Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Zanim padną salwy
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

MSZ: Polska nie poprze Węgier w sporze z Ukrainą

Posted by Marucha w dniu 2017-10-16 (Poniedziałek)

Polska nie poprze węgierskiego wniosku o rewizję umowy stowarzyszeniowej UE z Ukrainą z powodu ukraińskiej ustawy o oświacie.

Polskie władze są przeciwne przeglądowi umowy o stowarzyszeniu Ukrainy z Unią Europejską. – informuje ukraińska państwowa agencja informacyjna Ukrinform powołując się na odpowiedź z polskiego MSZ. Oznacza to, że Warszawa nie poprze postulowanego przez Budapeszt zweryfikowania umowy stowarzyszeniowej. Węgrzy twierdzili, że przyjęta we wrześniu ukraińska ustawa „O oświacie” narusza międzynarodowe zobowiązania, które Kijów wziął na siebie.

Polska nie widzi możliwości przeglądu Umowy o stowarzyszeniu czy Umowy o pogłębieniu strefy wolnego handlu z Ukrainą. Strona polska zachęca partnerów z Węgier i Ukrainy do rozwiązania spornej sprawy ustawy o oświacie drogą dialogu z uwzględnieniem poszanowania praw mniejszości i uwzględnieniem międzynarodowych i dwustronnych umów – napisało polskie MSZ korespondentowi ukraińskiej agencji.

Ukrinform podaje również, że według polskiej dyplomacji specyfika nauczania polskiego języka na Ukrainie jest inna od specyfiki nauczania języka węgierskiego.

Jednocześnie informujemy, że polskie ministerstwa spraw zagranicznych oraz oświaty uważnie śledzą kwestie wpływu ustawy na polską oświatę i przebywają w stałym kontakcie z ukraińskimi partnerami [to nas uspokaja – admin] – napisało także MSZ dodając, że w okolicach 26. października odbędzie się spotkanie minister oświaty Ukrainy Liliji Hrynewycz z przedstawicielami polskiej mniejszości na Ukrainie.

Ustawa o oświacie w sposób zasadniczy narusza układ o stowarzyszeniu zawarty między Ukrainą i Unią Europejską i dlatego w przyszły poniedziałek na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych w Luksemburgu zainicjuję rewizję układu o stowarzyszeniu Ukraina-UE – mówił szef MSZ Węgier w ubiegłym tygodniu podczas wizyty w Użhorodzie na Zakarpaciu.

Zdaniem szefa węgierskiej dyplomacji, nowa ukraińska ustawa stwarza dla mieszkających na Ukrainie Węgrów i innych mniejszości gorszą sytuację w sferze oświaty niż ta, jaka panowała w czasach ZSRR. Zgodnie z jej zapisami, mniejszości narodowe mają zagwarantowane prawo do nauczania w językach ojczystych tylko w przedszkolach państwowych i klasach początkowych (I-IV). Na późniejszym etapie, od klasy V, a szczególnie w szkołach średnich, głównym językiem wykładowym ma być język ukraiński.

Zobacz: Węgry i Rumunia razem przeciwko ukraińskiej ustawie o oświacie

Kresy.pl / Ukrinform
https://kresy.pl/

Komentarzy 26 do “MSZ: Polska nie poprze Węgier w sporze z Ukrainą”

 1. AlexSailor said

  Kto rządzi Polską?
  Może warto zastanowić się przed kolejnymi wyborami, no i w końcu na nie pójść a nie pieprzyć, że nie ma sensu.
  Na Węgrzech, a także w Rumunii jakoś sens miało.
  Za chwilę w Bułgarii, że o Słowacji i Czechach wspomnę.

  No i oczywiście Austria.
  Obecne głosowanie też coś raczej zmieniło.

 2. - said

  Panstwo jest instytucją. Instytucja nie ma sumienia, instytucja nie ma moralności, instytucja nie ma duszy, nie idzie do nieba ani do piekła. Rząd jest instytucją i nigdy nie strzeli sobie w kolano, strzeli w kolano swoim ludziom, którzy maja sumienie i moralność. Przykład Wołynia jest ewenementem na skalę ludzkości, bo program instytucji (państwa) wykonywany rękami ludzi pozbawia Polaków mozliwości pójścia do nieba. Ponieważ czyni w tym wypadku opcję przebaczenia ponad intelektualną możliwość jakiegokolwiek człowieka, a przebaczenie jest warunkiem dostania się TAM, jako iż „wszystkie zasługi spłoną jak wiecheć słomy”.

  Dobranoc.

 3. - said

  Twój komentarz oczekuje na moderację.

  Wiedziałem. Spokojnie Gospodarzu, nie poganiam.

 4. Dziadzius said

  Panowie co uprawiacie z nakazu czyjes rzady nad Polska- jak juz wlaziecie ukrom tak gleboko w rectum ze ogarnia was bezmyslna ciemnosc to moze pomyslcie co bedzie jak USRael kaze ukrom zrobic kaka – to na ktorej kupie zloza was.

 5. Jerzy said

  Polskojęzycznym prostytutkom chazarskim bliżej do swoich chazarskich braci na Ukrainie niż do Węgrów, Polaków, czy jakiegokolwiek innego narodu europejskiego, więc co tu się dziwić?

  Europejczyk ciągnie do Europejczyka, koczownik do koczownika.

  Czy ktoś kto zagłosował na probanderowskiego preżydenta potrafi przyznać się do tego, uderzyć w pierś i przeprosić wszystkich innych Polaków?

 6. VA said

  Amerykański specjalista ds. zmian rzadow, rzucil się na węgierskiego premiera Orbana.
  Urodzony w Serbii polityk o nazwisku Srđa Popović i jego organizacja, CANVAS, odgrywaja główną rolę w większości wydarzeń związanych z kolorowymi rewolucjąmi made by CIA. To on w 2000 r. doprowadził do obalenia prezydenta Serbii Slobodana Milosevica.
  8 września specjalista ds. Zmiany reżymu Srđa Popović przybyl do Budapesztu i dołączyl do antyaborcyjnych grup opozycyjnych przed parlamentem węgierskim.
  Jasne jest, że Popović nie był w mieście, aby promować węgierską książkę o zmianie bez przemocy reżimu , ale raczej aby udzielic pomocy partii anty-Orbanowej przed wyborami węgierskimi wiosną 2018 roku.
  Wielu Węgrow uwaza ze George Soros finansowal wizyte Popovića w Budapeszcie.
  http://russia-insider.com/en/politics/notorious-us-regime-change-specialist-targets-hungarian-pm-orban/ri21110

 7. anonim said

  Imię Srđa znaczy sługa lub niewolnik cóż…mądrych rodziców miał że jego przyszłość znali.

 8. La Reine Toronto said

  Polska jest chyba najwiekszym posmiewiskiem na arenie miedzynarodowej. Polacy umieja chyba tylko narzekac i porywac sie ‚z motyka na Ksiezyc’.Jakie to tragiczne ze kieruja/manipuluje nami chazarskie scierwo. Nie mam sily i robi mi sie niedobrze jak czytam takie ‚wiesci’ i meldunki od naszych wlodarzy….chazarzy…

 9. Pinxit said

  Znaczy sie, polskie wladze maja polskosc, polski jezyk i polska historie gleboko w dupie.
  To sie nazywa „ratowanie twarzy pajaca”.
  Polskie wladze byly wielkim oredownikiem Umowy Stowarzyszeniowej dla Ukrainy.
  Teraz, pajac, zeby zachowac twarz, blaznuje pt.” popieramy faszystowski pomysl, zeby we Lwowie zakazac mowic po polsku”.

  Zamkneli sukinsyny polskie szkoly ( a zdaje sie byly az dwie!) bo pan prezes z Zoliborza OSOBISCIE pofatygowal sie niegdys na majdan, zeby poprzec i kontynuowac inicjatywe band UPA w polskim miescie Lwowie.
  Zastanawiam sie jaka swolocz, dzicz i glowonogi ciagle jeszcze popieraja tych zbojow, ktorzy popierali majdan?

  No i jasno widac, ze Wegrom bardzo przydala sie przyjazn z Polska.
  Polska nawet osrala cala Grupe Wyszehradzka.
  A wszystko dlatego, ze jak sie powiedzialo „A…” – trzeba teraz mowic: „Beeee…”

  Barany…tryki..

 10. Boydar said

  „Rzeczy nie nazwane, nie istnieją”

  Do niedawna, lizanie dupy banderowcom było sprawą niewyobrażalną. Choć oczywiście miało miejsce w miejscach wielu. Jednak nikt zdrowo myślący nie przyjmował tego do wiadomości bo nie mieściło się to nawet w milicyjnej pasztetówce. Jak więc można było to potępić czy odnieść do tego publicznie, jeśli zjawisko w ogóle nie było wpuszczane na scenę. Dopiero obecnie za sprawą takich kilku, których nie sposób nie zauważyć, zyskało pełne prawo obywatelstwa. Jeżeli mam rację, to pozostając w narracji teatralnej, przewiduję w niedługim czasie kolejną odsłonę tego koszmaru z Alei Ujazdowskich. Zacznie się niewinnie, od trzęsienia ziemi. Potem akcja nabierze rozpędu.

 11. Zbyszko said

  Może, nie Polska a banderowski rząd okupacyjny.

 12. Pinxit said

  11
  Zbyszko
  Polska nie wystepuje w ONZ jako panstwo okupacyjne.
  Wszedzie w dokumentach miedzynarodowych i kontraktach Polska wystepuje jako samodzielne panstwo. No wiec mamy status suwerennego panstwa gdy chodzi o pyskowki z Unia.Przynajmniej tak nam opowiada Kaczor, Szydlo i reszta rzadu samodzielnego, suwerennego panstwa, ktory sie kloci o ten status z Unia.
  Moze jednak nalezaloby sprecyzowac, czy rzad w Polsce jest bardziej banderowski, czy jankesowski? A moze jankesowsko-zydowsko- banderowski.? Czy juz wszyscy Polacy wyjechali z kraju?

  W dobie plebiscytow i Brexitow coraz trudniej okreslic panstwowosc kraju.

 13. Jarema said

  Na Ukrainę „rząd”
  warszawski pcha wszystko. Polakom trzeba klepać biedę i przeżywać upokorzenie. Precz z banda banderowską!!!

 14. PolishPolackski said

  Przeczytałem tylko zajawkę i od razu komentuję:

  yebane pisowskie pi3dy

  A jak któryś Kresowiak na to gówno zagłosuje, to znajdę i zatłukę.

  Ledwie pół roku temu pisałem, że tym pchłom jeszcze kibicuję. Tfu

 15. Jerzy said

  Pisowskie chazarstwo wchodzące w tyłek banderowcom to nie Polska, to ANTY-POLSKA.

  Każdy polskojęzyczny pisior jest w Polsce tym, kim w Syrii jest islamski terrorysta, najemnik Mossadu czy pospolity bandyta któremu płacą zewnętrzni wrogowie.

 16. Moher49 said

  Od dawna mam pewność: Polską nie rządzą Polacy, lecz obcy namiestnicy. Sojusz z Ukrainą to samobójstwo.

 17. Jerzy said

  Dla przypomnienia:

 18. revers said

  Jeszcze .. nie zginela ale zginac musi …
  http://wmeritum.pl/wstrzasajacy-reportaz-o-kulcie-upa-przemyslu-jeszcze-polska-zginela-zginac-musi-wideo/205160

  tu emeryturka dla rezunow ..
  https://kresy.pl/wydarzenia/zus-potwierdza-polscy-podatnicy-sfinansuja-ukraincom-emerytury-lata-przepracowane-ukrainie-rzad-nabiera-wody-usta/

  ta sprzecik medyczny za friko

  https://kresy.pl/wydarzenia/karczewski-podarowal-ukraincom-sprzet-medyczny-ufundowany-senat-rp-bronia-europy/

  no i jaka nowa transza bezwrotnych kredytow, w grudniu po wizycie prezydenta Dudy na Ukrainie.

 19. Birton said

  Polska Żydowska Banderowska Republika Bananowa 1989-2017 i wszystko jasne

 20. muki said

  w Polsce najlepiej dac sobie spokoj z prasa, radiem i tv-szkoda czasu i nerwow. Kto tu rzadzi-trudno powiedziec. Niestety, takze w kraju tak poteznym jak Rosja tez trudno zrozumiec kto trzyma ster-Putin polecil zerwac stosunki z KRDL-smutne, Szojgu z calym sztabem pojechal kajac sie przed smieciem zydowskim Libermanem a ten na przywitanie polecil kolejna napasc na skrwawiona Syrie-no i czy normalnego czlowieka szlag nie moze trafic? Tramp piepszy jak potluczony a wszyscy analizuja te brednie i czekaja, kiedy rypnie pierwsza bomba atomowa w KRDL-a co na to Chiny-gawno-forsa wazniejsza. Nie ma ratunku :swiat zwariowal.

 21. Birton said

  ad 19 Putin , podobno Żyd po matce, już prawie w żydowskich łapach , Miedwiediew to Jude, więc jak to jest ? Zapewne wielokrotna false flag w ramach NWO

  https://www.google.pl/search?q=putin+and+jews&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjbzfT_lfjWAhWMChoKHRTqBoUQ_AUICigB&biw=1093&bih=469

  ——
  A kto nie był ogłoszony Żydem przez „międynarodowe” media?
  Admin

 22. revers said

  revers said
  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2017-10-17 (wtorek) @ 13:11:46

  Jeszcze .. nie zginela ale zginac

 23. Jajec Patatajec said

  Wyjebane banderowskie chuje i PiSdy…swołocz niewiarygodna…

 24. Boydar said

  No, a takie sycze czy inne semeniuki dalej żywe po polskich ulicach chodzą.

 25. Głos Prawdy said

  Ten wasz obecny rząd pisowski jest wspierany przez Kościół, wszystkie strony katolickie ,przeważnie, podtrzymują PIS. Tak że trudno, żadnej alternatywy. Ten rząd jest tak gorąco omodlany, jak żaden inny chyba nie był. Z tego powodu musi choć coś dobrego zrobić.

 26. Głos Prawdy said

  Za rządów Pis jeszcze w Polsce nie byłam. Jeśli uda mi się wybrać do Częstochowy, to spróbuję z różnymi ludźmi porozmawiać, by wyciągnąć wnioski.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: