Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Tortura nadziei
  Boydar o „Udu***y cię tak, że się…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

No deal, Mister Trump?

Posted by Marucha w dniu 2017-10-16 (Poniedziałek)

„Ameryka kocha Polskę”, tak o naszym „jakże cudownym, pięknym kraju (jest tu naprawdę pięknie)” – mówił prezydent USA Donald Trump w czasie wizyty w Warszawie.

Dodając: „w Polakach postrzegamy duszę Europy, wasz naród jest wielki, ponieważ wielkim jest wasz duch i jest to duch silny” – rozgrzał naszą dumę, docenił nas, uhonorował naszą skołataną niską samoocenę.

A konkrety? No właśnie – brak. Donald Trump to legendarny „deal maker”, który najpierw zbił ogromny majątek, a dopiero potem napisał książkę („The Art of the Deal”), więc można mu zaufać, wie co mówi. Gdy pojechał do Arabii Saudyjskiej, to aż kapało od złota i kontraktów zbrojeniowych, idących w setki miliardy dolarów. Później ogłoszono wielkie saudyjskie inwestycje w Ameryce. W Chinach otwarto rynek dla amerykańskiej wołowiny, Katar zobowiązał się do ogromnych inwestycji w amerykańską gospodarkę, podobnie Japonia, a z Koreą rozpoczęto negocjacje w sprawie umowy o wolnym handlu, którą prezydent Trump uznał za „nie fair”.

Przyjeżdża więc geniusz biznesu i polityki do Polski i… nic? No deal, Mister Trump? A przecież oczekiwania były ogromne, najważniejsza osoba w energetycznej Polsce zapowiadała nowe kontrakty. Piotr Naimski mówił w czerwcu: „Spodziewam się, że oprócz dostaw spotowych zawrzemy średnio- lub długoterminowy kontrakt”. Zapowiadał nawet sprzedaż amerykańskiego gazu w regionie, nawet na Ukrainę. I nic?

Jak wyjaśnić ten wypadek przy pracy? Pierwsze i najważniejsze – Ameryka potrzebuje ogromnych pieniędzy, które mogłyby utrzymać wysoki poziom życia, gdyż już ponad 40 lat żyje na kredyt. W ubiegłym roku deficyt handlowy wyniósł 500 miliardów dolarów. Gdyby ktoś nie zdawał sobie sprawy, jakiego rzędu to kwota, to przypomnę – równa się ona PKB Polski. Ta potężna kwota jest pomniejszona o zyski amerykańskich firm z całego świata, ale to nie wystarcza – rachunek finansowy amerykańskiej gospodarki jest ujemny i to – jak w każdej firmie czy budżecie rodzinnym – generuje zadłużenie. Amerykańskie zadłużenie jest jak rakieta kosmiczna – przebija kolejne warstw atmosfery.

Trump wie, co to dług, lubi dług, lubi z nim „igrać”. Ale wie, że długi trzeba spłacać i dlatego jego podróże mają przede wszystkim charakter handlowy. Mają dostarczyć nowe kontrakty, zachęcić do zainwestowania w Ameryce nowych kapitałów, które budują amerykańskie miejsca pracy. A w razie czego zniechęcić do kupowania innych produktów, nawet dużo lepszych niż amerykańskie (jak niemieckie samochody) czy dużo tańszych (jak chińska stal).

Druga sprawa. Donald Trump na konferencji Trójmorza przedstawił amerykańską strategię gazową i praktycznie cały czas poświęcił temu tematowi. Koncepcja nie jest nowa, Amerykanie pracują nad jej realizacją od wielu lat. Trump jedynie chciał zwieńczyć dzieło.

Wszystko polega na dwóch sprawach: wybudowaniu infrastruktury koniecznej dla przyjęcia gazu z morza. Wcześniej miał to być gaz inny niż rosyjski, a teraz – po łupkowej rewolucji – ma to być gaz amerykański. I rzeczywiście – i Polska i cała Europa wybudowała odpowiednią infrastrukturę. Wydano miliardy euro i powstały instalacje gotowe przyjąć 200 miliardów m3 gazu rocznie. To znacznie więcej niż Rosja eksportuje do Europy. Problem w tym, że biznesowo te instalacje to katastrofa. Poziom ich wykorzystania nie przekracza 20 procent, a i to głównie na Półwyspie Iberyjskim i wybrzeżu Atlantyku.

Terminale importu LNG w EU i ich wykorzystanie, źródło: Luca Franza, Outlook for LG imports into the EU to 2025″ Clingendael 2016

Drugim elementem koniecznym dla sprzedaży amerykańskiego gazu jest połączenie rynków Europy Środkowej, gdyż są zbyt małe, by były płynne (uważa się że 40 miliardów m3 rocznie to dolna granica płynnego rynku). Konieczna jest więc infrastruktura – tym razem interkonektory, likwidujące granice krajowych rynków. I tutaj także radzimy sobie z tym zadaniem, pod hasłem „Korytarz Północ – Południe” powstaje wszystko, co jest potrzebne.

Donald Trump wyłożył swoje racje, jednak nie dopiął sprawy do końca. Dlaczego? Jak zawsze – cena jest najważniejsza. I mieliśmy tego dowód, gdy w czasie konferencji prasowej prezydent Trump powiedział: „Kontrakt możemy zawrzeć w 15 minut. Czy jest tu ktoś, kto może go podpisać?” A potem dorzucił: „Może tylko podniesiemy wam trochę cenę, ale będzie okej” i wskazując na prezydenta Dudę powiedział „twardy negocjator”.

Toczą się więc negocjacje, w których nasz rząd i PGNiG starają się ugrać coś, by nie kupować tak drogiego gazu. Że tani amerykański gaz jest w Europie piekielnie drogi, to wiemy doskonale. W tej cenie, to byłoby podobne nieszczęście jak kontrakt katarski czy Możejki, które też kupowano w euforii, z poparciem prezydenta, premiera, a później kolejny prezes musiał ogłosić, że „są nic nie warte” i 11 miliardów złotych inwestycji poszło w błoto. Oby nas to nie spotkało, więc należy życzyć naszym powodzenia w trudnych negocjacjach, bo inaczej rachunek przyjdzie bardzo słony.

Andrzej Szczęśniak
Za: szczesniak.pl
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 41 do “No deal, Mister Trump?”

 1. - said

  Czas otwierać w USA polskie fabryki. Co można tam produkować? Może fortepiany? (serio).

 2. snag said

  Autor nie rozumie czy nie chce?

  Prezydent moze miec jak najlepsze intencje a inwestor ma kalkulator i liczy, gdyby sie oplacilo dawno by ubili interes bez prezydenckiego wishful thinking. Zeby ubic interes potrzeba dwoje, jak tancerzy do tanga nie zapominajac o klodach konkurencji pod nogami po drodze ,…

  Albo ktos chcial za duzo albo komus sie nie oplacalo … it’s the profit, stupid*

  * Nothing personal, buzzword ze slownika bodajze Clinton’a (it’s the economy, stupid) czy jakos tak ,…

 3. snag said

  – said ,…

  Ryzykowny business 😉 ,…
  —————————
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_piano_manufacturers

 4. „Wszystkie Ryśki, to fajne chłopaki”. 🙂

 5. - said

  Na wolnym rynku dla każdego powinno byc miejsce. W Kaliszu obok Calisii funkcjonuje Schimmell.

 6. Stan said

  Artykuł Pana Andrzeja Szczęśniaka to nie jest nawet pół prawdy na ten temat.
  Ciekawych prawdy — proponuje, aby przeczytali wcześniejsze artykuły na stronie Web. Pana Maruchy na ten temat.
  Oj Polsko, Polsko w jakim kierunku zmierzasz?

  A opozycja tez siedzi cicho i nic nie bąknie o osobach odpowiedzialnych, którzy powinni odpowiadać przed prawem
  i siedzieć w kiciu za podjęte wyłącznie polityczne decyzje nic niemające z rachunkiem ekonomicznym d
  o czynienia, a kosztujące podatnika miliardy złotych i śmiech, jacy robią sobie dzisiaj co niektórzy na świecie z Polski.

 7. Maćko said

  Panie – , Na wolnym rynku jest miejsce tylko dla tych, którzy produkuja uzyteczne i pozadane przez konsumentów dobra.
  A pianina, Panie – wymagaja wiekiego ograniczenia wolnosci wlasnej i przymuszania sie do praktykowania. Komu sie chce? Nawet gdyzby pasozydzi nie podpalili konkurencyjenj fabryki…

 8. NICK said

  Pan Miet naprawdę lubi te pustosłowia Trumpka?
  Psze Pana?

  A gdzie są konkrety, CZYNY?

  P.S.
  Trampki zaś to popularne i tanie obuwie sportowe. „Socjalistyczne”.
  Nawiasem. To, współczesne, całkiem zbliżone obuwie, jest sprzedawane w polin za krocie.
  Wystarczy posłużyć się marką. Niepolską.

  Pamiętacie?
  Polska słynęła m.in. z porządnego obuwia skórzanego.
  Zostały Nam trampki. Obce.

 9. Boydar said

  „Twardy negocjator” wcale nie musiało odnosić się do gazu. To tylko nasz domysł i skojarzenie. Obszarów jest co najmniej kilka a w zasadzie jeden – USrmy przeciw żydoszkopom, I to też tylko w zakresie kosztów obsługi/utrzymania, bo interes jest takk samo nasz jak i poważnie spanikowanego City. Ruscy mają do wyrównania rachunki, ale z powodów różnych nie mogą tak od razu i bez pretekstu zrobić hitlerkom kęsim kęsim. Wszystko w swoim czasie; najpierw trzeba dopilnować żeby banderowcy samoistnie zdechli oraz doheblować Syrię.

 10. Rafal Cz. said

  Kapitalizm zaczyna zjadac wlasny ogon tyle ze ten ogon jest jeszcze bardzo dlugi. Kazdy ogon chocby I najdluzszy ma swoj koniec.
  America first, Francja first, Anglia first…………….
  Remedium? Nie mam.

 11. - said

  Oo, panie Maćko, chyba będziemy się spierać. Fortepian to takie samo ograniczenie wolnosci osobistej jak na ten przykład trąba. Albo fujara. Jak sie chce, to się ćwiczy, a jak sie nie chce to sie nie trzeba przymuszać, tylko w ogóle się nie nabywa fortepianu, trąby ani fujary. Ograniczenie wolności polegałoby na ten przykład na zakazie grania na fortepianie, albo nakazie, albo na usankcjonowanym pozbyciu się wszystkich fujarów i trąbów. Czy tez jakichkolwiek innych organków czy organów.

  Tulibany zakazały całkowicie muzykowania.

 12. Yah said

  Dylematy dziwki, której alfons odpalił za mało. Porządni ludzie nie chcą czerpać zysków z nierządu, nadto z nierządem nie chcą mieć nic wspólnego. Tak dla przypomnienia niektórym ….

 13. Jerzy said

  Trump to żydowski podnóżek, rodzaj tamponu który żydostwo wsadza sobie w tyłek a następnie wyjmuje i wyrzuca do kibla kiedy jest już zużyty.

  No więc z kim ten żydowski tampon miałby rozmawiać? Z polskojęzycznym preżydentem czy prezesiną? Z podnóżkami i tamponami banderowców? Bez przesady… To już lepiej od razu rozmawiać z Poroszenką, a ten tylko gwizdnie na Dudę i w Kijowie natychmiast pojawią się walizki pieniędzy zrabowanych Polakom, ale jakże potrzebnych na konserwację zabytkowych wideł, pił i siekier.

  Tak to się robi.

 14. Siekiera_Motyka said

  Ad. 7 – „Panie – , Na wolnym rynku jest miejsce tylko dla tych, którzy produkuja uzyteczne i pozadane przez konsumentów dobra.”

  Tak, niedługo będziemy mieli wagony pasażerskie od Szwajcarów, a skanery ludzi na lotniska w Polsce Americanie niedługo nam dostarczą.

  Wszystko dla „dobra konsumentów”.

 15. Lily said

  Biala koszula,niebieski krawat,to jak widac
  ulubione kolory Dudy. To sa kolory narodowe
  kraju na Bliskim- Wsch. Za tym czyje interesy
  sprawuje ulubieniec blizniakow ?.
  Serdecznie pozdrawiam wszystkich Polakow-
  Slowian (rodakow moich) trzezwo myslacych.

 16. RomanK said

  Ludu moj ludu..skamlacy
  I na cuda czekajacy
  Mozeby jednak Rodacy
  Samym sie wziac do pracy????

  Pan Szczescniaj to przyklad typowego ” wining Polack” do tego infantylny:-)))

 17. Boydar said

  Cuda … ja bym rzekł, że aż za nich ktoś wszystko zrobi a oni w nagrodę nie kopną. Ale to w sumie Pan Roman to dokładnie również napisał, tyle że wierszem. Też cud 🙂

 18. Maćko said

  11 – .. Ma Pan racje, bedziemy sie spierac.

  1. Aby grac na czymkolwiek musze sie zmusic do nauki grania na tymze instrumencie. Czyli zrezygnowac z przyjemnosci natychmiastowej dla wyzszej satysfakcji przyszlej. To jest przymus, to jest ogramiczenie wolnosci – w sensie nam narzucanym przez neomarksitów i zbookuf od „róbta co chceta”.
  Ten przymus czesto jest zewnetrzny – rodzice gonia do nauki, a czesto jest wewnetrzny – sam sie motywuje do pracy. PRACY. Zadne tam samog—e czy pie—e w stolek czy ganianie z kumplami po ogródkach. ROBOTA, przymus i poswiecenie. Pera aspera ad astra.

  2. Fujara czy nawet flet kosztuja duzo mniej niz fortepian i duzo mniej miejsca zajmuja oraz latwiej jest je wniesc na 29 pietro. Czyli malych instrumentów mozna produkowac, proporcjonalnie do racjonalnego popytu, 10000 razy wiecej niz duzych. KAzdy pewno ma w domu flety z paru pokolen dzieciaków które ich potrzebowaly do lekcji muzyki i bylo prosciej kupic nowy niz szukac po katach starego.
  Natomiast malo kto ma pianino a jeszcz rzadziej fortepian. Nieprawdaz? Kontrabas? Zestaw kotlów?

  3. Wolnosc, to nie brak zakazów, drogi marksisto. Wolnosc to mozliwosc robienia tego, na co ma sie ochote.
  Istotna róznica.
  Pan jestes wolny (?), zakazu lowienia ryb nie ma.
  A nie jedziesz Pan na ryby.
  No to co sie stalo?
  Nie jestes wolny…. czego brakuje ?
  No czego brakuje aby byc wolnym?
  Howgh

 19. Maćko said

  Przy okazji, PRAWDZIWA piramida potrzeb ludzkich wedlug Maslowa, poprawiona przez niego pod koniec jego zycia:

 20. Maćko said

  14. Siekiera_Motyka said:
  **************************
  2017-10-17 (wtorek) @ 10:01:10
  Ad. 7 – „Panie – , Na wolnym rynku jest miejsce tylko dla tych, którzy produkuja uzyteczne i pozadane przez konsumentów dobra.”
  Tak, niedługo będziemy mieli wagony pasażerskie od Szwajcarów, a skanery ludzi na lotniska w Polsce Americanie niedługo nam dostarczą.
  Wszystko dla „dobra konsumentów”.
  *************
  To ja napisalem a nie Pan -.
  I jest to prawda, gdyz zamordystyczna marksistowska mafia NWO JEST konsumentem tych dób i uslug.
  Proste.

 21. adsenior said

  Zapytam słowami Starszych Panów, ta miłość to „PLATONICZNA, czy też SYPIALNA”- tj. nas całują czy xxbią?

 22. Wyobrażmy sobie Panie i Panowie,że wszyscy , którzy piszą swoje opinie w Gajówce,mieszkają w USA.

  Z dochodami minimum 50.000 netto, dolarów ,rocznie.Z opcjami w górę.

  Jesteśmy po stronie demokratów czy republikanów?

  To ma znaczenie w USA gdyż Prezydenci USA reprezentują narodowe interesy USA,pomimo makabrycznego długu publicznego.Lobby w USA dba tylko o swoje interesy a politycy muszą realizować plany lobbystów,FED.

  Mieszkamy w USA i nasza kolonia czyli Izrael dba dodatkowo o nasze interesy.Płacimy podatki.Jsteśmy aktywni społecznie.

  Czego oczekujemy?

  Pokoju , zysków, dobrego , godnego życia dla siebie,rodziny , dla naszego państwa wykorzystywanego przez inne państwa w Deleware i nie tylko.

  Francja ,Holandia, Belgia, Portugalia, Hiszpania,Wielka Brytania mają swoje kolonie, wpływy „swoich języków.”Dbają tylko,dzięki dotacjom o swoje narodowe interesy.Te państwa tylko grzecznie „akceptują” działania administracji USA ale …w ONZ.Mają w 4 literach nawet zagrożenie dla US Army w EU.

  Płacisz podatki w USA , z prawami i ulgami podatkowymi.Nagle się okazuje,że przemysł w USA etapami jest likwidowany ,gdyż w innych państwach, siła robocza,sorry produkcja,jest znacznie tańsza.

  Przemysł zbrojeniowy w USA jest zależny…od dostawców z innych krajów.Brakuje forsy dla oświaty,dla policji,dla wojska….

  Co robisz jako właściciel….FED?

  Wybierasz Republikanów aby przez pewien okres „uporządkowali” sytuację w USA.Nie Trump,w tej sytuacji jest ważny tylko wice Prezydent.Chcesz spokoju na 4 lata,gdyż społeczeństwo…w USA jest uzbrojone.Nie chcesz wojny domowej w USA….itd, itp.O.K.wystarczy.

  A teraz. cytat:Trump na konferencji Trójmorza przedstawił amerykańską koncepcję”.Co za iluzja i bajki?

  Trójmorze to plan Izraela i to realny…na dostarczanie gazu,ropy z Izraela do Włoch,na Maltę ,do Grecji.

  Umowy są już podpisane…Przecież na konferencji Trójmorza był znany polityk z Izraela.

  Ludzie kochani, przestańmy sobie bajki opowiadać sobie …Cenię autora ale błagam proszę o podawanie faktów.

  Lubię młode, patriotyczne, odważne, dumne pokolenie obywateli USA do 30 roku życia.Szczególnie,misjonarzy…z USA w EU zachodniej.Oni oczekują sukcesów USA i pokoju.Nie chcą wojny ale też nie chcą pseudo socjalizmu.Chcą sprawiedliwości i szansy dla każdego ale nie chcą pseudo dyktatury..Oni kochają USA i swoje państwo.Tak są wychowani od małego dziecka.

  Czego oczekuję w Polsce?
  Własnego gazu i ropy,który posiada Polska jak i gigantycznych inwestycji dla wojska i oświaty.Amen.
  Dziękuję za uwagę….i tolerancję dła abstrakcyjnego przykładu……

 23. Pinxit said

  22
  Marek Lipski
  Przyklady rzeczywiscie dosc abstrakcyjne.
  Polska nie posiada naturalnego gazu a na wydobywanie lupkowego gazu nas po prostu nie stac. I szkoda mordowac naturalne srodowisko.
  Rzady w Polsce tak kombinuja zeby nie kupowac rosyjskiego gazu. I robia to olbrzymim kosztem. Juz stracilismy miliardy dolarow na kaprysach naszych niedouczonych, skorumpowanych politykow.
  .
  Ja sie w ogole dziwie, ze sa jeszcze tacy bunczuczni w Polsce, ze probuja dyskutowac…. ekonomie!!
  Bardzo drogi gaz z Kataru nam sie nie powiodl choc wydalismy kupe pieniedzy na inwestycje.
  Izrael rzeczywiscie kradnie gaz z Gazy a teraz ma nadzieje na Kirkut i ten cudzy gaz planuje sprzedawac do Europy.

  Polska zas znowu umoczyla – tym razem kacza – dupe z tym gazem.
  Dlaczego?

  Bo prognozy gazowe z USA nie sa najciekawsze.
  Ale w Polsce jest slabe zainteresowanie skad bedziemy brac gaz.
  Wszystko jedno za ile i po co- byle nie z Rosji.

  U.S. Shale Isn’t As Strong As It Appears | OilPrice.com

  http://oilprice.com/Energy/Crude-Oil/US-Shale-Isnt-As-Strong-As-It-Appears.html

 24. - said

  Kto z nas jest wolny, panie Maćko. Państwo ma już kartotekę DNA każdego z nas i wie kiedy kto bonka puścił i jak głośno. W dodatku DNA nie jest już własnością jednostki tylko państwa. To coś znaczy, nieprawdaż.

  Jest zakaz łąpana ryb oprócz tych co maja na to przywilej. Moje dziecko wiatr zwiał łódką na stronę innego stanu i groziło mu 30 dni w pierdlu. Nie idę na ryby bo mnie na to czasowo nie stać. Tak jest zaprojektowany świat żeby człowiek nie miał na nic czasu. Dlategona przykłąd ci, co siedzą na Gajówce całymi dniami sa dla mnie wielce podejrzani. Kiedy oni znajdują czas żeby zjeść obiad?

  Jak chcę grac na fortepianie to załatwiam sobie instrument albo do niego dostęp i nauka grania jest dla mnie przyjemnością aktualną, a wizja muzykowania w przyszłości jeszcze większą. Muzykę trzeba czuć, albo nią być, jak Cyganie i murzyni. Jak chcę być trąba albo fujara, to tez moja broszka. Wolność polega anie na tym że rupta co kceta, ale na odpowiedniej aplikacji odpowiedzialności. Przykład. Chłopak jechał na wuefemce (dla młodziaków: to taki symboliczno kultowy motor z czasów zamierzchłych) na tylnym siedzieniu. Prowadzący prowadził z szybkością około 25 km/hr. Po szosie szły sobe dziewczynki na wieczorny spacerek w nadziei że za nimi pójdą chłowpaki. Takie były na wsi obyczaje, całkiem zresztą sympatyczne. Otóż ten na wuefemce klepnął podczas jazdy jedna z nich w dupę. Skutkiem tego ona wpadła do rowu i się pokiereszowała, a jemu wyleciała ręka z zawiasów w nadgarstku. To jest skutek wolnocsi w cytowanym przez pana aspekcie panie Maćko. Bo musi być odpowiedzialność, a nie marksizm.

  A teraz idę ostro pracować dookoła domu, bo mam dziś weekend. Nie dlatego że chcę.

 25. Siekiera_Motyka said

  Ad. 20 – „To ja napisalem a nie Pan -.”

  Czy Pan jest ślepy ?

  **************************************************************************************
  Ad. 7 – „Panie – , Na wolnym rynku jest miejsce tylko dla tych, którzy produkuja uzyteczne i pozadane przez konsumentów dobra.”

  **************************************************************************************

  „ ” <—- Te małe znaczki pokazują że PANA słowa są cytowane.

 26. Maćko said

  25. S_M – ok. Racja. Moze roztargniony.

  24. – Pan nie ma ochoty zrozumiec, co rozumiem doskonale, choc nie cieszy mnie to wcale. Milej wachty.

 27. NICK said

  Panie Marku L.
  Plus.

  A tu pewne przypomnienie:
  https://www.google.pl/search?q=znak+nerona+kciuk&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwix_bXRo_jWAhXLh7QKHcACDdAQsAQIMw&biw=1536&bih=758

 28. Carlos said

  re 15 Lily – Jak zwracalem uwage na szczegoly o ktorych pani mowi, patrzyli na mnie , jak na wariata. Np. TVN od poczatku na niebiesko, itd, itp…Pozdrawiam serdecznie.

 29. , said

  Glosowałem za ale……(KAKOWIACZEK 1 miał koników 7)

  durak zdiełał swoje–

 30. Lily said

  Re 28; Carlos
  Nie tylko TVN,ale najwyzsze Urzedy administrcji
  panstwowej uzywaja tych kolorow.
  Slyszalam,ze tak sie dzieje od stycznia 2014r
  Oto jeden z przykladow,www.fakt.pl. Tytul art.”Szydlo chciala to zrobic,koledzy ida
  na skarge do kaczynskiego.
  Zdiecie Nr 3. Szydlo na niebieskim tle,i kontury
  Orla Bialego.
  Mysle,ze pamieta Pan co sie odbylo w III.R.P pod ta data ?.
  Dzieki za pozdrowienia,ja rowniez Pana serdecznie pozdrawiam.

 31. idąc tym tropem said

  Idąc tym tropem

  Re: 30 Lily

  Witryna Szanownego Pana Gajowego także w kolorze niebieskim, tak bliskim żydom, i jeszcze z sentencją żyda Obamy.
  P. Lily, P. Carlos – jakie stąd wnioski ?

 32. snag said

  Lipski ,…

  „USA,pomimo makabrycznego długu publicznego” – Przecietnie na glowe mieszkanca nie wiekszy niz np. w Kanadzie, Francji, Angoli czy Polski natomiast Ameryka ma wieksza potencje obnizenia dlugu chocby ze wzgledu na prymat Amerykanow w inwencji i produktywnosci nie wspominajac o zapleczu przemyslowym. 35 lat temu alarmisci jak tow. Lipski grzebali Ameryke w zwiazku z ekonomiczna expansja JaponiI, dzis o Japonia kombinuje jak zaradzic przemyslowej expansji Korei i Chin.

  Panstwa i rzady dawno przestaly zwracac uwage na ‚dlug’ bo predzej czy pozniej ‚pozyczajacy’ beda musieli je spisac na straty.

  ——-
  Chyba prymat w drukowaniu papierków….
  Admin

 33. RomanK said

  To ma znaczenie w USA gdyż Prezydenci USA reprezentują narodowe interesy USA,pomimo makabrycznego długu publicznego.Lobby w USA dba tylko o swoje interesy a politycy muszą realizować plany lobbystów,FED.

  Pan to- jako zart???? Czy sie przyznaje….. ze zyje w chmurach????

 34. Carlos said

  https://archeologiabiblijna.wordpress.com/2014/01/10/zagadka-biblijnego-blekitu-rozwiazana/

 35. Carlos said

  https://www.google.pl/search?q=aipac+foto&biw=1067&bih=529&tbm=isch&source=iu&pf=m&ictx=1&fir=BceX8EDMwksRsM%253A%252C0Oi0sdvMlb8rKM%252C_&usg=__YDY_I5Lg8Rsmv3zGjr5v_7F1k8A%3D&sa=X&ved=0ahUKEwjjk7j31_vWAhUHXRoKHXZiA-EQ9QEINzAH#imgrc=BceX8EDMwksRsM:

 36. Carlos said

  flagi UNII, NATO, ONZ tez na niebiesko

 37. Pinxit said

  Ale i grecy kochaja niebieski kolor. Bo to kolor Morza Egejskiego.

 38. Cholera said

  Ale bzdety z tym kolorem… temat dla kucharek

 39. idąc tym tropem said

  Re: 38 Cholera

  To nie są żadne bzdety.

  Każdy kraj (nacja) ma swoje barwy i symbole (znaki) narodowe – z którymi się utożsamia, które są mu bliskie, po których się rozpoznaje i pod którymi walczy z wrogiem. Tak bylo od dawien dawna. Pod polskimi barwami – jakimi są biel i czerwień, a ściślej karmazyn – walczylo wojsko polskie. Nie do pomyślenia jest, by Polacy walczyli pod flagą żydowską, banderowską czy innymi sztandarami swoich śmiertelnych wrogów.

  P. Lily i P. Carlos zupelnie slusznie zwrócili uwagę na fakt promowania w Polsce – przez polskojęzyczne, żydowskie wladze – obcych i wrogich Polakom (Slowianom) – żydowskich barw, bieli i niebieskiego. P. Carlos zapodal w tym temacie ciekawe linki, dziękuję.

  Takie promowanie żydowskich barw nie jest dzielem przypadku – jest ono zazwyczaj dokladnie przemyślane, a więc świadome i niewątpliwie związane z polityką „polskich” wladz, dzialajacych w interesie światowego żydostwa a na szkodę Polski i Polaków.
  W związku z powyższym nasuwa się pytanie: dlaczego P. Gajowy wybral wlaśnie takie żydowskie barwy, dla swojego portalu – jeśli się nie mylę, z zalożenia polskiego i patriotycznego – zamiast, wydawaloby się oczywistych, barw polskich ?

  ——
  Moja odpowiedź: pierdol się, niedouczony baranie.
  W kulturze łacińskiej kolor niebieski to kolor Maryi, a także kolor przywiązania do Tradycji.
  Admin

 40. idąc tym tropem said

  Re: 39

  „Uderz w stól, a nożyce się odezwą”

  Powinnością chrześcijańską jest nieumiejętnych pouczać, ale Pan, Panie Gajowy, grzeszy przy tym ciężko – bluźniąc straszliwie i obrażając bliźniego swego w niewybredny sposób. Prawdą jest, że w święta maryjne kolorem liturgicznym jest kolor bialy, który może być zastąpiony kolorem niebieskim. Nadużyciem z pańskiej strony jest zaslanianie się Matką Bożą – jeśli dziala Pan w celach niegodziwych. Z drugiej strony, gdyby mial Pan czyste intencje to po prostu, zwyczajnie wyjaśnilby Pan dlaczego wybral taką a nie inną szatę graficzną – i nie unosilby się Pan gniewem, zlorzecząc i przeklinając. Bardzo to nie po chrześcijańsku !

 41. Cholera said

  39. Idąc tym tropem – to sa bzdety, zapewniam pana.
  Bzdety na poziomie bzdetnym.
  Kolory i pozory sa dla mas. Masy sie onanizuja bzdetami a potem pija plyny chemicznie upodobnione do piwa czy wina, jedza syrop skrobiowy, make GMO , pisza i wamawiaja bzdety a potem wydaja fortuny na leczenie starganego bzdetami ciala zapominajac, ze w samym USA 98000 osób umiera rocznie z powodu bledów lekarskich a 65000 od naduzywania painkillers.
  Aha, po drodze jescze sie podniecaja Haarpem, Lubawiczami czy chembzdetami.

  Pan sie zajmij sprawami podstawowymi jak pan chcesz cos pozytecznego uczynic.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: