitale krajowym, przy czym wagi do tego faktu nie przywiązuje jedna trzecia respondentów.

Na podstawie: polskieradio.pl, businessinsider.com.pl
http://autonom.pl

Komentarzy 96 do “Połowa Polaków za aktywnością państwa w gospodarce”

 1. robertgrunholz said

  W końcu pozytywna wiadomość!

 2. rafal z said

  Pozytywna? Ja tam jestem za większą aktywnością zwykłych Polaków w gospodarce…

  Poza tym mało kto zdaje sobie sprawę że spór między kapitałem prywatnym a państwowym jest sporem sztucznym. Ponieważ istotą problemu jest zupełnie co innego… Ale żeby ten fakt zrozumieć należy posłuchać ekspertów w wieku 2-5 lat :). Ewentualnie można oglądnąć baję:

  ——
  To b. ciekawe… na czym polega sztuczność sporu?
  Admin

 3. robertgrunholz said

  Ad.2

  Cytuję:

  ,,Ponad połowa Polaków biorących udział w najnowszym sondażu opowiada się za aktywnym udziałem państwa w gospodarce, a pod tym hasłem rozumiane jest przede wszystkim wsparcie dla polskiego kapitału, walka z bezrobociem oraz troska o wzrost gospodarczy.”

  Wsparcie dla polskiego kapitału jest kluczowe dla tego, o czym Pan pisze. Bez tegoż wsparcia ze strony państwa, bez przyzwolenia rządu na przedsiębiorczość Polaków, nie ma mowy o zwiększeniu naszej aktywności w gospodarce.

  Polacy obecnie nie posiadają żadnego kapitału i nie zdobędą go tak długo, jak tylko kolejne rządy będą im to utrudniać. Nie zapowiada się póki co na żadne znaczące ułatwienia. Chyba, że dla przybyszów, ale wtedy Polacy dostają jedynie rykoszetem.

  Poza tym Rodacy przestali w końcu wierzyć w to, że pieniądz nie ma właściciela. ,,Kapitał nie ma narodowości” to sformułowanie wprowadzające w błąd, albowiem właściciel każdego banknotu przynosi z sobą coś więcej, niż tylko swoją narodowość. Pan czy ja rozumiemy to jako skrót myślowy, ale czy tak rozumie to połowa polskiej młodzieży, spędzająca wolny czas na słuchaniu JKMa i jego kolegów?

 4. myśl oczywista said

  Tyle Polski, ile polskiego w Polsce. Może być to państwowe, komunalne lub prywatne ale w Polsce zarejestrowane i Państwu Polskiemu (narodowi polskiemu, który utożsamiam z państwem narodowym) slużące.

 5. snag said

  Robert @ 1 ,…

  Co kiedykolwiek zrobilo panstwo czego prywatna inicjatywa nie zrobi lepiej i taniej? Najefektowniejsza walka z bezrobociem to stworzenie warunkow do rozwijania inicjatywy zaczynajac od podatkow i wtykania nosa gdzie nie nalezy.

  ——-
  Kolejna powtórka tej samej, fałszywej, zdartej jak winylowa płyta mantry: „Co kiedykolwiek zrobiło państwo czego prywatna inicjatywa nie zrobi lepiej i taniej”.
  Admin

 6. snag said

  Co?

  … nie wspominajac o wojnach – Cokolwiek panstwo zrobi rzekoma z troska o podatnika najpierw musi go okrasc z tego co zapracowal. Gdybym odkladal to co mi panstwo zabralo i zainwestowal nie musial bym sie szczypac na emeryturze ,…

  Gdzie mniejszy rzad tym efektowniejszy tam ludzie prosperuja a gdzie wiekszy tam wiekszy gnoj ,…

  Przyklad: Wyksztalcenie ucznia w panstwowej szkole kosztuje prawie 4 razy tyle co w katolickiej a o rezultatach lepiej nie wspominac, R@D F16 kosztowal wiecej niz Boeing 747 … tak jest ze wszystkim gdzie rzad decyduje.

  Popatrz pan komunalne budynki mieszkaniowe w jakimkolwiek iw Polsce i porownaj z prywatnymi.

  ——
  Nie ma żadnego związku między własnością prywatną a państwową i wydajnością przedsiębiorstwa.
  Wszystko zależy od kierownictwa.
  Pewnych spraw prywatny nigdy nie zrobi, bo mu się nie kalkuluje.
  Admin

 7. robertgrunholz said

  Ad.6

  Wykształcenie? Wykształcenie? Czy czasem najlepszych wyników w nauce nie osiągają uczniowie z Finlandii i paru krajów azjatyckich, gdzie wyłącznie rząd zajmuje się edukacją?

  Już widzę tych prywaciarzy budujących dziś nowiutkie huty, lotniska, tworzących od podstaw infrastrukturę kolejową, dbających o poziom edukacji (jak na wielu prywatnych uczelniach w Polsce) i o zdrowie pacjenta, gdy przecież firma farmaceutyczna płaci lepiej niż pacjent.

  Out.

 8. robertgrunholz said

  Zapomniałbym: nadal czekam aż ojciec Tesli wyśle w końcu kogoś poza orbitę. Od dawna czekam na prywatne wahadłowce i programy kosmiczne.

 9. Marucha said

  Re 7:
  Dobry przykład.

  A tak, ogólnie mówiąc, to w pewnych przypadkach oczywiście prywatna inicjatywa jest skuteczniejsza, a w innych – państwowa. Zależy to jeszcze od tradycji danego kraju.
  Dogmatycy liberalizmu to taki sam beton, jak komuniści.

 10. Sybirak said

  „Nie ma żadnego związku między własnością prywatną a państwową i wydajnością przedsiębiorstwa.
  Wszystko zależy od kierownictwa.
  Pewnych spraw prywatny nigdy nie zrobi, bo mu się nie kalkuluje.
  Admin”

  Scyra prawda Panie Adminie!
  Na rządzeniu państwem trzeba się znać a nie fantazjować na forach.

  Nic nowego nie powiem.
  Wystarczy by wysokość wynagrodzenia kierownika przedsiębiorstwa państwowego zależała od wzrostu rentowności zaangażowanych funduszy tego przedsiębiorstwa i może konkurować z przedsiębiorstwem „prywatnym”.
  Przy okazji „prywatny” „pewne sprawy” też zrobi bo mu się to niestety będzie „kalkulowało”.

 11. RomanK said

  ILU?????? respondentow wypowiadajacych sie ZA…ma zielone pojecie o ekonomii…I panstwie!
  Haselka sa dla glupkow..wybierajacych ..PRZYSZLOSC….co POTRAfi….I POLSKI NAJLEPSZY!
  Oczywiscie nie wie tez jaka powinna byc relacja pomiedzy PANSTWEM…a podmiotami gospodarczymi!
  Rola PANSTWA powinna ograniczyc sie do zapewnienia, jak najlepszych warunkow dla dzialalnosci gospodarczej SWOICH WLASNYCH OBYWATELI!!!!! Stworzenia warunkow~!!!!!!! Nie zaganianie do niewolniczej pracy pod batem menagerow na rzadowych zoldach!
  Najwazniejszym jest Zrownanie wszystkich podmiotow gospodarczych pod wzgledem prawnym! Czy to firma panstwowa, czy prywtna czy spolka , spoldzielnia …podlegaja tym samym prawom~!
  Drogi , infrastructura to projekty panstwa- jako Inwestora – POLSKI …..ale buduje je ci ..ktorzy wygraja przetarg na budowe zapewniajac optymalne warunki projektowe, jakosc kontrolowana przez inspekcje panstwowe i w terminie.
  Pamietajcie…ze najlepszy prywatny business …to panstwowe kontrakty:-0))) WSZEDZIE!!!! Na calym swiecie!!!!
  Zatem rozpoczacv nalezy od Ustawy o Przetargach I Kontraktach Panstwowych i Samorzadowych!
  DRuga sprawa- jak podchodzi min Morawiecki..ktory szuka Inwestorow na Wall Strret….to nastepna proba zadkluzebnia POlski I drenaz kieszeni Polakow…bo robi to na koszt Polakow i w ich Imieniu!!!!
  Dlaczego Panstwo nie Kredytuje Wlasnym Kredytem Rzadowym wlasnych Inwestycji strategicznych- jak drogi, porty. urzadzenia wodne, porty lotbnicze????? tylko zaciaga kredyty, ktorych splaty zabira wszystkie spodziewane korzysci!
  To nastepne zlodziejstwo I lizanie zadow Swiatowej Lichwie….

 12. snag said

  Robert @ 7 ,…

  Wytłumacz mi p. dlaczego establishment kształci swoje dzieci w prywatnych zamiast w publicznych szkołach … durnie czy co?

  Huty od dawna należą do prywatnej inicjatywy, przykład, Nowa Huta. Przykład z Finlandią, jest to przeciętna Pearson’s Global Index of Cognitive Skills and Educational Attainment report (that’s a total score of PISA, TIMSS and PIRLS in Reading, Math and Science) w którym prywatne szkoły nie partycypują nie dlatego że nie chcą a z wiadomych powodów.

  Międzynarodowych lotnisk nie budują i administrują bo rząd tak zadecydował a z pomniejszych praktycznie wszystkie są prywatne (tutaj) Jeśli chodzi jak państwo dba o zdrowie podatnika wystarczy porównać szpitale gdziekolwiek i choćby kanadyjskie z amerykańskimi gdzie organizację charytatywne i State subsydiują jak kogoś nie stać ale nie budują i zarządzają.

  Jak państwo dba o infrastrukturę najlepiej widać po amerykańskich State i Interstate mostach i wiaduktach. Ostatni skandal u nas gdzie planowano zbudować nowy średniej wielkości most na górnej Columbia River, gdzie za samo enviromental study zapłacili $200 milionów, an budowę mostu trzeba było odłożyć z braku funduszów bo ludzie zdołowali nowy podatek na ten cel jak zobaczyli jak państwo rządzi … dla porównania słynny Golden Gate w SF kosztował $27 millionow wtedy, equivalent $1.5 milliarda dzisiaj.

 13. Połowa Polaków za aktywnością państwa w gospodarce?Cała Polska Panowie i Panie. Dlaczego?

  Zachodnia Europa,ma zyski z aktywności swoich państw w gospodarce,pomimo oficjalnych długów.Zawdzięcza swoje zyski nie tylko dotacjom ale i Europie środkowej,w tym Polsce, z tanią produkcją.

  Francja,Holandia,Belgia,Wielka Brytania ze swoimi koloniami mają maksymalną dyscyplinę z narodową gospodarką.
  Pomijam bomby atomowe.Pomijam układy mafijne w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

  Internationaler Währungsfonds (IWF)
  International Monetary Fund (IMF)
  Fonds monétaire international (FMI)
  Fondo Monetario Internacional (FMI)
  Международный валютный фонд (МВФ)
  صندوق النقد الدولي
  国际货币基金组织

  Oni sobie kpią z Polski i nowych państw w Europie czyli w Unii.Forsa (z ex-RWPG ) dla EU zachodniej jest portzebna jak krew dla ofiary wypadku.Przestańmy sobie opowiada bajki o przyjażni.W interesach narodowych liczą się zyski a nie romatyczne dyskusje.

  Przecież każdy polityk w Polsce,Polak,który będzie chciał wstrzymać działania Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Polsce i będzie chcaił ograniczyć ekspancję CIA i MOSADU,które bronią swojej gospodarki,zostanie zamordowany.

  IWF to de facto FED…..Przypominam dramat w Polsce czyli 13 października 1927.

  Czy jest szansa na zmiany w Polsce,oprócz ochrony polityków, przez tylko polskie służby?Tak ale to ma swoją cenę czyli wsparcie ze strony Chin….Niestety. Dlaczego?

  Polska jako państwo jest bezbronna.Polsce i jej mieszkańcom są potrzebne minimum 100 -150 miliardów Euro dla maksymalnych zmian i tylko dla narodowej gospodarki.Pomijam moje życzenie czyli 2 miliony aktywnych ,polskich żołnierzy.Bez bomby atomowej w Polsce ,tylko silna, wielka, armia ,silne wojsko może zagwarantować początkowe bezpieczeństwo Polski…

  Proszę nie straszyć układami w Korei Półnonej ,która jest za kulisami,wspierana nie tylko przez Chiny ale przez zachód.Koreańczycy nigdy nie pozwolą na okupację ze strony Japonii jak to miało miejsce w przeszłości.KRL jest potrzebna również przeciw Pakistanowi z jego bombą atomową.

  Czy ktoś w Polsce lub z Polonii zmieni sytuację w Polsce 2017?

 14. Do 11.Tak.”To nastepne zlodziejstwo” i przygotowania do całkowitego rozbioru Polski….Piękna Grecja już nie należy do Greków.Lista państw ,które stały się koloniami wzrasta.

 15. rafal z said

  @Gajowy

  Sztuczność między kapitałem prywatnym a państwowym polega na tym, że

  – to co państwowe nie zawsze jest państwowym
  – to co prywatne nie zawsze jest prywatnym dla wszystkich
  – czasami państwowe jest prywatnym
  – a prywatne państwowym

  Jedno i drugie jest TYLKO formą organizowania bądź współorganizowania się. I nie ma najmniejszej potrzeby dogmatyzowania tej materii ani jej ideologizacji(liberalizm vs socjalizm)

  Trzeba zaznaczyć, że rozsądni ludzi widzą dobre i złe strony zarówno w kapitale państwowym jak i prywatnym. I nie ma sensu pisać rozprawki na ten temat.

  Ale zastanówmy się co widzi zwykły człowiek w tej materii nie bacząc na różne …IZMY i …OGIE?

  Ano o ile prywatne jest teoretycznie „MOJE” a państwowe jest teoretycznie „NASZE” to zwykły śmiertelnik patrzy… ile jest praktycznego MOJEGO zarówno w „MOIM” jak i „NASZYM” Zupełnie jak małe dziecko, które patrząc na daną rzecz, a w zasadzie na wszystko 😀 mówi „MOJE”

  – np na ile KGHM jest mój gdzie potężna kasa jest transferowana w biały dzień za granicę?
  – np na ile powiedzmy jakaś polska prywatna firma jest moja gdzie właściciel robi co może by mnie przekonać, że JEGO jest MOJE 🙂 a ja patrzę w dokumenty i do kieszeni i jak byk napisane jest, że to tylko jego hehe 😀
  – np na ile jakaś firma jest moja gdzie mam parę akcji kupionych na giełdzie?
  – etc

  Formy prawne w obecnej Polsce są formą dyktatury. Osobiście uważam, że odpowiednia konstrukcja prywatnej formy prawnej może zamienić ją w superpaństwową tzn praktycznie… NASZĄ

  Ot, taka ekonomiczna dźwignia dla żywiołu polskiego

 16. AlexSailor said

  @Admin

  Ma PAN przykład aktywności państwa w gospodarce na bankach.
  Zotały sprzedane przez aktywne państwo w gospodarce za jakieś 1/20 wartości, a niektóre wręcz z dopłatą za darmo.
  Przez ćwierć wieku doiły Polaków bardziej niż te, które włazy do Polski od zera.
  A już najmocniej ratowały te, w ktorych SP zachował jakieś udziały.
  Teraz, gdy banki wtopiły w paru kwestiach, jak np. nie splacalne kredyty mieszkaniowe, nie splacalne obligacje rządowe, nie trafione inwestycje, państwo przeprowadza repolonizacje.
  To jest wykupuje te banki za cenę znaczenie wyższa niż są warte, oile nie wielokrotnie wyższą a wysoko platni urzędnicy wciskają kit o repolonizacji.
  A przecież zamiast płacić korcie można otworzyć nawet dziesiątkę nowych banków nie obciążonych, za ułamek pieniędzy wydanych na repolonizacje i tak ustalic w nich warunki, zeby kliencki się do nich przenieśli, jako bonus dostając jeszcze uszczelnienie naturalne a nie wymuszone transferów podejrzanych za granice.
  No i siłą rzeczy wymuszając lepszej działanie banków zagranicznych i obniżając ich wartość, gdyby chciał je kupić polski kapitał.

  Ale tu chodzi tylko o to, żeby wydoic więcej z Polaków, a robi się to przez przepisy państwowe zmuszające z jednej strony do korzystania z usług bankowych oraz z drugiej nadając bankom usprawnienia władzy państwowej.

 17. Do 16 na cytat:”Ale tu chodzi tylko o to, żeby wydoic więcej z Polaków, a robi się to przez przepisy państwowe”.

  Lobby banków zachodnich czyli lobby IWF wraz prawnikami dyktują politykom ,administracji w Polsce „przepisy państwowe”.Protesty polityków przeciw dyktaturze IWF(FED)oznaczają „neutralizację polityków czyli wykluczenie lub śmierć polityków w Polsce.

  Bez specjalnej ochrony, politycy w Polsce,Polacy są bezradni, bezbronni.

  Tak dla cytatu:”wysoko platni urzędnicy wciskają kit o repolonizacji.”…która przyniesie jeszcze większe zyski dla koncernów i banków zachodnich.

  IWF o strukturach, mafijnych nie wyrazi zgody na tylko „Polski Bank”Proszę sprwadzić „inwestorów” IWF z centralą w USA.

  Bez radykalnych zmian w Polsce,z pomocą silnej armii,gigantycznego wojska,przez następne lata będziemy dyskutować a kraje zachodnie z centralą w USA będą się śmiać z „nowych krajów”pseudo Uni.Exodus z Polski,przy pensjach niewolniczych będzie trwać,pomimo inwazji „uchodzców” czyli samotnych Panów.

  Banki zachodnie w Polsce,wraz z koncernami mają swoje szkoły,swoje uczelnie.Zadbały o to aby polska oświata,
  była na niskim poziomie.Jak na ironię, wspierana, dotowana oświata w Polsce, pod patronatem Watykanu,nie ma strat.Państwowej oświacie,tak jak wojsku i policji w Polsce, brakuje forsy.

  Przykład.Koncern Deichman (buty,tekstylie,moda)ma swoje szkoły.Płaci na 1 roku 850 Euro, brutto, z ulgami, z ubezpieczeniem.Dla ucznia i przyszłego „kierownika”…

  Jak może polska , państwowa , szkoła konkurować z „takim systemem oświaty?

  Strach zachodu przed oświatą z byłego bloku wschodniego,z jej wysokim poziomem nauczania,podobnym do elitarnych(w tym wojskowych)szkół w USA,w Wielkiej Brytanii,pozostał do dzisiaj.

  Oni wiedzą,że „komuniści” inwestowali w oświatę,w naukę….ale to jest inny temat…

 18. Moher49 said

  Moher49 też za aktywnością Państwa w gospodarce. dość Lewandowskich, Balcerowiczów itp. syfów. Są państwowe zakłady, które potrafią się efektywnie rządzić i przynosić zyski. Majątek narodowy jest nasz wspólny. Od tego co wypracujemy powinniśmy otrzymywać dywidendę narodową. Pieniądze lokowane na giełdzie powinny służyć Narodowi, nie spekulantom.

 19. szymek said

  Nie, nie moze być Panstwowe,komunalne,socjalne. To jest zbedne i niepotrzebne. Zeby był prawdziwy kapitalizm w demokracji i kraj to nie byloby mowy o ingerencji Państwa. Co moga wiedziec ankietowani jak oni pojecia nie maja i nie chca miec i nie rozumieja zadnego z systemow.. To są puste pytania i puste odpowiedzi wyssane z palca czyli z uczelni i od ludzi. Kazde spoleczenstwo odpowiedzialne i dorosle w kraju cywilizowanym, samo musi miec mozliwosc i potrafic na siebie zarabiac, a nie panstwowosc, to wtedy zmienia caly obecny iluzyjny system o czym przeciez w wiekszosci Ci ludzie nie wiedzą. Obecnie „panstwo” ingeruje w zdecydowanej wiekszosci i co z tego ma taki kraj jak Polska? ulgi czy dokrecanie sruby?

  ——
  Panie Szymek… ile Pan ma lat, jeśli można zapytać?
  Admin

 20. szymek said

  Panstwo poprzez aparat bezpieki moze,musi i ma kontakty z zagranica, zwlaszcza gdy mowimy o liberalizmie i wolnym rynku wiec sila rzeczy staje sie ponad-narodowe i nigdy nie bedzie dzialac w interesie wlasnym, tym bardziej gdy geopolityka jest taka, a nie inna jak w przypadku naszego stękajacego panstwa. W takim przypadku rozbrojony naród niczym nie jest w stanie zagrozić w przeciwienstwie do sabotazystow z innych krajow.

  Na koniec dodam, że przy obecnej technologii cyfryzacji, kapitalizm juz nie moze zaistniec i moze wejsc w zycie tylko to co jest u sowietow i w Chinach lub po prostu komunizm.

  ——
  Państwo NIGDY nie będzie działać w interesie własnym…
  Ktoś chyba sobie pobalował w piątek wieczór. I wciąż gdzieś widzi „sowiety”.
  Albo jakieś popłuczyny po korwinizmie.
  Skąd się takie egzemplarze biorą?
  Admin

 21. szymek said

  Towarzyszu Admin czy jestes administratorem tego forum czy cenzury spolecznych pogladow i zgniłego systemu, w ktorym widac sie Pan swietnie czuję?? Nie preferuję panskiego poziomu i alkoholu, inne slabosci mnie rowniez nie dotyczą. Co Panu w glowie siedzi juz mniej wiecej wiem i stad problem z kontaktem z rzeczywistoscią.. NIe, na wikipedii, ktorej zapewne jet Pan czestym gosciem jest napisane ze zwiazek radziecki w pelnej formie wladzy upadł i jest to obecnie FEDERACJA ROSYJSKA – ulzyło Panu bez alkoholu?? Widząc Pana jako administratora tego typu uwagi jak ta, ale rowniez wczesniejsze do innych ludzi wraz z obelgami i przeklenstwami na forum publicznym odpowiada Pan za poziom tego bloga i zdecydowanie przez to jest on wybitnie niski. W trosce o Panskie bezpieczenstwo emocjonalne bo jest widac niestabilne, by Towarzysz nie musial siegac po swoje uzywki, obiecuje ze jest to ostatnia moja wizyta na tym forum i bedzie mu od dziś lżej.

  „Skąd się takie ezgemplarze biorą” – ja zadam pytanie – skąd w ludzkim umyśle się taki debilizm rodzi?? Myślę ze wypaczona idea korwinizmu w glowie w tym Panu pomaga.

  Mam 39 lat

  ——
  Panie Szymek, a nie 19?
  Admin

 22. robertgrunholz said

  Ad.12

  ,,Wytłumacz mi p. dlaczego establishment kształci swoje dzieci w prywatnych zamiast w publicznych szkołach … durnie czy co?”

  W krajach anglosaskich na pewno. Nic mi jednak nie wiadomo na ten temat, by Chińczycy kształcili swoje przyszłe elity w specjalnych prywatnych placówkach oświatowych. Za to w przypadku Brytyjczyków i Amerykanów jest to całkiem jasne – mają prywatne szkoły dla rozwydrzonych bachorów ,,elyt”, gdzie kadra nauczycielka przymyka na wszystko oko i nie przeszkadzają jej nawet chore kluby socjopatów.

  ,,Huty od dawna należą do prywatnej inicjatywy”

  Wiem do kogo należą huty. Pisałem o tym KTO JE BUDUJE! Na gotowe przyjść to każdy głupi potrafi.

  ,,Międzynarodowych lotnisk nie budują i administrują bo rząd tak zadecydował a z pomniejszych praktycznie wszystkie są prywatne (tutaj)”

  Tutaj nie. Ameryka, wbrew temu co twierdzą jej obywatele, nie jest pępkiem świata, nie każdy pragnie z niej brać przykład i fakt, że amerykański rząd składa się z nieudaczników, którzy np. nie potrafią zadbać o infrastrukturę albo energetykę, nie świadczy jeszcze o tym, że żaden kraj i żaden rząd tego nie potrafi.

  ,,Jeśli chodzi jak państwo dba o zdrowie podatnika wystarczy porównać szpitale gdziekolwiek i choćby kanadyjskie z amerykańskimi gdzie organizację charytatywne i State subsydiują jak kogoś nie stać ale nie budują i zarządzają.”

  Proponuję mniej wydatków na wojsko, a więcej na służbę zdrowia.

  ,,Jak państwo dba o infrastrukturę najlepiej widać po amerykańskich State i Interstate mostach i wiaduktach.”

  Jak państwo dba o infrastrukturę widać dobrze w bogatych krajach arabskich i azjatyckich.

 23. robertgrunholz said

  Dobra rada dla liberałów: darujcie sobie Smitha, Friedmana, Misesa, Rothbarda, Rand, czy kogo tam lubicie czytać. Za dużo lektury.

  Calutkie kochaniutkie towarzystwo wzorowało się wyłącznie na niejakim ,,Tal…udzie”. To był ich jedyny wzór i inspiracja.

  Sięgajcie do źródełka!

 24. snag said

  Robert @ 22

  Tudziez w nieanglosaskich krajach Europy i tam gdzie maja szczypte sensu – Osobiscie widzialem synalka Walesy odwiedzajac kuzynke na Penn State Uniwersity ponoc jak nie pijany to nacpany. Tu gdzie mieszkam na Washington State University 1/5 to studenci z Chin, w Medical Center tego Uniwersytetu 1/3 to orientalni tez w wiekszosci z Chin.

  Co do lotnisk to mamy tu jedno International plus dwa nalezace do Boeing’a nie gorsze jesli chodzi o pasy startowe i sprawniejsze w obsludze i serwisie z ktorych korzysta UPS, FEDEX, linie czarterow czy cargo, bo sa sprawniejsze i tansze.

  Jesli nie byl p. w amerykanskim szpitalu czy korzystal z systemu to nie wiesz jak szpital powinien wygladac in and out i jak sie dba o pacjenta. Jesli mnie doktor zaleci CT Scan, zabieg czy operacje to nie musze czekac czy martwic sie gdzie bo wszystko jest ‚nagrane’ a do mnie dzwonia umowic sie kiedy mnie pasuje a nie czekac miesiacami na prosty zabieg jak wnuczka brata w kraju. Kanadyjczycy maja lepszy medical system niz kraje zachodniej Europy a jak cos naglego i nie wymagajace zwloki to korzystaja z naszych a ich rzad czy jak maja eextra ubezpieczeni pokrywa koszty.

  Woz strazacki z drabina plus ich Medic One (karetka) plus dwie trzy prywatne karetki sa ponizej 2-ch minut pod drzwiami po zadzwonieniu 911 a jak trzeba to helikopter, a po ilu minutach u was?

  Nastepny przyklad ignorancji na temat budzetu, najwyzsza czesc wydatkow Washinton DC idzie na cele socjalne i infrastrukture a ze mosty i wiadukty sa w takim stanie to nie z braku funduszy a nieudolnosci rzadu, RomanK juz to wyjasnil dlaczego.

  Nie pogniewal bym sie zeby przestali interweniowac na Bliskim Wschodzie i bawic sie w policjanta swiata bo np. dwie wojny w Iraku i Afganistanie to okolo 200 tuneli pod La Manche czy Swiss-Italy pod Alpami a sytuacja gorsza niz przed interwencja.

  W krajach arabskich masz p. dwie autustrady na krzyz i 3 mosty nie lepiej w Chinach biorac pod uwage liczbe mieszkancow, tu sam Interstate system to 260 tys kilometrow dwukierunkowych autostrad i dziesiatki tys mostow i wiaduktow nad czy pod nimi, nie wspominajac o Stanowych … Nie ma porownania ,…

 25. snag said

  RomanK @ 11 ,…

  Jesli chodzi o panstwowe kontrakty to tu jest gorzej niz wyglada bo zlecenia nie zawsze idzie do tego co wygral przetarg a czesto do tzw. ‚mniejszosci’ czy to kolorowych czy inaczej kochajacych z racji affirmative action.

  Znajoma po fachu z pracownia, latynoska zbankrutowala by po roku gdyby nie zlecenia z miasta czy banners czy wabiki kandydatow na lokalne wybory gdzie podatnik subsydiowal zlecenie. Budynek pod pracownie kupila za subsydiowana pozyczke, zatrudniala na minimum wage latynosow korzystajac z ulgi w podatkach.

  Czasami tylko sie usmiechne widzac ignoracje gajowkowiczow ktorzy zaczynaja dzien od demonizowania Ameryki wyswiechtanym ‚a u was bija murzynow’ inorujac wlasne problemy i potrzeby.

  ——
  Pan zaś usiłuje oceniać cały świat z punktu widzenia Ameryki.
  Admin

 26. snag said

  Ad do 24 ,…

  Straz i Medic One, funkcjonuja jak powinne bo decyduja lokalni politycy wybrani przez lokalna ludnosc a nie gryzipiorek z Washington DC, a szpitale bo kiedy panstwo zaczelo wtykac nosa i dyktowac to przeszli na non-profit organizacje i maja z glowy oprocz inspektorow. Jak funkcjonuje panstwowy system wystarczy spojrzec na przychodnie i szpitale dla weteranow o wiele drozej a o jakosci lepiej nie wspominac, podobnie z poczta, etc. Coraz drozej i coraz gorzej.

  No to słabo tam w Hameryce…
  Admin

 27. RomanK said

  Panie Gajowy…to nieprawda…bo widze od dawna ze pan Snag ma dobre oczy i rozum i doswiadczenie z Polski i a USA…co daje pewien i dystans i skale porownawcza…
  Gdybyscie panowie lepiej znali Amerykaniow i rozumieli powiedzonka…takie jak – „kissing and smudging.:” kick back…wining and dining ,……
  a to0 wszystko za icjh pieniadze..tqax pqayer money….bo podatki placa tylko pracujacy….czyli biedni…. TO co bogaci nazywqaja podatkami to zadne p[opdatki, ale tylko dzielenie sie z politykami lupem zdartym z biedakow prqacujacych….
  Prawo bedzei tylko wtedy praqwem…kiedy praca bedzie rozumiana jako robota….a kto nie pracuje nie bedzie jadl….
  Nie chce byc zlosliwy..ale porownajcie panowie dwie tragedie….kleski zywiolowe…Houston I Puerto Rico…. I zachowanie ludzi z tych dwoch miejsc w tym samym kraju:-))))
  Jak sie wam wydaje dlaczego takie rozne zachowania przy takiej samej pomocy rzadu Federalnego..z tym ze dla Puerto Rico w skali podwojnej….
  COmmercial art…to poprostu pranie pieniedzy na sztuke…
  Zamowieinie na dzielo sztuki dla interesu..cena 100% idzie w koszty firmy…dzielac sie pol na pol z artysta….a ten rozpisuje koszty na materialy i konsultantow ,c zyl kolesi od flachy z calej ulicy….

 28. snag said

  Nie p. admin ,…

  Jesli juz to wy powinniscie zmienic kierunek a nie odwrotnie. Patrzec, sluchac i uczyc sie od innych zamiast pouczac i gnoic. Cholera nawet Putin potrafil znalezdz dobre slowo i pochalic ze przyklad do nasladowania a na gajowce same shit na sniadanie obiad i kolacje, 24/7/365 ,…

  „I like the creativity. Creativity when it comes to your tackling problems. Their openness, openness and open-mindedness, because it allows them to unleash the inner potential of their people,” Putin says.

  „And thanks to that, America has attained such amazing results in developing their country.”
  ———————————–
  https://www.newsmax.com/Newsfront/vladimir-putin-praises-creativity-tv/2015/09/24/id/693108/

 29. Marucha said

  Re 27:
  Panie Romanie,
  Dla mnie najważniejsze jest, że Snag nie myśli po polsku.
  Stawia Amerykę za przykład, jakby sam ją zbudował. A on przyszedł na gotowe.
  Co najgorsze, nie odczuwa żadnego dyskomfortu psychicznego z powodu bandytyzmu tego kraju.

  Re 28:
  To co z grzeczności mówią mężowie stanu, nie jest dla mnie miarodajne, Nikt zresztą nie odbiera Ameryce wielu historycznych zasług. Ale może pogodzą się z faktem, że nie każdy chce żyć według ich wzorów.
  Ameryka jest parszywym krajem na arenie międzynarodowej. Ma albo wasali, albo wrogów. Nie ma przyjaciół.

 30. snag said

  P. admin ,…

  Amerykanom wisi czy chcecie żyć w/g ich wzorów czy nie, większość nawet nie wie że istniejecie a dla wielu innych ciągle jesteście jakąś tam sowiecką republiką a dla jeszcze innych krajem Papieża i Walesy – Who give a damn senor admin, Amerykanie mają dość swoich spraw na głowie żeby zajmować się waszymi. ‚Mind your own business’ jest ich drogowskazem.

  Ja nie muszę myśleć po polsku a może nawet nie chcę patrząc na was z mojej gałęzi … ja tu żyje, tu mam dach nad głową i swoją rodzinę. Byc moze przyszedłem na gotowe i co z tego, swoją cegiełkę dołożyłem pracując uczciwie dając czasami zarobić synom polskiej rodziny i co najbardziej se cenie 😉 to ze dorzuciłem USraelcom trójkę białych dzieci z niebieskimi oczami, porządnych obywateli i dwoje wnucząt … też białych jakby się ktoś pytał 😉

  Nie pochwalam hegemonii ale nie odczuwam dyskomfortu psychicznego bo jestem pragmatykiem wiedząc że jeśli nie my to ktoś inny, dlatego mimo że bycie policjantem tego padołu uwiera i kosztuje to lepiej my niż oni i nie Marsjanie a inni za miedzą z apetytem na hegemonię – Pokaż mi pan jakiś okres w historii ludzkości kiedy ktoś nie nie dominował to może zmienię zdanie, ale nie wcześniej ,…

  —————————————————————

  P. Roman … Thanks !

 31. snag said

  Admin @ 26 ,…

  Porownanie z prywatnymi czy semi-prywatnymi szpitalami w Stanach, w porownaniu z polskimi duzo lepsze ,…

 32. RomanK said

  Mysli..panie Gajowy..jeden z niewielu ,ktory mysl po polsku z tym ze logicznie /…moze z Galicji/ ….A Ameryke …buduje kazdy ,ktory tu pracuje i je chleb- na jaki musi sam sobie zarobic…A tu uczy sie od lepszego…..zawsze od lepszego….bez uprzedzen na rase, gender, kolor, czy religie….lpszy od ciebie ….ucz sie…
  Widzi pan tu nic nie jest gotowe….tu zwsze wszystko jest rozbabrane….I w budowie… Za jedngo zycia budowalem restauracje Taco Bell…I rozwalilem te same po 20 latach ….Zastanawiajac….. ile placzu byloby w Polsce….ile historii, przyzwyczajen , tradycji, krajobrazu.
  A dyskomfort zawsze odczuwa…ofiara. Niech pan o tym bni zapomina. Panstwo to organiozaja…nie ma uczczuc ale interesy….a prawdziwe panstwo jesli juz robi dobrze to tylko swoim obywatelom…..I to nei zawsze???:-)))
  A inni???? od czego maja swoje panstwa????
  Od robienia laski duzemu Panstwu?????? w sumie SIkorski wiedzial o czym mowil..pani Gajowy.
  Mezowuie Stanu…… wie pan to tak wymyslili cowboys…..zeby tych co robia cos dla wiekszosci..nei nazywac poprostu arcy SSynami…..

 33. Marucha said

  Re 30:
  Taaaa… Amerykanom „wisi” reszta świata… Jasne…
  Pewnie dlatego w całej swojej historii mieli może 20 lat bez zaczepnych wojen, bez napaści, grabieży, złodziejstwa, ludobójstwa.
  Pewnie dlatego chcą wszędzie wprowadzać swoją „demokrację”.
  Panie Snag, takie pierdoły, to nie dla nas.
  Nie ma innego kraju, który by tak agresywnie mieszał się do polityki innych krajów,

  Tak, Polska jest biedniejsza od USA. Polska nie grabi całego świata. To Polskę grabią, a i tak jeszcze oddycha.

  Re 32:
  Panie Romanie, ja takie „myślenie po polsku” pierdolę. Pierdolę, pierdolę i jeszcze raz pierdolę,
  Bandyta jest bandytą, jakby kurwa jego mać swego bandytyzmu nie uzasadniał.

  Amerykanom, ludziom, źle nie życzę – choć popierają swój bandycki kraj.
  Ale Ameryce życzę wszystkiego najgorszego.

 34. snag said

  RomanK ,…

  Mama z Lwowa i kilka pokolen wstecz 😉 ,…

 35. Re 33:
  Nie tylko miesza się wszędzie do polityki, ale także przez swój zatruty żydostwem Hollywood demoralizuje i degeneruje umysły milionom ludzi, także w Polsce, przez ich ohydne pseudofilmy i pseudomuzykę.

 36. Marucha said

  Re 34:
  Dokładnie. Szerzy słynną amerykańską kulturę masową. I niszczy wszystko inne, co spotka na swej drodze.
  Na szczęście kończą się już czasy świata jednobiegunowego.

 37. snag said

  Admin ,…

  I beg your pardon senor ale Amerykanom „wisi” opinia gajowego i tych ktorzy zaczynaja dzien od ‚a u was …

  Gdyby nie ich agresywne mieszanie się w polityke innych krajów to Hitler wital by Hirohito we Wladywostoku, pol swiata rozmawialo by po niemiecku a drugie pol po japonsku … za duzo zainwestowali zeby oddac komus kto chetnie zastapi z rezultaten z deszczu pod rynne.,…

  ——
  Ch*** wielki i bąbelki. USmani przyszli niemal na gotowe. Jak zwykle.
  Ich wkład w II Wojnę to piardnięcie chrabąszcza w porównaniu z Sowietami.
  Admin

 38. snag said

  Premizlaus Crucis, Marucha ,…

  Nikt was ani tych millionow nie zmusza do ogladania … ja ich olewam i zyje, dzieci mialy kilka kanalow ktore cos uczyly i tez zyja, najwygodniej zgonic na kogos wlasne niedociagniecia i umyc rece ,…

  ——
  Śmierdzi na cały świat, ale my nie musimy tego wąchać, prawda?
  Słyszał Snag co to jest demoralizacja?
  Słyszał Snag o podatności dzieci i młodzieży na propagandę?
  Admin

 39. snag said

  Nope, nie musicie, jesli ja moglem skrocic godziny pracy zeby pograc grac z corcia w szachy, pojechac na wycieczke w gory, na grzyby czy nad ocean, zacisnac pasa i wyslac do chrzescijanskiej szkoly to inni tez moga tylko trzeba chciec … Od wszystkiego nikt nie uchroni ale jesli starzy zrobia co powinni i dadza dziecku solidny fundament to jest mniejsza szansa ze zbocza niz kiedy pap & mom oddadza dziecko 32 cale czy wiekszej niankce ,…

  ——
  Taaaa…
  Dzieciaki bombardowane ze wszech stron amerykańską „kulturą”…
  Ale p. Snagowi się udało od niej uchronić. Tak on sam uważa, choć ja mam wątpliwości, sądząc po jego wypowiedziach.
  Admin

 40. RomanK said

  Panie Gajowy…w sasiedztwie mam chyba 9 kosciolow w tym dwa katolickie i centrum rozrywki….najwieksze w Metroplex….
  NIgdy nei odwiedzilem zadnego z przybytkow uciech, clubs, I bars..slynnych na caly swiat i przyciagajace turystow z Polski…I Chin.
  Kto chce idzie placi oglada, bawi sie ..kto nie chce nie idzie.
  Pamietam stare polskie przyslowie..dobrego karczma nie zepsuje a zlego Kosciol nie naprawi????
  NIkt nikomu nie kaze ogladac filmow, spiewac I sluchac piosenkarzy….przyjmowac I malpowac pop kultury…a ta nei jest wcale amerykanska.
  Meijscowi chodza co Country Clubs…czysci, ubrani, tanczcy polki, two steps pod honkytonk musik…pelna skrzypiec, harmoszek i gitar hawajskich, harmonijek….
  Ameryka ma wiele obliczy…

 41. Marucha said

  Re 40:
  To nic innego, jak przyzwolenie na szerzenie zgnilizny… Bo JA umiem się przed nią obronić, albo tak mi się wydaje.

  Czegoś podobnego, takiego cynizmu, nie było kiedyś na świecie.
  W myśl tej zasady powinno się zezwolić na kradzieże, mordy, gwałty – bo przecież nikt nikogo nie zmusza, by kradł, mordował, czy gwałcił!
  A Bóg coś tam mówił o gorszeniu maluczkich… Ale to przecież ich wina, bo po co dali się zgorszyć?

  Ameryka ma wiele oblicz – ale to, co widzimy na zewnątrz, to oblicze bandyty, grabieżcy, niszczyciela.
  Nie bez powodu Ameryka (obok Żydolandii) to najbardziej znienawidzony kraj na świecie.

 42. Dlaczego połowa Polaków, Niemców, Amerykanów (USA)są za aktywnością państwa w gospodarce, w nauce, w oświacie, w służbie zdrowia?

  Spróbuję odpowiedzieć.

  Miliony Polaków w Polsce,zachodniej są ubezpieczeni (Służba Zdrowia)tylko…w Niemczech(AOK,BKK).Takie ,państwowe ubezpieczenie gwarantuje leczenie,leki dla dzieci,operacje bez opłat czyli w ramach ubezpieczenia rodzinnego(minimum 350 Euro miesięcznie).Każda poważna operacja w klinice(tumor,wypadki),która trwa 3-4 godziny kosztuje minimum 35.000 Euro do 150.000 Euro.

  Do Niemiec przyjezdzają setki tysięcy Amerykanów, prywatnych osób (USA) na leczenie w Niemczech.Osiedlają się w Niemczech,wraz ze swoimi dziećmi.Białych , dodam Amerykanów.

  Uciekają z USA,gdyż gdy dzieci zachorują,pomimo ubezpieczenia,tak jak w Polsce,nie mają szans na pokrycie kosztów operacji,leczenia a o lekach bez opłat nie wspominam.

  W samych Niemczech,oprócz US Army jest ponad 2 miliony mieszkańców USA.Oficjalnie z US paszportem.Oczywiście w BRD jest znacznie więcej mieszkańców USA ałe administracje w Niemczech mają zakaz informowania mediów.To jest temat tabu.Biura podróży w USA nazywają Rostock portem….Berlina.

  Do tego dochodzą Kanadyjczycy, Anglicy ba nawet mieszkańcy Izraela.Nawet Rosjanie. Pomijam 1,5 miliony nowych uchodzców.Niemcy w tej sytuacji mają już ponad 90 milionów mieszkańców a nie jak podają urzędy statystyczne 82.175.684.Przypominam przy 357.385,71 km² powierzchni i bez jakichkolwiek kolonii…

  Z wyjątkowo aktywnymi …Polakami,Rosjanami,Hebrajczykami w Niemczech wschodnich,którzy płacą podatki i zasiedlają Niemcy wschodnie.

  System brutalnego kapitalizmu w Niemczech,w symbiozie z społeczno-socjalnym przepisami prawnymi wkurza całą Europę,USA, ba nawet Polskę.Nawet Skandynawię.

  Podział kapitalizmu na państwowy i prywatny w Niemczech jest przez cały czas realizowany.Z żelazną dyscypliną i konsekwencją.
  Zaplanowany na lata.Bez znaczenia są frakcje polityczne.

  Do tego dochodzą kpiny z administracji USA gdyż eksport produktów do Rosji przechodzi przez Szwajcarię i Izrael.(fakty z giełd,nawet w USA)….Pomijam grzecznie Austrię.Pomijam fakt,że firmy z USA,również eksportują do Rosji,do Chin,do Japonii i vice versa.

  Poznałem wielu białych,”prywatnych” , Amerykanów (USA)po uczelniach,którzy mieszkają z rodzinymi,z dziećmi w Niemczech.Nie żołnierzy USA ale prywatne osoby.Podobnie „białych” Brytyjcztyków.To są zwykli ludzie,do 6000 Euro, netto,miesięcznie.

  Chcą spokoju,stabilizacji,pokoju i nie chcą być mniejszością w swoich krajach.
  Pomimo problemów w BRD jak Jugendamt,klany arabskie,braku forsy dla policji,dla nauczycieli?Tak….Wystarczy…..Pozdrawiam.

 43. Miet said

  Ad. 41.
  Ojjjj coś mi się zdaje, że Pan Gajowy solidnie przesadził.
  Przybytki tzw. „kultury” i przyzwolenie na nie, a kradzieże, mordy i gwałty, to chyba nie w tym samym worku?

  Tutaj w USA za kradzieże idzie się do mamra, za mordy i gwałty grozi czapa.
  No a w nowoczesnej Europie karę śmierci zlikwidowano a o wszelkie zło najlepiej oskarżać Amerykę.

 44. borsuk polski said

  Sukces Korei Poludniowej czy Japonii był efektem protekcjonizmu państwowego i ochrony własnej gospodarki przed wrogimi przejęciami. Warto w tym miejscu poczytać np. o Samsungu, Lg i roli tzw. Czeboli ( zbliżonych funkcjonalnie do Zjednoczeń za PRL ) w budowie potęgi gospodarczejKorei.

 45. jasiek z toronto said

  Re: 43 Miet..
  Te „misje stabilizacyjne”, „misje pokojowe”, I inne to napewno Amerykanie nie brali udzialu, a zadne kokainy, opiumy I inne marychy nie byly transportowane na wojskowe lotniska w trumnach I w workach po sprzecie, ktory sprzedawali tubylcom za prochy…
  O co oskarzac Ameryke, no chyba tylko ze jest bardziej „amerykanska”… No i o co chodzi??.
  Europejczycy i kanadole gowno wiecie i siedzcie cicho…My Amerykanie glosne mamy prawo i dlugi finansowe po „sam sufit”…, a ze ponad 47 milionow zyje na „kartki zywnosciowe”, 8 mlionow jest bezdomnych, z mnostwem miast „namiotowych” i innymi „luksusami”, to powinniscie brac z nas przyklad i zaprosci J.P.Morgana, by wam Europejczykom stworzyl takie „luksusy” jakie mamy tu w USA obecnie…
  ———————————————–
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 46. snag said

  42 ,…

  Upadl na glowe and can’t get up – Moj kolega z Darmstad jesdzil z dwudzieletnia corka zrakem mozgu jezdzil po Niemczech od kliniki do kliniki szukajac pomocy, a na operacje az do Hamburga w koncu po potora roku przywiz do Stanow, niestety za pozno, zmarla dzien po powrocie. Znam detale bo robilem research i pomagalem znalezc klinike. Tu jak kogos nie stac to idzie do emergency room w pierwszym lepszym szpitalu a stamtad zabiora gdzie trzeba i robia co potrzebne a o rachunek sie nie martwia bo jesli biedny i nie ma ubezpieczenia to Stan pokryje a charity pomoze.

  Przyjedz do Stanow pozyj tu troche i przestaniesz piepszyc i demonizowac.

  „Do Niemiec przyjezdzają setki tysięcy Amerykanów, prywatnych osób (USA) na leczenie w Niemczech.Osiedlają się w Niemczech,wraz ze swoimi dziećmi.Białych , dodam Amerykanów.

  Uciekają z USA,gdyż gdy dzieci zachorują,pomimo ubezpieczenia,tak jak w Polsce,nie mają szans na pokrycie kosztów operacji,leczenia a o lekach bez opłat nie wspominam”

 47. snag said

  Jaśko ,…

  Jak Canukom przygrzeje i potrzebują pierwszj klasy medical treatment to gdzie jadą i dlaczego? Gdzie uciekają wasi najlepsi doktorzy czy fachowcy i dlaczego? Gdzie uciekają wasi renciści i dlaczego? Napewno nie dlatego bo na Florydzie cieplej a dlatego że lepiej, mniejsze podatki a Canada pokrywa koszty leczenia ich obywateli.

  Lwia cześć mieszkańców pół namiotowych to naćpane bydło które wybrało ten styl życia. Cześć to świry których nie możesz zamknąć w psychuszce bo sędziowie aktywiści zadecydowali że oni też mają swoje prawo (sic) czyba że agresywny i przestępca to zamkną i tylko na tak długo jak State płaci.

  Niedawno byłem w Vancouver BC, nie pierwszy raz zresztą, naćpanych, bezdomnych na ulicach w zaułkach więcej niż w Seattle które praktycznie dzięki usługom socjalnym, zalegalizowaną trawą i placówkami z methadonem z dowożącym tam mikrobusem sraczami za kilkadziesiąt tys w parkach i na ulicach bo bums zbyt leniwi albo naćpani żeby dokulac się do sracza jest magnesem dla takich. Okazało się że najbardzie przydały się pitej kategorii prosytutko obojga płci

  Załóż się że Canada statystycznie na łebka jest bardziej zadłużona niż Stany … Już raz ci udowodniłem że jest … Deal?

  Pozatym, naucz się dyskutować na temat a nie zmieniać temat jak w doope parzy i żeby se ulżyć. Od początku do końca majaczysz i bredzisz nie na temat, czepiając się kogoś kto o tym co pieprzysz nawet nie wspomniał.

  Ciekawostka – żeby mieć wszystko co 4 osobowa rodzina na welfare ma zagwarantowane to musisz zarobić grubo ponad $60 tyś żeby mieć co ta rodzina a po wprowdzeniu Obama Care jeszcze więcej.

  Tymi 8 milionami bezdomnych posumowles swój bullshit, pieprznąleś jak gównem o ścianę licząc że coś się przylepi. Nie tym razem my friend i nie jak snag jest obecny. 564,708 w zimną stczniową noc. W linku szczegóły, kto i ile.

  564,708 people in the U.S. are homeless. According to a recent report, over half a million people were living on the streets, in cars, in homeless shelters, or in subsidized transitional housing during a one-night national survey last January. Of that number, 206,286 were people in families, 358,422 were individuals, and a quarter of the entire group were children.
  —————————————————
  http://www.socialsolutions.com/blog/2016-homelessness-statistics/

  https://www.seattletimes.com/seattle-news/were-high-tech-toilets-worth-66-million/

  Have a good one ,…

 48. Boydar said

  … w szachy … z córcią … biedna córcia … zupełnie Jej nie wypadało strzelić w ten rudy …

 49. Marucha said

  Re 43:
  Panie Mietku,

  Demoralizacja jest przestępstwem porównywalnym z tymi, o jakich pisałem. A może i gorsza, bo dotyczy całego narodu i zagraża jego istnieniu.

  Owszem, w wielu stanach USA wciąż obowiązuje kara śmierci, co mi się akurat podoba. Choć taki Manson dostał dożywocie…
  Podoba mi się też w USA powszechne posiadanie broni. I jeszcze parę innych rzeczy – wśród nich na pewno atmosfera Country Club, o której pisał p. Roman K. Nb. przeżywałem coś podobnego parę razy w Bieszczadach.

  My jednak, mieszkający na światowym zadupiu, czyli poza USA, obserwujemy ten kraj z zewnątrz: jak się zachowuje na arenie międzynarodowej, jak wypełnia swoje zobowiązania, jak przestrzega prawa, jakie (anty)wartości propaguje na świecie za pomocą niewyobrażalnych środków.

  I obserwacje nasuwają takie wnioski, jakie nasuwają: USA to światowy bandyta.
  Nie pomoże tu porównywanie cen i zarobków z Europą, nie pomoże chwalenie się tanią benzyną, opieką medyczną czy wynalazkami – co ma na celu zwekslowanie dyskusji na inne tory.

  Bandyta jest bandytą. Kropka.

  Nie oskarżamy USA o wszystkie zło tego świata. Wystarczy tego, które rzeczywiście czynią.

 50. Pinxit said

  O rany!
  Kolejny pusty omlot slomy.
  Panstwo polskie w tej chwili nie jest zdolne do zadnych zmian na lepsze!
  Wystarczy popatrzec kto w Polsce rzadzi: same durnie i macierowicze!

  Ogladam te strajki lekarzy i tak sobie mysle, ze jednak panstwowe szpitale byly niebo lepsze!
  Dlaczego rzad w Polsce nie szanuje ani robotnika ani lekarza, pielegnarki ani nauczyciela, ani dzieci ani matki z dzieckiem???

  Do idiotki Szydlo nic nie dociera.
  Ten chlopobab nie dostalby pracy nawet w schronisku dla zwierzat.

  Polske obrabowano z zobowiazan jakie panstwo ma wzgledem obywatela za zbierane podatki !
  Dlaczego Polak ma harowac na kolejna wojne w Afganistanie, Libii, Syrii, na polski kontygent w Kosowie, na wojne z Rosja??

  Kazdy ma sie przygotowac do kolejnej wojny … za wlasne pieniadze?

  I w takim klimacie, w gajowce zazarta dyskusja na temat aktywnosci gospodarczej panstwa??
  Czy to fragment komedii Mrozka?

  12
  Snag
  prywatne szkoly?
  Od kiedy to bogaty lajdak jest wzorem intelektu?
  Najlepszy przyklad w Hameryce:
  Prywatna szkole koncza wszyscy debile z USA: G.W Bush.
  sen. McCain, Hunter Biden Chelsea Clinton, Psaki, Graham Lindsey, Maxine Waters ..
  Prywatne szkoly to dekownie dla dzieci bogatych gangsterow , ktorym nazwa szkoly na dyplomie daje wstep do kariery.
  Komercyjna edukacje widac po tym, ze zadluzenie mlodych ludzi, ktorzy chca sie ksztalcic jest wieksze od zadluzenia narodowego! Taka demokracja! Wstep nie dla kazdego.

  I ten „wstep nie dla kazdego” kosztuje straszliwe pieniadze!.
  Dlaczego?

  Ja rozumiem, ze w Indiach kazdy ma prawo wybrac sobie taki styl zycia jaki chce.
  Ale w porownaniu z USA- Indie to wielka demokracja!
  Policja nie przepedza bezdomnych.
  NIKT obywatelowi Indii nie przeszkadza zyc jak chce – i gdzie chce.

  Ja sie zastanawiam jak panstwo, ktore okrada narody swiata, morduje bezbronna ludnosc po swiecie; panstwo, w ktorym kult mordowania jest narodowa religia, panstwo, w ktorym morduje kazdy: policja, kowboje, narkomani, pacjenci na srodkach psychotropowych, politycy, wariaci, lekarze, firmy farmaceutyczne, przemysl zywnosciowy – takie panstwo probuje bombami i dronami i chemia „nauczac” demokracji inne panstwa!.

  W zmordowanej i zmaltretowanej wojna – a wlasciwie dwoma wojnami- Polsce, takich nedzarzy i bezdomnych jak w USA NIGDY nie bylo.

  Teraz ekonomia kapitalizmu w Polsce mnozy nam takich , ktorzy moga sobie dobrowolnie, demokratycznie wybrac: won na ulice – albo zagranice.

  Czy juz nikt nie pamieta, ze w PRL-u w wielodzietnych rodzinach matki nie musialy pracowac???

  Czy przycmieni wizja zysku dla zysku mieszkancy USA – a teraz i czesto w Polsce- NAPRAWDE nie potrafia zrozumiec, ze nie kazdy chce, umie, potrafi byc biznesmenem? Ze nie kazdy obywatel kraju chce zyc z zysku?
  Co to kraj ma byc tylko dla „przedsiebiorcow” i gangsterow?
  W Sparciemieli podobne rozwiazanie jak w USA. : idz na wojne i uwazaj, zeby cie nie zabili.
  O zarcie sam sie staraj!

  No wiec, nieprawda jest, ze ludzie w USA zyja na ulicy „bo tak lubia”!
  W Brazylii tez nie lubia.

  Ameryka! Ameryka!
  Tiny Home Rebel – YouTube – Los Angeles

 51. Pinxit said

  43
  Miet

  „Tutaj w USA za kradzieże idzie się do mamra, za mordy i gwałty grozi czapa.
  No a w nowoczesnej Europie karę śmierci zlikwidowano a o wszelkie zło najlepiej oskarżać Amerykę.”

  No to kiedy Clintony i rozne bogate pedofile pojda do mamra?

  Pozwole sobie zauwazyc, ze w USA niepotrzebna jest kara smierci bo policja karze smiercia na ulicy oszczedzajac w ten sposob na kosztach sledztwa, wyzywienia w wiezieniu, i oplacaniu niepotrzebnie prawnikow.

  Ten things less likely to kill you than the cops

  http://parrishmiller.com/blog/ten-things-less-likely-kill-cops/

  Living in America…
  You’re 1.8 times more likely to be killed by a cop than by the heat.[iv]
  You’re 20 times more likely to be killed by a cop than by a bee, wasp, or hornet.[v]
  You’re 24 times more likely to be killed by a cop than by lightning.[vi]
  You’re 41 times more likely to be killed by a cop than by a dog.[v]
  You’re 53 times more likely to be killed by a cop than by a terrorist attack.[vii]
  You’re 166 times more likely to be killed by a cop than by a spider.[v]
  You’re 166 times more likely to be killed by a cop than by fireworks.[viii]
  You’re 193 times more likely to be killed by a cop than by a venomous snake.[v]
  You’re 264 times more likely to be killed by a cop than by an amusement park ride.[ix]
  You’re 387 times more likely to be killed by a cop than by a shark, bear, or alligator.[v]
  How many of the things on the above list do you consider frightening? Next time you see a cop, remember that he’s far more likely to kill you than many of the other things you probably fear.

 52. Pinxit said

  No i moze jeszcze na koniec:

 53. snag said

  Pinxit @ 50 ,…

  Ty tez nie pieprz, to ze Bush dal sie namowic do zadymy w Iraku to wplyw jego wyznania ktore nie moze doczekac sie armageddon a nie dlatego ze idiota – Sprawdz jego IQ (dostepne on line) poza tym autor i zdolny portrecista. Bush to ostatni prezydent ktorego bym bronil a bronie bo nie toleruje bullshit i oczerniania nie majac dowodow.

  .https://www.google.com/search?q=bush+art&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwidyJvlhPPWAhVX9WMKHX5LDbUQ_AUICigB&biw=1455&bih=699

  „I ten „wstep nie dla kazdego” kosztuje straszliwe pieniadze!” – Po wprowadzeniu sie do BD Clintonowie wyslali corke do najlepszej prywatnej szkoly w BC za jedyne 12 badyli rocznie kiedy wyksztalcenie w publicznej szkole kosztowalo ponad 10 badyli a nie wszyscy absolwenci HS nie potrafili przeczytac swiadectwa ukonczenia. W prywatnej placa rodzice z wlasnej kieszeni a publiczne utrzymuje podatnik wlacznie z tym ktory wysyla swoje dzieci do prywatnej, wyznaniowej czy swieckiej.

  Ty tez naucz sie trzymac tematu a nie skakac z jednego na drugi i zasmiecac – Na reszte twego szajsu adresowanego do mnie nie mam czasu bo po co i tak cie nie przekonam ,…

  https://en.wikipedia.org/wiki/Ease_of_doing_business_index

  A’propos Indii, pudlo – jeden z najbardziej skorupowanym krajow na swiecie, o ranking na liscie ‚business przyjazny’ lepiej nie wspominac bo tylko ciut wiecej przyjazny niz najgorsze rezimy w Afryce. Matka Teresa nie pojechala do Indii bo jej sie tam podobalo a dlatego ze dzieci umieraly na ulicy i dalej umieraja, rzekoma demokracja gdzie jest kasta nietykanych jak tysiac lat temu. 160 millionow ‚nietykalnych’ (sub humans) tylko dlatego ze urodzili sie Dalits

  India’s „Untouchables” Face Violence, Discrimination. More than 160 million people in India are considered „Untouchable”—people tainted by their birth into a caste system that deems them impure, less than human. Human rights abuses against these people, known as Dalits, are legion.

  http://news.nationalgeographic.com/news/2003/06/0602_030602_untouchables.html

 54. Miet said

  Panie Pinxit, niech Pan sobie pofolguje na tej okropnej Hameryce.
  To przecież nic nie kosztuje a ulgę Panu daje dużą i samopoczucie się Panu poprawi i frustracje też ustąpią.:-)))

  Co do tej wspaniałej demokracji made in India, to Pana zapytam, dlaczego tysiące Hindusów od tej demokracji ucieka i szuka szczęścia tutaj.
  Mieszkam w rejonie Modesto w Californii i od dawien dawna obserwuje jak szybko rośnie populacja tej nacji.
  Jeszcze z dwadzieścia lat temu populacja Meksykanów była tutaj dominującą.
  Teraz Hindusi w dużej mierze ich przewyższają. Wybudowali nawet bardzo okazałą świątynię.
  Przekrój tej nacji jest taki, że zaczyna się od robociarzy na farmach, są drobni biznesmani w różnych dziedzinach, są nauczyciele szkół podstawowych i średnich, nie mało jest lekarzy, profesorów uniwersytetu a i milionerów – nawet multi, też mamy.

  Na podstawie tego co Pan często pisze, to ci Hindusi powinni omijać USA na tysiące mil a oni pchają się tutaj na potęgę.

  Na koniec dodam, że w moim kościele mamy bardzo lubianego księdza Hindusa, który co roku urlop spędza w rodzinie w Indii. Na Swiatowe Dni Młodzieży zorganizował wycieczkę kilkunastu licealistów do Krakowa.
  Z wielkim zachwytem potem opisywał ich pobyt w Polsce w swojej homilii w kościele.
  Po Mszy, w każdą niedziele, wita nas z moją żoną słowami zapamiętanymi z Polski: – dzeń dobry, dziękuje.

 55. - said

  Ciekawostka – żeby mieć wszystko co 4 osobowa rodzina na welfare ma zagwarantowane to musisz zarobić grubo ponad $60 tyś żeby mieć co ta rodzina a po wprowdzeniu Obama Care jeszcze więcej.

  Poświadczam. Zwłaszcza gdy w rodzinie są małe dzieci. Nie chce misie rozwlekać konkretnego przykładu z powiatu DuPage w IL. Ta cyferka wynosiła 40tys. ale w roku 1991.

 56. Marucha said

  Re 53:
  Skoro gdzieś umieszczono IQ Georga W. Busha, i jest ono wysokie – no to kimże jesteśmy, by podawać je w wątpliwość? Tak samo, jak nie podajemy w wątpliwość osiągnięć naukowców od ocieplenia klimatycznego.
  Autorytety oświadczyły, że GWB jest inteligentny, a jego słynne lapsusy językowe wynikają z naszej złej woli i niedomytych uszu – i mamy to przyjąć do wiadomości, Wasza Mać!

  Re 54:
  Inaczej odbiera się USA jako mieszkaniec tego kraju – a ZUPEŁNIE inaczej z zewnątrz, o czym już wiele razy pisałem.

  Re 55:
  Ciekawi mnie, jaka liczba (procentowo) amerykańskich rodzin jest zmuszona korzystać z tego hojnego „welfare”.

 57. Re: 47 Snag…
  My rozmawiamy o bandyckiej ekspansji USA na inne kraje, a nie o poziomie zycia zwyklych obywateli …jesli juz…
  Generalnie: zydowskie „osrodki masowego razenia” zrobily z Amerykanow bandytow a z Polakow idiotow…
  Wystarczy spojrzec na 1 dolarowy banknot I wszystko jest wiadome kto kontroluje calym bandyckim USA grajdolkiem…

  Oto jedna z wielu opinii n/t „hamerykanskiej jeweKONomii”…

  http://x22report.com/

  ==================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Z grzecznosci pomijam fakt, ze cale USA jest na skraju bankructwa I jest to tylko chwila czasu, kiedy ten caly zydowsko-lichwiarski burdel pograzy sie w gruzach…

 58. Marucha said

  Re 57:
  My rozmawiamy o bandyckiej ekspansji USA na inne kraje, a nie o poziomie zycia zwyklych obywateli …jesli juz…

  Bardzo trafna uwaga, Panie Jaśku.
  Gdy tylko rozmowa zejdzie na amerykański bandytyzm – natychmiast, niezawodnie, niektórzy próbują ją zwekslować na zupełnie inne tematy. M. in. na osławiony poziom życia w USA…

  Swoją drogą, w biednej przecież Polsce napatrzyłem się na nowo wybudowane domy. Niekiedy naprawdę wielkie i luksusowe. Ich właściciele, jakimś cudem, nie toną w długach bankowych.

 59. Re: 58 Marucha.
  Panie Gajowy, tych „niektorych” to tutaj w Gajowce jest wrecz „zatrzesienie”, ktorzy w roznoraki sposob nie moga dopuscic do ujawniania faktow, a te ktore sa juz ujawnione, to na sile probuja je zrelatywizowac do tego stopnia, by staly sie one malo istotne.

  Kiedys moja sp. Mama mowila: „Pokaz mi jak jesz, a powiem ci kim jestes…”
  Ja mowie swojemu synowi: „zadaj mi pytanie, a powiem ci gdzie jestes”
  Jesli moj syn dorosnie na tyle, to powinien zadac takie oto pytanie: „Pokaz mi jak piszesz, a powiem ci dokad zmierzasz”…

  Panie Gajowy, dopoki jestesmy, bowiem koniec swiata przyjdzie niespodziewanie, a potem bedzie juz za pozno…

  ===========================================

 60. - said

  Re 55:
  Ciekawi mnie, jaka liczba (procentowo) amerykańskich rodzin jest zmuszona korzystać z tego hojnego „welfare”.

  Zależy od barwy.

  Ich właściciele, jakimś cudem, nie toną w długach bankowych.

  Toną. Zwłaszcza łatwo jest utonąć w długu frankowym. Co najtragiczniejsze, gdy pytam frankowca, czy w umowie ma klauzulę o niekaraniu za wcześniejszą spłatę, ten odpowiada – że co proszę?

  W Polin (neologizm) od dawna musi być więcej ameryki niż w USA, niestety, w tych niedobrych aspektach.

 61. Re: 54 Miet
  A tak konkretnie: KTO POSZEDL DO PIERDLA Z TYCH zydowskich „neokonow???” – to jest glowne pytanie, a nie kto prowadzi „trzodke” koscielna…w panskim rejonie I jaki to jest dobry „pasterz”…
  ===============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 62. Re: 60 Said.
  W Kanadzie praktycznie wszyscy kolorowi dostaja „welfer” (zasilek) od razu, ale biali (aryjczycy) dostaja po jakims czasie…(od trzech tygodni do 2 miesiecy).
  Rodzina otrzymuje (4 osoby) ok. 1700 dol – (kolorowa), a biala ok. 1300 dol/mc.
  (mam na mysli rok: 2010). Teraz (w chwili obecnej) nie znam dokladnie wysokosci zasilkow na terenie Ontario-Kanada).
  zydowski system w Kanadzie preferuje „multi-kulti” – tj. wszyscy za wyjatkiem „bialych”…
  (a zwlaszcza Chrzescijan)..
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczca.com

 63. Marucha said

  Re 60:
  Panie kochany, ja nie mówię o „frankowiczach”. To margines.
  Ja mówię o posiadaczach domów.
  Ludzie nie są zadlużeni.
  M.in. dzięki temu, że włożyli w ich budowę własną pracę.
  Właścicielami nieruchomości są oni sami, a nie banki. Pod tym względem Polska to chyba ewenement.

 64. snag said

  Marucha @ 63 ,…

  Nie banki to panstwo, jaka roznica? Sprobuj pan nie zaplacic podatku od rzekomo panskiego domu, rzekomo panskiej dzialki czy innego rzekomego dlugu panstwu i zobaczymy jak dlugo bedzie panskie … Tu Polska nie jest zadnym ewenementem, pod tym wzgledem szajs jak wszedzie.

  ——
  Co ku*wa ma jedno do drugiego? Co ma płacenie podatków do faktu, że dom nie jest własnością banku, lecz spłacony?
  A w USRAelu to podatków można nie płacić? Bez konsekwencji?
  Odpindol się Pan od Polski.
  Pan nie masz najmniejszego prawa zabierać głos w jej sprawach.
  Admin

 65. snag said

  61 ,…

  Znowu nie na temat … Uparte toto ,…

  62 ,…

  Ile pracujaca rodzina musi zarabiac zeby po oplaceniu podatkow, mieszkania, ubezpieczenia, etc. zeby zostalo jej $1700 na czysto? Ten tzw. biedny ma to wszysko na krzywy ryj. Kiedys bylem z synem u dentysty, 3/4 pacjentow to nielegalni latynosi z dziecmi po zabiegi dentystyczne czy orthodontics, Ja na orthodontics czy visual musze miec extra ubezpieczenie a oni maja za darmo, podatnik placi, ich dzieci maja 3 posilki w szkole na krzywy ryj, ja musze placic … darmowe studia, darmowe akademiki, darmowe bilety na autobus czy metro nawe telefon na koszt podatnika … dlugo by gadac ,…

  ——
  A to już nie nasza wina. Zwłaszcza nie jest to winą Polski. Sami sobie z tym radźcie. My nie będziemy umierać za wolność UDSmanów.
  Admin

 66. snag said

  Spakojno gajowy, niedrowo az tak sie podniecac bo snag i tego … wrzacajac do tematu … a to ze wbrew pozorom nie jest panskie i nawet jesli umrzesz i zostawisz splacone dzieciom to musza zaplacic podatek za spadek tu tz. inheritance tax czy pod inna nazwa ktora mam na koncu jezyka ale zapomnialem ,…

  Jesli panskie to panskie … moze jaśko coś tu dorzuci bo to jego tema

  ——
  No i po chuja znów Pan zmienia temat? Co innego podatek, a co innego fakt, że bank może mi odebrać dom, bo nie spłaciłem raty, tak jak wy to macie? W Polsce ja jestem właścicielem. W USRaelu – bank
  Poza tym:
  Zwolnione z podatku od spadków i darowizn jest nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych przez małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, rodzeństwo, ojczyma i macochę.
  Pan się nie może pogodzić z tym, że nie wszy.stko w USRaelu jest najlepsze i największe
  Admin

 67. - said

  Snagu, pan to zna i ja to znam. Latynosi zapieprzają jak dzicy za marne grosze i osobiście uważam, że im się więcej należy niż na ten przykłąd tym co sa ciemni (w środku zwłaszcza). Gdy Muciaciowie pojadą do siebie, sałata będzie kosztować $7.50 za główkę, a nie $0.89. I te czasy nadchodzą. Biali na welfare to inny zupełnie temat i inny świat.

 68. - said

  A w USRAelu to podatków można nie płacić? Bez konsekwencji?

  W US realu podatków można nie płacić, albo mozna niedopłacać. To wymaga trochę załatwiania, ale da się zrobic w przypadkach uzasadnionych.

  Przepraszam za wcinanie sie między futrynę.

  ——-
  No to nic nowego. Tak jest wszędzie, nawet w Polsce – admin

 69. snag said

  Jasiek ,…

  Tu tez, przychodzisz wypelniasz formularz, dostajesz ponad 4 stowy ‚awaryjnego’ karte na ok. $200 na jedzenie plus 4 dychy cash na higiene, pralnie itp. a jak masz male dzieci to talon na dipers a jak nie masz gdzie spac to liste ze schroniskami dla bezdomnych. Jesli nie znasz jezyka to zalatwia tlumacza (nawet nielegalnemy imigrantowi w sadzie) pozatym telefon z life-line za dwie dychy z ograniczonym serwisem i wiecej ale nie pamietam.

  Z welfare karta drzwi w szpitalach otwarte bez pytan jak i czy zaplacisz. Aha darmowy przejazd taksowka do lekarza czy szpitala i z powrotem ale z tym musisz zadzwonic do jakies agencji (nie pamietam jakiej) sprawdza, dostajesz numer i nie musisz sie martwic jak dojedziesz czy wrocisz.

  Pozatym spisz do poludnia, żresz ogladajac TV na kanapie i tyjesz, kiedy inni haruja na ciebie ,…

  ——
  Socjal socjalem, ale nie zmienia to faktu, ze USA to państwo bandyckie.
  Admin

 70. snag said

  Said ,…

  Wiem ze ciezko pracowali za centy na dolara dzis nie wszyscy pracuja, robia dzieci i siedza na welfare duzo z nich szmugluje i rozprowadza dope. Do dupy system, powinni pozwolic zalatwiac legalna droga czy pozwolenia na sezonowych i uszczelnic granice ale wtedy jak odnotowales salata luksusem bo pracodawcy musieli by wiecej placic uczciwie za uczciwa prace a nie chca i maja lobby ktore pilnuje zeby Trump tego nie zmienil, a ze macie bleeding heart durnia wojewode to macie sactuary state dla nielegalnych, nie szczepionych i stan pogotowia bo zoltaczka, zyc nie umierac w tej Crapfornii.

  Wash your hands and stay away from minority … czy majority 😉

  ——
  A i tak USA to kraj bandycki. Nie zmieni tego fakt, iż Europa jest glupia, Niagara jest przepiękna, a Kim Kardashian ma efektowną dupę.
  Admin

 71. Pinxit said

  54
  Miet/
  53
  Snag
  Ile razy byliscie w Indiach?
  Ja wlasnie stamtad wrocilem!
  Co wy biedactwa zakutane w amerykanski imperializm wiecie o Azji??
  McCain, ktory jest szefem jakiejs komisji d/s international relations nie wie z kim graniczy Afganistan, Maxine Waters opowiada, ze na Rosje trzeba nalozyc sankcje bo Putin napadl na Koree!!
  Inny przedstawiciel Kongresu uwaza, ze nie istnieje panstwo Macedonia!
  Obama po wizycie w Polsce uniescil Polske na Bliskim Wschodzie a Trump sie ucieszyl jak przylecial z Arabii Saudyskiej do Izraela, ze wreszcie udalo mu sie wyrwac z Bliskiego Wschodu.
  McCain to do tej pory nie wie, po ktorej stronie walczyl w Wietnamie!!

  Rzygac sie chce jak sie slucha debila Busha, ktory nie umial pokazac Kanady na mapie a Iran i Irak dla niego – to to samo panstwo.
  „Mission has been accomplished ” pieprzyl Bush jak chora dupa po bestialskim napadzie na Irak i bestialskim zamordowaniu Hussejna.
  Amerykanie morduja glowy suwerennych panstw!!
  Demokracja?

  Przez ponad dwa i pol miesiaca, dzien w dzien, noc w noc chamskie, zbrodnicze, bestialskie NATO bombardowalo suwerenny kraj europejski bombami fosforowymi, uranowymi i kasertowymi!
  Zaszto?
  Co wampirom jankesowskim zrobila Jugoslawia??
  Albo Afganistan?? „Mother of all bombs” zrzucona ostatnio w Afganistanie spowoduje skazenie calutkiej okolicy na setki lat!!
  Ta bomba zawierala uran.

  A juz jak Amerykanin opowiada o korupcji w Indiach – to mozna sie polac ze smiechu!!
  Clintonom, Bushom a teraz Trumpowi i NIKT we wszechswiecie w korupcji nie dorowna!
  Jest to jedyny kraj na swiecie, w ktorym oficjalnie, legalnie odbywaja sie wybory na zasadzie gieldy!
  Kto da wiecej za te krowy na targu wyborczym?.

  W Rosji jest obecnie kampania wyborcza, Dzien jak codzien.
  Putin jedzi po kraju, rozmawia z ludzmi, jak sie skarza na gubernatora – to Putin bierze na dywanik. Wywalil juz 20 gubernatorow, ktorym w prawnym procesie udowodniono korupcje lub zaniedbanie obowiazkow. Duzo mlodych ludzi dostaje posade gubernatora.
  Obecnie odbywa sie festiwal Mlodziezy i Studentow. Przyjechalo do Soczi ponad 20 tysiecy mlodych ludzi ze 150 panstw!
  maja wspaniala zabawe. I marza o pokoju na calym swiecie.

  Amerykanow nie stac na takie imprezy. Wlasnie cwicza uczniow szkoly podstawowej jak strzelac z karabinu i przygotowja male dzieci do sluzby wojskowej! Jeszcze sie tym chwala!

  W USA przez poltora roku, w czasie tzw. kampanii wyborczej, jak krowy na bydlecym targu spaceruja po scenie „kandydaci” na prezydenta! Przez poltora roku nikt ich w pracy nie widzial!
  Paraduja na catwalku, rzucaja wyswiechtanymi haslami, a obce mocarstwa oplacaja wszystkich kandydatow. Na Clintonowa Arabia Saudyjska wydala 20 milionow , Poroszenko dwa miliony dolarow, znany pedofil z Holywood tez sypnal Clintonowej kase do kieszeni, a wielkie korporocaje maja w dupie, na kogo podatnik glosuje. W USA KUPUJE sie urzad prezydenta!
  W samej Kaliforni bylo o dwa miliony wiecej glosujacych niz zarejestrowanych wyborcow!!
  Szczytem debilizmu jest oskarzanie hakerow rosyjskich o mieszanie w wyborach.

  Nawet najglupszy Rosjanin i rosyjski haker nie popieralby kandydatury Trumpa! na to potrzebny jest Amerykanin!

  Teraz CNN wymyslilo, ze rosyjskie Pokemony nie tylko wybieraja prezydenta USA – NSA nie potrafi sie obronic przed ruskim pokemonem!!- ale jeszcze wzniecaja napiecia rasowe w USA !.
  Zjawisko rasizmu przeciez obce jest w USA!

  Amerykanie w Afganistanie prowadza najwieksza hodowle maku i produkcje heroiny, na ktorej zarabiaja wiecej niz na produkcji przemyslowej w calych Stanach.
  Ja nie bardzo rozumiem: Jak mozna byc wierzacym katolikiem i popierac mordowanie ludnosci cywilnej??

  Radze, zeby Miet i Snag odwiedzili Azje.
  Dowiedza sie ciekawych opinii o USA.

  Tak zwane „international community” kompletnie lekcewazone przez rzad i mieszkancow USA: Indonezja, Chiny , Indie, (a i Rosja) maja bardzo malo szacunku dla debilow rzadzacych „najwieksza demokracja swiata (w rozkladzie).
  Obame w Chinach bardzo brzydko potraktowali Chinczycy na G-20, a prezydent Filipin,, Rodrigo Duterte publicznie na Forum G-20 wyzwal prezydenta USA od sukinsynow!
  I wyrzucil na zbity pysk amerykanskiego ambasadora w Manili, niejakiego Goldberga- i jeszcze mu wykrzyczal, ze Filipiny maja dosc amerykanskich pedofilow!
  (Goldberg latal po Filipinach w czasie kampanii wyborczej i krzyczal na glos, zeby nie glosowac na Duterte!! I za to wylecial z posady!)

  Pamietam jak Rosjanie wyslali Jen Psaki bukiet kwiatow na urodziny!
  Ona tak pieknie sie wyrazala o Rosjanach!
  Jen Psaki byl rzecznikiem Bialego Domu i prowadzila biedaczka konferencje prasowe z dziennikarzami.
  Co ta ruda idiotka nie opowiadala!
  Ze gaz z Zachodniej Europy jest prowadzony do Rosji a flota USA juz stoi u wybrzezy Ukrainy.
  Rosjanie zasmiewali sie do lez i kwiatami podziekowali jej za znakomita rozrywke! Kazdy inny by sie obrazil i zaczal wymyslac – Rosjanie zas urzadzili sobie z debilki zabawe. Do tego stopnia, ze trzeba bylo pania Psaki odwolac ze stanowiska.
  To, co w ONZ opowiadala Samanta Power a teraz kolejny amerykanski debil- Nikki Haley – to kolejna kompromitacja potegi USA.

  Na Filipinach w El Nido spotkalem na katamaranie na lagunach pewnego sympatycznego Amerykanina z Colorado.
  Bylo to na tydzien przed wyborami w USA w tamtym roku.
  Powiedzialem, ze wspolczuje Amerykanom bo podobnie jak w Polsce nie maja na kogo glosowac.
  Sympatyczny Amerykanin powiedzial: „Jeszcze nie wiesz, co Trump potrafi”!
  Ale on glosowal na Sandersa.
  Ciekawi mnie ile osob w USA slucha pewnego republikanina z Teksasu dr Rona Paul’a.
  Zaloze sie, ze sen. Mc Cain ma jwiecej sluchaczy i milosnikow jego talentu.

  Widac, ze przyjazn Polski z USA bardzo ujemnie odbija sie na polskich politykach. Macierewicza atakuja Rosjanie cyber- bronia, a CNN twierdzi, ze Rosja uzyla pokemonow, zeby wplynac na wybor prezydenta USA!
  Trzeba nie lada debilizmu, zeby przyznac sie, ze cala potega mocarnej, demokratycznej Hameryki wystraszyla sie dwoch malenkich pokemonow produkcji rosyjskiej. Bo jankesy sa tak glupie, ze wola posluchac ruskich hakerow i dwoch stworkow komputerowych niz zlotoustych politykow i potegi przemyslu wyborczego w Stanach Zjednoczonych USA.
  Ameryaknie staja sie posmiewiskiem wolnego swiata:

  http://investmentwatchblog.com/cnn-claims-russia-used-pokemon-go-to-meddle-in-elections-man-this-is-gold/

 72. Pinxit said

  71
  Pomylka co do Jen Psaki:
  Opowiadala, ze flota amerykanska jest juz u wybrzezy Bialorusi! (nie Ukrainy).

  Zawsze mi sie rece na klawiaturze trzesa jak pisze o amerykanskiej demokracji , ktora pozwala w czasie pokoju, bez wypowiedzenia wojny i bez zezwolenia Konrgesu, ONZ – Rady Bezpieczenstwa napadac napalmem i przeroznymi bombami na ludnosc cywilna narodu, ktory sobie wybral takiego prezydenta, ktory sie Stanom nie spodobal!

  Syryjczycy dwa razy wybrali Asada, a Amerykanie ciagle go nazywaja dyktatrem.
  Dyktatorem jest tez Putin , zdaniem Amerykanow.
  No to kto to jest Trump, ktory juz obiecuje, ze ma Kongres w dupie i uzyje executive order, zeby zerwac miedzynarodowa umowe z Iranem.
  Amerykanie czytac nie umieja. Kiedy moze prezydent uzyc executive order?

  Napad na Afganistan rozpoczeli zbombardowanem orszaku slubnego, bo najezcy z Waszyngtonu w krajach podbitych nie zezwalaja na zadne zgromadzenia. Zamordowali w ten sposob i pare mloda i caly orszak weselny (powtarzaja dosc czesto ten „udany” numer.)
  Korupcja w Indiach?
  Modi nie zywi calej swojej rodziny na koszt panstwa.
  Doradcami Trumpa sa coreczka i ziecioszek, ktorego nikt do Bialego Domu nie wybieral. Zarowno zona trumpa -slowenska zydowka, jak i corka prowadza wlasny biznes z Bialego Domu.
  To przeciez kryminalisci!.
  I tym samym Amerykanom nie podobal sie prezydent Janukowicz bo mial…pawie w ogrodzie!

 73. Marucha said

  Re 32
  Zaraz ktoś Panu napisze, że Amerykanie mają prawo być bandziorami i słusznie robią, mordując miliony ludzi. Oni po prostu poświęcają się dla dobra ludzkości. No bo jak nie oni, to kto? Bo przecież ktoś MUSI być bandziorem, więc niech już to będzie USA, bo ma w tym największe doświadczenie.
  Dobrze mówię?

 74. robertgrunholz said

  Trzeba jednak przyznać, że oprócz produkcji starych aut i wymyślania nowych sposobów na zabijanie pastuchów w Pakistanie, Amerykanie są w jednej rzeczy wręcz wybitni! Otóż nikt nigdy jeszcze nie pobił ich w dziedzinie hipokryzji i podwójnej moralności. Są w tym naprawdę undefeated and undisputed.

  Skoro jednak wszystko tam opiera się na kłamstwie (włącznie z wyborami na prezydenta), skąd bierze się u nich to święte przekonanie, że uwierzymy im kiedykolwiek na słowo w jakiejkolwiek kwestii?

  ,,Dyplomata nie wierzy nigdy w to, co mówi. Toteż dziwi go bardzo, jeżeli ktoś mu uwierzy.” – Charles de Gaulle

  Proponuję małą parafrazę:

  ,,Amerykański polityk nie wierzy nigdy w to, co mówi. Toteż dziwi go bardzo, jeżeli ktoś mu uwierzy.”

  Tłumaczenie ich hegemonii i bandytyzmu przypomina tłumaczenie pedofilów, że przecież ,,ona wyglądała na starszą” i ,,sama się o to prosiła”.

 75. robertgrunholz said

  Innymi słowy: lepsza jest przecież łagodna amerykańska bomba, niż jakaś ruska czy chińska dominacja nad zapyziałym plemieniem w środku tajgi, której żaden Bush ze swoim prywatnym dyplomem prestiżowej uczelni nie wskaże na mapie. Podobnie jak Kanady. A prezydenta Brazylii zapyta ,,czy u was też jest tylu czarnuchów?”.

 76. robertgrunholz said

  Chyba już tylko mnie obrzydza sama myśl, że miałbym spędzić życie w jakimś Hollywood.

  Komuś się jeszcze w ogóle podobają te amerykańskie gwiazdy?

  Kobiety-koty, kobiety-glonojady, kobiety-konie?

  Chyba tylko zoofilom.

  Nie wiem jakiego normalnego mężczyznę pociągają takie szkaradztwa, jakie ogląda się na ich wybiegach. Tfu, na czerwonych dywanach.

 77. - said

  a ze macie bleeding heart durnia wojewode to macie sactuary state dla nielegalnych, nie szczepionych i stan pogotowia bo zoltaczka, zyc nie umierac w tej Crapfornii.

  Co znaczy macie. Tu nie jest żadna crapfornia, tylko stateczny Midwest. Wypraszam sobie. Miarkuj sie pan, panie Snag.

  Panie Pinxicie, jesli pan wywali ze swojego rozumowania pojęcie demokracji, świat będzie o wiele łatwiejszy do zrozumienia. Nie podpisuję sie rzecz jasna pod amerykańskim awanturnictwem, ale tu nie chodzi o amerykę tylko o NWO.

 78. robertgrunholz said

  Panu Gajowemu dziękuję za wspomnienie Kim Kardashian.

  To jest przecież Ameryka w pełnej krasie!

  Kraj wolności, demokracji, sprawiedliwości, wspaniałości, w którym sławę robi się posiadając napompowany tyłek, wypuszczając seks-taśmy i ledwie otwierając naszprycowaną paszczę, gdy podobny nam ćwierćinteligent pyta nas o to, czy Ameryka powinna zbombardować Rosję za interwencję zbrojną w Dupykistanie. Każdy Amerykanin powie, że oczywiście i wskaże Dupykistan w Andach. No, w najlepszym razie może pokazać Nigerię.

  Nic tylko brać przykład!

  Zamiast wyborów – jarmark i licytacja na targu.

  Zamiast muzyki – jazgot.

  Zamiast aktorstwa – efekty specjalne.

  Zamiast prawdy – propaganda.

  Zamiast dialogu – bombardowania.

  Zamiast prywatności – największe w historii ludzkości szpiegostwo.

  Zamiast prawa – nielegalne więzienia, tortury, brutalna i zmilitaryzowana policja.

  Zamiast dzielnic rządzonych przez polityków i urzędników – dzielnice rządzone przez mafię i gangi.

  Zamiast bogactwa klasy średniej – setki tysięcy byłych jej przedstawicieli w narkotykowym transie po legalnych ,,antydepresantach”.

  I jeszcze mają czelność kogokolwiek pouczać…

  Czytając te peany na cześć Ameryki mam wrażenie, jakbym trafił do najgorszego więzienia na świecie, gdzie byli mordercy i dilerzy nadal mordują i dilują, ale przekonują mnie, że są nieskazitelnymi ascetami i pytają czy wierzę w Jezusa Chrystusa.

  Za te ciągłe odniesienia do Boga, na jego miejscu już dawno zafundował bym tym bandytom coś gorszego niż huragan. Wymierzyłbym też lepiej. Np. wielką falą w Pentagon, Biały Dom i Manhattan.

 79. - said

  Skoro jednak wszystko tam opiera się na kłamstwie (włącznie z wyborami na prezydenta),

  Gdzie pan widział jakies wybory na prezydenta?
  (ważne kto liczy głosy)

  Gwiazdy najlepiej wychodza in statu nascendi, bez tapety na cyferblacie. Podkładówka i farba to przejaw sterowania gustami tłuszczy. Odsyłam do wątku o kiczach współczesnej „sztuki”.

 80. robertgrunholz said

  Pocieszająca jest wyłącznie moja głęboka wiara w to, że dla każdego amerykańskiego polityka, który powtarza ,,In God we trust” albo ,,God bless America” po czym zabija z dronów kobiety i dzieci, w piekle czeka już specjalna komora. Na samym dnie, zaraz obok tronu ich idola, któremu oddają cześć w różnych Skull and Bones, a na które przymykać oko mogłyby tylko prywatne uczelnie.

 81. Boydar said

  Chyba zbyt Pan Robert uogólnił – „… Amerykanie są w jednej rzeczy wręcz wybitni! Otóż nikt nigdy jeszcze nie pobił ich w dziedzinie hipokryzji i podwójnej moralności …”

  Amerykańska hipokryzja i podwójna moralność winna być, moim zdaniem, określona jako „amerykańska”. Jest bowiem wtórna w odniesieniu do hipokryzji i podwójnej moralności judaistów i protestantów stanowiących podstawę Ameryki Stanów Zjednoczonych. Pragnę zauważyć, że w takim jak Pan proponuje układzie, wypada zastanowić się czy Old Shatterhand był Amerykaninem, o Winnetou nie wspominając.

  http://i2.fmix.pl/fmi1268/ea932e6600230ae349cbdf0d

 82. Pinxit said

  Mnie na przyklad wzrusza przyjazn miedzy narodami. Prezydentowi Trumpowi rzeczywiscie naleza sie wielkie gratulacje za „odwazna decyzje” jak podejmie nie majac na te decyzje mandatu. Potrzebne jest mu wsparcie, poparcie i zrozumienie bratniego narodu:

  Netanyahu congratulates Trump for ‚courageous decision’ to decertify Iran nuclear deal – Israel News – Haaretz.com

  https://www.haaretz.com/israel-news/1.817101

 83. Pinxit said

  Wzruszajaca jest tez przyjazn miedzy narodami poprzez Ocean.
  W ramach tej wzruszajcej przyjazni, „Wsciekly Pies” [Mattis] domaga sie od panstw czlonkowskich NATO zwiekszenia „skladek” czlonkowskich bo wielki przyjaciel jakim jest USA nie ma zamiaru nadstawia karku w walce o wyzwolona Europe.
  W koncu jak sobie kraje NAO (np.Polska) wynajely najemnika zza oceanu, to musza temu najemnikowi sowicie zaplacic.

  Trick or Treat: Pentagon Chief Mattis Urges NATO Allies to Increase Spending – Sputnik International

  https://sputniknews.com/military/201702151050714191-pentagon-nato-defense-spending/

  O ile sprawdza sie ta przyjazn z USA i wzajemne zrozumienie na arenie miedzynarodowej, o tyle w panstwie o najwyzszych wartosciach kulturowych (i podobno kulturalnych) – minister d/s zagranicznych czyli w USA Sekretarz Stanu nazwal publicznie swojego prezydenta ..kretynem. Podaly te cenna wiadomosc nie tylko amerykanskie media:

  Tillerson reportedly called Trump a ‚moron,’ Pence had to convince him not to resign – U.S. News – Haaretz.com

  https://www.haaretz.com/us-news/1.815805

 84. Kar said

  ..re:81/Boydar…czy Old Shatterhand był Amerykaninem,
  _________________________________________
  ….czy ten Shatter..ten jakis krewny tego na dole (?)..o tym drugim ostatnio b. glosno..becał..becał niektore slawne baby, i teraz po becaniu przyszedl czas na placenie (typowe w american love story)..amerykanscy Hollywood kowboje wpadaja w tarapaty

 85. snag said

  77 ,…

  Oops !!! To nie ja to on, to przez pinxita bo … Zgredy powinni byc w lozku at 9 PM a nie doksztalcac zgredow 😉 ,…

 86. snag said

  Szpital w Indii ,…
  ————————————
  .https://www.youtube.com/watch?v=McL2WJy2cco

  Inna kasta sub-humans ,…
  ————————————
  .https://www.youtube.com/watch?v=BNy3yY6pTk8

  Dzieci w kopalni. Wegiel wydobywany z tz. jam szczurow.
  ————————————
  .https://www.youtube.com/watch?v=oem1AyD7GfY

  ——
  Rozumiem. To usprawiedliwia bandytyzm Ameryki.
  Czy nie czas wprowadzić im demokrację?
  Admin

 87. Boydar said

  Dwa zapożyczenia z Boydara; a gdzie opłata ?

 88. snag said

  Admin

  Nie usprawiedliwinie a dowod ze pinxit znaczy tyle co bullshit i ma agende, nic wiecej ,…

 89. Peryskop said

  Re 66
  Admin : …W Polsce ja jestem właścicielem[domu]. W USRaelu – bank…

  Niestety wkoorviony przez @Snaga-prowokatora Szanowny Pan Gojowy Marucha zagalopował się i trochę zatracił kontakt z realem w Polsce.

  Już ponad dekadę temu Proffessor Emeritus Tribunae Constitutionalis Ewa Łętowska w ogólnopolskim programie tv Jana Pospieszalskiego o przekrętach w spółdzielczości mieszkaniowej wypowiedziała ex cathedra pamiętną sentencję, że „prawo własności” wcale jeszcze nie oznacza WŁASNOŚCI.

  Kto zna kruczki zawarte w ST i Talmudzie, łatwo się domyśli o co biega i nie dziwi się już za bardzo sądowym „przekształceniom własnościowym”, podpieranym także prawem kaduka wziątkami, kozubalcami oraz bezwzględnością banków, które próbują sobie wyrobić taki status dla „nakazu bankowego”, jak ma nakaz sądowy i nakaz komorniczy.

  ——
  Własność oznacza w tym przypadku, że nie płacę nic co miesiąc bankowi, że mam ZERO długów, że mieszkanie nie jest własnością banku, ale moją. Mogę je sprzedać, oddać, zapisać w spadku itd. Bank nie może mi go LEGALNIE odebrać.
  Natomiast co można zrobić NIELEGALNIE, to zupełnie inna sprawa.

  Kwintesencją tego jest, że w odróżnieniu od większości Amerykanów – choć przecież kuda mi do ich zamożności i niewyobrażalnego poziomu życia – mam ZERO długów. Nie jest nimi obciążone ani warszawskie mieszkanie, ani szwedzkie, ani samochód. ZERO długów, powtarzam.

  I proszę uprzejmie mi nie pierdolić o konieczności płacenia podatków, czy o tym, że ktoś może mi przystawić lufę do skroni i zmusić do podpisania aktu sprzedaży mojej własności za cene 1 zł 50 groszy.
  Bo chodzi tu wyłącznie o DŁUGI, w których szalennie bogate USA i USMani tkwią po uszy.
  Admin

 90. Boydar said

  No i podchody katastralne, Panie Gajowy.

 91. Peryskop said

  Re 89

  Snag potrafi prowokować, a emocje niestety zaślepiają i bluzgają.

  Ależ bank jeśli zechce, to może i Wam Panie Gojowy, odebrać na co ma ochotę jeśli popadliście w ochotę powiększenia swego stanu posiadania.

  A o tym, czy sposób nazwać NIELEGALNYM czy LEGALNYM można sobie jedynie podyskutować w cyklicznych programach red. Elki Jaworowicz „Sprawa dla reportera”, która dla spuszczania pary z tego kotła zaprasza czasem b. Ministra Sprawiedliwości europosła Janusza Wojciechowskiego, żeby teatralnym gestem porozkładał sobie ręce – ku pokrzepieniu naiwnych wycyckanych w świetle lewego „prawa”, którzy bez należytej osłony suszb wzięli sprawy w swoje ręce i kredyt operacyjny na rozkręcenie biznesu.

  Ponadto przeświadczenie – w PL, w S, czy gdziekolwiek obok – o niemaniu długów jest powszechne wśród osób, które trwają w samozachwycie i błogim spokoju, gdy ani one, ani ich dzieci nie spłacają kredytów na mieszkanie, dom, czy auto.

  Szczęka im opada, gdy przypomnieć, że jednak – jako obywatele PL, S, czy czegokolwiek obok – zostali wraz z dziećmi i wnukami zadłużeni po uszy centralnie, czyli SYSTEMOWO, wskutek decyzji „ich” konstytucyjnych przedstawicieli, a ściślej przez politykierów skorumpowanych przez Międzynarodowego Żbankiera z ogonem w City czy na Manhattanie .

  Co oczywiście nie oznacza, że każdy beknie po równo, bo jest jeszcze w grze sprytny wynalazek „uspołecznienia strat vs prywatyzacji zysków”.

  Więc jednak Snag się przydaje choćby do przewentylowania za-duchu.

 92. Marucha said

  Re 91:

  Legalnie nikt mi nic zabrać nie może. A o sposobach na _nielegalne_ pozbawianie kogoś własności nie musi mi Pan przypominać.

  Pan to pewnie z tych, co to woli mieć jedno oko, niż dwa.
  No bo jak się ma dwa, to przecież jedno można stracić, bo a nuż je ktoś wybije, albo zgnije…
  A jak się ma jedno oko – to już sprawa z głowy i nic złego stać się nie może.

  Tak jest, panie Peryskop… jestem całkiem dumny z tego, że mam zero osobistych długów (podobnie jak moja żona) i że jakaś (niekoniecznie przeze mnie zawiniona) przerwa w ich spłacaniu nie oznacza pojawienia się komornika, licytacji majątku itd.

  A u Pana nie widzę nic innego, jak słabo zamaskowaną zawiść. Tak, panie Peryskop. Zawiść.

 93. NICK said

  Wiem.
  To trudne albo i już niemożliwe.
  By sądzić inaczej.
  A teraz poważnie.
  Gospodarzu.
  Nannnorureczka i sssnag, ciągle sączą jad.
  Jad ten zabija Wiarę.
  Normalność zwykłą; jeśli już Wiarę pominąć?

  Toż już P. Maćko, okaleczony światem, lepiej pisze.

  TO, co powyżej, wyjaśnia moją niechęć.
  Do komentowania nie słusznie nie zbanowanych.

 94. snag said

  Jesli chodzi o wlasnosc to pan jestes wlasnoscia panstwa … od kolebki kiedy dostajesz p. SS# czy PESEL … do grobu ,…
  Sprawa własności to pojęcie względne i nic nie zmienia fakt że spłacony czy nie bo jeśli masz p. bank z głowy to ciągle masz p. państwo na głowie które doi rzekomego ‚wlascicielela’. Jeśli jest spłacone i moje, to jest moje i nikomu nie jestem nic winien nie wyłączając podatków tak ja to rozumie pojęcie własności i nie tylko ja … dziś nawet pański kot nie jest pana bo ma chip’a i wiedzą czy zapłaciłeś roczny haracz, czy zaszczepiłeś a jeśli nie to wyślą hycla i zabiorą i oddadzą jak p. zapłacisz a jeśli nie to uśpią nie zważając na to co myśli ‚właściciel’.

  Jeśli chodzi o własność to pan jesteś własnością państwa … od kolebki kiedy dostajesz p. # SS czy PESEL … do grobu ,…

  ——
  Panie Snag, dziękuję za uświadomienie mi tego, czego jestem świadom nie gorzej niż Pan.
  Ale po ch…. Pan to pisze? Co właściwie chce Pan mi przekazać?
  Że człowiek bez długów jest bardziej zniewolony, niż ten tkwiący w długach, któremu bank w każdej chwili może odebrać jego własność – dom, samochód, firmę?

  Admin

 95. snag said

  Chodzi o definicje wlasnosci i wolnosci ktora wg. panskiej formuly zaczyna sie po splaceniu dlugu w banku i voila, free at last, free at last, free at last a tak nie jest – Nie rozmawiamy o tym kto/czy bardziej a czy w ogole.

 96. Marucha said

  Re 95:
  Po pierwsze – nigdzie nie podawałem żadnej „definicji” ani „formuły” wolności czy własności.
  Po drugie – choćby Pan się usrał, to więcej wolności ma ten, kto nie ma długów, niż ten. co je ma. Czego uzasadniać nie trzeba.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: