Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  revers o Pamiętajmy o losie Serbów
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

O nieuchronności wielkiej wojny w Donbasie

Posted by Marucha w dniu 2017-10-16 (Poniedziałek)

Jak należało oczekiwać, w Radzie Najwyższej Ukrainy pojawiła się ustawa „O specyfice polityki państwowej w zakresie zabezpieczenia suwerenności Ukrainy nad czasowo okupowanymi terytoriami obwodów donieckiego i ługańskiego”.

Federacja Rosyjska w tym dokumencie już w preambule jest nazywana „krajem agresorem”, pozostające poza kontrolą Kijowa obszary Donbasu — „czasowo okupowanymi terytoriami”, a prezydentowi Poroszence zezwolono na użycie sił zbrojnych, aby wyzwolić terytoria na wschodzie kraju.

Wprowadzono też do niej poprawkę, która usuwa z tekstu odwołanie do porozumień mińskich. Co więcej, Ukraina teraz wprost, na poziomie legislacyjnym, zdejmuje z siebie odpowiedzialność za pogwałcenie praw człowieka w Donbasie.

Bardziej elegancko Kijów nie mógł posłać Berlina, Moskwy i Paryża z ich „pokojowymi inicjatywami” do diabła. O co chodzi: gdzieś od połowy przyszłego roku Ukraina czysto technologicznie i matematycznie nie może istnieć nawet w swoim obecnym stanie. Co więcej, z punktu widzenia kuratorów zza oceanu, zamienia się w „toksyczny aktyw”.

Bardziej zrozumiale — oto krótka lista kredytodawców:

W pierwszej kolejności amerykański fundusz inwestycyjny Franklin Templeton Investments, Goldman Sachs, Wellington Management Group, Fidelity International, Allianze SE, AVIVA Funds, Nomura Asset Management.

Jedynie w ciągu najbliższych trzech lat Kijów musi oddać około 17 miliardów dolarów, bez 3 „rosyjskich miliardów”, które powinien wypłacić na początku przyszłego roku na mocy orzeczenia sądu apelacyjnego Wysokiego Trybunału w Londynie. Ta kwota jawnie przewyższa cale rezerwy w złocie Ukrainy.

Nie ma skąd wziąć tych pieniędzy: nawet w swoim aktualnym (z odroczeniem) wariancie ukraiński budżet pokrywa deficyt jedynie dzięki kredytom z MFW. Ośrodków przychodów, które mogą chociażby wskazać trend do zwrotu bezmiernego długu za trzy „odroczone lata”, nie stworzono.

Co gorsze: faktycznie zniszczono aktywa, którymi można w jakimś stopniu handlować.

Istniała jeszcze nadzieja na spłacenie długów poprzez wolną sprzedaż gruntów, ale trzeźwa kalkulacja pokazuje, że nawet tych pieniędzy ze sprzedaży ukraińskiej ziemi nie wystarczy na pokrycie całego siedemdziesięciomiliardowego zadłużenia państwowego. A biorąc pod uwagę spadek cen ledwo starczy na spłacenie zobowiązań wobec MFW.

Jednocześnie sytuację pogarsza to, że takim strukturom, jak Franklin Templeton Investments i podobnym instytucjom, technicznie nie są potrzebne ani ukraińskie „możliwości polityczne”, ani ukraińskie aktywa. Potrzebują swoich pieniędzy.

Czy Kijów to rozumie?

Tak, rozumie, bo zna zasady gry. A jeśli dodamy do tego umierający przemysł, znajdującą się w stanie samodestrukcji infrastrukturę, szybko usychający tranzyt, który zamienia się z największego węzła transportowego w „europejski wyrostek”, to wyłania się jedyne logiczne wyjście z tego potwornego ślepego zaułka.

Okoliczności spowodowane przez siłę wyższą, czyli wojna na pełną skalę. Przy czym najlepiej z Federacją Rosyjską.

W pewnych warunkach można uratować stojący w płomieniach Donbas. Na zwycięstwo w tej wojnie nikt nie liczy: przy długotrwałej i globalnej katastrofie można mówić o pewnych opóźnieniach, a szybka klęska militarna oznacza przynajmniej przerzucenie długów.

Oczywiście ta wojna, niech nawet z różnych przyczyn, nie jest potrzebna Rosji i Unii Europejskiej. Ale ten problem, w tym w drodze przyjęcia takich ustaw, kijowscy politycy i ich kuratorzy z „amerykańskich elit politycznych” spróbują rozwiązać.

Nic osobistego, jedynie czysta logika i matematyka.

O biznesie, najwyraźniej, nie ma już mowy.

Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
Dmitrij Lekuch

Komentarze 33 do “O nieuchronności wielkiej wojny w Donbasie”

 1. NC said

  Teoretycznie Ukraina może ogłosić niewypłacalność i unieważnić wszystkie długi.
  Ale po to banksterzy zainstalowali Poroszenke, by do tego nigdy nie doszło.

 2. semperparatus said

  A Putin podpisał dzisiaj dekret o przystąpieniu Rosji do sankcji przeciwko KRL-D…Czyli staje po tej samej stronie co syjonistyczny Zachód…Coraz bardziej przekonuje mnie wersja…że sprzeczności między obiema stronami są tylko pozorne…a wszyscy grają w tej samej drużynie…Taki dekret to zdrada dzielnego narodu koreańskiego walczącego o przetrwanie…

  ——
  To b. przykra wiadomość. Nie musi jednak oznaczać, po czyjej stronie stanął Putin. To może być tylko zagrywka taktyczna, bez znaczenia.
  Admin

 3. Nie podoba mi się stanowisko Kremla w sprawie rosyjskiego Donbasu. Na co oni, urwał nać, tak długo czekają?! To też zagrywka taktyczna? Do Syrii pojechali, bo ich o to poprosili, a tu Rosjanie, bracia, nie proszą, tylko błagają! Nie mogą przecież tam normalnie żyć! Giną od kul bandersynów! I co…?

 4. Boydar said

  ŁRL to półtora miliona, DRL to dwa i i pół, razem cztery. Ukraina obecnie to ca. trzydzieści pięć. Z czego dziesięć to banderowcy a drugie dziesięć niezdecydowani. Wszystkich bandytów i psychopatów nie da rady wyrżnąć jak w Czeczenii, nawet tam się nie udało, czego doświadczamy w Polsce. Putin przyjął jedyną uczciwą drogę uzdrowienia tego obszaru, i Donbas jest jej integralną częścią, tej drogi. Co Rosja może to im daje; a co nie może, to zostawia na poboczu i wieczorem biorą sami. A my tutaj, to guzik wiemy.

 5. Jacek2 said

  Re.3
  Dla mnie też nie, wzorem naszego „przyjaciela” USsyna mogliby ich konkretnie ale dyskretnie wesprzeć i tak jak USsyny udawać niewiniątko albo wręcz stroić się w piórka pokrzywdzonego.

 6. Jacek2 said

  Re. Boydar
  ŁRL to jakość, reszta chachłów to ilość. Żaden ze mnie spec od wojskowości ale dobrze przygotowana obrona jest w stanie poradzić sobie z wielokrotnie liczniejszym przeciwnikiem. Rzecz znana z historii.

 7. Boydar said

  Tym bardziej (5) nie widzę sprzeczności jaką podniósł Pan Hulajdusznik (3)

 8. Joannus said

  Ad 4
  ”A my tutaj, to guzik wiemy.”
  Właśnie, stąd w komentarzach tylko mniemanologia,

 9. Jacek2 said

  Re.4
  To fakt że nie wiemy.

 10. Ta „sprzeczność”, jak pan to określił, i której pan nie widzi, panie Boydar, to ponad 30 tysięcy istnień ludzkich, które straciły życie. To tylu, ilu mieszka na przykład w takich miastach jak Żywiec, Iława, Nowy Targ, czy Zgorzelec.

 11. abc said

  #2 Ciekawie wypowiedzial sie szef koncernu Kaspersky n.t. virtualnych valut: “za 300 lat, kiedy nie bedzie panstw narodowych to bedzie mialo sens, ale obecnie nie”. Czyli on tez widzi Globalna wladze jako przyszlosc.
  Mnie tez wydaje sie ze oni wszyscy realizuja jeden plan, a jedynie kloca sie o pierwszenstwo rol i sposoby jego wdrazania.

 12. siu said

  Pewnie jarmułkowcy przyjdą z pomocą. Czyli akcja w stylu: pozbędziemy się waszych długów w zamian za Krym. Już jedno podejście robili do Krymu za czasów Stalina ale wtedy ruskie mimo pobrania kasy Krymu im nie oddali. Więc pewnie będzie podejście nr.2

 13. Boydar said

  Jedna śmierć, to tragedia, Panie Hulajduszniku, a milion to ta bladź statystyka. Nie wiem ilu Opołczeńców zginęło, ale nawet gdyby tylko dwóch, to o dwóch za dużo. Tak kalkuluje ja; a Putin musi inaczej. Ilu by zginęło gdyby Rosja „weszła”, tak jak nie weszła, to wyliczyli ludzie Szojgu. I nie wierzę, że bardzo się pomylili. Pan patrzy tu i teraz, Rosja zaś jutro i za lat sto. Gra nie idzie o sam Donbas tylko o cały obszar Banderlandu i jego przyszłość. Decyzje podejmowane przez Króla są innej kategorii i odpowiedzialności niż podejmowane przez obywatela, i myślenie o sprawach Państwa też jest inne.

  Nie pouczam Pana, po prostu to smutna prawda. Niech Pan nie zapomina, że to nie jest normalna wojna, tylko rozgrywka z psychopatami bardziej jebniętymi niż nie-rządy USA i Israhella razem wzięte. Bo oni nic do stracenia nie mają a jest ich prawie dziesięć milionów. Pan nie potrafi tego ocenić, ja też nie. Taktyka spalonej ziemi jest przy „wujku, śpicie ?” ludzka i zrozumiała. ISIS wierzy przynajmniej w kozy i hurysy, te qurwy nie wierzą już w nic, z wyjątkiem Bandery.

 14. Rafal Cz. said

  ad2.
  Chodzi o ochrone KRLD.

 15. peacelover said

  …Nie po to Putin rozpieprzyl chazarski Wielki Israel, zeby teraz nadstawiac zadu amero-judom gdzies tam na upadlinie czy gdziekolwiek !!!
  Wielka gra toczy sie dalej i Putin ma zamiar wygrac !!!

  Cierpliwosci !!! Moi mili !!!

 16. semperparatus said

  Podsumujmy fakty…w okresie od dojścia do władzy Putina(2000 rok) do dzisiaj…władze rosyjskie:
  1.Dopuściły i nadal dopuszczają do ludobójstwa na własnym narodzie(co najmniej tolerowanie,jeśli nie popieranie obecnie obowiązującej ustawy aborcyjnej…czego skutkiem jest śmierć w łonach matek ok.25 milionów maleńkich Rosjanek i Rosjan(ok.1,5 mln rocznie)
  2.Zdradzają swoich(realnych albo potencjalnych) sojuszników…np.Libia w 2011 roku ,Donbas-2014,KRL-D-dzisiaj
  3.Zwalczają autentyczną narodową opozycję na własnym terenie…
  4.Dopuszczają do wielkiej imigracji kolorowych(szczególnie z azjatyckich republik b.ZSRR)…na swoje terytorium
  5.Prowadzą ugodową politykę wobec syjonizmu…zarówno na arenie międzynarodowej jak i wewnątrz kraju(Chabad Lubavitch)
  6.Tolerują mafię Rotszylda na terenie Rosji…(Bank Rosji do tej pory jest w rękach te rodziny)
  7.Mimo realnych…możliwości…nie niszczą(wraz z Chinami)dolara jako waluty światowej…a poprzez to-samych USA
  Taką listę można by-zapewne-jeszcze znacznie przedłużyć…
  A więc…podejrzewam…że Rosja(zresztą Chiny też) pełni rolę tzw.”dobrego”gliny…w zaaranżowanym przez diabolicznych władców tej planety…przedstawieniu…mającym na celu…wybicie większości populacji świata…a pozostałych-zamienieniu w niewolników szatańskiego systemu…Bo przecież to ZŁY jest władcą naszego upadłego świata…nieprawdaż?(Łk.4,1-13)

 17. Boydar said

  Bardzo konkretne zarzuty, Panie Semperaratus (16), trzeba mieć jednak talent … to nie na moją głowę. Może Pan Gajowy by coś poradził, ja pas.

 18. NICK said

  Semperparatus. (16).
  Dodam.
  Przecież każdy widzi, że wszędzie posuwa się NWO.
  Coraz szybciej.

  Jest to nieodwracalne… .

  Zdrowaśkę zmówić Wam miast: [każdy sobie wpisze].

 19. Liczyrzepa said

  Ukraina długi RP spłaci, cynamonem z gaci! POPiS wpakował w Ukrainę miliard euro to pożyczka, i 6,5 miliona zł na zbrojenia. Źródło: e-info@wschodnik.pl.

 20. peacelover said

  …bijmy „zimnego czekiste”…..a une nas pochwala…,
  …nieprawdaz panie semperapatus ??!! (nr 16)

 21. semperparatus said

  Re.20… To co przytoczyłem to są konkretne fakty…chyba Pan nie zaprzeczy?Ja krytykuję rosyjskie władze z przeciwnego stanowiska niż czynią to „une”…Właśnie za spolegliwość wobec „unych”…

 22. Nie tylko pan Semperparatus ma jakieś wątpliwości. Mają je sami Rosjanie.

  Poczytać zawsze można:

  http://bb.velikoross.org/forums/topic/kak-rotshildy-i-rokfellery-delyat-rossiyu

  https://smart-lab.ru/blog/89486.php

  http://antisionizm.info/Kak-Rotshildi-i-Rokfelleri-delyat-Rossiyu-1227.html

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rothschildowie-rockefellerzy-dziela-rosje-2017-10

 23. Filomena said

  @ 16

  Tak to wyglada na zewnatrz, na pierwszy rzut oka. Inaczej jest jesli przeanalizujemy to co sie dzieje. W kazdej skomplikowanej sytuacji, gdzie istnieje jakas grozna sila, ktora chce sie pokonac trzeba mierzyc sily na zamiary. Nie sztuka wygrac jedna czy druga bitwe, ale sztuka wygrac wojne. Wygranie bitwy nie gwarantuje wygrania wojny. Czasami lepiej pare bitew przegrac, albo nawet zaakceptowac rozejm niz ostatecznie przegrac wojne.

  Kiedy Putin przyszedl do wladzy Rosja byla juz w totalnym rozkladzie. Byla to totalna ekonomiczna ruina. Ludziom w ogole nie placono pieniedzy. Na Kaukazie znowu rozgorzal konflikt. Szykowal sie konflikt na Powolzu. Po kraju grasowaly roznorodne bandy wlacznie z islamskimi radykalami. Zabijaly lub porywaly ludzi. Putin zdolal opanowac sytuacje idac na kompromis z pewnymi grupami ludzi z ktorymi w innych warunkach pewnie by nie poszedl, wprowadzajac drobne reformy, drobne zmiany. Powoli wyprowadzil kraj z ruiny, opanowal balagan na Kaukazie, wstrzymal rodzacy sie konflikt na Powolzu i zaczal inwestowac pieniadze w armie i religie. Na dzien dzisiejszy wybudowano i odbudowano w Rosji ponad 33 000 cerkwi.

  Juz w roku 2007 Putin zapowiedzial Zachodowi, ze Rosja nie podporzadkuje sie globalistom. Wtedy swiat zachodni nie wzial tego na powazne. A juz wtedy w rosyjskiej armii szla wielka modernizacja. Nikt jednak na Zachodzie o tym nie wiedzial ani w to nie wierzyl.

  Przez caly tez okres Putin scigal sie z czasem. Wiedzial, ze predzej czy pozniej dojdzie do konfrontacji z Zachodem, ale lepiej by bylo zeby to nastapilo jak najpozniej. Do takiej konfrontacji trzeba sie dobrze przygotowac. Potrzebny byl czas. Wlasnie dlatego Rosja wycofala wojska z Gruzji w roku 2008. Wtedy jeszcze Rosja nie byla gotowa do konfrontacji z globalistyczna mafia. Rosja juz wczesniej wiedziala, ze na Ukrainie cos sie stanie i ze bedzie cos trzeba zrobic zeby zdobyc Krym.

  Dlaczego Rosja nie zaangazowala sie konkretnie w Libie a na Ukrainie ograniczyla sie do zajecia Krymu i wsparcia Donbasu, ale tylko tyle? Dlatego, ze zeby zniszczyc monstrum, ktore dzis niszczy swiat i wywoluje wojny trzeba uderzyc tam gdzie jest jego kadlub a nie tam gdzie sa jego odnoza a ten kadlub jest tam, gdzie jest glowne gniazdo syjonistow, tym kadlubem jest Izrael. Zaangazowanie sie Rosji w wojne w Syrii, jej bliska wspolpraca z Iranem i grupami Hizbullah to najwiekszy cios zadany Izraelowi. Oczywiscie nie jest to zadna miara ostateczny cios zadany globalistom-syjonistom, ale jest to powazne podwazenie ich planow i mozliwosci.

  Popatrzmy sie, co sie stalo. Globalistyczny projekt realizowany jest przez dwie nadrzedne sily, ktore sa doslownie bratem i siostra. Sa to amerykanski imperializm, ktory jest scisle powiazany z ideami syjonizmu. Glownymi ideologami amerykanskiego imperializmu sa neo-trockisci i syjonisci zwani neokonami. Ci ludzie totalnie opanowali amerykanskie rzady, caly system polityczny, ekonomie, banki, kulture itd. Do tej gry wciagneli dwie glowne sily podrzedne, dwa kluczowe bliskowschodnie panstwa: Arabie Saudyjska i Turcje. Arabia Saudyjska miala finansowac i propagowac swoj sekciarski islam znany jako wahabityzm czy salafizm, ktory mial zniszczyc wszystkie inne religie i wyprzec wszelki inny rodzaj islamu a juz szczegolnie perski szyityzm za pomoza tzw. dzihadu czyli swietej wojny. Turcja natomiast miala propagowac pan-turanizm czyli pan-turkizm. Jej glownym zadaniem mialo byc podburzanie wszystkich turko-jezycznych narodow Eurazji i Azji przeciw legalnym rzadom Rosji, Iranu i Chin. Scenariusz mial byc taki sam jak w bylej Jugoslawii. Zachodnie media krzyczaly by na caly swiat, ze biedne turko-jezyczne narody mordowane sa przez tyraniczne rzady Rosji, Chin i Iranu i trzeba cos robic by zapobiec ludobojstwu. Taki scenariusz mial prawdopodobnie rozegrac sie na Krymie.

  Interwencja Rosji w Syrii nie tylko uratowala sama Syrie, ale wzmocnila pozycje Iranu na Bliskim Wschodzie – najwiekszy koszmar Izraela. W tym przypadku globalisci-syjonisci beda probowali zagrac jeszcze jedna karta – Kurdystanem. Ale tu sytuacja sie komplikuje. Projekt Kurdystan jest na reke Izraelowi, ale jest zupelnie nie na reke innym krajom w regionie a juz szczegolnie Turcji, bylemu sojusznikowi Izraela i Ameryki. W tej sytuacji dawni wrogowie: Iran i Turcja i na dodatek jeszcze inni staja sie sojusznikami.

  Na dany moment mozna powiedziec, ze Putin obegral Izrael. Putin wygral bitwe, ale jeszcze nie wygral wojny. Ma przed soba jeszcze sporo bitew. Nastepna najprawdopodobniej szykuje sie na Ukrainie. Warto miec na uwadze, ze Izrael bral czynny udzial w awanturze na Ukrainie i liczyl, ze wciagnie Rosje w wojne na Ukrainie, ale Putin zawsze dziala asymetrycznie i zrobil inaczej. Wciagnal sie w wojne w Syrii i w ten sposob oslabil pozycje Izraela na Bliskim Wschodzie.

  Ja wyglada sprawa z opozycja? Zalezy z ktora. Liberalna opozycja to oczywiscie totalny wrog Putina i nie tylko. To jeszcze wiekszy wrog Cerkwi. Oprocz liberalow sa tez tzw. nacjonalisci, ale tu zalezy o kim mowa. Wiekszosc antyputinowskich nacjonalistow – szczegolnie ich liderow – to ludzie zydo-pochodni. Co wiecej, wiekszosc tych nacjonalistow to roznego typu neo-poganie, ktorzy sa zagorzalymi wrogami chrzescijanstwa. Jesli ktos konkretniej przestudiuje ich wierzenia to zauwazy w nich zydowski slad, zauwazy ze niewiele maja one wspolnego z naszymi starymi slowianskimi tradycjami a sa mieszanka roznych zabobonow wlacznie z kabala i astrologia. Nic dodac nic ujac.

  Sa jeszcze tzw. patrioci. Sa to ludzie prawoslawni, tradycjonalisci i monarchisci. Ogolnie popieraja Putina, bo – choc maja wiele zastrzezen do niektorych ludzi w rzadzie, szczegolnie do niektorych ministrow – to zdaja sobie z tego sprawe, ze nie wszystko mozna od razu zmienic i ze Putin nie zawsze moze isc na totalna konfrontacje ze swoimi przeciwnikami.

  Bank Rotschildow ma duzo mniejsze wplywy w Rosji niz ma w Chinach. Przyjdzie moment, ze oslabnie calkiem. Gra sie jeszcze nis skonczyla.

  Sprawa aborcji jest sprawa bolesna, ale nie jest to jedyna bolesna sprawa. Sam zakaz moralnego problemu nie rozwiaze, nie powstrzyma demoralizacji. Dzis mamy w Polsce zakaz aborcji a narod jest bardziej zdemoralizowany niz byl za tzw. komuny i coraz gorszy mamy stan demograficzny.

  Problem aborcji oslabnie jak narod rosyjski stanie sie bardziej wierzacy, ale zeby do tego doszlo wiele jeszcze musi sie zmienic. Powoli ludzie ida w tym kierunku. Z roku na rok jest wiecej ludzi wierzacych, wiecej ludzi bioracych udzial w pielgrzymkach itd.

  Ponadto na politycznej scenie Rosji pojawila sie nowa osoba,no nie calkiem nowa, bo znamy ja z Krymu. Jest to fenomenalna osoba, gleboko wierzaca, monarchistka, tradycjonalistka, ale wcale nie wrog Putina. Juz teraz cala liberalna sfora demonow syczy i kwiczy, i warczy i charczy na jej widok. Juz od ponad poltora roku liberalne media mieszaja ja z blotem, ale ona mediow sie nie boi, tak jak nie bala sie banderowcow czy mafii nakotycznych na Ukrainie. Jest nia byly prokurator Krymu pani Natalia Poklonska.

 24. peacelover said

  add 23 FILOMENA

  …oby kazdy komentarz w Gajowce byl tak przemyslany jak powyzszej Pani !!!

  Dzieki !!!!!

 25. semperparatus said

  Re.23 Pokrętne tłumaczenie antynarodowej polityki Putina&spółki…Odpowiedz jest krótka:KRL-D…kraj bez porównania mniejszy i słabszy od Rosji…a o ile odważniejszy i bardziej bezkompromisowy…”stawia się”największemu(jeszcze)mocarstwu…i co…?W gruncie rzeczy wygrywa…bo Zydoameryka boi się go zaatakować…
  Więc jednak można?To co robi Korea Płn powinno być przykładem dla Rosji i Chin…że tylko twarda i odważna polityka daje efekty…bo gangster i złodziej boi się tylko siły…Gdyby oba te mocarstwa działały tak jak Kim…to zapewne ten cały zgniły zachód…dawno by już upadł z trzaskiem…
  A co do aborcji…w Polsce ginie w łonach matek ok.1000 dzieci rocznie……(oczywiście…zle jest że w ogóle giną…to wynik niekompletnego prawa aborcyjnego)…a w Rosji-PÓŁTORA MILIONA…każdego roku…nie widzi Pani różnicy?
  W kwestii Chin…też niewiele jest lepiej..Oto podstawowe „grzechy”tego kraju:
  1.Realizowana od 40 lat polityka jednego dziecka…to ok.300 MILIONÓW zamordowanych dzieci…(teraz ten kraj odchodzi od tej makabry…ale zbrodnia już została dokonana i się nie odstanie)
  2.Zabijanie więźniów w zakładach karnych…i sprzedawanie ich organów…przerażająca zbrodnia…połączenie okrucieństwa z chciwością na pieniądze…
  3.Obecna zdrada narodu koreańskiego…mimo,że Chiny mają z KRL-D sojusz militarny…praktycznie odstępują od niego…biorąc udział w zbrodniczych sankcjach…ramię w ramię z syjonistycznym Zachodem…

 26. Yah said

  Ad 25

  Cały czas mam takie przeczucie, że mimo wszystko Putin to takie rosyjskie PiS. Przeciez dla osób z zewnatrz PiS jest bardzo patriotyczny a …. my wiemy swoje.

  Ad 23
  „Problem aborcji oslabnie jak narod rosyjski stanie sie bardziej wierzacy, ale zeby do tego doszlo wiele jeszcze musi sie zmienic. Powoli ludzie ida w tym kierunku. Z roku na rok jest wiecej ludzi wierzacych, wiecej ludzi bioracych udzial w pielgrzymkach itd.”

  Problem w tym, że , nazwijmy to, tradycjonaliści prawosławni Putina traktują z rezerwą i twierdza, że ta nowa religijność jest na pokaz. Zresztą tzw, dialog międzyreligijny w Rosji kwitnie jakby sam Lolek tym sterował.

  Wiem, wiem jestem czarnowidzem ….

 27. Filomena said

  Czyli Stalin sie nam klania. Z perspektywy czasu widzimy, ze Stalin mial poniekad racje. Rzady w Korei Polnocnej sa bardzo podobne do rzadow stalinowskich. No rzady te maja jedna strone uboczna – represje. I tu jest wlasnie caly mankament.

  Nie raz na tym forum mowilam, ze w sytuacji jaka powstala Stalin musial robic to co robil, bo inaczej nie byloby Rosji. Gdyby wladze przejeli Trockie i Swierdlowy byloby pieklo na ziemii. Powolywalam sie na argumenty ksiedza profesora Pogonowskiego, ktory bardzo konkretnie wyjasnia dlaczego stalinizm lepszy byl od trockizmu. A ksiadz profesor Pogonowski to nie jakis profesorek modernista, ale konkretny tradycyjny katolicki intelektualny autorytet dobrze zaznajomiony ze specyfikami komunizmu.

  Gra sie jeszcze nie zakonczyla. Jedna z przyczyn dlaczego USA nie atakuje Korei Polnocnej jest niechec Korei Poludniowej do jakiejkolwiek wojny i ogolnie niechec innych amerykanskich sojusznikow do radykalnych dzialan w tym regionie. Poza tym nie badzmy naiwni. Korea Polnocna nie jest glownym priorytetem w tej grze. Glownym priorytetem jest Iran i Rosja. Jak sie zawali Rosja i Iran zawali sie cala reszta. Nie inaczej. Dlaczego? Raz – Iran i Rosja to kraje o tradycji imperialnej. Nie raz w historii upadaly i nie raz sie odradzaly. Dwa – to kraje-cywilizacje miedzy kontynentami. Iran miedzy Bliskim Wschodem (po czesci Afryka) a Azja, Rosja miedzy Europa a Azja. Kto zdobedzie totalna kontrole nad tymi krajami zdobedzie totalna kontrole nad calym swiatem. Trzy – Zarowno Rosja jak i Iran posiadaj wielkie bogactwa naturalne i wielkie bogactwa kuturalne. Ogolocic je mozna nie tylko z gazu, ropy itp, ale i z bogatych kolekcji. Kto widzial muzea i swiatynie w tych krajach zdaje sobie sprawe jakie tam sa skarby. Cztery – Rosja i Iran to historyczni konkurenci (czytaj: przeciwnicy ) zydostwa. Na dzien dzisiejszy dominacja Iranu na Bliskim Wschodzie oznacza oslabienie wpywow Izraela a odrodzenie sie Rosji podwaza projekt Chazaria.

  Ani Rosja ani Iran nie chca wojny i, poki jest to mozliwe, wola bawic sie w dyplomacje, bo zdaje sobie sprawe, ze maja do czynienia nie, wcale nie ze zwyklymi gangsterami, ale z psychopatami, z bardzo groznymi fanatykami. Nie zapominajmy, ze globalisci to lsyjonisci i judeo-masoneria i czesc z nich rzeczywiscie wierzy w mesjasza i odbudowanie swiatyni w Jerozolimie.

 28. Maćko said

  27. Filomeno, a jak jest z represja w KPln? Wiemy cos na ten temat pewnego?
  Stalin byl psychopata, wiec dzialal zupelnie inaczej niz socjalistyczni przywódcy Chin, na ten przyklad.

 29. Filomena said

  @ 28

  Nie ma zadnego dowodu, ze Stalin byl psychopata. Jesli nawet byly jakies osobliwosci w zachowaniu Stalina to byly to osobliwosci czlowieka pochodzacego z Kaukazu. Ludzmi niezrownowazymi psychicznie natomiast byla niemala czesc Chazarow w owczesnym ZSSR, bo u nich wlasnie bardziej niz u wielu innych narodow sa do tego genetyczne sklonnosci o czym sami pisza w wielu pracach naukowych. Tam spotyka sie nie tylko psychopatie, ale i psychoze, i schizofrenie i rowniez… homoseksualizm. Dlatego mamy dzis taka zgnila i chora kulture, bo ow nacja ja zdominowala.

  Ale wrocmy do tematu. Wcale nie powiedzialam, ze akurat w Korei Polnocnej sa represje. Mialam na mysli raczej to, ze takie rzady z reguly wymagaja pewnego typu represji, niekoniecznie krwawych. Represje to rowniez ograniczenie pewnych swobod, to cenzura. Nie mowie tu czy to dobre czy zle.

  Mao Tse Tung nie byl aniolkiem. Kulturalna Rewolucja jest najlepszym tego przykladem. Nie byli nimi i inni komunisci w Azji. W Azji jakkolwiek byly inne uklady. Tam narody byly jednolite, nie bylo talmudycznej mniejszosci z jej zakulisowymi kontaktami i intrygami. Komunizm w tamtych krajach sila rzeczy mial nacjonalistyczna oprawe.

  Najwiekszy terror w Rosji mial miejsce w latach 1918-1922. Zorganizowany on byl przez owczesna bolszewicka wladze na ktorej czele stali: Lenin, Trocki i Swierdlow ( kundel Lenin i dwoch rodowitych Zydow). Zabili oni 12 procent populacji czyli 30 razy tyle ludzi co Stalin w latach 1937-1938 czyli najgorszych swoich represji, co wynosilo ok. 0.4 procent populacji. Kto wiec tu byl psychopata? Co wiecej, ofiary tych pierwszych byli to glownie Rosjanie czy tez w ogolnosci Slowianie. Ofiary tego drugiego to przede wszystkim trockisci i swierdlowcy miedzy ktorymi byli ludzie, co organizowali terror w latach 1918-1922. Ktos moze powiedziec, ze Stalin mial w tym swoj interes czy jakas wizje, ale nie zmienia to faktu, ze spora czesc jego „ofiar” z tego okresu to wczesniejsi kaci rosyjskiego narodu. Oczywiscie, nie braklo niewinnych ofiar, ale jeszcze wiecej takich niewinnych zgladzono w 1918-1922.

 30. - said

  Pani Filomeno, nie pytam Pani o liczbę wiosen, ponieważ nie wypada. Ale z punktu widzenia retoryki takie pytanie powinno paść. Podaje Pani wiele faktów rzetelnie, ale z interpretacją trochę nie za bardzo. W ten sposób historia się zmienia sama z upływem generacji. Za czerwonych mordowano wszystkich jak leci. Polecam (albo może nie polecam) ruski film Czekista. Polecałbym także relacje mojej Babci (wszystkie Babcie są najlepsze), ale Ona już odeszła do Lepszego Świata lat temu trzydzieści i osiem.

 31. Maćko said

  Pani Filomeno – prosze przeczytac dostepna na Gajówce Ponerologie Polityczna Andrzeja Lobaczewskiego. W niej autor pokazuje dlaczego uwaza Stalina za psychopate.
  pozdr

 32. Filomena said

  Naleze do tej generacji, ktora dobrze pamieta komune. Chodzilam za tamtych czasow do szkoly. W rodzinie u mnie byli ludzie, ktorzy dobrze znali czasy o ktorych mowimy i ktorzy mieli okazje poznac bolszewizm z bliska, z bardzo bliska – na terytorium owczesnej Rosji. Interpretacja historii moze zmieniac sie z uplywem generacji i nie tylko. Interpretacja mozna manipulowac, mozna ja naginac w jedna czy druga strone. Jest jeszcze inny czynnik – subiektywny. Ocenianie slawnych postaci, i tych dobrych i tych zlych jest zawsze skomplikowane.

  Dobrym przykladem moze tu byc woloski wladca Wlad Palownik znany nam jako Drakula. W zachodnioeuropejskiej historii i ogolnie w polskiej tez ta postac nie cieszy sie dobra opinia. Do tego doszla jeszcze fantazyjna ksiazka napisana w 19-stym wieku w ktorej Wlad Palownik przedstawiony jest jako wampir. Jesli jednak porozmawiamy z mieszkancami Rumunii, Serbii, Macedonii, Moldawiii itd to uslyszymy zupelnie inna opinie, bo oni uczyli sie innej wersji historii. Oni uwazaja go za bohatera, ktory bronil zarowno chrzescijanstwa jak i praw prostego ludu. Moznowladcy go nienawidzili a prosty lud uwielbial. Jaki wiec naprawde byl Wlad Palownik? No swietym to napewno nie byl, ale i nie byl degeneratem. Nie byl ani lepszy ani gorszy od innych jesli chodzi o okrucienstwo. Takie byly czasy. Byl w duzej mierze czlowiekiem swojej epoki, pewnych okolicznosci a jako wladca nie mogl sobie w owych czasach pozwolic na slabosci. Z jednej strony Turcy-muzulmanie na granicy a zdrugiej strony intrygi za plecami na wlasnym podworku. Nie bede sie dalej rozpisywac, bo kogo ta postac interesuje sam bedzie szukal dalszych informacji.

  Jesli chodzi o historie ostatnich 100 czy troche wiecej lat to jest ona wyjatkowo zaklamana a jej interpretacje poplatane a to dlatego, ze ta epoka, ktora sie wtedy w pewnym sensie zaczela jeszcze sie nie skonczyla. Ona trwa. Pewne wydarzenia sa juz historia, ale sama epoka historia jeszcze nie jest. Bogate klany, ktore przyczynily sie do upadku dawnych imperii, do upadku chrzescijastwa i zastapienie go swieckimi ideami nadal sa u wladzy.

  Film Czekista wlasnie sie dotyczy okresu, ktory wspomnialam – epoki Lenina i Trockiego. Glowny bohater ma typowo rosyjskie nazwisko, jego asystenci zydowskie. Z reguly bylo na odwrot. Glownymi czekistami byli Zydzi, tak jak wszystkimi komendantami w gulagach w owym czasie byli wylacznie Zydzi, nie Rosjanie. Ale niech im bedzie. Dwie rzeczy ten film przedstawia wlasciwie: masowe mordowanie rosyjskiej arystokracji i inteligencji czyli wlasciwie rosyjskiego narodu, i wyrzuty sumienia rosyjskiego czekisty, bo zydowscy czekisci takich wyrzutow nie mieli.

  @ 31

  Czytalam ta ksiazke, jest ciekawa i daje duzo do myslenia, ale nie ze wszystkim sie w tej ksiazce zgadzam.

 33. Kar said

  re:29/Filomena

  ..w swoich rozwazaniach oszczedza zmyslnie pani bandyckie poczynania Stalina. To on wlasnie, a nie kto inny byl prawa reka syfilityka Lenina. Wykonywal brudna robote (Lenin uwielbial go za to-patrz zapodany film). Dla niego zniszczenie jednego/tysiaca/tysiecy nie mialo
  zadnego znaczenia. Podaje pani;

  ..Najwiekszy terror w Rosji mial miejsce w latach 1918-1922…Zorganizowany on byl przez owczesna bolszewicka wladze na ktorej czele stali: Lenin, Trocki i Swierdlow ( kundel Lenin i dwoch rodowitych Zydow)..

  Pani zapomina, ze juz w tym czasie Stalin byl b. dobrze wprowadzony w arkana rzadzenia/mordowania dla zydowskiej bolszewii (jeszcze x podaje link na dole dla pelnej doinformacji).. Stalin, prosze pamietac nie byl zadnym dobrym dziadkiem do mlocenia orzechow. Byl do konca wiernym psem/sluga-bandyta przy boku Lenina. Po smierci Lenina i odsunieciu Trockiego na boczny tor pokazal caly swoj kunszt zorganizowanego mordowania na terenie bylej Rosji.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: